HOMEE Heropening herenkapsalon Tielemans Ton Beuken J§ KRUISWOORDPUZZEL EGvSETTEN li M i BRUIDSREPORTAGE FOTO VAN DAM V.V.V.-NIEUWS Een goede kant aan een zinloze vliegtuigkaping Nummerplaat van auto leidde tot dader Licht gewonden Geen papieren de fantastische keuken SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155-180 09 de Steenhoffstr. 66 Soest Tel. 18644 - Oplossing puzzel vorige week PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten arabia/fins aardewerk MEDISCHE DIENST BEZOEK! BEN ZIEKENHUIZEN Maatschappelijk Werk Soester Courant van donderdag 2 augustus 1973 Het zat de heer Tielemans, eigenaar van de in Soest bekende herenkapsalon aain de Oude Utrechtseweg niet mee, toen hij acht weken geleden zijn één- mansbedrüf tijdelijk moest sluiten wegens ziekte. Maar de bezoekers van zijn kapsalon kenden de heer Tielemans wel zo goed, dat zU ur gewoon op rekenden, dat na enige tijd de deur weer zou open gaan en de heer Tielemans als haarkunstenaar voor zijn cliënten weer geheel her steld aan hun stodl zou staan. Gelukkig voor de heer Tielemans en zijn gezin zijn deze verwachtingen uit gekomen. Dinsdagmiddag j.1., om 17.00 uur, ging de deur weer open en de heer Tielemans en zijn echtgenote ontvingen de blangstellenden om de opgefriste heresalon in ogenschouw te nemen, want gedurende de gedwongen slui ting heeft de heer Tielemans de nodige veranderingen in zijn herensalon laten aanbrengen. De Soester Bouwmaatschappij plaatste In het pas vernieuwde interieur een nieuwe kaptafel en als aanpassing voor zichzelf, maar ook voor het comfort van zijn heren cliënten liet hij een electrisch beweegbare stoel installeren, waarin de cliënt niet alleen in een ontspannen houding gekapt kan wor den, maar waarin het ook mogelijk ls de cliënt tijdens het kappen een rug massage te geven. De heer Tielemans voert reeds zestien jaar zijn eenmanszaak tot volle tevre denheid van een zeer grote klanten kring, die zich, niet alleen uitstrekt (met Hasselblad) KING SIZE for maat tot 30x40 cm in album. Eemnesserweg 81. Baam. Tel. 02154-7552 Nadat zij twee jaar gesloten waren, zijn vanaf medio juni de Katakomben te Valkenburg weer geopend. Deze Ka takomben zijn een nabootsing van de Katakomben, die door de eerste chris tenen te Rome als toevluchtsoord en begraafplaatsen werden aangelegd. Voor wie de neus graag in de oudheid steekt is een tocht naar deze geheim zinnige gewelven beslist een belevenis. Trouwens de provincie Limburg heeft nog meer te bieden en wanneer uw vakantie dit zuidelijk deel van Neder land invoert, gaat u dan niet weg, vóór u de gids over alle beziienswaardig- heden en attrakties, speciaal van Lim burg. heeft gehaald. U kunt hiermee uw programma voor iedere dag op maken. Een tip voor de enkeling of de familie, die liever op eigen initiatief iets onder neemt is ongetwijfeld het „Doe 'n dagje Deventer". U kunt dat dagje letterlijk alle kanten uit. Bezoek aan De Waag, het Stadhuis, de Lebuinuskerk, het Buiskensklooster, Museum De Drie Ha ringen. het museum van Mechanisch speelgoed, een boottocht over de IJssel maken en wandelen door de stad De venter aan de hand van een boekje, dat de VW Deventer U tegen een kleine vergoeding verstrekt. Op het raambiljet in onze étalage wordt u alles uitvoerig verteld. Foldermateriaal is niet aanwezig. Waarheen in Gelderland? Een verba zend praktische krantje met evenemen ten en arrangementen van de Gelderse streek WV's. waarin tevens een platte grond, waarop deze