Heksenketel" doet wat mogelijk is Laatste hand aan wijk Klaarwater Jaarlijkse „Zonnebloem boottocht was groot succes Donderdag 23 augustus 1973 51e jaargang 110. 52 1 itgave j Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 129156 Het oog gericht op Indo-China Jubileum-geschenk Koningin Juliana Vrachtauto kantelde op de Wieksloterweg Willem Hogeboom overleden Kollekte kankerbestrijding 1973 EEN UNIEK SYMBOOL VAN 200 bedlegerigen genoten van een dagje uit STAATSEENHEID Vorige week nieuw geluiddempend materiaal aangebracht Heïicopterpiloot ontdekt bosbrand Opbrengst Kermis Bermbrand je Politie houdt juwelendieven aan Vechtpartij in natuurbad Politie houdt daders aan t. A. S. (20), in Curacao verblijvend, fgelegd. Zij SOESTER 8 COURANT Abonnement per kwartaal f 4.75. Buiten Soeat per kwartaal 9,— Verschijnt iedere donderdag Met een keurig op tijd beëindigd laats te massaal bombardement in Cam bodja is het hele Amerikaanse mili taire avontuur in Indo-China afgeslo ten. Officiéél - president Nixon kan nog wat hulp verlenen in de vorm van militaire uitrusting, geld en advi seurs en het is niet onmogelijk dat Thaise huurlingen voor Amerikaanse rekening nog een tijd in Cambodja opereren zoals ze dit ook in Laos heb ben gedaan. Zelfs kan de zuidvietnamese president Thieu met zijn leger en luchtmacht zijn benarde buur Lon Nol te hulp snellen, maar dit alles kan niet zulke effekten hebben als de direkte Ameri kaanse interventie. De sfeer in Senaat en Huis van Afge vaardigden is wel zo dat deze presi dent Nixon beslist niet zullen toeslaan opnieuw militaire operaties in Indo- China te beginnen - tenslotte was het niet de president die overeenkomstig zijn plannen de kampagne besloot, maar dwogen de parlementariërs dit af door geen geld meer beschikbaar te stellen. Het einde van het avontuur kan Nixon geen aanleiding geven een optimisti sche balans op te maken. Zeven maan den geleden sloten de Parijse akkoor den, die „vrede met eer" moesten brengen. Dat was ook toen al wat veel gezegd, want bereikt had hij eigenlijk niets. De V.S. zijn zich met de zaak gaan bemoeien om te voorkomen dat Zuid- Vietnam kommunistisch werd en daar na vervolgens andere demokratische regimes in dit gebied zouden vallen. De toestand is thans nagenoeg zoals toen men begon. Het enige verschil is dat Zuid-Vietnam onder een diktatuur van beslist niet kommunistische sig natuur flink wat versterkt is, zonder dat iemand al te veel geeft voor de kansen van Thieu om zich op de duur te handhaven. Vrede is een woord dat helemaal niet van toepassing is - er wordt tegen alle akkoorden in nog lustig gevochten en de verzoeningsmaatregelen die in Pa rijs zijn afgesproken zijn stuk voor stuk gesaboteerd. Veel eer valt er daarom al evenmin te zien, maar nie mand in de V.S. die zich daarover druk zal maken. Het ging erom de soldaten terug te halen naar huis en dat is althans gelukt. Om Thieu nog enige kans te geven het tegen de Noordvietnamese en Viet- cong-legers uit te houden, was het van belang dat het buurland Cambodja geen basis voor deze legers zou zijn. Kissinger, de man die Nixons politiek eigenlijk maakt, had hiervoor al een aardige oplossing bedacht, waarvoor evenwel Chinese medewerking nodig was. Die medewerking kwam niet al te vlot. Bezoeken van Kissinger aan Peking werden uitgesteld op Chinees verzoek - mogelijk omdat men daar al inzag dat het Amerikaanse kongres Nixon de tijd niet zou gunnen om het plan uit te voeren. Dat plan hield in de verjaagde pre sident Sihanouk terug te halen via een akkoord met Lon Nols regering. De prins-president zou daarvoor de Rode Khmer moeten laten vallen, wat hem niet zoveel moeite kosten zou, want toen hij regeerde vocht hij daar al mee als vertegenwoordigers van het noordvietnamese kommunisme dat hem, hoe links hij ook was, niet zin- de: hij wilde een neutralistisch land. Nu, die wens hadden de