HOMEE (de spiekersjop) Wat doen we met het Slangenbos ichine TRUIEN voor de HALVE PRIJS O SOOSt jQ^gd cleaner supe <~Üoorlopic) jfeeótprocjramma voor 5 óeptember en pte lelang tdeling. tornen ig. mier. SOEST-JEUCD VERRIJKT MET EIGEN VLAG AL ONZE STEENHOFFSTRAAT 66 Internationale seizoen start Red Stars basketbal (heren) De Amac en de driedaagse SEC-zondag met 4 elftallen naar Vreeswijk gun uw kleding de beste behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen één uur! gratis 14302 SEC-junioren A toch nog gepromoveerd naar hogere afdeling P.V. Juliana Post Europese honkbalkampioenschappen voor Amerikaanse junioren op de vliegbasis Soesterberg Soest 1 - Xerxes 1 SEC 1 zondag a.s. tegen de houder van Emma-monuraent Soesterberg bleef ongeslagen in oefenduels tegen Wijk bij Duurstede Opleidingscursussen voor voetbalscheidsrechter SOESTERBERG Leatitia hervat lessen Ton Beuken Open toernooi L.T.C. Soest vordert tegen weer en wind SEC-honkballers verloren Soester Courant van donderdag 9 augustus 1973 net een euk baantje ninistratie- 2 gratis. lijke ie. iten vergoed. n naar de Dat de Soest-jeugd naam heeft is alom bekend. Het rijn veel gevraagde gasten op de diverse in het land verspeelde toernooien en de eigen toernooien worden overspoeld met aanvragen voor deelname. Verheugend is het dan ook. dat deze jeugd nu over een eigen vlag beschikt. Niet om een club in de club te vormen, maar gewoon, om iets voor zichzelf te bezitten. Zeer erkentelijk Is de jeugd en het jeugdbestuur dan ook, de heer C. v. d. Hengel die al menige financiële aderlating voor deze jeugd heeft gedaan en ook nu weer de aanschaf van deze vlag voor de jeugd heeft mogelijk ge maakt. Als het bekende gezegde „wie de jeugd heeft heeft de toekomst" ook maar iets van waarheid bevat, dan stelt de sec tie voetbal van „Soest", zijn toekomst duidelijk veilig, wanneer we de sterke groei van de jeugdafdeling in ogen schouw nemen. De ledenaanwas gaat onverminderd voor.t, waaraan o.a. de deskundige trai ning van de heren Zwartkruis, Bou- man en vele hulptrainers debet is. Dat de jeugd graag bij „Soest" voet balt, moge dan ook onder meer blijken uit het grote aantal elftallen n.1. 22, waarmee aan het nieuwe seizoen '73- '74 wordt deelgenomen. Morgenavond, om 20.00 uur, opent het eerste herenteam van de Stars in sporthal Beukendal het seizoen '73-'74 met een interessante ontmoeting tegen het Spaanse studententeam Metropoli- tano uit Barcelona, uitkomend in de 3e nationale divisie. Wij verwachten zeker nog geen opval- lened prestaties van de gastheren, te meer daar de training pas volgende week van start zal gaan. Voor trainer-coach Zwartjes is het in ieder geval een goede gelegenheid om te zien. wat naast de conditie de be langrijkste punten zijn voor zijn eerste trainingsprogramma. Dat een en ander veel werk voor het jeugdbestuur met zich meebrengt i: duidelijk. Omdat allemaal te organise ren mag „Soest" zich gelukkig prijzen met de inzet van zo'n 50, jawel vijftig, jeugdleiders, die iedere zaterdag pre tentieloos doch kundig, deze jeugdige voetballertjes „coachen" en begeleiden. De 40-jarige Amersfoortse Motor- en Automobielclub AMAC organiseert een driedaagse voor automobielen, bestaan de uit een oriënteringsrit op maandag 13 augustus, een „bolletje-pijltje" rit op woensdag 15 augustus en tot besluit een oriënteringsrit op vrijdag 17 au gustus a.s. Lengte per rit ca. 35 km. De drie ritten zullen door de mooiste plekjes van Amersfoort en zijn omge ving voeren. Er kan, al naar gelang van ervaring der deelnemers worden ingeschreven in de A-, B- of C-klasse. De start vindt elke avond plaats vanaf 20 uur vanuit café rest. „De Faam", Hamse- weg te Hoogland. Per avond zal een klassement worden opgemaakt, waarbij wedstrijdpunten worden toegekend zowel aan bestuur der als navigator, terwijl degene die 3 ritten het hoogste aantal wed- strijdpunten heeft als winnaar in zijn of haar klasse zal worden aangemerkt. