VT 8ö Wet werkloosheidsvoorziening Nog lang geen europese prijseenheid JAAP RADEMAKER Vorstelijke geschenken Ringenoldus Aktiecomité adviseert milieubelasting niet te betalen Markt in de Smitshof Marktkoopjes halen Beautywool modeshow bij Ralph Polak Burgerlijke stand Riolering Korte Ossendam Officiële mededelingen Woningwet U kunt niet alles weten Verscherpt optreden tegen niet onvrijwillig- werldozen en niet-werkwilligen Gaat u zich VERLOVEN verlovingskaartjes Drukkerij Smit P. H. Walter afwezig Afwezig H. G. Rupert Suester Courant Keklame-krant Soester Ceurant van #onderdag 16 augustus 1973 Het Miljeu Aktiecentrum Nederland adviseert ook de Soester bevolking de door de provincie geheven milieubelasting van 63,84, waarvan de aanslagen dezer dagen zyn verzonden, niet te betalen. Men is de mening toegedaan dat deze belasting Nederland niet schoner zal maken omdat de „grote" vervuilers, de ondernemers, niet aangepakt wor den. Iedereen wordt daarom verzocht de acceptgiro in te leveren, voorwat Soest betreft op het adres Speeenkruid- straat 49, zodat men kan nagaan hoe veel inwoners niet willen betalen. Overigens zegt de provincie Utrecht in een begeleidend schrijven dat een an der systeem van berekening, bijvoor beeld het bepalen van het werkelijk aantal gebruikers van een woning, in de praktijk moeilijk en dus kostbaar is. Een preciese berekening per woning zou zo duur worden dat het tarief eenzienlijk zou stijggen. Verder is voor de industrie wel een ander systeem gevolgd. Zij betalen op basis van de door hen veroorzaakte vervuiling. JUWELIER HORLOGER Winkelcentr. „Smitshof", Soest, Tel. 02155-191 Brinkstraat 22-26, Baarn, Tel. 02154-5594 A.s. woensdag 22 augustus U by ons Kom kijken in de stand en fiteer. Maandag 3 september a.s. wordt in de bekende stoffenzaak Ralph Polak aan de Laanstraat te Baarn een modeshow gehouden onder het motto „Beauty wool '73/74". Aan deze show werken mee het bekende Franse huis Jacques Esterel uit Parijs en de Nederlandse couturiers Frank Govers en Edgar Vos. De toegangskaarten, die in verband met het regeringsjubileum van H.M. de Koningin, geheel gratis verstrekt zullen worden, zijn verkrijgbaar bij de zaak in de Laanstraat. Bijzonder veel aandacht zal, zoals het motto reeds zegt, besteed worden aan de nieuwe wolcollectie, waarmee de internationale modewereld werkelijk haar beste beentje heeft voorgezet. Romantische bedrukte stoffen, ruige tweeds, jersey, mousseline en angora in fantastische kleurstellingen en des sins. Alles van zuiver scheerwol en bijzonder prettig in het dragen. Het is de eerste wintershow in deze contreien, die de „doe-het-zelver's" on der de dames zeker niet mogen missen. Voor het overige verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad. GEBOREN: Johannes Gerardus, zoon van P. W. 't Lam en C. M. J. Lam- brechts. Tessa Jacoba, dochter van H. Roseboom en T. Jacobi. Mariska, dochter van G. van Oest en E. M. Ha gen. David Marie Salomon, zoon van A. C. M. Butzelaar en D. F. C. M. Scheepers. Laura Marguérita, dochter van J. F. W. Hekman en M. A. Heemskerk. Maria Antonia Gijs- berta, dochter van C. J. A. van 't Klooster en M. W. Bon. Maud Rose- marijn, dochter van H. Hepp en F. H. J. B remmer. Mirja, dochter van J. G. M. Tammer en J. M. van Kooten. Yuri, zoon van J. Buvelot en H. Dijksman. Saskia Elly, dochter van H. P. van Alphen en J. A. Frank. Te Amersfoort: Olaf, zoon van J. H. van de Wijngaart en G. E. van Looij- en. Te Utrecht: Maria Cecilia Anas- tasia, dochter van J. J. de Wolf en