M Continental Singers weer naar Nederland 1 <Sckoemaker - antenneteckniek Ton Beuken bedrijf :R E delta keukens JAAP RADEMAKER J „De Kleine Witte" 1.16939 1.16748 Radio dienst •areren T.V. en radio chennen ie-effekt! Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 M. Wilhelm opnieuw voorzitter voetbalvereniging S.E.C. Oefenprogramma van de S.0. Soest-jeugd met religieuze musical voor een pronkstuk in uw woning. Zaterdag 18 augustus Jeugdkampioenschap Soest" Burgemeester mevr. J, M. Corver-v. Haaf ten reikt de prijzen uit Kosteloos weekend Centraal Museum Utrecht ^eke zwemclub „Loke" leerde in Soest ^eVaterpolospel van De Duinkikkers dLrWd?i he\2-° V°°r Sakkers TW, rT O™ Ian j0a' en ROeI Winkelen begint bij de Soester Courant Werkgroep Gemeentepolitiek van D'66 zond open brief aan B. en W. Organist Jan Jansen speelt zaterdagmiddag in Domkerk Utrecht Geen papieren arabia/fins aardewerk Controle zwaar verkeer Jongen valt van trap Auto onbeheerd Controle maximum snelheid Rijden onder invloed Chez nous Vous êtes Chez vous Auto's uit het verkeer Winkeldiefstal Officiële mededelingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Officiële mededelingen Wet Ruimtelijke Ordening Vleesverkoop Inbraak Officiële bekendmakingen Ruimtelijke Ordening Zeepost Burgerlijke stand Schennis der eerbaarheid Duopassagier gewond Koeien aan de wandel Behoefte aan sigaretten Maatschappelijk werk S.E.C. nieuws Soester Courant van donderdag 26 juli 1973 i - V •- - I. '■■:4 /oudig DORT 12155-13885 E gebied 111 EEMNES 2155 -12500 GRIR lel straat 81 - Tel. 17177 ok uw auto- Is. GIELEN, Gcreedschap- edestraat 9 A, ïn 02155-14526. aat 43. Soe* 12155-15434 ij O Mits de ledenvergadering, die op 17 augustus a.s. gehouden zal worden, ermee accoord gaat, zal er bjj de voetbalvereniging SEC een ingrijpende bestuurs wisseling plaatsvinden. Bij de in juni gehouden kadervergade ring is gebleken dat de inzichten over het verenigingsbeleid één kant opgin gen, waardoor zowel de voorzitter als de secretaris het nodig achten, om in het belang van de vereniging, met in gang van het seizoen 1973-1974, hun funkties neer te leggen. De huidige voorzitter, de heer J. Elder- man, blijft wel deel van het bestuur uitmaken. Hij zal zich echter met de administratie gaan belasten. Voorzitter (ad interim) wordt de heer M. Wilhelm; secretaris de heer N. Brassé. De heer H. Tuenter blijft pen ningmeester. Bestuursleden zijn verder de heren D. Brouwer (pers en public relations); J. Rijnders, (materiaal) en A. v. d. Schacht, (algemeen). Bovendien zal de commissie „toer nooien" met „algemene zaken" worden uitgebreid. De samenstelling van deze commissie zal nog worden bekend ge maakt. Voor de vijfde keer komen de Conti nental Singers Orchestra naar Ne derland. Van 14 juli tot 4 augustus maken zij hier een tournee met een nieuwe reli-musical: „The Apostle". De serie voorstellingen begonnen op 14 juli in midden-Nederland. Op zondag 29 juli zal het concert zijn in het Soes ter Openluchttheater, om 3 uur mid dags. Koor en orkest bestaan uit totaal 40 studenten, die hun lange zomervakantie musicerend doorbrengen. Zij komen uit uit delen van de V.S. en zijn afkomstig uit vele kerken. De zangers en instrumentalisten (allen rond de twintig jaar) zijn d.m.v. hon derden audities geselekteerd. De Con tinental Singers nemen in Amerika een vooraanstaande plaats in op het gebied van de hedendaagse geestelijke mu ziek. Ook in Europa 'hebben zij de laat ste jaren veel bekendheid gekregen. Het repertoire bevat zowel gospels en spirituals als arrangementen van gees- - telijke liederen. In hun muziek ver werken zij o.a. elementen van soul- en popmuziek. De organisatie-struktuur lijkt op die van „Holiday on Ice": Er reizen tege lijkertijd verscheidene groepen onder dezelfde naam. De Continentalcast, die naar Soest komt, is één van de zes groepen, die