Amerikanen voor hem willen vervullen met Chine se zegen omdat Peking liever een met China bevriend neutraal Cambodja ziet, dan een onder Noordvietnamese hegemonie gesteld land, al was het al leen maar omdat Hanoi heel handig de Russen en Chinezen tegen elkaar uitspeelt. Goed, mooie plannen waarvan niets meer is gekomen. Het resultaat is dat de Khmer Rouge de hoofdstand Phnom Penh wel zal veroveren binnen kortere of langere tijd. Sihanouk mag dan wel terugkomen misschien, maar de aan Noord-Vietnam verwante Rode Khmer deelt de lakens uit. En Zuid-Vietnam is geheel ingesloten: een onhoudbare positie, waarvan al leen de vraag is hoe lang die Thieu nog toestaat te regeren. Ruim tien jaar hebben de V.S. gevoch ten om te voorkomen dat die toestand zou ontstaan en het is toch gebeurd. Zelfs de fervente bombardementen van de laatste weken met de tijdslimiet in zicht konden dat niet veranderen. Ze hebben wel tal van slachtoffers ge maakt, waarvan niemand weet waar voor ze eigenlijk gevallen zijn. KANTMAN. De Interim-Stichting, het samenwer kingsverband van de Nationale Vrou wen Raad, het Nederlands Vrouwen Comité en de Federatie voor Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening, heeft het initiatief genomen om de leden van de vrouwenorganisaties en andere /rouwen die hiervoor voelen, in de gelegenheid te stellen met een brief kaart-actie bij te dragen aan het na tionale geschenk. De bedoeling is op een gewone briefkaart de waarden van 0,50. 1,—, 2,50 of 5,— bij te plak ken. De briefkaarten kunnen vanaf half augustus tot 30 september 1973 naar Paleis Soestdijk gestuurd worden. Het bedrag van de actie zal ingevoerd worden in het algehele project. Men hoopt dat met deze kleine bedragen een groot bedrag zal binnenkomen. Het grootste geschenk dat de Koningin kan worden aangeboden, zal zijn. het mogelijk te maken kinderen in de we reld betere kansen te geven Het ge schenk zal o.a. aangewend worden voor de nier-dialyse ten behoeve van Ne derlandse kinderen. lom Hogeboom. Willem Hogeboom was een bekende Soester, die zich vooral in dc oorlogs- jaren hijzonder verdienstelijk maakte in het verzet, waarin hij een centrale figuur was. Daarnaast deed hij bijzonder veel voor de onderduikers, met name voor de joodse landgenoten. Zijn beide zoons maakten deel uit van de K.P. en toen de bezetter speciale jacht op nen maakte, moest hij voor eigen veilig heid zelf een goed heenkomen zoeken. De heer Hogeboom was een uiterst bescheiden man. die zich niet op zijn verdiensten wilde voorstaan en Z1^ na de oorlog dan ook terugtrok in de anonimiteit. Vandaag heeft de ter aarde bestelling plaatsgevonden- Maandagmorgen werd een begin gemaakt met de doortrekking van de Wiardi Beckmanstraat en de Titus Brandsmastraat in de wjjk Klaarwater. Daarvoor moest in eerste instantie een tot voor kort clandestien bewoond huis gesloopt worden. Ook een gedeelte van de achtertuin van dc familie Maat is by de doortrekking van de wegen betrokken en zodoende ook door de gemeente in bezit genomen. De woningen van zowel de familie Maat als van de familie Wortel mogen echter tot 12 oktober a.s. bl\jven staan. Daarna zal spoedig begonnen kunnen worden met de bouw van 97 eengezinswoningen, de laatste bebouwing in de nieuwe wijk- Op de Wieksloterweg kantelde een met groente geladen vrachtwagen, bestuurd door de 22-jarige chauffeur G. K. uit Soest. De wagen werd daarbij zwaar be schadigd, de cabine ingedrukt, maar de bestuurder kwam er met lichte ver wondingen af. Volgens een verklaring van K., die naar zijn zeggen met een snelheid van 50 km richting Biltseweg reed raakte plotseling de stuurinrichting defect, waardoor de wagen naar links uit week, tegen een paal van de electrisch verlichting aanbotste en vervolgens in de sloot belandde. De paal knapte af. waardoor de electriciteitsdraden op de weg kwamen te liggen. De lading lag her en der