Meer verkeerscontrole zou gesteld worden J van de Gemeentehof op prijs Krantenkritiek over onteigening in Klaarwater onjuist EG v SETTEN GEMEENTERAADSVERGADERING Meer verkeerscontrole Molenstraat Agenda Schriftelijke vragen Langdurige onderhandelingen Haarverzorging van wortel tot punt SALOX kOl'PIL Voorlichtingsblad Schrijven onder invloed Officiële mededelingen Wet Ruimtelijke Ordening en Woningwet Wet Ruimtelijke Ordening ^,4-tcU. VvwvWvXxA. Hinderwet Soester Courant van donderdag 28 juni 1973 In een twee en een half uur durende vergadering in de bloedhete zaal van de brandweerkazerne heeft de gemeenteraad de betrekkelijk kleine agenda van 22 punten afgewerkt. Ruim anderhalf uur werd besteed aan de 12 ingekomen stukken, waarna nog eens ongeveer een half uur gesproken werd naar aan leiding van schriftelijke vragen over perspublicaties. Van de raadsleden ontbraken wethouder Dijkstra en de heren G. Oldenboom (Pr. Chr.), P. Grift en K. Levinga (PAK), M. van Ee (VVD) en P. Storimans (KVP). De publieke tribune was opvallend goed bezet. Nadat door een commissie de geloofs brief van de heer A. J. van Vloten, de opvolger van de heer P. Pieren (PAK), die in juli de raad gaat verlaten, was onderzocht, werden de notulen van de raadsvergadering van mei vastgesteld. Hierna ging men over tot de behande ling van de ingekomen stukken. a. Brieven d.d. 9 februari 1973 en maart 1973 van de Werkgroef Kas- kowoningen, inzake de bouw van kas- kowoningen, met voorstel te antwoor den overeenkomstig bijgaande concept brief. Conform besloten. Voor de bouw van 40 kasko-woningen zal in het plan „Overhees" ruimte ge reserveerd worden. Met de bouw zal medio 1974 begonnen kunnen worden. De heer P. Pieren drong in dit verband aan het vóór en tegen van in erfpacht geven van gronden te bespreken. De heer J. van Poppelen (KVP) sprak de verwachting uit dat door het ge reedkomen van deze woningen de door stroming bevorderd zou worden en dat bij de toewijzing daarmee rekening ge houden wordt. Wethouder Walter merkte op dat bij toewijzing rekeninj gehouden zal moeten worden met de zelfwerkzaamheid van toekomstige be woners, omdat aan afwerking nog on geveer 300 werkuren per woning be steed zal moeten worden. b. Brieven d.d. 5 en 23 maart 1973 van de Werkgroep Ontwikkeling Eemland, inzake de door het provinciaal bestuur voorgenomen plannen tot verbetering van de Eem, met het voorstel de werk groep te berichten conform bijgaande concept-brief. Conform besloten. c. Brief d.d. 12 maart 1973 van het Bewonerscomité O ssendamweg/Vondel- laan inzake de situatie Ossendamweg/ Vondellaan met voorstel te antwoor den overeenkomstig bijgaande concept brief. Conform besloten. In de brief wordt gezegd dat bij ge houden snelheidscontroles het aantal overtredingen vergeleken met andere wegen in Soest, meeviel. De heer M. de Groot (BR) meende daarin een zekere zelfvoldaanheid te constateren, die lijj niet deelde. Hij vond het misdadig en onverantwoordelijk dat er op dat stukje Ossendamweg (tussen kruispunt Soes- terbergsestraat en Schoutenkampweg) nog zo hard gereden werd en hij drong aan op meer controle. Het antwoord in deze vorm had daarom niet z\jn in stemming. De heer J. van Poppelen (KVP) daar entegen vond dat het aantal overtre dingen erg meeviel. Desondanks meen de hij dat er haast gemaakt moest worden met de aanleg van de Centrale ontsluittingsweg en hij hoopte dat de meetapparatuur voor bromfietslawaai snel gebruikt zou worden. Ook mevrouw E. Korthuis-Elion (WD) drong aan op frequentere controle, waarvan naar haar mening een zekere preventie uitging. De heer D. Hoekstra (Pr.Chr.) wilde weten hoeveel er ge controleerd wordt en de heer A. Smit (KVP). die het jammer vond dat de revenuën van de door de gemeente be taalde apparatuur aan het Rijk toe vielen, verzocht om speciale controle op vrijdagmiddagen. De heer P. Pieren (PAK) vond het juist dat de meetapparatuur op elle wegen werd gebruikt zoals ln Soesterberg waar het aantal overtredingen veel P. PIEREN (PAK): „tendentieuze berichtgeving" hoger lag. Hij deed een beroep op de automobilisten zich meer te beheersen. De burgemeester zei begrip te hebben voor het standpunt van de heer De Groot en in feite ook iedere overtreding te betreuren. Desondanks dacht zij dat de situatie op de Ossendamweg, rela tief gezien meeviel. Verder wees zij op de enorme administratie, die volgt op M. DE GROOT (B.R.): „gemeente doe je plicht en laat de krant maar schreven" de bekeuring. Zij zegde toe een fre quentere controle te zullen bespreken, waarmee de heer De Groot genoegen nam. d. Brief d.d. 11 maart 1973 van me vrouw J. H. Braakman-Holsappel in zake de verkeerssituatie op de Ossen damweg, met het voorstel te antwoor den overeenkomstig bijgaande concept brief. Conform besloten. Brief d.d. 18 mei 1973 van de Werk groep Gemeentepolitiek van D '66 in zake de planologische ontwikkeling van de gemeente Soest, met voorstel te antwoorden overeenkomstig bijgaande concept-brief. Conform besloten. De fractievoorzitter van D '66, de heer H. Jonker, las een uitvoerig betoog voor, waarin h\j o.m. zei met genoegen te hebben kennis genomen van het feit dat de structuurnota 1976 en het ver- keeersstructuurplan hun geldigheid zul len verliezen zodra de thans in voorbe reiding z\jnde ontwikkelingsschets voor Soest door de raad is vastgesteld. Ver der stelde hy vragen over de bebou wing van Kerckenlandt, waarvan hij in het partijblad van de Soestcr P.v.d.A. had gelezen dat er slechts twee be trekkelijk kleine delen zouden worden bebouwd. Een en ander was verteld op een vergadering van de P.v.d.A., door de Soester wethouder De Haan. Hij be sloot met een voorstel de concept-ant woordbrief dusdanig te wijzigen, dat de ontwikkelingsschets in het najaar, vóór de begrotingsbehandeling te publiecren. Hij vroeg daar hoofdelijke stemming voor. De heer Jonker kreeg nauwelijks stenen. Zijn partijgenoot de heer Joosten en de heer De Groot gingen met hem mee. Naar mening van de heer Pieren vroeg de heer Jonker naar de bekende weg, omdat de hele materie in de commissie grondbedrijf uitvoerig besproken was. De heren W. Blaauw (WD) en J. van Poppelen (KVP) dachten er evenzo over en spraken hun bewondering uit voor wat de ambtenaren voor de nieuwe ontwikkelingsschets deden. Ook zij meenden dat de heer Jonker van alles op de hoogte moest zijn. Er werd ge werkt volgens een duidelijk afgespro ken werkschema en zij hadden er geen behoefte aan de zaak te versnellen. De burgemeester hoopte dat de raad nog enig vertrouwen in het college had, dat de zaak niet op de lange baan ge schoven werd. Toen de heer Jonker evenwel toch op stemming aandrong, meende zij (voor eigen rekening) te moeten constateren dat de heer Jonker dat vertrouwen blijkbaar niet opbracht, waarna de stemming volgde met het bekende resultaat. f. Brief d.d. 18 april 1973 van de Be wonerscommissie Molenstraat inzake het behoud van de woningen aan de Molenstraat, de Soesterengweg, de St. Josephstraat en de Molenweg, met voorstel te antwoorden conform bij gaande concept-brief. De conceptbrief werd teruggenomen in verband met recente ontwikkelingen. De bewonerscomissie was daar reeds van op de hoogte, zo verklaarde de wethouder De Haan. Men ging ermee accoord in de hoop dat de afwikkeling er niet door vertraagd werd. De heer J. van Poppelen (KVP) drong wel aan op ruimere informatie aan de bewo ners. g. Brieven d.d. 28 april 1973 en 23 maart 1973 van de heren C. J. M. van Rijthoven en M. Marijnen, alsmede van de bewonerscommissie van de gemeen telijke premiewoningen te Soesterberg, inzake onderhoud en verbeteringen aan de woningen, met voorstel te antwoor den conform bijgaande concept-brief. Aldus besloten. In de brief wordlt verwezen naar een