A. C. M. Diemers. Roel Everardus, zoon van J. E. Roest en M. G. van de Vlasakker. Bianca Maria, dochter van P. Terlouw en B. van Tricht. Johannes Wilem, zoon van W. Floor en C. van Wijk. Pauline Elvera, dochter van G. J. Koopmans en G. C. Muts. Michèi Pascal, zoon van H. Balk en H. H. M. Zoetelief. Jantien, dochter van E. de Lange en M. J. Re- nooij. ONDERTROUWD: Martinus van den Bremer, met Anna Hermina Jacoba van Nieuwenhuizen. Cornelis Nico- laas Rebel met Beatrix Christina Ma ria Tebbens. Robert Hendrik Wil helm met Catharina Elisabeth Koppe- nol. Willem Harteveld met Christi na Janie Hillman. Gerard Kuit met Wilma Veerman. Ary van Rhijn met Gijsbertje Janke Seist. Jakob Gerrit Snip met Marijke Hillina van Gorkum. Bernardus Arnoldus Jurriëns met Johanna Egberta Kersten. Coen- raad van den Hoek met Helena van Groningen. GETROUWD: Bene Baar met Stijntje Heuveling. Gerrit van Delden met Margaretha Christina de Beer. Ja- cob van den Broek met Maria van den Broek. Johan Hendrik Lottgering met Catharina Elsje Wind. OVERLEDEN: Anna Maria Stallmann, w.v. J. B. A. Werker. Dirk Engelke Penters, e.v. E. P. Hazelaar. Othon Louis Zimmermann, e.v. J. L. M. Schlömer. Jan van der Woord, w.v. F. J. Schrijver. Maandag 20 augustus zal de firma Scheerman uit Castricum beginnen met de rioleringswerkzaamheden in de Korte Ossendam. Het riool komt midden in de weg te liggen. De werkzaamheden zullen met inbegrip van het bijkomende onder houd ongeveer 6 weken duren, hetgeen begrijpelijk enig ongerief voor de be woners met zich brengt. Wij vertellen U graag vrijblijvend wat groeibrillant is.) Juwelier - Opticiën VAN WEEDESTRAAT 12 TELEFOON 16372 De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van Burgemees. ter en Wethouders van deze gemeente voornemens is aan H. Th. Wouters, Olijkeweg 13, Soest, op zijn daartoe ge daan verzoek op grond van het bepaal, de in artikel 50, lid 8 van de Woning wet, vergunning te verlenen ten be hoeve van het bouwen van een dubbel woonhuis, op het perceel gelegen aan de Birkstraat. kadastraal bekend ge meente Soest, sectie C., nr. 2379. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be. zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 16 augustus 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. Chrysantenstelen moeten gespleten worden, voordat de bloemen in het water gezet worden. Voor het stikken van nylon kleding neemt u bij voorkeur nylongaren, aan gezien dit even sterk is als de stof zelf. Sloten en scharnieren moet u niet smeren met spijsolie, want die wordt hard. Naaimachineolie is wel goed. Ketelsteen kunt u voorkomen door een oesterschelp in het water mee te koken. Deeg kunt u gemakkelijk rollen ter wijl het op vetvrij papier ligt. Het plakt dan niet en kan beter opgelicht worden. Wilt u gebakken vis een paar dagen bewaren zonder te laten bederven, giet er dan wat azijn overheen, de smaak wordt er ook beter door. Teneinde te voorkomen dat uw pic- calilly schimmelt, kunt u er een laagje azijn over gieten. Charmeuse kan gewoon op de machine worden gestikt, maar u moet hiervoor een grote steek nemen en het goed onder het stikken wat uitrekken, an ders staat de draad te strak en breekt Eet u pudding met rozijnen, rol deze laatste dan eerst door de meel, dan zullen ze niet zakken. Bijna iedere Nederlander is voorstander van een verenigd Europa. Daarom zijn wij ook grif tot de E.E.G. toegetreden. Wij hebben daar wonderen van ver wacht, maar zijn tot heden wel wat bedrogen uitgekomen. Op velerlei gebied hebben wü schade