Is concentratie van 450 buitenlandse werknemers verantwoord ;n$ ANT S) delta keukens Reisbureau Gerth SOESTER COURANT 3 Rapport over de ontwikkelingen rond de uitbreiding van „Het Witte Huis" UW SUCCES IS ONZE RECLAME AUTORIJSCHOOL M. LOS voor een pronkstuk in uw woning. D'66 bereid tot samenwerking bij Statenverkiezing Duidelijke voorkeur voor P.P.R., angst voor P.v.d.A, VOOR AL UW VAKANTIES Vergadering commissie voor de beroepschriften Spullenhulp is dicht tot augustus Controle on bromfietsen PREDIKBEURTEN R.I(. Kerkdiensten POLITIE TEL. 19444 MEDISCHE DIENST Maatschappelijk Werk Paard gewond na aanrijding door vrachtwagen MET m ADVERTENTIE IN DE BEREIKT U MEER DAN 8000 GEZINNEN IN SOEST EN SOESTDIJK BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN BRUIDSREPORTAGE FOTO VAN DAM ZIEKENAUTO. TEL. 12727 Soester Courant van donderdag 28 juni 1973 uil eller zoek je net ons finnen. ien. i wel- L9544 In een rapport van de Werkgroep Buitenlandse Werknemers Soest, over de ontwikkelingen rond de geplande en heftig bestreden uitbreiding van het pen sion „Het Witte Huis" aan de Birkstraat wordt geconcludeerd dat eigenlijk niet moet worden beslist of uitbreiding verantwoord is, maar of een concentratie van bijna 450 buitenlandse werknemers verantwoord en hanteerbaar is. De werkgroep meent dat er op die vraag nu direct geen definitief antwoord te geven is. Zij zegt dat er van die toekomstige situatie geen studie gemaakt is en er ook geen gegevens bekend of beschikbaar zyn. Zij dringt er daarom bij alle betrokken instanties aan op een grondig onderzoek en het uitbrengen van een degelijk rapport, alvorens een definitief besluit wordt genomen over verdere uitbreiding. Onderzocht zal moeten worden welke gevolgen te verwachten zijn bij een uitbreiding tot, zoals hier het geval is, 450 buitenlandse werknemers; welke gevolgen dat heeft voor de buurtbewo ners; op welke wijze de omwonenden zo nodig begeleid kunnen worden; wat de gevolgen zijn voor de buitenlanders zelf; of er geen te grote spanningen optreden binnen zo'n concentratie en hoe men ook deze groep kan begelei den. Tevens zou moeten nagegaan worden welke extra voorzieningen nodig zijn, waarbij de werkgroep denkt aan een ziekenzaal, badgelegenheid, eigen ver voer, eigen winkel, een moskee, een logeergelegenheid e.d. Daarbij komt dan ook de vraag wie er verantwoorde- lkij is voor dergelijke voorzieningen; de pensionhouder, de werkgevers, de Soester bevolking of de buitenlanders feit Buiten dat zal er ook bekeken moeten worden of het probleem van de huisvesting op andere wijze opgelost zou kunnen worden, of er niet b.v. een tweede centrum in een ander deel van Soest moet worden opgericht. Via het onderzoek zouden de vragen beantwoord moeten worden: a. hoe komt er een betere communicatie tot stand tussen de Nederlanders en de buitenlandse werknemers; b. hoe kun nen de buurtbewoners hun vragen en eventuele klachten kwijt, kan er daar voor een begeleidingscommissie in het leven worden geroepen?; c. hoe kunnen de buitenlanders zelf meer bij de zaak worden betrokken, kan er een eigen bestuurscommissie vanuit de turkse ge meenschap komen? en d. op welke wij ze worden de belangen van alle bij de zaak betrokken partijen gewaarborgd? Onrustgevoelens De werkgroep meent dat er sprake is van onrust onder de Soester bevolking en zelfs daarbuiten over de geplande uitbreiding. Zij wjjt dit in dc eerste plaats aan gebrekkige voorlichting, waardoor vaak op zeer slordige en onverantwoorde wijze gesproken werd. Om een juist inzicht in de hele kwes tie te krijgen heeft de werkgroep door het voeTen van gesprekken en het op vragen van brieven die door de ver schillenden instanties waren geschre ven over de zaak, getracht alle gege vens te ordenen en op een rijtje te zetten. Met een groep omwonenden werd op 1 februari van dit jaar een gesprek ge voerd. Daarbij bleek in de eerste plaats dat zij verwonderd waren dat er toestemming voor bouwen en uit breiding werd verleend, terwijl zij zelf er nooit in geslaagd waren daarvoor vergunningen te verkrijgen. Steeds deed de gemeente een beroep op