milmö Reconstructie kruispunt Stadhouderslaan-Korte Rrinkweg van de Gemeentehof Kroon stelt bestuur „Van der Hucht scholen" in het ongelijk <Sckoemaker - antenneteckniek P tfjeo ban epen tt.b. Verkeerslichten bij de Beckeringhstraat M\ H5 EG v SETTEN Zwemlesgeld ad 545,99 uit 1970 alsnog terugbetalen Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Ruim 161.000 gulden krediet voor onderwijs 12.000 gulden krediet voor volksfeest 5?ouftooptts sinttë 1876 Meer parkeerplaatsen aan de Eikenlaan Wijziging bezoektijden Zonnegloren Nieuwe hoofdbrandwachten Burgerlijke stand Biltsewes wordt niet verbreed Officiële mededelingen Woningwet Distelverordening Prov. Utrecht Wet Ruimtelijke Ordening Herbestraten Nijverheidsweg Verkeersmaatregelen in verband met weekmarkt Soesterberg Openbare zitting commissie beroepschriften SVkïeSS 3UHELItB "■""-O"" Nieuw wegdek Grote Melmweg was kort leven beschoren Gemeentewerken maakt kostbare fout de fantastische keuken 30 frontmogelijkheden in origineel Duropal, Formica, massief teak en eiken. Toonzaal iedere dag geopend, ook op zaterdag. - Soester Courant van donderdag 21 juni 1973 BU besluit van 2 mei j.1. heeft de Kroon het bestuur van de „Vam der Hucht- scholen" in het ongelijk gesteld en het beroep dat tegen een besluit van G.S. werd aangetekend ongegrond verklaard. Een en ander houdt in dat het bestuur alsnog een bedrag van 545,99 in de gemeentekas dient terug te storten. De kwestie dateert uit 1971, toen de gemeenteraad besloot geen vergoeding te betalen voor zwemonderricht aan de leerlingen van de school dat gegeven werd in de periode 1 oktober 1970 tot en met 31 december 1970. Het bestuur stond in die tijd voor het probleem dat de enige voor de school geschikte en bereikbare mogelijkheid voor het geven van lichamelijke oefe ning, niet meer gebruikt mocht worden. De keuze werd toen öf de kinderen geheel uit te sluiten van het onderricht in lichamelijke oefening, óf hun zwem onderricht te doen geven. Geen vakleerkracht Het bestuur koos voor het zwemonder richt, waarvoor zij gebruik moest ma ken van het sportfondsenbad te Bus- sum, aangezien De Turf toen nauwe lijks op papier bestond. Het bestuur realiseerde zich wel dat de zwemlessen niet gegeven werden door een vak leerkracht volgens de Lager-onderwijs- wet 1920, alhoewel de zwemmeester wel in het bezit was van het diploma „Zweminstructeur KNZB". Het is en was echter moeilijk voor 4, 6 uur per week een bevoegde leerkracht te vin den, terwijl er dan ook nog geen ruim te beschikbaar was om gymnastiekles te geven. Het bestuur meende daarom, door het inschakelen van een niet- bevoegde leerkracht, zoals dat ook bij het voortgezet onderwijs meerdere ma len het geval is, in de geest van de wet en ten gunste van de kinderen te heb ben gehandeld. Artikel lOlbis van de L.O.-wet staat echter slechts vergoeding toe indien het onderwas gegeven wordt door vak onderwijzers, zoals nader omschreven in de wet. De Kroon meent daarom dat de ge meenteraad terecht besloot dat de bij voorschot gegeven vergoeding terug be taald diende te worden; c.q. dat het beroep dat het bestuur tegen dit raads besluit bij G.S. aantekende terecht on gegrond werd verklaard. Bijzonder merkwaardig in deze zaak is de opmerking van Staatsraad Mr. A. de Roos tijdens de behandeling van deze kwestie in maart j.1., die zich aller minst» ingenomen toonde met de for mele benadering door gemeente en G.S. Hij wilde weten waarom de gemeente in het centrum van Soest geen gym lokaal had gebouwd en hij vroeg of de zaak niet te plooien geweest zou zijn, als de gemeente hetzelfde standpunt had ingenomen, als bij het gereedkomen van het instructiebad De Turf. De ge meente betaalt nu een groot deel van de kosten verbonden aan de zwemin structie. „Met enige vindingrijkheid had men in 1970 best een oplossin, kunnen vinden", meende Staatsraad De Roos. Zonder vindingrijkheid moet de Van der Huchtschool nu terugbetalen. v.h. tt W. VEIAINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 12731, b.g.g. 12455 In amper twintig minuten tjjds is de onderwijscommissie, donderdagavond 14 juni, accoord gegaan met het verlenen van een krediet van 152.500 gulden voor het verbeteren van de toiletten van de Insingerschool; een krediet van 1170 gulden voor de aanschaf van een nieuwe leesmethode voor de openbare lagere school te Soesterberg en een krediet van 7700 gulden voor het aanschaffen en plaatsen van een rijwielstalling bjj de Savornin Lohmanschool. zeer onduidelijk Nederlands gestelde brief van de inspecteur. De commissie- secretaris was er na veel herlezen ach ter gekomen wat er bedoeld werd. Bij het krediet voor de fietsenstalling werd gevraagd of de school niet tegen stormschade verzekerd was (de stal ling overleefde de storm van april j.1. niet). Dat bleek niet het geval te zijn en eigenlijk ook niet nodig, nu de ge meenschap zo vlot een nieuwe stalling laat bouwen. Het krediet voor de toiletten werd door alle commissieleden hoog gevonden. De heer B. Joosten (D '66) vond het geen luxe, maar vroeg zich af of men niet het risico liep dat de school met enkele jaren afgekeurd zou worden. Wethouder Ebbers, die zijn zieke col lega Dijkstra verving, meende van niet en zag betere perspectieven voor de school, inverband met de aanstaande bebouwing van de nieuwe wijk Over Hees. Het krediet voor de leesmethode bleek vergezeld te gaan van een in Op voorstel van het college van bur gemeester en wethouders zal de begro tingspost „volksfeesten" met 12.000 gulden worden verhoogd. Dit houdt verband met de viering van het 25- jarig regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Enkele evenementen zullen van parti culiere zijde worden aangeboden, een aantal anderen zal echter ten laste van de gemeente kunnen komen. Op de begroting voor 1973 werd in to taal 28.076 gulden uitgetrokken voor volksfeesten; t.w. 6000 gulden subsidie voor het Oranje Comité Soest, 300 gulden subsidie voor de Christelijke Nationale Oranjevereniging Beatrix en 2600 gulden subsidie voor het Oranje Comité Soesterberg. 19.176 gulden heeft gemeentewerken nodig voor het onderhoud, vernieuwen en plaatsen van vlaggen en verlich tingsmateriaal en voor het stroomge- bruik. Nu heel voordelig zelf te leggen. Keuze uit vele fraaie houtsoorten. Massief stroken-parket vanaf 2255 m8 incf. btw Zweeds Lamellen-parket MOZAIEK-parket vanaf vanaf 43.,25mJincl. btw 15.45 m2 incl.btw Met volledige leg-aanwijzingen en deskundig advies. Tevens schuur» machines met stofafzuiging te huur. Elke vloer kan door ons vakkundig worden gelegd! Showrooms: Naarden, Graaf W. de Oudelaan 25 Telefoon 02159-43901 Op verzoek van een bewoner zal aan de Eikenlaan ongeveer 50 meter par keerruimte meer aangelegd worden; btf de bank op de hoek met de Soester- bergsestraat en op de hoek met de Kolonieweg. De leden van de commissie openbare werken gingen er vlot mee accoord. In het geheel niet accoord gingen zij met het voorstel een verbod in te stel len voor autoverkeer om komende van de Oude Utrechtseweg linksaf de Os- sendamweg op te rijden. Dat zou vol gens het voorstel van de ambtelijke verkeerscommissie moeten gebeuren om het fietsers mogelijk te maken de Os- sendamweg over te steken. De commissieleden meenden dat er nauwelijks sprake was van enig fiets- verkeer, totdat de heer D. Hoekstra (Pr. Chr.) hen erop attent maakte dat het daar op de hoek te bouwen gym nastiek lokaal veelvuldig door fietsen de schoolkinderen gebruikt zal worden. De heer J. van Poppelen (KVP) meen de dat de verkeerslichten bij de Ou de Utrechtseweg beter geheel konden verdwijnen en verplaatst worden naar de kruising Ossendamweg-Schouten- kampweg. Het voorstel zal nog eens nader bekeken worden. Dat zal ook gebeuren met het verzoek van 13 bewoners van „Ons Belang" te Soesterberg die de verbindingsweg tus sen hun woonwijk en de Richelieweg willen afsluiten voor doorgaand