Luchtmacht nam veel maatregelen om lawaaioverlast te beperken F-4E PHANTOM II Duidelijke voorlichting aan gemeente bestuurders en pers AUTORIJSCHOOL M. LOS PREDIKBEURTEN NIC. VAN DAM MEDISCHE DIENST BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN UW SUCCES IS ONZE RECLAME F-4E specificaties R.K. Kerkdiensten SCHOENEN TASSEN Maatschappelijk Werk Soester Courant van donderdag 5 juli 1973 De geluiddemper in werking. Boven de installatie de stoomwolk van het wa- terkoelsystecm. Dat alle klachten over lawaaihinder op en van de vliegbasis Soeslerberg uiterst serieus genomen worden, heeft de commandant van de basis, kolo-nel A. T, M. Oonincx tijdens een speciaal belegde ontmoeting met gemeente-bestuurders en de pers nog eens uiteengezet. Aanleiding daartoe was ongetwijfeld de hernieuwe protesten tegen de aan wezigheid van de basis, maar mogelijk ook de „stilte" die ongeveer 4 maanden over de basis gaat vallen, naar aanleiding van werkzaamheden aan de start' banen. De grootste lawaaimaker, de „Phantom", gevlogen door het 32ste taktische squadron van de Amerikaanse Luchtmacht, dat gestationeerd is op Soesterberg, zal gedurende die periode vanaf de vliegbasis Leeuwarden opereren. De een heid gaat daar naar toe op invitatie van de Nederlandse regering. Leewuarden heeft zijn voordelen boven andere USAF-basis in Europa da; de vliegtuigbemanning bekend is met de plaatselijke vlieg procedures en de eenheid tevens kan doorgaan met haar NAVO-taken en het geven van hulp aan Nederland en de andere landen in het 2 ATAF gebied. Bovendien is het bij deze lokatie niet nodig om al het technische- en onder houdspersoneel mee te verhuizen. Het merendeel van het aangestelde perso neel kan op Soesterberg blijven. Dat betekent dat minder gezinnen uit elkaar worden gehaald, minder mensen weg zullen gaan en er minder financiële problemen ontstaan. Ongeveer eenderde van het totale per soneel zal naar Leeuwarden vertrek ken. Gelijktijdig met deze tijdelijke verhuizing valt nog de half-jaarlijkse training voor „air-toground" missies, welke op de basis Aviano in Italië plaatsvindt. „De „stilte" is echter van tijdelijke aard, want omstreeks half december worden de vliegactiviteiten op Soester berg hervat. Helemaal stil zal het ove rigens niet worden, want de helicop- ters en de Friendships blijven hier ge stationeerd en van hieraf opereren. Lawaaibestrijding Voor de bestrijding van de lawaaihin der zyn vele maatregelen genomen. In principe is de basis 73 uur per week voor het vliegverkeer geopend; van maandag tot en met vrijdag van 8 tot 17 uur en voor avondvliegen 4 maal per week van 17 tot 24 uur. Er wordt bij het avondvliegen echter naar gestreefd dit zoveel mogelijk te beperken tot 1 x per week en het dan voor 22 uur te beëindigen. Het jaar lijks gemiddelde voor het nachtvliegen bedraagt tot op heden éénmaal per week, waardoor van de bovengenoem de 73 uur zeker 15 in mindering kan worden gebracht. In de wintermaanden kan het nachtvliegen echter weer iets stijgen, maar het zal dan vroeger kun nen aanvangen. Gedurende het weekend, te rekenen vanaf vrijdag 17 uur tot maandag 7 uur, wordt er uitzonderingen daargela ten, niet gevlogen. Tot de uitzonderin gen behoort op de zaterdagen het op stijgen en landen van een Piper Cup ten behoeve van het zweefvliegen. Phantoms Kolonel Oonincx noemde de stationering van de Amerikanen op Soesterberg, op grond van de bilaterale overeenkomst, een voor Nederland goedkope oplossing. Nederland stelt een deel van de basis en de gebouwen beschikbaar, zorgt voor het onderhoud ervan, maar ver der betaalt Amerika alles zelf. Op de basis zijn verder gestationeerd het Nederlandse 334 transportsquadron, uitgerust met 12 Friendships, die tran sportopdrachten krijgen van de bevel hebber van de luchtstrijdkrachten, en het 298 squadron, de lichte vliegtuigen die rechtstreeks vallen onder het com mando van het eerste legerkorps te Amersfoort. Daarnaast zijn er op Soes terberg