tips voor Gelder land zijn aangegeven, kunnen wij u bieden. Besproken worden: de Veluwe met Gel derse valei, het Gelders rivierengebied, de Lijmers, het Montferland en het Rijk van Nijmegen. Aangezien Gelderland ons buurland is. kunt u ook voor uw dagtochten veel plezier van dit krantje beieven. Wij bevelen het daarom warm bij u aan. En om nog eens met Limburg te ein digen. een duidelijk kaartje van Lim burg, waarop alle autotochten, zoals deze door de ANWB werden uitgezet, zijn beschreven, is tegen een kleine prijs bij ons verkrijgbaar. Ook wanneer u op andere tijdstippen van het jaar deze provincie wilt bezoeken, komen de bloesemtochten (in het voorjaar) en de aspergetochten (mei-juni) eveneens door middel van dit kaartje van pas, U beeft er het hele jaar iets aan. in de vakantie jarig? Wees met de KADO-BON niet karig. VVV heeft ze. De heer Tielemans „terug van wegge weest" in zijn gemoderniseerde kapsa lon. over geheel Soest en Soestdijk, maar ook 'tot Baarn en Hilversum. De heer Tielemans kapt niet alleen op de traditionele wijze, doch is ook zeer bedreven in het verzorgen van de mo derne kapsels zoals langhaar en het korte-lang haar, dat nu de laatste mo de is voor het mannenhaar. De föhn is hierbij ook bij hem een onmisbaar in strument. Zeer veel jongelui bezoeken regelmatig zijn zaak. Van harte hopen wij met hem dat al zijn relaties weer snel de weg terug zullen vinden naar de Oude Utrechtseweg 57 en wij wen sen hem daarbij veel sterkte toe. WEKKERS EN REI5WEKKER5 3UWELIER HQRLOGER SOESTO'JK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-14785 Het finaal mislukken van de meest zinloze vliegtuigkaping die ooit voor de „palestijnse zaak" is ondernomen, heeft althans één goede kant. De ka pers zijn in Libve terstond gearre steerd en hun wacht een berechting, zo is althans gemeld. Dit nu is een heel verschil mt de gebruikelijke ma nier waarop in het land van kolonel Khadaffi terroristen worden ingehaald. De daders van de moordpartij in het olympisch dorp van München b.v, wer den als helden vereerd. Nu liggen de zaken natuurlijk wel anders, voor zo ver men dit thans kan overzien. De aanval was niet direkt op Israël ge richt en als het al de bedoeling is ge weest enige aktie te ondernemen die het Israël lastig moest maken, dan is dit niet gelukt. De veronderstelling is geopperd dat de kapers van plan zijn geweest om de jumbo-jet als een soort levende bom boven Haifa of Tel Aviv te brengen om daarmee de vrijlating af te per sen van de Japanner, die na het bloed bad van Lod nog steeds in een cel zit. Welke plannen er ook geweest zijn, de dood van een kaap9ter, die wellicht de enige was die de plannen kende, heeft ervoor gezorgd dat ze niet volvoerd werden. Het al maar wachten op in- strukties van het „hoofdkwartier", waarvoor de passagiers dagenlang op het hete vliegveld van Doebai moes ten blijven, duidt zeker op verwarring. Er steekt ook een zekere logica in dat de kapers, bij uitblijven van bevelen, maar naar hun thuishaven zijn gegaan. Tenslotte zou Libye bijzonder prijs stellen op een aktie die als Vergelding kon dienen voor het neerschieten van een Libisch vliegtuig door de Israëli's. Dit laten doorschemeren dat de aktie beraamd was in Libye kan er goed toe hebben bijgedragen dat de kapers niet gehuldigd maar gearresteerd wer den. Tenslotte is door hen niets gedaan waarop zelfs met een beetje trots ge wezen kan worden - het enige wat bereikt is, is dat de naam en faam van de palestijnse