ver keer. De route wordt als sluipweg ge bruikt om de verkeerslichten op de Amersfoortsestraat te vermijden. Om ook de andere 70 bewoners van de wijk in de gelegenheid te stellen hun mening kenbaar te maken, zal de wijkraad verzocht worden zich nader in het voorstel te verdiepen. Tenslotte meende de commissie, dat er geen bezwaar was tegen het instellen van een parkeerverbod op de Eigen domweg, voor het gedeelte tussen de Nieuwe weg en de Weegbreestraat. Dat parkeerverbod geldt dan alleen voor de zijde van de weg waar de par keerhaven is en voorzover men niet in de prakeerhaven terecht kan. Met ingang van maandag a.s., 25 juni, zijn de bezoektijden voor het zieken huis Zonnegloren alsvolgt vastgesteld: Klasse III: 14.00-14.45 uur Klasse IIB: 14.00-14.45 uur Klasse IIA: 14.00-15.15 uur Klasse I 11.00-12.00 uur 18.45-19.30 uur. 18.45-20.00 uur. 18.45-20.30 uur. 18.45-20.30 uur. Bezoektijden kraamafdeling als boven; klasse I echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Bezoektijden kinderafdeling: 14.30-15.15 uur 18.30-19.00 uur alleen voor ouders. De opleiding voor hoofdbrandwacht werd met goed succes gevolgd door de Soester brandweerlieden I. J. Stolk, T. Ruiter. Th. Geeve en N. Prior. Zij slaagden voor het examen van een cursus, die o.l.v. de Soester adjunct- hoofdbrandmeester de heer J. van Das- selaar stond. Van de 30 cursisten, af komstig uit de regio Eemland, slaag den er 28. GEBOREN: Issa, zoon van R. Niemeij- er en A. van Leeuwen. Wilhelmina Johanna, dochter van H. J. J. Hen drikse en G. P. W. M. Dijkman. Ramon Wulfridus, zoon van W. van den Hengel en A. M. van Doorn. Jarno, zoon van H. Kuijper en N. J. Veldhuizen. William, zoon van J. van Dijk en L. A. de Graaf. Maria Petronella Alida, dochter van W. B. H. Fugers en E. A. A. Rasch. Ramon, zoon van H. A. Essenstam en M. M. Toet. Te Amersfoort: Susan, dochter van A. W. Henzen en L. J. van He- mert. PATRICK JAN, ZOON VAN J. W. Dokter en S. de Bruin. San dra, dochter van J. Walet en E. A. Antonis. Monique, dochter van W. M. E. van Egdom en C. W. I. van der Linden. Niels, zoon van J. U. Har- tog en J. M. van der Ploeg. ONDERTROUWD: Willem Nicolaas Freni en Wilhelmina Hendrikan van der Horst. Johannes Wouterus Ma ria van de Beek en Jacoba Cornelia Maria Zonderland. Gerardus Wil helmus Hogenbirk en Jacoba Ida Ko ning. Evert Bottenheft en Carla Cornelia Stierman. Willem Cornelis Johannes Stein en Johanna Adriana Wilhelmina Gros. GETROUWD: Jacobus Johannes Wolf met Agnes Cornelia Maria Diemers. Arian Hop met Constance Erica Pa- schedag. Petrus Joannes Jorna met Johanna Adriaens. Kornelis Schip per met IJtje van der Horst. Lam- bertus Petrus Maria de Beer met Jo hanna Cornelia Hillegonda Wolfsen. Jacobus Cornelis Matthijs Merts met Metie Geertruida Heens. OVERLEDEN. Gerrit Klaren, echtge noot van M. J. Swaving. Berendina van Beekhoven, weduwe van A. van Dijk. John van Hall. Jan Albert Hoving, echtgenoot van F. Cloo. De plannen voor reconstructie van de Biltseweg, die ondermeer inhielden het vierbaans maken van het gedeelte Beckeringhstraat tot de Amsterdamsestraat weg, gaan niet door. In december j.1. nog stelde G.S. dat de steeds toenemende verkeersintensiteit op de Biltseweg het noodzakelijk maakte dat op korte termijn voorzieningen wer den getroffen o.m. bjj de aansluiting Beckeringhstraat. De verkeersafwikkeling liet met name tijdens de spitsuren zeer te wensen over. Ten einde een veilige afwikkeling van het verkeer te waarborgen, was het nodig op dat aansluitpunt verkeers lichten te plaatsen. Deze verkeerslich ten zullen er alsnog komen. Daar zal men het echter bij laten, om dat de verkeersbelasting minder groeit dan werd verondersteld. De recon structie kan nog een aantal jaren worden uitgesteld. In december werd naar aanleiding van het plaatsen van de verkeerslichten nog opgemerkt dat voor het aanbren gen van de verkeerslichtinstallatie het nodig was dat op de Biltseweg op stelstroken