verspreid- De vrachtauto werd uit de sloot geta keld en naar het terrein bij de brand weerkazerne gebracht, waar bleek dat de stuurinrichting niet defect was. Vermoedelijk is de wagen in de rech ter berm gekomen en vervolgens door de reactie van de chauffeur te ver naar links uitgeweken. Tijdens de opruimingswerkzaamheden werd het verkeer omgeleid. Maandagavond overleed in zijn woning aan de Middelwykstraat, de heer Wil Het koliekteren voor een liefdadig doel is in ons land een regelmatig terug kerend verschijnsel. Periodiek wordt aan u, hetzij op straat, hetzü aan huis, een bijdrage gevraagd voor een doel, dat vrijwel altijd wel uw sympathie zal hebben. Wij mogen aannemen, dat de Kankerbestrijding ongetwijfeld uw beurs zal openmaken, of u naar een bank- of giro-cheque zal doen grijpen. Kankerbestrijding is immers een zaak van algemeen belang; een doel, waarbij wij allen, zonder uitzondering, ten nauwste zijn betrokken. Dit zal zo blijven tot de overwinning op deze zo angstaanjagende ziekte is bevochten. Hoe eerder dit gebeurt hoe beter, want het gaat om de gezondheid van ons allemaal, van ons en van onze kideren. Gelukkig worden er goede vorderingen gemaakt, stijgen de gene zingskansen, kunnen enkele vormen van kanker zelfs worden bedwogen en adere vormen tot staan gebracht. He laas echter vallen jaarlijks nog te veel landgenoten aan deze ziekte ten offer. Eén op de vier sterfgevallen wordt veroorzaakt door kanker. Een goed georganiseerde kankerbe strijding is duur maar noodzakelijk. De voortschrijdende geldontwaarding is er oorzaak van dat op verschillende objecten moet worden bezuinigd. Er dreigt een noodsituatie te ontstaan. Wanneer er geen forse bedragen ter beschikking worden gesteld raakt de kankerbestrijding jaren achterop. In 1972 bracht de kollekte bijna 4 mil joen gulden op. Dit jaar moet dit be drag zeker de 5 miljoen halen. Zult u, gewapend met deze wetenschap, een kollektebus voorbijgaan zonder iets te offeren? Wij menen van niet. want evenals andere landgenoten, draagt ook u ongetwijfeld de kankerbestrij ding een warm hart toe. Laat het Koningin Wilhelmina Fonds op uw steun mogen rekenen! Mocht u geen kollektant ontmoeten of per bank of postgiro willen bijdragen: het post giro-nummer is 26.000 t.n.v. Koningin Wilhelmina Fonds, Amsterdam. Weest mild in uw gave en met uw giro-storting! Het adres van het Ko- mité Soest is: P. C. Hooftlaan 35, tel. 14411. Men zie ook de grote adverten tie in dit blad. Bij haar kroning in 1948 sprak ko ningin Juliana de gedenkwaardige woorden: „Wie ben ik dat ik dit doen mag". Zij heeft dus beseft welk een zwarte taak zij op zich nam toen zij staatshoofd van Nederland werd. Want juist het Nederlandse volk - hoezeer het in grote meerderheid ook Oranje gezind is - is uitermate kritisch inge steld. Zeker ten opzichte van zijn ge zangsdragers. De toen aftredende ko ningin Wilhelmina had zich, door haar militante houding tijdens de oorlogs jaren, de grote eerbied verworven van ons volk en verkreeg daarmee de ere titel van „Moeder des vaderlands". En hoezeer dit dan ook de band tussen Nederland en het Huis van Oranje Aveer had verstevigd, dit maakte de opgave voor Juliana, om nu de ver persoonlijking van die band te zijn, bepaald niet gemakkelijk. Hadden wij in de oorlogsjaren nog ge hoopt, dat de toen door de nood ge boren grotere eenheid van het Neder landse volk, zich na de bevrijding zou voortzetten en zich zou ontplooien tot meer eensgezindheid en een daaruit voortvloeiende sterke politieke leiding, toen eenmaal de nood voorbij was liet ook de versplintering zich weer gelden. In zo'n situatie wordt het des te moei lijker om het symbool te blijven van de eenheid van het Koninkrijk der Ne derlanden. Van de eenheid van het volk is immers geen sprake. Maar on danks dit wordt de koning(in) geacht boven alle partijen te staan, de meer derheid latende