Manager Personeelszaken Een vooruitstrevend personeelsbeleid achten wij onmisbaar voor onze toekomst COLPORTEUR SOESTER COURANT Esso Servicenier Esso Servicenter HANDELSINSTITUUT PRACTICUM TYPE-CURSUS B V. INTER-TUFT ARIE VEEN BV. BVDEWUS Meningen van lezers Eerste stand in de Zonnebloemwedstrijd 1973 Hoogste plant op het moment ruim 4 meter Officiële mededelingen Wet Ruimtelijke Ordening Wet Ruimtelijke Ordening Wet Ruimtelijke Ordening De „Dorpsherberg" geheel gerestaureerd Auto-sloperij doorn in het oog Houdt Soest schoon en mooi Autoradio, antenne speaker, incl. montage 135,-. D'66 in Utrecht alleen de Staten verkiezing in Tweede en laatste Baarnse braderie van 1973 Wijkraad Soesterberg vergadert op donderdag 30 augustus Het adres voor uw Tevens het adres voor uw kleinoffset drukwerk - stencilwerk fotocopleën Soester Courant van donderdag 23 augustus 1973 Burgemeester mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften is ook een keer bij het voetballen geweest. De ouders, be geleiders en andere supporters heb ben het geweten. Zij zei tot de kinde ren te hebben vernomen, dat veel va ders langs de lijn hadden staan schreeuwen en om die spel beïnvloeding in de toekomst te vermijden, stelde zij voor dat de vaders voortaan beter thuis konden blijven, dan kon de jeugd misschien nog beter voetballen. Dit, althans woorden van gelijke strek king, zei mevrouw Corver bij de prijs uitreiking na afloop van het door de Sportorganisatie Soest voortreffelijk georganiseerde en vlekkeloos verlopen toernooi om het jeugdkampioenschap van Soest. Mevrouw de burgemeester mag dan veel af weten van prijzen uitreiken - zij doet dit toch wel zo vaak, dat van enige routine in deze kan worden ge sproken - maar van het jeugdvoetbal heeft zij, getuige de zaterdag gemaak te opmerking, weinig of geen kaas ge geten. Hoewel overigens het vermijden van cliche's en het brengen van orgi- naliteit in toespraken is aan te beve len, was het, dunkt mij, het ook beter geweest als de burgemeester die op merking achterwege had gelaten. De ouders, begeleiders en andere suppor ters hadden haar komst naar de Bos straat dan wel gewaardeerd. Zoals gezegd, de opmerking van me vrouw Corver getuigde van weinig kennis van zaken betreffende het jeugdvoetbal. Want hoe zit dit uitein delijk in elkaar? Naast het vele werk van de in Soest uitstekend werkende Jeugdcommissies, zonder wier inspan ningen niet wekelijks zo'n 600 jongens zaterdags van de straat gehouden wor den, blijven er nog taken genoeg over voor - bijvoorbeeld - de ouders van de jeugdspelers of voor hen, die zomaar plezier in het jeugdvoetbal hebben. Niet altijd bestaat een jeugdcommissie uit voldoende leden om alle elftallen te kunnen begeleiden. Er moet dan ook bijna altijd een beroep worden gedaan op buitenstaanders, in de eerste plaats de ouders (en dan vooral de vaders) van de spelers, daarnaast op hen die opvallen door hun wekelijkse aanwezigheid en het enthousiasme waarmee zij een elftal aanmoedigen. Daarnaast kan een jeugdcommissie niet over genoeg autorijders beschikken. Het is immers in het huidige drukke verkeer niet langer meer verantwoord, zeker niet als het om pups of pupillen gaat, met een groep van vijftien fiet sers op pad te gaan. Vervoer per auto is dus noodzakelijk als het gaat om wedstrijden in Amersfoort of verder. Voor dat vervoer wordt nooit vergeefs een beroep gedaan op ouders of andere belangstellenden. De burgemeester heeft nu - omdat zij vernomen had dat de mensen langs de lijn wel eens schreeuwen (zou het mis schien uit pure enthousiasme voor het zo zuivere jeugdvoetbal kunnen zijn?) - voorgesteld