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de sportsekretaris, A. H. Verhoeven, tel. 03490-18242. Met 4 elftallen trok zondag j.1. SEC naar de sterke vierde klasser K.N.V.B. Vreeswijk. Doordat nog vele spelers in verband met vakantie verstek moes ten laten gaan, waren de elftallen lang niet volledig. Vreeswijk 1-SEC 1 4-1. Tot de rust bleven beide partijen op gelijke voet 0-0. Mede door enkele gode reddingen van keeper Van Hat- tum bleef de score blank. Na de pauze liep Vreeswijk, mede door een grotere inzet, uit tot 4-0. Vijf minuten voor het einde was het Rikkert Hees die voor de Groen-.Wit- ten de eer redde en met een kopbal de stand op 4-1 bracht. Een zeer matige magie cleaning van super cleaner is een weldaad voor al uw kledingl perfekt gereinigd, •tuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd OP ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en konlnginnelaan 42 wedstrijd, waarin de inzet van enkele spelers, nog wel eens te wensen over liet. Vreeswijk 2-SEC 2 2-1. Ook SEC 2 heeft niet van Vreeslijk 2 kunnen winnen. Na 20 minuten was het Vreeswijk dat met 1-0 de leiding nam. In de 35e minuut omspeelde Albert Posthuma de Vreeswijk-keeper op fraaie wijze en scoorde 1-1, hetgeen ook de ruststand was. Na de pauze doelpuntte Vreeswijk nog éénmaal en zo eindigde de wedstrijd met 2-1 in het voordeel van de thuis club. Vreeswijk 3-SEC 3 2-2. Het derde elftal van SEC speelde een vrij goede wedstrijd, waarin keeper Kramer tot een der uitblinkers be hoorde. Hij had een groot aandeel in het gelij ke spel, dat de Soester formatie be haalde. Ook Dirk Pureveen, die twee fraai doelpunten maakte, liet een goede indruk achter. Het gelijke spel was een juiste ver houding voor beide ploegen. Vreeswijk 4-SEC 4 5-2. SEC 4, aangevuld met vele veteranen, heeft er een gezellig oefenpartijtje van gemaakt. Tot de rust hebben zij de stand tot op 1-0 voor Vreeswijk kun nen houden, mede door fraaie reddin gen van keeper Guus Groenestein. Na de thee begon voor de ouderen de konditie een woordje mee te spreken en nam Vreeswijk het spel geheel in handen. Ab Hooyer werd gewisseld met De Groot, die nog twee doelpunten voor zijn rekening nam. Uitslag 5-2. Vreugde in het SEC-juniorenkamp en bij oefenmeester D. Woudenberg, daar de junioren A, die vorig seizoen uitstekend voor de dag kwamen, als-= nog zijn gepromoveerd naar de afde ling A. Een waar succes en een nog late bekroning voor het uitstekende spel dat de SEC-topjeugd afgelopen seizoen liet zien. De SEC jeugd zal in de A-afdeling, waaruit o.a. Baarn degradeerde, spe len tegen BVC-A, DEV-A, DOVO-A, Holland-A, KWA-A, LVV-A, VVOG- A en Zwaluwen Vooruit-A. De afde ling A zal nog worden aangevuld met drie teams die zich hebben aangemeld voor de voorselectie van de interregio nale jeugdcompetitie. Negen verenigingen hebben zich hier voor aangemeld; echter zullen slechts zes teams worden geplaatst. Uit district 't Gooi spelen o.a. voor deze interregionale voorselectie de ju niorenteams van Actif en Hilversum. SEC gaat het nieuwe seizoen met haar topjeugd in met enkele wijzigingen. Evert Hooyer vertrok