vele diensten ondergebracht met eigen taken. Het 32ste squadron is uitgerust met achttien Phantoms. Het is, zoals de Amerikaanse commandant, de kolonel Dowd opmerkte, het enige Amerikaan se squadron dat onder een andere luchtmacht valt en zo participeert in de defensie van Europa. Twee Phantoms staan steeds 24 uur gereed; de Amerikanen op Soesterberg hebben echter geen bommen en de vliegtuigen hebben die ook niet bij zich. Speciale vliegroutes Door de ongunstige geografische ligging van de basis (3 km van Bilthoven, km van Zeist en 3 km van Soest, 4 km van Amersfoort) is iedere vlieger na de start verplicht om zodra de vlieg veiligheid dat toelaat, zo snel mogelijk te stygen naar 2000 voet. Hij moet dan de speciale vliegroute volgen, die is voorgeschreven om de bebouwde kommen te vermijden. Na de start in westelijke richting wordt nagenoeg terstond afgebogen naar links, over het onbebouwde gebied tus sen de gemeenten Zeist en De Bilt. Bij de start in oostelijke richting wordt de gemeente Amersfoort vermeden. Lt. Kolonel D. G. W. Dijxhoorn lichtte de routes aan de hand van een kaart toe. Ook de vliegroutes van de heli- copters liggen geheel buiten de be bouwde kommen. De noord-route, die over het paleis Soestdijk zou voeren, wordt in het geheel niet gebruikt. Opdrachten voor taken in noordelijke richting komen nauwelijks voor. Wat de straalvliegtuigen betreft, heeft iedere vlieger de verplichting de „na- brander" uit te zetten, zodra de vlieg veiligheid dit toelaat. Een operationele klim met gebruik van de nabrander vindt bij uitzondering plaats. Al deze maatregelen worden ook aan bezoekende vliegers uitgelegd. Dat aan tal wordt overigens zo klein mogelijk gehóuden en bovendien is de basis geen oefenveld voor andere squadrons. Voorschrift is voorts een maximale snelheid van 300 knopen en een mini male vlieghoogte van 1500 voet bij het overvliegen van de basis, terwijl per vlucht maximaal 3 zgn „overshoots" zijn toegestaan. Bij avondvliegen mag dat helemaal niet. Verder is het door breken van de geluidsbarrière boven land niet toegestaan. Het verleggen van de aanvliegroutes is vliegtechnisch niet mogelijk. Het aan leggen van een nieuwe startbaan is zeer kostbaar en zou c.a. 90 miljoen gulden kosten, nog afgezien van de grondverwervingskosten. Vliegtuigbewegingen Het aantal vliegtuigbewegingen, dat uiteraard sterk afhankelijk is van de opdrachten, nam vergeleken met 1970 af. Starts en landingen van hclecopters liep van 4063 terug tot 4017 in 1972; van de Friendships van 1023 naar 960; van de F-4 straaljagers van 3117 naar 2764 en van de F-104 Starfighter van 270 naar 224. In totaal werden er vorig jaar 9665 starts uitgevoerd en 9671 lan dingen. Daarby zijn dan ook inbegre pen de Pipers. Bcavcrs, Cessna en transporttoestellen. Waar mogelijk wordt rekening ge houden met verzoeken van organisato ren van culturele voorstellingen om een andere vliegroute vast te stellen. Voorbeelden daarvan zijn de t.v.-op- namen enige jaren geleden bij Boltini van Pipo de Clown en in de Betuwe van de t.v.-serie Floris en deze zomer bij voorstellingen in het Slottuinthea ter te Zeist. Geluiddemper Een onderdeel van de totale lawaaibe strijding is ook de nieuwe motor-test cel en het trimpad met geluiddemper, die ontworpen werd om het lawaai dat ontstaat tijdens het proefdraaien van straalmotoren te verminderen. Deze op Soesterberg in gebruik zijnde geluiddemper is speciaal voor de Phan tom van het 32ste squadron ontwikkeld door General Acoustics Corporation uit Los Angeles in Californië. Het werd door een Nederlandse bouwonderne ming gebouwd en eind augustus 1970 getest en afgeleverd. De geluiddemper heeft ongeveer 500.000 gulden gekost. Hij is ongeveer 6 meter breed, 6 meter lang en 8 meter hoog. De demper werkt via een waterkoelsysteem, waar bij de hitte van de motoren vermin derd wordt van 3300 graden tot be neden 1000 graden Fahrenheit. Via ab sorberende akoestische panelen in het eerste stadium