T Uiterlijk Renault 6 sterk gewijzigd Europese milieu maatregelen a KRUISWOORDPUZZEL AUTORIJSCHOOL M. LOS V.ViV.-NIEUWS PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten MEDISCHE DIENST BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN H H H 2 Lastige klant bij 't Luikje de bondsspaarbank IW SUCCES IS ONZE RECLAME Oplossing puzzel vorige week BRUIDSREPORTAGE FOTO VAN DAM Eiermarkt Komnoorhet Dolfinarium I Harderwijk show DOLFINARIUm Maatschappelijk Werk 1 Soester Courant van donderdag 26 juli 1973 De bekende 5-deurs Renault 6 krijgt in de 1974-uitvoering een sterk gewijzigd uiterlijk. Deze carosserieverandering betreft zowel de uitvoeringen met de 850 cc als met de 1100 cc motor. De gewijzigde Renaults 6 zullen reeds in de loop van augustus van dit jaar in Nederland op de markt verschijnen. Stoer uiterlijk De nieuwe Renault 6 krijgt een brede sterk naar buiten doorgetrokken recht hoekige grille, die aan weerszijden ein digt in vierkante koplampen van groot formaat. Direct onder de grille bevindt zich een hooggeplaatste forse bumper. In deze bumper zijn de stadslichten en ckignateurs opgenomen. Deze zijn diep verzonken gemonteerd en daardoor uit stekend beschermd tegen parkeerscha- de. De zware bumper is ter weerszijden van het nummerbord voorzien van ho rizontaal geplaatste rubberen „over- riders". De hooggeplaatste zware bum per, de brede grille en de vierkante koplampen geven de nieuwe Renault 6 een stoer uiterlijk. Dit accent wordt nog versterkt door een forsere achter bumper, door grotere achterlichten en door een visuele verhoging van de tail- lelijn door de montage van een brede donkere kunststof-strip onder langs de zijkant van de wagen. Ruimtewinst Door een verbeterde constructie van de rugleuning van de voorstoelen èn van de achterbank werd in lengte-richting ruimte-winst geboekt. S-H RIJWIELPLAATJE. - Kunt u mij ook zeggen hoe ik in het bezit kan ko men van zo'n rijwielplaatje voor Slecht Horenden? Antwoord: U kunt zo'n plaatje in uw bezit krijgen door overmaking van 3,40 op gironr. 279199 van de A.N.W.B. afd. Bestellingen te Den Haag, onder vermelding van Rijwielplaatje Slecht Horenden. In uw eigen belang lijkt het ons raadzaam .als u zich zou aansluiten bij de Nederlandse Vereni ging voor Slecht Horenden, welke u kunt bereiken via de Coöp. Raiffeisen bank te Zutphen t.a.v. Hr. R. Veenstra. Deze vereniging geeft een eigen maand blad uit en is in het bezit van een audiiologisch centrum, waar vele ge specialiseerde medewerkers aan ver bonden zijn, deze mensen kunnen u met allle mogelijke raad en daad ter zijde staan. DIENSTPLICHT. - Bestaat de moge lijkheid dat iemand die net genatura liseerd is en 22 jaar oud is, voor de militaire dienst wordt opgeroepen? Antwoord: Deze mogelijkheid is inder daad zeer wel aanwezig, aangezien uw gewijzigde gegevens reeds snel via de Burgerlijke Stand worden gedistribu eerd, zodat ook de afdeling Militaire Zaken vlot op de hoogte is. Indien u duidde op de wettelijke mogelijkheid, dan kunnen wij u berichten, dat dit de normale gang van zaken is. Het kan dus. WAPENBEZIT. - Wat gebeurt er met een buitenlander die hier een wapen met patronen in huis heeft om door te verkopen? Worden ze het land uitge zet? Antwoord: Strafbaar volgens de wa penwet is ieder die zonder vergunning in het bezit is van een wapen in de zin der wet. Omdat u niet aangeeft om welk soort wapen het hier gaat is zon der meer niet uit te maken of het hier gaat om een verboden wapen. De vreemdeling maakt, als hij in het be zit is van een verboden wapen, een goede kans dat hij als ongewenste vreemdeling wordt verklaard hetgeen tengevolge heeft dat hij het land wordt uitgezet. Het doet er niet toe wat hij met het verboden wapen van plan is. Het enkele bezit is strafbaar. Bij verboden bezit is de hoogste straf 2 maanden hechtenis, ƒ4000,- boete, met natuurlijk verbeurdverklaring van