Onverholen kritiek op commissie voor de beroepschriften. Erepenning in zilver voor raadslid Pieren Nieuw W van de Gemeentehof GEMEENTERAADSVERGADERING ZIEKENAUTO 12727 Voordelig kopen met onze nieuwe klantenpas! VAN ESSEN Beroepschriften Rattenplaag in Soesterberg Erepenning in zilver Pierianisme TELEFOONNUMMER (dag en naeht) gun uw beding de beste behandeling die er is heeft u wel eens haast? binnen één uur I gratis 14302 s Spïleaner Soester Courant van donderdag 26 juli 1973 Tiem leden van de gemeenteraad, die vorige week met vakantie waren, hebben geen afscheid kunnen nemen van hun collega de heer P. Pieren, die wegens drukke werkzaamheden zyn functie neerlegde. Uit de notulen zullen zij verder kenmis kunnen nemen van de onverholen kritiek welke werd uitgeoefend op de werkzaamheden van de commissie voor de beroepschriften, waarvan men vond dat zij haar bevoegdheden te buiten ging. De heer A. B. Grift van de gelyknamige trappen fabriek werd daar het slacht offer van. Het voorstel van de commissie hem alsnog een bouwvergunning te geven, werd met 12 tegen 3 stemmen verworpen. Op voorstel van de heer M. de Groot (B.R.) zal evenwel gezocht worden naar een compromis. Aan de an dere kant werd het voorstel van de commissie, de heer A. van Duinkerken de vergunning voor het bouwen van een mestvarkensstaJ te weigeren, aangehou den. Ook hier was de heer De Groot een belangrijke pleiter zich vooralsnog te bezinnen op de gronden van de weigering. De trappenfabrikanten, de heren Grift *r. en jr. luisteren verbijsterd naar de formele beslissing van de raad. Voor het overige was het voor het eerst sinds lange tijd, dat de behande ling van de ingekomen stukken, niet de helft van de vergadertijd in beslag nam. Na vaststelling van de notulen van de vergadering van 21 juni j.1. werden de volgende ingekomen stukken behan deld: a. Brief van 7 juni 1973 van de Utrechtse Bestuursacademie, waarbij de begroting voor het cursusjaar 1973/ 1974 wordt toegezonden. Voorgesteld wordt met deze begroting in te stemmen. Conform besloten. b. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen. Conform besloten. c. Brief d.d. 18 mei 1973 van het Ne derlands Katholiek Vakverbond inzake woonhuisjes op een terrein aan de Birkstraat met voorstel te antwoorden overeenkomstig bijgaande concept brief. De brief werd door het NKV ingetrok ken omdat de kwestie inmiddels on derling werd geregeld. d. Brief van 22 juni 1973, nummer 3700 van de Vereniging van Neder landse Gemeenten inzake een uitnodi ging voor een ontmoetingsbijeenkomst ter gelegenheid van het regeringsjubi leum van H. M. de Koningin, met voorstel hiervoor een lid van de raad aan te wijzen. De heer P. Grift (PAK) zal met zijn echtgenote de Soesterraad op deze ont moetingsbijeenkomst vertegenwoordi gen. e. Brief van het Gasbedrijf Centraal Nederland d.d. 14 mei 1973, waarbij wordt toegezonden de begroting voor 1974 met het voorstel te berichten con form de beslissing van de gascommis- sie. Conform besloten. 1 Brief van het Gasbedrijf Centraal Nederland d.d. 14 mei 1973, waarbij wordt toegezonden de jaarrekening en het jaarverslag 1972 met het voorstel te berichten conform het gestelde door de gascommissie. Op verzoek van de commissie gasbe drijf zal aan het Gasbedrijf Centraal Nederland worden meegedeeld, dat men van oordeel is dat de extra lasten voor de nieuwe kantoorruimte niet moeten gedragen worden door de oude deel nemers, maar ten laste moeten komen van de nieuwe leden, g. Brief van de raadsfractie van de P.A.K. d.d. 28 juni 1973 inzake hulp verlening aan de stad Mon Gai in Noord-Vietnam met voorstel te ant woorden overeenkomstig bijgaande con cept-brief. In de brief wordt de waardering be tuigd met het initiatief en gezegd dat de gemeente bereid is deze in het hu manitaire vlak gelegen aktie te onder steunen. Die steun kan zich evenwel niet uitstrekken tot een geldelijke bij drage, omdat de raad bij de behande ling van de begroting voor het dienst jaar 1972 besloten heeft, slechts finan ciële steun te geven in dié gevallen, waarbij een doelgericht Soester belang wordt gediend. Bovendien heeft men rekening te houden met het regerings