Vliegveld Soesterberg veroorzaakt wel hinder maar mag blijven 100 fietsers protesteerden zachtaardig tegen vliegbasis Gebr. van Kooy Soest b.v. 7<f k0 SOEST B V@ „De Kleine Witte" Veronica's Leger ongedisciplineerde voddebalen Afkoopregeling rentekaarten Zeepost Chez nous Vous êtes Chez vous Wij zijn 25 jaar VW-dealer! 25 jaar official VW-dealer 10 Kamerconcerten bij Artishock in liet nieuwe seizoen „De Gouden Snaar" (-) VERONICA'S TIPPARADE VERONICA'S LP. TOP 20 Soester Courant van donderdag 21 juni 1973 Een bijzonder nationaal avondje was de KVP-hearing over de toekomst van Soesterberg, welke dinsdagavond in het Dorpshuis van Soesterberg gehouden werd. 't Pakte allemaal heel anders uit. dan gezien alle anti-betogingen en weg-met-Soesterberg resoluties, van partyen en volksvertegenwoordigers, ver wacht mocht worden. Vry spoedig werd duidelijk dat de vliegbasis blijven mocht, zelfs blijven moest uit een oogpunt van nationaal zelfbehoud en veilig heid. Oók de lawaai-ovcrlast werd daarvoor voor lief genomen. Een enkeling merkte op dat dat lawaai de spuigaten uitliep, maar hy verzocht min of meer beleefd het lawaai zoveel mogelijk te beperken. De kolonel A. T. M. Oonincx, comman dant van de vliegbasis, die in het fo rum had plaats genomen, zat dan ook op rozen. De meest vurige pleiters voor het behoud van het vliegveld za ten in de zaal. Een tegenstander, ie mand die zich minder behoudend op stelde, was de man die naast hem zat, de KVP-defensie-specialist en Tweede Kamerlid oud-generaal J. van Eisen. Hij kreeg het deze avond dan ook bij zonder zwaar te verduren. Moeilijk had het ook de voorzitter van de KVP Soest-Soesterberg, drs. J. L. Menne, die zich net als de vele in burger geklede militairen in de zaal, op heel iets anders had voorbereid. Jammer was het daarom dat de anti mensen ontbraken, hoe klein dat per centage op de totale bevolking moge zijn. De heer Menne stelde in zijn openings woord duidelijk dat de avond niet be doeld was als een manifestatie vóór, noch als een manifestatie tégen de ba sis. De opzet was slechts te horen wat de omwonenden nu werkelijk van het vliegveld denken. Kolonel Oonincx gaf in zijn inleiding direct toe dat de luchtmacht lawaai produceerde, maar hij meende dat de overlast subjectief benaderd moest wor den. Op de basis zelf had niemand er zo'n overweldigende hinder van, dat het niet meer te harden zou zijn en er werkten toch zo'n 2000 man. Aan de andere kant begreep hij dat de om wonende het lawaai anders ervaren. Hij wees er verder op dat een lucht macht niet zo maar ontstaat; dat wij als lid van de NATO een taak op ons genomen hebben en dat Soesterberg een basis is die reeds in 1915 ontstond en langzamerhand uitgroeide tot wat ze nu is. Hij stelde ook dat men kon uitgaan van de gedachte dat de basis er eerst was en de bebouwing naar het vlieg veld toegroeide. Kolonel Oonincx be sloot met te zeggen dat er bij de lucht macht geen plannen bestaan de basis te verlaten. Taakverdeling Iets genuanceerder was het betoog van de heer Van Velsen. Voor hem stond vast dat een leger, voorlopig althans, noodzakelijk was om onze levenswijze te handhaven. Hij was er van over tuigd dat de meerderheid van de Ne derlandse bevolking ook zo dacht en tevens begreep dat de verdediging van de vryheid niet een zaak was, die men alleen kon opknappen. De situatie van vóór 1940, met neutraliteit aan alle