dat de vaders voortaan thuisblijven. Ik zou hiernaast een an der voorstel willen leggen: de gemeen te moet maar eens met subsidie op tafel komen, zodat de verenigingen zich daarvan ten behoeve van de jeugd een busje kunnen aanschaffen. Een beroep doen-op particuliere .auto's is- dan hiet meer nodigen zodoende weert men misgcTfh'en ook "dé oüders van dé Vél den. Een andere mogelijkheid is nog, dat de gemeente de reclame op de velden toe staat, zowel het aanbrengen van bor den als het uitzenden van reclame boodschappen via de geluidsinstallatie. Van de opbrengst daarvan - als die tenminste niet naar de sportstichting gaat! - zou bijvoorbeeld een gedeelte gereserveerd kunnen worden voor ver voersmogelijkheden voor de jeugd. Het is maar een idee. In ieder geval lijkt het mij een beter idee dan dat van de burgemeester: de vaders thuis te laten. Mevrouw Cor ver heeft het overigens vlekkeloos ver lopen tournooi van S.O. Soest door die opmerking voor degenen die zich altijd belangeloos beschikbaar stellen een hele dag voetbalplezier te vergallen. Met dank voor plaatsing, D. VAN DE BROEK, SEC-supporter, Julianalaan 50a, Soest. NASCHRIFT. Nou. nou, meneer Van de Broek, dat was dan dat, hè? U moet zich als voetbalsupporter wel bijzonder geërgerd hebben. Jammer dat U niet goed luisterde en jammer, dat u niet geleerd hebt niet op alle slakjes zout te leggen en dat u mis schien niet begrepen heeft wat het verschil is tussen „ernst en luim". U legt de burgemeester woorden in de mond, die ze niet gezegd heeft. In het gedrang van de vele jeugdige deelne- mertjes, die niets wilden missen van de prijsuitreiking, is uw aandacht waarschijnlijk wat afgeleid. De burgemeester kan natuurlijk moei lijk in een paar woorden gaan duide lijk maken wat zij tevoren op één van de velden zag en hoorde tijdens de jeugdwedstrijden. Natuurlijk, meneer v. d. Broek, wat zij zag had wel degelijk iets te maken met wat zei later zei. Leest u maar verder. Toen zij door één van de bestuursle den over het complex werd rondge leid en de wedstrijden bekeek, was zij stomverbaasd en vol lof over de aan wezigheid van zovele ouders en be langstellenden. maar de vaders die zeer irritant langs de lijn liepen en voortdurend hun zoons lastig vielen met afkeurende opmerkingen en hen tot een beter spel aanmaanden waar door één pupil uiteindelijk alles ver prutste, was de aanleiding om genera liserend hierop terug te komen bij de prijsuitreiking, waarvoor zij haar vrije zaterdagmiddag gaf. De burgemeester vroeg in één adem aan de voorzitter en aan de kleine voetballers of ze het niet beter vonden om de vaders volgend jaar maar thuis te laten, of ze te verbieden zich met 't spel te bemoeien. Dit alles werd ge zegd met een lachend gezicht, waarvan rei wist dat ledereen de humor ervan zou inzien, maar waarbij zij hoopte, dat bemoeiallerige vaders zouden be grijpen wat er in het vervolg van hen verwacht werd. als het jeugdkam pioenschap van Soest op het spel staat. Dat niet iedere vader tevens een pe dagoog is, dat was het wat de burge meester zelf constateerde. Aanmoedi gen is bij een teamsport noodzakelijk, maar het moet niet ontaarden. Zoveel „kaas" heeft onze burgemeester er dan toch wel van gegeten, meneer v. d. Broek. Redactie, j De Zonnebloemwedstrljd. die voor de vierde maal in successie in onze ge meente gehouden wordt, is thans weer officieel van start gegaan. De eerste metingen z(jn verricht, die het volgende resultaat opleverden: de hoogste plant tot nu toe meet 409,1 cm en staat b(j Charl Westra, Van Hjamelstraat 66; de tweede plaats wordt ingenomen door T. Meijer, Kerkpad N.Z. 51 