terroristen en hun aanhang van Japanners weer wat meer is bezoedeld. De omstandigheid echter dat ditmaal rle kapers geen enkele veilige haven hadden is het belangrijkste. Dit na melijk is de enige manier om er een eind aan te maken dat luchtreizigers voortdurend het risiko lopen onschul dig misbruikt worden in chantagepo gingen die makkelijk in een bloedbad kunnen eindigen. Het aantal vliegtuigkapingen in de VS is het afgelopen jaar sterk gedaald. Voor een deel is dit toe te schrijven aan de perfektionering van de kontrole op wapens, waaraan iedere luchtreizi ger zich moet onderwerpen. Maar nog meer speelt mee dat Cuba is afgestapt van zijn politiek om vrijwel ieder die met een gekaapt vliegtuig kwam aan zetten. soontaan asiel te verlenen. Er zijn ter bestrijding van de luchtka- oerij diverse plannen geopperd, o.a. °en boycot van landen die niet. op treden tegen kaners. In het Libische geval is dit vrij irrelevant - zoveel luchtverkeer is er niet en de arabische luchtlijnen zullen zeker niet meedoen aan de bovcot. Bovendien blijkt het ook weer niet zo makkeiiik de piloten- organisaties tot dergelijke akties te brengen. Tenslotte ziin dit vakvereni gingen en die schromen zich in te la ten met affaires die toch ook wel de- gelük een politiek asnekt hebben. De «nige doeltreffende manier is ervoor zoreen dat kaners eeen kans hebben hun e'rnf te ontgaan als ze aan de "rond komen. Dat. dit, eindeliik ge beurt. daarop is nu door het Libische optreden enige hoop. De 27-jarige H. reed op de Konings weg een lichtmast ondersteboven met zijn auto. Hij was in staat om verder te rijden en ging naar huis, terwijl hij vergat aangifte te. doen bij de politie. De gewaarschuwde politie vond op de plaats van het „misdrijf" echter een kentekenplaat, waardoor de schuldige spoedig gevonden werd. De 16-jarige C. C. H. en de 2-jarige J. H. F. D., staken de Soesterbergse- straat over, terwijl zij in hun uitzicht gehinderd werden door een melkwa gen die daar geparkeerd stond. De 65-jarige F. E. W. kon het tweetal met zijn personenauto niet meer ontwijken. Zij werden licht gewond en werden naar Zonnegloren vervoerd, vanwaar zij, na behandeld te, zijn, weer huis waarts konden keren. Tijdens een routine-controle werd de 33-jarige Turk T. I. er op betrapt dat hij illegaal in Soest verbleef. T. I., die gehuisvest was in een pension aan de Julianalaan, is over de grens gezet. milmö (Ook op zaterdag geopend). KLIMAAT SURINAME. Kunt u mij misschien ook enige inlichtingen geven omtrent het klimaat (regenval, tem peratuur ePz.) van Suriname? Antwoord: Suriname ligt tussen 2 en 5 graden noorder breedte en heeft dien tengevolge een tropisch klimaat De sei zoenen- worden dan ook niet zoals bij ons onderscheiden in zomere, herfst, winter en lente (een verdeling die op temperatuurverschillen berust), maar, in verband met de verschiillen in re genval, in een grote- en een kleine re gentijd en een grote- en kleine droge- tijd. De grote regentijd loopt van mid den maart tot eind juli; de grote dro- getijd van begin augustus tot half no vember; de kleine regentijd van half november tot begin februari en de kleine droge-tijd van begin februari tot midden maart. In Paramaribo, dat bij de zee ligt, valt jaarlijks gem. 2.200 mm regen, maar verder het binnen land in neemt dit toe, hoewel de regen val er zeer onregelmatig is en daarom moeilijk in een grafiek is vast te leg gen. (Ter vergelijking: in Nederland bedraagt de gem. regenval per jaar 