Salomonsoordeel nodig in kort geding dat gemeente aanspande tegen familie Wortel 7-daagse vliegreis voor succes met „Terry Sherry"-verkoop Donderdag 26 juli 1973 1 itgave j Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14132* - Postgiro 126156 WEL DE GOEDE WEG? Beide partijen in dwangpositie Prikkelende lucht Brandje Kerkconcerten Inbraken Avondcursussen verkoopbevordering '73-'74 Kamer van Koophandel te Amersfoort Brutale inbreker haalt sleutel van kluis uit jasje van slapende Soestenaar^ Buit drieduizend gulden Porlemonnaie met 685 gulden ontvreemd Trein loopt 20 minuten vertraging op Raadslid J. C. Smits gaat Soest verlaten Geslipt tegen spoorweg- hek Het oog gericht op Franse kernproeven Geslipt Bromfietser in overtreding 31e jaargang no. 48 50ESTER S COURANT Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9,- Verschuilt iedere donderdag Dat we met al onze progressieve ideeën op weg zijn naar een betere samenle ving, is, gezien de ontwikkeling van de maatschappelijke samenleving, toch nauwelijks vol te houden. Immers, we zien een ontstellende ver vlakking groeien op vrijwel elk ge bied van ons maatschappelijk leven. Men ontgroeit steeds meer aan het vervullen van eigen plichten, van eigen verantwoordelijkheid, aan de normen van goed menselijk gedrag in de per soonlijke sfeer. Het is te merken aan de arbeidsinzet, aan de kulturele uitingen, aan de on esthetische wijze waarop men zijn uiterlijk verzorgt, aan het stelen en aan de vernielzucht, aan de daden van geweld en machtsuitoefening en ander ongedisciplineerd gedrag. Men strijdt tegen bestaande systemen omdat mqp die de schuld wil geven van eigen tekortkomingen. Zelf aan pakken, het eigen werk beter doen, opdat de resultaten beter zullen wor den, dat is er niet meer bij. Als de kinderen van nu zo moeilijk de Nederlandse taal leren, dan ligt dat aan de moeilijkheden van die taal, niet aan het gebrek van vele onderwijzers, de goede niet te na gesproken. Waarom de kinderen het dan vroeger wel kon den leren zou dan te danken zijn ge weest aan kleinere klassen; een onbe- wègen feit. Het gebrek aan inzet, ook voor het bewaren van de nodige dis cipline, maakt echter deel uit van de algemene vervlakking, van het laat- maar-gaan, het is zo moeilijk. Het komt nog maar zelden voor dat in een overvolle tram, bus of trein een jongere zijn zitplaats aanbiedt aan een bejaarde. Aan de ideeën en belangen van al wat jong is wordt overmatig meer aandacht besteed en aan voldaan dan aan die van oudere en wat wijzere mensen. Zo zijn er talloze voorbeelden aan te halen, van een vervlakking, een ver mindering van beschavingspeil en ge drag in een verpolitiseerde wereld die zegt te streven naar een betere samen leving. Daar deze gevolgen voor ieder duide lijk aan het daklicht treden zou toch tot de gedachte moeten leiden, tot de vraag of wij met al onze zo goed be doelde kollektivistische zorgen en onze overdemokratisering wel op de goede weg zijn? Op de goede weg naar een samenleving voor allen? Er blijft dan natuurlijk ook de vraag of al de hierboven genoemde verschijn selen, die onze samenleving zoveel le lijker en onverdragelijker maken, een gevolg zijn van het zogenaamde pro gressieve denken. Of dat het juist omgekeerd is, de ver vlakking en verlelijking bij de mensen is ontstaan, b.v. als een gevolg van de laatste wereldoorlog, waar men met politieke-, progressieve ideeën, verbe tering in meende te kunnen aanbren gen. Als het dit laatste zou zijn, moet men toch tot de konklusie komen, dat die poliiek er dan niet erg in slaagt om de samenleving mooier en leefbaarder te maken. Zeker, er werden en worden wat fi nanciële zorgen weggenomen of ver licht, maar op dat gebied schijnt men zich zo dood te staren, dat men geen oog heeft voor de psychologische ge- gevolgen daarvan, die op geheel an dere terreinen van het leven tot uiting komen. Men is dan dus geneigd te konklude- ren, dat we met al onze goed bedoel de progressieve ideeën niet op de goe de weg zijn. Dat we met