Nieuw TREND Vakantieseizoen 1973 I Commissie voor beroepschriften noemt weigeringsbesluit niet feilloos sALOXkorrnr Initiatiefvoorstel P.AX-raadsfractie P*A*K*-fraktie wil aanstelling sociale raadsman KRUISWOORDPUZZEL De geest en de letter van de wet Jeans- en Corduroy pantalons en jackets. 17,50 Haarverzorging van wortel tot punt Financiële medewerking wederopbouw Noord-Vietnam Chez nous Vous êtes Chez vous „De Kleine Witte" Vandalen hielden huis in Soest-Zuid Rijden onder invloed Buit van autodiefstal in roggeveld Pech snel verholpen met nieuwe vervangings V-snaar Geschikt voor ieder type personenauto Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Ruim 3 miljoen Nederlanders trekken de grens over Regen van vorig jaar drijft velen naar 't zuiden ZIEKENAUTO - TEL 12727 VOOR AL UW VAKANTIES Reisbureau Gerth Voordelig kopen met onze nieuwe klantenpas! VAN ESSEN Inbraak bij Enzypharm te Soesterberg (jlrtV n.OU."LovvL2Ao Oplossing puzzel vorige week By de drie gevallen die de commissie voor de beroepschriften vorige week te behandelen kreeg deden zich duidelijke problemen voor naar aanleiding van door b. en w. genomen besluiten een bouwvergunning te weigeren. In het ene geval zei de wethouder die de gemeente vertegenwoordigde, mevrouw M. Wal- ter-Van der Togt: „de gemeente is zich heus bewust wat ztf de mensen aan doet, maar de wet laat niet anders toe"; in het andere geval gaf zy toe: „wet telijk heb( u misschien wel gelijk, maar waarom bouwt u de omheining niet achter het bedrijf?" In het derde geval zei mevrouw Walter dat het haar speet dat de indruk gewekt werd dat er vergunningen verleend werden die niet door een plan gedekt waren. Het eerste beroepschrift betrof de ge weigerde vergunning aan de heer A. van Duinkerken een mestvarkensstal te bouwen bij zijn bedrijf aan de Bilt- seweg. Voor de heer Van Duinkerken een noodzakelijke uitbreiding om zijn hele bedrijf rendabel te houden „anders komen mijn inkomsten in het geding". Voorzitter Festen wees hem er op dat het gebied waar het bedrijf gevestigd is een „landelijke" bestemming heeft gekregen, waarin wel een agrarisch be drijf mag worden uitgeoefend, maar juist geen varkensmesterij, dat immers niet grondgebonden is; „U zou mis schien voor het bouwen van zo'n grote stal wel vergunning krijgen voor uit breiding van uw huidige bedrijf, maar u gaat er nu iets heel anders in doen", aldus de heer Festen. De heer Van Duinkerken bestreed dat en merkte op dat er in Soest meer ge mengde bedrijven waren. Hij vond daarom dat het geen afzonderlijk be drijf werd „meer zoiets als wanneer een melkboer ook suiker gaat verko pen". Er zouden 300 varkens gehouden worden; „als de vergunning geweigerd' wordt is dat als toediening van lang- zaamwerkend vergif. Dan moet ik over een paar jaar de hele zaak aan kant doen"; aldus de heer Van Duinkerken. Mevrouw Walter vond dat de weige- ringsgronden duidelijk genoeg waren. Zij gaf toe dat het plan „Landelijkge- bied" voor bedrijfsvoering wel moeilijk kan zijn. De heer Festen dacht dat uitbreiding met melkvee wel mogelijk was, (het bedrijf heeft thans 23 melkkoeien en 12 stuks jongvee), maar Van Duinker ken bestreed dat omdat er geen land voor te verkrijgen was. Commissielid D. Hoekstra raadde hem aan ergens anders te beginnen. „Wie draait dan voor de kosten op; wat voor schade krijg ik niet? „vroeg Van Duinkerken. De heer Hoekstra vond daarom dat er destijds bij de vaststelling van het be stemmingsplan geprotesteerd had moe ten