Pil IWiilP üy| Oud-gedienden van de brandweer bijeen 'êk De P.U.E.M. in 1972 ƒ35,- p.p. Het Magneet overwiïiterings- programma "73-74 is uit Reisbureau Gerth J. LUSTENHOUWER SOESTER COURANT Esso Servicenter Esso Servicenter Yvonne Hofman en Jan Koster kampioen L.T.C. Soest K.P.S. won laatste competitiewedstrijd S.E.C.-honkbal te?en B.R.L.-team van de basis te Soesterberg R.K. Uitvaartverzorging „St. Barbara" voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid Begrafenissen Crematies Transporten Competitie-indeling van de zondagamateurs KNVB S.0. Soest heeft oefen programma gereed P.V. De Vriendschap P.V. Juliana Post Gaat u zich VERLOVEN verlovingskaartjes Drukkerij Smit Hulpcentrale Soest tijdelijk ander telefoonnummer Inbraak Braamhage Geslaagd BRUIDSREPORTAGE FOTO VAN DAM Romantiek verdween, enthousiasme bleef Betaling abonnementsgeld Zeepost MET ÉÉN ADVERTENTIE IN DE BEREIKT U MEER DAN 8000 GEZINNEN IN SOEST EN SOESTDIJK Autoradio, antenne speaker, incl. montage ƒ135,-. 181.585 kleinverbruikers en 1280 grootverbruikers Soester Courtnt van donderdag 5 juli 1973 Verleden week heeft de L.T.C. Soest in stralend weer de Clubkampioenschap pen afgewerkt. Voor het eerst werden deze wedstrijden in juni verspeeld - in tegenstelling tot andere jaren, wanneer altijd de septembermaand werd geko zen - terwijl bovendien een indeling was gemaakt in twee afdelingen, A voor competitiespelers 3e klasse en hoger, B voor de overige spelers en speelsters, die echter ook naar keuze in A mochten inschrijven. De juni maand heeft het voordeel, dat 's avonds meerdere partijen gespeeld kunnen worden, zodat het hele toernooi in twee weekeinden met de tussenliggende week afgewerkt kan worden. Bij de A-groep heren lag de verras sing niet zozeer in het feit, dat Jan Koster voor de derde maal achtereen kampioen werd, maar in het feit, dat in de halve finale de strijd tussen de broers Henk en Gerrie ter Meulen in het voordeel van de laatste werd be slist. In ons vorige verslag voorspelden wij een finaleplaats voor H. ter Meulen „als hij zich niet zou laten verrassen". Dit gebeurde wel en het was Gerrie ter Meulen die met 8-6 in de 3e set won en dus tegen Jan Koster moest aan treden. In een aantrekkelijke partij ze gevierde Koster met 8-6, 6-3. Bij de dames bleek Yvonne Hofman onbetwist de sterkste. In de finalepoule - met de dames Henny Koster en Blanche Schols - won zij beide par tijen, beide drie-setters, waarin het niet aan spanning ontbrak. Mevr. Schols bereikte de tweede plaats door haar overwinning op mevr. Koster. Gemengddubbel A leverde een over winning op voor het echtpaar Koster, die in de finale wonnen van het duo mevr. Groart/Haal. De derde titel be haalde Jan Koster in de herendubbel, door met Oostermann te winnen van H. ter Meulen/Nijhuis. De sterkste da- mesdubbel bleek het dubbel Hofman/ To Felix. In de B-afdeling kwam de jeugd sterk naar voren en meerdere prijzen wer den door junioren behaald. Herenenkel werd gewonnen, wel is waar niet door een jeugdlid, maar toch door de jonge senior Rob de Vos, die - zonder een enkele set af te staan - tenslotte in de finale R. Lormann versloeg. In de damessingle Afd. B. overheersten de competitiespelende huisvrouwen en mevr. H. Jetten versloeg in de finale mevr, A. Korsloot. Gemengddubbel B werd een fraaie overwinning van Nine Ebben en Mar tin van Gastel op mevr. Korsloot en R. Simoons. Samen met Teresa von Bönninghausen won Nine Ebben ook de damesdubbel B door in de finale de dames Korsloot en Simons te ver slaan. In de herendubbel B kwam de jeugd wel in de finale (A. Koppenaal met Martin v. Gastel) maar