Het Vredespaleis bestaat 60 jaar W. H. Sukel 40 jaar bij de P.T.T. Onze Koningin jubileert AUTORIJSCHOOL M. LOS A. VAN DER WEERD Oranje-cantate Tsaar Nicolaas II nam initiatief Alle Staten van de wereld bouwden samen ondanks de oorlogen Expositie „Een eeuw huldeblijken" in Museum Moerman in Apeldoorn - UW SUCCES IS ONZE RECLAME PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Maatschappelijk Werk Concert in de Oude Kerk bij gelegenheid van het regeringsjubileum Nederlanclsclie Middenstandsbank 21 meer winst Ledenvergadering ,.De Soester Vogelvrienden" Esso Servicenter Autoradio, antenne speaker, incl. montage ƒ135,-. Esso Servicenter BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN MEDISCHE DIENST T Soester Courant van donderdag 30 augustus 1973 Ter gdegenheid van het 40-Jarig regeringsjubileum van Koningin WunelTmna xn 1938 dichtte mijn overleden vader, de heer Eduard van Eeden, spontaan aanhanger van het Oranjehuis, een feest cantate die door zijn Soester dorpsgenoot, de musicus Jan Bar telsman gecomponeerd werd. Als lagere-school leerling zong ik deze een uur durende cantate in 1938 mee. Dezelfde cantate werd in 1948 opnieuw ten gehore gebracht toen het 50-jarige regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina werd gevierd. Na 25 jaar las ik het dichtwerk van mijn vader nog eens door waarna ik besloot deze Oranje-cantate met enkele kleine wijzi gingen aan U door te geven ter gelegenheid van het zilveren jubileum van Koningin Juliana, dat wij als volk van Nederland op 5 september 1973 mogen vieren. Utrecht A. E. VAN EEDEN Een jubel gaat door Nederland, De feestklaroenen schallen. De klokken luiden blij van toon en vreugdeschoten knallen. Het dundoek wappert aan de mast hoog boven van de toren, Heel Holland is in feestkledij als nimmer ooit te voren. Wat wappert de driekleur, ons rood-wit en blauw, dat erfstuk uit eeuwen van glorie, die wimpel, 't symbool van onwrikbare trouw der oude Oranje-historie. Zo trots en zo fier zijn haar banen ontplooid ter eer onzer vorst'lijke Vrouwe, die steeds is geweest als de vlag van Haar land: het toonbeeld van hou en van trouwe! Hoort de accoorden der klokken die luiden, met hun gebeier ons volk gaan beduiden dat er een feestzang en danklied beginne, 't loflied ter ere van Neerlands-Vorstinne. Hoort! Volk van Nederland! Hoort, hoe die blijde klanken aan Hem. die *t al bestuurt oprecht ootmoedig danken. „Dankt, dankt nu allen God met blijde feestgezangen. Van Hem is 't heuglijk lot, het heiil, dat wij ontvangen, Hij ziet in Christus ons, altijd genadig aan en heeft ons dag aan dag t met goedheid overlaan.™ Hoe volgde Zij niet fier het spoor van hare vaderen, die met hun edel bloed, - Oranje in de aderen, voor vrijheid en voor recht, méér dan vierhonderd jaren, het lieve vaderland, voor 't volk mochten bewaren. Door vele eeuwen heen bleef het „Oranje-Boven". Dat kostbaar - edel pand, dat laten wij niet roven. Voor woest geweld of druk, wat er ook kome ooit, „Oranje - Nederland", die band verbreke nooit. Hoge Koninklijke Vrouwe, Juliana van Nassaue. Van uw volk het kostbaarst pand, Koningin van Nederland. U bestuurde vijf en twintig jaren, die het land ten zegen waren, met onwrikbaar vaste hand, 't vrije volk van Nederland. De lieve Koninginne, het klinkt ver over zee, waakt immer fier en krachtig voor het „Je maintiendrai". Zij handhaaft de historie, in zachtheid ligt haar kracht, als erfdeel der Oranjes, het oude voorgeslacht De jubeltoon klinkt over 't land, ter ere der Vorstin. Een machtig loflied, wijd en zijd: Lang leve de Koningin! De hulde aan haar wijs beleid, klinkt over verre zee. Een golf van geestdrift bruist alom: Hoezee! Hoezee! Hoezee! In Den Haag. aan de Scheveningseweg staat een gebouw, dat op ontelbare prentkaarten en foto's staat