worden, toen was er misschien nog Iets te veranderen geweest. De heer Van Duinkerken zei dat hij in een bestaande stal best varkens had kunnen gaan mesten, maar hij wilde het spel eerlijk spelen. Voor mevrouw Walter was het een pijnlijke maar wel uitgemaakte zaak; het zou hoe dan ook niet kunnen. Hoop op een gunstig advies van de commissie kon de heer Van Duinker ken daarom niet worden gegeven. Gebouw op bouwsel Het tweede beroepschrift betrof de weigering van een vergunning voor de bouw van een omheining op het ter rein van de Gemar, waarachter ledige emballage moet worden opgeslagen. De omheining staat er overigens, naar la ter in de discussie bleek, al jaren. Het feit echter dat hy staat op een gedeelte van het terrein dat als par keerplaats moet dienen, was voor b. en w. reden ora de acheraf gevraagde vergunning te weigeren. Bovendien werd de omheining opge richt op grond waarop geen enkele be bouwing is toegestaan. De heer Van Heteren, directeur van de Gemar, liet de toelichting op het be roepschrift over aan zijn juridisch ad viseur de heer J. Willems. Deze wees er op, dat volgens het bestemmings plan geen gebouw mocht worden neer gezet, wel een bouwsel. Naar zijn me ning was er een wezenlijk verschil tus sen een gebouw en een bouwsel, waar voor hij de bouwverordening aanhaal de. Het in het weigeringsbesluit ge noemde artikel 258 van deze verorde ning zou naar zijn mening op nadere, door b en w. bekend te maken, eisen doelen, echter nooit bekend gemaakt waren. Deze nadere eisen zouden via artikel 297 van de verordening kunnen worden opgelegd, waartegen dan weer beroep mogelijk was. Daarover werd vrij uitvoerig gediscus sieerd, waarbij de heer Festen opmerk te het te betreuren dat bij de weige ring het verkeerde artikel werd aan gehaald. De wethouder, mevrouw Walter stelde dat de Gemar dan misschien wel ge lijk had in de zin van bebouwing of bouwwerk, maar dat aan de andere kant, in verband met de uitbreiding van het bedrijf meer parkeerruimte be schikbaar moest zijn. Die mogelijk be perkt u door dit bouwwerk, terwijl u nota bene de gemeente gevraagd heeft irtsteekhavens aan te leggen aan de Parallelweg met opoffering van ge meentelijk groen." In gesprekken met de Gemar had de gemeente er verder reeds op gewezen dat de omheining wel te verwezenlij ken was op een ander gedeelte van het terrein, waar het minder in het oog liep en dat toch niet gebruikt zou wor den door parkeerders omdat het te ver naar achteren lag. De heer Willems meende dat het nu voor opslag in gebruik zijnde stukje grond, ook aan door de n.v. aan de heer Van Heteren verkocht zou mogen worden, die er dan als privé eigenaar een omheining om zou mogen zetten. Hij dacht overigens dat er van deze kwestie in ambtelijke kringen een prestige zaak van gemaakt was. De langdurige discussie monde ten slotte uit in een voorstel van ocmmis- sieiid de heer P. Pieren, de hele zaak maar terug te verwijzen naar het col lege omdat het weigeringsbesluit niet juist was. De heer Festen drong aan door nader overleg tussen gemeente en Gemar, te bezien of er een andere beslissing ge nomen kon worden. 