met een plant van 381 cm. v Aanmeldingen van bloemen zijn uiter aard nog niet binnengekomen. De wedstrijd wordt georganiseerd door de afdeling Soest van de vereniging tot bevordering der Bijenteelt in Neder land en door de plaatselijke afdelin- van de Koninklijk Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde. De wedstrijd bepaald zich tot de drie volgende categoriën: a. de hoogste zonnebloemplant b. de breedste zonnebloem; de plant met het grootste aantal bloemen. Voor de winnaar van Iedere categorie zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Voor het meten en tellen der bloemen gelden de volgende regels. 1. de hoogste zonnebloem wordt opge meten vanaf de aarde tot en met de ln horizontale stand gehouden bloem of zaadknop; 2. de grootste bloem wordt gemeten door een schuifmaat te plaatsen dwars over het breedste gedeelte van de bloem; 3. het grootste aantal bloemen wordt geteld; 4. de planten in alle drie categorieën behoren in goede staat te verkeren, dus niet geknakt of gebroken en nog ter plaatse vast te staan. Heeft u zonnebloemen of planten die hiervoor in aanmerking komen, dan kunt u een briefkaart schrijven of op andere wijze bericht geven aan het contactadres: Chris Uiterwijk, Kerk pad N.Z. 49. Een commissie uit de samenwerkende verenigingen controleert daarna via een bezoek één of meermalen de opge geven planten. Overigens constateren de organisato ren dat het een slecht zonnebloemjaar is, wat veroorzaakt werd door het koude en vooral natte voorjaar. In 1970 bereikte de hoogste plant een lengte van 491 cm: in 1971 464,5 cm en vorig jaar 522,3 cm. De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij' zijn besluit van 16 augustus 1973, afdeling I, nummer 5487 bestem mingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden, welke op de "bij liet besluit "behorendé kaart met een grijze kleur ,zijn aangegeven en welke gelegen zijn in of nabij: de wijk Soestdijk; b. de omgeving van de Korte en de Lange Brinkweg; de omgeving van het N.S.-station Soest; een gedeelte van het industrieter rein. Het bovengenoemde besluit ligt met ingang van 24 augustus 1973 voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (geopend op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur) ter inzage. Soest, 23 augustus 1973. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente voornemens is aan de Soester Bouw maatschappij B.V., Schoutenkampweg 50, Soest, op haar daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde ln artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen ten behoeve van de bouw van een dubbel woonhuis op het perceel, gelegen aan de Hartweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H.f nr. 9361 ged. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd b'nnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde te-mijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 23 augustus 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van burgemeester wethouders van deze gemeente voornemens is aan de heer J. H. Bra- ber. Oude Utrechtseweg 12, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond vin het bepaalde ln artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, junc to artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van de uitbreiding van een woonhuis op het perceel, gelegen aan de Oude Utrechtseweg 12, kadastraat bekend gemeente Soest, sectie D., nr(s). 2858, 2752. 