Ex-Ajaxied Sjaak Swart zaterdag met Blauw-Wit voetbalt in Soest Geslaagd open-tournooi van L.T,C» - Soest Sportnieuws 1 V JddDS Vervolg Sport S S.E.C.-bestuur drastisch gewijzigd Bredere aanpak van bestuurlijk beleid Grootse opening V.V.Z.-klubhuis op nieuwe sportcomplex aan de Eemweg gun uw kleding de Leste ■behandeling die er is heeft u wel eens haast? binnen één uur! gratis 14302 cleaner supe Badmintonclub „Selby" Soest P.V. Juliana Post Originele start volleybal-seizoen Soester initiatief niet door Bond overgenomen ARIJETUDS- EN VAKANTIE KLEDING de grootste sortering P.V.0. helpt wandeLsportverenigins; Olympia Zweef vliegwedstri jden Stichting Jeugdwerk Soester Courant van donderdag 23 augustus 1973 Bestuurlijk gezien is bg de voetbalvereniging SEC op de vorige week gehouden ledenvergadering, het roer omgegooid. Voorzitter, de heer J. Elderman. droeg de voorzittershamer over aan de heer M. Wilhelm, geen onbekende overigens op die stoel; secretaris de heer H. A. W. Lüschen trok zich terug, evenals de heer A. van Dasselaar, die zich oorspronkelijk herkiesbaar had gesteld en ten slotte vertrok het bestuurslid de heer J. Schalkwijk, die zich al eerder niet herkiesbaar had gesteld. Vele voetballiefhebbers en Sjaak Swart-fans zullen zaterdagmiddag ongetwij feld de voetbalwedstrijd van V.V.Z. tegen het zaterdagelftal van het Amster damse Blauw Wit willen bijwonen om de ex-Ajaxied aan het werk te zien. Daarbij komt nog dat de aftrap voor deze bijzondere wedstrijd wordt verricht door de niet minder bekende Johan Neeskens. En dat allemaal bij gelegenheid van de ingebruikneming van het sport complex en het klubgebouw van de voetbalvereniging VVZ aan de Eem weg. Voor de officiële opening werd een uitgebreid programma samengesteld, dat dezer dagen wereldkundig werd gemaakt door de heren H. Duit en H. Strietman, respectievelijk voorzitter van WZ en voorzitter van de evene mentencommissie van deze voetbal vereniging. Om 10.30 uur zal de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaf- "ten, het gebouw met enig officieel ver toon voor geopend verklaren. Zij wordt rond 10 uur verwelkomd op de hoek van de Lange Brinkweg en de Eem weg, waarna zij plaats neemt in een zeer oude Citroën, die haar, voorafge gaan door de Stadstrompetters van Amersfoort en door een haag van VVZ-spelertjes, zal brengen tot bij het klubgebouw. Nadat de voorzitter van de Sportstichting, de heer K. de Haan, het gebouw aan VVZ's voorzitter heeft overgedragen, volgt de officiële ope ningsdaad met aansluitend een rond leiding over het complex voor de ge nodigden. Daarna is er tot 12.30 uur gelegenheid het bestuur te feliciteren. 's Middags om 2 uur geeft de Soester harmonie PVO een muzikale show op magie cleanlng van super cleaner Is een weldaad voor al uw kledingl perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd gp one adree koningsweg 18 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen bel one nummer pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en konlnglnnelaan 42 het veld voor de kantine, waaraan ook het Groot Gaesbekergilde haar mede werking verleent. Om 3 uur begint daarna de wedstrijd WZ-Blauw-Wit. De dag wordt be sloten met een feestavond voor senior leden en donateurs. Het zaterdagelftal van Blauw Wit, dat uitkomt in de 4e klasse van de KNVB en dat getraind wordt door Sjaak Swart, is als volgt samengesteld: Doel: Bakker; achter Kersten, Swart, v. d. Logt en Fieveen; midden Miner, Haverkamp (aanvoerder) en Schaap; voor: Koers, Samardzic eri De Vos. Wisselspelers zijn: Klaassen, Peppels, Klokkenbrink, Van Amerongen en Diehi. Het klubhuis is een juweeltje, even als de kleedkamers en het gehele sportcomplex. Een prachtige kantine met open haard en gezellige zitjes, als mede een grote hoefijzervormige bar. Aan de afwerking en inrichting