onze verde- mokratisering en afbreken van alle gezag juist niet op de juiste weg zit ten om tot een mooiere, betere samen leving te komen. Het is misschien wat simpel gedacht. Maar ergens moet het toch aan liggen, dat er bepaald niet minder maar meer onvrede onder de mensen groeit. En is het dan ook niet wat simpel gedacht te menen dat men dit met politieke Ideeën zou kunnen verbeteren? Zeker niet als die ideeën vooral op materiële omstandigheden gericht worden en men meent dat door verbetering daarvan de mens zelf ook beter zal worden, zijn geestelijke instelling beter. Het tegendeel wordt iedere dag dui delijker merkbaar in onze samenleving. Wij geloven dat de mens juist meer eigen verantwoordelijkheid, meer ge voel van gezag en discipline nodig heeft om zich in het geheel gelukkig te kunnen voelen, dan dat verminde ring van deze waarden hem gelukkiger doen leven. Ja, een vreemde gedachte in deze tijd, maar langzamerhand toch het overdenken waard. Van de president van de Utrechtse rechtbank, prof. mr. V. J. A. van Dijk, zal veel Salomons wijsheid gevraagd worden om een uitspraak te doen in het kort geding dat dc gemeente aanspande tegen de heer L. Wortel. Uit de betogen van de raadslieden van beide partijen kwam duidelijk naar voren dat er van twee kanten sprake is van een dwangpositie; voor de ge meente de noodzaak het terrein by de Ringweg bouwryp te maken voor 97 woningen die er gebouwd moeten worden en waarop woningzoekenden zitten te wachten; voor de familie Wortel de onmogelijkheid een goed en verantwoord onderkomen te vinden voor de 20 (soms meer) paarden die bij haar in pension staan. 17 augustus is. echter de fatale datum waarop het perceel van de Wortels ont ruimd zal moeten zijn. Op 24 april j.1. gaf, de rechter de gemeente het recht „om zich desnoods met behulp van de sterke arm in het feitelijk bezit te stellen van en veranderingen aan te brengen in de staat van het te ont eigenen perceel en te beletten dat ge bruik gemaakt wordt van de door de onteigening vervallende rechten". Voor de familie Wortel is een woning beschikbaar, echter zou bij ontruiming door de gemeente, de onderbrenging en verzorging van de paarden voor re kening van de gemeente komen. De gemeente eiste daarom 1000 gulden dwangsom voor ieder dag dat de ge daagde in gebreke zou blijven. Mr. G. Hamaker, de raadsman van de gemeente, zei dat de gemeente tot dit kort geding gekomen was, omdat de familie Wortej/ geen aanstalte maakte om te vertrekken, „zij wachten af". Het onderbrengen enz. van de paarden zou de gemeente op 250 gulden per paard per maand komen en dat dan voor een onbepaalde tijd, totdat de Wortels zich weer over hun paarden willen ontfermen. Dat zou het vermo gen van de gemeente aantasten en dat alles omdat de familie Wortel mede werking weigerde, terwijl zij toch meerprijs, die de gemeente in eerste instan- Vrijdag stelde de heer S. aan de Veen besstraat, van beroep chemicus, de po Iitie er van op de hoogte dat er in de buurt een prikkelende lucht hing. On derzoek door de politie bracht aan het licht dat men aan de Eigendomweg af val van de firma „Pribor" had ver brand. Doordat na het verbranden van het afval de resten niet goed waren afgedekt, begon het weer te smeulen, waardoor die stank ontstond. Het afval l<t daarna goed afgedekt waarna het „luchtje" verdween. Zaterdag heeft de brandweer met één straal een klein brandje aan de Van Weedestraat 3 geblust. In het schuurtje achter de leegstaande woning was een brandje ontstaan, dat waarschijnlijk door kinderen is aangestoken. dan voldoende tijd hadden gekregen om te ontruimen. In concreto was dat tien maanden na de dagvaardiging. Niet mogelijk Mr. L. Wyn, raadsman van de familie Wortel, was het daar niet mee eens. Alhoewel de zaak juridisch volkomen rond was en hy niet betwiste dat de familie zal moeten verdwijnen, meen de hy dat er voor de Wortels wel de gelijk ook sprake was van een dwang positie. Na jaren zoeken waren zy, maar óók de gemeente, er niet in ge slaagd