ondervonden van de eenheidsgedachte. Vermoedelijk is door de E.E.G. een goed deel van ons boteroverschot voor een appel en een ei aan de Sowjet- Unie verkocht. Daarnaast kunnen wij veel moeilijker zelfstandig de inflatie bestrijden, omdat wij door tal van overeenkomsten aan onze partners zijn gebonden. Import van inflatie is nu veel gemakkelijker geworden. Het te rugzenden van uit de EEG komende vreemde arbeidskrachten is praktisch onmogelijk omdat de in het verenigde Europa wonende arbeidskracht zich vrij mag verplaatsen. In onze industrie en agrarische we reld klagen verschillende bedrijfstak ken over het gebrek aan bescherming van de eigen ekonomie en in vele ge vallen is de EEG er de oorzaak van. Heeft die EEG voor een klein wel ekonomische betekenis als er zoveel nadelige faktoren zijn? Het zou toch zo moeten zijn dat binnen de gemeen schap elke produktie daar verricht zou moeten worden, waar zij het goed koopste is. En in dit geval zouden de prijzen in de verschillende landen even hoog moeten zijn. Op een zodanig ni veau wel te verstaan dat de konsu- mentenprijs zo laag mogelijk is. Grote landen bepalen de prijzen Van het hierboven gestelde ideaal is in de praktijk nog niet veel terecht gekomen. Voor een reeks van artikelen verschillen de prijzen in de EEG-lan- den aanzienlijk. Er zijn soms zelfs ar tikelen, die in een primaire levens behoefte voorzien, in het eigen land duurder geworden dan nodig i's omdat er een heffing op rust om daarmee op de duur een egalisering van prijzen mogelijk te maken. Met name de grote landen hebben de gewoonte met het prijsniveau zo te manipuleren dat hun eigen produktie er geen schade van ondervindt. Frank rijk heeft behoefte aan hoge zuivel- prijzen omdat het duizenden kleine veeboeren onder zijn inwoners telt. De hoge melkprijs is oorzaak van het boteroverschot. Wordt de geproduceer de melkplas nog kunstmatig verhoogd, dan wordt het kaas- en boteroverschot nog meer vergroot. Op dezelfde wijze beschermt West-Duitsla nd de hoge Europese graanprijs, want in- de bonds republiek wonen duizenden graanboe- ren, die afhankelijk zijn van de Euro pese „prijs" die in wezen kunstmatig hoog gehouden wordt. Voor dit soort zit men in Luxemburg vele nachten vruchteloos te vergaderen. Gestegen koopkracht den uit buurlanden veel goedkoper Het gaat echter niet alleen om land bouwprijzen. Ook andere artikelen zou- kunnen worden betrokken. Formeel mag dat ook maar uit binnenlandse politieke overwegingen worden er dan technische en administratieve handels belemmeringen in leven geroepen. Zo wordt het vervoer door Nederlanders in West-Duitsland belemmerd. Zo weet men door een onnodige papierlawine de administratiekosten van export zo hoog te maken dat zo'n export niet meer lonend is. Er zijn beslist niet alleen nadelen. Voor de afzet van vele goederen heeft de EEG enorm voordeel gebracht. Men denke maar eens aan de duurzame konsumptiegoederen zoals koelkasten, radiotoestellen, wasmachines en foto toestellen. Door het tot stand bren gen van Europese produktieprogram- ma's kon de omzet van een reeks van artikelen worden verveelvoudigd en daalde de kostprijs enorm. De onder linge konkurrentie leidde tot samen werking, waardoor ook de distribu- tiekosten werden verminderd. Een doelmatige produktie leidde er toe dat bijvoorbeeld een werknemer gemid deld nog geen derde van de tijd nodig heeft om een wasmachine te kunnen aanschaffen vergeleken met 15 jaar geleden. Voor een regenjas moest een eenvoudig mens in 1960 zestig uur werken. Nu heeft hij dit kledingstuk in nog geen twee dagen bij elkaar ge werkt. De stijging van het handelsverkeer tussen de EEG-landen met 15 °/o per jaar spreekt boekdelen. In de laatste 15 jaar is de koopkracht in de zes eerste E.E.G.