kanten, bestond niet meer. Naar zijn mening vinden de meeste politieke partijen het deelnemen aan de NATO, de prijs voor de vrijheid. Van Eisen vond echter dat de zaak niet overdreven moest worden. Naast jefensie waren ook onderwijs, volks gezondheid en woningbouw noodzake lijke en belangrijke zaken. Hij meende daarom dat binnen de NATO bekeken moest worden of er een doelmatiger taakverdeling mogelijk was geworden en hij grondde deze gedachte op het feit dat in 1950 de NATO uit angst ontstond. Dat een herverdeling van de taken, zeker voor de kleinere part ners, noodzakelijk was. werd ook door een WD-kamerlid, Koudijs, onder schreven, aldus wist de heer Van Ei sen. Hij was er verder van overtuigd dat niet iedere partner zijn verplichtingen nakwam, maar wilde toch in NATO- verband de herverdeling van de taken ter discussie gesteld zien. Voor wat de luchtmacht betreft meende hij dat be keken moest worden of alle thans in gebruik zijnde bases gehandhaafd moesten worden; „wij zijn het dichts- bevolkte land van de NATO en voor onze problemen zal een oplossing ge vonden moeten worden". Van Eisen meende verder dat er een groot verschil was in verband met het wantrouwen van 1950 en de huidige situatie. Hij was beslist geen voor stander van eenzijdige ontwapening, was ook niet optimistisch over een snelle oplossing, maar vond dat er door besprekingen ontspanning moest komen. Wat Nederland betrof meende hij dat er een oplossing moest komen voor de vliegvelden Soesterberg en Welschap (bij Eindhoven). Medische aspecten Daarna kreeg de zaal het woord. De eerste vragensteller, de heer R. Huy- gen uit Soesterberg, zei geen voorstan der te zyn van inkrimping van de strijdmacht, eerder uitbreiding, maar hy had in alle betogen het medisch aspect gemist. Het stond toch vast dat lawaai scha delijk was voor de gezondheid. Verder meende hij dat een proces tegen de staat, inverband met de waardever mindering van de villa's een grote kans van slagen zou hebben en ten slotte vestigde hy de aandacht op het lawaai van het autoverkeer door Soes terberg, dat bij meeting als van vlieg lawaai, naar zijn mening ook schrik barende uitkomsten te zien zou geven. Kolonel Oonincx wees in zijn antwoord nog eens op de subjectiviteit van la waai. Alleen bij constante blootstelling aan lawaai zou doofheid kunnen ont staan. Psychische storingen zouden ech ter zeer goed mogelijk kunnen zijn. Een eventueel verplaatsen van het vliegveld achtte hij om financiële rede nen niet uitvoerbaar en bovendien de verplaatsing van een probleem. Kolo nel Oonincx stond huiverig tegenover de verdeling van de taken en vond dat in ieder geval de krachtsverhou ding tegenover de Warschau-pakt-lan- den niet uit het oog verloren mocht worden. Men moest ook maar afwach ten of de andere partners daar iets voor voelden en hij noemde de mili tair een pacifist pur-sang, die zich in zette om oorlog te voorkomen. Veel bijval kreeg mevrouw D. Tatack- Kerkhoven uit Zeist, die opmerkte dat ons leger niet veel waard was. Zij waarschuwde voor de vóór-oorlogse si tuatie, de tyd van het gebroken ge weertje, waar velen later veel spyt van. kregen. Alle verzet tegen de ba sis noemde zij een onderdeel van een programma om ons land weerloos te maken. Het Soester raadslid, de heer P. Sto- rimans, zei onder de bulderbaan te wo nen, maar dat graag voor de vrijheid over te hebben. Een ander viel hem bij