naar eredivisie club F.C. Twenthe, Piet van Hunen, Wim Pureveen en Nico Bosman wer den senior. De selectie van oefenmees ter D. Woudenberg werd aangevuld met o.a. Lex de Boer (ex-WZ), Ruud van het Klooster (ex-HVC), Peter Veldhuizen, Peter Brugman en Tonnie Luytelaar (uit de SEC-jeugd.) In de ongetwijfeld zware competitie met niet minder dan 22 wedstrijden hoopt oe- fenmester D. Woudenberg zijn junio renteam toch een goede rol te kunnen laten vervullen. Als voorbereiding op de komende toernooien (SEC organiseert zaterdag a.s. het P. Schrijvers toernooi) speelde de SEC-topjeugd zaterdag j.1. tegen de ploeg van Eemnes. Duidelijk bleek de kracht van de SEC jeugd, die geen enkele moeite had de Eemnesjugd naar een 7-0 nederlaag te spelen. Nadat debutant Peter Brugman in de eerste helft een bloedneus had opgelo pen wegens te hoog trappen van een tegenstander, was het Tonnie van Klooster die voor rust tweemaal suc ces had. Het SEC overwicht na rust leverde nog vijf doelpunten op, waarbij de ex WZ-speler Lex de Boer zich bij zonder onderscheidde door driemaal te scoren. Een toegekende strafschop, omdat Lex de Boer werd onderuit gehaald, werd benut door aanvoerder Herman Bos man. Ex HVC-jeugdspeler Ruud van het Klooster scoorde de zevende treffer. SEC speelde in de volgende opstelling: doel Joop Hottinga; achter Peter Veld huizen, Jan van Rees, Martin de Zoete Peter Brugman; midden Herman Bosman, Lex de Boer en Ruud van het Klooster; voor Rob Jansen, Ton van het Klooster en Ton Luytelaar. Zaterdag a.s. zal het SEC-junioren- team de vorig jaar gewonnen P. Schrij versbeker verdedigen in het door SEC georganiseerde toernooi. Om 13.00 uur gaat het toernooi van start. Acht teams spelen in dit toer nooi en ongetwijfeld staan er interes sante wedstrijden te wachten. In poule A spelen: Baarn, Huizen, KWA (Amersfoort) en Zwaluwen Vooruit (Utrecht). SEC speelt in poule B met Victoria (Hilversum). Donar (Hilversum) en Quick (Amersfoort). Iedere ploeg speelt in haar poule drie wedstrijden. De Door bovengenoemde vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Noyon. Afstand plm. 333 kilometer. Er waren 112 duiven in concours, die om 10.10 uur met een Z.W.lwind gelost werden-.- Het verloop was zeer slecht. De eerste duif arriveerde om 14.33.41 uur en maakte een snelheid van 1256.03 mter per minuut. De uitslag luidt: M. de Ruiter 1 4 22. H. v. Essen 2 10. J. Croon 3. G. -v. d. Meent 5 20 25 26. H. Huisman 6 11 15 23. P. Faes 7 17 19 27. J. de Ruyter 8 9 12 24 28. J. den Hartog 13. J. v. Leyenhorst 14 18 21. Comb. H. Nap en Zn. 16. nummrs 1 van de poules spelen daar na om de le en 2e plaats. De num mers twee van de poules spelen om de derde en vierde plaats. De finalewedstrijden gaan van start om kwart voor vijf. Om kwart over vijf is de prijsuitreiking door mevrouw Schrijvers. REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-14785 De voorbereidingen op de nieuwe com petitie worden bij Soest op een serieuze wijze getroffen, hetgeen uit onderstaand programma moge blijken. Zondag 12 augustus komt de Rotter damse Eerste klasser KNVB Xerxes met 3 elftallen de strijd aanbinden te gen 3 elftallen van Soest. Zondag 19 augustus is de Hilversumse 4e klasseh Donar met 3 elftallen de gast van Soest. Zondag 26 augustus komt als tegen stander de 4e klasser DVAV eveneens met 3 elftallen bij Soest op bezoek. Uit bovenstaand programma blijkt wel dat Soest nu reeds een poging doet om de voetballiefhebbers „warm" te ma ken. Toon door Uw aanwezigheid, dat dit „pogen" door U op prijs