15 uitbreiding De derde kwestie, die de beroeps- schriftencommissie te behandelen kreeg, was dat van bouwbedrijf A. Huurde- man, gevestigd aan de Birkstraat. Ook hier was het bestemmingsplan „Lande lijk Gebied" in het geding, dat de bouw van een opslagloods voor het be drijf niet toeliet. Voorzitter Festen wees er ,pp, dat het naast Huurdeman gevestigde bedrijf, in het verleden wel vele vergunningen had gekregen om uit te breiden. Hij vond het wel „onplezierig" dat Huur deman daar op wees. Formeel was het besluit van de gemeente evenwel juist. De heer Hoekstra merkte op dat aan Huurdeman in 1962 reeds bouwvergun ning werd geweigerd en dat hij nu op zijn vingers getikt was, omdat hij ille gaal bouwde. Mevrouw Walter betreurde het dat er in de commissie de indruk gewekt werd dat er vergunningen verleend werden die niet gedekt waren door een bestemmingsplan. Volgens het over gangsrecht mocht een bedrijf uitbrei den met 15 wat bij Centropa ge beurd zou zijn. De heer Festen meende dat er daai sprake was van een uitbreiding mei wel 75 en hij vroeg de wethouder of de uitbreiding bij Huurdeman niet aan de 15 °/o voldeed. Daarop bleef mevrouw Walter het ant woord schuldig; dat zou onderzocht moeten worden. Over de drie gevallen zal de commissie advies uitbrengen aan de r^pd. Het adres voor Grote sortering in blu-e-denim, scrub-denim en chambray. Merken: LEE, STA en PETER GOLDING. Zware kwaliteit blue-denim reeds voor SOESTERBERGSESTRAAT 44 SOEST-ZUID - TEL. 02155-12045 Met een drietal schriftelijke vragen verzoekt de PAK-raadsfractie steun voor haar voorstel tot een gerichte hulpverlening aan Noord-Vietnam over te gaan, met name medewerking te verlenen aan de wederopbouw, herstel en weder- inrichting van het provinciaal ziekenhuis in de plaats MON Gai. Mon Gai is een kleine havenplaats met minder dan 20.000 inwoners, ten noor den van Maiphong, hoofdplaats van de provincie Quang Yen. De plaats is een economisch centrum die tussen 10 mei en 30 september 1972 172 maal "werd gebombardeerd. Er vie len 600 doden en practdsch alle wonin gen werden verwoest. Op 7 en 9 juni werden gebombardeerd de wijken Barh-Dang en Ma Long waar onder meer werden vernietigd; een basis school, een kinderspeelplaats en kleu terschool, een medische controlepost, het provinciale ziekenhuis, een mid delbare school, de kraamkliniek, een tempel en verder fabrieken en open bare gebouwen. De PAK-fraktie realiseert zich zeer wel dat het voor de gemeente Soest ondoenlijk is de gehele plaats te adop teren, maar zij stelt zich ten doel de gezondheidszorg weer draaiend te krij gen. Zij vraagt daarom: 1. Is uw raad be reid medewerking te verlenen aan een dergelijke hulpverleningsactie, door bij voorbeeld een eerste bijdrage te geven van één gulden per inwoner? 2. Is uw raad bereid medewerking te verlenen voor een grote inzamelingsaktie onder de bevolking door het ter beschikking stellen van een krediet voor een huis- aan-huis pamflet en door middel van mogelijk een extra voorlichtirfgskrant? 3. Is uw raad bereid alle mogelijke medewerking te verlenen tot het wel slagen van deze aktie, onder meer door scholen om medewerking te verzoeken en ruimten, zoals de sporthal en het openluchttheater, beschikbaar te stel len? De PAK-fractie hoopt dat de raad in BIJ BAR - CAFE - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 Onbekende vandalen hebben in Soest- Zuid behoorlijk huisgehouden. In het padvinderskamp aan de Sparrenlaan gooiden zij houten banken, die voor het clubgebouw stonden, door de rui ten en haalden zij de vlaggemast neer. Op de trimbaan bij de Schapendrift werden vernielingen aangericht. Een werkkeet, die langs de Duinweg stond, werd gedeeltelijk op de rijweg getrok ken. Op de Braamweg werd de an tenne van een auto-radio omgebogen en op de Oude Utrechtseweg werd een hoop afval op straat gezet. Naar de daders