afgebeeld. Dit gebouw prijkt daar nu 60 jaren in volle pracht en majesteit temidden van bijzonder sierlijk aangelegde tuinen - als eten syymbool van internationale gerechtigheid en van vreedzame oplossing van onderlinge geschilpunten der volkeren. Het Vredespaleis, want welk gebouw zouden wij anders bedoelen, is werke lijk een palies, met brede, lpnge mar meren gangen, statige royale trappen, gouden en bronzen kostbaarheden, duurzame betimmeringen en een keur aan schilderstukken en tapijten. Bo vendien is het een paleis door zijn koninklijke architektuur en de schit terende, door diverse naties geschon ken inventaris. Om hiervan maar en kele voorbeelden te noemen: Rusland schonk prachtige vazen, die door het gehele gebouw zijn opgesteld. Een ka. mer werd helemaal Japans ingericht en de duitse keizer schonk het ijzeren hekwerk. Duitsland was vooral in die tijd het land van staal en ijzer, van wege zijn voortdurende fabrikage van kanonnen. De geschiedenis van de tempel der vrede voert terug tot het jaar 1898, toen Nicolaas II, tsaar van Rusland de grote mogendheden opriep een kon- ferentle te beleggen, waarin hij voor stelde een einde te maken aan de steeds toenemende bewapening, opdat alle volkeren in een duurzame vrede naast elkaar zouden kunnen leven. Ten strijden tegen de oorlog. Vooral de 19e eeuw was een tijd van voortdurende oorlogen. Denken wij in dit verband aan de Russisch-Turk- se oorlog van 1828-1829, die de sultan dwong de Griekse onafhankelijkheid te erkennen, de juli-revolutie in Frankrijk, de Belgische afscheiding, bevochten tussen 1830 en 1839, de Hongaarse opstand in 1849, dan de bloedige Krim-oqrlog van 1853-1856 en de Frans-Pruisische oorlog in 1870. Als meest geschikte plaats voor de bij eenkomst werd Den Haag aangewezen ferentie in Huis ten Bosch gehouden. Het goede nieuws werd echter over schaduwd door de wrede Boerenoorlog in Zuid-Afrika, die veel deining ver oorzaakte. Men kwam toen weliswaar niet tot een akkoord wat betreft de vrede, maar wel kwam er een verdrag tot stand met betrekking tot de vreed zame oplossing van internationale ge schillen, welk verdrag het Permanente hof van Arbitrage in het leven riep. Dit hof werd voorlopig ondergebracht in een patriciërshuis aan de Prinsen gracht, maar vele vonden de huisves ting niet in overeenstemming met de „standing" van het hof. Bovendien zocht men naar mogelijkheden het Permanente hof van Arbitrage een bi bliotheek op het gebied van interna tionaal recht ter beschikking te stel len, hetgeen vanzelfsprekend veel kos ten met zich mee zou brenger voelde men dit als een soort plicht, omdat het hier toch in wezen gaat om het recht van alle volkeren over de gehele wereld. Carnegie's fonds. In die tijd raakten Rusland en Japan in oorlog. Toen kwam men op de ge dachte de Amerikaanse multimiljonair Andrew Carnegie in de arm te nemen, die zich al verschillende malen ver dienstelijk had gemaakt door schen kingen voor wetenschap en. kunst. Talrijke bibliotheken danken aan deze Amerikaanse Schot hun bestaan. Voor al het internationale recht trok in het bijzonder zijn aandacht. Carnegie bleek in principe bereid geld te geven voor de boekerij op dit ge bied en bij nader aandringen zelfs voor een Permanent hof van Arbitrage waardige tempel der vrede. Het verhaal, dat Schotten zo ontzet- en op 18 mei 1899 werd de vredeskon- tend gierig zijn, kan er bij ons nu echt niet meer In. of was Carnegie mis schien de uitzondering die de regel bevestigdt? In elk geval stelde hij een bedrag van anderhalf miljoen dollar ter beschikking, doch hij verbond daaraan vanzelfsprekend de eis, dat zijn geld op de juiste wijze zou wor den beheerd. Daarom riep men hiertoe een speciale stichting in het leven, de Carnegie- stichting, waarvan het bestuur bestaat uit vijf