wordt gesteld Als service voor de „klanten" zal Soest voortaan alle thuiswedstrijden via blauw-witte raambiljetten bekend ma ken. A.s. zondag spelen SEC 1 en 2 de eer ste nederlaagwedstrijd om het Konin gin Emma Monument tegen SCE 1 en 2, op het sportpark aan de Bosstraat, aanvang 14.30 uur. Op woensdag 15 augustus worden de volgende twee wedstrijden gespeeld tegen Hilversum 1 en 2, ook aan de Bosstraat, aanvang 18.30 uur. De V.V. Soesterberg Is haar zeer omvangrijke oefenprogramma gestart met wedstrijden voor het eerste, tweede en derde elftal tegen Wijk bij Duurstede in het kader van het jaarlijks terugkerende nederlaagtoernooi van die club. Het eerste elftal van Soesterberg, uit komend in de eerste klasse B speelde tegen het een klasse lager ingedeelde Wijk bij Duurstede bij vlagen fris De afdeling Utrecht van de K.N.V.B. heeft nog steeds een schrijnend tekort aan voetbalscheidsrechters, welke tij dens het weekend voetbalwedstrijden leiden zowel voor de junioren als voor de senioren. Toch is er nog steeds belangstelling om scheidsrechter te worden, daarom doen wij een beroep op sportieve da mes en heren zich op te geven voor het volgen van een scheidsrechters- cursus. Het ligt in het voornemen van de Commissie Opleidingen van de K.N.V.B. Afdeling Utrecht midden sep tember 1973 te beginnen met een nieuwe opleidingscursus voor scheids rechter. Deze cursus zal wekelijks één avond duren en gedurende zeven achtereen volgende weken plaats vinden. Kosten zijn aan het volgen van de cursus niet verbonden. Bij voldoende deelname zal deze cursus te Amersfoort, Hilversum, Utrecht, Veenendaal en eventueel andere plaat sen op nader vast te stellen data plaats vinden. Voor het volgen van de cursussen worden dames- en heren-candidaten gevraagd in de leeftijd van 18 jaar en ouder, die bereid zijn op zaterdag of zondag wedstrijden te leiden. Dames die deze cursus volgen, worden na een voldoende examen aangesteld voor het leiden van jeugdwedstrijden op zater dag. Aanmeldingen voor deze cursussen kunnen worden gedaan tot 15 augustus aan het secretariaat van de Com missie Opleidingen van de K.N.V.B. Afdeling Utrecht, Adenauerlaan 39, Utrecht of aan het Bondsbureau van de K.N.V.B., Biltstraat 182 te Utrecht. aanvallend voetbal, waartegenover de thuisclub fors ingrijpen stelde. Dit kon overigens niet verhinderen dat Soesterberg de leiding nam, toen links back Kees de Lange goed opkwam en een korte voorzet gaf aan linksbuiten Cees van As, die van korte afstand raak schoot (0-1). Nog voor de rust wist de organiseren de vereniging de stand gelijk te trek ken, waarna in de tweede helft een snel op en neer gaand duel volgde, waarin eerst Piet Schafer na goed doorzetten voor 1-2 zorgde, welk doel punt werd gevolgd door een heftig te genoffensief, dat resulteerde in twee treffers, de laatste uit een penalty na een handsbal van Jan Wesselkamp. Nog in dezelfde minuut was het Piet Geers, die uit een korte pass van Dick den Dolder, die in deze wedstrijd zijn debuut maakte, voor de eindstand van 3-3 zorgde. Soesterberg 2 won op keurige wijze zijn wedstrijd tegen Wijk bij Duur stede met 4-1, na eerst nog met 0-1 achter te hebben gestaan. Soesterberg 3 won eveneens, al ging het wat moeizamer, met 4-3, na eerst nog een 3-0 voorsprong te hebben ge had bij de rust. Voor de viering van het 25-jarig regeringsjubileum van H.M. de Konin gin is door het Oranje Comité een voorlopig feestprogramma samenge steld dat er als volgt uitziet: 9.00 uur: Dankdienst in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein. Medewerking hieraan verlenen het Byzantijnskoor uit Utrecht, de Soester harmonie P.V.O. en het Groot Gaesbeker Gilde. De toeèpraak wordt gehouden door dominee J. Overduin uit Veenendaal. c.a. 10 uur Afmars van P.V.O. via de Steenhoffstraat, Middelwijkstraat naar het feestterrein aan de Ferd. Huycklaan (oude VVZ-ter- rein. 10.30 uur: Huldiging van de schutterskoning van het Groot Gaesbeker Gilde. 