wordt gezocht. Op de Daam Fockemalaan te Amers foort, hield de Soester politie, na een achtervolging, de 26-jarige Edense aan nemer J. A. M. van V. staande, die onder invloed van alcohol zijn auto bestuurde. De achtervolging werd op de hoofdweg door Soest ingezet, waar hij een surveillance-auto van de poli tie slingerend passeerde. Hij verzette zich tegen zijn aanhou ding, maar werd met assistentie var de bemanning van een andere Soester surveillance wagen, naar het politie bureau in Soest gebracht. Daar werd hij ter ontnuchtering ingesloten. De man weigerde de bloedproef. samenwerking dit voorstel ondersteunt, zodat met alle levensbeschouwelijke en politieke groeperingen gecoördineerd tot spoedige hulpverlening gekomen kan worden. TELEFOON 12400 In een roggeveld op de Eng, bij het Enghenbergje, werd een grote hoeveel heid, vermoedelijk van autodiefstallen afkomstige goederen aangetroffen. Vol gens getuigen zouden daar uit een wit te fiat zijn weggeworpen 3 rijbewijzen, ren, kussens, dekens, een autohoofd steun, een doos frikandellen, een mili tair jack en een doos jaffa-drinks. Volgens een van de kentekenbewijzen bleek de auto uit Amersfoort afkomstig te zijn en toe te behoren aan de heer S. Diens paspoort alsmede dat van zijn echtgenote en van het echtpaar D. uit Amersfoort werden gevonden in de struiken aan de Van Goyenlaan. De politie stelt een onderzoek in. De witte Fiat werd inmiddels terugge vonden in de duinen achter Zonneglo ren, waar hij met een kapotte voor ruit en de wielen tot aan de assen in het zand, werd aangetroffen. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 12731, b.g.g. 12455 Namens de raadsfraktie van het PAK, verzoekt de fractievoorzitter, de heer P. Pieren, de raad over te gaan tot het aanstellen van een sociale raadsman in de gemeente. De fractie heeft reeds geruime tyd studie van dit onderwerp gemaakt en zy meent dat de tyd ryp is nu door een commissie uit de raadsleden er een nader onderzoek naar te laten instellen. De opzet is door de voorlichting en begeleiding van een sociale raadsman de burger in zijn directe woonomgeving een informatiebron te verschaffen, die adviseert, bemiddelt en eenvoudige service verleent. Bij ingewikkelde kwesties zal hij verwijzen naar de be voegde instanties. Een aantal gemeenten, o.a. Den Haag, Utrecht, Amsterdam en Rotterdam heb ben er reeds jarenlang ervaring mee en uit de jaarverslagen komt het grote nut van het instituut als zodanig naar voren. De PAK-fractie stelt de raad voor de commissie voor sociale zaken op te dra gen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid voor Soest. Daar een aantal frakties niet in deze commissie zijn vertegenwoordigd, geeft de PAK- fractie in overweging de commissie voor de bestudering van dit onderwerp aan te vullen. Voor alle duidelijkheid wordt nog op gemerkt dat door het ministerie van CRM in de begroting een rijkssubsidie is opgenomen. Deze subsidieregeling omvat: a. voor lichting door raadslieden; b. waar kunnen raadslieden aangesteld worden. Ook in kleinere gemeenten kunnen nml. raadslieden worden aangesteld, indien de noodzaak daartoe aangetoond kan worden; c. Door wie worden raads lieden aangesteld; d. De werkwijze en begeleiding. .Gelet op onze ervaring in contacten met de burgerij achten wij het nood zakelijk dat Soest tot aanstelling van een sociale raadsman overgaat", aldus de heer Pieren in zijn brief aan de raad. Hij besluit met de hoop en het vertrouwen uit te spreken dat de raad het