„Hobby Centrum" Frank Twee bestemmingsplannen voor Soesterberg J ^Sckoemaker - antenneteckniek Gevestigd in winkelcentrum Koninginnelaan Jaarverslag Schoolpsychologische Dienst „De Kleine Witte" VAN ESSEN mm Vroege wandelaars gooien tomaten door openstaande slaapkamerramen Voorleeswedstrijd voor vijfde- en zesde klassers Goede resultaten van Remedial Teaching Chez nous Vous êtes Chez vous POLITIE - TEL. 19444 ZIEKENAUTO. TEL 12727 Kom naar het Dolfinarium f Harderwijk shOW DOLFINfiRIUm Winkeldievegge aangehouden Illegale Turk betrokken bij aanrijding MET ÉÉN ADVERTENTIE IN DE SOESTER COURANT BEREIKT U MEER DAN 8000 GEZINNEN IN SOEST EN S0ESTDIJK Keuring warmbloedpaarden Slangenbosje bleek ideale schuilplaats Geparkeerde auto beschadigd door onbekende doorrijder Crossbromfiets in beslaggenomen Voordelig kopen met onze nieuwe klantenpas! Openbare commissievergaderingen Vitale bejaarde slaagde voor Esperanto-examen Bloemententoonstelling op Flevohof Aarden wal moet bewoners beschermen tegen lawaai wegverkeer Bosbrand Schildertjes richten forse schade aan VOOR AL UW VAKANTIES Reisbureau Gerth BRUIDSREPORTAGE FOTO VAN DAM Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Soeater Courant van donderdag 12 Juli 1978 ju Het in Soest overbekende Hobby Centrum Frank heeft doelbewust gekozen en de zaak, die gevestigd was op een minder aantrekkelijk punt aan de Koningin nelaan, thans gevestigd midden in het winkelcentrum Koninginnelaan. De heer D. Waal, die in dit winkelcentrum gedurende 45 jaar een bloeiende zaak dreef In ijzerwaren, gereedschappen, huishoudelijke artikelen enz., ging z\jn zaak beëindigen en bood het pand te koop aan. De goede zakenrelatie die er sinds tientallen jaren bestond tussen de heren Waal en Frank, heeft er uiteindelijk toe geleid, dat de heer Waal thans bijzonder tevreden is, niet alleen omdat de firma Frank eigenaar van zijn pand werd, doch ook, omdat zijn branche in hetzelfde pand voor de Koninginnelaan behouden bleef. De naam „Hobby Centrum" doet direct denken aan technisch handwerk. Dat dat technisch handwerk bij vader en zonen Frank sinds 5 maart 1935 voor een belangrijk deel zijn oorsprong vond in het timmervak, was het gevolg van een erfelijke faktor in de familie, want de overgrootvader en grootvader van het huidige driemanschap oefenden op dezelfde serieuze wijze dit ambacht uit. En het is dus thans de vierde generatie düe nu de sprong gewaagd heeft en ge komen is tot de opzet van een hobby centrum in de ruimste zin des woords, aangepast aan de eisen van de toe komst. Ongetwijfeld Is vader A. Frank, toen hij in 1935 zijn eigen zaak begon, één van de jongste Soester Zakenmensen geweest, want hij was toen 24 jaar. Hoewél hij zocht naar een huis met een werkplaats, huurde hij toch maar het winkelpand Koninginnelaan 48 en om dat er nu eenmaal een winkelruimte was, werd hij toen meteen maar win kelier. Gedurende de dag van de ope ning van de winkel kwam er welgeteld één klant, een overbuurman, waaraan hij een tubetje Velpon verkocht ter waarde van 10 cent. De verdiensten moesten dus komen uit zijn timmer- en meubelbedrijf. De handkar en de bak fiets waren daarbij toen nog onmis bare attributen. Een zwarte dag voor de heer Frank kwam in 1947, toen door kortsluiting de gehele werkplaats midden in de nacht tot de grond afbrandde. Een nieuw winkel-interieur voor buurman bakker Van Beenen, die juist de dag ervoor gereed gekomen was en klaar stond voor vervoer, ging ook in de vlammen op. Door een inmiddels gewijzigde be stemming van de gronden langs de Koninginnelaan, mocht de herbouw van de werkplaats slechts geschieden, in dien de heer Frank overging tot aan koop van het huurpand. „Financieel gaf dat toen wel wat moeilijkheden", zegt de altijd lachende heer Frank. Na een gedegen opleiding kwam zoon Simon als 17-jarige in 1959 in de zaak, terwijl zijn jongere broer Kees vijf jaar geleden als 18-jarige de firma kwam versterken. Toen kwam ook de tijd waarin de zaken een grotere vlucht gingen nemen. Naast de levering