in Los Angeles zijn sa mengesteld. De Continental Singers werden in 1963 opgericht door Cam Floria, nog steeds de enthbusiaste leider van de organi- satie, die op een zo professioneel mo gelijk wijze populaire muziek dienst baar wilde maken aan de evangelische kommunikatie met (vooral) jongeren. De concerten van de Continental Sin gers hebben altijd een sterk evangeli serend karakter gehouden. De organi satie groeide in de loop der jaren uit van één koor en orkest tot zes van dergelijke gezelschappen. Iedere groep reist door een deel van de V.S. en door een ander deel van de wereld. De Continental Singers hebben aan tal loze T.V.- en radioprogramma's mee gewerkt, alsmede aan twee films. Zij hebben voorts 10 LP's op hun naam staan. In Nederland wijdde o.a. de NCRV enkele TV-uitzendingen aan deze muzikale „predikers". Ook dit jaar zal de NCRV weer opnamen maken. Vorig jaar oogstten de Continental Singers Orchestra in ons land veel sukses met hun musical „Its's getting Late" (over de 17.000 bezoekers in 15 dagen) Dit jaar wordt er een veelvoud verwacht. <*k BIRKSTRAAT 50 A - SOEST - TELEFOON 02155-14287-19333 Zaterdag 18 augustus a.s. zal voor de tweede keer door de voetbaljeugd van alle Soester verenigingen gestreden worden om het jeugdkampioenschap vaai Soest Door de nieuwe jeugdelftalleö die zijn samengesteld zal er voor deze titel gestreden worden. laterdag 4 en zondag 5 augustus a.s. het Centraal Museum, Agnietenstraat 'en Maliebaan 42 te Utrecht, wederom ^teloos opengesteld voor iedere be- '»ker. "openingstijden zijn zaterdag van 10 17 uur en op zondag, Agnieten- van 13 tot 17 uur en Maliebaan 14 tot 17 uur. Zondag wordt in het «urn aan de Agnietenstraat de Ve verkoop- en ontvangstruimte jbruik genomen. tfaat met enige feestelijkheid ge- U Zo zal de „Lange Gavioli", m;'s mooiste draaiorgel, vrolijke sei; spelen in de tuin van het mu- tekrr is een optreden van de snel- Jan Rodrigo voor de jeugd tot 12 jaar, terwijl er voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar gelegenheid is om deel te nemen aan een prijs vraag met als thema „voedsel in het museum". Dan zal er een verkoop zijn tegen eenheidsprijzen van kleine res tanten katalogi en zullen in de tuinzaal enkele kleurenfilms vertoond worden over „Voedselvoorziening en concump- tie". In de nieuwe verkoopruimte vindt de bezoeker op overzichtelijke wijze de fotobriefkaarten, reprodukties, katalogi. dia's enz. bijeen. De ontvangst ruimte bestaat uit een bar, toonbank en zit gelegenheid, waar men naast koffie met koek of gebak ook frisdranken kan verkrijgen. ^.^"""wcmclub „Loke" uit Kopenhagen, heeft de afgelopen week een o gei aan on7e gemeente. Hun logiesgelegenheid was de jeugdher- ..De H Hun r bloem" aan de Bosstraat. oomai te doeJ was dikwijls het Natuurbad te Soestduinen te bezoeken, waar De Duii \kers hun gastheren waren. Deze zwemclu, maar met poicerd in 1 opgericht, »rle4rii^on KotTAn m pas een jaar o-dstrijden begon men mers(sters) er nien' zodat de zwem~ brachten. De Du weiniS vari "terecht de kneepjes treleikkers hebben hun er vrijdagavond en zodoende kon Pelijke wedstrijd i z vriendschap- der leiding van d^" 6esPeoW. °n' «eiin. BegrijpelijkVr kers het wat kalm a n Duinkik- iTke^sS^^eTzevéntS^ai: Trmmer. In de tweede ,artij maakte Enk Koehof er 4-0 van entoen Gerard ln d<- derde partij 'ie stand op 5-0 had gebracht, kon een Deen er 5-1 van maken. Het slot van deze sportieve en leerzame oefenwedstrijd voor de Denen, werd eerst 5-2 en Paul Klein maakte het halve dozijn vol voor de Duinkikkers. Eindstand 6-2. „Loke" gaat ieder jaar op toernee en is reeds in Duitsland en Oostenrijk geweest, en is nu in ons land en gaat volgend jaar naar Schotland. Zij doen hun best het polospel goed onder de knie te krijgen, zodat ze ook aan wedstrijden kunnen gaan deelne men. Zij beschikken over twee over dekte zwembaden en hebben ongeveer 200 leden. Zij trainen tenminste zes uu-r per week. Volgens de leiders hebben de dames en heren een prettige week in Soest ge had en hebben veel geleerd. Voor de jeugd van S.O. Soest zijn in de maand augustus een serie oefen wedstrijden samengesteld door het jeugdbestuur. De junioren-A zullen donderdag 9 augustus op het K.N.V.B.