voorstel zal ondersteunen. Binnenkort is er een volstrekt nieuw produkt verkrijgbaar; dat eigenlijk in geen enkele personenauto zou mogen ontbreken: de SOS vervangings-V-snaar die iedere automobilisme), al is hij nog zo weinig technisch, in een wip kan monteren, zodat onmiddelijk de reis voortgezet kan worden. Het is een universeel accessorire, dat voor iedere normale personenauto (met een cylinderinhoud tot 2500 cc) ge schikt is. Uit onderzoek is gebleken, dat het breken van de V-snaar of ventilator- riem één van de tien meest voorkomen de pechgevallen is bij personenauto's. Wat gebeurt er als die V-snaar breekt? Dat is afhankelijk van de auto, maar bij de meeste typen worden dan de waterpomp, de ventilator en de dyna mo uitgeschakeld. Doorrijden is dan beslist af te raden en in de meeste ge vallen zelfs onmogelijk. Er ontstaat onmiddelijk oververhitting van de motor en de accu raakt leeg, doordat deze niet meer wordt bijgela den door de dynamo. Dan staat u aan de kant van de weg. De normale reserve V-snaar uit het geadviseerde pech-pakket zal u wei nig helpen. Om die over de drie (of twee) poelies te krijgen is praktisch onmogelijk tenzij u erg handig bent en bovendien het juiste gereedschap er voor heeft. De Wegenwacht zal u na tuurlijk graag helpen, maar meestal duurt 't wei even voordat die ver schijnt en op sekundaire wegen moet die altijd nog gebeld worden via de dichtsbijzijnde telefoonaansluiting (en die kan nog wel eens ver weg zijn). De nieuwe SOS vervangings V-snaar is een accessoire, dat ogenblikkelijk en afdoende uitkomst biedt. Hoewel men er enkele honderden kilometers mee kan doorrijden, is het uiteraard wel zaak bij de dichtstbijzijnde garage of eigen dealer er weer een originele V- snaar te laten monteren. Hoe het werkt De konstruktie van de SOS vervan gingssnaar is heel simpel. De snaar bestaat uit een 1.201 meier lange, holle slang, vervaardigd van een sterk en flexibel kunststof materiaal. Het mon teren, dat heel eenvoudig, snel en zonder gereedschap door iedere, zelfs meest a-technische, automobilist(e) kan worden gedaan, geschiedt als volgt: Aan de hand van een op de verpak king aangebrachte maatverdeling wordt per geval, de benodigde lengte bepaald en met behulp van een bijgeleverd In het met rasse schreden naderende vakantieseizoen zullen naar ruwe schat ting 6,7 a 7 miljoen Nederlanders er enkele weken tussenuit trekken. Ongeveer 55 bljjft in eigen land, de rest waagt zich over de grenzen. Hoewel de ge gevens van de reisbureaus omtrent het komende vakantieseizoen voorshands nog een voorlopig karakter dragen, ziet het er toch naar uit dat het charter- vliegtoerisme dit jaar aanzienlyk zal stygen, hetgeen mede veroorzaakt wordt door het feit dat meer Nederlanders deze zomer een langere reis dan vorig jaar zullen maken. Op kortere afstanden zal het treintoerisme toenemen, bij voorbeeld naar landen als West-Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. De natte, kille zomer van 1972 zal on getwijfeld vele Nederlanders geïnspi- reerd hebben dit jaar te boeken voor een buitenlandse reis. Velen willen niet opnieuw het risiko lopen dat hun va kantie verregent. Feitelijk heeft 1972 slechts tien zomers dagen opgeleverd, terwijl ook het voorjaar (uitgezonderd maart) opvallend slecht was. Het gros vap de toeristen hoopt op warm, zon nig weer en met de gure Nederlandse zomer van 1972 nog vers in de herinne ring spreekt het daarom bijna vanzelf, dat dit jaar talloze Nederlanders maar meteen