3439 (alle ged Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 23 augustus 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. Voor onze buitendienst vragen wij een nette welbespraakt en met goede omgangsvormen. Aanmelden VAN WEEDESTRAAT 29 - SOEST Eén van de roemruchtste café's van Soest, de „Dorpsherberg" op de hoek van de Stadhouderslaan en de Korte Brinkweg wordt zaterdag heropend na een algehele restauratie. Dit feestelijk gebeuren valt samen met het 30-jarig huwelijksfeest van de heer en mevrouw Butzelaar en met het feit dat de heer C. Butzelaar het café 35 jaar „runt". De Dorpsherberg is altijd in het bezit van de familie Butzelaar geweest en steeds van vader op zoon overgegaan. De eerste drankvergunning dateert van vóór 1880; het pand is zeker al 100 jaar oud. Het moest kortgeleden zijn tol betalen aan het verkeer, doordat een gedeelte van het ruime voorterrein afgestaan moest worden voor de reconstructie van het kruispunt Stadhouderslaan- Korte Brinkweg. Met die reconstructie heeft men ove rigens nog geen begin gemaakt. Dat zal begin september gebeuren; de werkzaamheden zullen worden uitge voerd door de firma Almere en in be trekkelijk korte tijd gereed zijn. In een brief aan de leden van de gemeenteraad vestigt de heer Van de Vinken de aandacht op een zljnslnziens belangrijke mistoestand, namelijk de auto sloperij bij het pand Koningsweg 17. BEUKENLAAN biedt aan ba BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155- 16835 Op 23 juni 1973 besloot het regionale D'66-congres te Soest, dat verkend moest worden of er i.V.m. de Statenverkiezingen van begin 1974 in de provincie Utrecht mogelijkheden zouden zijn tot enige vorm van samenwerking met andere politieke partijen. Daartoe heeft een speciale delegatie in de afgelopen weken verkennende besprekingen gevoerd. Deze oriëntatie is uitgmond in een advies, dat aan het regionale najaarscongres van D'66 zal worden voorgelegd. Daarin wordt ge adviseerd om onafhankelijk de verkie zingen in te gaan. De commissie, die de mogelijke samen werkingsvormen met andere partijen heeft nagegaan, stelt, dat de eigen identiteit alleen bij een onafhankelijke opstelling voldoende gewaarborgd kan worden. Deze eigen identiteit komt naar voren in het voorlopig verkie zingsprogramma. Daarin wordt o.a. nadruk gelegd op een actief beleid met betrekking tot de inrichting en wijziging van de gebouwde omgeving op grond van een onafhankelijk inte graal onderzoek, waarin alle betrokke nen op gelijkwaardige wijze zijn ver tegenwoordigd. De nieuwe Statenfractie zal bij vele programmatische punten zeer goede mogelijkheden vinden tot aansluiting bij progressieve tendenzen in andere partijen. Overigens verwacht de commissie, dat vanuit dat eigen karakter de nieuwe Statenfractie tot samenwerking met de verwante progressieve partijen van het huidige PAK kan komen. De commissie stelt, dat daarom de bij drage van D'66 het beste ontplooid zal kunnen worden bij een zelfstandig op treden in de verkiezingstijd en bij een constructieve programmatische samen werking met alle gelijkgestemden bij het Statenwerk daarna. Op woensdag 29 augustus a.s. wordt door de Baarnse Centrum-winkeliers vereniging in de Laanstraat en Brinkstraat de tweede en laatste braderie van 1973 gehouden. De beide winkelstraten worden dan tot één grote feestelijke markt omgetoverd, terwijl op de Brink een bijzondere attractie voor de jeugd komt te staan, namelijk de mini-cars. Een poffertjeskraam en een draaiorgel zullen de aantrekkingskracht van het dorpsplein completeren. De braderie is een bont geheel van verkoop en kermisachtige activiteiten, waaraan naast de winkeliers ook dé plaatselijke sportverenigingen en an dere instellingen deelnemen. In de verkoopstalletjes zal het standwerken en de speciale aanbiedingen een we zenlijk deel van de