van de Gemeentehof Beslissing bouw mestvarkensstal Biltseweg 2 maanden verdaagd Uitbreiding en vernieuwing straatverlichting bij Braamhage iSckoemaker - antenneteckniek 91 delta keukens UW SUCCES IS ONZE RECLAME AUTORIJSCHOOL M. LOS Grondverkoop sectie 7 plan Klaarwater Kredieten voor onderwijsvoorzieningen Naamgeving V.V.V.-NIEUWS voor een pronkstuk in uw woning. Burgerlijke stand Hinderwetzittingen Eiermarkt Controle op gebruik parkeerschijf Orgelconcert Jaap Zwart in Baarn Zeepost Geslaagd Kom naar het Ddfinarium ter Hcxrderujyk show DOLFINARIUm Antiekbeurs Hotel Hamelorff. Laren NH Officiële Bekendmakingen Openbare Commissievergadering Woningwet Woningwet Wet Ruimtelijke Ordening w Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Agenda gemeenteraadsvergadering BRUIDSREPORTAGE FOTO VAN DAM Openbare commissie vergaderingen Hout- en metaal- bewerkingsbedrijf op industrieterrein Soesterberg Soester Courant van donderdag 9 augustus 1973 Do commissie voor de beroepschriften stelt de raad voor de beslissing op het door de heer A. van Duinkerken inge stelde beroep tegen de weigering van een door hem gevraagde vergunning voor de bouw van 'n mestvarkensstal op het perceel Biltseweg 29, met twee maanden te verdagen. In de raadsvergadering van juli werd de beslissing aangehouden mede op verzoek van de heren M. de Groot (BR) en de heer J. van Poppelen (KVP). De kwestie draaide toen om het begrip „grondgebondenheid", waarvoor ner gens normen waren vastgesteld. Naar de mening van de heer De Groot zou een agrarisch bedrijf niet kunnen functioneren met de grondgebonden be stemming, zoals die in Soest gehan teerd werd. Hij dacht dat de werkge ver slechts bedoelde bedrijven te we ren die een zuiver industrieel karakter hadden, zoals veredelingsbedrijven en hij vond het een levensvoorwaarde voor een agrariër om naast de rundveehou derij ook andere vormen van veehoude rij te kunnen uitoefenen. Op voorstel van de raad zou daarom de beroepschriftencommissie, in nauw overleg met de agrarische commissie en De boerderjj van de heer A. van Duin kerken aan de Biltseweg. b. en w., algemerie richtlijnen ontwer pen in welke gevallen er duidelijk sprake zou zijn van een mesterij, dan wel dat een dergelijke vorm van vee houderij een deel zou kunnen beteke nen van een normaal agrarisch bedrijf met een grondgebonden karakter. Mede in verband met de vakanties kon dit overleg nog niet worden afgerond, zodat verzocht wordt de beslissing met twee maanden te verdagen. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 WU lessen in OPEL RECORD - OPEL KADETT - DAF VRACHTWAGEN OPEL BL1TZ Gedipl. V.A.M.O.R. - M.R.I. - F.N.O.P. Tevens verlenging van uw rijbewijs. Ter voltooiing van de bebouwing van de wjjk Klaarwater zal de raad in de vergadering van donderdag a.s. 15.800 m2 grond, gelegen in sectie 7 van het plan, langs de Beukenlaan, voor 1.503.500 gulden verkopen aan de N.V. Grond bedrijf van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeente te Hoevelaken. Op de percelen zullen gebouwd worden 97 eengezinswoningen, 20 garages en 25 carports. Deze woningen zijn voor de verkoop bestemd. In deze sectie liggen de pan den van de families Maat en Wortel. Volgens een beschikking van 24 april j.L van de rechtbank kan de gemeente zich, desnoods met behulp van de ster ke arm, in het feitlijke bezit stellen van de beide percelen. In het kort geding, dat de gemeente tegen de familie Wortel aanspande, deed de rechter op 25 juli de uitspraak dat de gemeente op 12 oktober e.k. het perceel in bezit kan nemen terwijl alle hieraan verbonden kosten voor re kening van de familie Wortel zullen komen .Dat wil niet zeggen dat de ge meente alsnog niet gezien de uitspraak van april, tot eerdere ontruiming zou kunnen overgaan. Of dat zal gebeuren is, naar het bu reau voorlichting ons mededeelde, niet