10.45 uur: Aanvang kleiduif-schieten voor een nieuwe koning. Op het feestterrein zullen kraampjes opgesteld staan met vele kin derspelen. 12.30 uur: Einde schieten en kinderfeesten. Zo mogelijk zullen gelijktijdig in de morgenuren door school kinderen van lagere scholen te Soest en Soesterberg de „25 jaren" uitgebeeld worden. Het is de bedoeling dat iedere school één jaar voor haar rekening neemt. 13.30 uur: Afhalen van de nieuwe schutterskoning en start van een ster- rit. 14.00 uur: Huldiging van de nieuwe schutterskoning op het feestterrein, gevolgd door een demonstratie vendelzwaaien 14.15 uur: Muzikale show op het feestterrein, waaraan medewerking verlenen de drumbands van de gymnastiekvereniging „De Springbokken" en van „Olympia", en de muziekverenigingen P.V.O., de Amersfoortse harmonie Juliana-Bernhard, de Hoog landse muziekvereniging en de harmonie uit 's-Gravenland. Gelijktijdig kinderspelen, echter meer in wedstrijdverband. 16.30 uur: Gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen teams van P.V.O. en het Groot Gaesbeker Gilde. 17.00 uur: Einde van de middagfeesten. 19.00 uur: Start van een lampionoptocht. Vertrekpunten: Dalweg met muzikale begeleiding van de drumband van „De Springbok ken" en van de Smitshof met de drumband van „Olympia". Eindpunt het feestterrein aan de Ferd. Huycklaan. 20.00 uur: Dansmuziek in de feesttent welke staat opgesteld op het ter rein aan de Ferd. Huycklaan. Medewerking verlenen de Soes ter band „Husky" en een boerenkapel. 21.00 uur: Vuurwerk eveneens bij het feestterrein. Daarna voortzetting van het dansfestijn tot zo lang er belang stelling voor bestaat. Soesterberg heeft een eigen programma met onder andere een ballonnen wedstrijd, een optocht, mini-zeskamp, braderie en vuurwerk. Op dinsdag 14 augustus beginnen de gymnastieklessen van mevr. Sebek en de heer Kok. De ritmische gymnastiek van mevrouw Lazet begint op dinsdag 4 september. Op vrijdag 17 augustus komen de judo ka's weer op de mat, terwijl de gym nastieklessen van de heer J. v. d. Blij op maandag 20 augustus een aanvang nemen. Alle lessen worden gegeven in het gymnastieklokaal van de St. Carolus- school. Het zwemmen start op vrijdag 17 augustus in het Sportfondsenbad te Amersfoort. voor een stoel of bank die vooraan staat in vorm en uitblinkt in komfort interieurverzorging 8oesterbergsestraat 51, soest t.o. busstation, tel. 02155 -12180 goed wonen De eerste week van het open toernooi van de L.T.C. Soest is in volle gang. On danks regen en wind kunnen de wedstrijdleiders Ebbe en Njjhuis niet klagen over de gang van zaken. Zelden is er een achterstand op het schema geconsta teerd. Wat de uitslagen betreft is er weinig sensationeel nieuws te melden. Jos Meesters, die in het heren-enkel D een favoriet genoemd kan worden, versloeg gemakkelijk Hoksbergen; 6-0 en 6-1. De Europese kampioenschappen 1973 voor Little League Baseball (honkbal) voor junioren wordt gehouden van 10 tot 15 augustus 1973 op Kamp Nieuw Amsterdam, op de vliegbasis Soester berg Het winnende team gaat naar Amerika voor de wedstrijden om de; nationale amerikaanse titel. De junioren, in de leeftijd van 11 en 12 jaar, hebben allen al eerder in wed strijden gespeeld ln elk land waar Amerikanen teams hadden gevormd. Het team van Kamp Nieuw Amster dam gaat de nederlandse afdeling ver dedigen, na vorige week het team van Afcent uit Brunssum (L) te hebben verslagen. Verder doen er mee een team uit Engeland. Noorwegen en Bel gië, twee teams uit W.