V.V.V.- kantoor een informatiebron hij uitstek De vlag gaat uit voor het behoud van het slangenbosje És- NIC. VAN DAM AUTORIJSCHOOL M. LOS ^ST E.B.5ETTEN Whisky Pontes import oo fles 11,95 JAAP RADEMAKER Aantrekken van vreemdelingen niet meer belangrijk De gemeente krijgt een overzicht van wat er leeft en bloeit Zeepost Alarm-politie uitsluitend telefoon 14444 SCHOENEN TASSEN Gestolen auto teruggevonden Inbraak Contact der Continenten opgelost Natuurbad reeds meer dan 150.000 bezoekers Bromfiets gesloopt Turk zonder rijbewijs aangehouden SOESTERBERG Gewijzigde openingstijden hulpsecretarie Soesterberg Krediet voor inrichting brandweerkazerne Soesterberg Bejaarden op de fiets Disco 2000 heeft Soesterberg veroverd UW SUCUES IS ONZE RECLAME Privé-muurtje aan de Weegbreestraat moet afgebroken worden Projectsubsidie voor wetswinkels Keukenbrandje Verkeerscontrole Wijnhandel-Slijterij BROUWER Horloges vanaf ƒ36,75 Artiestenpalet in Groot Engendaal Badlakenmaniak aangehouden Onveilige parkeerplaats aan de Foekenlaan Middenstandsexamen Meningen van lezers Commentaar van D'66 op Pieren Gaat u zich VERLOVEN verlovingskaarijes Drukkerij Smit Soester Courant van donderdag 12 juli 1973 De nu 67-jarige Soester V.V.V. is dan wel niet meer piepjong, maar van de ouwe-dag is allerminst sprake. Meer dan ooit staat men in het volle lezen, een leven dat zich allengs meer ontwikkeld heeft in de richting van het geven van Inlichtingen en voorlichting aan de plaatselijke bevolking. Het is een bron van informatie geworden over dat wat men in zyn vrije tijd In Soest en overal in het land kan ondernemen, De VVV voorziet in een dienstbetoon aan de toerist uit binnen- en buitenland en vooral ook voor de inwoners van Soest zelf. Daarbij er taken die beter regionaal dan plaatselijk verricht kunnen wor den, zoals bijvoorbeeld de toeristische propaganda voor het Eemlandgebied. Deze zijn dan ook gebundeld in de regio Eemland, met als steunpunt Amers foort. Dat wil overigens niet zeggen dat het plaatselijk kantoor in een groter geheel is opgegaan; Soest blijft zelfstandig. „We kunnen ons redden", zegt secreta ris Van Os. „Ons budget zal over enige tijd zelfs ruimte geven voor meer ac tiviteiten". Naar zijn mening zal iedere WV klaar moeten staan voor informatie en dienst verlening op die plaatsen waar de toe rist of recreant en ingezetene er be hoefte „aan heeft. „Verveling, onvrede en wangedrag nemen hand over hand toe;"velen weten nu al met hun vrije- tijd geen raad. Ligt het dan niet voor de hand dat je althans zorg draagt voor een wijdvertakt voorlichtingsap paraat op recreatief gebied? Vooral als dat, door gebruik van de reeds be staande organisaties, met relatief ge ringe middelen kan worden gebruikt", aldus de heer B. van Os. De V.V.V. is opgericht voor het aan trekken van toeristen, wat voor Soest nauwelijks een haalbare kaart is. Men komt niet naar Soest omdat hier zoveel bezienswaardigheden zijn. Het Paleis en de Naald (beiden op Baarns grond gebied, maar dikwijls met Soest ver eenzelvigd) en het Kerkpad zijn trek kers, en soms de Oude Kerk en na tuurlijk het Luchtmachtmuseum, maar daarmee hebben we het dan wel gehad. De VW moet en wil daarom meer zijn dan „slechts" een vereniging tot bevordering van het vreemdelingenver keer. De voorlichting aan de recreatie- zoekenden, en Soest heeft hen met bos sen en duinen en door polder veel te bieden, zal steeds meer tijd en geld gaan opeisen, dan de propagandistische arbeid. WV's zijn daarom niet meer weg te denken uit ons land en ook niet uit Soest. Men wil wel af van het com