van Kijkje In het nieuwe hobbycentrum Frank aan de Koninginnelaan. alle soorten houtwaren en de uitvoe ring van timmerwerken ging men zich ook verder toeleggen op complete ver bouwingen en nieuwbouw. „Om de toe loop van nieuw werk, waarvoor we nimmer reklame gemaakt hebben, wat af te remmen" zegt Simon, „hebben we de naamvoering op de bestelauto's ver wijderd. Of dit geholpen heeft, is na tuurlijk een moeilijk te constateren feit" geeft hij toe. Op 5 februari van dit jaar droeg de heer Frank Sr. het bedrijf aan zijn beide zoons over, hoewel hij nog dage lijks zijn aandeel levert in de productie. Kees Frank is nu de „runner" van het aannemersbedrijf en Simon behartigt de verkoop en de werkplaats, terwijl zijn vrouw en dochter van kapper Herman de Vries, de zorg heeft voor de winkel waarin de kralenboetiek, vroeger een extra zorg van mevr. Frank sr., voor haar een speciaal troe telkind is. Met vereende krachten werd in het nieuwe pand gewerkt aan de verdere vergroting van het winkeloppervlak, terwijl het geheel een splinternieuw interieur kreeg, waarin het vakman schap van de heren Frank overduide lijk tot uitdrukking is gekomen. Het volledige assortiment van de voor malige ijzerwarenzaak, met uitzonde ring van de huishoudelijke artikelen, werd verder uitgebreid met de artike len en gereedschappen voor de kunst schilder en de kunstnijverheid en on dergebracht in aparte boetiekjes. Donderdagavond kwamen vele relaties, vrienden en bekenden om de gezamen lijke familie Frank geluk te wensen met deze sprong voorwaarts en dat ze het meenden, blijkt uit de vele bloem stukken en geschenken die nu nog het nieuwe hobby centrum, midden in het Koninginhelaan-winkolcentrum sieren. Vier bezoekers van de jeugdherberg De Heidebloem aan de Bosstraat hebben zich niet verveeld tijdens de wandeling die z(j zondagochtend in alle vroegte maakten. Zij hadden erg veel plezier In het gooien van tomaten door open staande slaapkamerramen. Zij werden daarbij echter betrapt door de politie, dien hen aanhield. Het viertal, de 21-jarige J. van D., assistent-jeugdleider in een jeugdher berg in zijn woonplaats Axel. de even- oude dienstplichtig hofmeester J. R. uit Haarlem, en de zusjes Ellen (17) en Miriam (15) V., beiden uit Eerbeek, waaren vroeg opgestaan om 'n wande ling door Soest te maken. Onderweg stalen ze ui't een kist die bij de groentehandelaar B. van H. aan de Soesterbergsestraat buiten stond, zoveel tomaten, dat ze hun zakken vol hadden. Een paar tomaten aten ze op, het res tant werd gebruikt voor het bekogelen van slaapkamers van huizen aan de Soesterbergsestraat. Waar een raam openstond, werd een tomaat naar bin nen gegooid. De bemanning van een surveflAance-auto van de politie maakte aan dit „spelletje" een eind. Om kwart voor zes werd het viertal door hen op heterdaad betrapt en aangehouden. De politie maakte tegen elk van de jonge lui procesverbaal op wegens straat schenderij. De groentehandelaar zag af van het doen van aangifte van diefstal. Hij stelde zich tevreden met het betalen van de gestolen tomaten, die bij een hernieuwd wegen van de kist met in houd in totaal twee kg. moesten heb ben gewogen. B|j de schoolpsychologische dienst van de gemeenten Baarn, Bunschoten, Eem- nes, Hoogland en Soest kwamen in 1972 246 aanvragen binnen om advies. Hier van werden er in de loop van het jaar 37 ingetrokken of elders onderzocht. Per 1 januari 1973 waren 18 aanvragen in behandeling, terwijl 16 aanvragen op behandeling wachtten. Vergeleken met 1971 zijn er meer on derzoeken geweest bij jonge leerlin gen en valt een afname te constateren in de leeftijdsgroep van 10 jaar en ouder. Er werden 277 adviezen uitge bracht; in percentages 24 kleuters; 26,5 klas I; 26,5 klas II; 16,5 klas III; 11 klas IV; 3 klas V en 2,5 klas VI. Bij het basisonderwijs werden 83 ad viezen uitgebracht zonder remedial teaching en 59 met remedial teaching. 26 kinderen werden verwezen naar een LOM-school; 25 naar een school voor moeilijk lerende kinderen (debielen); 2 naar een school voor zéér moeilijk le renden (imbecielen); 4 naar een z.o.m.k.