enquete die momenteel gehouden wordt onder de bewoners, waarvan het resul taat moet worden afgewacht. In de septembervergadering zal een en ander aan de orde komen. h. Brief d.d. 16 mei 1973 van de afde ling Utrecht van de Algemene Bond van Ambtenaren betreffende de rechts positie van de gemeente-ambtenaren die werkzaamheden verrichten met be trekking tot het onderhoud en de ad ministratie van de woningen van het woningbedrijf en de woningbouwver eniging, indien deze werkzaamheden worden overgenomen door één nieuwe overkoepelende stichting, met voorstel te antwoorden overeenkomstig bijge voegde concept-brief. Conform besloten. In het antwoord zegt de raad dat bij het nemen van beslissingen zonder meer met de rechtspositie van de amb tenaren rekening gehouden zal worden. Brief d.d. 14 mei 1973 van de Stich ting Voorlichtingscentrum Cremato- riumbouw, inhoudende het verzoek om geen rechten te heffen wegens lijk schouwing en verzegeling van de kist bij crematie, voorstel te antwoorden conform bijgaande concept-brief. Conform besloten. De gemeente is van mening dat de hef fing van rechten terecht plaats vindt, j. Brief d.d. 17 april 1973 van J. A. van Dorresteyn inzake bezwaren tegen de verleende bouwvergunning voor het pand Van Weedestraat 76, met voorstel te antwoorden conform bijgaande con cept-brief. Conform besloten. In de brief zegt de raad dat de be zwaren van de heer Van Dorrestein niet gegrond zijn. Er zou geen sprake zijn van ontoelaatbare belemmering van de toetreding van zonlicht, dat slechts gedeeltelijk zal verdwijnen uit de achtertuin. Verder stelt de raad zich op het standpunt dat waardedaling on derzocht zal worden, als een verzoek om schadevergoeding is ontvangen. De bouwvergunning is verleend omdat het bouwplan in overeenstemming is met het bestemmingsplan. De gemeente heeft overigens alleen de publiekrech terlijke kant van de zaak te beoordelen. Geschillen over de regels van het bur gerlijk recht, o.m. het burenrecht, zul len partijen onderling of eventueel door tussenkomst van de rechter moeten uit maken. De KVP-leden, de heren J. van Poppe len en A. Smit gingen met dit ant woord niet accoord. Met name de heer Smit meende dat het volgens de letter van de wet wel juist was, maar dat in de menselijke sfeer niet juist werd ge handeld. Naar zijn mening was er niet tijdig contact gezocht met de heer Van Dorresteijn. Hij verweet de betreffende gemeentedienst niet zorgvuldig gehan deld te hebben. In overleg zou een an dere oplossing mogelijk geweest zijn. In haar antwoord zei mevrouw Walter dat het geschil een privaatrechterlijke zaak betrof waarin de gemeente niet kon treden. De verlening van de ver gunning was geheel gegaan volgens de wettelijke eisen. k. Brief d.d. 2 mei 1973 van de Re gionale Opleidingscommissie der Cen trale Commissie Vakopleiding Bouw bedrijven, inzake de inlichting van leerlingenbouwplaatsen met voorstel te antwoorden conform bijgaande concept brief. Conform besloten. 1. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 4. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de .Zoneverordening Hinderwet", zulks ten behoeve van: een Inrichting tot het bakken van voedingsmiddelen in oliën en vetten op/in het perceel Nieuwerhoekplein 7 te Soest. Conform besloten. b. een geragebedrijf annex benzine- en gasolieverkooppunt op/in het perceel Nieuwerhoekplein 1 te Soest. Conform besloten. c. een verkooppunt voor benzine, auto- gasolie en L.P.G. aan de Rijksstraat weg te Soesterberg. Conform besloten. 5. Voorstel tot het opheffen van de onbewoonbaarverklaring van het pand Korte Brinkweg 47a, alhier. Conform besloten. 6. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van de woningen Eigendomweg 54 en 56, alhier. Conform besloten. 7. Voorstel tot vaststelling van de „Verordening Commissie Woonruimte- beleid". Conform besloten. 8. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan: de Nieuweweg van de heer A. Kooyman. Conform besloten. b. de Eigendomweg van de heer N. S. Bouwhuis. Conform besloten. 9. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lageronderwijswet 1920 aan het Be stuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het ver beteren van de toiletten van de Insin- gerschool voor g.l.o. Conform besloten. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het aan schaffen van een nieuwe leesmethode ten behoeve van de openbare lagere school te Soesterberg. Conform besloten. 11. Voorstel tot overdracht van grond, gelegen nabij de Van Hamelstraat te Soest, aan de Stichting vooi^ Katholiek Onderwijs te Soest. Conform besloten. 12. Voorstel tot uitbreiding van de huistelefooninstallatie. Conform besloten. 13. Voorstel tot uitname van grond uit het grondbedrijf ten behoeve van de openbare kleuter- en basisschool in het complex „Klaarwater". Conform besloten. 14. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1972. Conform besloten. 15. Voorstel tot het verlenen van sub sidie aan de Vrouwen Advies Commis sie en de Federatie Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening in de provincie Utrecht, afdeling Soest. Conform besloten. 16. Voorstel tot aankoop van de be graafplaats aan de Veldweg en van agrarische gronden gelegen op de Soes ter Eng van de Hervormde Gemeente Soest. Conform besloten. 17. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aan schaffen en plaatsen van een rijwiel stalling bij de Savornin Lohmanschool voor g.l.o. Conform besloten. 18. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het maken van een zolderkamer in het gemeente huis. Conform besloten. 19. Voorste] tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente inverband met een gesloten koop overeenkomst met de heer N. S. Bouw huis. Conform besloten. 20. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling betreffende de regionale werkverbanden voor Amersfoort en omgeving. Conform besloten. 21. Voorstel tot het beschikbaar stel len voor een pompgemaaltje en pers leiding ten behoeve van de kantine en kleedgebouw op het sportpark aan de Eemweg. Conform besloten. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de viering van het 25-jarig regerings jubileum van H.M. de Koningin. Conform besloten. Tot slot werden de schriftelijke vra gen beantwoord welke waren binnen gekomen van de heer C. Verheus, na mens de fracties van de KVP en de Protestant Christelykcn, en van de heer P. C. Pieren. Zij betroffen beiden publicaties in de Gooi en Eemlander over een onteigeningskwestie in het plan Klaarwater, met name aan de Ringweg. De heer Verheus vroeg of de daarin geschetste gang van zaken juist was en zo neen of dan een duidelijke uiteenzetting van de werkelijke feiten gegeven kon worden. De heer Pieren vroeg welke stappen b. en w. bU de hoofdredactie van de krant ondernomen had, teneinde te voorkomen dat dergelijke onjuiste ten dentieuze berichten in deze krant wor den gepubliceerd. Ook wilde hij weten of het college met hem van mening was, dat een dergelijke verkeerde voor lichting door die krant een nog zwaar dere geestelijke druk op de door deze onteigening getroffen gezinnen legt; of het juist was dat aan één der betrok kenen een woning aan de Staringlaan was aangeboden, doch dat betrokkene alleen dan deze woning wenste te be trekken, indien hem toestemming werd verleend tot het houden van varkens; en of het college alsnog bereid was een zeer duidelijk persbericht samen te stellen over de gehele gang van zaken met betrekking tot die kwestie. Een uitgebreide documentatie werd aan de raadsleden uitgereikt. De burge meester beantwoordde de beide brieven en merkte op dat in de krant niet de juiste gang van zaken was weergege ven. Het had het college verwonderd dat dergelijke artikelen waren ver