742 mm.) De temperatuur in Parama ribo wordt getemperd door de zee wind en bedraagt gem. 27 gradene C., maar in het binnenland ligt de gem. 27 graden C., maar in het binnenland ligt de gem. temperatuur iets hoger. (Ter vergelijking: in Nederland bedraagt de gem. temperatuur ca. 9,5 graden C.) KOPER. Ik ben in het bezit van een oude koperen ketel, welke erg smerig is. Ik heb geprobeerd hem met staal- wol weer mooi te krijgen, maar nu zijn er allemaal kleine krasjes op ge komen. Wellicht kunt u mij zeggen hoe ik moet handelen om hem weer mooi te krijgen? Antwoord: Om het mooiste resultaat 1 2 3 4 |5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 31 28 29 JU 3J 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 48 45 46 47 49 501 51 53 54 55 56 57 58 59 60 61 R HORIZONTAAL: 1. hemellichaam; 6. voelspriet; 11. bos je haar; 12. eenh. v. druk; 13. wand versiering; 14. gevangenis; 16. vr. munt; 18. speelgoed; 19. pl. in N.-Holland; 20. slim; 22. kus; 24. pl. in Noorwegen; 26. boomvrucht; 28. graansoort; 29. pl. in Drente; 30. damp; 32. buigzaam; 33. visgerei; 34. primitief vaartuig; 37. dwingeland; 39. gehoorzaal; 42. zuinig; 43. richting; 44. meisjesnaam; 45. ge voel; 46. eng. titel; 49. drank; 51. vis; 54, dwaas; 55. godin; 56. voorzetsel; 58. meisjesnaam; 59. zangstem; 60. onder scheidingsteken; 61. aantekening. VERTICAAL: 1. gutsen; 2. bestemming; 3. grote bijl; 4. vogel; 5. uitdrukking 6. koraaleiland; 7. telwoord; 8. drinkgerei; 9. netto; 10. bezigheid; 15. vruchtbare plaatsen; 17. voorschrift; 19. uniek; 21. deurstijl; 23. aanzien; 25. bevel; 27. buigzaam; 28. cijfercombinatie; 31. afgelegen; 34. glas gordijn; 35. in orde; 36. wat gesproken wordt; 37. driekroon; 38 familielid; 39. deel v. e. toneelstuk; 40 deel v. Ame rika; 41. myth. figuur; 47. bezittelijk vnw.; 48. menigte; 49. losse naad; 50. droogoven; 52. ledemaat; 53. koeie- maag; 56. geheel de uwe; 57. bijbelse naam. HORIZONTAAL: 1. plataan; 6. Granada; 11. o.k.; 12. san daal; 14. dr.; 15. boer; 17. klis; 20. ar moe; 22. leest; 23. aard; 25. netel; 27. lire; 29. Arkel; 31. nee; 32. kales; 33. la; 34. rins; 36. darm; 38. kk; 39. b.1. 40. be: 41. re; 42. n.b.; 43. b.i.; 44. kelk; 46. keer; 48. a.v.; 50. Oeral; 52. oor; 54. tarra; 56. kras; 57 mulat: 59. noen; 60. atlas; 62. banjo; '64. meug; 66. taak; 67. n.t.; 69. sigaret; 72. ja; 73. ge laten; 74. kronkel. VERTICAAL: 1. portaal; 2. l.k.; 3. asem; 4. Aaron; 5. nn.; 6. ga; 7. rakel; 8. alle; 9. d.d.; 10. arabesk; 13. do; 15. bark; 16. order 18. islam; 19. stil; 21. eens; 22 leed; 24. Arabier; 26. te; 28. rekbare. 30. libel; 32. kreet; 35 nel; 37 are: 43 bokking; 44 kaste; 45 kous; 46. krab; 17 ranja: 49. vandaal; 51. raam; 53 o.l 55 rook 57. magie; 58. tater; 61. lust; 63. N.A.T.O.; 65. ka; 68. te; 70. g.n.; 71. r.k.; 72. je. te krijgen dient koper gepolijst te wor den. y kunt proberen de meeste kras sen weg te poetsen met een schuurmid- deel. Daarna polijsten, het liefst eerst met een grove pasta, daarna met een fijner. U kunt voor het polijsten ge bruik maken van een lappenschijf op een (hand) boormachine. Het beste is om de machine ergens op vast te zet ten en dan met de ketel in de hand tegen de schijf duwen. Het vervelende zal waarschijnlijk zijn, dat het motor tje wellicht ndet sterk genoeg is, zodat u voorzichtig te werk moet gaan om hem ndet te laten vastlopen. Het werk zal hierdoor wel meer tijd in beslag gaan nemen, maar het loont de moeite. FLUOR. Ik zou gaarne wat meer