standpunt dat dit een taak is voor de rijksoverheid. Men wil de aktie wel stimuleren, een collecte-vergunning ge ven en door middel van perspublica ties de bevolking wijzen op de betref fende inzameiingsaktie. Ook is de raad bereid de scholen te verzoeken aan de aktie mede te .werken. De indiener van het voorstel, de heer P. Pieren, stelde voor een bedrag van 100 gulden beschikbaar te stellen om van de nieuwe regering een principiële uitspraak te krijgen, of deze het stand punt van het vorige kabinet deelt. *">e heer B. Joosten (D '66) vond het ^'•voord ln de concept-brief matig en verzat alsnog een gulden per inwo ner te *<»ven om het sympathieke doel t* steunen. ue raacj nam Z\jn voorstel niet over en men verklaarde niet ac- coord met de brief, h. Afschrift van de brief van de Be wonerscommissie Molenstraat d.d. 1 juni 1973 aan het bestuur van de wo ningbouwvereniging St. Joseph inzake te verlenen medewerking aan een on derzoek over mogelijk aan te brengen voorzieningen, met voorstel dit af schrift voor kennisgeving aan te ne men. Conform besloten. 3. Voorstel tot benoeming van leden in diverse commissies e.d. ter voorzie ning in de vacatures, ontstaan door de ontslagname van de heer P. C. Pieren als raadslid. De opvolger van de heer Pieren, de heer A. J. van Vloten, die in de ver gadering in augustus beëdigd zal wor den, werd op voorhand reeds benoemd in de commissie voor de brandweer, de onderwijscommissie en de commis sie voor de politie. De heer P. Grift (PAK) werd benoemd in de commissie voor de beroepschriften, de ideeënbus commissie en tot lid van het samen werkingsorgaan Eemland. De heer K. Levinga (PAK) werd benoemd in de commissie gasbedrijf, in de commissie openbaar slachthuis en tot plaatverr vangend lid van de algemene raad en van het dagelijks bestuur van het Gas bedrijf Centraal Nederland. 4. Voorstel tot aangaan van een nieu we gemeenschappelijke regeling met de gemeente Baarn betreffende de aan stelling van het hoofd van de vlees keuringsdienst. 5. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding over het jaar 1972 op grond van: Conform besloten. a. artikel 103, 2e lid der Lager-onder- wijswet 1920. Conform besloten. b. artikel 191 van het besluit buiten gewoon onderwijs 1967. Conform besloten. c. artikel lOlbis der Lager-onderwijs- wet 1920 (vakonderwijs). Conform besloten. d. de betalingen van de Kleuteronder wijswet. Conform besloten. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verplaatsen van een kleedgebouw naar de sport terreinen aan de Kampweg. Conform besloten. Wat betreft de nieuw aan te leggen sportterreinen in Soesterberg zal de raad binnenkort een voorstel gedaan worden een krediet beschikbaar te stellen voor het complex aan de Kerk- laan. Een dergelijk voorstel voor het complex aan do Sterrenbergweg zal nog even op zich laten wachten in verband met het verwerven van grond. 7. Voorstel tót het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet inzake het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch be drijf met varkensmesterij op/in het perceel Lange Brinkweg 99 te Soest. Voorstel tot het verpachten van een perceel grond in 1973 gelegen nabij de Van Lenneplaan aan de heer C. W. v. d. Breemer. Dit voorstel werd aangehouden tot de volgende vergadering. Conform besloten. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet in verband met het deelnemen ln het Samenwerkingsor gaan Eemland. Conform besloten, met de stem van de heer K. Levinga (PAK) tegen. Mevrouw E. Korthuis-Elion wilde we ten of de kredietbewaking nu^ verbe terd was. De burgemeester verwees haar naar de notulen van het samen werkingsorgaan, waaruit duidelijk zou blijken dat er wel degelijk iets aan gedaan werd. Concrete feiten waren evenwel niet aan te geven. Nieuwe aanvragen voor kredieten zouden steeds door de gemeenteraad goedgekeurd moeten worden. De heer Levinga verklaarde zijn te genstemmen door op te merken dat nog steeds niet bekend was, wat er met het beschikbaar gestelde geld zou gaan gebeuren. De burgemeester bestreed dat en merkte op dat er in een vorige ver gadering (mei) uitvoerig over gespro ken was. Ook de heer B. Joosten (D '66) vond het antwoord hoogst onbevredigend; hij had liever dat er vermeld werd, wat er wél gedaan was. Hij zou zijn stem evenwel wel aan het voorstel geven omdat hij inzag, dat wilde men iets aan de verrichte arbeid hebben er meer geld voor nodig was. De burgemeester was het óók met de heer Joosten niet eens en verwees hem naar de notulen van de mei-vergade ring. Alle gegevens waren haarsinziens overgelegd. Aan de structuurschets werd verder gewerkt en de inventari satie opgemaakt. 