zagen zich de weg naar de eerste prijs afgesloten door de heren Goedegebuure en R. Kuiphof. In de verliezersronde enkelspel B won nen T. van Bönninghausen (dames) en P. Heuts (heren). Na afloop reikte de voorzitter, R. B. M. van Zadelhoff, de prijzen uit, na dank te hebben uitgebracht aan het echtpaar Ebben-Spoorenberg, die de hele week de leiding hebben gehad en ook dit toernooi weer rimpelloos heb ben doen verlopen. Ook dankte hij de heer en mevrouw Zoetelief voor het verzorgen van het uitwendige van de banen en het inwendige van de mens. In zijn dakwoord namens de spelers stelde Jan Koster, die de wisselbeker driemaal achtereen won en dus had mogen behouden, deze als eeuwigdu rende wisselbeker ter beschikking. Deze beker, waarop al vele namen, die bij de L.T.C. Soest een bekende klank hebben, blijft dus in het bezit van de Club. Ongeacht het aanital dagen blijft de verzekeringspremie exclusief Wilt U familieleden of kennissen 15 dagen uitnodigen, dan kost dit slechts 175,- incl. vliegreis Inlichtingen en boekingen LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155-12683 Na een zeer goed begin van de zomer avondcompetitie, waarbij de eerste drie wedstijden werden gewonnen, is KPS geweldig afgezakt, zozelfs, dat er ge vaar voor degradatie naar de derde klasse bestond. Dinsdagavond moest de laatste wed strijd worden gespeeld en daar hing veel van af. Bij verlies degradatie, maar bij winst volgend jaar nogmaals in de tweede klasse. De tegenstander van KPS was, het be- drijfselftal van Pon uit Amersfoort, dat ook nog in gevaar verkeerd. Scheidsrechter v. d. Neut uit Soest liet verstek gaan en met beider goedvin den nam Van Steendelaar Sr. de lei ding op zich. Hij heeft het uitstekend gedaan. Ondanks het feit, dat KPS steeds in de aanval was, wist Pon de leiding te nemen, door een laag schot van Bouw man. Even voor de rust maakte Ak kerman de stand gelijk (1-1). Daarna kwam KPS er nog beter in en ioen bij een van de vele aanvallen de keeper van Pon de bal liet vallen, was Leo van Breukelen er vlug bij en scoorde gemakkelijk. 2-1. Ab Hooijer viel uit en de jeugdige Hes- terman verving hem. Deze had een paar minuten voor tijd geluk, toen hij op een ver naar voren geplaatste bal doorliep en het derde KPS-doelpunt achter de keeper van Pon schoot. Bij deze stand bleef het en KPS bleef tweede klasser. A s. zondamiddag, om 14.30 uur, speelt SEC-honkbal zijn tweede wedstrijd te gen een BRL-team van de vliegbasis van Soesterberg. Alhoewel SEC het eerste treffen met 16-8 gewonnen heeft, zal zij het ko mende weekend weer een behoorlijke dobber aan hebben deze 15- en 16 ja rige jongens van de overwinning af te houden. Wat bij deze wedstrijden vooral zogoed opvalt is het verschil tussen het Neder- lanrse- en Amerikaanse honkbal, n.1. het feit dat de gemiddelde leeftijd waarmee met honkballen begonnen wordt veel lager is dan hier het geval is. In ieder geval belooft het weer een spectaculaire wedstrijd te worden. De arbitrage zal weer in handen zijn van drie umpires van de basis. Wat het verdere program betreft zal er ondanks de vakantie-stop ter gelegen heid van de Haarlems Honkbal Week een wedstrijd verspeeld worden en wel op a.s. zaterdag om 12.00 uur een wed strijd van het tweede tegen Quick uit Amersfoort. De belangstelling voor de spectaculaire honkbalsport blüft in Soest gering. Hier de Amerikaanse spelertjes met hun „aanhang" tijdens de wedstrijd SEC tegen het BRL-team van de basis Soesterberg. Kolonieweg 10 - Soest - Telefoon 02155 - 12327 B.g.g. UITVAARTVERZORGING F. BRANDSEN Langegracht 39 Telefoon 03490 - 17893 Voor de voetbalcompetitie