regeren doch de min derheid niet te veronachtzamen. Geen politieke keuze is haar in ons staat recht toegebracht. Hoezeer dit ook, politiek-demokratisch gezien, een goede instelling is, van de betrokkene vergt het iets van zichzelf wegcijferen waarop ieder ander lid van ons volk juist recht heeft en zich van dat recht wil bedienen. Niet alzo voor de koningin, noch voor de leden van haar huis. Welk een enorme opgave vergt het van ieder welbewust mens om die, in zekere zin, onmondigheid voor het volk te vertalen tot symbool van de een heid. Er zijn er in ons volk die de taak van staatshoofd zouden willen omdragen aan een gekozen president. Een uiteraard dus aan een politieke partij gebonden figuur. Hoe zou deze de eenheid van onze staat kunnen symboliseren, partijdig als hij door zijn keuze al moet zijn? Het is bewonderenswaardig zoals ko ningin Juliana zich, ondanks de haast tot chaotische toestanden leidende poli tieke versplintering van ons volk, heeft weten te handhaven als een vrijwel door leder gerespekteerd hoofd van de staat. Het niet weg te denken rust punt temidden van alle politieke ver wikkelingen. Het is dan ook niet het koningschap dat zij op de voorgrond laat treden, dat zij wil uitstralen, doch in de eerste plaats het mens zijn als ieder ander. Het moeder zijn, zowel voor haar gezin, als voor eigenlijk ieder lid van ons volk. Zij weet een warme menselijkheid uit te stralen en nochthans het koningschap zijn ab- strakte luister te doen behouden. Een luister die nodig is om de eenheid van het Koninkrijk der Nederlanden te kunnen symboliseren. De eenheid van de staat kan niet in armetierigheid tot uiting komen, want dat is niet in overeenstemming met het wezen van ons volk. Trouwens geen enkel volk. Juist daarom mogen wij ons zo gelukkig prijzen, dat de eenheid van onze staat verpersoonlijkt wordt door iemand die zich geheel deel van ons volk voelt en naar deze opvatting het koningschap uitoefent. Bij het 25-jarig regeringsjubileum van koningin Juliana mogen wij haar zeker wel onze grote bewondering en erken telijkheid betuigen voor de wijze waarop zij haar moeilijke taak uit oefent. Laten we dat feestelijk vieren, want het Nederlandse volk mag zich zelf feliciteren zo'n staatshoofd te heb ben. En dat dit in deze zo uitermate verdemokratiseerde tijd nochtans een koningin is, is wel het beste bewijs hoe juist zij haar taak verricht. Wij zijn ervan overtuigd, dat dit op 5 september dan ook door het gehele land tot uiting zal komen. Nederland is in menig opzicht uniek, maar ze ker niet in het minst door zijn Huis van Oranje en de wijze waarop de vertegenwoordigers daarvan het sym bool van eenheid aan het koningschap verbindt. „We doen wat mogelijk is om alle omwonenden geluidsove-rlasi sparen. Dat neemt niet weg dat ik het absoluut niet eens ben met de inlu.acl van de brief die gezondon werd aan de gemeenteraad en aan b. en w.", aldus Bob Sluis, eigenaar van de bar-discotheek „De Heksenketel" aan de Burg. Grothe- straat. De brief wemelt zijns inziens van de onjuistheden en hij somt ze achterel kaar op: „Wij zijn niet de hele week van 8 uur 's avonds tot 2 uur 's nachts geopend; alleen vrijdag en zaterdag, andere dagen tot één uur. De geluids isolatie is niet alleen aan de zijde van de Heuvelweg aangebracht, maar ook aan de voorzijde van het pand. Mijn gasten zoeken geen verkoeling buiten op 'de balustrade, mijn portier ziet daar nauwlettend op toe, 't is erin of eruit en wegwezen. De enige die wel eens buiten zit ben ik zelf en dan om te luisteren of de muziek naar buiten doorklinkt". Ook ontkent hij dat er langdurig mo toren warmgedraaid worden en dat de claxon gebruikt wordt bij het weg rijden, althans niet door zijn gasten. Dat autopoi tieren open en dicht ge daan worden is natuurlijk juist, „maar anders kun je er ook niet mee wegko men", aldus de heer Sluis. Dat zijn gasten de gevels