10. Voorstel tot het vaststellen van een voorbereidingsbesluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruim telijke Ordening. Conform besloten. 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de inrichting van de brandweerkazerne te Soesterberg. Conform besloten. 12. Voorstel van de Commissie voor de Beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer A. B. Grift ingesteld beroep tegen de weige ring van een bouwvergunning. De raad ging er niet mee accoord de gevraagde vergunning alsnog te ver lenen. Mevr. E. Korthuis-Elion (VVD) „Het recht ontrecht" Mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD) meende dat de commissie voor de be roepschriften, overigens met alle res pect voor wat zij gedaan had, op de verkeerde weg was, een richting die haar veel zorgen gaf. Iedere vergun ning zo vond zij, moest voldoen aan het recht. De opdracht van de com missie was, nagaan of een beslissing onrechtmatig geweest was en dan een ander advies geven, of, uit beleidsoog- punt, een andere interpretatie van het recht geven, maar dan alleen voorzover dat binnen het wettelijke kader paste. Het nu gegeven advies paste daar niet binnen; integendeel, de commissie stel de zich op het standpunt dat nu nie mand met de weigering gediend werd, het recht onrecht werd en dat daarom de rechtsregel terzijde gelaten moest worden. Zij dacht dat hierdoor een be gin gemaakt werd met de ondermijning van de rechtsstaat Naar haar mening had de commissie moeten adviseren een nieuw, klein bestemmingsplannetje te maken om de heer Grift terwille te kunnen zijn. Zij waarschuwde op de door de commissie genoemde gronden, geen beslissing te nemen, omdat er anders van pure willekeur sprake zou kunnen zijn. De heer G. Oldenboom (Pr. Chr.) en J. van Poppelen (KVP) konden zich met het betoog van mevrouw Korthuis ge heel verenigen, waarbij zij wezen op de consequenties van het toch ver lenen van de vergunning. Ook de heer M. de Groot (BR) was het ermee eens maar hij verzocht naar een compromis-oplossing te zoeken. De yheer P. Pieren het enige aanwezige lid van de beroepschriftencommissie, verdedigde het voorstel. Hij wees erop dat het bestemmingsplan deel uitmaak te van het positieve recht, dat duidelijk blijkt dat hier particuliere noch open bare belangen geschaadt worden en dat daarom de vergunning alsnog ver leend zou moeten worden. Overigens was hij van mening dat er tal van Koninklijke Besluiten waren, waarbij in afwijking met bestemmingsplannen toch vergunningen verleend werden. Hij vroeg om hoofdelijke stemming. Nadat ook wethouder Dijkstra nadruk kelijk zijn adhesie aan het betoog van mevrouw Korthuis had betuigd: „De commissie begint haar bevoegdheden te overschrijden. Zij mag alleen kijken of de wet juist is toegepast, maar zij begint nu een eigen bestuursbeleid te ontwikkelen", werd overgegaan tot de stemming, die met 12 tegen 3 in het nadeel van het voorstel uitviel. 13. Voorstel van de Commissie voor de Beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer J. A. Lok ingesteld beroep tegen de wei gering van een bouwvergunning. Conform besloten. 