merciële stempel dat jarenlang werd meegetorst. Het dienstenpakket is en zal ook in de toekomst nog moeten worden uitge breid. Men kan er nu voor velerlei soort in formaties terecht. Waar u ook heen wilt reizen in het eigen land, de WV kan u vertellen hoe u er komt, welke aansluitingen van trein en busverkeer hierbij belangrijk zijn, dus met aan komst- en vertrektijden. Men is u behulpzaam bij uw vakantigr plannen in eigen land. Aan de Hand van foldermateriaal en toeristische do cumentatie is de VW u van dienst bij het zoeken van een goed vakantiever blijf. Alle inlichtingen over de omgeving worden u verstrekt en hierbij worden de wandel- en fietsroutes niet verge ten. Plaatsbespreken Elk jaar wordt er door de VW voor de concertliefhebbers een abonnements serie verzorgd in gebouw Tivoli te Utrecht. Daarvoor worden speciale bus sen ingezet. Voor de Stadsschouwburg te Utrecht en Theater Carré te Am sterdam kunnen b(j de VVV plaatsen besproken worden. Een service die be slist veel gemak biedt. Sinds eind vorig jaar biedt de plaat selijke VW tevens de helpende hand bij het soms moeilijke probleem. „Wat moet ik geven op een verjaardag of bij een ander feest". Door middel van de „kadobon", die bij de VVV in de prijs van 5,10, 15,20 en 25 gulden te koop is, bespaart men zich de zorg van het zoeken en kiezen. Die kadobon is in ruim 140 Soester- en Soesterbergse Het V.V.V. kantoor aan de Steenhoff- straat. winkels, herkenbaar aan het vignet „Kadobon", te gebruiken. De heer Van Os is van mening dat de WV's in de toekomst ook creatiever moeten gaan werken en bijvoorbeeld door metingen van appreciatie bij het publiek en door daarop geënte initia tieven, het pakket van verstrooiïngs- mogelijkheden moeten vergroten of aanpassen. Hij wil duidelijk af van al te passieve, te veel afwachtende voor lichting en meer naar suggestieve voor- lichtingsvormen, door ondermeer publi citeitsmedia in te schakelen en con tacten te leggen met jeugdgroepen. „Het WV-wezen biedt de potentiële mogelijkheid om, in samenwerking met andere organisaties (ANWB, CRM, Stichting Recreatie), uit te groeien tot een nationaal voorlichtingsinstituut, een apparaat dat kan bijdragen aan elke zinvolle vorm van vrijetijdsbesteding buitenshuis", aldus de heer Van Os. Het accent moet daarbij zijnsinziens gelegd worden op dat wat het eigen land biedt, op alles was er al is. „Ne derland heeft al zoveel klaar liggen op het gebied van schoonheid, cultuurhis torie, landschappelijke aantrekkelijk heid, mooie fiets- en wandelroutes. Térwijï ontelbare verstrooiïngsmogelijk- heden wachten op "ontdekking, wordt, vaak gezocht naar een geïnvesteerd in' gekunstelde vermaaksobjecten". Vele dagjesmensen komen naar Soest met de auto; niet iedereen heeft de mogelijkheid de fiets mee te nemen. De VVV Soest heeft voor hen twee adressen fietsen te huren; de firma Van Homoet aan de Van Weedestraat en de firma De Bruin aan de Gallen- kampweg Pelsweg. Soest is toeristisch gezien een beetje onderontwikkeld gebied. Logeermoge- lijkheden zijn er weinig. Er wordt al leen gedurende het Paasweekend soms een beroep op gedaan. Men treurt er niet om, alhoewel er met het beschikbaar komen van „particu- liere-bedden" mogelijk wel wat ver andering in te brengen zou zijn. Want Soest blijft voor de natuurliefhebber een aantrekkelijke plaats. De VW telt ongeveer 475 leden, wat eigenlijk veel te weinig is op een be volking van 38.000 zielen. Desondanks hebben velen de weg naar het ver- keershuis aan de Steenhoffstraat en in Soesterberg aan de Rademakerstraat gevonden om er inlichtingen te