in de omge ving als urinoir gebruiken ontkent hij ten stelligste, „absoluut niet! Mogelijk wordt dat gedaan door de mensen die ik de toegang weiger (afgelopen zater dag zeker 150 man)". In het gesprek blijkt dat men om bin nen te komen lid van „De Heksenke tel" moet zijn en dat de heer Sluis er een strenge selectie op na houdt. Van een „obscure gelegenheid" zoals de briefschrijvers zeggen, is zijnsin- ziens dan ook geen sprake. „Geen van Dankzij de aandacht die een heïicopterpiloot had voor het grondgebcuren. werd een bosbrand aan het Berkenlaantje in een vroeg stadium ontdekt en kon erger worden voorkomen. De piloot meldde de brand aan de verkeerstoren van de basis, die on- middelijk de luchtmachtbrandweer van het Jessurumkamap aan de De Beaua- fortlaan alarmeerde. Zij hadden het vuur reeds onder con trole toen de Soester brandweer met twee wagens arriveerde. Met behulp van vier .stralen van de nevelspuit werd toen het vuur geblust. De politie vermoedt dat hier sprake is van brandstichting. Kort voor het uitbreken van de brand had men een jongeman uit het bos zien komen. Naar hem werd nog gezocht, echter zonder resultaat. De schade bleef beperkt tot enige hon derden vierkante meters dennen en heide. de ondertekenaars ls ooit bij mij bin nen geweest; hoe kunnen zij dan we ten dat het obscure is? Waar halen zij het vandaan?" Min of meer eens ls hij met de heer Buys, dat het pand aan de zijde van de Heuvelweg een enigzins verwaar. loosde indruk maakt. Maar dat is al jaren zo en bovendien niet zijn ter- rein. Hij heeft daar niets over te zeg gen. men moet daarvoor bij de eige naar zijn. Het door hem gebruikte deel van het pand ziet er wel ver zorgd uit. Overigens heeft hij slechts drie keer contakt gehad met de heer Buys over de geluidshinder en zeker in het begin was er sprake van een goede ver standhouding. „Ik hoef echter nu, zo als dit weekend gebeurde, toch geen grote mond van de omwonenden te accepteren; en dat over een auto die z.g. verkeerd geparkeerd stond maar wat bij nader inzien helemaal niet waar bleek te zijn. Dat gaat me te ver; dan geef ik lik op stuk". Inmiddels zjjn er afgelopen weekend wel maatregelen genomen om het ge luid nog verder terug te dringen. Er werd geluid werend materiaal aange bracht en bovendien werden de ge luidsboxen verhangen. Eén van de omwonenden belde ons (redactie) zaterdagavond op om te zeg- gen dat de situatie nu haast ideaal was en dat de muziek inderdaad niet meer. te horen was, waarmee mogelijk deze „binnenbrand" dan weer geblust is. De op initiatief van burgemeester en wethouders opgerichte Stichting Coör dinatie Kermissen heeft inmiddels op aanwijzing van het college van B. W. de netto opbrengst van de van 23 tot 26 mei j.1. gehouden Soester kermis verdeeld onder de verenigingen werk zaam op gebied van jeugdzorg, en op cultureel en maatschappelijk terrein. De muziekvereniging P.V.O. ontving ƒ2500,-; De Stichting Jeugdzorg Soest, t.b.v. de Praatpaal ƒ1500,-; Stichting Jongeren Centrum Soest, t.b.v. de Mo- lensoos 1500,-; Stichting Jeugdzorg Soesterberg, 1000,-; Stichting Ben- tinck Fonds 1000,-; Drumband De Springbokken 750,-; Algemene Radio Omroep Soest (ziekenomroep) 1000,-; Soester Orkest Vereniging ƒ500,-; en de Stichting Peuterspeelzalen Soest 750,-. Langs de spoorlijn Baarn-Amersfoort ging 400 meter ruigte door brand ver loren. De brandweer doofde de vlam men met behulp van twee stralen van de nevelspuit. Door snel te reageren op een melding van juwelier v. d. W. aan de Soester - bergsestraat heeft de Soester politie in Zeist drie juwelendieven aangehouden waardoor drie juwelendiefstallen zyn opgelost. De heer v. d. W. kreeg vrijdagmiddag bezoek van een drietal, naar later bleek, uit Den Haag afkomstige man nen, die zich de colliercollectie lieten voorleggen. Zij vertrokken zonder iets gekocht te hebben, maar bij controle bleek direct dat