-landen met ongeveer 75 omhoog gegaan. Zelfs de ekonomisch ingestelde Amerikanen bleven daarbij met ongeveer de helft achter. Maar die hadden dan ook een grote voorsprong. Natuurlijk prijsniveau Nu Engeland in de EEG is gekomen en in Japan en de Ver. Staten op een breed terrein overproduktie dreigt wordt er door die landen aangedron gen op een herziening van de handels- verhoudingen. Met name de V.S. wil len met hun graan en andere voe dingsmiddelen een gemakkelijker toe gang hebben tot de Europese markt, aanlokkelijk door zoveel koopkracht. Als zij gedeeltelijk hun zin krijgen kan dat de kosten van ons levens onderhoud gunstig beinvloeden. Even zeer is de kans groot dat door de grotere konkurrentie op de wereld markt er dan opnieuw een ander pro- duktiepatroon ontstaat waardoor be paalde industrieën sterker worden en andere langzaam verdwijnen. Dat kan onze welvaart weer in een ander licht zetten met bijvoorbeeld meer werk loosheid. Het is duidelijk dat veel artikelen die ons verkocht worden nog veel goedko per zouden zijn als er meer samen werking in industrie en handel zou ?ijn. Binnen de EEG zou de prijseen heid met spoed moeten worden ver sterkt om als gemeenschap sterker te kunnen staan tegen aanvallen van bui ten ons werelddeel. Die aanvallen zijn aanstaande en zij kunnen de eenheid wel eens op de proef stellen. Ook in de strijd tegen de inflatie zou een grotere prijseenheid op een lager ni veau een machtig wapen kunnen zijn. Men zou zich meer met elkaar ver bonden voelen en de weg open maken voor meer overleg in de strijd om de waardedaling van de munten- te be perken. Begin van dit jaar is by de Tweede Kamer reeds een wetsontwerp ingediend, dat enige nadere wyzigingen van de wet werkloosheidsvoorziening (W.W.V.) beoogt. De wijzigingen komen in hoofdzaak neer om op de regeling van het verlagen van het uitkeringspercentage of het uitsluiten van de werknemer voor een bepaalde tyd op het recht van uitkering. Let wel, het gaat hier niet om de werkloosheidswet (W.W.), maar om de wet werkloosheidsvoorzining, die niet zoals de W.W. wordt uitgevoerd door de bedrijfsverenigingen, maar door de gemeentelijke diensten van sociale za ken, die aan de uitvoering van deze wet de handen soms meer dan vol hebben. Zonder te willen generaliseren moet namelijk worden gesteld, dat juist on der de groep W.W.V.-trekkers nogal wat notoire werklozen voorkomen, die soms mede dankzij eigen toedoen werkloos zijn geworden en vaak ook niet staan te trappelen om weer aan het werk te komen. Hoog percentage werkloos door eigen schuld Op een W.W.V.-uitkering kunnen in het algemeen die werklozen recht doen gelden, die niet in aanmerking komen voor de werkloosheidswet. Natuurlijk trekt van de W.W.V. een aantal mensen, dat zonder meer als bona fide gevallen moet worden aan gemerkt. Wij denken hier vooral aan oudere werklozen of werklozen met moeilijke beroepen, die eerst een half jaar van de W.W. hebben getrokken (de maximum uitkeringstermijn van deze wet is 26 weken) en toen nog geen emplooi hadden gevonden. Zij komen na dat half jaar voor een W.W.V.