krij gen over allerlei zaken. LOOP U FT. De bewoners van Braamhage en de Ir. Menkolaan wacht zaterdag, althans voorzover zjj daaraan deel willen nemen, een feestelijke bijeenkomst om het besluit van Gedeputeerde Staten te vieren, de gemeente Soest geen toestem ming te verlenen tot de bouw van de serviceflats in het slangenbosje. Om 10 uur worden zij verwacht in de ontspanningszaal van Braamhage om het verslag te horen van de gang van zaken tijdens de hoorzitting in Utrecht en een overzicht te krijgen van de gemaakte kosten, met mogelijk het verzoek nog een financiële bijdrage te geven. Ongetwijfeld zal hen ook gevraagd worden mee te helpen het slangenbos je weer in een enigszins redelijke staat te brengen, te ontdoen van al het over tollige vuil, waaronder denkelijk veel tuinvuil, dat er in de loop der jaren door vele „onbekenden" naar toe is gesleept. Dit voorstel werd dinsdagavond gelan ceerd ten huize van mej. C. Burger man, waar de initiatiefnemers van de protestacte zich bezonnen op wat er nu moest gaan gebeuren. Drs. E. Bol vertolkte hun aller gevoel van dankbaarheid dat de actie succes had en dat bovendien daarmee het be wijs geleverd werd dat er op deze ma nier iets te bereiken valt en dat er in de toekomst rekening gehouden zal moeten worden met de protesterende burger. „Alle mensen zullen inzien dat acties, mits op een zinvolle manier opgezet, gesteund door de nodige deskundigheid, wel degelijk succes kunnen hebben. Je moet zoiets proberen", aldus de heer Bol. Met de inventarisatie van het gebied zou worden doorgegaan. De bioloog A. Voüte liet het resultaat zien van een uurtje vlindersvangen. Maar dan dertig verschillende soorten had hij te pak ken gekregen. Van het aanwezige groen was reeds een lijst samengesteld, die echter nog verder uitgewerkt diende te worden. De heer Voüte meende verder dat het nuttig zou zijn ook de historische waarde van het terrein te onderzoeken. Van hem kwam daarna het voorstel het gestorte vuil uit het bosje te halen, het pad te verbeteren en het water uit te diepen en schoon te maken. Hij was er een voorstander van het terrein dan zoveel mogelijk aan zijn lot over te laten, het niet te cultiveren en ook de wei en de kleine boomgaard in tact te houden. Zijn voorstel werd graag overgenomen en het leek de heer Bol verstandig het eindresultaat van de inventarisatie aan de gemeente aan te bieden. „Zo kun nen we de overheid er op wijzen dat ieder gebied eerst bekeken moet wor den voordat men er zich rouwelings met de schop op stort". Men sprak nog over het dreigement van de gemeente het oude plan alsnog uit te voeren, maar het raadslid drs. H. M. Jonker van D '66 kon men direct geruststellen; „een nieuw plan zou nog jaren duren en dan hebt u het zelf in de hand wat er gaat komen". Niemand van de aanwezigen dacht overigens dat de gemeente haar dreige ment serieus gemeend had, zeker niet nadat de gemeente het oude plan zelf reeds verworpen had. Zaterdag a.s. zal het feest zijn rondom het nu nog vieze slangenbosje, en de omwonenden worden verzocht hun blijdschap over het behoud ervan te tonen door de vlag uit te steken. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld Argentinië: ms „Rio Corrientes" (18/7). Brazilië: ms „Alapaevsk" (19/7). Canada: ms „CP Voyageur" (18/7). Chili: ms „Cd de Guayaquil" (20/7). Indonesië: ms „Alcinous" (19/7). Israël: ms „Alconous" (19/7). Israël: ms „Galila" (19/7). Kenya, Oeganda en Tanzanië: ms „Al- bin Koebis" (16/7) en ms „Pongola" (19/7). Ned. Antillen: ms „Alkmaar" (16/7). Suriname: ms Alkmaar" (16/7). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sea-Land McLean" (18/7). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W-Afrika- ms „Simonskerk" (18/7). TORENSTRAAT 5 „bij de Oude Kerk" De van een personeelslid van garage Berkhof gestolen auto werd terugge vonden in het Bos langs de Zoom bij de spoorlijn Baarn-Den Dolder. De 17- jarige werknemer W.W. van de heer M. aan de Blinklaan kwam met het kentekenbewijs aandragen, dat hij ge vonden had. De auto had hij in het bos zien staan. Dankzij zijn attentheid is deze autodiefstal opgelost. Bij het po litiebureau staat nu de fiets, die de onbekende dader bij de garage achter liet. Hij kan hem daar terugkrijgen. In Utrecht werd aangehouden de 27- jarige M.L. in verband met een inbraak in de r.k. pastorie te Vreeswijk. De man schijnt er zijn hobby van te ma ken bij katholieke instellingen in te breken, want hij bracht op 8 mei ook een ongewenst bezoek bij het Contact der Continenten te Soesterberg. Daar nam hij ondermeer geld weg en een cassetterecorder met vijf bandjes. Door het aanhoudende zomerweer, bleef ook in de afgelopen week de be langstelling voor het Soester Natuur bad groot. Gedurende het weekend was het belangrijk minder dan de vorige dagen, maar de 150.000ste gast passeer de toen toch de kassa. De 200.000ste bezoeker werd in 1969, het topjaar, geteld op 27 juli, In 1970 op 30 juli, in 1971 op 3 augustus, ter wijl .'.men-' vorig:..jaar het seizoen af-- sloot met- Slechts-177.318 bezoekers. In déafgelopen 'week waren de aan tallen als volgt: woensdag 4 juli - 6564; donderdag 5 juli 6691; vrijdag 6 juli 2405; zaterdag 7 juli 731; zondag 8 juli 1266; maandag 9 juli 1516 en dinsdag 10 juli 2807. Dat brengt het totaal op 155.616 bezoekers. L. J. wonende aan de Varenstraat, kwam gisterenmorgen tot de oplezie- rige ontdekking dat zijn in de stalling onder de flat geplaatste bromfiets was verdwenen. Hij vond hem buiten terug en constateerde dat de carburateur, de cylinderkop met zuiger, de belkop en enig gereedschap waren verdwenen. Ook het voorwiel, waar het slot door ging, werd vernield. Op de Zandüaan, nabij Birkhoven, werd de Turkse fabrieksarbeider M. S. aangehouden, die daar in een auto reed. De man had geen rijbewijs, geen ken tekenbewijs van de auto, die ook niet verzekerd was. Hij had het apparaat voor 50 gulden gekocht in het woon wagenkamp. De politie nam het voer tuig in beslag. In de periode van 16 juli tot en met 3 augustus 1973 is de hulp-secretaris te Soesterberg alleen geopend op woensdag 18 juli, vrijdag 20 juli, woensdag 25 juli, vrijdag 27 juli, woensdag 1 augustus en vrijdag augustus, telkens van 14.00 tot 16.00 uur. Uitbetalingen zijn op woensdagen van 14.00 tot 16.00 uur. Het spreekuur van de maatschappelijk werkster sociale dienst is op de maan dagen van 14.00 tot 15.00 uur. Wethouder De Haan is verhinderd zijn spreekuur te houden op maandag 30 juli a.s. Voor de inrichting van de nieuwe brandweerkazerne te Soesterberg wordt een krediet gevraagd van 13.663 gul den. Daarbij is rekening gehouden met het functioneren van een brandweer korps op vrijwillige basis, waarbij in de kazerne naast oefening en instruc tie ook mogelijkheden voor enige ont spanning aanwezig moet zijn. Onder leiding van mej. Frankena, leid ster van het dienstencetrum voor be jaarden te Soesterberg, ondernam met een 10-tal 65-plussers een fietstocht naar de Lage Vuursehe. Om 10 uur 's morgens ging de tocht over prachtige fietspaden in Soestdui- nen via de Wieksloterweg richting Lage Vuursehe. Hier werd een kopje koffie gebruikt waarna een wandeling van een uur werd gemaakt