14. Voorstel van de Commissie voor de Beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer A. van Duinkerken ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. Het voorstel werd op verzoek van de vertegenwoordiger van de beroep schriften. de heer Pieren, commissie aangehouden. Een krachtig pleidooi daarvoor hield de heer M. de Groot (BR), die stelde dat er nergens nor men waren vastgesteld wat „grondge bonden" inhield. Hij was het wel eens dat tussen de stedelijke bebouwing en het bosgebied een soort overgangszone was, waarin voor het agrarisch bedrijf plaats werd ingeruimd. Het op deze wijze interpreteren van de bepaling „grondgebonden" maakte het zijnsin- ziens onmogelijk daar een agrarisch bedrijf uit te oefenen. Een agrarisch bedrijf kon naar hij meende niet func tioneren met de grondgebonden be stemming zoals die hier gehanteerd werd. Naar zijn opvatting bedoelde de wetgever slechts bedrijven met een industrieelkarakter te weren, zoals ver- edelingsbedrijven. Hij vond dat het een levensvoorwaarde voor een agrariër was, om naast de rundveehouderij ook andere vormen van veehouderij te kunnen uitoefenen. De heer J. van Poppelen (KVP) was het daarmee eens en vroeg of de heer Van Duinkerken in ieder geval geen tijdelijke vergunning verleend zou kun nen worden. Zou dat niet kunnen, dan stelde hij voor in overweging te nemen het bedrijf van de heer Van Duinker ken uit te kopen. Hij vroeg voorts te bekijken of dit buitengebied niet opgenomen kon wor den in het plan landelijk gebied, zodat dan de problemen kwamen te verval len. Het voorstel werd tenslotte aange houden. 15. Voorstel van de Commissie voor de Beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de N.V. Groothandelsmarkt Gemar Soest inge steld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. Met 10 tegen 5 stemmen conform be sloten. Mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD) wil de alsnog een aanschrijving ex artikel 297 van de bouwverordening doen toe komen, waartegen dan een beroep mo gelijk was. Mevrouw Korthuis kreeg het „formele gelijk" van de burgemeester, maar dit „formele" ging de wethouder mevrouw M. Walter-van der Togt te ver. Zij meende dat de Gemar uit de briefwis seling voldoende op de hoogte geweest was van de bedoelingen van de ge meente en- zij :merkte verdér op dat het ongebruikelijk was artikel 297 aan te halen. De stemming wees daarna uit, dat de beroepencommissie in dit geval haar bevoegdheden niet te buiten ge gaan was, alhoewel dat „formeel" dan wel zo was. 16. Voorstel van de Commissie voor de Beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door het Bouwbedrijf A. Huurdeman B.V. ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwver gunning. Conform besloten. 17. Voorstel tot inbreng en uitname van gronden van het grondbedrijf. Conform besloten. 18. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het gedeelte lijk verharden van het langs de Amers- foortsestraat gelegen voetpad. Conform besloten. Op verzoek van de heer P. Pieren zal bekeken worden of ook bij de bushalte voor de marechaussee-kazerne te Soes terberg voorzieningen te treffen zijn, ten gunste van de buspassagiers. 19. Voorstel tot het verdagen van de beslissing over de vaststelling van het ontwerp-bestemmingsplan Kercken- landt. Conform besloten. 20. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het repareren (of: vervan gen?) van de weegschaal van het open baar slachthuis. Conform besloten. 21. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van het aanbieden van een attentie aan de schooljeugd ter gelegenheid van het 25-jarig regeringspubileum van Hare Majesteit Koningin Juliana. Conform besloten, met de stem van de heer Joosten tegen. De heer B. Joosten (D '66) vond het een goed idee om ter gelegenheid van het regeringsjubileum iets voor de schooljeugd te doen, maar hij zei niet enthousiast te zijn voor de wijze waar op dit gebeurde. Ook het advies van het hoofdconvent zou niet onverdeeld gunstig luiden en verder miste hij ad viezen van schoolraad en ouderraad. De wethouder van onderwijs, de heer L. Dijkstra, was bly te vernemen dat de heer Joosten instemde het jubileum op luistcryke wijze te vieren. Het ad vies van het hoofdenconvent was posi tief. Hij twijfelde aan de deskundigheid van de ouder- en schoolraad en zei in dit verband: „zonder ook maar iets lelijks te willen zeggen van de school raad en de ouderraad, ik zou stof ge noeg hebben om lelijke dingen te zeg gen; ik doe dat dus niet Deze opmerking werd hem door de heer Joosten kwalijk genomen, waarbij de heer Pieren en ook mevrouw Walter zich aansloten. Mevrouw Walter meen de dat juist de ouders een stem in het kapittel moesten hebben; „wij raken opgescheept met al die dingen die t.z.t. in de prullebak verdwijnen". Zij dacht dat er zinvoller dingen te geven wa ren, „een beker zou jaren dienst kun nen doen", aldus mevrouw Walter. 