Nederlanders, waarvan vier personen worden benoemd door de koningin en één door het Permanente hof van Arbitrage. Het paleis is als resultaat van een uit geschreven internationale prijsvraag gebouwd naar een ontwerp van de Franse architekt Louis Cordonnier, maar dit ontwerp moest vanwege de uitgebreidheid vereenvoudigd worden, daar de uitvoering anders te duur zou worden. De Delftse hoogleraar prof. Van der Steur, heeft in overleg met Cordonnier het ontwerp „passend" ge maakt voor de begroting. Eendrachtige samenwerking. Het mooie van dit Vredespaleis is, dat alle stalen van de wereld tot de bouw hiervan hebben bijgedragen, door typische produkten van hun bodem, kuituur en kust en nijverheid daartoe af te staan, aldus de samenwerking der staten in de oprichting van deze „tem pel der vrede" symboliserende. Men begon met de bouw in 1907. Tij dens de bouw van het paleis der Vre de, dat voor alle volkeren bestemd is, braken toch nog verschillende oorlogen uit, zoals bijvoorbeeld in 1911 de oor log tussen Italië en Turkije en in 1912 en 1913 de Balkan-oorlogen. In 1913, het jaar dat de tweede ver schrikkelijke Balkan-oorlog ten einde liep, was het Vredespaleis tenslotte klaar. Op de 28ste augustus van dat jaar, nu 60 jaar geleden, werd het plechtig ingewijd in tegenwoordigheid van koningin Wilhelmina, prins Hen drik, de koningin-moeder en vanzelf sprekend van Andrew Carnegie, die bij deze gelegenheid zijn grote verwach ting uitsprak, dat dit Vredespaleis er toe zou bijdragen vrede te brengen onder Gods dwalende schepselen, die zo dringend de vrede behoefden. Deze hooggestemde verwachting werd wel zeer hard en spoedig de bodem in geslagen, toen prompt na de opening van het Vredespaleis de eerste wereld oorlog uitbrak Ter gelegenheid van het zilveren rege ringsjubileum van H. M. Koningin Ju liana, zal vanaf 5 september 1973 tot en met 29 december 1973 in het Histo risch Museum Moerman aan de Lou- laan te Apeldoorn een expositie te zien zijn met als onderwerp ..Een eeuw huldeblijken". Gedurende meer dan 100 jaar zijn door het Nederlandse volk hetzij indi - vidueel dan wel collectief vele gele genheden aangegrepen om leden van het Oranjehuis geschenken aan te bie den, dan wel hun dank of aanhanke lijkheid te betuigen; dit laatste ge schiedde o.m. door de overhandiging van een oorkonde of adres van hulde. Dikwijls fraai gecalligrafeerde kunst werken, soms ook door amateurs ver vaardigd en ontroerend door hun een voud. Met toestemming van H.M. de Ko ningin is uit de grote collectie, aan wezig in het Koninklijk Huisarchief in Den Haag en in samenwerking met de medewerkers van dit archief een expositie samengesteld die u een goede indruk geeft van de trouw en aanhan kelijkheid van het Nederlandse volk aan ons vorstenhuis. Voorzover moge lijk zijn hierbij een aantal geschenken gevoegd, die slechts zelden door het publiek worden gezien. Daarom een goede gelegenheid eens naar Apeldoorn te gaan om al dit fraais te bewonderen. Opvallend is dat de laatste jaren het aantal oorkonden niet alleen afneemt maar dat deze ook veel eenvoudiger worden uitgevoerd, met uitzondering weer van het fraaie Engelse exemplaar uit 1972. waar men de eeuwenoude traditie nog steeds handhaaft. Dankzij de medewerking van de rijks voorlichtingsdienst wordt 's morgens om elf uur of 's middags om drie uur nog voor u gedraaid de film over „Het feest van Soestdijk", gemaakt ter gele genheid van het zilveren huwelijks feest van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernard met o.a. op namen uit de jeugd van Koningin Ju liana en met als hoogtepunten de rij dende en varende receptie te Amster dam, en het galadiner aan boord van het m.s. Oranje (ca. 30 min.). Gaat u eens kijken, misschien hebt u zelf wel meegewerkt aan de vervaardi ging van een dergelijke oorkonde met geschenk, dan wel bent u aanwezig geweest bij de aanbieding ervan. Het museum ls geopend: dinsdag t.m. zaterdag van 10.00-17.00 uur. Zondags van 14.00-17.00 uur. Ie Kerstdag ge sloten. 