schenen, die niet de indruk gaven van enige kennis van de wet op de ruim telijke ordening, van enige kennis van de onteigeningswet en van enige ken nis van de wijze waarop in Soest ge tracht wordt tot aankoop van gronden te komen. Het zou haarsinziens nuttig zijn voor de schrijver van de artikelen kennis te nemen van het voorlichtingsblad van de gemeente Soest, waarin in het februari nummer van dit jaar nog- eens duidelijk uiteen gezet was, hoe men in Soest tot verwerving van gron den pleegt te komen. „De verhalen zijn onjuist", aldus de burgemeester die met graagte de woor den van de heer Pieren „tendentieus" wilde overnemen. Zij zette daarna de feitelijke gang van zaken uiteen. Het eerste contact met de aan de Ringweg wonende familie Maat da teerde van omstreeks februari 1966. In dat gesprek was de heer Maat niet ge negen zjjn woning te verkopen; wel verkocht hjj kort daarop 1.47 ha grond aan de gemeente voor het bestem mingsplan Klaarwater. De aankoop van de gemeente werd door G.S. goedgekeurd op 27 maart 1968. Dat had even geduurd in verband met financieringsmogelijkheden. Op 1 mei van dat jaar was het eerste serieuze contact geweest met het oog op de verwerving van de woning, om dat toen ook meer bekend was over de verkaveling van het plan Klaar water en vast stond dat de woning niet gehandhaafd kon worden. Op 14 mei 1970 werd dat gevolgd door een taxatie. Tijdens de onderhandelingen had de heer Maat medegedeeld dat hij bereid was alle medewerking aan de eigen domsoverdracht te verlenen, zodra de gemeente met het plan Klaarwater een aanvang zou nemen. Mevrouw Maat deelde daarna telefo nisch mee dat de taxatie te laag werd gevonden en dat het gemeentelijk bod verhoogd moest worden omdat men anders liever de onteigeningsprocedure wilde afwachten. Daarop volgde een brief van de heer Maat, dat hij pogingen gedaan had een andere woning te zoeken, maar dat het uitermate moeilijk was een huis te vin den met een dergelijke grote tuin als hij had. De zaak was toen even gestagneerd. Op 14 december werd het overleg ge staakt in verband met de gezondheids toestand van de heer Maat en op 25 mei 1971 had de gemeente een brief geschreven dat men niet verder zou aandringen op overeenstemming als dat bij de heer Maat op bezwaren zou stuiten. SOESTERBERGSESTRAAT 44 SOEST-ZUID - TEL. 02155-12045 Met onteigening was beslist niet ge dreigd. Natuurlijk wordt men in der gelijke gevallen er opmerkzaam op ge maakt, dat als onderhandelingen niet lukken, onteigening overblijft. Echter niet als dreigement, maar als noodzake lijke voorlichting, waar dikwijls ook om gevraagd wordt. Op 28 februari 1972 is er vervolgens door de gemeente weer geïnformeerd of de onderhandelingen weer heropend konden worden en op 8 maart werd van mevrouw Maat bericht ontvangen dat dat nog niet mogelijk was. In juni 1970 had de raad het voorlo pige onteigeningsplan goedgekeurd, dat ter visie was gelegd en waartegen geen bezwaren waren ingediend. Het ont- eigendngsplan werd bij Koninklijk Be sluit van oktober 1971 goedgekeurd. Op 16 maart 1972 nam de raad het besluit om een rechtsvordering in te stellen tot onteigening en een voorlo pige in bezitneming te vragen. Op 10 augustus volgde nog een laatste bod van de gemeente, vóór de onteigening op 21 augustus kwam bericht dat men dat bod te laag vond en dat de ge meente dan maar vervangende woon ruimte beschikbaar moest stellen. 