werd alle zorg besteed. De keuken-outiilage zou in geen enkele woning misstaan, alles in staal uit gevoerd. Daarbij een grote voorraadkamer met aparte ingang voor de leveranciers. Het gebouw telt verder een grote hal met vestiaire, toiletten, een bestuurs kamer en een toneel. Het werd ge bouwd naar een ontwerp van de Soester architect Dick Renooy. In een apart gebouw zijn de kleedlo kalen ondergebracht. Het zijn 8 kleed kamers, per twee 10 douches, en in iedere ruimte een toilet. Verder telt dit gebpuw een scheidsrechterskamer, met toilet, douche en vaste wastafel: een EHBO-annex massage-kamer en een grote materiaal opbergplaats. Bei Het nieuwe badmlntonseizoen is begin augustus begonnen. Binnenkort zal B.C. „Selby" de beschikking krijgen over enige avonden per week in de nieuwe sportzaal „De Bunt" aan de Ossendamweg te Soest-Zuid. Voorlopig vindt de jeugdtraining plaats op woensdagavond, van 18.15 tot 19.15 uur, in de sporthal „Beuken dal". De seniorleden spelen daar op woensdag van 19.15 tot 22.30 uur. Nieuwe leden kunnen eich opgzven bij de secretaresse van B.C. „Selby", aan de Braamweg 18, Soest, of op woens dagavond in de sporthal. Door bovengenoemde vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Duffel. Afstand plm. 132 kilometer. Er waren 260 duiven in concours, die om 11 uur met een N.W.-wind gelost wer den. De eerste duif arriveerde om 13.15.22 uur en maakte een snelheid van 1006.75 meter per minuut. De laat ste prijsduif arriveerde om 13.25.36 uur. De uitslag luidt: L. Huisman 1 22 42 50 56 57. P. Faes 2 5 8 13 14 18 25 29 31 32 44 59 60 61. M. de Ruiter 3 15 21 30 36 41 63. H. Huisman 4 10 26 38 39. P. Ouderdorp sr. 6 9 62. Comb. H. Nap en Zn. 7 19 34 35 52 65. L. Vogel 11 23 37 43 45 54. J. v. Leijenhorst 12 28. J. v d. B ra kei 16 40 46 48 58. H. v. Essen 17 20. J. de Ruyter 24 27 33 47 51. L. Kampen 49 53. A. v. Slooten 55. G. v. d. Meent 64. Een hoek van het exclusieve interieur van de nieuwe VVZ-kantine. de gebouwen, zowel kantine als kleed kamers, zijn centraal verwarmd. Er zijn vijf voetbalvelden aangelegd alsmede een halfverhard trainingsveld. Het hoofdveld heeft de afmetingen 110x69 meter; dan zijn er drie velden van 100 x 64 meter een een jeugdveld van 90 x 50 meter. Het gravelveld heeft de afmetingen 90 x 70 meter. Dan wor den er nog vier lichtmasten geplaatst, iedere mast heeft een lichtsterkte van 2000 watt. Op het terrein zijn ook opgesteld enige speelwerktuigen voor de jeugd, zoals een schommel, een wip, een glijbaan en een zandbak veilig achter een groot hek, „omdat", zo zegt ons voorzitter Duit, „wij ook iets voor familierecrea tie willen doen. Voor de echtgenotes en kinderen van de voetballende va ders willen wij gezelligheid bieden en vandaar dat wij zeer ingenomen zijn met dit geschenk van de firma Procar". Zaterdag zal het zeer druk worden aan de Eemweg. Voor auto-bezitters, fietsers en bromfietsers is het nuttig te weten dat geparkeerd moet worden op het terrein voor de ingang van de ijsbaan, waar trouwens ook de hoofd ingang van het WZ-sportcomplex is. Het parkeerterrein biedt plaats aan 250 auto's. Voor de wedstrijd van zaterdagmiddag zal entree gevraagd worden; volwas senen ƒ1,50, kinderen tot 16 jaar 75 cent. maak meer gebruik Lom van onze uitgebreide service V J Steenhoffstraat 56, tel. 12691 Koninginnelaan 18, tel. 16600 Soesterbegrsestraat 32 tel. 18016 Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, tel. 19525 In de nieuwe samenstelling ziet het bestuur er nu alsvolgt uit: voorzitter, ad interim, de heer M. Wilhelm; se cretaris de heer N. Brassé; penning meester de heer H. Tuenter. De overige bestuursleden zijn de heren D. Brou wer (pers en public relations), J. El derman (administratie); J. Rijnders (materiaal e.d.) en A. v. d. Schacht, (vertegenwoordiger van het zaterdag