Nieuw-Loosdrecht w Nieuwe kinderboerderij half nov. gereed Nieuwe vestiging „Van de Ven's Boekhandel" Uw vrouw is'n exclusieve Wiewei keuken waard! BROUWER BROUWER BROUWER VOOR AL UW SPORTEN STUDEREN a: i 10 dagen vakantie voor kinderboerderij „De Vrije Teugel" Van 20 tot en met 31 augustus opruimen restanten bestrijdingsmiddelen Inleverplaats: gemeente kwekerij aan de Molenstraat Wijnhandel-Slijterij 3 flessen Montilla Medium Dry 8,95 Picknicktoeht per fiets voor 65-plus Wijnhandel-Slijterij Wodka per fl8,75 Gin per fl. 8,75 Bruine Rum per fl. 8,95 Witte Rum per fl. 9,95 4 Turken aangehouden SOESTERBERG Feestprogramma 5 september in grote lijnen gereed Wijnhandel-Slijterij 3 flessen Rode Bordeaux Ghateau St. Macaire '72 10,50 Zaterdag „Brandpunt-uitzending" vanuit Soesterberg Kampvuur tot besluit timmerwerf Nieuwe telefooncel aan de Nieuwstraat Bromfietser gewond bij aanrijding Zeepost Inbraken opgelost y00r het behoud van de Molenstraat wordt staatssecretaris Schaefer ingeschakeld Illegale Chinezen aangehouden Eemweg krijgt straat verlichting Kleutercursus kruisverenigingen SPORTHUIS I. D. VAN VUGT Autocrosswedstrijden op 5 september INSTITUUT HULSCHER TYPEN STENO MIDDENSTANDS BOEKHOUDEN P.D. IIANDELSCORDESPONDENTIE COIYVERSATIE ALG. ONTWIKKELING SECRETARESSE-OPLEIDING M. Soester Courant van donderdag 16 augustus 1973 Wiewe (op het.industrieterrein) Telefoon 02158 -1844. Volg vanuit Utrecht en Hilversum de borden Loosdrecht-vliegveld. wiewei keukens Op de Wiewei permanente keukenshow ziet u 30 keu kens van gerenommeerde merken als voorbeeld van wat Wiewei voor uw vrouw kan doen. U bent hartelijk welkom Vé.n dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 17 uur. De toegang is vrij en...^ praten kost niets. Als de scholen weer begonnen zfjn krijgt kinderboerderij „De Vrije Teugel" vakantie. Vanaf 16 tot en met 27 augustus wordt er tien dagen uitgerust van V/t maand intensief vakantiefeest, waaraan 5000 kinderen deelnamen. Er werden 200 hutten gebouwd, ver bouwd, vernieuwd en afgebroken, een zwembad aangelegd, totempalen opge richt en veel soorten aktiviteiten uitge voerd zoals pannekoeken bakken, ap pels en aardappels poffen, soep koken, manden vlechten, kijkdozen maken en maskers van golfkarton, stropdassen en wandkleden weven, klei kralen boetseren beschilderen en bakken ln een zelfgemaakte buitenoven, beeld houwen uit zachtsteen, figuurzagen, gipsen, verven en lino-snede, vlotten bouwen, vliegers plakken en oplaten, emailleren en met gutsen in hout wer ken, en diverse sporten werden bedre ven zoals wielrennen, paalgooien en boemerangen. De vaste staf was in die tijd uitgebreid met 4 vrijwillige medewerkers en 2 stagiaires. De bouw van de tweede boerderij gaat tijdens de vakantie even hard door. Eind augustus wordt het nieuwe pro' jekt opgeleverd. Er zal tegen die tijd weer een beroep worden gedaan op vrijwillige medewerkers voor het schil derwerk, de inrichting en de aanleg van het terrein. Staf en bestuur verwachten dat de boerderij omstreeks november in ge bruik kan worden genomen. Tot zolang kan de jeugd nog op de boerderij aan de Oude Gracht 1 te recht, die vanaf 27 augustus weer alle dagen open is, van 10 tot 18 uur, be halve op maandag en vrijdag. Van 20 tot en met 31 augustus a.s. zal er in de provincie Utrecht een grote schoonmaakactie gehouden worden om boeren, loonspuiters, tuinders e.d. in de gelegenheid te stellen zich legaal te ontdoen van eventuele restanten bestrij dingsmiddelen. Het gaat uiteraard om middelen