door de met sparre- bomen begroeide lanen. Om 1 uur had ieder trek in een pan nekoek, welke met smaak werd ge nuttigd en na voldoende rustpauze werd de terugtocht aanvaard, welke over rustige lanen via Maartensdijk, De Bikt en Huis ter Heide om 4 uur ein digde bij het dienstencentrum. Ondanks de warmte vertoonde nie mand een spoor van moeheid en ge noten de ouderen zichtbaar van de prachtige natuur. Dat deze tocht bijzonder in de smaak is gevallen bewijst wel het feit dat gisteren wederom een fietstocht werd gehouden, nu naar het landgoed Den Treek. De afgelopen drie maanden zyn een proefperiode geweest voor de groep „Disco 2000"; een aktiviteit waarin enkele disco-enthousiasten en de stich ting jeugdwerk elkaar hebben gevon den.,. Het initiatief ontstond bij een groepje jongeren die elkaar graag in eigen sfeer en met eigen muziek wilde ont moeten. Zij kregen direct veel aan hang maar het grote struikelblok was de ruimte. Stichting jeugdwerk kon echter hulp bieden, ging in overleg met het bestuur van het Dorpshuis en het resultaat was een proefperiode van drie maanden. Die zijn nu achter de rug en de resul taten goed. Al zullen er nog wat plooi tjes glad gestreken moeten worden, na de vakantie-periode wordt èr opnieuw gestart. Deze avonden zijn typisch bestemd voor de jeugd van 14 tot 18 jaar en kenmerken zich door enorme hoeveel heden muziek, flitsend licht geregeld door lichtorgels, zitten op matrassen en kussens, maar op eigen verzoek zon der alcohol. Gewoon in een propvolle zaal jezelf zijn. Disco 2000 heeft samen met de stich ting jeugdwerk de zaken blijkbaar goed aangepakt want de avonden zijn erg populair en geruchten als zou de disco-avond verdwijnen, waren voor enkele trouwe bezoekers aanleiding di rect tot aktie over te gaan. Maar ieder kan gerust zijn; van verdwijnen van de groep is geen sprake. Na de vakan tie kan de jeugd op vrijdag weer te recht. Welke vrijdag zal tijdig bekend gemaakt worden. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 W(j lessen in OPEL RECORD - OPEL KADETT - DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ Gedipl. V.A.M.O.R. - M.R.I. - F.N.O.P. Tevens verlenging van uw rijbewgs. Op voorstel van de commissie voor de beroepschriften zal het besluit van b. en w., waarbij aan de heer J. A. Lok, wonende Weegbreestraat 102, een ver gunning geweigerd werd een muurtje bij zijn woning te bouwen, gehand haafd worden. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben besloten de werkgroep Wetswin kels Utrecht als zogenaamde project subsidie een eenmalige bijdrage van 1000 gulden te verlenen. „Wij staan", zo zeggen G.S., „sympathiek tegenover het enthousiasme en de hulpvaardig heid waarmee de wetswinkels recht- zoekenden helpen recht te vinden". Men heeft met waardering kennis ge nomen van het rapport „Verslag van een experimenteel jaar" en men stelt het op prijs dat aan de evaluatiewerk zaamheden van de wetswinkels een deskundige buitenstaander (uit de krin gen van de rijksuniversiteit) deelneemt. Een keukenbrandje in de woning van de familie A. van Hornsveld aan de Groen van Prinstererstraat 18 werd in de klein gesmoord. De brand ontstond doordat een gordijn bij het gasfornuis vlam vatte. Ook een deurkozijn werd door het vuur aangetast, maar door het snelle ingrijpen van de bewoner kon de brand tijdig worden geblust. De brandweer hoefde er niet voor in actie te komen. De schade bleef beperkt. Met grote regelmaat blijft de politie op onregelmatige tijden controle uit oefenen op de handhaving van de ma ximumsnelheid. Vorige week werd de radar apparatuur