voetbal) voor algemene zaken. Dan werd er een commissie algemene zaken in het leven geroepen bestaande uit de heren Van Dasselaar, Dekker en Veldhuizen. Hun taak zal veel omvat tend zijn en ondermeer bestaan in het organiseren van toernooien, het for meren van commissies, contact onder houden met buitenlandse verenigingen, het geven van adviezen in het alge meen, kortom, zoals de nieuwe voor zitter zei, een commissie van goede diensten. Deze gehele opzet werd in de maand juli op poten gezet, nadat de agenda voor deze ledenvergadering reeds de deur uit was. Er waren vele bespre kingen met het seniorenconvent voor gehouden, waar, zoals de heer Elder man zei, „het bedrijf was doorgelicht". Het resulteerde in de unanieme me ning dat een bredere aanpak van het bestuurlijk beleid gewenst was. Dat voorzitter en secretaris hun functies neerlegden had slechts daarmee te ma ken en dat moest iedereen duidelijk zijn, gezien het feit dat zij beiden evenals de heer Van Dasselaar, zich beschikbaar stelden voor andere func ties. De vijftig aanwezige leden gingen er mee accoord, bij acclamatie. Geen schriftelijke stemming, die door slechts één lid, de heer J. Belt, gevraagd werd. De heer Elderman wees ook ,nog op de belangrijkheid van het kantine-ge beuren, het visitekaartje van de ver eniging. Er zal een aparte commissie voor de inkoop worden samengesteld, waar de heer Jebbink voorlopig de leiding van krijgt. Belangrijk is ook het bestuursvoorne- men de kantine uit te breiden met een keuken en voorraadkamer, een materiaal-opslagplaats en een be stuurskamer en daarbij een totale uit breiding van de kantine-ruimte. De financiën ervoor zouden gevonden moe ten' worden door besnoeiing van an dere uitgaven. De opzet was de kan tine geheel self-supporting te maken. Hulde bracht hij aan een groep dames die zich bereid hadden verklaard te zorgen voor het schoonmaken van het clubgebouw. Voorzitter Wilhelm kwam daar later nog op terug. Hij riep de vrouwen van alle leden op zich voor dit wekelijks terugkerend werk be schikbaar te stellen. Goed jaar De vergadering had een buitengewoon vlot verloop. Secretaris Lüschen kreeg veel lof toegezwaaid voor zijn notulen en jaarverslag. Daarin werd dank ge bracht aan de vele commissies die de vereniging runnen; de commissies za terdagvoetbal, zondagvoctbal, de evc- nementencommissie. het kantinebe- stuur, de mensen die zorgden voor de toto en de honkbalafdeling. Betreurd werd uiteraard de degradatie van het eerste zaterdag-elftal en het derde zondag-elftal. Hulde was er voor het eerste zondagelftal, dat het kampioen schap op een haar na miste; voor het tweede zondagelftal en het vierde za terdagelftal, die beiden kampioen wer den. Over de terreinen was men tevreden en de geluidsinstallatie was niet meer weg te denken en was een belangrijke bron van inkomsten. Jammer werd het daarom gevonden dat b. en w. besloten hadden dat de installatie daarvoor niet meer gebruikt mocht worden, maar men hoopte daar nog verandering in te brengen. Het clubblad draaide goed en de trai ning werd goed bezocht, zij het in veel mindere mate door de spelers van de lagere elftallen. De heer Van Veen volgde de heer Surstedt op als trainer van de zaterdagelftallen. Het aantal leden bedroeg 588 tegen 563 aan het begin van het vorige sei zoen; de honkbal-afdeling telt 70 leden en de vereniging is 95 donateurs rijk. Bij alle tevredenheid maakte de heer J. Veldhuizen de opmerking dat men toch wel teleurgesteld moest zijn over het gebruik van het gravelveld bij buurman S.O. Soest. De onderhande lingen met de Sportstichting waren op een fiasco uitgelopen en voor het grootste deel van de training was men nu aangewezen op het eigen gravel- veldje, dat hij een „peuterspeelplaats- je" noemde en waarop goede training nauwelijks mogelijk was. Ook de penningmeester