-school; één naar een school voor slechtzienden; één naar een school voor spraakgebrekkigen; één naar een mytyl-school; één naar een school ver bonden aan een psychiatrische kinder kliniek; 2 naar een school voor voort gezet buitengewoon onderwijs en 5 teruggeplaatst van de basisschool naar de kleuterschool. Wat het kleuteronderwijs betreft wer den 24 kinderen niet schoolrijp bevon den voor de basisschool; 33 niet school rijp; 5 geschikt voor een school voor moeilijk lerenden en 5 geschikt voor een school voor zéér moeilijk lerenden. Van de mogelijkheid, die aan ouders werd geboden het onderzoek met de psycholoog te bespreken, nadat het ad vies aan de school was uitgebracht, werd in toenemende mate gebruikt. Met name kwamen 154 ouderparen voor een adviesgesprek. Nieuw was in de tweede helft van 1972 de schriftelijke rapportage aan de BIJ BAR - CAFE - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 school over de daarvoor in aanmerking komende leerlingen, als afsluiting van elk onderzoek en advies. In deze rap portage zijn ook didactische aanwijzin gen voor de leerkrachten opgenomen. Remedial teaching Vijftig leerlingen hebben van de 3 re medial teachers in vaste dienst les ge had. De duur van de lessen varieerde van drie tot acht maanden; de resul taten worden in het verslag goed ge noemd. Voor zeven leerlingen beant woordden de lessen niet aan hun doel. In Soesterberg en Eemnes werden weer proeven genomen mqt leesgroepjes van elk vijf leerlingen. Van belang is daar bij steeds een niveaugroepje te vinden met dezelfde moeilijkhedn; hoe beter het opsporingswerk in de le klas, hoe groter de kans is op een goede samen stelling van zo'n groep. Wat de plaatsing op de scholen voor buitengewoon onderwijs betreft, werd over het algemeen de medewerking van de ouders verkregen. Slechts twee maal werd plaatsing op een school voor moeilijk lerende kinderen vooralsnog geweigerd. Voor vier leerlingen werd de plaatsingsaanvrage na overleg met de school en de ouders ingetrokken. Aan het schoolrijpheidsonderzoek de den 45 kleuters mee. In de maand no vember werd het leesvorderingsonder- zoek gehouden. Vrijwel alle basisscho len namen er aan deel. In het kader van preventief werken werd aan de leerkrachten van de le klassen de cursus „Le bon départ" ge geven. Zeven van de negentien gedi plomeerde leerkrachten zijn met deze methode gaan werken, terwijl vijf de methode niet of incidenteel gebruiken De zeven overigen hebben het district inmiddels verlaten. Dat niet alle leer krachten de methode toepassen wordt geweten aan de onbekendheid met de methode bij de leerkrachten van de volgende klas. Ondanks het enthousias me van de deelnemers zal de cursus niet opnieuw gegeven worden. In het grootste overdekte Dolfijnenstadion ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijdendagelijks 10.00 - 11.30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 en 1 £.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. Mevrouw H. P. Y.-S. (57) uit Baarn werd bij supermarkt Van Oest aan de Schrikslaan op heterdaad betrapt bij winkeldiefstal. Zij had goederen in haar bezit ter waarde van 30 gulden. In haar woning werden nog eens van winkeldiefstal afkomstige artikelen ge vonden met een gezamenlijke waarde van 300 guldn. Doordat hij bij een aanrijding gewond raakte en zodoende met de politie in aanraking kwam, kwam het illegale verblijf in Nederland van de 28-jarige Turk R. A., wonende in Soest, aan het licht. De man, die een gebroken sleutelbeen kreeg, zal na zijn herstel worden uit gewezen. Tegen de pensionhouder die hem onderdak verleende, wordt pro ces-verbaal opgemaakt. A. reed op zijn bromfiets op de Ko ningsweg, richting Beckeringhstraat. In dezelfde richting reed de 56-jarige automobilist G. V. uit Soest. Deze wil de rechtsaf de Dorresteinweg inrijden, maar liet daarbij de doorgang niet vrij voor de bromfietser. Daardoor ont stond een aanrijding als gevolg waar van A. een gebroken sleutelbeen