gedurende enige uren opgesteld op de Stadhouderslaan en de Soesterbergsestraat. Op de Stadhou derslaan passeerden in een tijdsbestek van ruim twee uur 246 automobilisten, waarvan er 26 de maximumsnelheid van 50 km overtraden. Op de Soester bergsestraat kwamen in twee uur tijds 351 wagens voorbij, waarvan er 31 te hard reden. Op de Beukenlaan passeerden 306 voertuigen, waarvan er 30 de maxi mumsnelheid overtraden. De eigenaars krijgen de rekening t.z.t., na het verwerken van de enorme ad ministratieve rompslomp thuisgestuurd. De commissie is het met het college eens dat de muur qua uiterlijk niet voldoet aan artikel 34 van de bouwver ordening en bovendien dat de muur te hoog is (1,20 m) en dus in strijd met artikel 302 van de verordening. Men wil geen precedenten scheppen en men is anderzijds ook van mening dat de aanleiding tot bouw van de muur, de hond van de buren, vervallen is, nu die buren vertrokken zijn. De opmerking van de heer Lok inzake het weren van spelende jeugd vindt men niet steekhoudend omdat er an dere middelen zijn om een dergelijke overlast te voorkomen. VERLOVINGS JUWELIER HORLOGER Rembrandtlaan 18 - TeL 02155-14785 Steenhoffstraat 64 - Telefoon 12551 Gratis bezorging door heel Soest JUWELIER HORLOGER Winkelcentr. „Smitshof", Soest, Tel. 02155-19170 Brinkstraat 22-26, Baarn, Tel. 02154-5594 Gegarandeerd en verzekerd tegen verlies en diefstal. Ook speciale WATERDICHTE HORLOGES voor werk of hobby. 5 jaar garantie op waterdichtheid. HOUTWORM. Graag zou ik van u willen vernemen of er een of ander preparaat bestaat tegen houtworm en hoe te gebruiken indien het om het volgende gaat: Een kennis van mij liet een leuk huis lopen (voor niet te veel geld) omdat op de zolder in een van de balken houtworm zat. Hoogst waarschijnlijk zat er ook in het vloer hout van de zolder hier en daar een gaatje. Kunt u mij inlichten of zo'n heel dak er af moet of dat het even- d nog wel een jaar of 20 houdbaar is, aangezien het overige er allemaal keurig uitzag. Antwoord: De houtworm en de huis- boktor werken geniepig. De larven tas ten het hout tot vlak onder het opper vlak vreselijk aan. Pas als ze zich ver popt hebben en willen uitvliegen ko men de bekende kleine gaatjes. In veel gevallen is het hout (bijv. van een steunbalk) dan al levensgevaarlijk. Men ziet immers alleen de nog vrijwel gave buitenkant. Hieruit begrijpt u wel dat het behandelen en bestrijden eigen lijk specialisten werk is. Deze experts '<unnen ook precies nagaan hoever de aantasting reeds is gevorderd. Het idee van het is nog wel 20 jaar houdbaar is dus eigenlijk stelen uit de eigen porte- monaie, want in de tussentijd gaat het vrijwel ongemerkt verder. Een firma die zich op dit gebied o.a. erg heeft gespecialiseerd is N.V. Rentokil Che mie, Volmerlaan 9, Rijswijk Z.H., tel. 070-900707. Men heeft door het hele land adviseurs beschikbaar die koste loos de betreffende woning komen in- ~pekteren en u daarna informeren om rent de juiste wijze van bestrijding etc. Waarschijnlijk had uw kennis er goed aangedaan om alvorens definitief te beslissen over de koop eerst zo'n in specteur te raadplegen, want misschien! was het euvel wel zonder veel kosten later door W. B. uit Soest teruggevon- te verhelpen geweest Iden, die het bij de politie afgaf. Artiestenpalet verzorgt woensdagavond 18 juli, ter gelegenheid van de ver jaardag van de directrice, voor de achtste maal een programma in het bejaardencentrum Groot Engendaal aan de Dalweg. Tot de medewerkenden behoort o.a. Ad Klein, aan wie ander halve maand geleden op het nationale goochelcongres