die niet of praktisch niet meer mogen worden gebruikt. Aan deze aktie, een eenmalige aktie, zijn voor de inleveraar geen kosten verbonden. Het is dus een goede ge legenheid om geheel schoon schip te maken. Ingeleverd moeten worden in de eerste plaats restanten van middelen die niet meer worden gebruikt, b.v. door stuk- vriezen, of waarvan de samenstelling niet meer bekend is, alsmede ledig fust. In de tweede plaats restanten en voor raden van middelen die niet meer wor den of mogen worden gebruikt en die men zelfs niet meer in bezit mag heb ben. Tot die categorie behoren o.a. alle DDT en endrin bevattende middelen en verder middelen op basis van diel- drin, heptachloor, hexachloor en chloor- daan. Ook kwikhoudende middelen, die overigens afzonderlijk verpakt inge leverd moeten worden. Dan moeten die spullen zoveel mogelijk in de originele Steenhoffstraat 64 Wtf bezorgen gratis door heel Soest. Het fietsen voor bejaarden onder het motto: „Samen op de fiets? Ja, gezel lig!" is tot nu toe een succes geweest. Elke dinsdagmorgen wordt er op uit getrokken. Bovendien is het weer de fietsclub niet ongunstig geweest. Daar om is er ook voor a.s. dinsdag 21 au gustus een tocht gepland. Er wordt om 9.45 uur vertrokken vanaf het monu ment bij Braamhage. De tocht voert dan richting Anneshoe- ve bij Hilversum. Onderweg wordt ge pauzeerd voor het nuttigen van een kopje koffie en op een mooi plekje wordt het lunchpakket aangesproken, dat ieder van huis heeft meegenomen. Iedere 65 plusser, die zich jong genoeg voelt om aan deze gezellige tocht deel te nemen, is van harte welkom en kan zich bij de reeds enthousiaste groep aansluiten. Vooral de heren worden hierbij uitgenodigd de gelederen te ko men versterken. Alle gewenste inlich tingen zijn verkrijgbaar bij bureau St. Fed. Raad voor het Bejaardenwerk, Burg. Grothestraat 51, tel. 19289. verpakking gelaten worden en daarna verpakt in een stevige plastic zak, die moet worden dichtgebonden. Kwik uiteraard apart in een zak. Kwekerij De gemeente kwekerjj aan de Molen straat, hoek Beukenlaan is het inlever- adres voor Soest èn Soesterberg. Van af maandag 20 augustus tot en met vrydag 31 augustus a.s. kan men er op elke werkdag terecht van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De provincie neemt de afvoer naar een verbrandingsinstallatie in Rotter dam voor haar rekening, waar een en ander op verantwoorde manier wordt vernietigd. Men schat dat in Nederland in totaal 900 ton van deze middelen, die voor vernietiging in aanmerking komen, aanwezig zijn; in de provincie Utrecht zal naar men aanneemt, de voorraad niet bijzonder groot zijn. Alle potentiële bezitters zijn met een brief op deze inlever-mogelijkheid attent gemaakt. Daarin worden zij er ten overvloede erop gewezen dat het niets kost en dat het na 31 augustus niet meer nodig is verboden bestrij dingsmiddelen in huis te hebben „doe het gif de deur uit". Uiteraard kunnen ook particulieren van deze inlevermogelijkheden ge bruik maken. Steenhoffstraat 64 - Tel. 12551 OM TE MIXEN Wü beozrgen gratis door heel Soest. 4 Turken, die niet in het bezit waren van geldige verblijfspapieren, werden door de bemanning van 'n surveillance auto van de politie aangehouden. Zij zaten in een personenauto, die rijdend op de Soesterbergsestraat, de De Beau- fortlaan in wilde gaan, maar bij het zien van de surveillance-auto recht door reden. Zij zullen worden uitge- Het Oranjecomité „Soesterberg" heeft in grote lijnen het feestelijk program ma voor 5 september, waarop het zil veren regeringsjubileum van H. M. de Koningin gevierd wordt, gereed. Een en ander kon tot stand komen, dank zjj de volledige medewerking van de Stichting Jeugdwerk, waarmede het Oranjecomité ook op Koninginnedag reeds samenwerkte. Met name de mini-zeskamp in de mid daguren, en de disco-drive-in-show in het Dorpshuis 's avonds komen voor rekening van de Stichting Jeugdwerk. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: 8.00 uur: klokgelui van de plaatselijke kerken 8.15 uur: muzikale rondgang door de Muziekvereniging „Soesterberg". Om 8.45 uur is er vanaf de Hoeksteen een opmars van alle verenigingen (tot op heden heeft nog geen enkele ver eniging het af laten weten) en van al le schoolkinderen met ballonnen naar het Dorpsplein voor de plechtige ope ning van de feestdag. Op het Dorps plein zal het vreugdevuur worden ont stoken, waarna de ballonnen worden opgelaten, waaraan tevens een wed strijd is verbonden. Daarna kan men zich vanaf 9.30 uur opstellen voor een versierde optocht van fietsen, autopeds, karretjes, indi- viduelen en groepen, waarover een zeer deskundige jury een beoordeling zal geven. 's Middags om twee uur wordt de mini-zeskamp gehouden op het Dorps plein, waaraan zal worden deelgeno men door acht gemengde teams van de vier sportverenigingen AVAGS, K.V.O., Laetitia en v.v Soesterberg en van de vier basisscholen (leeftijd 10-13 jaar). Een en ander zal zich afspelen in dezelfde sfeer als bij de bekende zeskampen van de NCRV. Van 19.00 - 22.00 uur is er op het Dorpsplein een gzellige braderie, waar aan de Soesterbergse middenstand flinke medewerking verleent, terwijl door het Oranjecomité ook enkele at tractieve figuren voor deze feestelijke markt worden aangetrokken. In het Dorpshuis is er dan tevens van 20.00-23.00 uur een gezellige drive-in- show. Of de feestdag besloten kan worden met een vuurwerk is nog een open vraag. Steenhoffstraat 64 - Tel. 12551 Met gratis 3 fondue-vorken A.s. zaterdag 18 augustus zal de KRO aktualiteitenrubriek „Brand punt" een rechtstreekse T.V.-uitzen- ding verzorgen vanuit het Officiers Casino aan de Kampweg te Soes terberg. Het is een zogenaamde thema-uit zending met als onderwerp „Leger en Maatschappij". Als gasten zijn o.a. aanwezig ir. H. Vredeling, minister van Defensie en mr. J. Mommersteeg, staatssekreta- ris van hetzelfde departement. De uitzending begint om 20.20 uur. Met een daverende klap, die de ruiten in de omgeving van de Kerklaan deed trillen, begon het kampvuur tot be sluit van tien dagen werken op de timmerwerf. Op deze werf, gelegen bij „De Dubbeldekker, kon de jeugd zich uitleven met hamer, spijker en veel hout. De meest vreemdsoortige bouw werken van hutten en torens waren tot stand gebracht en dat alles eigen lijk alleen maar onder toezicht van Joop Veenendaal, zoon van de voorzit ter van Stichting Jeugdwerk. Aan as sistentie heeft het dit jaar wel ontbro ken, een enkele gunstige uitzondering daargelaten. De timmerwerf, overigens voor de der de keer alweer georganiseerd, is nu gesloten en het hout is per container afgevoerd. Van het afvalhout was een reuze brandstapel gemaakt in het zand- gat aan de Kerklaan. Om 9 uur ging het vuur erin. De fik zat er meteen goed in en een reuze vonkenregen steeg meters hoog loodrecht omhoog in het fraai ver lichte begroeide dal van de zandafgra- ving. Voorzitter J. Veenendaal beijverde zich met de mannen van de Vrijwillige Brandweer om het vreugdevuur af doende te blussen. Het college van b. en. w. hebben d« PTT