voor afslaand verkeer wor den aangelegd en het langsgelegen fietspad wordt verlegd. Geheel gewijzigd is het standpunt dat toen bestond naar aanleiding van de reconstructie van dit punt. In december werd gesteld dat deze reconstructie met zich mee zou bren gen, „dat tussen dit punt en de rijks weg Baarn-Soest een ongeveer 1.270 meter lang wegdek resteert, bestaande uit een slechts 6 meter brede en in slechte staat verkerende betonverhar- ding, daterend uit het jaar 1923. Repa ratie van deze verharding zoals dat in de afgelopen jaren intensief heeft plaatsgehad, is thans nagenoeg niet meer mogelijk. Daarnaast moet het voor een veilige en vlotte verkeersdoorstroming wen seljjk geacht worden, dat dit wegdek wordt aangepast aan de breedte van de aansluitende kruispunten (Becke ringhstraat) en wordt gebracht op de voor secundaire wegen gewenste maat van 8 meter". Over een nieuw wegdek voor dat ge deelte wordt nu niet meer gesproken. De kosten van het plaatsen van de verkeerslichten kunnen worden be streden uit vroegere kredieten. Voor de asfaltering van het gedeelte van de weg, van de Dolderseweg tot de Beckeringhstraat is echter nog een bedrag nodig van 800.000 gulden. In december werd gesproken van een be drag van 785.000 gulden, voor het plaatsen van de verkeerslichten met inbegrip van de genoemde reconstruc tiewerkzaamheden. 700.000 gulden daarvan zou bestreden worden uit de post algemeen van het werkprogram ma 1972 secundaire wegen. 85.000 gul den kwam voor de rekening van de zelfde post voor 1973. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemees ter en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan J. J. Dumee, Gal- lenkamp Pelsweg 5a, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een opslagruimte op het perceel, gele gen aan de Gallenkamp Pelsweg 5a, Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 3088. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 21 juni 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER-VAN HAAFTEN. De burgemeester van Soest maakt hier bij bekend dat van 22 juni tot 1 sep tember 1973 van gemeentewege zal worden toegezien op de naleving van de „Distelverordening provincie Utrecht". Krachtens artikel 1 van deze verorde ning zijn de gebruikers, of bij het ont breken daarvan de eigenaren, van gronden verplicht deze te zuiveren van distels, voordat deze tot bloei komen. Bij het niet nakomen van de bedoelde verplichting kan door de gemeente, zulks op kosten van de nalatige(n), de grond worden gezuiverd. Voorts zal zonodig proces-verbaal wor den opgemaakt wegens overtreding van de genoemde provinciale verordening, welke overtreding met hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geld boete van ten hoogste 300,- kan worden gestraft. Soest, 21 juni 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER-VAN HAAFTEN. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemees ter en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan J. G. A. Dorrestein, Wijnand Toplaan 4, Soest, op zijn daar toe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto arti kel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen ten behoeve van het herbouwen van een zaagloods op het perceel, gelegen aan het le Hee serlaantje 58, Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5238. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 21 juni 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER-VAN HAAFTEN. Deze week is gestart met het herbe straten van de Nijverheidsweg. De wrekzaamheden zullen in twee perio des worden uitgevoerd. De eerste pe- riode loopt tot 30 juni en de tweede periode van 16 juli tot 10 augusus. De weg zal voor het doorgaande ver keer worden afgesloten. Burgemeester en wethoudes van Soest, brengen hierbij ter openbare kennis dat met ingang van 27 juni a.s. op een zedeelte van de Rademakerstraat te Soesterberg wekelijks op woensdag van 9-13.00 uur een warenmarkt wordt