14 september volgde weer een bespre king. Toen was er een hoge vraagprijs geweest waarop mevrouw Maat zou terugkomen. Dat was niet gebeurd, waarop de familie Maat op 1 novem ber werd gedagvaard in de onteige ningsprocedure. Op 13 december volgde een tussenvon nis van de rechtbank over de onteige ningsprocedure. Op 16 maart 1973 wa ren de rechtercommissaris en de des kundige in Soest geweest; op 15 maart bleek dat mevrouw Maat een brief geschreven had aan de Koningin en op 24 april was door de president van de rechtbank het verzoek tot voorlopige in bezitneming ingewilligd. De beschikking luidde dat de gemeen te het recht verleend werd om, des noods met behulp van de sterke arm. zich in feitelijk bezit te stellen van en verandering aan te brengen in de staat van het te onteigene perceel en te be letten dat gebruik wordt gemaakt van de door onteigening vervallende rech ten. De burgemeester merkte daarbij op dat vanaf die datum de familie Maat de wettelijke rente ontvangt over de door de onpartijdige rechtbank vast te stel len schadeloosstelling. Zij beteurde het dat ten gevolge van bestemmings- en onteigeningsplannen personen zo diep moesten worden ge troffen, zoals nu de familie Maat. Voor hen werd een huis beschikbaar gehouden, maar zij dacht dat men de familie Maat geen goed deed hen op een wijze zoals gebeurd was, in de be langstelling te zetten. Zij zouden door koppen in de kranten ten onrechte in de mening kunnen komen dat zij nog langer konden blijven wonen. De rechter had geen beslissing uitge steld, zoals de krant vermeld had. Dat was een sprookje waarmee men de familie Maat geen goed deed. Het college had en was ook niet van plan, stappen te ondernemen bij de hoofdredactie. „Ik meen dat een verantwoordelijke hoofdredactie toch ook weieens kennis zal nemen van de inhoud van andere bladen, die in dezelfde regio verschij nen. En wanneer het dan zovaak ge beurd dat de feitelijke inhoud van al lerlei artikelen zo afwijken van de feitelijke inhoud van de artikelen in hun eigen krant, dat moet de hoofd redactie, die zich verantwoordelijk voelt, toch wel te denken geven.' Zij hoopte dat door wat zij nu zei, de hoofdredactie wakker zou worden. Overigens was haar van de eis voor het houden van varkens niets bekend. Een persbericht zou door het college niet worden uitgegeven. In november, waarschijnlijk, zal be gonnen worden met de bouw van 30 woningen, gevolgd in 1974 door 67 wo ningen. Een en ander had te maken met de toewijzing uit het bouwcontin- gent. In verband met de bouwrijp-ma- king van de grond zou de voorlopige in bezitneming op 15 juli geschieden, mo gelijk nog enkele weken later. Het uit stel had echter niets te maken met de rechterlijke uitspraak, niets met de ont eigeningsprocedure, uitsluitend met de rechterlijke uitspraak, niets met de onteigeningsprocedure, uitsluitend met de toewijzing van de contingenten. Het college betreurde het uitermate, dat een gezin op een dergelijke manier voor propaganda werd gebruikt. De heer M. de Groot (BR) zei eerst bij zonder weinig gelukkig geweest te zijn met de schriftelijke vragen. Hij stelde het op prijs dat de burgemeester een duidelijke uiteenzetting had gegeven, maar hij meende toch dat een derge lijke vraagstelling bijzonder veel stof kon doen opwaaien en dat er daardoor olie op het vuur gegooid werd. De heer De Groot citeerde een Fries spreekwoord, „doe je plicht en laat de mensen praten", oftewel .gemeentebe stuur doe je plicht en laat de krant maar schrijven". Hij hoopte dat er verder heel weinig woorden aan de zaak besteed zouden worden; dat zou koren op de molen van provocerende persberichtenschrij vers zijn. „Wij hebben hier gelukkig een voor lichtingsambtenaar en een uitstekend geredigeerd voorlichtingsblad", aldus de heer De Groot, die het wel op prijs stelde als duistere of minder duidelij ke zaken daarin uitvoerig behandeld werden. De heer P. Pieren (PAK) speet het dat de heer De Groot er zo over dacht. Hij was weliswaar gelukkig met de pers vrijheid, maar men mocht toch niet vergeten dat dergelijke- publicaties in belangrijke mate de verhouding tussen burger en overheid konden schaden. ,Je kunt altijd wel zeggen laten we maar tot de zwijgende meerderheid gaan behoren en het maar nemen. Rij den onder invloed mag niet, maar schrjjven onder invloed waarschijnlijk