bekend. Aan een eerdere ontruiming zijn'ech ter, met het oog op de aanweizge paarden, veel kosten verbonden. Met de uitspraak van juli j.1. heeft de rechter bepaald, dat die kosten na 12 oktober geheel voor rekening van de familie Wortel komen. De agenda van de komende raadsvergadering vermeldt zes punten welke be trekking hebben op het onderwijs. Het totaal gevraagde krediet beloopt een bedrag van bijna 23.000 gulden. Het bestuur van de Stichting Licha melijke Opvoeding en Sport heeft be sloten aan de in aanbouw zijnde sport zaal in Soest-Zuid de naam te geven „Sportzaal De Bunt". 3000 gulden is nodig voor de aan- ■chaf van tuingereedschappen ten be hoeve van de katholieke lagere- en kleuterscholen. De stichting katholiek onderwijs Soest heeft voor het onder houdswerk van de speelplaatsen, tui nen, heggen enz. een werknemer in dienst genomen. Onder het bestuur van de stichting staan op dit ogenblik vijf kleuterscholen en acht lagere scho len. 920 gulden krediet wordt gevraagd voor de aanschaf van leer- en hulp middelen ten behoeve van de openba re lagere school „Ingenhof". Een en ander houdt verband met de toename van het aantal leerlingen (van 25 tot 40) voor de eerste klas. Voor de aanschaf van meubilair en spel- en ontwikkelingsmateriaal voor de derde klas van de derde klas van de openbare kleuterschool „De Regen- tuuter", is 11.550 gulden nodig; t.w. 5300 gulden voor meubilair en ruim 6200 voor spelmateriaal. Deze derde klas wordt ondergebracht in een lo kaal van de lagere school. 7500 gulden is nodig voor de aan schaf" van leermiddelen ten behoeve van de Bonifaciusschool. Het zal ge bruikt worden voor een methode na tuurkunde met instrumentarium; voor de aardrijkskundemethode „Waar men sen wonen"; voor een programma sexu- ele voorlichting (een diaserie met bij behorende boekjes); voor een gereed- schapskast handenarbeid; voor een zandwatertafel en voor sport- en spel materiaal. Dat het met de vakantie-spreiding dit jaar beter verdeeld is, heeft het regel matige bezoek aan ons kantoor wel uitgewezen. Geen toppers, die op een bepaald tijdstip gefixeerd waren, maar een konstant verloop, wat voor onze service natuurlijk wel zo plezierig is. En daarom wordt er ook nog steeds gefietst en gewandeld, waartoe de Utrechtse Heuvelrug genoeg gelegen heid biedt. Maar ook de hengelsport herleeft, nu de viswaters een beetje schoner be ginnen te worden. Wilt U wat meer weten over het vissen in onze omge ving. komt U dan de kleine brochure „Gratis viswater... bestaat niet!" bij ons halen. U leest daarin, wat U we ten moet alvorens het lijntje uit te werpen. Om aan de vraag naar Wildspeurtoch- ten enigszins te voldoen, delen wij U mede, dat op zaterdag, 11 augustus een Wildspeurtocht door Houtvesterij Het Loo zal worden gehouden. Men kan zich hiervoor telefonisch opgeven bij VVV Apeldoorn 05760-12249. Vertrek tijd is 18.00 uur en men reist per bus vanaf Stationsplein 6 (VVV). In ditzelfde Apeldoorn gaat tot en met 19 augustus nog het klank- en licht spel in Park Berg en Bos „Paulus de Berg en Boskabouter" van 20.00-23.45 uur. Daarvoor of daarna kunnen gon delvaarten gemaakt worden in echte Venetiaanse gondels. Het wordt wel een latertje, als U van uit Soest heen en weer wilt. Maar kom... het is vakantie! Een ietsje dichter bij huis en in de middaguren is er in Putten op de Ve- luwe op vrijdag 10 augustus, aanvangs tijden 13.30 en 15.30 uur, een rondrit te maken per miniatuurtreintje door Put ten en de Speulder- en Sprielderbos- sen. Inlichtingen verschaft WV Put ten (03418-1777). Brabant-gangers, het leuke boekje „Brabant in het bijzonder" zal zeker goede diensten bewijzen wanneer U niet alleen op zoek bent naar de Bra bantse koffietafel, maar naar de schoonheid van dit plekje grond met de daartoe behorende evenementen. Wij bevelen het graag bij U aan. En wanneer U helemaal