braderie uitmaken. In de komende winter zal in Baarn ryinf/r'ATi irrn/v mn de beslissing moeten vallen of men het ZIEKENAUTO TEL. 12727 centrum al dan n,et tot voetgangers- I gebied wil verklaren. Welke straten daarvoor in aanmerking komen en wat precies onder „voetgangersgebied" moet worden verstaan, is voor Baarn nog een open vraag. In eerste instantie staan op de nomi natie de Laanstraat en de Brinkstraat. Uitvoerige en mogelijke interessante discussies zullen aan het besluit onge twijfeld vooraf gaan. De braderie Is geopend van 's middags 2 tot 's avonds 10 uur. „Houdt Soest schoon en mooi", schrijft de heer Van de Vinken, „velen malen lezen wij dat, -en van verschillende kanten wordt er ook veel aan gedaan; of het nu particulieren, gemeente- of rijksinstellingen zijn, allemaal probe ren we onze omgeving van stank en vuiligheid te ontdoen. Maar wat gebeurt er eigenlijk als men het niet doet en we ons gewoon niets aantrekken van stank enz., als we woon een eigen autokerkhof maken en daar de nodige rommel, zoals ban den en vuilnis, verbranden en slopen?" De heer Van de Vinken wijst dan op het pand Koningsweg 17. waar op het terrein naast de oude boerderij, dat verhuurd is aan een auto-opruim- dienst, regelmatig verbrandingen plaats vinden, met als gevolg stankoverlast in optima forma. „Op een terrein met opstallen, die door de gemeente voor veel geld jaren geleden gekocht zijn. Waar nu drie gezinnen huizen, die ons. die in rook mogen verblijven, dikwijls uitlachen", aldus de briefschrijver. Hij merkt op, dat de politie er enige malen geweest is, maar dat alles ge woon doorgaat. „Maar wat doet de gemeente, „niets" en nog eens „niets" en hij vraagt zich daarom af of het een kleine huur na misschien, al jaren laat gaan". De heer Van de Vinken zegt het een schande te vinden dat hier niet sneller aan een bestemmingsplan gewerkt wordt, „en als de gemeente dan zoiets binnen korte tijd ontruimd moet we zen". Legaal Naar aanleiding van het bovenstaande deelde het bureau voorlichting ons mee, dat er ter plaatse inderdaad een soort sloopbedrijf is gevestigd, dat een pachtcontract van de gemeente kreeg om per keer hooguit 5 tot 8 auto's aan te voeren en na sloop de restanten te verbranden. Overigens houden ge meente en politie de zaak nauwlettend in de gaten en wordt erop toegezien, dat alleen bij een „gunstige windrich ting" de brand in de restanten wordt gestoken. Enig begrip voor een plotse ling draaiende wind, was naar de me ning van de voorlichter wel op zijn plaats. De heer Van Os merkte verder op dat alleen Soest al per jaar een paar hon derd auto's oplevert, die voor vernie tiging in aanmerking komen. Ook voor de totale provincie is deze toestand een enorme zorg. Van provinciewege wordt daarom onderzocht of men niet geen schande is dat de gemeente hier kan komen tot een centraal autover- geld in steekt „en het renteloos, op I nietigingsbedrijf. Donderdag 30 augustus a.s., te 20.00 uur, wordt in het Dorpshuis te Soester berg de openbare vergadering gehouden van de "Wijkraad. De agenda telt zeven punten waaronder de vaststelling van de notulen van de vergadering van 20 juni j.1., de behandeling van acht ingekomen stukken en de rondvraag. de Sterrenbergweg met 2 woningen aparte namen te geven. Aan de orde komen ook woonruimte verdeling in de uit te voeren uitbrei dingsplannen en met name of men lid moet zijn van een bouwvereniging; een vraag over het vroegtijdig houden van een voorlichtingsavond over de mogelijkheden van het voortgezeton- derwijs; de wantoestanden rond de openbare containers voor grof huisvuil waar met name bedrijven uit Utrecht