-Duitsland en twee uit het Middellandse Zee gebied. De kinderen zullen verblijven in een schoolgebouw op de basis zelf. Het juniorenhonkbal verschilt niet zo veel met dat van de volwassenen. Men verwacht vele bezoekers voor dit evenement. Zaterdag 11 augustus worden er vier wedstrijden gespeeld, waarvan de le om 11 uur 's-morgens tussen Holland en Noorwegen: dan spelen Duitsland en Middellandse Zee gebied II, om 1 uur; Engeland en Middellandse Zee ge bied I om 3 uur en Duitsland tegen Blgië om 5 uur. Op maandag zullen er drie wedstrijden worden gespeeld, dinsdags twee, woens dags is de finale en een open dag op donderdag. Bovenstaande oerwoud-achtige opname van een deel van het Slangenbos achter het herdenkingsmonument b(j „Braamhage" tracht een beeld te geven van de sloot- achtige vijver, die geheel is overwoekerd door hoog opgaand geboomte en totaal vervuild is door allerlei rommel, dood hout en omgewaaide bomen. Na een regenbui zjjn de wildernispaden onbegaanbaar door de modder, waarin men tot over de enkels wegzakt. Voor een suggestie om dit Slangenbos weer be gaanbaar en genietbaar te maken voor de natuurliefhebbers, verwijzen wij naar onze rubriek „Meningen van Lezers", waarin de heer Van Eeden uitgebreid ingaat op het behoud van dit stukje natuur. Ook de uitslag van de „thuiswedstrijd" van R. Lorman tegen R. Simoons is waard te vermelden. Lorman won met 6-3, 6-2. Melsen had weinig moeite met C. Korvinus 6-1 en 6-4. Andere uitslagen: H. Hommes tegen H. Korvinus 6-2, 7-5; John Smit (Soest- Zuid) tegen G. Mulder 6-2, 6-4; Jan Smit tegen A. Ritsema 6-3, 6-4; Acht tien tegen Poelgeest 2-6, 6-2, 6-3 J. Luttmer (evenals Meesters een grote kanshebber) tegen P. Haal 6-2, 6-0. Belangrijkste uitslagen jongens-enkel: A. Vos tegen R. Buis 6-2, 6-0; J. Riet hoven tegen Voogel 6-4, 3-6 en 6-3; M. v. Gastel tegen J. Hefting 6-2, 6-4. Bij het meisjes-enkelspel won o.a. E. Driebergen van R. Jansen met weinig moeite 6-0, 6-0. R. Jozuva, de gedood verfde winnares won van Anneloes Jongepier met 6-2, 6-0. Nine Ebben had het niet zo makkelijk met 6-3 en 7-5 won ze uiteindelijk van B. Goossen. Vermeldenswaardig in het dames-enkel D is de overwinning van A. ten Broek op L. Citeur, 6-0, 6-0. Een vreugdevolle dag is het ook ge worden voor de gemengddubbelspelers R. en A. Artz. Met 2-6, 6-2 en 6-1 hielpen zij het koppel Rudenberg/Ru- denberg de boot in. Op de vrijdagen 10 en 17 augustus zul len het clubhuis en verschillende om liggende vierkante meters het gezellige decor vormen voor de jubileumfeesten. Buiten wordt een barbecue gehouden; binnen is gelegenheid om te dansen op de muziek van de Soester formatie „Fat en Ugly". Aanvang 19.00 uur. Afgelopen zondag hebben de SEC- honkballers tegen de verwachting in met 5-4 verloren van Utrecht Hitters. Deze nederlaag was niet alleen volko men onverwacht maar ook overbodig, omdat de Soesters tot de 9e inning met 4-3 voorstonden. Daarna volgden enige onnodige fouten in het veld en de ne derlaag was een feit A.s. zondag wordt thuis gespeeld tegen Drachten. De wedstrijd op het veld aan de Bosstraat begint om 14.30 uur.

Soester Courant | 1973 | | pagina 7