geen plannen hebt, laat U dan eens verrassend rij den door de firma Tensen, die U op de woensdag en de zaterdag een verras- singentocht aanbiedt. <*k BIRKSTRAAT 50 A - SOEST - TELEFOON 02155-14287-19333 GEBOREN: Lonneke, dochter van C. de Vries en A. O. te Pas. Dar ja Pascal, zoon van T. J. C. Smink en J. M. Vermeulen. Annette Helena, dochter van J. A. Prinsen en J. W. J. de Geus. Jane Gerarda, dochter van C. W. G. Dorrestein en E. Bonestroo. - Georgius Adrianus, zoon van J. J. M. Vis en M. S. Hoksbergen. Nas- tas ja Nicole, dochter van E. van Surk- sum en M. T. Schaefer. ONDERTROUWD; Lambertus Cornelis Maria van Kuijk met Elisabeth Adria- na Lieben. Johannes Ende met Jo- hanna Louisa Venhuizen. Dirk Care] Druijff met Johanna Anna Cornelia van Doornik. - Cornelis Gerardus Maria Goes met Johanna Cornelia Maria van den Heuvel. GETROUWD: Willem Jacob van de Pol met Margaretha Hendrika van Mil tenburg. Arjan Peter van der Voor de met Ingrid Yolante Casander. Johannes Cornelis Maria de Hoogh met Johanna Annechiena Bentum. Jacobus Johannes Merts met Wilma Kroezen. David Romero met Maria Leonie Andrea Brassé. Petrus Jo hannes Hendericus van der Zanden met Jacqueline Srancisca Zwartjes. Hen drik Anthonius Scheren met Jane Gla- dys Adler. Paulus Carolus Maria Wareman met Riemina Menstine Hen- rika van Essen. OVERLEDEN: Lisette Plomp. André Willem Kooman, echtgenoot yan K. de Vlieger. Jacqueline Charlotte Vita Israël, echtgenote van A. Woerkom. Hendrikje Koelewijn, weduwe van P. Blokhuis. Maandag 20 augustus vinden de vol gende hinderwetzittingen plaats; 09.00 uur: G. Stam, garagebedrijf aan Nieuwerhoekplein. 10.00 uur: Techn. Bureau Jongerius, servicewerkplaats Soesterberg. 11.00, uur: G. Floor, agrarisch bedrijf annex varkensmesterij. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 35.000 stuks in prijzen van 14,50 tot 17,50. Middenprijs 16,50. Prijs per kg 2,58. Geparkeerde auto's op de F.C. Kuy- perstraat, de Gallenkamp Pelsweg en de Soest'erbergsestraat werden in 't af gelopen weekend gecontroleerd op het gebruik van parkeerschijven. Twaalf autobezitters bleken in gebreke te zijn. Donderdag 9 augustus, hedenavond geeft de Amersfoortse orgenist Jaap Zwart het laatste van een serie con certen op het orgel van de Pauluskerk aan de Brink te Baarn. Het program ma voor deze avond bestaat uitsluitend uit verzoeknummers en bevat werken van Ant. Vivaldi, L. Boëllmann, W. A. Mozart, A. Renaud, Albert de Klerk (Prelude en Fuga in c), e.a. Het con cert begint des avonds om acht uur. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Thameshaven" (13/8). Australië: ms „Moreton Bay" (15/8). Brazilië: ms „Thameshaven" (13/8). Canada: ms „Mont Royal" (13/8) en ms „CP Voyageur" (16/8). Chili: ms „Diogenes" (17/8). Indonesië: ms „Lycaon" (15/8). Israël: ms „Hope Isle" (13 8). Japan: ms „Tokyo Express" (15/8). Ned. Antillen: ms „Neptunus" (13/8). Nieuw-Zeeland: ms ,.Loire Lloyd" (13/8). Suriname: ms „Neptunus" (13/8). Ver. Staten van Amerika: ms „Sea- Land McLean" (15/8). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Nedlloyd Katwijk" (15/8). Voor de rijbewijzen B/E en C/E en D/E slaagden onderstaande dames en heren: Voor B/E S. E. van Arnhem-Merken- steijn, O. ten Berge, C. S. van Brum- melen, A. M. Beernink-Colenbrander, M. G. Boeren-Hartogh, A. Y. M. van Rossenberg, E. M. Epskamp, T. L. van 't End, M. I. van Ginkel, A. van Gro ningen, F. A. Haveman, A. van de Hoef, L. Hagelen, G. Huiser-Brouwer, S. P. de Jong, R. P. de Jager, E. M. Kremer, H. J. van Konkelenberg, J. W. Landman, J. H. van Leeuwen, A. Mes van Dijk, C. M. Manders, M. G. Meie ring, M. H. P. van de Meent-van de Broek, G. Meerveld-Brom, M. M. van Rcornen, R. M. Rijners-Vrakking, I. Slaap-Otte, A. J. van Stempvoort, V. G. J. Stroomer, A. G. Schuurhannes, A. G. Tackema, C. C. M. Turnhout- Verschoor, K. Talsma-Jenten, J. C. van der Veen-Reuvers en M. P, J. M. van Wegen. Voor C/E en D/E slaagden: R. de Bruin, G. W. M. van de Berg, P. M. Dorresteijn en M. J. G. Witte. Zij werden opgeleid door: Autorijschool M Los, Van Lenneplaan 47. In het grootste overdekte Dolfijnenstadion ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijdendagelijks 10.