zij een met acht bril janten bezet witgouden collier ter waarde van 2800 gulden hadden mee genomen. De bemanning van een surveillance auto, die de auto van de drie verdach ten reeds had gesignaleerd, zette de achtervolging in, die in Zeist met suc ces bekroond werd. Bij een onderzoek van de wagen werd onder de zitting een stropdas gevonden waarin behalve het collier uit Soest nog drie halsket tingen zaten, twee bestaande uit ge cultiveerde parels en een met granaat- stenen. Deze sieraden zijn vermoedelijk afkomstig van een diefstal bij een ju welier uit Bilthoven. Eén van de gearresteerden droeg bo vendien een ring die afkomstig zou zijn van een diefstal bij de Rijswijkse juwelier- S. De aangehouden mannen, R. A, S. R. K. H. (20) en J. S. (19), in geboren en in Den Haag hebben een bekentenis zijn inmiddels aan de officier van jus titie voorgeleid. Door snel handelend op te treden heeft de politie vier vechtersbazen aange houden, die zondagmiddag voor het nodige rumoer zorgden in het natuurbad. Reeds zaterdag dreigde een knokpartij, maar door de aanwezigheid van de te voren gewaarschuwde politie, ging de geweldadige ontmoeting van twee par tyen van eik dertig man niet door. Zondagmiddag was het echter raak en namen vier knapen het op tegen twaalf tegenstanders. Toen de politie arriveerde was de vechtpartij achter de rug, maar de ergste vechtersbazen konden worden achterhaald. Zij zaten in een auto die op de Peter van de Breemerweg werd staande gehouden. De drie Amersfoorters B. E. K. en L. C. B„ beiden 17 jaar, en C. M. H. (21). bekenden. In de auto werden onder een zitting enige slagwapens gevonden waaronder een boksbeugel. H. had deze daar bui ten medeweten van zijn kornuiten verborgen. Hij krijgt een proces ver baal wegens overtreding van de wa penwet. Aanleiding voor de ruzie was een vechtpartij eerder op de middag, waarbij een vriend van de vierde vechtersbaas A. J. v. L. (18) uit Soest, was afgetuigd. Hij riep daarop de hulp in van zijn Amersfoortse vrien den, die direct aan zijn oproep gehoor gaven. 200 bedlegerigen uit Soest en Baarn hebben afgelopen week genoten van het jaarlyks uitstapje, georganiseerd door „De Zonnebloem Soest". Zowel vrydag als zaterdag maakten 100 patiënten een tocht met het m.s. „Alex van Waven- burg"; vrijdag vanuit Amersfoort en zaterdag vanuit Utrecht. Vrijdag ging de tocht over de alsmaar schoner wordende en niet meer stin kende Eem, over het IJsselmeer tot aan de Oranjesluis voor Amsterdam. Daar werd gekeerd voor de thuisreis. Zaterdag was weer Amsterdam het einddoel, nu echter de houthaven, die vanuit Utrecht bereikt werd via het Amsterdam-Rijnkanaal. Beide dagen heerste aan boord een op perbeste stemming. Daarvoor zorgden de Zonnebloem-vrijwilligsters onder de eminente leiding van de heer W. Na- dorp, die alles tot in de perfectie ge regeld had. Daarvoor zorgden ook de koks, de heren De Korte en Van Dril, respectievelijk van Nieuw-Mariënburg en Braamhage, die voortreffelijke maaltijden lieten serveren. Voor het medisch toezicht was aanwe zig de militaire arts dokter Terburg uit Utrecht, die zich, evenals twee militaire verplegers, geheel belangen- Een der Soester deelneemsters wordt in haar rolstoel van boord gereden. loos twee dagen ter beschikking van de organisatoren stelde. Ook de belangenloze medewerking van een dertigtal particuliere Chauffeurs was boven lof verheven. Zij zorgden voor vlekkeloze aan- en afvoer van de passagiers. Er werden zelfs Volks wagenbusjes afgestaan voor het ver voer van rolstoel-patiënten. Bij het afmeren en ontschepen werden alle patiënten, alle medewerkers en chauffeurs verrast met een plant, be- beschikbaar gesteld door de Rabo-bank Soest; een geste die bijzonder op prijs werd gesteld. Alles bij elkaar twee dagen die door allen die ze mee mochten maken, niet licht vergeten zullen worden.

Soester Courant | 1973 | | pagina 1