een passend onderdak te vin den. De familie Wortel was reeds vanaf 1966, toen het eerste contact met de gemeente had plaats gevonden, op zoek naar een ander onderkomen. Mogelijk heden zoals in het Pijnenburgerbos en Leersum waren door de gemeente ver worpen; het Pijnenburgerbos omdat vestiging van het bedrijf daar volgens de gemeente niet toegestaan kon wor den (alhoewel er enige maanden later zich wel een Belg vestigde die paarden hield). i Leersum was afgeknapt op de vraag- tie te hoog vond. Een week later wilde de gemeente er wel over praten, maar toen was de gelegenheid verkocht. Mr. Wijn onderstreepte daarbij de moeilijkheid waarvoor de familie Wor tel zich steeds geplaatst zag, omdat zij niet wisten van welk bedrag zij moes ten uitgaan. Het nu vastgestelde bedrag van 79.200 gulden noemde hij te laag (de schade loosstelling moet overigens nog vastge steld worden door de rechtbank). Dat de gemeente bereid was er een voor schot op te geven hoorde hij eerst nu (90 van het genoemde bedrag). Hij benadrukte dat de Wortels binnen 24 uur zouden vertrekken als er iets ge vonden werd waar de paarden onder gebracht zouden kunnen worden. Ook met een passende tijdelijke onderbren ging zouden zij accoord gaan. Verder bestreed hij op louter juridi sche gronden de noodzaak van het kortgeding; „als de gemeente het feite lijk recht heeft tot ontruiming, dan is er geen dwangsom nodig". Mr. Hamaker verdedigde in tweede instantie het beleid van de gemeente. Er was jaren onderhandeld. Nooit had men inzage gekregen van de financiële resultaten van het bedrijf van de fa milie Wortel; er werd geen boeken van bijgehouden. Derhalve stelde de gemeente zich op het standpunt dat hier sprake was van een „liefhebberij", wat weer gevolgen had voor de hoogte van de schadeloosstelling. Voor de president, mr. Van Dijk, woog de menselijke kant van de zaak zwaar. Alhoewel hij het een bijzonder interes sante juridische kwestie noemde, zocht hij toch naar een tijdelijke oplossing. Hij stelde voor de ontruiming tot 1 november uit te stellen, maar daar kon de gemeente niet mee accoord gaan. Zij hadden 'contractuele verplichtingen met de bouwers. Na een korte schorsing kwam van ge meentezijde het voorstel de paarden tijdelijk, onder ie brengen in de cava lerie- kazerne te Amersfoort. Een eer der gedaan voorsel de paarden tijde lijk te plaatsen in gebouwen van de Veemarkt te Utrecht, werd door de familie Wortel geargumenteerd ver worpen. Van de cavalerie-kazerne wa ren te weinig gegevens beschikbaar om daar direct mee accoord te gaan. Het vonnis zal nu geveld worden op woensdag 25 juli, waarbij de rechter opmerkte dat zijn beslissing weieens anders zou kunnen uitvallen, dan wat de gemeente gevraagd had. Hij zei benieuwd te zijn wat de ge meente dan zou doen met de beslissing van de rechter van 24 april, waarbij voorlopige in bezitneming werd toe gestaan. De Soester organist Jan Jansen speelt a.s. zaterdag 28 juli aanvang 3.30 uur, in de Domkerk te Utrecht werken van J. P. Sweelinck, J. S. Bach en Max Reger. Des avonds, om 8.15 uur, zal hij in de Oude Kerk aan de Torenstraat te Soest ter gelegenheid van de sterfdag van J. S. Bach een concert geven van wer ken van deze componist. Beide concer ten zijn gratis toegankelijk. In het nieuwe restaurant van Avia aan de Birkstraat heeft een onbekende in de nacht van donderdag op vrijdag 2 geldkistjes ontvreemd. De buit be droeg 1500 gulden. Eveneens werd er bij Pribor aan de Parallelweg een ongewenst bezoek ge bracht. Kasten en bureauladen werden doorzocht maar er werd niets ont vreemd. De dader is binnengekomen door het indrukken van een ruit in een deur. In samenwerking met het Opleidingscentrum voor de Detailhandel te Amers foort, zullen onder auspiciën van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amersfoort en Omstreken met ingang van september a.s. by voldoende deel name wederom avondcursussen verkoopbevordering worden gegeven. Doel van deze applicatiecursussen is het reeds in de detailhandel