-centrum in Zeist een wedstrijd spelen tegen DCG uit Amsterdam. Zaterdag 11 augustus komen alle jeugd-, pups, pupillen- en juniorenelftallen in het veld tegen het reeds bovengenoemde D.C.G. uit Am sterdam. Zaterdag 18 augustus zal voor de twee de maal het jeugd- clubkampioenschap Soest aan de Bosstraat plaatsvinden. Vorig jaar was het de overbuurman SEC dat met zijn jeugdelftallen als overwinnaar uit de bus kwam. De deel nemende verenigingen die dit jaar om dit kampioenschap gaan strijden zijn Hees, SEC (dat de beker moet verdedi gen), Soesterberg, VVZ, en de organi serende vereniging S.O. Soest. Zondag 19 augustus komen weer alle jeugdelftallen in het veld en als tegen stander komt het Amersfoortse Quick naar Soest. Ter afsluiting van dit oefenprogramma zal het junioren-a-team zondag 26 au gustus deelnemen aan een sterk bezet toernooi in Hengelo bij „Tubantia". De geplande wedstrijden in Amers foort voor alle jeugdelftallen tegen H.V.C. op 4 augustus zullen niet door gaan, daar H.V.C. op die datum nog niet de beschikking heeft over de vel den. JUWELIER HORLOGER Winkelcentr. „Smitshof", Soest, Tel. 02155-19170 Brinkstraat 22-26, Baarn, Tel. 02154-5594 I GOUDEN CLOSE FOR EVER" ARMBANDEN STERRENBEELDEN en KINDERKOPJES in goud en zilver j-ï ZILVEREN LETTERBROCHE kijrgt u cadeau bjj een gouden „close for ever" band Vorig jaar kwam het jeugdbestuur van S.O. Soest op het idee om dit kam pioenschap vóór de aanvang van de competitie te laten spelen en men heeft daarvoor de Soester jeugd een schit terende beker verworven. Deze trofee is het hele jaar het bezit geweest van de overbuurman SEC, die toen als win naar uit de bus kwam. Wie er dit jaar over de beste jeugd beschikt zal zater dag 18 augustus, om ongeveer 5 uur, bekend worden, als de burgemeester, mevrouw J. M. Corver-van Haaften, de prijs zal uitreiken. Door alle Soester verenigingen zal met 1 junioren-, 1 adspiranten-, 1 pupillen- en 1 pups-elftal gestreden worden. Deze elftallen zijn ondergebracht in vier poules, waarin een halve compe titie wordt gespeeld. De winnaar van zijn poule mag zich dan één seizoen lang jeugdkampioen noemen. Als alle wedstrijden in de poules gespeeld zijn, worden de punten van de vier elftal len van elke vereniging bij elkaar op geteld en wie dan als hoogste is ge ëindigd zal de trofee uit handen van de burgemeester in ontvangst mogen nemen. Voor alle poulewinnaars is er ook een prijs en verder zal iedere jeugdspeler een herinneringsvaantje mee naar huis krijgen. Het toernooi wordt gehouden volgens de reglementen van de K.N.V.B. en de wedstrijden zullen geleid worden door scheidsrechters van de K.N.V.B. en van de afdeling Utrecht. De deelnemende verenigingen zijn HEES, SEC, VVZ, Soesterberg en de organiserende vereniging S.O. Soest. Naar aanleiding van het verlenen van bouwvergunningen zond de Werkgroep Gemeentepolitiek D '66 op 18 juli de navolgende open brief aan het college van Burgemeester en Wethouders van Soest. Geacht College, Het moet ons van het hart dat wij het betreuren dat U aan mevr. mr. J. M. Corver-van Haaften en de heer J. A. F. M. Luyten een bouwvergunning heeft verleend zonder de daarvoor ge bruikelijke procedure te volgen. De Soester inwoners zouden door deze inconsequente handelwijze licht in ver warring gebracht kunnen worden. Juist nu het ons gebleken is dat in de laatste tijd uw college de adviezen van de schoonheidscommissie zo stipt heeft willen opvolgen (Kerkpad, Van Len- neplaan) had in dit geval, waarbij ook de eerste burger van Soest betrokken is, toch wel de uiterste zorgvuldigheid in acht genomen mogen worden. Werkgroep Gemeentepolitiek D '66 voorzitter, H. GERTH. In de reeks „Kerkmuziek Dom" zal de Soester organist Jan Jansen a.s. zater dagmiddag, van 3.30 tot 4.00 uur, de navolgende orgelwerken uitvoeren: 1. Chromatisch Fantasie, J. P. Swee- linck. Deze Fantasie is gebouwd op een da lende reeks halve tonen waartegen steeds nieuwe thema's komen. 