boeken voor een reis naar een van de landen aan de Middellandse Zee, want ook de zomers in Oostenrijk, Duitsland en Zwitserland kunnen wel eens guur en nat uitvallen. Verwacht mag daarom worden dat het :<>erisme naar landen als Spanje, Por- ugal, Marokko. Tunesië en in mindere nate Italië en de Balkanstranden deze zomer een stevige Nederlandse injektie zal krijgen. Tot dusver was West- Duitsland voor de meeste Nederlanders het favoriete vakantieland, waarbij na tuurlijk ook de korte afstand een fak- tor van betekenis was. Van de Neder landers, die hun vakantie in het bui tenland doorbrachten,- ging ongeveer 18% naar de bondsrepubliek, 17% naar Spanje of Portugal, 13 naar Oostenrijk en 12,5 naar Italië. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat het percentage voor Spanje en Portugal dit jaar zal toenemen en dat voor Duitsland dienovereenkomstig zal afne men. Balkan Verwacht wordt dat de Nederlandse belangstelling voor Balkanlanden als Joego-Slavië, Roemenië en Bulgarije ook dit jaar zich zal manifesteren in een toenemende toeristenstroom naar deze landen. Vooral de Roemeense en Bulgaarse stranden zijn vermaard door hun fraai klimaat en goede akko- modatie. Ook Griekenland weet ieder jaar meer Nederlandse toeristen te lok ken. mede door zijn zonnig klimaat. Van de Nederlanders, die naar het bui tenland trekken, gaat ongeveer 22 zelfs tweemaal per jaar op vakantie. De duur van een buitenlandse zomer vakantie ls alleen wat langer dan van een buitenlandse wintervakantie, resp. 16,7 en 12,5 dagen. In een vol land is het niet prettig autorijden en een toenemend aantal Nederlanders ziet daarom van een autovakantie af. Vorig jaar daalde het aandeel van de auto met circa 6%, het aandeel van trein en vliegtuig met respectievelijk 15 en 12 Deze trend zal zich dit jaar stellig voortzetten, vooral ook omdat meer Nederlanders naar een warm land zullen trekken. En juist de lange afstand-toeristen gaan meer gebruik maken van het vliegtuig. Eigen land Toch gaan er nog altijd veel Neder landers niet op vakantie. Van de be jaarden bijvoorbeeld gaat slechts 25 er vijf of meer dagen tussen uit. Ruim de helft van de Nederlandse vakantiegangers blijft in eigen land. Vooral mensen met een krappe beurs en gezinnen met veel of met kleine kinderen besteden hun vakantietoeslag in eigen land. Traditiegetrouw trekken de Noordzeebadplaatsen de meeste Ne derlandse toeristen (plm. 18 gevolgd door Noord-Brabant (13%), de Veluwe (12 watersportcentra (12 en de Waddeneilanden (10%). Het staat ove rigens zeer te bezien of bijvoorbeeld de badplaatsen aan de Noordzee hun attraktiviteit voor de binnenlandse toe rist kunnen kontinueren. De belang stelling voor deze centra loopt de laat ste jaren opmerkelijk terug, waaraan de hoge prijzen wel niet vreemd zul len zijn. Ook de Veluwe lijkt de kon- kurrentiestrijd met Noord-Brabant en Limburg te zullen verliezen. Krijgt op de langere afstanden de auto steeds meer konkurrentie van het vliegtuig, op de korte afstanden wordt de trein steeds populairder. Ieder jaar neemt het treintoerisme naar landen als Zwitserland en Oostenrijk bijvoor beeld met 5 toe. Ook hier zal de „automoeheid" van de Nederlandse toe rist een belangrijke faktor zijn. mesje op de juiste lengte afgesneden. Eén van de uiteinden bevat een alu- mium verbindingspalletje, waardoor de beide uiteinden in een wip samenge voegd kunnen worden, zodat een ge sloten snaar ontstaat. Zodra deze over de poelies is getrokken, kan men on