Nieuw i^ckoemaker - antenneteckniek AUDIO Waar komt die rotzooi toch vandaan.... STERRENWACHT SOEST Bezwaren tegen hinderwetvergunning voor cafetaria „De Nieuwerhoek" AUDIO PRIJZEN KRUISWOORDPUZZEL VAN ESSEN ,tfTENP*S Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Continental Singers 29 juli in het Openluchttheater Openstelling Oranje Wandelroute Bromfietser gewond bij aanrijding Schennis der eerbaarheid Geslaagd Draagbare tv Sony sfei-eo-set Sony kleuren-tv AUDIO PRIJS 398,- AUDIO PRIJS 598,- Kerkstraat 3 - Soest naast de Oude Kerk Tel. 02155-15677 Meningen van lezers Gevonden voorwerpen „Wiens brood men eet Oplossing puzzel vorige week Geslaagd Winkeldievegge aangehouden Zomeravondlawaai Betaling abonnementsgeld Meningen van lezers Flat Menkolaan Bezoekers gebruiken brievenbus als urinoir Voordelig kopen met onze nieuwe klantenpas! Soester Courant van donderdag 28 juni 1SJ3 lESJ ,0MPLA^S: slaap deren Mevrouw Chr. Flapper (mede namens haar zuster D. C. S. Flapper) en de heer J. C. P. Regnery hebben maandag tydens een hinderwetzitting op het ge meentehuis mondeling de bezwaren ondersteund, die zij eerder schriftelijk had den ingediend tegen het verlenen van een revisievergunning aan de heer P. A. Be ijer voor zijn cafetaria „De Nieuwerhoek" aan het Nieuwerhoekplein 7. Hier mee verzekerden zij hun beroepsrecht op de Kroon. Brandveiligheid De heer Regnery stelde, dat de brand veiligheid zijns inziens niet gewaarborgd is, vooral niet in de uit een schuurtje en een garage bestaande bijbebouwing. Naar het schijnt, is de heer Beijer van plan de garage in te richten voor het voorbakken van patates frites. Dit is erg brandgevaarlijk, want de garage is van de belendingen slechts door een éénsteensmuurtje gescheiden. „Ik heb nu al veel hinder van etens- geuren, die via het toilet en de kapot- gehakte spouwmuur doordringen tot mijn zaak en woning", aldus de heer Regnery, die zei van de cafetaria zelf geen enkele last te hebben, maar wel van het keukengedeelte erachter. „Al les wat daar gebakken en gekookt wordt, eten wij ook". Hinder onder vindt hij voor al in de winter wanneer er weiig geventileerd wordt. Een deug delijke afzuiginstallatie is zeer gewenst. Hij wees erop, dat in de keuken en de bijkeuken geen enkel afzuigsysteem is aangebracht. Overigens pleitte hij voor een degelijke constructie van de af voerpijp op de cafetaria. Bij de laatste storm ging de pijp eraan en sloeg dwars door het dak van de heer Reg nery.. Rommel opruimen Hij zou het ook erg op prijs stellen in dien de heer Beijer het afval rond de, cafetaria zelf uit het plantsoen en van het trottoir verwijderde, zodat hij dit zelf niet meer hoeft te doen, „vannacht werd ik om half vier wakker van een koppel meeuwen dat regelmatig af komt op het vuil, dat uit het keuken raam in de daaronder geplaatste con tainer wordt gemikt. Half vier wakker worden is niet erg als je van plan bent te gaan vissen, maar anders is het minder prettig", zei de heer Reg nery. Hij zag de container graag in de keuken geplaatst. Wat het schoonhou den van de omgeving betreft zei hij te kunnen begrijpen, dat de heer Beijer niet elke klant achterna kan lopen, maar hij kan wel 's avonds of 's mor gens de boel aanvegen, zoals de vorige eigenaar altijd deed. Urinoirs Mevrouw Chr. Flapper, die aan de Ko- ninginnelaan