2. Sonate V in C dur, J. S. Bach. De triosonates schreef Bach voor zijn zoon Wilhelm Friedemann voor zijn muzikale en technische ontwikkeling. De delen van deze sonate zijn: a. Al legro (Rondavorm), b. Largo, c. Allegro (2 thema's). 3. Praeludium und Fuge d moll, Max Reger. De Fantasie begint met een introductie voor het volle orgel, daarna komt de melodie tweemaal in de tenor (linker hand) gevolgd door een gecoloreerde bewerking en één met de melodie in het pedaal. Het laatste deel bestaat uit een levendige fuga. Programma 4 augustus 1973, 3.30 uur: Organist: Stoffel van Viegen. 1. Prelude en Fuga, G. F. Handel. 2. Toccata Pastorale, G. Frescobaldi. 3. Voluntary, J. Stanley. 4. Prelude, J. S. Bach. 5. Trio, J. S. Bach. 6. Sonate III le deel, F. Mendelssohn Bartholdy. Toegang vrij. Zaterdag werd op de Torenstraat C. v. d. B. (23) uit Soesterberg aangehouden, die op een motor reed zonder enige papieren. De politie nam de motor in beslag en de eigenaar kon deze terug krijgen als hij zich met de benodigde papieren meldde. verkrijgbaar bij interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Tel. 02155-12180 gratis kleurenfolder beschikbaar Maandagmorgen is op de rijksweg door Soest een controle gehouden op het vrachtverkeer. Van 9.00 tot 13.00 uur werden in totaal 15 wagens gecontro leerd waarbij de bestuurders van 7 wagens een proces verbaal opliepen. Van twee vrachtwagens werd het ken tekenbewijs ingenomen, daar deze een gevaar in het verkeer waren. De ge breken die voorkwamen waren over het algemeen gladde banden, overbe- laden of hadden een ongeremd wiel. De 12-jarige Bennie A., wonende aan de Dalweg, haalde met zijn vriendjes oud papier op in de flat aan de Alb. Cuyplaan. Op de trap van de flat kwam hij te vallen en blesseerde zijn enkel. Per ambulance werd hij naar Zonnegloren vervoerd. Na behandeling kon hij huiswaarts keren. Tijdens een surveillance route trof de politie een Gitroënv ,ID onbeheerd aan de Rademakersraat te Soesterberg aan. Bij inspectie van de wagen vond men in de kofferruimte een diplomatentas met een inhoud van 4 gouden armban den, 2 gouden horloge's en 2 zilveren horloge's. Nadat men de wagen enige tijd geobserveerd had heeft men daar na de diplomatentas maar op de post Soesterberg gedeponeerd. Bij nader on derzoek bleek de wagen eigendom te zijn van J. van V. uit Den Haag. Vorige week donderdag werd een con trole op de maximumsnelheid gehou den op de Stadhouderslaan. In een tijd vak van 5 kwartier passeerden 277 wa gens, waarvan er 22 in overtreding waren. In de nacht van zondag op maandag werd de 42-jarige ambtenaar J. A. L. v. S. uit Hoevelaken door de politie op de Birkstraat aangehouden, daar hij slingerend over de weg reed. Geconstateerd werd dat Van S. te diep in het glaasje gekeken had. De be manning van de surveillancewagen nam Van S. mee naar het bureau voor een bloedproef en sloten hem toen voor ontnuchtering op, waarna hij 's mor gens huiswaarts kon keren. BIJ BAR - CAFE - RESTAURANT MIDDELWTJKSTRA AT 2 TELEFOON 13331 Zaterdag werd aan de Birkstraat de 25-jarige J. van S. uit Hilversum aan gehouden, wiens auto zoveel gebreken had, dat deze uit het verkeer moest worden genomen. De wagen had een deiect aan de voorwielen, gladde ban den en een zwevende bodem. Van S. heeft vrijwillig afstand gedaan van de wagen en tekende een afstandsverkla ring. Op de Wijnand Toplaan werd de volks wagen van de heer P. A. P. v. d. M. door de politie van de weg gehaald, daar ook deze in een zeer slechte staat ver keerde. Het kentekenbewijs werd In genomen. In de Supermarkt van de firma Zoete lief, werd vrijdag de 30-jarige mevr. R. N.