het wapen. I CYCLOON. - Op een zomeravond in 11918 of 1919 raasde er een cycloon door Ihet centrum van Voorthuizen. Kunt U Imij zeggen wanneer dit exact gebeur- ■de? Antwoord: Van het K.N.M.I. In De Bilt ontvingen wij de volgende informatie I over de windhoos, gepaard gaande met I een hevige onweersbui, welke op 29 I augustus 1.919, 's avonds tegen 10 uur, I het centrum van Voorthuizen trof. De 1 hoos had een breedte van 500 meter en naderde met een verschrikkelijk la- j waai, als van een sneltrein op volle snelheid. Na afloop zag het dorp er als gebombardeerd uit. Van meer dan de helft der woningen waren de pannen van de daken geblazen, honderden bo men, waaronder zeer dikke, waren als lucifers afgeknapt of stuk gedraaid. In het Holzenbos bedroeg de schade ca. 110.000,-. ^TOEREKENBAAR. - Ik heb een 'lie ontoerekenbaar is. Hij wordt door familie. Er komt regel- mawg be.^ van een welke hem geld afhandig maakt. Is hier wat aan te doen? Kan hij onder curatele worden gesteld? Antwoord: Er is inderdaad de moge lijkheid, dat onder curatelestelling wordt gevraagd. Dit kan in Uw geval op grond van zwakheid van vermogens, omdat betrokkene niet in staat is zijn belangen behoorlijk waar te nemen. De aanvraag kan alleen geschieden door de betrokkene zelf. Als U zult kunnen aantonen, dat betrokkene in een voort durende staat van onnozelheid ver keert, dan kan een bloedverwant in rechte lijn (vader, zoon, kleinzoon), of een bloedverwant in de zijlijn (broer, zuster, broers- of zusterskind) aan de rechtbank de onder curatelestelling verzoeken. U heeft voor het indienen van dat verzoek de bijstand van een advocaat nodig. PRO DEO ADVOCAAT. - Hoe kan men gratis via gemeente of rijk rechts kundige bijstand verkrijgen? Antwoord: Om gratis rechtskundige bijstand te krijgen heeft u steeds een zgn. bewijs van onvermogen nodig. Dit krijgt u op aanvraag uitgereikt door de gemeentelijke sekretarie. In het alge meen wordt zo'n bewijs niet afgegeven indien u bent aangeslagen in de ver mogensbelasting of inkomstenbelasting. Als u een bewijs van onvermogen heeft ontvangen, dan moet u zich wenden tot de Orde van Advocaten in uw arron- disement p/a Paleis van Justitie (meest al in de provincie-hoofdplaats) en in formeren waar en wanneer het bureau van consultatie verzoeken om aanwij zing van een pro deo advocaat be handelt. Zaterdagavond werd er door café-bar ,,'t Luikje" aan de Steenhoffstraat as sistentie gevraagd om de 25-jarige J. J. J. uit Soest te verwijderen. J. wilde na sluitingstijd nog naar binnen en had daarvoor al verschillende mensen las tiggevallen. Toen de politie kwam was J., die een glaasje teveel op had, niet voor reden vatbaar en was niet van plan te vertrekken. De politie heeft hem toen meegenomen naar het bureau en ter ontnuchtering ingesloten. In de cel was J. erg op standig en heeft het doorgeefluikje ver nield. Zondagmorgen kon J., na zijn roes uitgeslapen te hebben, huiswaarts keren. gegarandeerd^oed maak meer gebruik van onze uitgebreide service De nieuwe versie van de Renault 6, die in augustus a.s. in Nederland op de markt komt. In de 1974-uitvoeringen zijn alle Re naults 6 voorzien van een lichtgekleur de binnen-uitvoering. Export Deze carosseriewijziging is de eerste die de Renault 6 in de 5 jaar van haar bestaan ondergaat. In 1968 werd de Renault 6 met een 850 cc motor voor het eerst in Frankrijk op de markt gebracht. Eind 1970 werd een tweede versie leverbaar, nl. met een 1100 cc motor. Beide versies van de Renault 6 zijn in vrijwel alle Euro pese landen leverbaar; 50°/o van de Renault 6-productie is voor export be stemd. Buiten Europa worden Renaults 6 geassembleerd in Argentinië, Colom bia, Ivoorkust, in Marocco, Zuid-Afrika en op Madagascar. In totaal werden tot nu toe meer dan 950.000 Reruaults-6 gefabriceerd. Record In 1972 reden 2 Renaults-6 non-stop op de autoroute tussen Rijssel en Mar- seille. In 