en wees op de tienduizenden die a.s. zaterdag naar het motorlawaai in Assen gingen luisteren. Storimans merkte nog op dat hij ver baasd was geweest over de demonstra tie van zaterdag j.1. toen „fietsertjes overal vandaan moesten worden ge sleept". „Waar bemoeien zij zich mee?' zo vroeg hij. Fel werd de oud-generaal Van Eisen daarop geattaqueerd door luchtmacht- majoor en Soester gemeenteraadslid, de heer D. Blaauw. Hij verweet de gene raal dubbelhartigheid. „U is voor de NATO, maar wil de zaak terugdraai en. Als u tegen verdediging is, had u niet zo lang in het leger moeten blij ven". Hij wees er verder op dat ver plaatsing van de vliegbasis een niet te overziene kettingreactie teweeg zou brengen. De WD-er de heer Van Aalst, lid van de Soesterbergse wijkraad, stelde de vraag wie Van Eisen had gezegd dat de basis weg moest. Van Eisen bestreed de aanvallen hef tig. Hij was niet voor een zwakker maken van de NATO. Integendeel. Hij wilde slechts de taken herverdelen, maar was wel tegen uitbreiding. Hij vond dat men niet persé in de be staande situatie moest volharden. Ver der meende hij dat juist de provincie Utrecht en Utrechtse gemeenten de meeste aandrang uitoefenden de basis op te heffen. Dat werd fors bestreden door de heer A. J. de Wijze uit Leusden. Patat-leger Dc heer De Wijze had in Leusden, dat precies in de aanvliegroute ligt, nie mand gevonden, die zoveel hinder on dervond van het vliegveld, dat het daarom maar moest verdwijnen. Ook hy vond dat alle geschreeuw daarvoor een opgezet doel had het land weer loos te maken. Hij vroeg de heer Van Eisen of de partners wel zo happig waren taken over te nemen van de Nederlanders, die een patat-frites-leger hadden, dat als voddenbalen, zonder enige discioline, langs de weg liep. Hij beschuldigde ondermeer de politieke party PPR van een defaitistische hou ding. Ook dat bestreed de heer Van Eisen, die nog eens benadrukte niet voor opheffing van het leger te zijn. .We moeten ons slechts heroriënte ren". Van Eisen kreeg bijval van het pro vinciale statenlid, mevrouw Z. L. M Uyterwael-Cox, die opmerkte dat in de provinciale commissie voor welzijns bevordering, waarin alle partijen ver tegenwoordigd waren, de mening had post gevat, dat het vliegveld hier niet meer te handhaven was. Ook de raad van de 9tad Utrecht dacht er in meer derheid zo over en zij vond dat men moest proberen de provincie zo leef baar mogelijk te maken. De kabinets formatie werd er daarna bij gesleept en men wilde van de heer Van Eisen weten of hij in september vóór óf te gen de defensiebegroting zou stemmen. Een dienstplichtige, die onder Van Ei sen gediend had, verweet hem, tijdens de diensttijd zich oer-conservatief en zeer behoudend te hebben opgesteld, maar ook dat werd door Van Eisen weerlegd. Hij beschuldigde verder de VVD-ministers Witteveen en Den Toom ervan accoord gegaan te zijn met een kleinere begroting voor defensie, waar door met de uitholling van het leger een begin werd gemaakt. Kolonel Oonincx bracht de discussie weer op de basis terug, door te stellen dat de luchtmacht wel degelijk deed aan bezuiniging en stroomlijning van de bewapening. Onhoudbaar Na de pauze kwam de eerste tegen stander van de basis aan het woord, alhoewel die tegenstand zich beperkte tot een verzoek wat aan het onhoudba re lawaai te doen. De heer Smit uit Soesterberg was geen tegenstander van de basis, maar meen de