Ö0 -11.30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. De beurs waar U nog een stukje echt antiek kunt vinden, waar U onder garantie van de organisator kunt kopen, waar U gratis uw eigen antiek kunt laten taxeren, dateren en alle andere inlichtingen kunt krijgen. Openingstijden op 11 en 12 augustus 1973, van 11.00 tot 18.00 uur. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende openbare com missievergaderingen zijn vastgesteld: Onderwijscommissie: donderdag, 9 au gustus 1973, te 20.00 uur. Commissie Openbare Werken: donder dag, 9 augustus 1973, te 19.15 uur. Financiële Commissie: dinsdag, 14 au gustus 1973, te 15.30 uur. Soest, 6 augustus 1973. Burgemeester en wethouders van Soest. De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De secretaris, H. S. G. VAN DON GEN. De burgemeester van Soest maakt be kend. dat het college van Burgemeester en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan G. Olthof, Irisstraat 40, Baarn, op zijn daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in ar tikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen ten behoeve van de bouw van een woonhuis, op het perceel, gelegen aan de Birkstraat, ka dastraal bekend gemeente Soest, sec tie C„ nr(s). 3732-3734. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belangheb benden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 9 augustus 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemees ter en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan M. M. Verholt, Co pijnlaan 20, Groenekan, op zijn daar toe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto arti kel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen ten behoeve van het bouwen vn een opslagruimte met kantoren op het perceel, gelegen aan de Batenburgweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E., nr(s). 3039 en 3040. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van de ze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 9 augustus 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, bekend, dat het ontwerp van een besluit tot wijziging van de op de be drijfsterreinen betrekking hebbende voorschriften van de bestemmingsplan nen'. Soestdijk-'t Hart, Rijksweg, Amers- foortsestraat en Soesterberg-Dorp in de gemeente Soest, met ingang van 13 au gustus 1973 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkling en onderwijs, (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) alsmede ter hulpsecretarie te Soesterberg voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van terinzage- legging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ontwerp indienen. Soest, 9 augustus 1973. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. i i Mede op verzoek van de bewoners van het bejaardencentrum Braamhage zal de straatverlichting langs de Insp. Schreuderlaan en de Ir. Menkolaan uitgebreid worden. De afstand van de langs deze lanen geplaatste lichtmas ten bedraagt op sommige plaatsen 35 meter en zal worden teruggebracht tot 20 a 25 meter. De kosten van het ver beteringsplan bedragen 7200 gulden, terwijl de jaarlijkse kosten, verband houdend met de uitbreiding met ruim 1500 gulden zullen stijgen. Omdat het bestaande kelkmodel door de PUEM uit haar programma is ge schrapt, zullen alle lichtmasten wor den voorzien van een zogenaamde ,.pillervdoos"-armatuur. De Soester Gemeenteraad is opgeroe pen tot bijwoning van een vergadering van de gemeenteraad op donderdag, 16 augustus 1973, om 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne, ter behan deling van de navolgende agenda: 1. Beëdiging van de heer A. J. van Vloten als raadslid. 