op liep. Een passerende automobilist bracht hem naar Zonnegloren. Voor de vijfde- en zesde klassers van de 23 basisscholen in Soest en Soester berg bestaat weer de mogelijkheid deel te nemen aan de jaarlijkse voorlees wedstrijd. Iedere school mag twee leer lingen afvaardigen naar de plaatselijke wedstrijden die op 22, 25 en 29 augus tus gehouden worden in de zaal van de Openbare Bibliotheek aan de Alfoert Cuyplaan. De jury bestaat uit de dames Oranje en Van de Poll en de heren Jansen, Van de Pol en Visser. Zij zullen be- oprdelen welke kinderen mogen uit komen in de provinciale finale, die weer vooraf gaat aan de landelijke fi nale. Deze wordt gehouden in het kader van de Kinderboekenweek (van 27 oktober tot 7 november) en uitge zonden door AVRO-televisie. De deelnemers mogen voorlezen uit een boek dat zij zelf gekozen hebben; de jury let vooral op het juiste gebruik van de leespauzes, de uitspraak, into natie en articulatie. De winnaars van de plaatselijke wed strijd verdienen een feestavond voor hun klas. Om ook de overige leerlin gen bij de Kinderboekenweek te be trekken wordt nog een wedstrijd in creativiteit gehouden, waarvan de mooiste resultaten worden geëxposeerd. Dinsdag 17 juli a.s. vindt op het terrein bij de boerderij van de heer Zijtveld aan de Jachthuislaan de premiekeu ringen plaats van het Warmbloed Paar denstamboek Nederland. De keuring begint om 9.00 uur. Een gastarbeider, vermoedelijk een Turk, is aan de politie ontsnapt door in Braamhage het slangenbosje in te vluchten. In de dichte bosschage wist hij zich zodanig te verschuilen, dat de politie hem niet vond. De bemanning van een surveillance- auto zag de man op het wandelpad van de Insp. Schreuderlaan fietsen. Toen men hem wilde aanhouden om hem op zijn fout te wijzen, gooide de man de fiets van zich af en verdween in het slangenbosje. Hij werd niet meer gevongen. De politie kon zich al leen over de fiets ontfermen. De op de Inspecteur Schreuderlaan ge parkeerde auto van mevrouw M. E. N.- H. uit Utrecht werd door een onbekend gebleven automobilist ernstig bescha digd. De wagen werd met de beide rechter wielen op het trottoir gedruitt-, de linkerzijden van de auto fors inge deukt. Getuigen van deze aanrijding worden verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. De doorrijdet moet in een groene auto gezeten heb ben. Tijdens surveillance zag de politie za terdagavond op het fietspad langs de de rijksweg 23 te Soesterberg een crossbromfiets rijden, waarop twee jon gens zaten. Zij werden aangehouden en bleken beiden pas 14 jaar te zijn. M. W. H. uit Soest bestuurde de cross- brommer, eigenaar K. A. zat achterop. Zij hadden de bromfiets meegenomen om in Utrecht een boodschap te doen. De vader van A. heeft een afstands verklaring getekend. I Bij" aankoop van alle foto- en filmartikelen ontvangt elke klant onze nieuwe klanten pas! Dit geldt ook voor de bekende merken. Met onze nieuwe klantenpas kunt U heel voordelig kopen. Bovendien bent U bij ons altijd zeker van de beste service en vakkundige bedie ning. FOTO - FILM BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL 02155-12874 De commissie van openbare werken komt vanmiddag, donderdag 12 juli, om 16.00 uur in het gemeentehuis in open bare vergadering bijeen. Om 20.00 uur vergadert de onderwijscommissie. Dinsdag 17 juli, om 15.30 uur, verga dert de financiële commissie. Voor het examen Esperanto van de Nederlandse Federatie van Esperan tisten te Amsterdam slaagde de 79- jarige mevrouw M. E. Augmayer, be woonster van het bejaardencentrum Braamhage. Mevrouw Augmayer volg de drie jaar lang de cursus die door een andere bewoonster van het bejaar dencentrum gegeven werd. Gedurende de maand juli heeft de Flevohof een extra attractie, een bloe mententoonstelling, die aangeboden werd door de Vereniging de Neder landse Bloemisterij in het kader van het „Volle Vazen" plan. Ook de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft belangstelling voor Vlevohof, hetgeen zich thans reeds manifesteert in de