voor lage en midden geluidsfrekwenties, wordt het geluid gedempt. Het geluid van de 145 deci bels producerende Phantom wordt hierbij verminderd met 40 decibels, wat neerkomt op een zelfde sterkte als van normaal straatlawaai. Deze geluid demper, die voor het 32ste squadron werd gebouwd, is enig in zijn soort en een verfijnde versie van het model dat voor de F-4s van de Amerikaanse ma rine werd gebouwd. De Amerikaanse majoor David Shaw, die het gebruik van deze installatie toelichtte, merkte op dat juist het ge luid van het proefdraaien het meest hinderlijke is, in tegenstelling tot het geluid van startende en overvliegende vliegtuigen dat steeds van voorbijgaan de aard is. Hij benadrukte dat het squadron zich strikt houdt aan de be palingen van de Nederlandse comman dant van het vliegveld. Vliegen „just for fun" was dan ook niet toegestaan. Om het aantal starts zoveel mogelijk te beperken wordt steeds getracht het aantal verplichte oefeningen zoveel mogelijk in één vlucht te comprimeren. Ook het gebruik van extra benzine tanks, het bij-tanken in de lucht en het starten in formatie zijn bijdragen aan het beperken van de geluidshinder. Alhoewel het meer lawaai veroorza kende landen op instrumenten veelal op andere bases werd beoefend, kon Soesterberg daar niet geheel van ge vrijwaard worden, ook al vanwege de beperkte benzine voorraad, maar even zo vanwege de noodzaak te wennen aan de plaatselijke situatie. Majoor Shaw besloot met op te merken dat men zal voortgaan al het mogelijke te doen om de overlast zoveel mogelijk te beperken, zonder dat dat evenwel ten koste mocht gaan van de taak van het squadron. Huisvesting De Amerikaanse kolonel Sleeper ver telde tenslotte iets over de huisves tingsproblemen waarmee het squadron geconfronteerd werd. Er wonen in de omgeving van de basis 574 Amerikaan se gezinnen, terwy'l er 234 man op de basis is ondergebracht. In Soest wo nen 155 gezinnen; in Amersfoort 80 in Zeist 50; in Utrecht 56; in Wou denberg 30 en in Leusden 16. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 Wij lessen in OPEL RECORD - OPEL KADETT - DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ Gedipl. V.A.M.O.R. - M.R.I. - F.N.O.P. Tevens verlenging van uw rybevvys. AARDAMANDEL. Ik zou graag in mijn moestuintje aardamandel gaan verbouwen. Zou u mij kunnen helpen aan een adres waar ik die kan kopen? Antwoord: Na veel speurwerk blijkt iat de Cyperus esculentus, aardaman del, alleen voorkomt in de kas van het Canton Park in Baarn. Deze plant uit het Middellandse Zee-gebied is wat de wortel betreft bijzonder gezond, i.v.m. de daarin voorkomende suikers. Deze plant is noch door zaad, noch door stek in Nederland in de handel. Daar er maar één plant in de kas aanwezig is, is het wel te begrijpen dat het moeilijk is om iedereen hier delen (stekken) van mee te geven, maar na informatie ingewonnen te hebben bij een der chefs is hier voor u een uit zondering te maken. Verder kan men u ook de nodige informatie over de teelt verstrekken. Het Canton Park is iedere werkdag geopend. HYPNOSE. Onder hypnose herinne ren mensen zich nagenoeg alles. Zou het nu mogelijk zijn om d.m.v. „zelf- hypnose" tot betere studieprestaties te komen wat betreft het geheugenwerk? Kunt u mij de titels, schrijvers en uit gevers noemen van (leer)boeken op dit gebied? Antwoord: Door te staren op een spie gelend oppervlak, bijv. een glazen bol, kan men geraken in een toestand van verlaagd bewustzijnsniveau, waarbij remmingen worden verzwakt en zich een abnormaal herinneringsvermogen voordoet. U vraagt naar gegevens over. een studie omtrent deze verschijnselen. Deze kunt u aantreffen in het Tijd schrift voor Parapsychologie 1950, van de hand van Prof. W. H. C. Tenhaeff, onder de titel „Beschouwingen over het geheugen in verband met para psychologische onderzoekingen". Dit artikel zult u wel van of via de Open bare Leeszaal in bruikleen kunnen krijgen. Verder kunt u bij de Rijks universiteit van