-F. door de bedrijfsleider betrapt op winkeldiefstal. Deze waarschuwde de politie, die proces verbaal opmaak te. De totale waarde van de levensmid delen die zij probeerde mee te nemen was 18 gulden. J van de Gemeentehof. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, maken bekend, dat hun college heeft besloten door de plaatsing van borden 54b van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, een parkeerplaats voor een mindervalide aan te geven nabij de woning Wiardi Beckmanstraat 282 te Soest. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, doch ingediend bij de commis saris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ont vangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club K.N.A.C., de Koninklijke Nederlandse Motorrij dersvereniging, alle te 's-Gravenhage en aan gedeputeerde staten dezer pro vincie. Soest, 26 juli 1973. Burgemeester en wethouders van Soest, De secretaris (l.s.) J. L. VAN BOMMELEN De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemees ter en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan B.V. Maatschappij van Onroerende Goederen „Het Mid denstandshuis", Herengracht 580, Am sterdam, op haar daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen ten behoeve van het bouwen van een bankgebouw, op het perceel, gele gen aan de Van Weedestraat, kada straal bekend gemeente Soest, sectie A. nr(s). 3614 en 4343. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 26 juli 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN van A. M. M. Gravemaker en C. W. A. M. Tuinder. Maya, dochter van T. A. L. Meijer en F. D. Trib. Maud, doch ter van E. W. M. Nicolaas en M. S. H. Eijsbroek. Fleur Marie-Christine, dochter van F. P. van Waning en F. Hoogeveen. Sebastiaan Johannes Jacobus, zoon van J. A. M. Hilhorst en C. M. Schimmel Maarten Pieter, zoon van P. E. van Riessen en I. L. Lacourt. Freddy Richard Petrus, zoon van R. M. Voskuilen en E. Kaats. Carlien, dochter van A. J. Croonenberg en A. van der Heijden. Helène Maria Francisca, dochter van M. J. Boeren en J. Bus. Ilse Fiona, dochter van P. J. M. Smeets en J. E. T. Snijders. ONDERTROUW: Bernardus Johannes Cornelis Roedelof met Richarda Adriana ten Haaf. Gerardus Johannes Boer met Elizabeth Maria Johanna Geerlings. Lamber- tus Johannes Maria Roest met Elisabeth Hendrika Petronella van den Wijn- gaart. Johan Agnetus Zijlstra met Marrigje Batterink. Paulus Carolus Maria Wareman, met Riemina Mensti- ne Henrika van Essen. Theodorus Wilhelmus Geeve met Teresa Serafina Pellegrino. Otto Johannes Wijnands met Albertina de Gooijer. GETROUWD: Gijsbertus Wallet met Carmen Rainel- da Martina. Pieter Hendrik Anton Roels met Wilhelmina Overeem. Adrianus Johannes Cornelis Niehof gen. Weming, met Anna Geertrude Maria van der Linden. Ronald Ruiz met Brigitte Maria Huber. Antonius Ge rardus Vallerberghe met Hendrika Maria Clazina van de Vlag. Cor nelis Gerardus van Dorresteijn met Elbertha Magdalena Maria van Schalk wijk. Bauke van der Leij met Jan- nie Gera Johanna Tak. OVERLEDEN: Hermanus Marinus van Riezen echt genoot van H. W. Schmidt. Piet Benink, weduwnaar van A. Schreuder. Christiaan Klaui, echtgenoot van V. Kamminga. Jannetje Antonia Hoe- deman, echtgenote van J. van Duin kerken. Elsje Kropff. Steven Groen, echtgenoot van H. de Jong. Susanna van der Hilst, weduwe van J. G. Geval. Leonardus Heij, echt genoot van J. E. Veen. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 301 tot en met 360. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemeester en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan N. van der Maas. Eikenlaan 18, Soest, op zijn/haar daar toe gedaan verzoek op grond van h»t bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto arti kel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een woonhuis, op het perceel, gelegen aan De Genestetlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 3439. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 26 juli 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Botany Bay" (1/8). Canada: ms „CP Discoverer" (1/8). Indonesië: ms ..Thurungia" (30/7). Israël: ms „Galila" (31/7). Japan: ms „Kitono Maru" (30/7). Kenya, Oeganda en Tanzanië: ms .Korshamn" (30/7). Ned. Antillen: ms „Mercurius" (30/7). Suriname: ms „Mercurius" (30/7). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sealand Mc Lean" (1/8). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „S.A. Vergelegen" (1/8). GEBOREN: Nienke, dochter van S. van Gosliga en J. K. Kooistra. Geeske Brecht, dochter van E. ten Wolde en G. G. M. van Heukelen. Claudia, dochter van J. Sieben en G. van Klooster. Eve- lyne Elisabeth Anna Maria, dochter Melding van inbraak kreeg de politie van de werkster van de woning aan de Soesterbergsestraat 130. Zij ontdek te de inbraak toen zij het huis bin nenkwam om haar werkzaamheden te verrichtten. Alle kasten en laden waren geopend en doorzocht. Of er iets ontvreemd was is niet be kend daar de bewoners met vakantie in Frankrijk verblijven. Donderdagmorgen kreeg de politie aangifte van mevr. Van B. dat een jon geman van plm. 16 jaar nabij Zonne gloren aan de Soesterbergsestraat te genover haar schennis der eerbaarheid had gepleegd. De jongeman die onbe kend bleef, sprong uit de struiken op het fietspad voor de fiets van mevr. Van B. en pleegde schennis. De 55-jarige P. F. verleende zondag op de kruising Soesterbergsestraat-Van Beuningenlaan geen voorrang aan de bromfiets, die bereden werd door R. R. H. uit Bilthoven, die als duo-passagier zijn broer J. H. meevoerde. F. reed de Soesterbergsestraat op en schepte toen de bromfiets. J. H. liep door de val een gebroken bovenarm op en werd per ambulance naar Zonnegloren ver voerd. Na behandeling kon hij weer naar huis terugkeren. Zondagmorgen kreeg de politie mel ding dat op de Torenstraat 2 koeien stonden. De koeien werden het weiland ingedreven van de heer Kuijper aan de Peter v. d. Breemerweg. In de nacht van zaterdag op zondag trachtten jongelui in Soesterberg een sigarettenautomaat te lichten. Toen ech ter de politie arriveerde, vluchtten de jongens weg en werden niet meer ge vonden. Van de automaat bleek een laatje open te staan met op de grond verschillende gebroken sigaretten en een kammetje. De daders hebben waar schijnlijk getracht de pakjes met de kam uit de automaat te halen. Met ingang van 1 augustus zal de heer H. Bakker uit Hoogeveen in dienst treden van de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening aan de Burg. Grothestraat 51 Soest. Zijn functie is maatschappelijk werker bij de sectie Algemeen Maatschappelijk Werk. De heer H. Bakker heeft zijn 4-jarige opleiding aan de sociale academie ,Dt Nijenburgh" te Baarn gevolgd. Trainer D. Woudenberg van de Sport vereniging SEC is dinsdag 24 juli j.1. weer begonnen met de training. De op komst was enorm groot. Van de 33 ge selecteerde spelers waren er 27 aan wezig. De training geschied de eerste 14 dagen nog in de Soester duinen. Inmiddels zijn er diverse verenigingen die SEC hadden aangeschreven voor een oefenwedstrijd. In de maand augustus a.s. worden te vens nederlaagwedstrijden gespeeld. Het programma luid als volgt: 5 augustus: Vreeswijk, met 4 elftallen (uitwedstrijd). 12 augustus: SCE, (Nijmegen) le en 2e elftal. 15 augustus: Hilversum, le en 2e elftal. 18 augustus: Zuidvogels, le, 2e en 3e elftal. 26 augustus: Velox, le en 2e elftaL 29 augustus: BVC, le en 2e elftal (uit wedstrijd). 2 september: Stichtse Boys, le en 2e elftal.

Soester Courant | 1973 | | pagina 7