kreeg een fiat Dankzij het initiatief van de heren II. Stam en W. Paans, respectievelijk voor zitter van de volleybalverenigingen S.V.V. en Olympia, zal het volleybal- seizoen in Soest spectaculair van start gaan. Zij organiseerden een „all-in"-toernooi, waaraan alle verenigingen die de sporthal Beukendal als „Thuishaven" hebben zullen deelnemen. Door loting zal bepaald worden welke teams, ook al komen zij in verschillende klassen uit, tegen elkaar spelen. Alle verenigingen reageerden enthou siast en positief; dat zijn uit Soest SVV, Olympia. Hees en Foxboro; uit Baarn BG SV en Limvio; uit Lage Vuursehe Devu en uit Eemnes Voleem. De wedstrijden worden gespeeld op donderdag 30 augustus, aanvang 19 30 uur, en zaterdag 1 september, aanvang 19.00 uur. Het initiatief werd voorgelegd aan de bestuurders van hei rayon Amersfoort van de Nederlandse Volleybal Bond met het verzoek het toernooi te adop teren, de kosten voor haar rekening te nemen en een prijs beschikbaar te stel len. Het rayon distancieerde zich er echter van en stelde zich op het stand punt dat het een verenigingstoernooi was. Dit standpunt wordt uiteraard be treurd. „Graag hadden wij het initia tief aan de bond overgedragen, zo het organiseren al niet van hun had moe ten uitgaan. Het is toch een geweldige stimulans voor de spelers en meer nog een prachtige gelegenheid om de in teresse voor het. volleybal te stimule ren", aldus een teleurgestelde heer Paans. Het gevolg Is nu wel dat eventuele te korten persoonlijk door de beide ini tiatiefnemers zullen moeten worden gedragen. Desalniettemin gaat het toernooi door en het min of meer kortzichtige standpunt van de bond zal niets afdoen aan het enthousiasme van de deelnemen. voor zijn jaarverslag van de vergade ring maar ook van de kascommissie. Pijlers van het kleine voordelige saldo waren de bijzonder geslaagde oliebol lenactie en de opbrengst van de ver koop van een speler. De kascommissie deed daarom een beroep op de verga dering te besnoeien op het vervoer en vergoedingen alleen te geven bij bui tengewone omstandigheden. Verder dacht de commissie dat het goed was de penningmeester te ontlasten van het financiële beheer van de kantine. Na een korte pauze werd de vergade ring voortgezet onder voorzitterschap van de heer Wilhelm, die de aftreden de bestuursleden uitvoerig bedankte. Hij benadrukte verder de op handen zijnde veranderingen en vroeg steun voor het broodnodige kader. „Wij zijn als iedere vereniging gegroeid, maar het kader bleef achter. We zullen op moeten passen geen reus op lemen voeten te worden", zo zei de heer Wilhelm. Belangrijk was dat de juiste man op de juiste plaats kwam en zo moest ook de functieverandering in het bestuur niet als een degradatie gezien worden. De heer Wilhelm drong aan op samen opbouwen en ook samen be- zuiigen, opdat SEC een gezellige, pret tige vereniging zou worden, die ook voetballend goede resultaten zou be reiken. Daarna volgde nog de rondvraag waarbij vele kleiner klubzaken aan de orde gesteld werden. C KLEDING IcENTRUM heeft W KLEDING CENTRUM t HILVERSUM AMERSFOORT ZEIST De ehr. wandelsport vereniging Olym pia bruist van activiteiten en die heb ben ertoe geleid, dat de vereniging een eigen onderdak gekregen heeft. Dankzij de medewerking van de mu ziekvereniging PVO kan Olympia be schikken over het PVO-elubgebouw aan de Beetzlaan. De wandelsportvereniging was in een moeilijke positie gekomen door het verhuizen van de algemeen leider, de heer W. A. Suman, van de Veldweg naar de Van Goyenlaan. De Veldweg was altijd het vaste vertrekpunt van de Olympia-leden. Daar was nog ruim te om de fietsen te stallen als men op pad ging voor deelname aan een wan deltocht. Bovendien was er gelegen heid om het door de leden verzamel de oud papier op te slaan en sinds twee jaar werden er ook