-uitkering in aanmerking, die 75 °/o van het dagloon bedraagt (W.W. 80 °/o). Bij ons vindt u een uitgebreide collectie Modeller.boek ter Inzage. Voor al uw familiedrukwerk Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 De maximale duur van deze uitkering is twee jaar, aanzienlijk langer dus als van de W.W. Zou iemand na die twee jaar nog werkloos zijn, dan zit er niets anders op dan een beroep te doen op de bij standswet, in casu de rijksgroepsrege ling voor werkloze werknemers. Die uitkering is gerelateerd aan het mini mumloon, evenals de gewone, perio dieke bijstandsuitkeringen. Voor de W.W, kan alleen iemand in aanmerking komen, die onvrijwillig werkloos is geworden, kortom buiten zijn schuld. In sommige gevallen kan men hierover met de bedrijfsvereni ging van mening verschillen. Wijst die een verzoek om uitkering af, dan kan de betrokkene eventueel nog gaan pro cederen bij de Raad van Beroep. Anders ligt het bij de W.W.V.-uilke ringen. Bij onderzoeken, ingesteld door het departement van sociale zaken Is gebleken dat een niet onaanzienlijk percentage van de gevallen waarin een W.W.V.-uitkering wordt gevraagd, niet valt onder wat men noemt de onvrij- willig-werklozen. Artikel 14 Zo is komen vast te staan bij een on derzoek in de maand mei van 1971, dat van de ruim 4400 aanvragen voor W.W.V. in ongeveer 53 °/o van de ge vallen de werkloosheid mede aan de schuld of nalatigheid van de betrok ken werknemers was te wijten. In de maand juni 1972 bleek dat van de bijna 4300 aanvragen ongeveer 43 niet-on- vrijwillige werkloosheid betrof. Kortom, deze cijfers tonen toch wel duidelijk aan dat het bestand van uit keringsgerechtigden van deze wet er wel iets anders uitziet als dat van de W.W. Tussen allerlei normale gevallen door vinden we hier nogal wat figuren, die op zijn minst de indruk wekken zich moeilijk op hun werk te kunnen aan passen, c.q. niet van werken houden of moeilijk passende arbeid kunnen aan vaarden. Daarom was in de W.W.V. reeds een artikel opgenomen waarin de gemeen tebesturen wordt opgedragen om in een aantal met name genoemde geval len, waarin sprake was van niet-on- vrijwillige werkloosheid, het normaal geldende uitkeringspercentage (75) voor een bepaalde lijd te verlagen of de betrokken werknemer voor een bepaal de tijd van het recht van uitkering uit te sluiten (artikel 14 W.W.V.). Tekst duidelijker De voorgestelde wetswijziging beoogt het een en ander landelijk te regelen. Tenslotte is de W.W.V., ook al wordt deze wet dan ook uitgevoerd door de gemeenten, een landelijke voorziening. Daarom kan aan het stellen van lan delijke regelen met betrekking tot het uitkeringsbeleid in gevallen van niet- onvrijwillige werkloosheid niet worden ontkomen. De tekst van de wet zal. als de voor stellen worden aangenomen, worden verduidelijkt. Onder andere wordt be paald, dat het gemeentebestuur de uit sluiting van het recht op uitkering aan een bepaalde termijn kan binden, c.q. het uitkeringspercentage kan verlagen voor een bepaalde tijd. Een andere aanvulling van de wet legt vooral de nadruk op het feit, dat het gemeentebestuur ook gehouden is om een werknemer, die kennelijk niet of onvoldoende poogt aan zijn werkloos heidssituatie een einde te maken, van het recht op uitkering uit te sluiten. Teneinde de gemeentebesturen in hoge re mate in staat te stellen te beoorde len of van een omstandigheid als deze sprake is, neemt het departement van sociale zaken zich voor gebruik te ma ken van zijn bevoegdheid tot het stel len van eisen terzake van de inhoud van de door werklozen wekelijks te verstrekken schriftelijke opgave, aan de hand waarvan de gemeente telkens nagaat of recht op uitkering bestaat. De voorgestelde aanvullingen van de W.W.V. betekenen geen