de agrarische bestemming van de gronden. Nu schijnt het echter plotseling wel te kunnen. De buurtgenoten voelen zich daardoor door het gemeentebe stuur in de steek gelaten, ook al door het vertellen van halve waarheden en leugens, zoals o.a. naar hun mening in de raadsvergadering gebeurde. Hier door is het er, naar zij menen, naar uit gaan zien alsof zij leugenaars zijn. Nooit werden zij vooraf gekend of ge raadpleegd over gemeentelijke plan nen; wel werd voor het bewuste pand, waar de uitbreiding plaats vond (ge staakt op last van de minister) nooit toestemming gegeven om er een cam ping of iets dergelijks te beginnen. Dan worden op 18 december 1.1. op het terrein een strook bomen gekapt, waar voor bij navraag geen kapvergunning was verleend, maar alsnog later op de zelfde dag afgegeven. Over de omvang en de ouderdom van de bomen lopen de meningen van de wethouder, me vrouw M. Walter-Van der Togt, en de omwonenden duidelijk uiteen. In het gesprek met de werkgroep komt dan duidelijk aan het licht dat men over verschillende grootheden praat voorwat betreft het aantal bui tenlanders. De werkgroep gaat uit van de huidige bezetting van 225 man een uitbreiding van 100 personen; de om wonenden komen met andere getallen en spreken het vermoeden uit dat de huidige bezetting, met name door dub bel bezette plaatsen, veel groter is dan 225. Een onpartijdig onderzoek wordt daarom noodzakelijk geacht. Resumerend komt men tot de conclu sie; men voelt zich onvrij, soms be dreigd door de grote concentratie man nen; er zou sprake zijn van vervui ling en de aanwezigheid van nog meer buitenlanders zou schade berokkenen aan het ter plaatse aanwezige cam pingterrein van de heer De Koning, die reeds annulaties in ontvangst kreeg te nemen. iVerder is men zeer gegriefd dat er nooit enige vorm van overleg geweest is en dat men alls via krantenberich ten heeft moeten vernemen. Aan de andere kant wordt gezegd dat men eertijds blij was met de komst van buitenlanders, omdat de vorige bewoners van Het Witte Huis (Indi sche Nederlanders) lastig waren er vernielzuchtig. 15 bezwaarschriften Op 13 februari volgde een gesprek met de eigenaar van het Witte Huis, de heer Ph. Van Kampen. Volgens de heer Van Kampen werden bij de ge meente 15 bezwaarschriften ingediend; geen bezwaren van werkelijke beteke nis naar zijn mening. Ook dienden niet alle omwonenden een bezwaarschrift in, met name niet door de familie Hoksbergen, die tegenover het Witte Huis woont, en niet door de bewoners van het pand van de n.v. Centropa. De laatste uitbreiding van het Witte Huis betrof 10 bungalows, waartegen ook bezwaarschriften werden inge diend, echter toen niet door de fami lie De Koning, die thans wel tot de be zwaarden behoort. Met betrekking tot de riolering deelde de heer Van Kampen de leden van de werkgroep mede, dat er een plan was waarbij het Witte Huis 25.000 gulden zou bijdragen in de aanlegkosten en de familie De Koning 9.000 gulden. Aan dat plan wilde laatstgenoemde echter niet meewerken, totdat hij vernam dat een ander plan was vastgesteld. De heer De Koning zou toen, volgens de „Het Witte Huis". v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 Wij lessen in OPEL RECORD - OPEL KADETT - DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ Gedipl. V.A.M.O.R. - M.R.I. - F.N.O.P. Tevens verlenging van uw rijbewijs. verklaring van de heer Van Kampen aan de werkgroep, zijn aanvankelijke bezwaren plotseling hebben laten va ren. Dat zou verband gehouden heb ben met een voorlopige vergunning voor 50 caravans, waarbij gezorgd moest worden voor een goede riole ring. Ter sprake wordt ook gebracht d» verwijdering van de boombegroeiing. Volgens de heer Van Kampen zouden indertijd de grote bomen zijn gerooid door de toenmalige eigenaar van het pand, de heer Van Asch, samen met de heer De Koning met het oog op de inrichting van een kampeerterrein. De laatste houtbegroeiing werd wegge haald omdat die totaal verwilderd was, maar de heer Van Kampen had de bedoeling er een coniferenhaag voor in de plaats te zetten. Wat betreft de bezwaren wordt ver der nog opgemerkt