in Schoorl de eerste prijs in de categorie algemeen gooche len werd toegekend. Van het afdeiopen weekend in Parijs gehouden wereldkampioenschap zijn winnaar Richard Ross en Hans Kazan (le prijs illusionisme) bij „artiesten palet" aangesloten goochelaars. De avond in Groot Engendaal begint om 20.00 uur. Procesverbaal werd opgemaakt tegen de 27-jarige Amersfoortse sloper H. M., die in de afgelopen weken honderden badlakens van waslijnen had gestolen in Baarn, Soesterberg. Leusden en Amersfoort. De lakens werden bij hem thuis aangetroffen. Auto's die onbewaakt worden achter gelaten op de parkeerplaats van de picknicplaats aan de Foekenlaan, zijn de laatste tijd het doelwit van een tot nu toe uit handen van de politie ge bleven dader. Hij breekt de auto's open en haalt eruit wat van zijn ga ding is. Zaterdag was zijn buit gering: slechts een toilettas haalde hij uit de auto van mej. A. van D. uit Soest. Kennelijk teleurgesteld over de kleine „beloning" voor zijn moeite, heeft hij het tasje in het bos gegooid. Het werd Vorige week werden te Amersfoort de examens afgenomen voor het diploma Algemene Handelskennis. Voor dit examen slaagden de dames C. C. v. d. Berg, J. T. Kuij venhoven en J. G. Paf fijn, allen uit Soest, J. L. Diphoven- Post uit Baarn en de heren Chr. van Boeijen, G. P. Bouwmeester, B. J. M. Nuyens, S. Teyema uit Baarn, J. M. Huisman, R. J. Looren de Jong, T. van Rouwendaal, W. C. van Schaffelaar, H. de Zoete te Soest, H. Wassenaar te Eemnes en C. van Oost te Amsterdam. Allen waren cursis van de Baarnse Middenstands-avondschool. Afgewezen 3 kandidaten. In de Soester Courant van donderdag 5 juli 1973 is een reaktie opgenomen van de heer Pieren, fraktievoorzitter van het resterende deel van het PAK in de Soester Gemeenteraad, naar aan leiding van het uittreden van de PPR uit het PAK. De behoudende opstelling van de PAK- raadsleden bij een door D '66 op gang gebrachte discussie over spoedige pu- blikatie van de nieuwe ontwikkelings- schets voor Soest, was de druppel, die voor de PPR de emmer deed overlo pen. Kennelijk spreekt de D '66-benadering, die wars is van het achter gesloten deuren vergaderen en streeft naar in schakeling van de burgerij in een zo vroeg mogelijk stadium de PPR meer aan. Voor de heer Pieren is dit aanleiding om in zijn verontwaardiging over het uittreden van de PPR enige uitspraken over D '66 te doen, die tegen toetsing op hun waarheidsgehalte niet bestand blijken. Immers D '66 werkt niet „sterk trainerend" in de commissie grondbe drijf en heeft nog nooit om „rapporten over Soest in het jaar 2050" gevraagd. Wèl vraagt D '66 regelmatig het ge zonde verstand te gebruiken en reke ning te houden met nieuwe ontwikke lingen en gewijzigde inzichten. Een voorbeeld ter illustratie: Het hoog- bouwplan „Kerckenlandt" klakkeloos uitvoeren omdat het nu eenmaal in 't structuurplan 1976 staat gaat ons te ver als inmiddels gebleken is dat voor de uitbreiding van Soest tot ruim 50.000 inwoners in het Soesterveen voldoende ruimte te vinden is en uit het woning marktonderzoek blijkt, dat er veel minder behoefte aan hoogbouw is. Aan de reeds in een vroeg stadium in de commissie grondbedrijf door D '66 ge uite waarschuwineen werd echter voor bijgegaan met als gevolg de bekende lawine van bezwaarschriften. Als daardoor vertraging optreedt is dat bepaald niet onze schuld! H. M. JONKER Fraktievoorzitter D '66 Bij ons vindt u een uitgebreide collectie Modellenboek ter inzage. Voor aJ uw familiedrukwerk Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152

Soester Courant | 1973 | | pagina 9