toch dat er iets gedaan moest wor den om de overlast te henerken. In ün pas ongeknapte wonine kwam bü het. overvliegen van straaljagers, de kalk naar beneden; de muren scheur den; zyn dochtertje kwam gillend bin nen by het overkomen van vliegtui gen en zyn vrouw durfde de baby niet in de tuin te zetten. De overlast bleek bijzonder groot te zyn by Oostenwind. Kolonel Oonincx gaf het volmondig toe. De luchtmacht deed tot het uiter ste wat zij kon. Een gemeenteraadslid uit De Bilt, de heer Borst, merkte op dat men daar juist hinder ondervond bij westen wind en vroeg of men niet eerder hoger kon gaan vliegen. Maar dat bleek niet mogelijk te zijn. Men was wat dat betreft reeds tot de uiterste grens gegaan. Kolonel Oonincx somde enige maatre gelen op die getroffen waren; de uit vliegroutes waren zeer beperkt, nacht vliegen kwam nauwelijks voor; het doorstarten werd tot het minimale teruggebracht; de routes van de heli- copters waren verlegd; het proefdraai en van de motoren mocht nooit later dan tien uur 's avonds en zaterdags werd bij uitzondering en 's zondags he lemaal nooit gevlogen De heer Blaauw vond het opmerkelijk, dat, ondanks alle hinder, Bos en Duin zeer in trek was voor woningbouw. Dat er in Bilthoven toch een flat ge bouwd was onder de bulderbaan, en naar een spreker zei, misbruik gemaakt werd van de sociale nood, werd door een Bilthovens gemeenteraadslid be streden. Men kon helaas niet anders, omdat er geen bouwgrond beschikbaar was. Tegenstand kreeg de opmerking van mevrouw Uyterwael, dat men toch ook moest bedenken dat Soesterberg in oor logstijd de meest onmogelijke situatie zou scheppen. Men vond de opmerking niet revelant, en kolonel Oonincx meende dat het vliegveld er nu een maal was en dat bovendien door een oorlogssituatie nergens veiligheid zou zijn. Voor de heer Storimans verliep de avond kennelijk niet zoals hij ge dacht had. Hij constateerde det er weinig mensen tegen het leger in zijn algemeenheid waren, maar dat men zich hier moest beperken tot de vraag ,,hoe kunnen we het vliegveld hand haven met zo min mogelijk last". Vervolgens werd nog de betrouwbaar heid van de NATO-partners aange haald, die door Van Eisen wisselend genoemd werd. „Als er nu één uit stapt is dat even erg, als wanneer de taken herverdeeld zijn", meende hij. Verder werd er nog gevraagd of de Amerikanen niet naar een andere ba sis konden, maar ook dat bleek niet mogelijk; „ze zijn hier trouwens op verzoek van de Nederlandse regering", aldus kolonel Oonincx. De avond eindigde in een niets ople verende opinie-telling. De heer Menne sprak daarbij zijn teleurstelling uit, dat er niemand van de protesteerenden van zaterdag aanwezig was, waardoor er toch van een zekere leemte in de meeting sprake was. De avond werd door een zeventigtal belangstellenden bijgewoond; daaron- de Soester raadsleden mevrouw M. Walter-Van der Togt en de heren J. Ebbers, P. Pieren, W. Blaauw, J. van Poppelen en P. Storimans. Het Twee de Kamerlid P. H. van Zeil moest, in verband met een debat in de Kamer verstek laten gaan. Ook Vara en Tros radio maakten opnamen. Met ongeveer 100 anderen hebben de Tweede Kamerleden Van der Lek (PSP) en Van der Doef (PVDA) za terdag meegefietst in de tocht naar de vliegbasis Soesterberg. Vanuit Soest vertrok even na één uur een handvol demonstranten, getooid met leuzen tegen de basis. Bij het vliegveld was men, zoals het er