50 dagen legden beiden auto's elk ruim 100.000 km af met een ge middelde snelheid van ruim 100 kilo meter per uur. Deze lange afstands-test werd uitge voerd onder normale bedrijfsomstan digheden waarbij voldoende tijd voor onderhoud van de wagen en rust voor de chauffeurs werd ingelast. Beide wa gens legden de proef af zonder storin gen van enige betekenis. De Renault-6 - 850 beschikt over 38 SAE PK, heeft een topsnelheid van ruim 120 kilometer per uur en een benzineverbruik volgens DIN-normen van beter dan 1 op 15. Voor de Renault-6 met de 1108 cc mo tor liggen, deze waarden op resp. 50 SAE PK, ruim 135 kilometer per uur en een benzineverbruik van beter dan 1 op 13. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 Wjj lessen in OPEL RECORD - OPEL KADETT - DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ Gedipl. V.A.M.O.R. - M.R.I. - F.N.O.P. Tevens verlenging van uw rijbewijs. De mededeling dat de Europese Kom missie in Brussel ervoor voelt om auto mobilisten extra te laten betalen voor het twijfelachtig voorrecht in de stads centra te rijden, heeft allerwege ver ontwaardigde aandacht gekregen. Iet wat voorbarig, want het is maar een heel enkel klein aspektje uit een doku- ment van ruim honderd pagina's tekst, dat bovendien aanzienlijk vager is ge formuleerd dan het bij de berichtge ving is overgekomen. In feite staat in het stuk niet meer dan dat de kommissie bij het doen van eventuele aanbevelingen rekening zal houden met wat studiekommissies rap por teren over het extra-belasten van stadsverkeer. Veel definitiefs is er nog niet. De EG- kommissie stelt voornamelijk voor di verse stringente opdrachten te ver strekken om voor bepaalde datums rapport uit te brengen over allerlei za ken die het milieu betreffen. Dit zijn de belangrijkste punten in het aktiepro- gram dat aan de ministerraad van de Europese gemeenschappen wordt voor gelegd. Nu is een dergelijke omzichtige aanpak niet zonder meer absurd, veel erger zou het opperen van konkrete maatregelen zijn, waarvan niemand kan zeggen hoe ze over heel Europa zullen uitpakken. Het is voor ieder duidelijk dat in aller lei opzichten die het milieu betreffen iets ondernomen zal moeten worden, willen de Europeanen niet in een on leefbare gemeenschap terecht komen. Dit maakt menige overheid zo voor zichtig dat ze als een kat om de hete brei heen blijft draaien, waardoor dan echter niets gebeurt maar de tijd wel verstrijkt. Onderzoek vooraf Wat het aktieprogram van de Europese Kommissie nu tracht is dit daadloos af wachten onmogelijk te maken. Ze zegt: er is ontzettend veel studiemateriaal gepubliceerd op allerlei niveau over allerlei aspekten. Nu is het tijd een alomvattend rapport op te maken en dat moet op die en die datum op tafel liggen. Omdat niet alles tegelijk kan gebeurèn kan dan een duidelijke keus gemaakt worden wat voorrang verdient en waar voorrang mogelijk is. Bij de vervuiling bijvoorbeeld zijn er tal van nijpende zaken: de uitstoot van indus trieën, het water van de Rijn vooral, de luchtvervuiling door de verbran dingsmotoren der auto's. Waarmee men begint is dan nog niet alleen een kwestie van wat het ergste is, maar ook waar de bestrijding direkt de beste vooruitzichten heeft. Voor men op dit punt beslissingen HORIZONTAAL: 1. boom; 6. pl. in Spanje; 11. in orde; 12. schoeisel; 14. titel; 15. landbouwer; 17. stekelige knop v.e. plant; 20. ellen de; 22. vorm; 23. karakter; 25. plant; 27. vr. munt; 29. pl. in Z.