woont, had evenals haar zuster bezwaar tegen het feit dat haars inziens de brandveiligheid niet gewaar borgd was. Zij had vooral laat van de vreselijke lucht, ,,'t Is niet te doen om De container buiten trekt veel onge dierte aan, zoals ratten. Zij vroeg hier voor in de plaats minstens een gesloten container. Verder vroeg mevrouw Flapper om urinoirs in de cafetaia, want het ge beurt niet zelden dat bezoekers ervan bij haar huis in alle hoeken en gaten plassen. Daarbij moet niet alleen de heg het ontgelden, maar zelfs de brie venbus. Een groot bezwaar vond zij het, dat er binnenkort alcohol geschonken mag worden. „Dan wordt het beslist een nog grotere bende. „Het is toch de straat van het paleis, laat deze hoek alsjeblieft netjes blijven". Zij vroeg tenslotte, een zijdoorgang af te sluiten, waardoor rommel daar achterwege zou blijven en drong aan op het instellen van een sluitingsuur van elf uur, om dat de slaapkamers van haar woning aan het pand van de heer Beijer gren zen. Namens haar zuster zei mevrouw Chr. Flapper, dat zij in ernstige mate ast- mapatiënte is en de dupe is van 't ont breken van 'n deugdelijke afvoerinstal- latie, „zodat zitten in eigen tuin niet tot de mogelijkheden behoort". De rommel in de omgeving van „De Nieuwerhoek" is een schande voor de omgeving van het paleis. Ook zij verzocht om geslo ten containers te plaatsen. „Als dit beurt, is er weer een stapje voorwaarts gedaan in de strijd tegen de milieuver vuiling". Voor het vijfde jaar in successie komen de Continental Singers and Orchestre naar Nederland. Van 14 juli tot 4 augustus maken ztf een tournee met de nieuwe Relimusical „The Apostle". Koor en orkest bestaan uit totaal 40 studen ten, die hun zomervakantie musicerend doorbrengen. Zij komen uit alle delen van de Verenigde Staten. de enthousiaste leider van de organisa- De zangers en instrumentalisten, allen rond de twintig jaar, zijn door middel van honderden audities geselecteerd. Zij nemen in Amerika een vooraan staande plaats in op het gebied van de hedendaagse geestelijke muziek. Ook in Europa hebben zij de laatste jaren veel bekendheid gekregen. Het reper toire bevat zowel gospels en spirituals als arrangementen van geestelijke lie deren. In hun muziek verwerken zij o.a. elementen van soul- en popmuziek. Drie van de zes Continental Singers- formaties zullen deze zomer in Europa concerteren. De groep die in Soest komt, werd in Los Angelos samenge steld. De Continental Singers werden in 1963 opgericht door Cam Floria, nog steeds tie, die op een zo professioneel moge lijke wijze populaire muziek dienst baar wil maken aan de evangelische kommunikatie. Zij hebben aan talloze T.V.- en radioprogramma's meege werkt, alsmede aan twee films. 10 LP's hebben zij op hun naam staan. Vorig jaar oogstten zij in ons land veel suc ces met de musical „It's getting late"; 17.000 bezoekers in 15 dagen. De drie groepen die in Europa optre den geven concerten in Engeland, Bel gië, Nederland, Spanje, Zwitserland, Duitsland, Zweden en Denemarken. In Soest treedt op zondag 29 juli, aan- vag 15.00 uur, een groep, op in het Openluchttheater. Op 31 juli geven zij ook een concert op de Amerikaanse Basis te Soesterberg. De Plantsoenendienst van de Gemeen te Soest heeft eind vorige week mar keringspaaltjes geplaatst langs de door