drastische wij zigingen. Ze houden alleen in dat ook de centrale overheid een vinger in de pap wil hebben zij de bestrijding van het oneigenlijk gebruik van een so ciale wet als de W.W.V. Ons inziens te recht. Heden heeft de Heer, voor ons nog vrij onver wacht van ons weggenomen onze lieve man, vader, grootvader en overgrootvader CORNELIS JAN ERDBRINK, tn de ouderdom van 89 jaar. G. Chr. E. Erdbrink-Malen Dordrecht: J. G. Erdbrink H. J. G. Erdbrinik-de Gooyer 's-Gravenhage: G. M. Erdbrink E. Erdbrink-Elkhuizen kleinkinderen en achterkleinkind Soest, 14 augustus 1973. Chr. Bejaardencentrum i „Groot Engendaal" Dalweg 42 Correspondentieadres Reeweg O. 190 Dordrecht De overledene is opgebaard in de Aula van „Groot Engendaal". De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 17 augustus, om 13.00 uur, in de aula van „Groot Engendaal", waarna aansluitend de teraardebestelling zal plaatshebben op de Al gemene begraafplaats „Rusthof" aan de Dode- weg te Amersfoort. ARTS van 16 augustus t.m. 9 september. Plaatselijke artsen nemen waar. Wie wil mij helpen met STENEN BIKKEN? Ook halve dagen. Stenen zijn bestemd voor „De Drie Ringen". Eemstraat 2, tel. 13936. Huishoudelijke HULP ge vraagd voor enkele uren, liefst op donderdagavond. Ereprijsstraat 155, tel. 17122. JONGENS en MEISJES gevraagd voor couranten bezorging. Hoog loon. Telefoon 15786. Handelsonderneming zoekt energiek MEISJE die ons kan assisteren met het ver zenden van orders, welke zij na in werkperiode zelfstandig kan uitvoeren. Goed salaris. Tel. 02155- 15021. Gevraagd: MODINETTES. Tevens kunnen wij nog enkele gehuwde dames plaatsen voor de middag uren. Prettige werkkring. Zeer goed loon. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan: B.V. Pribor Confectie bedrijven, Parallelweg 9, Soest. Telefoon 02155-16052. ARTS Soestdijk van 20 augustus tot 4 september. Plaatselijke artsen nemen waar. Gevraagd flinke HULP voor 1 ochtend per week. Varenstraat 35, tel. 17412. Gevraagd net MEISJE om twee kleuters te verzorgen tijdens afwezigheid van de moeder en licht huishou delijk werk te verrichten. Tel. na 17.30 uur 02155- 16908. PERSONEELS- AANBIEDINGEN Kleine zelfstandige is goed koper. Dus laat nu uw binnen- en BUITENSCHIL DERWERK verrichten tegen bilijke prijzen met prima referenties. Tel. 030-315229. Gevraagd HULP in de huishouding voor 2 of 4 halve dagen per week. Mevr. Meijer, Vosseveld- laan 15a. Tel. 12651. KLEINE ADVERTENTIES Uitsluitend btf vooruitbetaling Tot 10 woorden ƒ2,50 Elk woord meer ƒ0,10 Advertenties onder nummer 25 cent extra Advertenties onder letter 70 cent extra. Welke TEGELZETTER en/of metselaar (vakmen sen) willen iets bijverdie nen? Telefoon (na 19.00 uur) 18559. Ervaren COUPEUSE zoekt nog enkele klanten. Br. onder nummer 2259 bur. S. Crt. huishouding voor 2 och tenden per week. De Net MEISJE biedt zich aan voor de zaterdag. Nieuweweg 91. In dankbare herinnering aan wat zij voor ons allen heeft betekend, delen wij U mede, dat plotseling van ons is heengegaan, mijn zeer lieve vrouw, moeder en grootmoeder MARGERETE WILHELMINE VAN DER ELST - BLÜMER in de ouderdom van 61 jaar. SoestF. van der Eist F. H. F. van der Eist T. van der Eist-Janssen F. N. G. van der Eist Soest, 10 augustus 1973. Prins Bemhardlaan 27. De teraardebestelling heeft plaats gehad dins dag 14 augustus 1973 op de Hervormde begraaf plaats te Soest. duinen. Tel. 16841. FAKTURISTE-TYPISTE biedt zich aan voor l/t dagen. Br. onder no. 2267 bur. S. Crt. PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd JONGENS en meisjes, eventueel part time. Super Cleaner b.v. Koningsweg 16, tel. 14302. Spoed gevraagd huis houdelijke HULP voor hele dagen in een gezin met 1 kind van 1 jaar en 10 mand., waarvan de moeder herstellend is. Tel. 12091. Parfumerie-Drogisterij A. v. d. Brink, Laanstraat 34, Baarn, tel. 02154-3308, na 4 uur 02154-7722, vraagt een aktieve VER KOOPSTER Zij, die er varing hebben, genieten de voorkeur. Min. leeftijd 18 jaar. 