middelijk weer wegrijden, zij het niet harder dan ca. 80 km per uur, maar dat is altijd nog beter dan te moeten blijven staan. De SOS vervangings V-snaar is een onmisbaar accessoire, vooral voor het vakantie-pakket. Voor ƒ8,35 wordt u dan lang wachten en veel ergenis, om dat u niet verder kunt rijden als de V-snaar breekt, bespaard. Verkrijgbaar bij grossiers van automaterialen, auto shops, service-stations en in de meeste Warenhuizen. LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155-12683 Bij aankoop van alle foto- en filmartikelen ontvangt elke klant onze nieuwe klanten pas! Dit geldt Ook voor de bekende merken. Met onze nieuwe klantenpas kunt U heel voordelig kopen. Bovendien bent U bij ons altijd zeker van de beste service en vakkundige bedie ning. FOTO - FILM BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL. 02155-12874 Bij een inbraak bij de Pharmaceutische Fabriek Enzypharm te Soesterberg heeft een onbekende dader 600 gulden buitgemaakt. Hij kwam het pand bin nen via een openstaand klapraampje aan de achterzijde van het gebouw. Uit een schrijfbureau werd een geld kistje meegenomen, met bovengenoem de inhoud, terwijl in de apotheek een stalenkast werd opengebroken, waaruit voorzover men kon nagaan, niets wordt vermist. 16 17 59 60 HORIZONTAAI.: 1. schouderholte; 6. richting; 11. deel v. h. oor; 12. jongensnaam; 14. vallei; 16. Europeaan; 18. afgodisch; 20. vaas; 21. nagerecht; 22. deel v. d. hals; 23. toneelterm; 28. Europeaan; 29. en an deren; 30. zangnoot; 31. gewas; 32. uitroep; 34. losse naad; 36. onmeetbaar getal; 37. boertige nabootsing; 38. me- terton; 39. gelooide huid; 41. vogel; 42. begrip; 45. vogelproduct; 47. fr. voeg woord; 49. oosterse jongensnaam; 51. vorm van knoeien; 54. klein vertrek; 56. deel v. h kippenhok; 57. fel; 58. on- bep. vnw.; 61. bekende Amer. zanger; 64. gevangenis; 65. pl. in Gelderland: 67 pl. in Gelderland; 68. prik; 69. woe de. VERTICAAL: 2. steen; 3. sport term; 4. meisjesnaam; 5. uitroep; 7. nieuwe wereldtaal; 8. meis jesnaam; 9. deel v. e. muziekinstru ment; 10. godin; 12. opening; 13. drank; 15. begin; 17. deel v. d. dag; 19. drank; 23. onderhoud; 24. water in Brabant; 25. beschouwing: 26. voegwoord; 27. onzichtbare; 31. kreet; 32. bid; 33. meisjesnaam; 3f kreet; 32. bid; 33. meisjesnaam; 35. naar mijn mening; 40 voortreffelijk; 43. beroep; 44. water in Frankrijk; 46. voorzetsel; 47. jongensnaam; 48. god heid; 50. steensoort; 52. regel; 53. meisjesnaam; 55. aanzien; 59. afgemat; 60. vlaktemaat; 62. nieuw; 63. voetbal vereniging; 66. eenh. v. kracht. HORIZONTAAL: 1. Praag; 5. alg.; 7. kabel; 11, drang; 13. egaal; 15. ina; 17. dreumes; 19. ore; 21. notie; 23. nto; 24. teken; 26. se; 27.start; 29. es; 30. sg; 32. st; 33. rk;34. pe 35. stip; 37. ut; 39. ta; 40. belg; 42. le nig; 43. zwart; 44. made; 46. tt; 47. tl; 48. term; 50. Ie; 51. ne; 53. el; 54. ro; 55. bl; 57. reder; 61. ba; 63. leest; 66. mes; 67. venijn; 69. est; 70. overste; 73. enk; 74. oeral; 76. eleve; 78. kanon; 79. ton; 80. later. VERTICAAL: 1. prins; 2. adat; 3. ar; 4. gade; 5. agent; 6. gemor; 7. kast; 8. aa; 9. blok; 10. loens; 12. nr. 14. ge; 16. noest; 18. utah; 20. reëel; 22. ik; 25. eg; 27. stui ter; 28. trawler; 31. gilde; 34. peter; 35. som; 36. pee; 38. tgt: 39. tzt; 40. brt; 41. gom; 45. alles; 49 robijn; 52. oder; 55. bleek: 56. os; 58. emelt; 59. essen; 60. re; 62. anker; 64. eton; 65. torn; 67. veel; 68. neet; 71. va; 72. tl; 75. eo; 77. va.

Soester Courant | 1973 | | pagina 3