werkzaam verkopend personeel vertrouwd te ma ken met moderne verkooptechnieken en mede daardoor het op hoger plan brengen van het dienstbetoon van de detailhandel in deze regio. In een zo dynamische maatschappij als de onze is voortgezette scholing van het verkopend personeel noodzakelijk. Een belangrijk element in de uitoefe ning van het dienstverlenend bedrijf als de detailhandel, is in het bijzonder de relatie tot de consument. Derhalve zal in deze cursussen grote aandacht worden besteed aan het verkrijgen van vaardigheid de verkopende taak effi ciënt te vervullen. Aan hen, die het aan de cursus ver bonden examen met goed gevolg afleg gen, wordt een diploma uitgereikt. In het onderhavige leerplan zijn een drietal cursussen vervat nl.: a. een cursus verkoopbevordering, waarin winkelpersoneel op snelle wijze met de belangrijkste problemen van het verkopen in bekendheid wordt ge bracht en b. een meer uitgebreide cursus, waar in verkopend personeel vrij diepgaand met velerlei aspecten van de verkoop bevordering wordt geconfronteerd; c. een cursus „lettertekenen", waarin ondermeer de techniek van het letter tekenen, het gebruik van letter-typen en letter-beeldcombinaües in relatie tot hun functie in het detailhandelsbedrijf, op meer uitgebreide wijze wordt be handeld. De onder A. genoemde cursus zal twee onderdelen omvatten nl.: Verkooptech- Een inbraak aan de Bosstraat 5, bij de heer N. O., heeft de onbekende dader in de nacht van maandag op dinsdag een buit opgeleverd van 70 gulden aan contant geld, een herenhorloge en een postzegelverzameling ter waarde van 3000 gulden. Door een openstaand raam in de bad kamer verschafte de indringer zich toegang tot de woning. Toen hij in de woning was hoefde hij niet meer te zoeken. Hij sneed eerst de telefoon draad door en bezocht toen de slaapka mer van de heer O., waar hij de sleu tel van de kluis uit het kolbert van de slapende gedupeerde haalde. Daar na heeft hij de woning verlaten om via een deur in het bijgebouw te ko men. Daar was het niet moeilijk meer om de kluis te openen en de buit le bemachtigen. Dat de heer O. een vaste slaper blijkt te zijn, bewijst het feit, dat hij niets van het bezoek aan zijn slaapkamer en van de verdere inbraak heeft gemerkt. De recherche heeft de zaak in onder zoek. Mevr. J. M. van D. van S. deed bij de politie aangifte dat haar portemonnaie met een inhoud van 685 gulden was ontvreemd. De potemonnaie, die zij in haar handtas had opgeborgen, had zij in de keuken bij Meubelcentrum Meu- bidick neergezet. Iedere bezoeker van dit meubelcentrum krijgt daar een kop koffie aangeboden, en wil men gebruik maken van het toilet dan moet men door de keuken. Daar er op het tijdstip van vermissing nogal veel be zoekers waren, kon men geen enkele aanwijzing vinden omtrent de dader. Doordat een koe op het baanvak Amersfoort-Baarn liep heeft de trein, die vanuit Amersfoort naar Baarn reed donderdagavond 20 min. vertraging op gelopen. Personeel van de Spoorwegen heeft het dier van de lijn verjaagd. De politie die gewaarschuwd was, heeft het dier overgenomen en ervoor gezorgd dat het weer op zijn plaats kwam, in de wei. Eigenaar van deze koe was de landbouwer H., wonende aan de Birk straat. niek en Etaleren, Winkeldisplay en De coreren. De cursus duurt plm. 5 maanden met 1 lesavond per week. Per avond wor den 2 lessen van 90 minuten gegeven. Kosten: ƒ28,- per maand. De onder b. genoemde cursus bestaat uit vier vakken, te weten: Verkoop techniek, Reclame, Etaleren - 'winkel display en decoreren en Lettertekenen. Cursusduur plm. 7 maanden met 2 les- avonden per week. Per avond worden 3 lessen van 50 minuten gegeven. Kos ten: 39,- per maand. De onder c. genoemde cursus duurt plm. 7 maanden met 1 lesavond per week. Per avond worden 3 lessen van 50 mi nuten gegeven. Kosten: 28,- per maand. Onderwerp van studie vormt hierbij: techniek lettertekenen, gebruik letter typen en lefcter-beeldcombinaties, es thetica en reclamemiddelen en functies daarvan. Voor