de Natuurbeschermingswacht „Eem- land" ontworpen oranje wandelroute. Het begin- en eindpunt van deze route bevindt zich aan de Schapendrift, na bij het Station N.S. te Soestduinen. Het publiek wordt erop attent ge maakt, dat de route niet geschikt is voor wandel- en kinderwagens en dat gedurende het tweede deel van de wandeling (vanaf het einde van de afrastering van het Ziekenhuis Zonne gloren) honden aangelijnd gehouden moeten worden. Het bestuur van de Natuurwacht is er erg gelukkig mee, dat de wandelroute nog voor het begin van het vakantie seizoen tot stand is kunnen komen. Het ligt in de bedoeling om binnenkort een geïllustreerde beschrijving van deze route, welke voert door de mooiste delen van de Soester bossen en stuif- duinen, uit te geven. De 16-jarige bromfietser R. S. uit Soest verleende bij het oversteken van het kruispunt Eikenlaan-Birkstraat geen voorrang aan de automobilist A. de P. (41). Hij kwam te vallen waarbij hij zijn knie kneusde. Dokter Rip verleen de eerste hulp. De beschadigde brom fiets werd in beslag genomen, omdat het apparaat niet verzekerd was. Op de Schapendrift pleegde een onbe kende man ten overstaan van enige kinderen, die vanuit het Natuurbad op weg waren naar huis, schennis der eerbaarheid. Ondanks een direct door de politie ingesteld onderzoek is de man niet gevonden. In De Open Hof aan de Veenbesstraat vonden zaterdag, onder auspiciën van de commissie muziek van de Amers- foortse Culturele Raad, de examens plaats van leerlingen van de regionale muziekschool. Van de Soester harmonie P.V.O. slaag den: Jan Hein Marcus, hoorn A; Allard v. d. Velden, trombone A; Hans Ver laan, althoorn A; Hans uit den Boo gaard, stella hoorn A; Chris uit den Boogaard, stellahoorn A; Frank Dek ker, trombone B; Renê van Grocum, cornet B; Adri Verlaan, trompet B; B. Baar, trombone C: Elsheth v. d. Vel den, klarinet A, Astrid Meyer, klarinet B; Inge Mol, klarinel B; Ineke Lefe- rink, tenorsaxofoon C; Annelies v Velzen, klarinet C; Pieter Tabak, kla rinet C en Ria Bakker, hobo A. Van de r.k. harmonie Soesterberg i slaagde Jan de Knegt, trombone B. Audio Prijzen: zeer prettige prijzen! Dóórgezaagde prijzen! Audio biedt u op deze plaats regelmatig honderden guldens voordeel op elektronische appa ratuur van topkwaliteit. Maar let op: er zijn er telkens maar een beperkt aantal van in voorraad! Een meeneem tv voor lichtnet en accu aansluiting. Leverbaar in wit en oranje. Adviesprijs 498. Geheel kompleet met radio, versterker, platenspeler en boxen. Luxe uitvoering. Adviesprijs 860.— Prachtige kleurenweergave en gemakkelijk verplaatsbaar. Kan ook mee naar 't buiten huisje en is uiteraard geheel getransistoriseerd Adviesprijs 1775.AUDIO PRIJS 1238,- Alle met de unieke Audio Garantie, service en voorlichting. Naar aanleiding van het artikel in uw courant van donderdag 14 juni 1973: .Basketbalvereniging The Red Stars brengt dank aan Sportstichting" wilde ik gaarne enige opmerkingen maken. De alinea „Ondanks het fedt dat er via de pers verenigingen zijn die hun mis noegen kenbaar moeten maken over de een of andere instelling wil ik gaar ne via het verenigingsblad enz. enz. doet bij mij de mening opkomen dat het de schrijver van dit stukje als iets heel vreemds voorkomt dat men kritiek en/of misnoegen kan hebben op een niet bij name