uitzag, op het ergste voorbereid; prikkeldraadversperringen, versterkte wacht en zelfs een waterkanon. Het bleef echter bij het roepen van leuzen en kreten en de aardigheid ging daar gauw vanaf. De helft van de demon stranten had nauwelijks de veertien jarige leeftijd bereikt zo te zien. Na korte tijd vertrok men, de meest volhardenden naar het landgoed De Dijnselburg, waar Van der Doef dat restant toesprak Naar zijn mening moest de regering het Nederlandse aan deel in de NAVO-luchtmacht beper ken. Hij waarschuwde ervoor dat aan het geduld van de omwonenden spoe dig een einde zou kunnen komen en Een groep fietsende demonstranten op- weg naar dc vliegbasis Soesterberg. dat daarom de sluiting van de basis op zeer korte termijn zou moeten ge schieden. De demonstranten fietsten daarna naar het huis van de minister van defensie, die in Huis ter Heide woont, waar een brief werd aangeboden. In de brief wordt de minister verzocht de vlieg basis zo snel mogelijk te sluiten en wordt herinnerd aan de protesten uit de provincie. Op 1 juli begint een nieuwe periode van de afkoopregeling voor de vroege re bezitters van rentekaarten van de Raad van Arbeid. Deze keer zijn zij aan de beurt die in een der jaren 1919 t/m 1924 of in de eerste helft van 1931 zijn geboren en wier ouderdomsrente bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd minder dan 60 gulden per jaar zou bedragen. In de praktijk wil dit zeggen dat in de meeste van deze gevallen alleen dan afkoop plaats vindt als in totaal min der dan voor 286,- is geplakt. Tevens komen aan bod zij die geboren zijn in de tweede helft van 1931, waarbij het er niet toe doet hoeveel er is geplakt. Om het aan rentezegels geplakte be drag (vermeerderd met interest) terui te krijgen, kan men zich wenden tot de Raden van Arbeid. Aanvraagformulie ren met toelichting zijn daar en op alle postkantoren te verkrijgen. De mogelijkheid tot aanvragen geldt ook nog voor hen die in vorige uitbe talingsperioden aan de beurt zijn ge weest, maar tot nu toe hebben ver zuimd een aanvraag in te dienen. Dit zijn zij, die zijn geboren in een der jaren 1903 tot en met 1918 (mits er minder dan voor 286,- is geplakt) en zij die zijn geboren in een der jaren 1932 tot en met 1950. Zij die zijn geboren in de jaren 1925- 1930, komen tussen 1 juli 1974 en 1 juli 1975 aan de beurt. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld Argentinië: ms „Cap San Augustin" (27/6). Australië: ms „Jervis Bay" (29/6). Brazilië: ms „Cap San Augustin" (27/6). Canada: ms „Mont Morency" (25/6), ms ,CP Voyageur" (28/6). Chili: ms „Luis" (29/6). Indonesië: ms „Batjan" (25/6). Israël: ms „Sally Isle" (26/6). Japan: ms „Bremen Express" (28/6). Ned. Antillen: ms „Mercurius" (25/6). Suriname: ms „Mercurius" (25/6). Verenigde Staten van Amerika: ms ,Sea-Land. Exchange" (27/6). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms „Martha Fisser" (27/6). BIJ BAR - CAFE - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 Daar zijn we trots op. Want dat betekent dat wij met VW al evenzolang vertrouwd zijn. Dat betekent ook dat wij aan dat feit niet zondermeer voorbij willen gaan. Wij vieren dit jubileum met een grandioze, feestelijke show op 21 juni van 9-18 uur, 22 juni van 9-21 uur, 23 juni van 9-18 uur in ons bedrijf te Soest, Soesterbergsestraat 2. Dat dit tijdstip ongeveer samenvalt met het verschijnen van de jongste