vernemen over de problemen welke allemaal een rol spelen aangaande de fluoridering van het drinkwater. Weet u een adres waar men over onafhan kelijke gegevens beschikt? Antwoord: Het bij uitstek geschikte in formatieadres inzake de waterfluoride- ring is wel de Stichting Waakzaam heid Drinkwater, Mesdaglaan 3, Bosch en Duin (post Bilthoven). ROD STEWARD. «- In welke popgroep heeft Rod Steward vroeger gespeeld? Antwoord: Rod Steward speelde vroe ger in de groep van Jeff Beek, daarna is hij naar de Small Faces gegaan- thans is hij aan een solo-karrière be zig. MAANDNAMEN. - Zou u mij een op gave kunnen geven van de (bij)namen van de maanden? Bijv. januari louwmaand; wat betekent eigenlijk dit louw? Antwoord: Tegenwoordig worden de ze bijnamen niet zo erg veel meer ge bruikt, maar in oude geschriften ko men ze veel voor. De opgave wordt: Januari louwmaand (louw looi). Februari sprokkelmaand. Maart lentemaand. April gras- of paas- maand. Mei bloeimaand. Juni - zomermaand. Juli hooimaand. Au gustus oogst- of koornmaand. Sep tember herfstmaand. Oktober wijnmaand. November slachtmaand. December wintermaand. OMROEPBIJDRAGE. - Van een ken nis hoorde ik, dat ik als A.O.W.-er een kans zou hebben om verlaging van de omroepbijdrage te krijgen. Kan dit echt, en waar moet ik dat aan vragen? Antwoord: Om in aanmerking te kun nen komen voor reduktie van de om roepbijdrage (per 1-7-1973 verhoogd van 75,- naar ƒ108,-) moet u vol doen aan de volgende eisen: 65 jaar of ouder; en ongehuwd of ge huwd geweest;, en alleenwonend (dus niet inwonend bij kinderen of familie); en alleen A.O.W, genieten (dus geen bijstand of pensioen erbij), of als u in een bejaardencentrum of verpleegin richting verblijft en alleen zakgeldI kleedgeld ontvangt. Als u aan elk van deze voorwaarden voldoet, dan komt u voor één jaar in aanmerking voor een reduktie van de omroepbijdrage A (televisie) van 108,- tot 90,-. Een formulier voor het aanvragen van deze vermindering kunt u uitsluitend ver krijgen door een briefkaart met alleen uw naam en adres te zenden aan: Dienst Omroepbijdragen, Hofweg 3, 's-Gravenhage. Deze formulieren zijn dus NIET op het postkantoor ver krijgbaar. In afwachting van een be slissing op uw verzoek, betaalt u het normale tarief. Als uw verzoek wordt ingewilligd ontvangt u het teveelbe- taalde terug. PAUL KRUGER. - Paul Kruger over leed in 1904 in Zwitserland. Voor zo ver mij bekend is hij in Pretoria be graven. Is het mogelijk, dat zijn stof felijk overschot via Nederland naar Zuid-Afrika is overgebracht? Mijn moeder meent n.1. zijn kist gezien te hebben, maar ik vermoed, dat 2e de begrafenis van Prins Hendrik in ge dachte heeft. Antwoord: Het stoffelijk overschot van President Paul Kruger is inder daad via Nederland naar Zuid-Afrika vervoerd, n.1. door de Batavier VI, welk schip door de Nederlandse rege ring speciaal voor dat doel was inge richt. Het is dus zeer wel mogelijk, dat uw moeder de juiste herinnering aan dit feit heeft bewaard. STUDIEBEURS. - Mijn zoon van 21 wil graag een studiebeurs aanvragen. Kunt u ons helpen aan het adres van de instantie aan wie de aanvraag ge richt moet worden? Antwoord: Deze aanvraag dient ge richt te worden aan: Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, afd. Rijksstudietoelagen, Prof van Hall straat 3, Groningen, tel. 050-188777. POSTZEGELS. - Vroeger waren er liefdadigheidsinstellingen, die gaarne oude gebruikte binnen- en buiten landse postzegels wilden hebben. Kunt u mij zeggen of zulke instellingen er nu nog zijn en zo ja, een adres? Antwoord: Een instelling welke gaar ne uw gebruikte binnen- en buiten landse postzegels wil hebben is bijv. Stichting De Opbouw, Burg. Reiger- straat 86, Utrecht, tel. 030-512231. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zaterdag 4 aug., 20.15 uur, clavecimbel door J. Jansen, m.m.v. G. Terink blok fluit. Portugese-, Spaanse en Italiaanse composities. 10 uur ds. P. Kloek bediening Heilige Doop. 19 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds. B. Maarsingh, Amersfoort. „De Open HoF', Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur, gezamenlijke dienst met gere formeerden. Voorganger ds. J. W. B. Smit, vlootpred., Soest. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 uur ds. J. Hovius, Dordrecht. 17 uur ds. P. Talsma, Utrecht. Zonnegloren 10 uur ds. J. E. Drost, Baarn. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Jeugdkerken 10 uur Ellheto, Driftje. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 9.30 uur ds. J. R. Sijbrandi, Epe. 17 uur ds. C. M. v. d. Loo, Sliedrecht. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur gezamenlijke dienst met her vormden, voorganger J. W. B. Smit, vlootpred. Soest. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 uur ds. C. M. v. d. Loo, Sliedrecht. 17 uur ds. J. R. Sijbrandi, Epe. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt), Kerkgebouw N.P.B., Rcmbrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 uur ds. Brons, Veenendaal. 19 uur Kandidaat v. d. Mei, Apeldoorn. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur Leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren. Dinsdag 7 augustus 19.30 uur ds, C. Hegeman (Tholen). VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. Zondag 10.15 uur mej. C. E. Jolles, oud- voorg. N.P.B. Boersma, Zeist. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Heilig Avondmaal. Zondag 16 uur Zendeling J. Pit (Laos). SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur dienst. Hervormde kerk. 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. STERRENBERG 10.30 uur mevr. dra, C. J. Reedijk- 10 uur ds. P. Kloek, Bediening Heilige BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg Gezamenlijke dienst met de N.P.B. in haar kerkgebuw aan de Kampstraat te Baarn; aanvang 10.30 uur. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Luth. Gem., Kapelstraat, Baarn. 10.30 drs. G. Fafié. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H.A. Missen 8 en 11.30 uur, "•.30 uur Hoogmis. In de week H. missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdjjk, Burg. Grothestraat, teL 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St Willibrordusstraat. teL 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoog mis. Maandag tot en met vrijdag 8 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zondag 9.30 uur -Hoogmis, 11.30 uur Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 12.00 uur. Zaterdag 19 uur avondmis. St. Caroluskerk, Soesterberg, (met zang). verkrijgbaar bij interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Tel. 02155-12180 grafe kleurenfolder beschikbaar y SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door A. W. Chavan- nes, Colenso 32, tel. 14545 en H. van Dorssen sr. Korte Bergstraat 3, tel. 12119. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan Eerst opbellen. SOESTERBERG. Tijdens het weekend L. W. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 030- 782696. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13 30 uur A. J. Janus, de Genestetlaan 15. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur. Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Julius, Laanstraat 26. Baarn. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur Zr. A. Kulik, Dalweg 46. tel. 13703 en Zr. M. v. Loon, Van Marnixlaan 26, Amersfoort, tel. 03490-17172. Weekavonddlenst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 1 uur. Zr. G. Pluim en Zr. H. Sijtsma, Bos straat 29, tel. 14610. Spreekuren wijk gehouwen Molenstraat 11, Mlddelwijkstraat 36 en Alh Cuyplaan 118 dagelijks van 13 tot 14 uur. Telefoonnummers 12001. 12902 en 14610 Dinsdag- en donderdagavond spreekuur van 18 tot 19 uur. Molenstraat 11» Mid delwijkstraat 36. ZONNEGLOREN telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. 2e klasse A: dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. Ie klasse 11.00-12.00 uur en 18.45-20.30 uur. Kraamafdeling: Als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17 30-19.30 uur ST. ELISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 dagelijks 11.00-11.30. 14.00-14.45 en 19.00-20.00 dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 kinder-afd. dagelijks 14.15-14.45 en 18.30-19.00 DE LICHTENBERG AMERSFOOR'I telefoon (03490) 18341 dagelijks 13.45-1415 en 18.30-19 15 dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 kraam-afd.: dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afd. kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 14.45 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18 30-19.00 STICHTING MAxYTSCHAPPELIJRE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuis" Burg. Grothe straat 51, Soest, telefoon 19004 Afwezig mver. E. Kuyer-Mieras. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur. Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur tn „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. fnterk. Sociaal Centrum Spreekuur maatsch werkster.: Mevr. E. Kamper dinsdag, woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur Braam- weg 34. tel 18140. Bureau voor levens, en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25, Amersfoort Telefoon 03490-31861. Spreekuur dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavono van 7 tot 8 uur. bij voorkeur telefonische afspraak Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen. Spoorstraat 9. Baarn tel 02154-5802. UPEN BEJ AARDENWERR. Uitgaande van de Stichting Fed Raad v.h Bejaardenwerk Soest.' Warme maalt\jdenvoorziening. infor maties bij de navolgende contactadres, sen Soestdijk Mevr E. B Jonker Pott. Pr Hendriklaan 11, tel I32Ki Soesi Mid den: Mevr M A Jansen-Moesen- broeck Kerkpad a.z 57 rel 15588 Soest-zuld: Mevr S Steendijk-Geer- lings Bartolottllaan 16. tel 16389 Soes terveen hr A vam Sc herpenzeel Veenbesstraat 430 tel 14782 Soesterberg. Mevr J. Hoekstra-Ger. kes Prol Lorentzlaan 23 tel J3463- 1991 Bejaarden wacht Soest: Bereikbaar vla de oavolgende tel nrs.: 15127 12947 - J3202 - 147K2; /oor Intormabes oetreffende pedicu re dienst koffie-ochtenden, zangkoor, gymnastiekcursussen sociëteiten Cul tureel sen leren paspoort tb v beiaar den Bureau prolekt.leirftng Burg. Gro thestraat 51 tel 19289 (hij voorkeur bellen tussen 10 er 11 uur l'etetonischi Hulpdienst "t Gooi •12150-45555 24 uur per dag. Hulpcentrale Soest Telefoon 18867 ol 12894 (liefst vóór 9 uur 's morgens).

Soester Courant | 1973 | | pagina 3