bloemschik wedstrijden, die dage lijks om 11.00 en 14.00 uur plaatsvin den. Verder worden er dagelijks door de cluwns Suffe Sul, Kluwe en Kromme Kruk van het Hollandse Circus Thea ter een aantal korte voorstellingen ver zorgd. Gedurende de maand juli liggen ter gemeentesecretarie ter inzage het ont- werpbestemmingsplan Kampweg-Casino, regelende de bestemming van gronden gelegen in het dorp Soesterberg, ten oosten van de Kampweg en in het zuiden grenzend aan het op 17 juni 1971 door de gemeenteraad vastgesteld bestem mingsplan „Egghermonde", alsmede het ontwerpbestemmingsplan „Steenberghe I", regelende de bestemming van de gronden gelegen in het noordelijke deel van Soesterberg. In het bos tussen het Berkenlaantje het kruispunt van de spoorlijnen Den Dolder-Baarn en Den Dolder- Soestduinen is ruim achthonderd vier kante meter zesjarige sparren door brand verwoest. De oorzaak is onbe kend. Toen de brandweer arriveerde, was het vuur al grotendeels gedoofd. Het was doodgelopen op een bosper ceel, dat vorig jaar door brand werd verwoest. De brandweer kon zich be perken tot het met behulp van één straal van de nevelspuit natmaken van de omtrek van het verbrande gedeelte. De zesjarige Anneke den O. en haar vierjarig vriendje Toontje D., beiden uit Soest, hebben flinke schade aange richt in een in aanbouw zijnde woning aan de Walraven van Halhof in het plan Klaarwater. Zij vermaakten zich door het spelen met potten verf, waar van ze de inhoud over de grond lieten lopen, op het aanrecht gooiden en op tegels in de keuken smeerden. Het creatieve duo is over zijn daad door de politie ernstig onderhouden. LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155-12683 Kampweg-Casino Wat betreft het bestemmingsplan Kampweg-Casino wordt tegemoet ge komen aan een verzoek van de eerst aanwezend ingenieur der genie, die van mening was dat de noordelijke bebou- wingsgrens van het plan Egghermonde opgeheven zou moeten worden, waar door uitbreiding van de bebouwing mo gelijk zou worden. Besloten werd toen dat, indien de gronden namens Defensie zouden zijn verworven, de bebouwingslij n zou wor den doorgetrokken eventueel bij een herziening van het .plan Egghermonde, dan wed bij de vaststelling van een aansluitend plan. Defensie kan thans de gronden ter beschikking krijgen, waardoor het Casino-complex aan de Kampweg een noodzakelijke uitbrei ding kan ondergaan. De in dit gebied gelegen sportterreinen zullen worden verplaatst naar de rand van Soesterberg, waarvoor reeds ruim te werd gereserveerd in het vastgestel de bestemmingsplan „Industrieterrein- Soesterberg". Gebouwen en andere bouwwerken, welke gedurende de tijd van de ter in zagelegging van het plan Kampweg- Casino, in het gebied bestonden en die afwijken van het plan, mogen, mits de bestaande afwijking naar de aard niet wordt vergroot, wel gedeeltelijk wor den vernieuwd, veranderd of vergroot, met dien verstande, dat bij vergroting deze niet meer mag bedragen dan 15 van het grondoppervlak van het be staande bouwwerk en dat de vergro ting geen grotere goothoogte mag heb ben dan die van het bestaande ge bouw. Het bestaande gebouw mag ook geheel worden vernieuwd, zonodig met over schrijding van de voorgevelbouwgrens, als het verloren is gegaan door een calamiteit, een en ander behoudens onteigeningsprocedures en mits de bouwvergunning binnen ll/s jaar nadat het verloren is gegaan, wordt aange vraagd. De 15 uitbreidingsmogelijk heid blijft dan van toepassing. „Steenberghe" De grens van het bestemmingsplan Steenberghe wordt in het oosten ge vormd door de bestaande Postweg, in het zuiden door de Rademakerstraat en in het noorden en westen door het tracé van de bestaande rijksweg 223 door Soesterberg. Het is bestemd voor stedelijke bebouwing; op een gedeelte van de gronden kunnen cengezinshui- zen worden gebouwd. De nabij gelegen, druk bereden rijks weg, maakt het aanbrengen van spe ciale voorzieningen noodzakelijk. Even wijdig aan de rijksweg zal een strook niet door bebouwing mogen worden overschreden. Deze strook is bestemd voor het aanbrengen van een ophoging, een aardenwal, een groenbeplanting. Verder is de zuidwestelijke hoek van het plangebied bestemd voor bijzondere bebouwing, waarbij gedacht wordt aan een wegrestaurant. 