van het sei zoen 1973-1974 zijn de beide elftallen van de voetbalvereniging SEC die uit komen in district West van de KNVB respectievelijk ingedeeld in de 4e klas se G en de reserve 2e klasse B. In de 4e klasse G zijn ingedeeld: Amsvorde, Amersfoort. APWC, Amers foort. Argon, Mijdrecht. Baarn. Donar, Hilversum, 's Graveland. HVC, Amers foort. Laren. Minerva, Utrecht. Mui- derberg. SEC. Zebra's, Hilversum. In de Res. 2e klasse zijn ingedeeld: AFC 3, Amsterdam. Ajax 4, Amster dam. Blauw Wit, Amsterdam. Celeri tudo 2, Utrecht. DOS 2, Utrecht. Hoofd dorp 2. NFC 2, Amstelveen. Rivalen 2, Amsterdam. SEC 2. Zeeburgia 2, Am sterdam. Zw. Vooruit 2, Utrecht. De competitie voor de amateurs begint op zondag 2 september. De senioren selectie van de voetbal vereniging S.O. Soest worden op vrij dag 27 juli a.s., om 19.30 uur, op de training verwacht. De vakantie voor de andere seniorenspelers duurt nog tot 15 augustus. Op die dag begint voor hen de training 's avonds om acht uur. De trainingswedstrijden beginnen op zaterdag 4 augustus voor het eerste en tweede elftal met een uitwedstrijd te gen de Merino's in Veenendaal. Dins dag 7 augustus, 's avonds om half ze ven, wordt in Amersfoort gevoetbald tegen HVC; dat is een wedstrijd voor het eerste. Zondag 12 augustus spelen drie elftal len thuis tegen Xerxes. Die wedstrij den beginnen om half -drie. De zondag daarop, op 19 augustus, wordt thuis gespeeld tegen Donar uit Hilversum en op zondag 26 augustus tegen DVAV uit r nemen. Op een nog nader te bepalen datum wordt nog een uitwedstrijd ge speeld tegen Quick uit Amersfoort In het weekend had een wedvlucht plaats vanaf Noyon, waaraan door de vereniging „De Vriendschap" werd deelgenomen met 193 duiven, die te 5.30 uur werden gelost. De eerste prijsduif arriveerde te 10.13.36 uur, de laatste prijsduif te 10.38.37. Uitslag: Meesters 1 3 22 28 36. J. Schimmel 2 15 17 27. Altenaar-Reijerse 4 18 25 32. Bokma Papenburg 5 33. Sukel v. Klooster 6 12 31 38 39. C. Vaessen 7 9 10 16 26 29. Comb. Wes- terveld 8 19 37. J. Kamerbeek 11 21 34. 13. Schimmel 13 35. J. Koster 14. D. de Zoete 20 23. C. Kaats 24. H. Rauch 30. Door bovengenoemde vereniging werd een wedvlucht vanaf Roosendaal ge houden. Afstand 92 km. Er waren 320 duiven in concours die om 7.10 uur met een Z.W. wind gelost werden. De eerste prijsduif arriveerde om 8.19.06 uur en maakte een snelheid van 1331.53 m. p. min. De laatste prijsduif arri veerde om 8.34.04 uur. De uitslag luidt: J. A. Croon 1 7 33 36 44 63. G. v. d. Meent 2 42 64 68. P. Faes 3 13 16 18 28 30 31 35 37 50 52. M. de Ruiter 4 19 21 32 59 62. J. v. Leijenhorst 5 20 22 23 25 65. H. Huis man 6 11 14 17 26 40 41 80. P. Ouder dorp Sr. 8 71 75. J. de Ruyter 9 10 12 15 27 29 38 39 45 48. S. Berghuis 24 43 47 56 57 58 66 69 74. H. v. Essen 34 49 72 76. A. v. Slooten 46 51 55 61 70. Comb. H. Nap Zn. 53 54 79. L. Vogel 60. P. Ouderdorp Jr. 67. J. v. d. Bosch 73 78. Tevens werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Survilliers. Afstand 395 km. Er kwamen 53 duiven in concours, die op 6.10 uur met een Z.W. wind gelost werden. De eerste prijsduif arriveerde om 11.15.43 uur en maakte een snelheid van 1285.06 m. p. min. De laatste prijs duif arriveerde om 11.36.05 uur. De uitslag luidt: Comb. H. Nap Zn. 1 7 8 9 A. v. Slooten 2 11 13. P. Ouderdorp Jr. 3. P. Ouderdorp Sr. 4. J. de Ruyter 5 12. J. v. Leijenhorst 6 10. Bij ons vindt u een uitgebreide collectie Modellenboek ter inzage. Voor al uw familiedrukwerk Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 Gedurende de vakantieweken moeten aanvragen voor hulp (liefst 's morgens vóór 9 