dat een buurtbe woner een bezwaarschrift tekende, om dat hij zelf geen bungalow heeft mo gen plaatsen. Het terrein tussen de bungalows van het Witte Huis wordt zeer regelmatig schoongemaakt. Er zal echter extra aandacht aan worden geschonken. De heer Van Kampen merkte daarbij op dat de muur van de bungalow van de heer De Koning op zijn terrein is op getrokken. Ook dacht hij dat de aan wezigheid van 50 caravans a 3 of 4 personen ook een belasting voor de omgeving zou kunnen vormen. Gesproken werd ook over de belang stelling van veel Turken, die afkom stig zijn van het platteland, voor de wiize waarop de Nederlandse boeren hun bedrijf uitoefenen en hun blijven kijken naar het vee, wat mogelijk verkeerd kan uitgelegd worden. Uitbreiding De heer Van Kampen kreeg indertijd 1 k 2 dagen optie op een te koop aan geboden zusterhuis van het ziekenhuis De Lichtenberg. Hij besprak de moge lykheid om het zusterhuis op te rich ten op het terrein van het door hem gekochte „Huize De Birkt" met de wethouder, in tegenwoordigheid van de directeur en de adjunct-directeur van gemeentewerken en een architect. Nadat de wethouder telefonisch over leg had gepleegd werd toestemming gegeven het zusterhuis daar te bouwen. Toen met het grondwerk was begon nen kwamen de protesten en werd het werk gestopt. Daarna werd met toe stemming weer verder gewerkt totdat de minister ingreep. Het zusterhuis zal vijf jaar dienst doen. Zoals de heer Van Kampen aan de werkgroep mee deelde hoopt hij dat dan vergunning verkregen is voor de verdere uitbrei ding van Het Witte Huis met een vleu gel van drie verdiepingen 13 vertrek ken, waarin 180 personen kunnen wor den gehuisvest. Tot zover het gesprek van de werkgroep met de heer Van Kampen. De werkgroep concludeert dat het uit eindelijk gaat om een uitbreiding tot bijna 450 plaatsen en zij vraagt zich af of dat verantwoord is. Daar wil zij eerst een onderzoek naar in laten stel len. Het rapport dat over haar bevindingen werd opgesteld, werd gezonden o.a. naar de Minister van Volkshuisvesting, naar b. en w., naar de raadsfracties, de Raad van Kerken, naar de Stichting Buitenlandse Werknemers Eemland, de Soester Zakenkring en de Kamer van Koophandel. <sk BIRKSTRAAT 50 A - SOEST - TELEFOON 02155-14287-19333 De politieke party D '66 in de regio Utrecht is voor de Statenverkiezing, welke volgend jaar gehouden wordt, bereid tot samenwerking met andere partyen, maar zal, mocht dat onverhoopt niet lukken, onafhankelijk aan de verkiezing deelnemen. Een en ander werd na een zeer langdurige discussie besloten tydens het regionale congres van de party, dat zaterdag j.1. in Soest gehouden werd, De belangstelling op het congres was overigens miniem. Slechts 20 leden woonden de vergadering bij. De voor zitter, de heer J. de Ruyter uit Veenen- daal, sprak er zijn teleurstelling over uit. Vele vertegenwoordigers van de partij in gemeenteraden, ook de beide Soester raadsleden, ontbraken op het appèl. Wel waren er drie van de vijf Statenleden, n.L de heren Allard, Man ten en Peppelenbos, alsmede de secre taris van de Statenfractie, de heer GrooL Hij gaf in vogelvlucht een over zicht van de „highligths" van het Sta- tenbeleid, waaruit een grote voldaan heid sprak. D '66 nam belangrijke ini tiatieven met betrekking tot o.a. milieu, vervoer, verkeersveiligheid, wegennet, natuurbehoud; aan het welzijnsbeleid werd veel aandacht besteed, zo ook aan de werkgelegenheid met name voor de buitenlandse werknemers, het subsidiebeleid en het toegangsbeleid voor de bejaardenzorg. Er bestond voor dat alles veel contact met actie-groe pen. Desondanks meende de heer Grool dat het bezoek aan de openbare fractie vergaderingen zeker door de raadsle den, beter kon. Samenwerking De discussie over de deelname aan de Statenverkiezing werd ingeleid door de heer Allard. Hij somde de vier mo gelijkheden op, waarvan men uit kon gaan: a. D '66 gaat vóór de verkiezingen sa men met een of meer andere partijen één lijst, één programma. Men kan zich hierbij richten op een programcol lege dan wel op een afspiegelingscol lege. b. D'66 stelt vóór de verkiezingen