telg uit het VW-geslacht, de „Passat", is een bizonder plezierige bijkomstigheid? En, om de feestvreugde nog eens extra te onderstrepen: Wij geven 5 koring op elke VW die tijdens de show wordt gekocht I Dit is uw uitnodiging. Wij zullen u graag ontvangen en rondleiden. Soesterbergsestraat 2 - Soest Telefoon 02155-19044 De Werkgroep „Kamermuziek in Soest" heeft haar programma voor het vierde seizoen '73-'74 definitief vastgesteld. De succesformule, een kamerconcert op de eerste zondagmiddag van de maand in de tentoonstellingszaal van het Arti-, shock-gebouw met in de pauze gratis allerlei soorten thee, blijft gehandhaafd. De werkgroep bestaat uit Dr. J. L. W. L. Crahay Bloklander (uit Hilversum), Ida van Dam (penningmeester), Harry Schram (voorzitter) en Jan Visser (se cretaris). In Soest zullen weer 10 kamerconcer ten worden georganiseerd, te beginnen op zondagmiddag 2 september. Dan concerteert het fluitkwintet „Muramal- der Kwintet", die o.m. de wereldpre mière zal brengen van een compositie van de Rotterdammer Klaas de Vries. Voorzitter-pianist Harry Schram zal zelf in januari 1974 de Soester sopraan Berna Kousemaker begeleiden. Zij be reikte deze maand de tweede plaats in de 12e internationale zangwedstrijd1 te Antwerpen georganiseerd door de Vlaamse Kameropera. Verder zijn afspraken gemaakt met het Reicha Kwintet Utrecht (maart), de pianiste Tamara Pospiszyl (novem ber), de alt Elise Galama begeleid door Peter Bark (oktober) en de jonge, ta lentvolle Simon Schouten (blokfluit) uit Baarn, die al eens eerder met veel succes in Artishock optrad. Dat zal in december gebeuren. Een hoogtepunt in deze prachtige con certreeks is ongetwijfeld de Poolse middag op 5 mei 1974. Centraal staat dan Chopin als liederen- en kamer- muziekcomponist. In de pauze worden Poolse hapjes en drankjes geserveerd. Op de avond van zondag 2 juni 1974 wordt het seizoen dan weer feestelijk afgesloten met het echtpaar Barbara Lister (vleugel) en Warzick Lister (vi ool). Een uitvoerig overzicht zal gepubli ceerd worden in Artishock's cursuspro gramma dat in augustus verschijnt. Daarin worden ook de overige activi teiten van de Soester Kunstenaars vereniging in het nieuwe seizoen afge drukt. Het centrale adres is: Steenhoffstraat 46 in Soest. Telefoon: 18456. In samenwerking met STEENHOFFSTRAAT 15 SOEST TELEFOON 12132 1 1) 2 (2) 3 3) 4 4) 5 (10) 6 8) 7 (5) co (13) 9 7) 10 6) 11 (21) 12 (11) 13 9) 14 15 (25) 16 (22) 17 (16) 18 (19) 19 (30) 20 (23) WE WERE ALL WOUNDED AT WOUNDED KNEE Redbone - Epic DO YOU LOVE ME Sharif Dean - CBS GOODBYE MY LOVE, GOODBYE Demis Roussos - Philips GINNY COME LATELY Albert West - CBS GIVE ME LOVE (Give me peace on earth) George Harrison - Apple GIVING IT ALL AWAY Roger Daltrey - Track Record TIE A YELLOW RIBBON Dawn - Bell Hé KOM AAN Dimitri van Toren - Imperial LET'S GO TOGETHER The Cats - Imperial WAIKIKI MAN Bonnie St. Claire Unit Gloria - Philips A&M Records YOU WERE MY FRIEND Chi Coltrane - CBS IMMER WIEDER SONNTAGS Cindy Bert - BASF THE FREE ELECTRIC BAND Albert Hammond - Epic SEE MY BABY JIVE Wizzard - Harvest FEEL THE NEED IN ME Detroit Emeralds - Janus Records ELSJE Roek Williams - CNR SAD DAY The Rolling Stones - Decca KODACHROME Paul Simon - CBS BALALAIKA Zangeres zonder naam - Telstar LATE AGAIN Stealers Wheel 21 (18) ERES TU Mocedades - Omega Inter national 22 RING RING Björn Benny, Frieda en Anna - Polydor 23 (32) LIFE IS ON MY SIDE Euson - Polydor 24 (17) DIE BOUZOUKI KLANG DURCH DIE SOMMERNACHT Vicky Leandros - Philips 25 (22) THE CISCO KID War - United Artists 26 (14) POWER TO ALL OUR FRIENDS Cliff Richard - Columbia 27 (24) FIESTA Andy Starr - Negram 28 I WANT SOME MORE Colin Blunstone - Epic 29 (29) BEDANKT LIEVE OUDERS Vader Abraham - 11 prov. 30 (15) HELL RAISER The Sweet - RCA 31 MEAN GIRL Status Quo - Pye Records 32 (20) ALL BECAUSE OF YOU Geordie - Pink Elephant 33 (27) IK BEN GERRIT Gerrit Dekzeil - Darkanivap Records 34 (28) STUCK IN THE MIDDLE WITH YOU Stealers Wheel -A&M Records 35 (33) ZO ZAL DEZE ZOMER ZIJN Ciska Peters - Philips 36 (26) MORNING LIGHT George Baker Selection - Negram 37 (36) THE SHOW Dizzy Man's Band - Harvest 38 (31) IK HEB DE HELE NACHT Arne Jansen - Imperial 39 (34) NATASJA Cock van der Palm - Vier Wieken 40 (35) FOREVER AND EVER Demis Roussos - Philips 1 (-) 2 2) 3 8) 4 (12) 5 6) 6 7) 7 (11) 8 (14) 9 (15) 10 (25) 11 (22) 12 (16) 13 (29) 14 (24) 15 (20) EASY, BOY Greenfield and Cook - Polydor LIEVE HEER HEB MEELIJ Rocco Granata - Negram IT'S GONNA BE BETTER Maddog - Bovema THE TANDEM Smyle - Polydor AJAX IS DE KONING VAN DE MAT Arnold en Gerry Mühren - REELIN' IN THE YEARS Steely Dan - Bovema DANCIN' (ON A SATUR- DAYNIGHT) Barry Blue - Barclay NEVER NEVER NEVER Shirley Bassey - Bovema DO THE STRAND Roxy Music - Ariola BROTHER LOUIE Johny Hoes - Telstar BELLA ITALIA Imca Marina - Bovema NELLIE V D. HEUVEL Rijk de Gooier - CBS/Artone ONE IS ONE Nick McKenzie - Bovema MAAR BIJ M'N MOEDER THUIS Johny Hoes - Telstar BROTHER LOUIE Hot Chocolate - Bovema 16 (21) DRIFT AWAY Dobey Grey - Inelco (Rob) 17 (17) I'LL TRY MY HAND Oscar Harris Twinkle Stars Dureco 18 WALKING IN THE RAIN David Cassidy Partride Family - Polydor 19 (27) AND I LOVE YOU Perry Como - Inelco 20 (30) BORN TO BE WILD Steppenwolf - Bovema 21 CHèR AMIE Frank en Mirella - Bovema 22 (28) PILLOW TALK Sylvia - Phonogram 23 CAN THE CAN Suzi Quatro - Bovema 24 TURN YOUR RADIO ON Long tall Emie and the Shakers - Negram 25 (26) MIJN KLEINE NATHALIE Arie Ribbens - Negram MORE THAN SYMPATHIE Ignace - Dureco (Stan Haag) 27 ANGELINE Peter en zijn Rockets - Phonogram 28 HE Family child Todays people - Dureoc/Negram 29 MAMMOTH Kayak - Bovema 30 VERBODEN DROMEN Will Tura - Dureco (Hans Mondt) 1 1) ALLE 13 GOED NR. 5 Diverse Artiesten - Philips 2 2) THE BEATLES 1962-1966 The Beatles - Apple 3 3) FOREVER AND EVER Demis Roussos - Philips 4 (10) 20 FANTASTICS HITS Diverse Artiesten - Arcade Records 5 4) THE BEATLES 1967-1970 The Beatles - Apple 6 6) „INTROSPECTION" Thijs van Leer - CBS 7 5) BILLION DOLLAR BABIES Allee Cooper - Warner Bros. 8 8) HOLLANDSE HITPOURRI NR. 11 Diverse Artiesten - Elf Prov. 9 7) DESPERADO Eagles - Asylem 10 (12) THERE GOES RHYMIN' SIMON Paul Simon - CBS 11 (9) RED ROSE SPEEDWAY Paul McCarthey and Wings - R. R. Speedway 12 (11) WEERZIEN IN PANAMA Neerlands Hoop In Bange Dagen - Imperial 13 (14) OSMONDS GREATEST HITS The Osmonds - MGM 14 (13) GRAND HOTEL Procol Harum - Chrysalis 15 MEINE FREUNDE SIND DIE TRAUME Vicky Leandros - Philips 16 (15) ALADDIN SANE David Bowie - RCA 17 (16) VICKY LEANDROS Vicky Leandros - Philips 18 DUBBEL, TWEE Boudewijn de Groot - Decca 19 (20) TOPSCORES 2 Diverse Artiesten - Omega International 20 (18) rURKS FRUIT Orkest o.l.v. Rog. v. Otterloo- CBS

Soester Courant | 1973 | | pagina 9