uur) doorgegeven worden op telefoonnummer 18867 (mevrouw Bloem) of, bij geen gehoor, op tele foonnummer 12894 (mevr. Kloek). Ingebroken werd in het kantoor van de directrice, mej. E. J. B., van het bejaardencentrum Braamhage. De on bekende dader verschafte zich toegang door het vernielen van een gazen hor, dat gesplaatst was in een bovenlicht. In het kantoor werd een kast openge broken maar er wordt niets vermist. Tijdens een feestelijke bijeenkomst werden vorige week aan 88 leerlingen van de r.k. mavo de einddiploma's uit gereikt. Dat waren bij de meisjes: Ellen van Asch, Sonja van den Berg, Bea Beijer, Helma Bosboom, Fanny van Breukelen, Julia Brouwer, Ineke Brouwer, Trees de Bruin, Marian Coorens, Marian van de Dijssel, José Ditters, Rina van Doorn, Anneke van Dorresteyn, Willy Epskamp, Charlotte Evers, Janny Frie- bel, Liesbeth Goes, Mar ja de Graaf f, Ineke van de Grift, Enny Groen, Sissi ter Haar, Clementine van Hall, Maria Heeremans, Marion van Hengstum, Marion Henken, Lilian van Heteren, Tilly Hoogeboom, Carla de Jong, Tiny Koops, Jeanien La Rose, Renate Le- narduzzi, Carolien Lensink, Ria Lie- verse, Bea Limbeek, Margareth Linge- rak, Anjo van Logtenstein, Angèle Ne- derhof, Annemarie Okkerman, Ellen Okkërman, Willy van Ooyen, Ria Pronk, Bep van Roomen, Mar ja van Ruitenbeek, Brenda Tap, Reinilda Tap, Ellie van den Tweel, Arlette Willemse, Francine Willemse, Henny van Wou denberg, Elly Zonderland, Hanneke van de Zouwen, Liz Hooft. Bij de jongens: Rudo Bakker, Jos van Basten, Jan Batenburg, Charles van der Bij, Peter Brugman, Herman de Groot, Paul Grundmeijer, Bert Hil- horst, Kees Houtman, Ben van den Hoven, Harrie Ketelaar, Loek Klaas- sen, Hein van Koelen, Henk Kok, Michel Kooiman, Rein van der Laan, Jos Leeman, Jan Lensink, Joop de Man, Rick de Nijs, Jackie van den Oord, Leo Prinssen, Fons Ramselaar, Hans de Rond, Jan van Schsidewijk, Toon Schimmel, Johan Schmidt, Kees van Senten, Walfried Tap, Rob Veen- man, Wilbert Venroy, Sjarrel Vrak- king, Henk Wijnhoff, Antoon van Woerkom, Jan Zeggelaar, Fred Schutte. 4 kandidaten mogen herexamen doen. 6 kandidaten werden afgewezen. SvViWw, ^met KING SIZE for maat tot 30x40 cm in album. Eemncsscrweg 81. Baarn, Tel. 02154-7552 'ijc-f'7 trv' Hoewel de leden van het huidige korps in aantal overheersten, was het dins dag op de wekelijkse oefenavond van de vrijwillige brandweer de avond van de oud-gedienden. Zij warun de gast van het korps tijdens een reünie ter gelegenheid van het gouden jubileum van de brandweer, die op 3 juli 1923 werd opgericht. Behalve enkele demonstraties met het modernste brandbestrijdingsmaterieel kregen de gasten ook gelegenheid terug te duiken in het verleden, dankzij een kijkje in het foto-archief. Op de jubileumdag hing de vlag op de slangentoren in top. Brandweercom mandant J. Groart feliciteerde iedereen met het jubileum. Hij was verheugd dat er nog zoveel oud-leden gekomen waren, ondanks het feit dat het on doenlijk was de meesten persoonlijk uit te nodigen. De voorzitter van de brandweerver eniging, dokter R. E. H. Buss, noemde het feit dat hij in korte tijd al twee maal was opgeroepen een voorbeeld van de moeilijkheden om de vrijwillig heid tegen de storm des tijds te ver dedigen. „Het is te merken dat in toenemende mate de vrijwilligheid problemen geeft, enerzijds in het gezin anderzijds in de werkkring". Dokter Buss veronderstelde dat de brandweer in de tijd van de reünisten voor een belangrijk gedeelte een gezel ligheidsclub was, waarvoor de studie niet zo'n grote rol speelde. Dat was de laatste jaren wel veranderd. Niet veranderd was de volkomen vrij