toestemming verleend een open bare telefooncel te plaatsen in het plantsoentje op de hoek van de Nieuw straat met de Koninginnelaan. De cel stond er inmiddels reeds enige tijd, maar morgen, vrijdag de 17e, wordt er een telefoontoestel in aangebracht dat vanaf zaterdag a.s. fuctioneert. De 19-jarige bromfietser A. K. uit Amersfoort kreeg op de Amersfoortse- straat, bij het passeren van de uitrit bij Avio Resto, geen voorrang van de daaruit komende personenauto, be stuurd door mevrouw E. A. O. (53) uit Den Haag. K. werd bij de botsing over de motor kap geslingerd en kwam op het weg dek terecht. Hij liep daarbij een ge scheurde lip en een beschadigde neus op. De politie bracht hem naar het ziekenhuis „De Lichtenberg". Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter pos1 moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes. achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Nienburg" (22/8). Australië: ms „Sydney Express" (22/8). Brazilië: ms „Nienburg" (22/8). Canada: ms „CP Trader" (23/8). Chili: ms „Diogenes" (22/8). Indonesië: ms „Hammonia" (20/8). Japan: ms „Hongkong Express" (22/8). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Eichs- feld" (22/8) ms „Taveta" (24/8). Ned. Antillen: ms „Alkmaar" (22/8). Nieuw-Zeeland: ms „Atrevida" (23'R) Suriname: ms „Alkmaar" (22/8). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sea-Land Exchange" (22/8). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W-Afika: ms „Clan Macindoe" (22/8). Het Tweede-Kamerlid voor de P.v.d.A. de heer J. van der Doef heeft de In tentie staatssecretaris Schaefer van Volkshuisvesting in te schakelen voor het behoud van de woningen van de woningbouwvereniging St. Joseph aan de Molenstraat. De dader van de inbraken bij dokter Rupert, dokter Overbeek, het Chinees- Indisch restaurant aan de Burg. Gro thestraat is bekend. Zij zijn gepleegd door een Duitser M. D. E. (27) zonder vaste woon- of ver blijfplaats, die thans opgespoord wordt. De man liet vingerafdrukken achter op de auto van de heer R., die hij in dezelfde nacht van 31 juli op 1 augus tus, openbrak. Hij verwisselde daar van kleding en narn de autoradio mee, terwijl hij de bij dokter Rupert gesto len draagbare radio achterliet. De serie inbraken leverde hem enige honderden guldens op, alsmede een gouden trouwring. Bij een door de vreemdelingendienst van de politie gehouden controle wer den twee illegaal in ons land verblij vende chinezen aangehouden; één bij een restaurant in Soesterberg en één bij een restaurant in Soest. Volgens hun verklaring drosten zij reeds twee drie jaar geleden van schepen in de havens van respectieve lijk Amsterdam en Antwerpen. De een was afkomstig uit Hongkong, de ander uit Mao-China. Zij zullen worden uit gewezen. De Eemweg, tussen de Lange Brink- weg en het nieuwe sportcomplex, krijgt straatverlichting. B. en W. heb ben de PUEM verzocht 12 masten te plaatsen voorzien van T.L.-buizen, 2 x 20 watt. De zes meter hoge masten zullen nog voor het winterseizoen ge plaatst worden. In tegenstelling tot een eerder bericht zal de eerste les van de kleutercursus georganiseerd door de gezamenlijke kruisverenigingen, gegeven worden op dinsdag 11 september a.s. en niet op vrijdag 14 september. D$, cursus is bedoeld voor alle moeders van kleuters ouder dan één jaar Ze omvat zes lessen, die gegeven worden in het' Medisch Centrum aan de Nieu- weweg, hoek Smitsweg, door de dis- tricts-verpleegster voor de kinderhy- giëne, zuster Vos de Wael. De totale kosten zijn zes