-Holland; 31. ontkenning; 32. voertuig; 33. zang- noot; 34. zuur; 36. inwendig orgaan; 38. kosten koper; 39. welwillende lezer; 40. dierengeluid; 41. zangnoot; 42. let wel; 43. titel; 44. deel v. e. bloem; 46. maal; 48. als volgt; 50. geb. in Rusland; 52. deel v. h. hoofd; 54. korting op het ge wicht; 56. beschadiging; 57. kleurling; 59. deel v. d. dag; 60. nekwervel; 62. muziekinstrument; 64. smaak; 66. op dracht; 67. deel v. d. bijbel; 69. genot middel; 72. bevestiging; 73. lijdzaam; 74. kromming. VERTICAAL: 1, brede overloop; 2. maanstand; 3. le venslucht; 4. bijb. naam; 5. de onbe kende; 6. bevel; 7. pook; 8. iedere; 9. de dato; 10. versieringsmotief; 13. zang- noot; 15. vaartuig; 16. opdracht; 18. godsdienst; 19. geluidloos; 21. eenmaal; .22.ver driet; 24. Aziaat; 26. voorzetsel; 28. elastische; 30. insect; 32. schreeuw; 35. troefkaart; 37. vlaktemaat; 43. gerookte haring; 44. afgesloten stand; 45. kle dingstuk; 46. schaaldier; 47. drank; 49. vernieler; 51. venster; 53. geogr. aan duiding; 55. Walm; 57. toverkunst; 58. mond; 61. zin; 63. verdedigingsorgani satie; 65. vogel; 68. voorzetsel; 70. ge lukkig nieuwjaar; 71. godsdienst; 72. pers. vnw. HORIZONTAAL: 1. senator; 7. serpent; 13. genre; 14. reëel; 15. ene; 18. cel; 20. open; 22. mals; 25.uk; 27. Amerika; 29. m.t.; 30. pop; 32. as; 33. om; 34. oei; 35. Inn; 37. t.g.t.; 39. eis; 41. ne; 42. reaal; 43. e.a.; 45. dom; 47. N.T.S.; 48. ork; 50. vla; 52. ar; 54. or; 55. aar; 57. ei; 58. luiaard; 61. pi; 62. dame; 63. geel; 65. lor; 66. Let; 68. porie; 70. kijven; 72. belaagd; 73. kakelen. VERTICAAL: 2. eg; 3. nee; 4. anno: 5. trepaan; 6. oe; 8. er; 9. reclame; 10. pees; 11. eel; 12. nl.; 16. one; 17. ami; 19. rups; 21. Ems; 23. ako; 24. stip; 26. Ko; 28. regatta; 29. me; 31. pinda; 34. Osaka; 36. neo; 37. ton; 38. tas; 40. Ier; 44. oven; 46. malaria; 48. ordelijk; 49. gril; 51 li; 53. rum; 54. ore; 56. a.p.; 59. iep; 60. aga; 62. Dora; 64. love; 65. lol; 67. tel; 68. p.e.; 69. eg; 70. ka; 71. ne. nemen kan moet men wel weten wat er alzo bestaat. Het lijkt een beetje of hiermee alleen maar verder uitstel wordt gepropageerd, maar feit is dat in het ene land dit en het andere dat door allerlei omstandigheden het meest in de aandacht is gekomen. Nationale verlangens zullen dus op el kaar afgestemd moeten worden al is het maar omdat - bijvoorbeeld - de oliemaatschappijen in een moeilijke si tuatie worden gebracht als in het ene land zus en in het andere land zo de toevoeging van loodbevattende stoffen aan benzine is geregeld. Uniformiteit is bijvoorbeeld ook ver eist om de konkurrentie tussen bedrij ven niet te vervalsen doordat ze in het ene land veel nonchalanter mogen om gaan met afval dan in het andere. 'Dit alles was bekend - de verdienste van de EG-kommissie is dat ze behoor lijk omlijnd de mogelijkheid opent om gericht aan de slag te gaan binnen een tijdschema dat paal en perk stelt aan uitstel. Zodat er inderdaad vooruit zicht komt dat er weliswaar niet van vandaag op morgen, maar dan toch binnen afzienbare tijd iets gebeurt. }t (met Hasselblad) KÏNG SIZE for maat tot 30x40 cm in album. Eemnesserweg 81, Baarn, Tel. 02154-7552 Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 35.000 stuks in prijzen van 15,- tot ƒ17,-. Middenprijs 1,77. Prijs per kg ƒ2,77. Nu is het al heel gauw zaterdag 28ste juli, waarop het 's middags grobt feest zal zijn in het Openlucht Theater. Het begint om 14.00 uur en we hopen dan alle kinderen uit Soest in dat mooie theater bij elkaar te zien. Na tuurlijk zijn ouders, logeetjes en alle gasten, die hier verblijven, ook harte lijk welkom. De toegangsprijs is 1, per persoon, ongeacht of die groot of klein is. Mocht het slecht weer wezen, dan gaan we niet met de paraplu op zitten kijken, we trekken in dit geval naar onze sporthal Beukendal aan de Beukenlaan. Dus de voorstelling gaat altijd door! Voorverkoop van de kaar tjes bij VVV Soest bij ons kantoortje in de Steenhoffstraat. De volgende dag zondag dus, komen de Continental Singers, evenals verleden jaar, weer in het Openluchttheater. Dit concert begint om 15.00 uur. Kaartver koop aan de kassa, prijs 2,50 p.p. Dit evenement kunt u meemaken op a.s zondag, 29 juli. In Theater Carré start op 2 augustus Herman van Veen zijn show, die als een der eersten van het nieuwe sei zoen voor