de wagen opgetuigd voor de Sint Nicolaasoptocht, waarin Olympia twee jaar achtereen de eerste prijs verdiende. Door de nieuwe ontwikkeling moest men uitkijken naar een andere en be tere accommodatie. De huren van enkele daarvoor in aanmerking komen de gebouwen bleken echter zo hoog te zijn, dat deze voor Olympia onbetaal baar waren. Ook bij de gemeente werd aangeklopt, maar zij kon Olympia voorlopig niet helpen. In een buitengewone vergadering kwam de wens van de Olympia-wan- delsporters nog eens naar voren: het beschikken over een eigen clubgebouw. Tijdens deze vergadering, gehouden in De Open Hof, kwam men in contact met de beheerder van het gebouw, de heer K. W. Jaarsveld, die tevens voor zitter van PVO is. Hij begreep, dat Olympia dringend behoefte had aan een ander onderkomen en deed een voorstel, dat met gejuich werd begroet: voor een lage huurprijs konden de Olympianen bij PVO intrekken. Hier mee zijn de wandelsporters gered. Zij zullen niettemin pogingen in het werk blijven stellen een eigen clubgebouw te realiseren. Nieuw uniform Tijdens eerder gehouden bijeenkomsten werd de wens naar voren gebracht, af te stappen van het nagenoeg geheel witte uniform van de wandelsportaf deling. Ook in dit geval stuitte men op de hoge kosten. Voor een onver wachte oplossing zorgde een supporter, die onbekend wenste te blijven en die al eerder had laten blijken dat hij Olympia een warm hart toedroeg. Hij deed de toezegging, de kosten van een nieuw uniform voor alle 65 leden te betalen. Dit loopt in de duizenden guldens. Tijdens de vergadering in De Open Hof werden twee voorbeelden getoond aan de kinderen en de ouders, maar tot een definitieve keus kwam het nog niet. Hierover moet nog wor den onderhandeld. Het ziet er overigens naar uit, dat Olympia tegen het eind van het jaar het nieuwe uniform aan de Soester bevolking kan presenteren. Eerder zal moeilijk gaan, omdat tr tot zaterdag 5 september hard gewerkt moet wor den aan een vlekkeloze organisatie van de eigen Paleis Soestdijk Wandel tocht, die Olympia voor de zestiende keer in successie organiseert, onder auspiciën van de NCWB. De zaterdag ervoor gaan de wandelgroepen naar Elspeet om deel te nemen aan de ESV- mars. Senioren nodig Een probleem dat de wandelsportver eniging Olympia zorgen baart is het weer compleet krijgen van de senio ren. Door plotselinge afzeggingen is het ledental van deze groep tot onge veer tien gedaald. Om in een wandel tocht als groep in aanmerking te ko men, en dus ook voor een prijs, moet deze uit minstens twaalf wandelaars bestaan. Andere verenigingen schrijven een nog hoger ledental voor. Olympia is er dan ook op uit het aantal senio renleden uit te breiden, terwijl ook voor de adspiranten- en juniorengroep nieuwe leden welkom zijn. Contactblad Ook al met steun heeft de wandel sport samen met de drumband een eigen contactblad, het Olympia-nieuws, uitgegeven. Dankzij de adverteerders kan men het één keer per maand la ten verschijnen, behalve in de vakan tie. Na een vergadering van alle Olvmpia- afdelingen is later de gymnastiekver eniging haar steentje gaan bijdragen aan het O.N. De volleybal verenging wilde echter niet in zee met wandel sport, drumband en gymnastiek, het geen een teleurstelling was voor de initiatiefnemers, die weer wilden ko men tot een algeheele samenwerking, die destijds door bestuursmoeilijkhe- den was weggevallen. Vanaf 9.00 uur tot 14.30 uur was de afdeling zweefvliegtuibouw van de Stichting Jeugdwerk onder leiding van de heren P. J. Daams en J. van Esse- veld met assistentie van de heren De Jong en Bakker zaterdagmorgen druk doende met de zweefvliegtuigwedstrij den „vrije vlucht" op de Leusderhei- de. In de prestatieklasse A2 verspeel de Eric Daams bijna zijn modelvlieg tuig, dat 232 seconden in de lucht bleef en waarmede hij een