willigheid; evenals in 1923 krijgen de korpsleden nog steeds niets betaald. „Daar zijn we trots op; we zijn een van de weinige korpsen waar dit zo is", aldus dokter Buss. In de eerste weken van juli worden de kwitanties van het abonnements geld voor het 3e kwartaal 1973 aan de incasseerder ter inning afgege ven. Wilt u liever niet per kwitantie betalen, dan verzoeken wij u het verschuldigde bedrag ad ƒ4,75 di- rekt over te maken op onze post girorekening 126156, of op onze rekening bij de Nederdansche Mid- denstandsbank of Coöp. Raiffeisen- bank te Soest, of het bedrag aan ons kantoor te voldoen. Voor de abonnees die automatisch gireren geldt deze mededeling niet. Wacht U a.u b. niet met gireren tot de incasseerder komt. Dan voorkomt U voor ons veel werk en ook een incasseerder wenst graag voor zijn werk beloond te worden. Administratie SOESTER COURANT Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naarrv van het schip vermeld Australië: ms „Encounter Bay" (9/7). Brazilië: ms „Santa Cruz" (11/7). Canada: ms „CP Discoverer" (11/7). Chili: ms „Badenstein" (13/7). Indonesië: ms „Bavaria" (9/7). Israël: ms „Hope Isle" (11/7). Kenya, Oeganda en Tanzanië: ms „Ar- matan" (9/7) en ms Pangola" 13/7). Ned. Antillen: ms „Neptunus" (9/7). Nieuw Zeeland: ms „Cap Vilano" (9/7) en ms „Bayernstein" (12/7). Suriname: ms „Neptunus" (9/7). Verenigde Staten van Amerika: ms ,Sea-Land Exchange" (11/7)'. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Monsala" (11/7). Hij stelde dat uitsluitend het collectie ve optreden het mogelijk maakt de toenemende taken op de schouders te nemen. In dit verband wees hij op de onderbrenging bij de brandweer van de ambulancedienst en hij constateerde dan ook een ontwikkeling naar een hulpverleningsdienst. Tenslotte sprak de voorzitter de wens uit, dat de gas ten na de rondleiding en de demon straties nog eens het enthousiasme voor hun oude liefde zouden uitdragen. Demonstraties Vervolgens ging het gezelschap naar buiten, waar met behulp van drie stra len van de nevelspuit een afvalbrandje werd geblust, het waterkanon in stel ling werd gebracht en de ladderwagen in actie kwam tegen de slangentoren. De materiaalwagen werd langdurig be keken, twee persluchtmaskerdragers mochten ten behoeve van de oud-ge dienden tien minuten zweten en ten slotte bezichtigde men „de stallen". Terug in de zaal brachten de aanwe zigen op initiatief van dokter Buss een toast uit op de brandweer vroeger-en- nu, waarna de burgemeester, die ver gezeld was van haar echtgenoot, de loftrompet stak over het Soester vrij willige brandweerkorps. Zich speciaal richtend tot de oud-le den zei mevrouw Corver: „U vindt na tuurlijk dat de brandweer tegenwoor dig in de watten gelegd wordt. Aan de andere kant is de romantiek verdwe- De reünisten van de brandweer met hun dames. nen", aldus de burgemeester. Zij con stateerde dat een ding gebleven was: het enthousiasme „dat nu net zo groot is als het vroeger ook geweest zal zijn". De burgemeester besloot met de op merking dat de reeks festiviteiten in de komende tijd vooral georganiseerd ziin om Soest te laten zien hoe belang- lijk een goede brandweer is. Daarna konden de oud-leden, veelal vergezeld van hun echtgenote, herin neringen ophalen aan vroeger. Onder de gasten waren oud-voorzitter dokter W. J. Schutte, oud-bestuurslid H. J. van Harten, alsmede twee oud leden die in het oude uniform gekomen waren, de heren B. J. Buxtorff en H. J. Vos. BEUKENLAAN biedt aan bij BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155 -16835 De PUEM is een elektriciteitsdistributie maatschappij, die ingekochte elelklrl- citeit