Er zwemt weer vis in de Eem KSckoemaker - antenneteckniek Ravage door onvoorzichtig oversteken „De Kleine Witte" Wijnhandel-slijterij BROUWER Keiler Bier per Vz literfles 0,62 Keiler Bier Vt fles 0,41 Keiler de Luxe 6'/2 0,61 Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Wijnhandel-slijterij BROUWER Sherry Costa Del So! per fles 4,50 Sherry Medium Dry 2 liter 11,95 Welke winkelvoor zieningen heeft Soest en Soesterberg? Eerste Soester Begrafenis-Onderneming van de Gemeentehof HINDERWET HINDERWET Wijnhandel-slijterij BROUWER Whiskey Queen Anne per fles 13,95 Witte Rum Havana per fles 13,95 Zeepost HINDERWET Burgerlijke stand Meningen van lezers Pro Deo Advocaat Tel. politie niet voor alarm 19444 Wisselvallig weer bracht weinig publiek naar ,,The Continental Sinters" Begrafenisondernemer in Soesterberg. Soest en omstreken. Autoportier vernield jBtétro Bejaardenfietstocht naar dienstencentrum „De Drie Eiken" te Soesterberg Brand in autowasserette Schade tienduizend gulden Chez nous Vous êtes Chez vous Ruiten vernield met trottoirtegels Souster Courant van donderdag 2 augustus 1913 Doordat de 85-jarige heer J. J., bewoner van het bejaardencentrum „Braam- hage" onvoldoende op het verkeer lette bq' het oversteken van de Van YVeede- straat, werd hy aangereden, waardoor hij een hoofdwond en 'n gebroken enkel opliep. De heer J. die tussen geparkeerde au to's plotseling de weg overstak, werd aangereden door de motorrijder J. M. B. uit Abcoude, die door de smak van zijn motorrijwiel werd geslingerd. Zijn voertuig botste tegen een tegemoet komende auto op de linker weghelft van de 52-jarige magazijnbediende H. J. uit Amsterdam en kwam tenslotte tot stilstand tegen de geparkeerde per sonenauto van de 48-jarige ambtenaar P. L. uit Schiedam. Hierdoor ontstond er een flinke rava ge, waarvan het spitsuurverkeer nogal wat hinder ondervond. De eerste hulp aan het slachtoffer werd verleend door de artsen Chavan nes en Rip, waarna hij per ziekenauto naar Zonnegloren werd vervoerd. Steenhoffstraat 64 - Tel. 12551 Goede parkeergelegenheid Alle dranken worden gratis thuisbezorgd Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, maken bekend dat hun college heeft besloten door de plaatsing van borden 61 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens voetpaden in de wijk Klaarwater' aan te geven, zulks overeenkomstig de bij het besluit be horende situatietekening. Van dit besluit staat voor een iedere belanghebbende, beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de Koninklijke Neder landse Automobiel Club K.N.A.C., de Koninklijke Nederlandse Motorrijders- vereniging, alle te 's-Gravenhage en aan gedeputeerde staten dezer provin cie. Soest, 2 augustus 1973. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De secretaris, J. BORREMAN. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersrgels en Verkeerstekens, maken bekend dat hun college heeft besloten door plaat sing van borden 13 en 20 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens de Dr. s' Jacobstraat te sluiten voor alle motorvoertuigen gaande in de richting van de Ossen- da mweg. Van het besluit tot het nemen van bo- genoemde verkeersmaatregel staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 da gen na heden. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch behoort te worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-dierecteur van de rijkswaterstaat van de provincie Utrecht te Utrecht, de .Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond A.NW.B., de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club K.N.A.C., de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging en gede puteerde staten der provincie Utrecht te Utrecht. Soest, 2 augustus 1973. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr J M, CORVER- VAN HAAFTEN. De secretaris, J. BORREMAN. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, maken bekend dat hun college heeft besloten door plaat sing van borden 13 en 20 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens op het Van Maa- renplein te Soesterberg éénrichtings verkeer voor ai het verkeer aan te ge ven, zulks overeenkomstig een bij hun besluit behorende situatietekening. Van het besluit tot het nemen van bo- genoemde verkeersmaatregel staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 da gen na heden. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch behoort te worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-direkteur van -de rijkswaterstaat van de provincie Utrecht te Utrecht, de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club K.N.A.C., de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging en gede puteerde staten der provincie Utrecht te Utrecht. Soest, 2 augustus 1973. De burgemeester en wethouders van Soest, De Burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De secretaris, J. BORREMAN. Steenhoffstraat 64 - Tel. 12551 Goede parkeergelegenheid Alle dranken worden gratis thuisbezorgd Om deze vraag te kunnen beantwoor den zal gedurende 6 a 8 weken een nader onderzoek in heel de gemeente Soest worden ingesteld. Begin 1972 is via een enquette de werkgelegenheid geïnventariseerd, waarbij ook de b.v. b.v.o.-gegevens (bruto-winkelier-opper- vlakte) zijn verzameld.' Woensdag 1 augustus start dit nadere onderzoek en het richt zich uitsluitend op winkels. HieTbij gaat het met name om de v.v.o. (verkoop-vloer-oppervlak). De uitkomsten van dit onderzoek zijn van belang voor het in voorbereiding zijnde ontwikkelingsplan van Soest en in het bijzonder voor het onderzoek naar de omyang van het geplande nieuwe centrum nl Soest. Het is voor zowel de winkelier als voor de inwoner van belang dat het winkelapparaat en het inwonertal zo goed mogelijk op elkaar zijn en wor den afgestemd. Daarom is het te hopen dat een leder die bij dit onderzoek betrokken word» alle medewerking wil verlenen. v.h. H. W. VEIAINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 12731. b.g.g. 12455 Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid, 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van G. Stam, Nieuwerhoekplein 1, Soest, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een gara gebedrijf, annex benzine- en gasolie- verkooppunt, op/in het perceel Nieu werhoekplein 1, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H., nrs. 8322 en 7097. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bzwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op rpaadag 20 augustus a.s., des voormiddags 09.00 uur. in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zittig is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn versche nen, binnen de gestelde termijn schrif telijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeen te of in een aafigrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt ge daan. Soest, 2 augustus 1973. - Burgemeester en wethouders voor noemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De secretaris, J. BORREMAN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid, 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van G. Floor, Lan^e Brinkweg 99 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den va een agrarisch bedrijf met var- kensmester, op het perceel Lange Brinkweg 99, Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A., nr. 3376. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bzwaren tegen "het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op maandag 20 augus tus a.s., des voormiddags 11.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zit ting worden gehouden, alwaar monde ling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zittig is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn versche nen, binnen de gestelde termijn schrif telijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeen te of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt ge daan. Soest. 2 augustus 1973. Burgemeester en wethouders voor noemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De secretaris, J. BORREMAN. Steenhoffstraat 64 - Tef. 12551 Goede parkeergelegenheid Alle dranken worden gratis thuisbezorgd Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter pos' moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes. achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Thameshaven" (8/8). Australië: ms „Lloydiana" (8/8). Brazilië: ms „Thameshaven" (8/8). Canada: ms „Mont Louis" (6/8). Israël: ms „Hope Isle" (8/8). -Japan: ms „Hamburg Express" (7/8). Ned. Antillen: ms „Sinon" (6/8). Nieuw-Zeeland: ms ..Sttssex" (8/8). Suriname: ms .Mara hor" (6/8). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sealand Exchange" (8/8) Z.-Afrika (Rep.) m.l.v. Z.-"W.-Afrika: ms „Tabora" (8/8). Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid, 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Technisch Bureau Jongerius B.V., Amersfoortsestraat 78c, Soesterberg, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den Van een inrichting voor de opslag van machine-onderdelen annex service werkplaats, op het perceel Amersfoort sestraat 78a te Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E., nr. 2714. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bzwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op maandag 20 augus tus a.s,, des voormiddags 10.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zit ting worden gehouden, alwaar monde ling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zittig is verschenen..Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn versche nen, binnen de gestelde termijn schrif telijk bezwarenheeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeen te of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt ge daan. Soest, 2 augustus 1973. Burgemeester en wethouders voor noemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. ?e secretaris, BORREMAN. GEBOREN: Angela Mariëlle Antoinet- te, dochter van S. L. Kiellinger en C. M. G. Been. Martin Wulfert, zoon van W. Lam en A. J. Versteeg. Alei- da Anthonia, dochter van K. L. Lan- tema en C. H. de Wolff. Te Zeist: Christel Jolande, dochter van P. J. A. van der Meijden en J. A. W. Kroezen. Myrthe, dochter van J. P. Laus en M. F. T. Radstake. Te Hilversum: Esther Leonie, dochter van J. A. G. Kok en J. C. M. Lansink. Gerrit, zoon van G. W. Kuiper en J. Thijs. Martin Theodoor Ramond, zoon van T. J. C. van den Ban en M. Boekema. Johannes Razin, zoon van J. A. Strengers en M. E. W. van der Wurff. te Amersfoort: Nathalie, dochter van A. K. W. Veen en M. Borstel. GETROUWD: Willem Cornelis Johan nes Stein met Johanna Adriana Wil- helmina Gros. ONDERTROUWD: Bene Baar met Stijntje Heuveling. Ronald Edward Jansen met Anna Maria Bruns. Leo- nardus Jozef Antonius Wildenburg met Johanna Clasina Hilhorst. Ja- cob van den Broek met Maria van den Broek. Lambertus Franciscus Maria Demmers met Maria Gerritje de Bree. OVERLEDEN: Johannes Gerrit Kui per. echtgenoot van M. van Nimwegen. Adolf Frederik van Glabbeek, we duwnaar van K. Breukelman. Hille- tje de Best, echtgenote van J. Q. Buis. Jan Kersten, weduwnaar van J. W Hidebrand. Maartje Biemond. In de Soester Courant van 26 juli j.1. werd in de rubriek „Met raad en daad" een antwoord gegeven op .de vraag hoe men gratis via gemeente of rijk rechts kundige bijstand kan krijgen. Het is misschien nuttig bij dit antwoord nog het volgende op te merken. Wanneer men iin aanmerking wil ko men voor gratis rechtshulp, moet men inderdaad allereerst bij de gemeente lijke secretarie een verklariing van on af minvermogen vragen. Indien die ver klaring wordt afgegeven,'zal men daar mee naar het Bureau van Consultatie moeten gaan. In het algemeen gespro ken zal men bij het verkrijgen van de verklaring van onvermogen ook ant woord kunnen krijgen op de vraag naar zittingsplaats en uur van het Bureau van Consultatie. Voor het Ar rondissement Utrecht, waaronder Soest valt, is die plaats het gerechtsgebouw aan de Hamburgerstraat (vlakbij het Domplein) in Utrecht. Het bureau is iedere vrijdagmiddag tot 15.00 uur ge opend. De rechtswinkel in Amersfoort advi seert dikwijls om met de bij het ge meentehuis verkregen verklaring direct naar een advocaat in de omgeving te gaan, en hem het probleem voor te leggen. In dat geval is het natuurlijk wel belangrijk dat men de betrokken advocaat duidelijk vertelt gratis ge bruik te willen maken van zijn diens ten. De advocaat zal op die manier bij voorbeeld kunnen zeggen of een reis naar Utrecht de moeite wel waard is. Tenslotte kan nog worden opgemerkt dat de juridische bijstand door een pro deo-advocaat diikwijls toch wel enige eigen kosten met zich mee zal brengen Het is niet onverstandig daar ln het eerste contact met de advocaat of Bu reau van Consultatie naar te vragen. STICHTING RECHTSWINKEL AMERSFOORT O Zondagmiddag beleefde Soest één van haar muzikale ho-'gtepunlen in het Soester Openluchttheater door een optreden van een Amerikaanse studenten- groep „The Continental Singers, die een uitvoering gaven van de religieuze musical .The Apostle". De weersomstandigheden waren van dien aard, hoewel het tijdens de uit voering niet heeft geregend, dat slechts een driehonderd belangstellenden naar de Soesterbergsestraat is gekomen. Vo rig jaar, toen The Continental Singers ook in Soest optraden waren dat er nog ruim zeshonderd. Deze geringe belangstelling is er de oorzaak van dat de Stichting Jeugd zorg Soest thans met een exploitatie tekort zit van zeshonderd gulden. Voor een eventueel toch komende re gen tijdens de voorstelling had men uit voorzorg reeds de mobiele muziektent in het theater opgesteld, zodat dan in ieder geval de uitvoerenden droog ble ven. Alvorens met de uitvoering te beginnen gingen de ruim twinting zangers en zangeressen naar het am fitheater om persoonlijk met de aan wezigen kennis te maken, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. De aanwezigen waren getuige van een sublieme uitvoering van op een zeer hoog peil staand repertoir van he dendaagse geestelijke muz.iek met gos pels, soirituals en arrangementen van geestelijke muziek, met als hoogte punt de religeiuze musical „The Apos tle". Het was muziek met een sterk evangeliserend karakter. Hopenlijk zullen de weergoden het