nadere inlichtingen en inschrij ving kunt U zich wenden tot de Kamer van Koophandel te Amersfoort. Het scheidende raadslid, de heer J. C. Smits. De heer J. C. Smits, lid van de pro- testanse-christelijke raadsfractie, heeft de raad schriftelijk medegedeeld, dat hij in verband met verhuizing naar de Brabantse gemeente Rosmalen, per 1 oktober a.s. zijn zetel ter beschikking moet stellen. De heer Smits is het vierde raadslid die in deze zittingsperiode de raad tus- senijds gaat verlaten. Vorig jaar trok de heer dr. J. Geerlings van de WD zich terug, die werd op gevolgd door de heer J. A. Detmar. Begin dit jaar bedankte mevrouw T. R. Walma van der Molen-De Vries van D '66. De heer B. Joosten nam haar plaats in. In de vorige week gehouden vergade ring werd afscheid genomen van de heer P. Pieren van het PAK, die zal worden opgevolgd door de heer A. J. van Vloten. Volgens de kandidaten van de protes tant-christelijke partijen, A.R.P. er C.H.U., zal de heer Smits opgevolgd worden door de heer G. Stam, direc teur van het bekende garagebedrijf a$n het Nieuwerhoekplein. Vrijdagmorgen omstreeks half twaalf slipte de personenauto van J. K. (29) uit Kerkrade tegen een hek van de spoorwegovergang bij Soestduinen. Toen hij, rijdende op de Van Weerden Poelmanweg richting Soest, de spoor wegovergang naderde begonnen de knipperlichten te branden. K. remde af, maar door de hevige regen was het wegdek glad geworden en hij raakte in de slip. Hij trachtte met zijn voer tuig de slip te corrigeren en gooide zijn stuur rechtsom, met het gevolg dat hij tot stilstand kwam tegen het spoorweg hek. Er ontstond grote materiele scha de, maar K. kwam met de schrik vrij. Vorige week vrijdag kreeg de heer Ben van der Linden in zyn zaak aan de Soesterbergsestraat een 7-daagse vliegreis voor twee personen naar Spanje aangeboden. De prijs werd hem overhandigd door de heer R. A. Hin- felaar, rayon-vertegenwoordiger van Henkes Verenigde Distilleerderyen uit Hendrik-Ido-Ambacht, de Importeur van de Terry Sherry. Uiteraard hield de prijs verband met de verkoop van dit merk. Henkes ver wierf enige tijd geleden de import- rechten van de Terry-verkoop. Het merk heeft een grote Internationale naam en is van de familie Terrv uit Puerto de Sancta Maria in de buurt van Cadiz in Zuid-Spanje. Daar zal de reis naartoe voeren. Naast de vele bodega's en de grote eigen wijngaarden, bezit de familie Terry een zeer interessante menagerie en een indrukwekkend rijtuigenmu seum. Het echtpaar Van der Linden neemt de sherry-prys in ontvangst. De heer Van der Linden zal tijdens zijn verblijf een duidelijke indruk krij gen welke zorg er door het 150 jaar oude familiebedrijf aan het product, dat hij met zoveel succes verkoopt, wordt besteed. De prijsuitreiking werd bijgewoond door de verkoopleider van Henkes, de bekende ere-divisiescheidsrechter, de heer J. Ch. Vervoort. De Franse kernproef in de Stille Oceaan is gewoon doorgegaan - nie mand had ook verwacht dat de dit maal wel zeer felle protesten ertegen Parijs zouden laten zwichten. Tenslotte Is de onafhankelijke Fran se kernmacht iets dat als een soort heilige schrijn geërfd is uit het tijd perk van generaal De Gaulle, die met die force de frappe wilde bewijzen dat Frankrijk ook militair een grote mo gendheid is, zoals het dit ook politiek bewijst. Men kan niet eens zeggen dat De Gaulle zelf niet door het demonstreren van politieke onafhankelijkheid en die te ondersteunen door militair onafhan kelijk ageren kans heeft gezien Frank rijk een grotere mogendheid te laten schijnen dan het in wezen is. Maar die schijn is niet eeuwig op te houden. Zelfs niet in Frankrijk zelf waar dit keer de protesten minstens zo opval lend waren als in Australië en Nieuw- Zeeland. President Pompidou zal vermoedelijk ook niet wagen over de force de frappe een referendum te houden - hij zou het prompt verliezen. Wat niet bete kent dat de Fransen om dezelfde reden protesteren als de Australiërs en Nieuw- Zeelanders. Deze laatsten hebben geen lust