gulden. Aanvang iedere les 20.00 uur. Voor inlichtingen en aanmelding kan men terecht bij de wijkgebouwen Mid delwijkstraat 36, tel. 12902; Molen straat 11, tel. 12001 en bij het Medisch Centrum tel. 18770. NW. BAARNSTRAAT TELEFOON 02154 - BAARN 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi Van der Doef is van mening dat met uitvoering van het plan van architect ir. Pieter Roth te Schipluiden, die een uitgebreid rapport uitbracht over de toestand van de 82 woningen, de sloop kan worden voorkomen. Het Tweede-Kamerlid bracht een be zoek aan de wijk en was verwonderd over de slechte staat van onderhoud van de woningen. Hij besefte overigens wel dat gemeente en woningbouwver eniging medewerking zullen moeten verlenen om het plan te kunnen uit voeren. Een advies van de staats secretaris in die richting zou daarom wel dienstig zijn en niet over het hoofd gezeien kunnen worden. Enthousiast was hij over het idee ln de tuinen van de woningen bejaarden woningen te bouwen en hij meende dat uitvoering van het plan een goede gelegenheid was voor de regering om te laten zien dat men bewust een an der beleid wil voeren ten aanzien van de woningbouw. In het kader van de regerings-jubileumfestiviteiten zal in de middag van 5 september op een terrein aan de Hooiweg autocrosswedstryden gehouden wor den. Zij worden georganiseerd door de jongste loot van het Soester vereni gingsleven, de Autocross Club Soest, onder auspiciën van de Christelijke Oranjevereniging Beatrix. Het rennersveld zal voornamelijk be staan uit Soester coureurs, allen lid van de vereniging. De organisatoren rekenen op een vijftigtal inschrijvers, zodat er dan vijf groepen van 10 rijders ingedeeld kunnen worden. Ie dere groep rijdt drie manches van ze ven ronden. De twee best geplaatsten van iedere groep gaan over naar de finale, die over tien ronden gereden wordt. De baan is ongeveer 350 meter lang; voor de veiligheid van de bezoekers, die overigens op minimaal tien meter van het circuit moeten blijven, zijn in de bochten dubbele greppels gegraven. Evenals op Hemelvaartsdag, toen ook een crosswedstrijd verreden werd, wordt veel steun ontvangen van het Soester bedrijfsleven, dat weer mooie prijzen beschikbaar heeft gesteld. De entreeprijs voor volwassenen is vier gulden, voor kinderen tot 12 jaar, twee gulden. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur. Na afloop zullen de prijzen uitgereikt worden door de heer W. A. Veldhui zen, voorzitter van de Oranje-vereni ging. VERENIGDE J NEDERLANDSE ONDERWIJS INSTELLINGEN Beatrixiaan 24 - Soest - Telefoon 12900 Ned. en talen Ned. en mod. talen Frans, Duits, Engels, Spaans Aanvi ursus typen, steno en boekhouden 13 augustus. Overige ukken 3 september. AANMELDEN: dagelijks tussen 17.00 en 19.00 uur. Het pand Steenhoffstraat 13, direct naast het postkantoor, waar tot voor kort „Boekhandel Europa" gevestigd was, zal zeer binnenkort huisvesting gaan ver lener» aan Van de Vcn's Boekhandel. Het is een gedeeltelijke splitsing; de „Soesterbergsestraat" blijft boeken, schrijfwaren, schoolartikelen en de af deling luxe papierwaren voeren. De „Steenhoffstraat" wordt het adres voor kantoorbehoeften, kantoormachi nes, de zuiver administratieve behoef ten, met daarnaast een uitgebreide sor- Nu nog geblindeerde etalage's. Mor genavond om 7 uur opening. tering schrijfwaren, schoolartikelen en ook luxe papierwaren, tijdschriften en op kleinere schaal, boeken. Morgen avond reeds vangt ln deze zaak de verkoop aan.

Soester Courant | 1973 | | pagina 9