's Woensdags de gehele dag vrij TE KOOP AANGEBODEN Wegens verhuizing te koop SIMPLA-LUX. 2-persoons ledikant met achterwand 60,-. Yashicamat (6x6 camera fl jaar oud) f200,-. Massief eiken BOEREN TAFEL (80 x 170) met 4 cm dik blad ƒ350,-. Va renstraat 332, Soest. Gevraagd voor lichte montagewerkzaamheden vlotte MEDEWERKERS- (STERS), eventueel hele of halve dagen. Goed salaris. Tel. 02155-15021, Wij vragen JONGENS en MEISJES voor onze bier viltjesdrukkerij Goede be loning, gratis werkkleding etc. Drukkerij Atlas B.V., Koningsweg 22, Soest. Tel. 02155-14751. Gevraagd WINKELMEIS JE voor halve dagen. Super Cleaner b.v. Ko ningsweg 16, tel. 14302. Tehuis gezocht voor 1 of 2 POESJES. Bosstraat 94, tel. 13533. Te koop HUIS, Menkolaan, leeg te bevragen, F. C. Te koop Indesit de luxe WASAUTOMAAT 1970 met bioprogramma en centrifuge (volautomaat) ƒ100,-. Tel. 17886. Te koop V.W. 1300 L, bouwjaar 1966, kleur wit, geheel Lg.st. Hobbema- laan 3, Soest. TE KOOP GEVRAAGD TE HUUR GEVRAAGD Solide HOEKVILLA met ruime tuin aan de Burge meester Grothestraat, 117.500,- k.k. Tel. 02155- 18881. Te koop gevraagd oude VUURWAPENS. Nieuwe weg 63, tel. 14968. Te huur gevraagd vrije WOONRUIMTE in Soest. Br. onder letter W 25 bur. S. Crt. Te koop aangeboden D.K.W. BROMMER. Den Blieklaan 67. Tel. 15204. Te koop EEND, bouwjaar nov. '70, 34.000 km, 3000,-. Koninginnelaan 110, tel. 12645. Financiering moge lijk. HUIS te koop gevraagd tussen ƒ50.000,- en 60.000,-. Soest of omge ving. Huurflat laagbouw aanwezig. Br. onder num mer 2258 bur. S. Crt. Te koop MEISJESFIETS, 8-12 jaar. Akkerweg 8. Jongedame zoekt KAMER met kookgelegneheid. Tel. 19346. Soest. Helft van dubbel solide WOONHUIS met garage. Ook geschikt als winkel-woonhuis. f75.000,- k.k. Tel. 02155- 18881. Te koop FIAT 850 1968, ƒ200.-. Van Hamelstraat Te koop SIMCA 1100 Special, bouwjaar '71, km. 55.000. Tel. 16187. Spoed! Jong echtpaar zoekt per 1 sept. WOON RUIMTE, liefst etage of 2 kamers met keuken en douche. Huur tot 250,- per mnd. Wie helpt ons? Brieven of persoonlijk contact: J. G. de Graaf. Beetzlaan 89. Soest. Te koop PUCH ƒ225,-. Vermeerlaan 27, tel. 19192. Te koop aangeboden FORD ESCORT '68. Birk- Wie helpt mij aan een KOERDUIVENKOOI? Ben 13 jaar en bezit niet zo veel geld. Erwin Nijstad, Wiardi Beckmanstraat 122, tel. 14710. Te koop middelgrote POEDEL met stamboom, konijnen, witte lachduiven en sierduiven (Pouwstaar- ten), binnenvollière met parkieten, radiokast met ingebouwde 10 platenwis- selaar, herdershondje 10 weken oud. G. van Horns- veld, Nieuwstraat 51, tel. 14510. Te koop aangeboden 2 LUIDSPREKERBOXEN Philips. (2 x 20 w.), als nieuw. Vraagprijs ƒ275,-. Nieuwprijs 450,-. Te be vragen Dorresteinweg 64a, tel. 13312 Te koop Franse HANG KLOKKEN, bloemslingers 425,-. Valeriaanstraat 74, Soest. Tel. 02155-18847. na 18.00 uur. Te koop gevraagd BAND RECORDER, Br. onder letter J.A. 7 bur. S. Crt. DIVERSEN Te koop aangeboden Bocal GEVELKACHEL, Atag minigas en Etna maxigas. Tel. 17113. Te koop gevraagd stuk BOUWGROND 500 meter), omgeving Soest- Zuid. Br. onder letter B 38 bur. S. Crt. Te koop aangeboden Phi lips type K 7 autoradio CASETTERECORDER en luidspreker, z.g.a.n. Vraagprijs 200.