de kwalijke gevolgen aan radio- aktieve neerslag te slikken, een alles zins begrijpelijke reaktie. Wat tot de Fransen doordringt is dat het Franse kernwapen niet alleen terecht boosheid jegens de Fransen opwekt, maar bo vendien de Fransen ook in Franken veel kost, zonder dat er iets tegenover staat dat dit vergoedt. Hoe men het ook wendt of keert: zelfs over een respektabel aantal jaren is de franse kernmacht niet zo groot en effektief, dat die in militair opzicht een faktor van betekenis wordt. Zelfs al is Frankrijk dan een wat los hangend NATO-lid - een half-lid zou je kunnen zeggen, - het lijdt geen twijfel dat het door al zijn belangen en betrekkingen deel uitmaakt van wat grofweg het westen genoemd wordt. Er zijn konflikten denkbaar waarin dit westen als geheel gekonfronteerd wordt met de Sowjet-Unie, hoe verdraag zaam de sfeer thans ook is. Er is geen situatie denkbaar waarin Frankrijk alleen door zijn kernmacht zich de vijanden van het lijf moet houden. Men kan zich in Parijs eventueel overgeven aan de gedachte dat de Franse kern macht eventueel de basis kan worden voor een Europese, maar een reële basis daarvoor ontbreekt eveneens. Het is natuurlijk mogelijk dat de be trekkingen tussen Europa en de V.S. zodanig worden dat die twee zoal niet tegenover elkaar dan toch wel los van elkaar komen te staan. Wat dan zelfs een Europees kernwapen, eventueel een Frans-Brits, dan aan de toestand kan verbeteren is niemand duidelijk. Buiten Frankrijk was dit al lang zo, het begint nu ook in Frankrijk zelf door te dringen dat de force de frappe zoiets is als hun Concorde - een enor me investering in iets totaal nutteloos. Het geijkte verweer vanuit Parijs is dat de Russen en Amerikanen toch hetzelfde hebben gedaan en waarom dan hakken op de Fransen? Die Rus sen en Amerianen hebben intussen plechtig afgezien van het doen van kernproeven in de atmosfeer - overi gens maar ten dele uit braafheid, want ze hebben ze niet echt meer nodig. Alleen de Chinezen doen nog wel proe ven boven de grond. Maar het ver schil is dan niet alleen dat die Chine zen dit in eigen land doen (zodat ze in elk geval niet de last voornamelijk anderen ongevraagd op hun dak schui ven, wat de Fransen wel doen), maar bovendien dat China wel degelijk een militair belang erbij heeft om niet on der te doen voor een bepaald niet vriendelijk gestemde buur. De chinese proeven worden ook niet allerwegen bejubeld - vooral in Japan niet - maar er zijn althans nog enige politiek-militaire excuses voor aan te voeren. Voor de Franse echter in het geheel niet. Het kon best eens wezen dat de paddestoelwolken boven Muruoa voorlopig niet herhaald worden - de druk van de publieke opinie die met officiële protesten van tal van regerin gen erbij echt niet gering is, hoeft daarbij nog niet zo zwaar te wegen als de interne Franse protesten. Dit zal zeker bemanteld worden, bijvoorbeeld door de konstatering dat men nu zo ver is verdere proeven ergens onder gronds te doen. maar dat geeft niet: het effekt is hetzelfde - eindelijk eens een zo krachtig protest tegen kernproe ven dat het iets uithaalt. KANTMAN. Op de Lange Brinkweg slipte R. J. T. de B. (17), rijdende in de richting Eem- straat, met zijn bromfiets op het natte wegdek, waardoor hij de controle over zijn brommer verloor. Hij viel naar rechts en de brommer naar links. Op dat moment passeerde G. van 't K. met zijn auto, die de bromfiets probeerde te ontwijken. Van 't K. week hiervoor uit naar rechts en kwam met zijn voertuig in de afrastering van een tuin terecht. De bewoner van het perceel was niet thuis, maar kan bij de poli tie echter alle inlichtingen verkrijgen. r De 19-jarige J. G. van D. uit Amster dam heeft een procesverbaal opgelo pen omdat hij met zijn opgevoerde Kreidler de maximum snelheid over trad. De politie verwijderde op het bureau de „verkeerde" onderdelen, waarna Van D. met zijn brommer, die weer in oorspronkelijke staat was ge bracht, zijn reis kon hervatten.

Soester Courant | 1973 | | pagina 1