met een of meer andere partijen een aantal gezamenlijke programmapunten vast, maar presenteert daarnaast nog een eigen programma en komt uit met een eigen lijst. Dit kan met of zon der lijstverbinding. D '66 komt met een eigen lijst en een eigen programma, maar stelt een minimaal aantal prioriteiten vast voor de vorming van een programmacollege na de verkiezingen. Ook dat kon weer zonder of met lijstverbinding. d. D '66 neemt in alle opzichten onaf hankelijk aan de verkiezingen deel, zoals bij de vorige Statenverkiezing. Aan dit laatste voorstel werd met gro te meerderheid, 19 tegen 1, de voor keur gegeven, zij het dat er een be reidheid bestond voor samenwerking. Die bereidheid bleek overigens hier en daar zeer beperkt te zyn; met name het Statenlid Peppelenbos vreesde elee toraal verlies, indien men met de PvdA samenging. De P.P.R. werd een betere keus gevonden. Men hield rekening met een behoorlijk verlies, waarby verondersteld werd, dat er van de vyf zetels nog slechts twee zouden over blijven. De consequentie daarvan zou zyn, dat als men niet met anderen ging samenwerken, veel werk niet meer ge daan kon worden. De heer Blauw uit Bunnik meende echter dat het zelfstandig blijven het voordeel had, dat men steeds in de Statenvergaderingen, duidelijk zijn eigen geluid kon laten horen, omdat die via de commissievergaderingen dan niet bepaald werd. Dat zou naar zijn mening aantrekkelijk zijn voor de pu blieke tribune. Statenlid Manten voelde wel voor menwerking; hij had zeer prettige er varingen met de PvdA en was niet bank voor electoraal verlies. Er werd overigens duidelijk gesteld dat de houding van Van Mierloo, het teveel tegen de PvdA aanhangen, er de oorzaak van was geweest dat de partij bij de Tweede Kamer-verkiezin gen de mist was ingegaan. Gevraagd werd echter wie het dan anders durf de te doen. Het hoofdbestuurslid, de heer J. Borst uit De Bilt, meende dat samenwerking met PvdA en P.P.R. moest worden on derzocht. Hij dacht aan lijstverbinding, echter niet aan een gemeenschappelijk verkiezingsprogramma. Na de stemming werd een provinciale verkiezingscommissie samengesteld, waarin ondermeer de Statenleden, een vertegenwoordiger van het hoofdbe stuur en het regiobestuur zitting heb ben. Een motie, waarin het D '66-statenlid mevrouw Draaisma, gezien haar open- Iyk geuite sympathie van de VVD gevraagd werd haar zetel beschikbaar te stellen, werd aangehouden. Men wil de eerst de letterlijke tekst van haar verklaring hebben, terwijl enige leden meenden dat het haar goed recht was die sympathie uit te spreken en het niet behoefde te betekenen dat zjj D '66 ontrouw was. Anderen vonden de verklaring politiek gezien zeer onver standig. In. de septembervergadering zal kwestie weer aan de orde komen. de LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155-12683 Vrydag 29 juni a.s., te 15.00 uur, zal de commisie voor de beroepschriften in het gemeentehuis in openbare vergadering bijeenkomen voor de behandeling van drie zaken. Gedurende de maand juli zal Spullen- hulp, in verband met vacantie van de medewerkers, gesloten zijn. Gooi uw spullen echter in die maand niet weg, maar bewaar ze tot augustus, want dan worden ze weer opgehaald en kunt u ze weer afgeven op het adres aan de Veldweg. De organisatie kan nog steeds hulp ge bruiken, want soms groeit de aange brachte hoeveelheid hen boven het hoofd. Assistentie bij het ophalen en/of sorteren is altijd welkom. De politie heeft op de PeteT van de Breemerweg, de Soesterbergsestraat en de Birkstraat met gebruikmaking van de geluidsmeter, controle uitgeoefend op bromfietsen. Het geluid van 50 brommers werd gemeten, waarbij bleek dat er 10 teveel lawaai maakten. De berijders kregen een procesverbaal. Het beroepschrift is van de heer A. van Duinkerken tegen de weigering van een door hem gevraagde vergun ning voor de bouw van een mestvar- kensstal op het perceel Biltseweg 29. B. en w. weigerde de vergunning om dat het bouwplan zal worden uitge voerd binnen het bestemmingsplan „Landelijk Gebied", waar het perceel bestemd is voor het agrarisch bedrijf. Daaronder