Utrecht, faculteit der Sociale Wetenschappen, waaraan prof. Tenhaeff als hoogleraar in de para psychologie verbonden is, nadere in formatie over dit onderwerp verkrij gen. Het adres van het Instituut voor Parapsychologie is: Springweg 5, Utrecht, tel. 030-314282. NAMEN. Graag zou ik van u de betekenis willen weten van de volgen de namen, welke in onze familie veel vuldig voorkomen: Alida, Gerrit, Al- bert, Andries en Marinus. Antwoord: Alida betekend „de edele" Gerrit „vaardig met de speer"; Albert (Albrecht) „de door zijn adel uitblin kende"; Andries „de manmoedige' Marinus „de weerspannige". Voor woonruimten worden zeer hoge prijzen betaald, tot 1000 gulden per maand toe. Gezien de problemen die dat voor vele militairen opleverde, was men plannen aan het uitwerken zelf huizen te bouwen, met name Soesterberg in de omgeving van het Casino aan de Kampweg. Daar de ver wezenlijking ervan nog wel enige tijd kon duren, deed de kolonel Sleeper een beroep op de bevolking, betaalbare woonruimte beschikbaar te stellen, op dat de Amerikaanse militairen hun ge zinnen konden laten overkomen. Even roerde hij de rassen-discremina- t/ie aan, dat naar zijn zeggen in Neder land nauwelijks voorkwam. Eventuele problemen werden steeds met plaatse lijke bestuurders geregeld. Rondvlucht Na deze informatie bezochten de ge nodigden, waaronder de burgemeesters van Soest, Driebergen, De Bilt en Leus den, de loco-burgemeester van Zeist en de persvertegenwoordigers de ge luiddemper, die in alle hevigheid voor hen gedemonsteerd werd. Daarna maarkte het gezelschap met zes heli- copters een rondvlucht boven een ge deelte van de provincie Utrecht, die hen voerde via Den Dolder, De Bilt, langs de stad Utrecht tot bij het ver keersplein Oude Rijn en vandaar via Driebergen, Zeist, Leusden naar Hoe velaken langs de Eem en over Soest terug naar de basis. Rembrandtlaan 18 - Tel. 02155-14785 De McDonnel F-4E Phantom II die gevlogen wordt door het 32ste Tactical Figliter Squadron is de nieuwste en de snelste versie van de Amerikaanse luchtmacht en tevens de meest hoog vliegende operationele, voor elk weer typè geschikte, taktische jager-bommenwerper. Oorspronkelijk een marine vliegtuig werd de F-4E omgebouwd door: o.a. een patroon starter, krachtiger remmen, grotere wielen en banden en door in de achterste cockpit een volledige be- sturings systeem te plaatsen. Het heeft ook de mogelijkheid om in de lucht by te tanken. De Phanton II heeft de grootste snel heid en hoogte combinatie van welk operationeel gevechtsvliegtuig in de vrije wereld dan ook. De topsnelheid is meer dan 2580 kms per uur en het kan tot op een hoogte van ongeveer 20 luns worden gevlogen. Aangedreven door twee General Elec tric J79-GE-17 motoren heeft de F-4 zijn mogelijkheden bewezen door 15 wereldrecords te breken in de laatste negen jaar. (Sommige van deze zijn inmiddels gebroken door het lucht macht prototype de Lockheed YF-12A). De Phantom kan ook met een mini mum aan snelheid worden gevlogen zoals een 250 kms per uur. Deze be trekkelijk lage snelheid, nodig voor korte baan operaties, zijn mogelijk ge maakt door gebruik te maken van gro tere kleppen en een aangeblazen vleu gelsysteem (hierbij wordt de lucht van de compressor over de vleugels gebla zen waardoor extra liftkracht ontstaat vooral bij lagere snelheden). De twee koppige bemanning gebruikt een radar systeem het welk de moge lijkheid heeft om naderbij komende doelen op afstand reeds op te sporen. Het radar systeem kan worden ge bruikt voor kaartlezen, bombarderen en het opsporen van luchtdoelen. Het kan ook gebruikt worden als lucht radar systeem wanneer de grond na- derings radar niet beschikbaar is. Uitgerust met een gyroscopisch naviga tie systeem, kan de F-4E gevlogen worden zonder visueel - of radar con tact met de grond en zonder hulp ge bruik van sterren navigatie. De gewoonlijke bewapening van de F-4E bestaat uit vier voor elk weer type geschikte radar geleide Sparrow