eerste prijs be haalde, maar na uren zoeken zaterdag en zondag is het toestel (ter waarde van bijna honderd gulden, afgezien nog van het bouwen zelf) gelukkig zon dagavond door een eerlijke vinder uit Zeist terugbezorgd. Beginnersklasse: 1. Laurens van Maar- seveen; 2. Jos van Rooyen; 3. Berty van Rooyen; 4. Albert Brouwer; 5. Cor van Vulpen; 6. Geo Dusschooten: 7. Hans Lucas; 8. Gerard Gansey; 9. Cas- per Vuursteen. Overgangsklasse A 1: 1. Jos van Roo yen (na een extra beslissingsvlucht); 2. Wim Gansey; 3. Hans Lucas; 4. Sig- mond de Jong; 5. Jos van Rooyen (met een ander model) 6. Ronny Hofman; 7. Floor Gremmen. Prestatieklasse A 2: 1. Eric Daams (232 sec.); 2. Rudy Zoetermeer (69 sec.); 3. Peter van Esseveld (40 sec.). Mede dank zij het prachtige weer zijn deze wedstrijden van de zelfgebouwde toestellen, in het afgelopen seizoen bij de Stichting Jeugdwerk in de Dubbel dekker, vervaardigd, een groot succes geworden. Zelden zijn de finale-partgen van het Soester open-tournooi onder grotere publieke belangstelling gespeeld dan afgelopen zondag. Meer dan 300 belangstellenden volgden de partgen van de veteranen, c- en b-spelers. Die belangstelling bleef tot de laatste bal geslagen was en dat was tegen acht uur in de heren-dubbel-B-partij die een zeer spannend verloop had door de eerste set, die via een tie break, voor het koppel M. Ruis-R. Heffels winst opleverde. Hun tegen standers J. W. Kok en J. Beijer lieten de tweede set toen kennelijk ook maar voor wat het was en gunden het ande re duo de overwinning met uiteinde lijk 7-6; 6-0. Om nog even bij de heren B te blij ven: in een op hoog peil staande par tij had Maarten Ruis eerder op de dag Jan-Willem Kool al verslagen in de single met 6-4: 6-4. Bij de dames-enkel B zegevierde Y- vonne v. d. Eeckhout met 7-6; 6-3 over niet zich na de HD-veteranen finale- revancheerde zich echter in de dames dubbel, samen met haar partner Joël Groten. Zoals bij veel finale-partijen hadden de dames 3 sets nodig om de titel DD-B op te eisen ten koste van het duo A. Prins-Y. v. d. Eeckhout. De gemengd-dubbel B werd een te leurstelling voor Maria von Bönning- hausen, die met Maarten Ruis (5 par tijen op 1 dag) de hoop op overwin ning na 3 sets in rook op zag gaan. L. v. d. Wildenberg en J. Beyer bleken iets sterker. In de finale DE-C lukte het mevrouw T. Felix (LTC „Soest") niet de jonge Ellen Driebergen uit te schakelen. Zij verloor met 7-9; 2-6. Samen met haar vaste partner Yvonne Hofman nam zij wraak en versloeg Ellen Driebergen en partner Renée Poolman in de da mes-dubbel met 4-6; 6-2: 7-5. Verdere uitslagen C partijen: HE: Beelen-Vrij. 6-4, 6-4. HD: Derks-v. Straaten-Stel-Stel 6-1. 2-6; 6-3. GD: E. Driebergen-R. Driebergen-S. Krens-R. de Koning; 6-3, 7-5. Helaas lukte het de heren Van Breu- De dames-finalisten van dit geslaagd» open toernooi. kelen en Esendam van LTC „Soest" niet zich na de HD-veteranen finale winnaars te noemen. De eerste prijs ging naar de heren Kauling en de Bree (6-1: 6-4). Wel eersten werden mevr. Groart („Soest") en mevr. Groe- newegen in de dames-dubbel door de dames De Haan en Kauling, na een felle strijd te verslaan. Na afloop van de partijen werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars. Volgens traditie sprak, namens alle deelnemers, de winnaar van het HE-B, Maarten Ruis, een dankwoord aan al le organisatoren voor de vlotte gang van zaken tijdens de twee weken. Da heer en mevi. Ebben, die dit jaar voor de tiende maal de wedstrijdleiding hadden, werden nog eens extra in da bloemetjes gezet. Iedereen was het ei over eens dat het een bijzonder ge, slaagd toernooi was met veel publiek^ enkele grandioze feestavonden (m.m.v de Soester Tock-formatie „Fat and Ugby") en tennisspel, dat het bekij ken alleszins de moeite waard was.

Soester Courant | 1973 | | pagina 15