koor, dat de lange zomervakanties mu- ciserend doorbrengt, een volgende keer beter gezind zijn. J. A. Smorenburg Generaal Winkel manstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) Een attente buurvrouw waarschuwde gisterochtend de 30-jarige technicus A. V. dat een onbekende de voor zijn woning geparkeerd staande auto had aangereden. Ze had de bestuurder van een witte Ford Taunus ijlings zien ke ren, waarna hij zich uit de voeten maakte richting Amersfoort. Het linker achterportier werd vernield. In Soest is een klein Frans knus restaurantje - EEN ECHTE BISTRO - waar alleen al het stok brood met boter een delicatesse is. U eet er heerlijke slakjes een zalige uiensoep, verrukkelijke gegril leerde steaks en een sole met garnaaltjes en champignons. De cherise flambée is een sprookje en de kofïie met echte kandij is een genoeglijke af sluiting van de gezellige avond bij kaarslicht. Het is Peter Meijer, Uw gastheer, een grote eer U volledig naar Uw wens te bedienen. Vooral op vrijdag en zaterdag is het in BISTRO DE DISSEL bijzonder druk, zodat het aan te bevelen is, Uw tafel voor deze avonden te reserveren. Ons telefoonnummer is: 02155 - 17249 en ons adres: Bistro De Dissel Burg. Grothestraat 16 Soest. Op dinsdag 7 augustus 1973 worden alle - bejaarden uit Soest uitgenodgid om deel te nemen aan een fietstocht naar Soesterberg. Men vertrekt om 9 uur. Het verzamelpunt is dit keer op de hoek van de Den Blieklaan bij het waterleidinggebouwtje. In Soesterberg gaat men dan op be zoek in het nieuwe dienstencentrum, alwaar een kopje koffie wordt aange boden en mej. A. H. Frankena als on ze gastvrouwe zal fungeren. Wanneer het weer een beetje meewerkt, belooft het een zeer interssante tocht te wor den. Iedere 65 plusser is van harte welkom en kan zich bij de reeds enthousiaste groep van fietsers aansluiten. Alle gewenste inlichtingen kunt U ver krijgen bij het bureau van de Stich ting Federatieve Raad voor het Bejaar- denwerk Soest, Burg. Grothestraat 51. Tel. 19289. Dokter Overbeek was de redder in de nood voor de 3-jarige kleuter M. W., die brandwonden opliep bij een bin nenbrand in de autowasserette De Bruin aan de Nieuwstraat 13. BIJ BAR - CAFE - RESTAURANT MIDDELWIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 Door nog onbekende oorzaak raakte de naar binnengebrachte mengsmeerings- pomp in brand, waardoor een explosie volgde van de binnen aanwezige ben zinedampen. De kleuter, die op dat moment in de wasserette aanwezig was kreeg brandwonden aan boofd en han den, terwijl door de explosie een grote spiegelruit aan diggelen ging. Onbekende vlegels hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een trottoir tegel door de ruit van de huiskamer gegooid bij de familie B. aan de Laan straat. De daarop volgende nacht trof even eens een familie B. aan de Laanstraat het zelfde lot. HM Sinds enige weken zijn Soester hengelaars tot de ontdekking gekomen, dat het water van onze rivier Eem, waarin sinds tientallen .jaren geen vis meer voor kwam door de vervuiling van het water, thans in biolgoisch opzicht weer in zoverre hersteld is. dat er weer vis in kan leven. Ondanks deze milieu-verbetering van t Eemwater kan er (nog) niet gespro ken worden van 'n schone rivier, hoe wel de stank, die de Eem vele jaren tij dens zijn loop naar het Eemmeer ver gezelde, nagenoeg verdwenen is. Jam mer is het dat er nog erg veel vuil, wrakhout en kadavers in de stroom meedrijven. Hopenlijk zet de verdere verbetering van dit prachtige natuurlijke viswater 7,ich voort en komt er met enkele da gen of weken niet weer een golf ver pestend gif door de Eem. waardoor de argeloze vis, die uit het Eemmeer stroomopwaarts is gekomen, weer wordt overrompeld en gedood, zoals zes jaai geleden, toen duizenden kilo's vis, waarbij vele exemplaren van enor me afmeting, in alle soorten dood langs de oevers van de Eem dreven en een verschrikkelijke stank veroorzaakten. Natuurlijk werd er onmiddelijk door de Soester hengelsportliefhebbers een hengeltje uitgeworpen en men kwam al spoedig tot de ontdekking, dat er Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat kan men. zoals hier op de foto aan de Kleine Melm, de hengelaars weer op hun „stekkie" vinden. voorn, brasem, baars, snoek en paling te vangen is. Voor de vele Soester hen gel sporters, die al vele jaren lang hun hengelsport genoegens in de wijde omgeving moe ten zoeken, is het te wensen, dat de verbetering van het Eemwater zich niet alleen verder voortzet, doch ook in de toekomst niet weer plotseling „verpest" wordt, zodat we ons oude, vertrouwde viswater uit de roemruch te dertiger jaren weer volledig terug krijgen. Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587

Soester Courant | 1973 | | pagina 7