-, nieuw prijs 348,-. Te bevragen Dorresteinweg 64a, tel. 13312. Rita Pouw, gedipl. hon dentri mster, Den Bliek laan 30, Soest. tel. 02155- 15124. Kynologlsch SHOWTRIM- MEN van alle rassen. Te koop DAMES- en JONGENSFIETS, Dalweg 28. Te koop PEUGEOT 404, gaaf en goed, 850,-. Hartmanlaan 21. Te koop gevraagd WOON HUIZEN, bewoond of ach terstallig onderhoud geen bezwaar. Vlotte afwikke ling Tel 02155-18881 Te koop 1-1 engelse GRASPARKIETEN, 1-1 Valkparkieten, 2-2 rose borstbaardparkieten. Postweg 70. Soesterberg, tel. 03463-2338. Te koop KAST, 3 jaar oud. Tel. 14943. Jongeren Adviescentrum (voorheen Meisjesbelangen) zoekt KAMERS. Haver- weerd 159 of tel. 18485. Spreekuren dinsdags- en donderdagsavonds van 7-8 uur. Te koop AUTO, stationcar 1969, Lz.g.st., 4 nieuwe banden, nieuwe uitlaat. Te koop 1 gashaard. 5 ge velkachels en 1 oliekachel met tank. Tel. 15888. Jong stel zoekt WOON HUIS voor zelfbewoning, over plm. 1 jaar. Achter stallig onderhoud geen be zwaar. Prijs n.o.t.k. Wordt si rikt vertrouwelijk be handeld. Br. onder letter V 19 bur. S. Crt. Te koop prachtige op kleur zijnde goudfazant- hanen, broed 1972, ƒ15,- per stuk. W. Peters, Steen- hoffstraat 8, Soest, tel. 17345. deler. Vraagprijs ƒ2900,-. A. Jongkind, Van Goyen- laan 69. Te koop OPEL KADETT, bouwjaar november '70, i.z.g.st, van eerste eige naar. Te bevr. Birkstraat 131, Soest. Te koop FORD Taunus 1300 L '70, in prima staat. Tel. 03496-2154. Aan komen lopen donkere POES met witte en gele vlekjes. Mevr. B. M. Florch, Rubenslaan 4, Soest Te koop TYPEMACHINE. Beetzlaan 73. Tc koop Van Delf KIN DERWAGEN, z.g.a.n. hoog model, kleur bruin met beige lak. Mevr. Simon, Varenstraat 35, tel. 17412. Te koop B.M.W. 2000 bouwjaar '71. km. 80.000. Te bevr. maandag t.e.m. donderdag. Alb. Cuyplaan 73. TE HUUR AANGEBODEN Te koop oud-koperen WATERPOMP, koffie molen. vijzel, zamewair, bloembakken, waterketel, kannen, weegschaal, blokje gewichten en oud tin. Beckeringhstraat 27, tel. 13513. AUTORIT voor beiaarden t.n.o.v. Gaarne aanb. 16338 - 16427. Inl. tel. 18676. Aangeboden KAMER met balcon, gebruik van keu ken, gestoffeerd, 150,- per maand. Te bezichtigen donderdagavond, Van Lijndenlaan 6, Soestdul- nen. Te koop stalen VISBOOT. schouwmodel, 4 meter bij 1.50 m., met watergekoel- de binnenboordmotor, ge heel I jaar oud. Van Mll, Laanstraat 64, tel. 18131. Te koop blauwe Koelstra KINDERWAGEN ƒ50.-. Tevens Batavus Batavette 75,-, incl. verzekering. Gerrit van de Veenstraat 85. ZONNESCHERMEN met dra Ion doek, kunnen zomer en winter blijven hangen, 50 procent prijsvoordeel. Alum. jalouzleën, 30 pro cent prijsvoordeel Vrij blijvend prijsopg, Zon wering Van der Hammen, Beatrlxlaan 55. Soest Tel 02155-13551 Ook na 18 uur. Te koop SLAAPKAMER AMEUBLEMENT. met matras, z.g a n. 350,-. Weegbreestraat 659. Te koop Menkolaan kleine moderne TUSSENWO NING. Vraagprijs f72.000,- k.k. Ook genegen te ruilen tegen grotere woning. Inlichtingen J G. van Rouwendaal, Stad houderslaan 96, Soest. Tel. 02155-16467. Te koop oude hang- en staande OLIELAMPEN, Franse hangklok met harpslinger en staande klok (2 meter hoog), kof fiemolen, gietijzeren ketel, en strijkbouten. Becke- ringhstraat 27, tel. 13513. Te huur grote gestoffeerde ZIT-SLAAPKAMER met keuken, voor 1 of 2 da mes Anna Paulownalaan 8, Soest. Te koop Fiat 850 SPORTCOUPé. Becke ringhstraat 10. Te koop 2 antieke KAS TEN. F. C. Kuyperstraat 3, Soest.

Soester Courant | 1973 | | pagina 2