wel". Hij wilde het daarom niet over zich heen laten gaan en beslist een antwoord geven. De heer Pieren was het overigens met het antwoord van de burgemeester eens. „Iedere werkne mer heeft een werkgever en als de werknemer zijn plicht zwaar verzaakt, dan zal een werkgever op een gegeven moment zeggen, man ik kan je in mijn dienst niet meer gebruiken". De heer Pieren hoopte dat de hoofdredactie dat ook eens in overweging zou nemen. De heer C. Verheus sprak de hoop uit dat de uiteenzetting goed in de pers zou overkomen. Ook de heer H. Jonker (D '66) was ge lukkig met de uiteenzetting, zeker nu naast de formele kant ook de mense lijke kant benadrukt werd. Hij achtte het onjuist stappen te ondernemen bij de hoofdredactie, die, naar de ervaring leerde, altijd in zijn tegendeel uitpakte. Hij veronderstelde wel dat men mocht verwachten, dat de schrijvers van ar tikelen zich altijd terdege oriënteerden, van wat de aan de hand was. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemeester en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan: a. A. Blok, Antonie van Leeuwenhoek laan 43, Soesterberg op zijn daartoe ge daan verzoek op grond van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen voor de bouw van 3 garages op het perceel, gelegen aan Anthonie van Leeuwenhoeklaan 43, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr 3325 ged. b. Ir. P. L. Walraven, Dennenweg 9, Soest op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen tot het uitbreiden van het woonhuis Den nenweg 9 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 2879. Metaalconstructiebedrijf Hilhorst en Zonen, Schoutenkampweg 42, Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen ten behoeve van het uitbrei den van een werkplaats, op het perceel, gelegen aan de Schoutenkampweg 42, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D nr. 2818. d. J. Swager Jr. Eigendomweg 67, Soest op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een opslagloods met kan toren op het perceel, gelegen aan de Steenhoffstraat 58a, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr.(s) 8287 en 9200. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 28 juni 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur. voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier. De burgemeester van de gemeente Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan „Steenberghe I" regelende de beslem ming van gronden, gelegen in het noordwestelijk deel van Soesterberg, gemeente Soest, met ingang van 2 juli 1973 gedurende één maand ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Stadsontwikkeling en Onderwijs, (ge opend iedere werkdag van 09.00 lot 12.00 uur), alsmede ter hulpsecretarie te Soesterberg, voor een ieder ter in zage ligt. Gedurende de termijn van ter-visieleg ging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Soest, 28 juni 1973. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. KELTUM PLEET JUWELIER HOPLOGER en DURFIHE CASSETTES Rcmbrandtlaan 18 - TeL 02155-14785 Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van T. W. C. Nout, Oranje Nassaustraat 12, Geldermalsen, om verguuning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een pompinstalla- tie voor motorbrandstoffen op een per ceel grond, gelegen aan de Rijksstraat weg te Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2745 ged. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op dinsdag 17 juli a.s., des voormiddags 9,00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn versche nen. binnen de gestelde termijn schrif telijk bezwaren heeft ingebracht, in dien hij niet woonachtig is in deze ge meente of in een aangrenzende ge meente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 28 juni 1973. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De secretaris, H. BORREMAN.

Soester Courant | 1973 | | pagina 3