wordt verstaan een bedrijf dat de cultuurgrond bewerkt ten be hoeve van de teelt van bodemproduk- ten dan wel ten behoeve van de vee houderij. De bouw van een stal voor de varkensmesterij is daarmee in strijd, omdat er dan geen sprake is van een grondgebonden gebruik van de te bou wen opstal. Het tweede beroepschrift is van de Groothandelsmarkt Gemar tegen de weigering van de vergunning voor de bouw van een afrastering bestemd voor ledige emballage op het perceel Parallelweg 19. Naar de mening van b. en w. wordt de afrastering gezet op een gedeelte waar geen enkele bebouwing is toegestaan. De afrastering zou bovendien een ge deelte van het parkeerterrein in be slag nemen, dat in verband met de omvang van het bestaande gebouw daarvoor vrij moet blijven. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds. A. J. Engels, Driebergen. 19 uur ds. Jac. Smit. ..De Open Hof". Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur, gezamenlijke dienst met gere formeerden ds. Jac. Smit. (Ikor uitzen ding). Iehtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 uur ds. J. Smit. 17 uur ds. J. van Rossem, Meeuwen. Zonnegloren 10 uur ds. G. Rang. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Jeugdkerken 10 uur Eliheto, Driftje. Zondagsscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool. Pr. Bernhard- laan. Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. 10.30 uur De Openhof, Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 9.30 uur ds. D. A. Zijlstra, Amersfoort. 17 uur ds. G. Rang. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur gezamenlijkdienst met hervorm den, ds. Jac. Smit (Ikor uitzending). 17 uur dr. J. C. Gilhuis. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 uur dr. J. C. Gilhuis, Soest. 17 uur ds. D. A. Zijlstra. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt), Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. .30 en 14.45 uur dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 uur ds. Van Smeeden, Utrecht. 19 uur ds. De Romph, Naarden. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 en 14.30 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. Zondag 10.15 uur, ds. W. Knoppers. (Rem.) Utrecht. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Zendingsdienst. Schaapskooi, KI. Engendaalweg 52. 16 uur G. J. Mensink. H.A. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur dr. H. Kakes, Veenendaal. Hervormde kerk. 10 uur ds. J. J. van Noort, Amerongen. STERRENBERG 10.30 uur dhr. W. Mulder, Amersfoort. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg Zondag 10.30 uur dienst. Geref. Kerk „Vrye Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Luth. Gem., Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur ds. W. F. Steinhart, Utrecht. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H.A. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdyk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tol en mei vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat. tel. 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoog mis. Maandag tot en met vrijdag 8 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 12.00 uur. St. Caroluskerk, Soesterberg, Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur (met zang). SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door J. Rip, Soester bergsestraat 16, tel. 12423 en A. W. Chavannes, Colenso 32, tel. 14545. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG. Tijdens het weekend A. Th. M. Splin ter, Amersfoortsestraat 3, tel. 1432 (boodschappen vóór 9 uur). SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13.30 uur J. Oosterveen, Beukenlaan 84. Apotheek rngaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur. Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-2432. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek, Soestdijk, Van Weedestraat 35, tel. 12487. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST Anna Paulownahuis" Burg. Grothe straat 51, Soest, telefoon 19004. Afwezig mver. E. Kuyer-Mieras. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij- 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij- 9-10 uur. Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur in „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Maatschappelyk werk Uitgaande van het Prot. ïnterk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch. werkster.: Mevr. Kamper, dinsdag, woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur. Braam- weg 34. tel 18140. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25, Amersfoort Telefoon 03490-31861. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9. Baarn tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Fed. Raad v.h. Bejaardenwerk Soest: Warme maaltijden voorziening, infor maties bij de navolgende contactadres sen: Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott; Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261. Soest Mid den: Mevr. M. A. Jansen-Moesen- broeck. Kerkpad n.z. 57, teL 15588. Soest-zuid: Mevr. S. Steendijk-Geer- 'ings Bartolottilaan 16. tel. 16389. Soesterveen: hr. A. van Scherpenzeel.. Veenbesstraat 430, teL 14782. Soesterberg: Mevr. J. Hoekstra-Ger- kes Prot Lorentzlaan 23, tel. 03463- 1991. Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar via de navolgende tel. nrs.: 15127 - 12.947 - 13202 - 14782; ✓oor Informaties betreffende: pedicu- redienst koffie-ochtenden, zangkoor, gymnastlekcursussen. sociëteiten. Cul tureel seniorenpaspoort t.b.v. bejaar den: Bureau projektlelding Burg. Gro thestraat 51, tel. 19289 (bij voorkeur bellen tussen 10 en 11 uur. Telefonische Hulpdienst 't Gooi 02150-45555: 24 uur per dag. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN 7™^li%d%be,S?rLrif!JS.:r„ hl4 Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur Zr. G. Pluim en Zr. H. Sytsma, Bos straat 29, tel. 14610. Bouwbedrijf A. Huurdeman tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een semi-permanente op slagloods op het perceel Birkstraat 161. De weigering is gegrond op het feit dat de loods gebouwd zou worden binnen het bestemmingspan „Landelijk Gebied", waarin het perceel een rische bestemming heeft. De loods heeft daar niets mee van doen. O Een paard, bereden door de 14-jarige amazone J. E. B. uit Den Dolder, werd zaterdagmiddag op de Den Blieklaan aangereden door een passerende vracht wagen. Het dier raakte daarbij gewond en moest voor behandeling opgenomen worden in de ziekenstal van de manege Eldorado aan de Bosstraat. Het paard schrok van een klap die de naast de chauffeur zittende passagier op het portier van de wagen gaf. Het sprong opzij en raakte met de achter kant de laadbak van de auto. De vracht wagenchauffeur reed door en kon niet meer worden achterhaald. Weekavonddlenst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur Zr. M. van Loon, Van Marnixlaan 26, Amersfoort, tel. 03490-17172 en zr. G. Chamoun, Albert Cuyplaan 118, tel. 16906. Spreekuren wijkgebouwen Molenstraat 11, Middelwijkstraat 36 en Alb Cuyplaan 118 dagelijks van 13 tot 14 uur. Telefoonnummers 12001, 12902 en 14610. Dinsdag- en donderdagavond spreekuur van 18 tot 19 uur. Molenstraat 11, Mid delwijkstraat 36. (met Hasselblad) KING SIZE for maat tot 30x40 cm In album. Eemnesserweg 81, Baarn, Tel. 02154-7552 ZONNEGLOREN, telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. 2e klasse A: dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. Ie klasse 11.00-12.00 uur en 18.45-20.30 uur. Kraamafdeling: boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.30 uur ST. ELISABETH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 klasse afd.: dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14.45 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 kinder-afd.: dagelijks 14.15-14.45 en 18.30-19.00 DE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 3e klasse: dagelijks 13.45-14.15 en 18.30-19.15 klasse afd.: dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 kraam-afd.: dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afd. kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 14 45 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18 30-19.00

Soester Courant | 1973 | | pagina 11