genoemde instelling en dat dit via de pers kenbaar wordt. Als men dan verder het stukje door leest en ervaart welke medewerking en bijstand deze vereniging van de Sport stichting heeft ontvangen, dan is een woord van dank toch zeker wel het al- lermiste dat geuit kan worden. Om dit wereldkundig te maken maakt hij gebruik van de pers. Als er echter een vereniging is, die niet over zo'n geweldige medewerking met de Sportstichting beschikt en dit op de Algemene ledenvergadering aan de le den kenbaar maakt en de pers maakt ook dit wereldkundig, dan doet zo'n vereniging toch hetzelfde als de Bas ketbalvereniging, n.1. zijn mening weer geven. Als men echter weet dat de voorzitter van de Basketbalvereniging wel als lid in de Sportstichting is opgenomen en als men dan ook nog weet dat hij te vens de pachter is van de kantine in de Sporthal Beukendal, dan zou men kunnen veronderstellen dat een prettige medewerking met de sportstichting, die deze sporthal steeds weer ter beschik king stelde van de Basketbalvereniging en daardoor een zo groot mogelijk pu bliek in deze hal werd ondergebracht, dat een zakelijke benadering ook wel in deze dank zal zijn verdisconteerd. Volgens mijn mening geen prettig stukje van de schrijver van deze bas ketbalvereniging en zeker niet getui gend van „sportief spel" om even een .geniepig trapje" te geven naar die vereniging die net als hij het. goed recht heeft om z'n mening openbaar te maken. Al met al komt het bij mij over als: „WIENS BROOD MEN EET, DIENS WOORD MEN SPREEKT" en dat geeft mij in dit geval een vieze smaak in de ^mnd. P. DE ROOS, Lid van een vereniging die z'n misnoe gen over de een of andere instelling via de pers heeft kenbaar gemaakt. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: kinderbril, dameshorloge, kast deur, Engels leerboek, damesbril, honk bal-handschoen, damesfiets, diverse sleutels zakje met bankbiljetten, brom fiets, kinderportemonnaie met inhoud, damesvest, armbandje, damesportemon- naie met inhoud en jasje. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. HORIZONTAAL: Europese hoofdstad; 5. waterplant; dik touw; 11. druk; 13. glad effen; 15. meisjesnaam; 17. klein kind; 19. vreemde munt; 21. begrip; 23. netto (afk.); 24. sein; 26. selenium; 27. be gin, aanvang; 29. verlaagde toon; 30. natuurkundeterm; 32. heilige (afk); 33. godsdienst (afk.)34. per expresse (afk.); 35. punt; 37. grondtoon; 39. kin- dergroet; 40. Europeaan; 42. buigzaam; 43. kleur; 44. larve; 46. bekende mo torraces; 47 .soort verlichting; 48. uit drukking; 50. Frans lidwoord; 51. deel v. e. Franse ontkenning; 53. oude stof- maat; 54. ambsthalve (Lat. afk); 55. welwillende lezer (Lat. afk.); 57. icheepseigenaar; 61. uitroep; 63. schoen makersgered; 66. snij werktuig; 67. boos aardigheid; 69. Europeaan; 70. militai re rang; 73. gemeenschappelijke grond; 74. gebergte in Rusland; 76. leerling Fr.); 78. wapen; 79. vat; 80. daarna. VERTICAAL: 1. vorstelijke titel; 2. gewoonterecht; wintervoertuig; 4. echtgenoot; 5. ver tegenwoordiger; 6. ontevreden gemom pel; 7. bergplaats; 8. water in Bra bant; 9. katrol; 10. scheel; 12. nummer (afk.); 14. jongensnaam; 16. ijverig; 18. deel der V.S.; 20. werkelijk; 22. pers. vnw.; 25. landbouwwerktuig; 27, gla zen knikker; 28. vissersvaartuig; 31. vakverbond; 34. jongensnaam; 