2. Notulen van de vergadering van 19 juli 1973. 3. Ingekomen stukken. a. Brief d,d. 29 juni 1973 van het da gelijks bestuur van de Opleidingsschool voor gemeentepolitie „De Boskamp" te Leusden, waarbij worden toegezonden de rekening 1972, de begroting 1974 en een wijziging van de begroting 1973, met voorstel deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen. b. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, met voorstel de ze voor kennsgeving aan te nemen. c. Brief d.d. 19 juli 1973 van de heer J. A. Lok, inzake de bouw van een muur met voorstel, gelet op de beslis sing van de raad van 19 juli 1973, deze voor kennisgeving aan te nemen. d. Schrijven van het Intergemeentelijk Automatiseringscentrum Midden - Ne derland d.d. 23 juli 1973, inhoudende de ontwerp-begroting voor 1974, met voorstel met deze begroting akkoord te gaan. 4. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in respectieve lijk artikel 72 Lager-Onderwijswet 1920 en artikel 50 Kleuteronderwijs wet aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor het aanschaffen van tuingereedschap ten behoeve van de onder dat bestuur staande lagere- en kleuterscholen, al hier. 5. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van: a. het openbaar kleuteronderwijs over 1972; b. het openbaar gewoon lager onder wijs over 1972 en van het openbaar gewoon lager onderwijs gedurende het vijfjarig tijdvak 1968 tot en met 1972; c. het openbaar middelbaar algemeen voortgezet onderwijs over 1972. 6. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de vijfjaarlijkse afreke ning 1968 tot en met 1972 aan de be sturen van de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare lagere school „Ingenhof". 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van meubilair en spel- en ontwikke lingsmateriaal ten behoeve van een derde klas van de openbare kleuter school „De Regentuuter". 9. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Stichting voor Ka tholiek Onderwijs te Soest voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de onder dat bestuur staande Bonifaciusschool, alhier. 10. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het uitbrei den van de straatverlichting langs de Inspecteur Schreuderlaan en de Ir. Menkolaan. 11. Voorstel tot verkoop van grond In sectie 7 van het bestemmingsplan „Klaarwater" aan de N.V. Grondbe drijf van de N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten te Hoevelaken. 12. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de .Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van een hout- en metaalbewer kingsinrichting op/in het perceel Ba tenburgweg 3 te Soesterberg. 13. Voorstel tot het wijzigen van de begrotingen 1972 en 1973. 14. Voorstel tot het wijzigen van de begrotingen 1972 en 1973. 15. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 16. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (voorbereidingsbsluit). (met Hasselblad) KING SIZE for maat tot 30x40 cm in album. Eemnesserweg 81, Baarn, Tel. 02154-7552 De commissie openbare werken komt vanavond, donderdag 9 augustus, te 19.15 uur, in openbare vergadering bij een. Dezelfde avond om 20.00 uur ver gadert de onderwijscommissie. De ver gaderingen worden gehouden in het gemeentehuis. Het hout- en metaalbewerkingsbedrijf Hypsos verzoekt de raad om onthef fing van de zoneverordening Hinderwet voor het oprichten van een bedrijf aan de Batenburgweg, het industrieterrein, te Soesterberg. Het coUege stelt de raad voor de hin derwetvergunning te verlenen. Er zul len voorwaarden ln worden opgeno men, die zullen waarborgen dat de in richting geen gevaar, schade of hinder voor de omgeving zal opleveren.

Soester Courant | 1973 | | pagina 3