22. Voorstel tot het verdagen van de beslissing over de vaststelling van het ontwerp-plan tot intrekking van een gedeelte van het bestemmingsplan „Soestereng-weg over de Eng". Conform besloten. Met het voorstel het krediet van 3,5 miljoen gulden, voor het bouwrijpma- ken van Overhees, te splitsen, zodat er twee begrotingswijzigingen kwamen, kon men zich verenigen. In antwoord op schriftelijke vragen van de heer Pieren, betreffende de rat tenplaag in Soesterberg, deelde de bur gemeester mede, dat er direct na de melding contact was opgenomen met de gemeente Zeist. Men had een on derzoek ingesteld, waarby ook aan wezig was de heer Kemper, districts ambtenaar van de afdeling bestrijding van ongedierte van de hoofdinspectie Volksgezondheid, hygiëne en milieu in Wageningen. Men had geconstateerd dat er geen tienduizend ratten zaten, maar wel een aantal. De firma Cirkel, eigenaar van het zandgat op het grondgebied van Zeist, bleek de bestrijding van het ongedierte uitbesteed te hebben aan een firma die tot 15 juli met vakantie was. Op het- ogenblik was de besrijding echter aan de gang. Men had met de heer Kem per ook de andere zandgaten bekeken, onder andere het zandgat van de firma Tammer aan de Amersfoortsestraat en ook daar waren ratten gezien. Tammer had nog dezelfde dag een aanschrij ving gekregen dat er wat aan gedaan moest worden en ook daar was de be strijding ter hand genomen. De kosten kwamen ten laste van de eigenaar van het zandgat. Overigens was zij van oordeel dat ook de inwoners zelf min of meer schuld hadden aan deze rattenplaag. Men stortte in de containers niet alleen grof vuil wat toegestaan is, maar ook etensresten. De heer Pieren was blij met de toe lichting en met het feit dat er maat regelen genomen waren. Soesterberg had naar zijn mening door de aanwe zigheid van de vele zandgaten steeds opnieuw en nu al jaren lang last van ratten, die niet alleen op levensmid delen afkwamen, maar ook bijvoorbeeld oude vloerbedekking aten. Ratten wer den bovendien in het hele dorp gesig naleerd en hij drong met klem aan nu een regelmatige controle uit te oefe nen. Verder wees hij erop dat bedrijven uit Utrecht, Den Dolder enz. gebruik maakten van de Soesterbergse contai ners en het nemen van maatregelen deze containers in een omheinde ruim te te plaatsen, leken hem daarom wel gewenst. De toezegging dat er een nog betere controle op de afdekking van het ge storte vuil zal worden uitgeoefend, kreeg de heer Pieren. het Dorpshuis; met de gymnastiekver eniging AGAVS; het initiatief voor de oprichting van de Wijkraad. Zij noemde hem een vraagbaak voor Soesterberg, met een opmerkelijk grote cennis van de Sociale wetgeving. Men kon altijd bij hem terecht en zij had daarom niet het gevoel dat er nu de finitief afscheid genomen werd. „Ik ben er van overtuigd dat u nog veel voor Soesterberg en dus voor Soest zult doen. Al neemt u nu van een stukje werk afscheid, er zal wel weer een hele boel ander werk aan te pas komen. Voor al die dingen die u voor Soest heeft gedaan, heeft het ge meentebestuur gemeend u de ere-pen- ning in zilver te moeten aanbieden, die slechts gegeven wordt aan diegenen, die zich byzonder verdienstelijk heb ben gemaakt voor de gemeente Soest", aldus de burgemeester. Zij overhandigde daarna mevrouw Pie ren bloemen. De heer M. de Groot (BR) sprak ver volgens namens de collega-raadsleden. Hij zei met weemoed afscheid te ne men en een geweldig ontzag te hebben voor de enorme staat van dienst van de heer Pieren. „Het is een nare zaak dat iemand op een gegeven moment een keuze moet doen tussen zijn drukke werkzaamhe den en zijn raadswerk en de keus moet laten vallen op zijn dagelijkse werk zaamheden", aldus de heer De Groot Kalmer aandoen was voor de heer Pieren, die zich altijd inzette voor de belangen van de hele gemeente Soest, niet mogelijk. Enkele van zijn geestes kinderen bleven; de Wijkraad, de com missie voor de beroepschriften en het pasgenomen initiatief tot aanstelling van een sociaal raadsman, dat een re delijke kans van slagen had. Ook de heer De Groot veronderstelde dat de heer Pieren het niet zou luk ken zich geheel te distanciëren van het werk voor de gemeenschap en dat hij hem mogelijk als raadslid of in een andere functie terug zou zien. Hij zag hem "node heengaan „een man wars van tegenstellingen, die altijd streefde naar samenwerking en overeensterri- ming". Als herinnering bood hij de heer Pie ren namens de raad een diplomatentas aan. vjim. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van Inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier. Aan het slot van de vergadering werd afscheid genomen van de heer Pieren, die sinds 1953 onafgebroken deel uit maakte van de raad. Voor zyn vele verdiensten reikte de burgemeester hem de erepenning in zilver van de gemeente Soest uit. Zij noemde het een droeve taak nu af scheid te moeten nemen van een frac tie-voorzitter met een opmerkelyke staat van dienst. In 1972, bij de begrotingsbehandeling had hij opgemerkt dat de democratie geen ter wille van de efficiëncy in het leven geroepen procédé was, waarmee hij niet had willen zeggen de demo cratie niet voor te staan, maar juist dat in de openbare raadsvergaderingen over alle zaken gesproken moest wor den en dat ook politieke tegenstellin gen daar duidelijk uit de doeken moes ten komen, ook al werkte dat niet ef ficiënt. Achter alles wat hij zei zat naar haar mening altijd een gedachte die uit ging boven datgene wat zich concreet in de raad en in Soest afspeelde; een gedachte die achtergronden gaf aan zaken die aan de orde waren. In dat verband haalde de burgemeester woorden aan van een raadslid, die deze vergadering niet kon bijwonen: „Het is jammer dat ik er niet bij kan zijn wanneer het afscheid van de heer Pieren aan de orde komt; een gewel dige behulpzame man, op de bres voor zijn Soesterberg, scherp als een naald, in het debat, nooit fnin. Spijtig om zo'n >d collega weg te zien gaèn, een be stuurder die wist dat alleen samenwer king iets goeds tot stand kan brengen". De burgemeester memoreerde vervol gens zijn bijzondere verdienste voor Soesterberg; zijn bestuurslidmaatschap van de plaatselijke afdeling van de P.v.d.A.; zijn initiatief voor de bouw van en zijn vele bemoeienissen met De heer Pieren ontvangt uit handen van de burgemeester de zilveren pen ning van de gemeente Soest. In zijn dankwoord zei de heer Pieren nog nooit met zoveel gevoelens naar de vergadering gegaan te zijn als deze keer, wetende dat er afscheid genomen moest worden van een groot aantal vrienden. Wat hem in de gemeente Soest altijd had aangegrepen, was de wil tot sa menwerking. Het speet hem zeer dat nu de tijd van afscheidnemen gekomen was. Het raadswerk had hij altijd met veel liefde gedaan, omdat hij het ont spannen had kunnen doen. De heer Pieren dankte het college voor de hem toegekende penning, die hij ook wilde beschouwen als gegeven aan zijn vrouw en kinderen. Met grote waardering sprak hij over wijlen wet houder A. P. Hilhorst en oud-wethou der Van Zadelhoff, van wie hij veel geleerd had. Hij zei zijn werk te zullen missen, de bijeenkomsten van de com missies; „men heeft mij in die com missies wel eens verweten dat niet het socialisme zal zegevieren, maar het Pierianisme". Hij dankte voor de samenwerking en de vriendschap en hij besloot met de wens dat de raad altijd zal werken voor het waarachtig belang van Soest en dat zij het mooie Soest zal hand haven. Bij aankoop van alle foto- er» filmartikelen ontvangt elke klant onze nieuwe klanten pas! Dit geldt ook voor de bekende merken. Met onze nieuwe klantenpas kunt U heel voordelig kopen. Bovendien bent U bij ons altijd zeker van de beste service en vakkundige bedie ning. FOTO - FILM BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL 02155-12874 magie cleaning van super cleaner ia een weldaad voor al uw kledingl perfekt gereinigd, •tuk voor «tuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd 9P on» adres koningsweg 16 helpen wij u zelf» vrij halen en bezorgen bel ons nummer pioniers in.textiel reiniging koningsweg 16 en koninginnelaan 42

Soester Courant | 1973 | | pagina 3