35. re- kenopgave; 36. soort wortel; 38. te ge legener tijd (afk.); 39. te zijner tijd (afk.); 40. bruto registerton; 41. plak middel; 45. niets uitgezonderd; 49. edelsteen; 52. rivier in Duitsland; 55. droogveld; 56. herkauwer; 58. piaata in Duitsland; 60. zangnoot; 62. beves tigingsmiddel; 64. Engelse collegeplaats; >5. losse naad; 67. onb. "telwoord; 68. luizenei; 71. familielid; 72. soort ver lichting; 75. en omgekeerd; 77. vanaf, (afk). HORIZONTAAL: 1. ibis; 4. pre; 7. opstal; 13. n.o.v.; 14. Cairo; 16. Aruba; 17. hemd; 19. raison; 21. beo; 22. Ot; 23. blank; 25. ka; 26. Ued; 28. int; 30. p.1.; 32. i.m.; 33. gla ciaal; 36. S.A.; 37. porie; 39. tetra; 40. Joke; 42. t.a.; 43. n.s.; 45. krip; 46. Aneta; 48. Tosca; 50. is; 51. pantalon; 52. nu; 54. em; 55. pak; 57. map; 60. An; 62. sibbe; 64. G.S.; 65. N.B.C.; 67. seilor; 69. ikat; 71. oehoe; 73. loeak; 74. oma; 75. patent; 76. enk; 77. Flip. VERTICAAL: 1. inhoud; 2. boete; 3. i.v.m.; 4. para noot; 5. riant; 6. Erik; 8. Pan; 9. sr.; 10. tuba; 11. Abe; 12. Laos; 15. os; 18. db; 20. o.w.; 24. li; 25. kliek; 27. dia ken; 29. flens; 30. pet.; 31. Paris; 33. G.I.; 34. atrium; 35. lap; 36. sonar; 38. ratoe; 40. Jap; 41. Etten; 44. schabrak; 47. aam; 49. on; 53. opstap; 55. pioen; 56. k.b.; 58. agami; 59. knop; 60. acht; 61. ca; 62. Sloe; 63. ei; 66. Bea; 67. sen; 68. i.1.; 70. kol; 72. oe. De stortplaats voor grofhuisvuil aan de Schans is niet iedere dag geopend. Duidelijk staat op borden aangegeven wanneer de openingstijden zijn. Milieu-bedervers, super cgoisten, trekken zich daar echter niets van aan en deponeren hun „rotzooi" dan maar voor het gesloten hek en met diepe minachting voor de spelregels, onder het bord met de openingstijden. Z\j zouden wel eens in de hand kunnen werken dat er een besluit genomen wordt, de hele stortplaats maar weer af te schaffen. De hoe veelheid op de foto valt nog mee. Soms moeten drie man een uur werken om alle afval in de containers te stouwen. Voor het diploma lerares gymnastiek van het Koninklijke Nederlands Gym nastiek Verbond slaagde mevrouw A. Th. Th. de Rond-Smit. In de supermarkt van de firma Zoe telief aan de Soesterbergsestraat werd mevrouw E. S.-R. (48) betrapt op het meenemen van goederen ter waardu van 12 gulden, zonder deze te betalen. Het was niet de eerste keer dat deze voor hetzelfde feit werd aange houden. klachten bereiken de politie over te luide muziek van radio's, t.v.-'s e.d. de zomerse avonden. Het veel ellende en problemen voor van kleine kinderen, die niet in kunnen komen, en ook aan an- die willen genieten van een rustige avond. politie maakt de muziek-maniak- ken er op attent dat het zonder ver gunning verboden is buiten muziek te maken of de muziek zo hard aan te dat anderen daar hinder van In de eerste weken van juli worden de kwitanties van het abonnements geld voor het 3e kwartaal 1973 aan de incasseerder ter inning afgege ven. Wilt u liever niet per kwitantie betalen, dan verzoeken wij u het verschuldigde bedrag ad ƒ4,75 di- rekt over te maken op onze post girorekening 126156, of op onze rekening bij de Nederdansche Mid- denstandsbank of Coop. Raiffeisen- bank te Soest, of het bedrag aan ons kantoor te voldoen. Voor de abonnees die automatisch gireren geldt deze mededeling niet Wacht U a.u.b. niet met gireren tot de incasseerder