het voetlicht komt. Plaatsbespreken kan via ons kantoor, want ook in de aanstaande periode verzorgt VW Soest de reservering voor Theater Carré te Amsterdam en voor de Stadsschouwburg te Utrecht. Daar naast kunt U, wanneer U mu- ziekminnend bent, meedoen aan de se rie Provincie-concerten, die door het U.S.O. in Tivoli (Utrecht) worden ge geven. Abonnementen voor 5 concerten per bus heen en terug worden door ons verzorgd. U kunt hierover nu al niet ons kontakt opnemen. Wacht U niet te lang met Uw opgave, des te meer keus is er voor een goede plaats. De fietstocht, die wij uitstippelden voor de oudere generatie, zo gezegd de „niet-stokkers" en de „niet-piepers", is door ons op stencil gebracht en be schikbaar voor ieder, die een gezellig ritje wil maken, dat niet te lang, maar toch de moeite waard is. Wij hopen in de toekomst deze „Fiets Mee" tochten voor ouderen nog uit te breiden. Voor de wandelaars zijn de vier paal tjes-wandelingen, uitgezet door de plantsoenendienst in samenwerking met de Natuurwacht Eemland en de vereniging „De Utrechtse Heuvelrug", in druk gereed, zodat u voor deze gele, blauwe, rode en oranje-wandeling een kleine handleiding heeft. Het natuurschoon rond Soest blijft al tijd én voor de fiets èn voor de voet groot plezier. U komt na elke onderneming verrijkt thuis. En zo is 't in ons Soest! HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. Zaterdag 28 juli, 20.15 uur orgelbespe ling door J. Jansen. Zondag 10 uur ds. W. J. J. v. d. Waal, Nijmegen. 19 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds. W. Wesseldijk, Baarn. 19.00 uur ds. W. J. J. v. d. Waal, Nij megen. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur, gezamenlijke dienst met gere formeerden Geref. Voorganger. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 uur ds. C. Hooykaas, Zeist. 17 uur ds. C. Hooykaas, Zeist. Zonnegloren 10 uur dr. J. Burgersdijk, Utrecht. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Jeugdkerken 10 uur Eltheto, Drift je. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 9.30 uur ds. G. Rang. 17 uur ds. N. W. Engelkes, Amersfoort. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur ds. N. W. Engelkes, Amersfoort 17 uur ds. A. Wilschut, Haarlem-N. W'ilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 uur ds. A. Wilschut. Haarlem-N. 17 uur ds. G. Rang. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt). Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 uur Dienst des Woords. 19.15 uur ds. Roos, Harderwijk. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur Leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. Zondag 10.15 uur ds. W. Leerink. BRAAMHAGE 19.00 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Heilig Avondmaal. Schaapskooi, KI. Engendaalweg 52. 16 uur R. v. Essen. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur dhr. H. M. Matter, Baarn. Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg Zondag 10.30 uur dienst. Hervormde kerk. 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. STERRENBERG 10.30 uur dhr. D. C. Bleijerveld, Zeist BAARN Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Luth. Gem., Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur ds. Th. B. W. G. Gramberg, Doorn. Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg. Zondag 10.30 uur dienst. In het grootste overdekte Dolfijnenstadion ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijdendagelijks 10.00 - 11.30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan- dagmorgen 8 uur door Dr. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815 en J. Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 13322. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan Eerst opbellen. SOESTERBERG. Tijdens het weekend A. Th. M. Splin ter, Amersfoortsestraat 3, tel. 1432. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13.30 uur A. J. Janus, De Genestetlaan 15. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur. Apoheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-2432. Extra apotheekdlenst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35, tel. 12487. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur Zr. K. Kropff, Middelwijkstraat 36, 12902 en zr. W. Blees. W. Beekman- straat 268 II, tel. 19219. Weekavonddlenst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. Zr. A. Kulik, Dalweg 46, tel. 13703 en zr. M. van Loon. v. Marnixlaan 26. Amersfoort, tel. 03490-17172. Spreekuren wijkgebouwen Molenstraai 11. Middelwijkstraat 36 en Alb Tuyplaan 118 dagelijks van 13 tot 14 uur. Telefoonnummers 12001, 12902 en 14610. Dinsdag- en donderdagavond spreekuur van 18 tot 19 uur. Molenstraat 11, Mid delwijkstraat 36. Parochie Soest, Kerkplein, tel 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H.A. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. missen te 8.30 en 19.30 uur. f Parochie Soestdijk, Burg. Grothestmat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat. tel. 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoog mis. Maandag tot en met vrijdag 8 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zondag 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 12.00 uur. Zaterdag 19 uur avondmis. St. Caroluskerk. Soesterberg, (met zang). ZONNEGLOREN, telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. 2e klasse A: dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. Ie klasse 11.00-12.00 uur en 18.45-20.30 uur. Kraamafdeling: Als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.30 uur ST. ELISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 dagelijks ïl.00-11.30, 14.00-14.45 en 19.00-20.00 dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 kinder-afd.: dagelijks 14.15-14.45 en 18.30-19.00 DE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 dagdijks 13.45-14.15 en 18.30-19.15 klasse afd.: dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 kraam-afd.: dagelijks resp, als 3e klasse en klasse afd. kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 14.45 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18.30-19.00 STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuls". Burg. Grothe- straat 51, Soest, telefoon 19004. Afwezig mver. E. Kuyer-Mieras. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uut. Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur in „De Hoeksteen", Ingang Plesmanstraat. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch. werkster.: Mevr. E, Kamper, dinsdag, woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur. Braam- weg 34. tel. 18140. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25, Amersfoort. Telefoon 03490-31861. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9. Baarn tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Fed. Raad v.h. Bejaarden werk Soest: Warme maaltijdenvoorziening, Infor maties bij de navolgende contactadres sen: Soestdijk: MevT. E. B. Jonker-Pott; Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261 Soest Mid den: Mevr M. A. Jansen-Moesen- broeck. Kerkpad n.z. 57. tel. 15588. Soest-zuld: Mevr. S. Steendijk-Geer- 'Jngs Bartolottilaan 16. tel 16389. Soesterveen: hr A. van Scherpenzeel Veenbesstraat 430. teL 14782. Soesterberg: Mevr J. Hoekstra-Ger- kes Prof. Lorentzlaan 23, tel. 03463- 991. Bejaardcnwacht Soest: Bereikbaar via de navolgende tel. nrs.: 15127 12947 - 13202 - 14782; voor Informaties betreffende: pedicu- redlenst koffle-ochtenden, zangkoor, gymnastiekcursussea sodetelten. Cul tureel seniorenpaspoorl t..bv. bejaar den- Bureau projektleldlng Burg. Gro- thestraat 51. tel 19289 (bij voorkeur bellen tussen 10 en 11 uur Telefonische Hulpdienst 't Gooi 02150-45555: 24 uut per dag Hulpcentrale Soest Telefoon 18867 of 12894 (liefst vóór 9 uur 's morgens).

Soester Courant | 1973 | | pagina 5