101 woningen Het aantal nieuw te bouwen woningen is 101, Lw. 53 smalwoningtype en 48 normale eengezinshuizen. Het aantal bestaande woningen dat gehandhaafd bljjft is twee. De opzet is deze wonin gen te realiseren in premie-sector (verkoop). De uitbreiding van Soesterberg evenals die in het plan Egghermonde I, noodzakelijk in verband met het grote aantal woning-zoekenden en de terugloop van het bevolkingsaantal. Blijkens een ingesteld onderzoek naar het personeelsbestand van de bedrijven in Soesterberg, woonachtig buiten deze plaats, doch waarvan verwacht mag worden dat zij in Soesterberg willen wonen, blijkt dat de groep van per sonen, ingedeeld in een salarisschaal van 10.000 tot 20.000 gulden een grote meerderheid vormt, t.w. 71,8 Het plan Steenberghe zal tezamen met het plan Egghermonde moeten voor zien in de meest dringende behoefte aan woonruimte in de sociale sector. Beide plannen dienen daarom, zo staat in de toelichting, op een zo kort moge lijke termijn te worden gerealiseerd. De bestaande voorzieningen voor on derwijs, alsmede de verkoopplaatsen van de detailhandel e.d. zijn ruim vol doende om de uitbreiding te kunnen bedienen. Mocht er eventueel toch nog een nieuwe school nodig zijn, dan is daarvoor in het plan Egghermonde ruimte voor beschikbaar. Voor recrea tie en het beoefenen van sport en spel is voldoende ruimte in de naaste om geving aanwezig. Bezwaren Het rapport werd aan veertien instan ties toegezonden, waaronder de pro vinciale Utrechtse Stichting voor wel zijnsbevordering en de inspecteur van de ruimtelijke ordening. De hoofdingenieur-directeur van de provinciale waterstaat van Utrecht, maakt bezwaar tegen het plan omdat door het lawaai van het verkeer op de rijksweg èn de lawaaibelasting van de vliegtuigen, de toe te laten lawaaigrens zal worden overschreden. Naar aanleiding daarvan wordt verwe zen naar de maatregelen welke geno men zullen worden om het lawaai te onderdrukken. Dat betreft het lawaai van het verkeer op de rijksweg. Op de bezwaren van vliegtuiglawaai wordt in de toelichting niet ingegaan; het zou overigens volgens de zgn „kosten-een- heden" toelaatbaar zijn. De bezwaren van de provinciale pla- noligische commissie zijn van andere aard. Nu in het plan, volgens de com missie, sprake is van premiekoop-wo- ningen voor beter gesitueerden, vraagt men zich af of die mensen deze plaats als hun woonplaats zullen kiezen. Men is van mening dat het leefgenot in dit gebied door het vele lawaai zal worden aangestast De adspirant-ko- pers moet van de situatie ter dege op de hoogte gebracht worden en ander zijds zal ook grote aandacht besteed moeten worden aan geluidswerende voorzieningen. De planologische commissie beveelt de aanleg van een aardenwal aan, die vanaf de weg steil oploopt en in de richting van de woningen glooiend af loopt. Daar is inmiddels rekening mee gehouden. Verder maakt de planologische com missie nog een opmerking over de wo ningdifferentiatie, die naar haar me ning over het plan Egghermonde en het plan Steenberghe verdeeld, zou moeten zijn 26% woningwetwoningen, 60% premiewoningen en 14% vrije- sector woningen. De toelichting zegt hiervan dat een woningmarktonderzoek niet heeft plaatsgevonden omdat in de eerste plaats op korte termijn behoefte be staat aan uibreiding van het aantal woningen in Soesterberg om de terug loop van de bevolking op te vangen. De woningbouwprogramma's voorzien in deze meest directe behoefte en zul len, naar verwacht wordt, een zekere doorstroming op gang brengen. In een later stadium van de ontwikkeling van het dorp Soesterberg kan een onder zoek worden ingesteld naar de kwan titatieve woningbehoefte. (met Hasselbladt KING SIZE for maat tot 30x40 cm in album. Eemnesserweg 81, Baarn, Tel. 02154-7552

Soester Courant | 1973 | | pagina 5