III projectielen voor lucht tot lucht doelen. Vier infra-rode geleide Side winder projectielen kunnen onder de vleugels worden aangebracht. Bijna acht ton aan extra gewicht kan wor den meegevoerd aan speciale bevesti gingspunten onder de vleugels en romp, zoals bommerr, brandstof tanks, raket ten of mijnen. Een van de meest belangrijke verbe ringen van de F-4E t.o.v. vroegere mo dellen is een nieuw afvurings controlle systeem dat een groter ontdekkings vermogen heeft voor laag vliegende vliegtuigen. De F-4E heeft ook nog een 20 mm snel-vuur Gatling kanon in de neus. Dit kanon, dat vroeger in de oudere types Phanton in een container onder het vliegtuig werd meegedragen, geeft de F-4E een veelzijdig wapen voor luchtgevechten op zeer korte af stand. Het 32 squadron was het eerste lucht verdedigings squadron in Europa dat met de F-4E ging vliegen. Het kreeg het eerste vliegtuig in augustus van 1969. Het 32 squadron was ook het eer ste onderdeel in Europa dat de achter ste cockpit met een getrainde naviga tor/wapen systeem officier bemande. Belangrijkste functies: Voor elk weer type geschikte jager-bommenwerper. Ontwerper: McDonnell Douglas Corp. Motoren: Twee General Electric J79- GE-17 motoren met nabranders. Stuwkracht: 17,900 lbs. elk met na- brander. Afmetingen: Spanwijdte 13 m, leng te 21 meter, hoogte 5 meter. Snelheid: Ongeveer 3000 km p. u. Vlieghoogte: Ongeveer tot 20 km. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10 uur ds. P. Kloek. 19 uur ds. D. H. Bosma. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds. D. H. Bosma. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur, gezamenlijke dienst met gere- formeeden dr. J. C. Gilhuis, Soest. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 uur ds. J. Smit. H.D. 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren 10 uur ds. J. E. Drost, Baarn. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Jeugdkerken 10 uur Eltheto, Driftje. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 9.30 uur ds. C. B. Bavinck, Bussum. 17 uur dr. J. C. Gilhuis, Soest. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur dr. J. C. Gilhuis, Soest (geza menlijke dienst met Hervormden). 17 uur ds. H. W. Engelkes, Amersfoort. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 uur ds. H. W. Engelkes, Amersfoort. 17 uur Kand. D. Verweij, Driebergen. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt). Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 en 19 uur student E. de Graaf, Apeldoorn. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 en 14.30 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIEN STIGEN Rembrandtlaan 20. Zondag 10.15 uur ds. E. H. Cossee (Rem.) Leiden. EVANGELIE-GEMEENTE IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur P. de Cock, H.A. Schaapskooi, KI. Engendaalweg 52. 16 uur P. de Cock. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur dr. H. Kakes, Veenendaal. Hervormde kerk. 10 uur ds. B. van Ginkel, Utrecht. STERRENBERG 10.30 uur dhr. D. C. Bleyerveld, Zeist. BAARN Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H.A. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdyk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. W'illibrordusstraat, tel. 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoog mis. Maandag tot en met vrijdag 8 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 12.00 uur. St. Caroluskerk. Soesterberg, Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur (met zang). Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg Zondag 10.30 uur dienst. Geref. Kerk „Vrye Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Luth. Gem., Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur drs. G. Fafié. TORENSTRAAT 5 „bij de Oude Kerk" STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuis" Burg. Grothe straat 51, Soest, telefoon 19004. Afwezig mver. E. Kuyer-Mieras. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij- 9-10 uur. Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur in „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot Interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch. werkster.; Mevr. E. Kamper, dinsdag, woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur. Braam- weg 34. tel 18140. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25, Amersfoort. Telefoon 03490-31861. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Ben them-Aart sen, Spoorstraat 9. Baarn tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Fed. Raad v.h. Bejaardenwerk Soest: Warme maaltydenvoorziening, infor maties bij de navolgende «contactadres sen: Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott; Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261. Soest Mid den: Mevr M. A. Jansen-Moesen- broeck. Kerkpad n.z. 57. tel. 15588. Soest-zuid: Mevr. S. Steendijk-Geer- Lings Bartolottilaan 16. tel. 16389. Soesterveen: hr. A. van ScherpenzeeL Veenbesstraat 430, tel 14782. Soesterberg: MevT. J. Hoekstra-Ger- kes Prot Lorentzlaan 23, tel. 03463- 1991. Bcjaardenwacht Soest: Bereikbaar vla de navolgende tel. nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782; ✓oor Informaties betreffende: pedicu rediens t, koffle-ochtenden, zangkoor, gymnastlekcursusserv sociëteiten. Cul tureel senioren paspoort t.b.v. bejaar den: Bureau projektleldlng Burg. Gro thestraat 51, teL 19289 (bij voorkeur bellen tussen 10 en 11 uur. Telefonische Hulpdienst 't Gooi 02150-45555: 24 uur per dag. Max. Afstand: Ongeveer 3000 km zon der bij te tanken. Bewapening: Ingebouwd M61A1 20 mm Vulcan kanon; Shrike, Bullpup, Falcon en Sparrow III projectielen. Bemanning: Twee (piloot en navigator/ wapen systeem officier). Max. start gewicht: Ongeveer 58.000 lbs. Phantom's van het 32ste Amerikaanse Squadron op ocfenvlucht boven Ne> derland. i'fS' SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door P. J. H. M. Rupert, Ossendamweg 33 E, tel. 12395 en H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 12119. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG, Tijdens het weekend J. C. Lucas, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 1200. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13.30 uur F. J. A. van Kooten, Julianaplein 5. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur. Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra apotheekdierist zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn. tel. 02154-2432. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur Zr. M. van Loon, Van Mamixlaan 26, Amersfoort, tel. 03490-17172 en zr. G. Chamoun, Albert Cuyplaan 118, tel. 16906. Weekavonddlenst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. Zr. J. v. d. Grootevheen, Talmalaan la, tel. 16355 en Zr. A. Kulik, Dalweg 46, tel. 13703. Spreekuren wijkgebouwen Molenstraat 11, Middelwijkstraat 36 en Alb. Cuyplaan 118 dagelijks van 13 tot 14 uur. Telefoonnummers 12001, 12902 en 14610. Dinsdag- en donderdagavond spreekuur van 18 tot 19 uur, Molenstraat 11, Mid delwijkstraat 36. ZONNEGLOREN, telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. 2e klasse A: dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. Ie klasse 11.00-12.00 uur en 18.45-20.30 uur. Kraamafdeling: Als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.30 uuf ST. ELISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 klasse afd.; dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14.45 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 klnder-afd.: dagelijks 14.15-14.45 en 18.30-19.00 OE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 3e klasse: dagelijks 13.45-14.15 en 18.30-19.15 klasse afd.: dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 kraam-afd.: dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afd. klnder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 14.45 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18.30-19.00

Soester Courant | 1973 | | pagina 9