en Bosch en Duin gebruik van maken, en het verzoek om om de containers hekken te plaatsen en tot slot een vraag om te onderzoeken of het moge lijk is te komen tot een federatieve samenwerkingsvorm voor het geza menlijk organiseren van evenementen. Eén van de ingekomen stukken be- treft de naamsverandering van het plan Soesterberg-Noord in „Steen- berghe". Het bestuur van de wijk raad is van mening dat deze naams verandering door de gemeente, wel had kunnen worden medegedeeld aan de Wijkraad. Verder wordt behandeld een verzoek van b. en w. aan de Wijkraad voor straatnaamgeving van het gedeelte Postweg en Sterrenbergweg, ten zui den van de wegomlegging. Gevraagd wordt een voorstel te doen met namen van personen, die juist door het vlieg veld historie gemaakt hebben. Het dagelijks bestuur acht het echter niet juist om aan zo erg korte gedeelten van de Postweg met 11 woningen en Aanmelden: dagelijks van 9.30 -12.30 uur 13.30-17.30 uur 19.00 - 20.00 uur TORENSTRAAT 2d - SOEST - TELEFOON 02155-12100 „Wij" dat zijn in dit geval: B.V. Inter-Tuftte Soest, Arie Veen B.V. te Hilversum en B.V. De Wijs te Goirle. Deze drie bedrijven behoren tot de textiel divisie van de Continentale Linoleum-Union, waarvan het hoofdkantoor in Zürich is gevestigd. Tot een andere divisie van deze groep behoort ook de Nederlandse Linoleum Fabriek Krommenie. Tapijt en toekomst Onze drie bedrijven vormen tezamen een produktie-keten voor een groot assortiment vast tapijt. Afgestemd op de plaatselijke markten wordt door heel Europa verkocht. Een snel groter wordende afname is voor de komende jaren gegarandeerd. Na een aanvankelijk snelle uitbreiding van de pro- duktie zal worden gestreefd naar een stabiele continuïteit. Personeelsbeleid Ons streven moet ln de eerste plaats zijn gericht op het verkrijgen en houden van goede medewerkers en medewerksters. Dat vereist een goede beloning, optimale sociale voorzieningen, een menselijke be geleiding en een rechtvaardig promotie beleid. Wij hebben inmiddels al een op leidingssysteem in voorbereiding, dat de basis moet vormen voor dat promotiebeleid en dat het tevens mogelijk maakt om vak mensen uit andere beroepen op tenminste het niveau te brengen, dat zij gewend zijn. Een speciale opleidingsfunktionaris begint binnenkort aan zijn taak. „Schone" industrie Wij hebben het voordeel, dat het vervaar digen van tapijten, in vergelijking met vele andere produktieprocessen, tot de „schone" industrie behoort. Aantal medewerk(st)ers Ons huidige aantal van totaal 400 mede werksters zal op korte termijn moeten worden gebracht op ruim 460. Om het voorgaande te kunnen realiseren en coördineren hebben wij nu dringend nodig een die in vertrouwde samenwerking met de d/reW/e en met de ondernemingsraad voor een goed personeelsbeleid zal kunnen zorgen. oor een Indien u voor deze funktie voelt en inderdaad in staat bent om onze „zorgen te heloen verlichten dan hebt u natuurlijk al een aanzienlijke ervaring opgedaan in een snort gelijke funktie. Wat de theoretische achtergrond betreft, dachten wij aan een middel" of7oc°aPteacademienrVUld S°Cia'e (biiV°°rbee,d socia,e wetenschappen Wij van onze kant zijn natuurlijk bereid om degeen, die wij nodig hebben tegemoet te komen in alle voorzieningen, die nodig zijn om tot een optimale uitvoering van de werkzaamheden te komen. Inclusief honorering. Graag ontvangen wij uw blijk van Interesse in de vorm van een schrijven met vermelding van opleiding, ervaring, salarisindicatie en van wat u nog meer van belang acht. Dedirektievan p/a Weteringpad 7, Soest, Telefoon 02155-19244

Soester Courant | 1973 | | pagina 2