komt. Dan voorkomt U voor ons veel werk en ook een incasseerder wenst graag voor zijn werk beloond te worden. Administratie SOESTER COURANT FOTO - FILM BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL 02155-12874 de hele dag in de stank te zitten." Zij wilde graag een afvoerpijp van acht meter aangebracht zien, waardoor niet alle vetneerslag op haar ruiten of in huis terechtkomt. Hoogachtend, Mevr. H. M. LOEVEN Braamhage, kamer 69. Bij aankoop van alle foto- en filmartikelen ontvangt elke klant onze nieuwe klanten pas! Dit geldt ook voor de bekende merken. IVïet onze nieuwe klantenpas kunt U heel voordelig kopen. Bovendien bent U bij ons altijd zeker van de beste service en vakkundige bedie ning. De bouw van de nieuwe apotheek in het Smitsveen, nadert zfo'n voltooiing. Zaterdag werd de markante sterrenwachtkoepel geplaatst. De apotheek, die de naam „wolver lei-apotheek" gaat dragen zal in het najaar gereed zjjn. De echtgenoot van de apothekeres, mevrouw H. Zwcers-.Brink, is een enthousiast amateur-astronoom, die vanuit deze koepel de sterrenhemel boven Soest aan een nader onderzoek zal gaan onderwerpen. De plastic koepel heeft een doorsnee van 3,30 meter en een hoogte van 1,50 meter. Het verslag in de aflevering van 21/6 over de zitting Ged. Staten (flat Men kolaan) is niet geheel conform de fei ten. Daar niet alles door mij kon wor den opgevangen, bepaal ik mij tot de punten, die dat wel deden. 1. In mijn „anti-anti"-geluid heeft het woord pressie niet geklonken; de zin „Zij vestigde er de nadruk op, dat het bewaarschrift niet geteekend werd door alle bejaarden van Braamhage en sprak in dit verband over pressie", is een misteekening van het feitelijk ge zegde: dat de onderteekening van het protest - alle bewoners van de Menko laan en Braamhage, - onjuist was; want vele bewoners van het Huis waren ertegen. En wat de flatbewo ners betreft, het heel gemakkelijk was, veel handteekeningen te verkrijgen, daar de meesten echtparen 2 hand teekeningen) waren en bovendien an deren, oude, zieke menschen gemakke lijk beïnvloed werden. Ik wil hieraan toevoegen, dat de Pre sident het in den tweeden zin gezegde, vriendelijk weglachte met de woorden, dat groote lijsten en dikke getallen van geen invoed waren voor Ged. Staten. („Deze zijn woorden staan niet in het verslag en geef ik U nebenbei.) Ook sprak ik niet over een „zooveel besproken milieu", maar over een stel ling van bezwaarden, als zou hier een „milieu-verslechtering door bijstands- klanten" in de toekomst liggen, woor den, die bitteren smaak in den mond geven. 2. Na eenig oplezen uit een lijvig ma nuscript werd den heer C. gelast, al die volgende niet ter zake dienende pag. omtrent bouwdetails maar over te slaan en zich uitsluitend te bepalen tot het oprichten van de gebouw. 3. Het bandrecorder-incidentje was heelemaal niet grappig, m.i. wel (zeer) beschamend. Den Heer C. werd opge dragen, het instrumentje af te zetten, onder toestemming (bij zijn aanvangs- speech) het te mogen gebruiken, voor het geval hij het leuk zou vinden, zich- zelven des avonds nog eens te kunnen beluisteren, a welke woorden de Heer C. het prompt inschakelde. Een beetje jammer, dat het aardige afscheidswoord van den President nu evenmin opgenomen werd. Alzoo hoorde (en sprak) ik.

Soester Courant | 1973 | | pagina 5