S.O.S. Sahel: actie 'Op leven en dood': giro III1222 Bij de foto's: Links boven: Door het voed seltekort wordt de weerstand van met name kinderen steeds geringerer is een grote kindersterfte in de Sa bel-landen. V Midden boven: Vele kilome ters lopen door de woestijn om water te halen. Rechts boven: Een met haar kleinkind achtergebleven grootmoeder in Goron-Goron (Opper-Volta). Rechts midden: Pater Bideau, werkzaam in Goron-Goron, met enkele medebewoners bij een waterput. Rechts onder: Het water moet in veel gevallen gedeeld wor den met het vee. Links onder: Een bijna geheel verlaten dorp met honger en dorst lijdende mensen en die ren. Midden onder: Distributie van graan in Niamey, hoofdstad van Niger. Daarnaast: Overal treft men dood vee aan op de uitge droogde aarde. ALGERIJE LIBIË —SPAANSE —SAHARA NIGERIA SIËRRA LEONE IVOOR-/ Obêhi Naar schatting zes miljoen inwoners van de Afrikaanse landen Senegal, Mauretanië, Niger, Opper-Volta, Mali en Tsjaad (zie kaartje), gelegen in de strook ten zuiden van de Sahara, wor den geteisterd door een verschrikkelijke droogte. In deze zogenaamde Sahel-landen is nu al voor het vijfde achtereen volgende jaar veel te weinig regen gevallen. Het vee vindt niets meer te eten en sterft; de boeren zien hun zaden ver drogen. In sommige delen van het getroffen gebied zijn bijna alle kinderen van de peuterleeftijd en is tachtig procent van de veestapel al gestorven. Stichting Mensen in Nood/Caritas Neerlandica in Den Bosch voert onder het motto „Op leven en dood" een nationale actie voor deze landen. De noodsituatie zal zeker tot eind volgend jaar duren. Alle acties, individueel of in groepsverband, ten bate van de Sahel-landen zijn welkom. Men belle of schrijve Mensen in Nood voor overleg (Hekellaan 6 Den Bosch, tel. 04100-44544) en men krijgt de nodige adviezen of daadwer kelijke hulp voor de opzet van een actie. Daarvoor is bijvoor beeld ook een film beschikbaar. De giften die voor de actie „Op leven en dood" (giro 1111222 Den Bosch) binnenkomen, worden door Mensen in Nood be steed voor de aankoop van levensmiddelen (melkpoeder, maismeel), medicijnen (voor mensen en dieren), vitaminen, ontsmettingsmiddelen, zaaigoed, transportmiddelen (voor dis tributie van levensmiddelen ter plaatse en voor ziekenver- voer), voor de bouw van silo's (voor het goed bewaren van levensmiddelen), watervoorziening (uitdiepen en zuiveren van bestaande putten, graven van nieuwe (kost f 50 per meter) en het slaan van diepe putten met pompinstallatie), reservoirs (voor de opvang van regenwater ter bevloeiing van akkers en tuinen), herstel van de veestapel en voor hulp aan jonge nomaden (veehouders) die alles verloren hebben.

Soester Courant | 1973 | | pagina 11