gehouden. Het betreft hier het gedeelte tussen de Postweg en de Veldm. Montgomerv- weg, dat voor al het verkeer, met uit zondering van voetgangers, zal worden afgesloten. De benzineverkooppunten van de firma's Ekris en de Ruiter als mede de toegang tot het parkeerter rein van ,,'t Zwaantje" blijven echter bereikbaar via de Rademakerstraat. Het genoemde weggedeelte zal ongp- veer tussen 1 V» voor en 1 uur na de markttijden worden afgezet. Bij de kruispunten Rademakerstraat/ Prof. Lorentzlaan en Rademakerstraat/ Kampweg wordt voor het doorgaande verkeer een omleidingsroute aangege ven. De busroute richting Utrecht-Amers- foort zal worden verlegd via de van Angerenstraat en de Moerbessen weg. In verband hiermede wordt de bushal te bij de firma Spronk (Rademaker straat 21) tijdens de aangehaalde tij den verplaatst naar het Dorpsplein. Voor beide wegzijden van de van An gerenstraat (ged.) en de Moerbessen- weg zal op de woensdagen tijdelijk een parkeerverbod van kracht zijn. Soest, 19 juni 1973. De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, J. BORREMAN De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften, gelet op het be paalde in de verordening voor de be roepschriften, maakt bekend, dat op vrijdag, 29 juni 1973, te 15.00 uur, ten gemeentehuize van Soest een openbare zitting zal worden gehouden van de commissie voor de beroepschriften. De agenda van deze zitting vermeldt de volgende punten: a. de behandeling van het beroepschrift van de heer A. van Duinkerken tegen de weigering van een door hem aange vraagde vergunning voor de bouw van een mestvarkensstal op het perceel Biltseweg 29, alhier; b. de behandeling van het beroepschrift van de N.V. Groothandelsmarkt Gemar Soest tegen de weigering van een door haar gevraagde vergunning voor de bouw van een afrastering ten behoeve van ledige emballage op het perceel Parallelweg 19, alhier; c. de behandeling van het beroepschrift van het Bouwbedrijf A. Huurdeman B.V. tegen de weigering van een door haar gevraagde vergunning voor de bouw van een semi-permanente op slagloods op het perceel Birkstraat 161, alhier. Soest, 21 juni 1973. De voorzitter voornoemd, J. J. J. M. FESTEN. Rembrandtlaan 18 - Tel. 02155-14785 Over een afstand van ongeveer 150 meter is de pas (nog geen week) van een nieuw wegdek voorziene Grote Melmweg weer opengebroken voor bet leggen van riolering. Een en ander vanzelfsprekend tot grote verbazing en ook erger nis van de aanwonenden. Volgens de gemeentelijke voorlichtings ambtenaar, de heer B. J. van Os, is dat het gevolg van een communicatie stoornis binnen de dienst van gemeen tewerken, waar de ene afdeling op dracht gaf het wegdek van een nieu we slijtlaag te voorzien, terwijl een andere afdeling niet doorgaf dat men spoedig, in dit geval direct, zou begin nen met rioleringswerkzaamheden. De asfaltering geschiedde in het kader van normale onderhoudswerkzaamhe den. De riolering werd om financieel technische redenen eerder gelegd, dan men oorspronkelijk van plan was. Het riool wordt aan de zijde van de weg gelegd, waar geen huizen staan. Dat is noodzakelijk omdat aan de huizen kant reeds een aantal leidingen in de grond ligt en er geen plaats meer is voor de rioolbuizen. Het gevolg is wel dat het wegdek ook overdwars moet worden opengebroken, waardoor de egalisatie van de rijbaan over deze af stand volkomen te niet wordt gedaan. T.z.t. zal daarom opnieuw een slijtlaag moeten worden aangebracht. milmö TORENSTRAAT 45 (hoofdstr.) - SOEST - TELEFOON 02155 - 1 80 09 c&t&'.i r - x n f"de dorpsbef stodhood&rjt Met de reconstructie werkzaamheden van het kruispunt Stadhouderslaan-1 te stellen voor de aankoop van grond gelegen bij de Dorpsherberg. Korte Brlnkweg zal na de bouwvakvakantie een aanvang worden gemaakt. In Enige op dat terrein staande bomen zijn reed« verwijderd, november 1972 ging de raad accoord met het voorstel een krediet beschikbaar

Soester Courant | 1973 | | pagina 5