distribueert via een distributienet aan de directe gebruikers. Zogenaamde en gros leveringen komen in het verzorgingsgebied van de maat schappij niet voor. Het statuut houdt in, dat aan iedere gegadigde, behoudens een zeer bescheiden veiligheidsmarge de stroom tegen kostprijs wordt geleverd. Dat houdt tevens in dat bedrjjfsoverschotten in het bedrijf blijven en dat dc daardoor bespaarde rente aan de gebruikers ten goede komt. In het jaarverslag over 1972 wordt melding gemaakt van het feit dat in dat jaar het aantal kleinverbruikers steeg met 4,8 °/o tot 181.585. Het aantal grootverbruikers nam toe met 3,1 tot 1280. Het gemiddelde kWh-verbruik per kleinverbruiker kwam met een stij ging van 5,4 op 4638 kWh. Dit re sulteerde in een stijging van de omzet aan kleinverkruikers met 10.4 en aan grootverbruikers met 10,7 °/o. In het verslagjaar werd ruim 42 mil joen gulden geïnvesteerd, met als grote posten het nieuwe hoofdkantoor en het te Soest gebouwden 150/50/10kVlsta- tion. In 1972 werd ook het laatste bo vengrondse 10 kV-net vervangen door een kabelverbinding. Bedrij fsresultaat Het bedrijfsresultaat over 1972 bedroeg ruim 2,7 miljoen gulden, tegen 6.8 mil joen in 1971. De daling is volgens het verslag voornamelijk toe te schrijven aan hogere kapitaalslasten, die in de distributiekostcn zijn begrepen. De afschrijvingen namen toe met 1.920.000 gulden; de rente met bijna 4,6 miljoen, waartegenover het voordelig rentesaldo (het verschil tussen ingecal culeerde en betaalde rente) steeg met 2.5 miljoen. Een en ander weerspiegelt heti effect van de herwaardering der vaste activa, welke éénmaal per 5 jaar wordt toege past Door deze herwaardering wordt zowel in de balans waardering als in de kostprijs, een reëel beeld van de gang van zaken weergegeven, waarin zowel de waardedaling van de gulden als de technologische ontwikkelingen tot uiting komen. Van het winstsaldo groot 285.000 gul den, wordt 280.000 gulden uitgekeerd aan de aandeelhouders (7 dividend over het jaar 1972) en 5.000 gulden als een dotatie in het personeelsfonds ge stort In 1972 werd ingekocht 1.393.667.000 kWh, en afgeleverd 1.311.488.000 kWh. De stroomopbrengst was ƒ91.241.000,-; de stroominkoopkosten 54.237.000,- en de distributiekosten ƒ49.710.000,-. In 1963 was de stroomopbrengst bijna 40 miljoen gulden, de stroominkoop kosten ruim 26 miljoen en de distribu tiekosten bijna 18 miljoen gulden. Het aantal verbruikers was toen 125.700. De totale lengte van het distributienet was in 1963 4531 km; nu in 1972 6107 km. Personeel Het personeel nam sinds 1963 toe van 639 tot 707. Dat zelfde aantal werkte er ook in 1968, daalde toen respectie velijk naar 680 in 1969: 666 in 1970 en 681 in 1971. Wat betreft de toename van het per soneel met 26 man in het afgelopen jaar wordt opgemerkt dat een toene mend aantal personeelsleden een kor tere werktijd hebben dan normaal, waardoor de toename van het aantal beschikbare uren aanzienlijk geringer is. De administratieve afdelingen werden met 8 man versterkt., de technische af delingen met 7-, de districten met 5-, de schoonmaakdienst met 7- en de staf met 1 man. Aangezien er twee man minder in mi litaire dienst waren komt het totaal op 26 man. Het ziekteverzuim percentage bedroeg in 1972 5.2%, hetgeen een verbetering was ten opzichte van 1971, toen dit cij fer 6.0 was. Uit de gegevens blijkt ver der dat in 1972 zich 58 ziektegevallen voordeden, die langer dan 1 maand duurden, tegen 81 gevallen in 1971. 40,5 van het personeel had geen enkele dag ziekteverzuim, namelijk 41,3 van de mannen en 37,1 van de vrouwen.

Soester Courant | 1973 | | pagina 5