2e Kerstdag geopend van 14.00- 17.00 uur. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 Wtf lessen In i OPEL RECORD - OPEL KADETT - DAF VRACHTWAGEN OPEL BLÏTZ Gedipt. V.A.M.O.R. - M.R.L - F.N.O.P. Tevens verlenging van uw rijbewijs. Vorige week vierde de heer W. H. Su kel, beheerder van bijkantoor aan de Amsterdamsestraatweg bij het paleis Soestdijk, zijn 40-jarig dienst jubileum bij de P.T.T. Uit handen van de heer B. J. H. Brckhof, adjunct-directeur van 't hoofdkantoor te Utrecht ontving de jubilaris het gouden insigne voor 40- jarig dienstverband, alsmede de oor konde van de directeur-generaal van de P.T.T. Namens het personeel van het kantoor Soest bracht de directeur van de heer P. J. van Leeuwen de felicitaties over, die hij vergezeld deed gaan van de ge bruikelijke envelop met inhoud. Vele bloemen en geschenken waren evenzoveel getuigen van de bijzondere waardering die de sympathieke jubi- De heer Sukkel op zijn vertrouwde plaats in het Paleis-postkantoor. laris allerwege geniet. De heer Sukel is een geboren en geto gen Soester. die zijn gehele loopbaan, met uitzondering van een jaar oplei ding in Amersfoort, in Soest gestatio neerd was. Sinds 1955 is hij beheerder van het bijkantoor Soestdijk. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag: 10 uur ds. P. Kloek. 19 uur ds. Jac. Smit. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds. D. H. Bosma. ..De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur gezamenlijke dienst met gere formeerden. lehtuskerk, Albert Cuvplaan. 10 uur ds. H. J. de Bie, Huizen. 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren 10 uur ds. Jac. Smit. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Jeugdkerken 10 uur Eliheto, Drift je. Zondagscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 9.30 uur ds. E. Masselink, Rotterdam-Z. 17 uur ds. A. S. Timmer, Apeldoorn. „De Open Hof". Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur ds. M. Wilschut. 17 uur ds. E. Masselink. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 uur A. S. Timmer. Apeldoorn. 17 uur ds. M. Wilschut, Jeugddienst. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt). Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur cand. Scherf. 14.45 uur ds. Triemstra, Utrecht. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 en 19 uur ds. De Bruin, Apeldoorn H.A. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 en 14.30 uur Leesdienst. VER v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. Zondag 10.15 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur ds. J. v. d. Veen, Suriname. Schaapskooi. Kl. Engendaalweg 52. 16 uur ds. J. v. d. Veen, Suriname. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 uur ds. J. v. d. Linden, Leusden. 17 uur ds. J. Goumare, Amersfoort. Hervormde kerk. 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. H.D. 19 uur zondagavondgebed. STERRENBERG 10.30 uur ds. J. J. Moll, Huis ter Heide. BAARN Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H.A. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoog mis. Maandag tot en met vrijdag 8 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zondag 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 12.00 uur. Zaterdag 19 uur avondmis. St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 9.30 uur hoogmis en 11.30 uur met zang. Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 10.30 uur dienst. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Luth. Gem., Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur drs. G. Fafié. Herdenkings dienst regeringsjubileum H.M. de Ko ningin. varcai/inq Horloger - Juwelier - Optiek v.h. SPIJKER SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 - SOEST Op de avond van woensdag 5 september vindt te Soest, om 20.15 uur. een bij zonder concert plaats ter gelegenheid van het zilveren regeringsjubileum van Koningin Juliana. Op deze nationale feestdag wordt in de Oude Kerk een programma uitgevoerd van moderne orgelmuziek, zang en poëzie. Alleen com posities. liederen en gedichten van de laatste 25 jaar. De medewerkenden zijn: de sopraan Nefcty Bos uit Hilversum. Jan Jansen cantor-organist van de Oude Kerk en Jan Visser, beiden uit Soest. Netty Bos zingt hel Magnificat van Andries de Braai (1956) en „Evange liën Musik" van Siegfried Reda (1952). Jan Jansen, die zojuist een serie van 7 zomeravondcoricerten in Soest heeft afgesloten, speelt op verzoek moderne orgelwerken van Henk Barlings, Györ- gv Ligeti, Anton I-Ieiller en Maarten Kooy. Jan Visser leest gedichten voor van Cees Buddingh, Leo Vroman, Remco Campert, Gerrit Achterberg. G. K. van het Reve, Hannv Michaëlis, Simon Vestdijk, Koos Schuur, Cornelis Bas- tiaan Vaandrager. Gerrit Kouwenaar, J. Bemlef en Rutger Kopland. Deze avond wordt georganiseerd onder auspiciën van de Soester Kunstenaars vereniging „Artishock" en de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, de partement Soest. De toegang is gratis. Uit de door de Nederlandse Middenstandsbank gepubliceerde halfjaarcijfers blijkt, dat de bank ten opzichte van dezelfde periode van vorig jaar 21 meer winst heeft geboekt cn dat deze is toegenomen tot 19,5 miljoen gulden. De stijging werd veroorzaakt door de verder toegenomen bedrijfsomvang en door de gunstiger verhouding tussen baten en lasten. Salarissen en kosten namen minder toe dan vorig jaar. ter wijl ook de groei van het aantal me dewerkers beperkt kon worden ge houden. Debiteuren vertoonden In dit halfjaar een sterke stijging ad f 575 miljoen en kwamen daarmee op bijna 5 miljard. Spaargelden en crediteuren namen vrijwel de gehele stijging voor hun rekening. De toevertrouwde gelden namen toe met 533 miljoen: het ba lanstotaal kwam boven de 10 mil jard. De bank meent dat ook voor het 2e halfjaar een ongeveer gelijke procen tuele winststijging als voor het le half jaar tot de mogelijkheden behoort. O De maandelijkse ledenvergadering van de vereniging „De Soester Vogelvrien den" wordt gehouden op maandag september a.s., aanvang 20.00 uur, in Hotel-Restaurant „De Kleine Witte' aan de Middelwijkstraat. De agenda vermeldt ondermeer een uitgebreide behandeling van de plaatsgehad heb bende volière-keuring. Mogelijk zullen die avond ook de tijdens de keuring genomen kleurendia's vertoond kunnen worden. BEUKENLAAN biedt aan bU BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155 - 16835 ZONNEGLOREN, telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.43 uur en 18.45-20.00 uur. le klasse 11.00-12.00 uur en 18.45-20.30 uur. Kraamafdeling: Als boven. le klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 urn Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uui kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 eD 17.30-19.30 uui ST. ELISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14.45 en 19,00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 klnder-aid.: dagelijks 14.15-14.45 en 18.30-19.00 OE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 3e klasse: dagelijks 13.45-14.15 en 18.30-19.15 klasse afd.: dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 kraam-afd.: dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afd kind er-af d: dinsdag, donderdag en zondag 14.19- 14.45 maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18.30-19.00 STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuis" Burg. Grothe straat 51. Soest, telefoon 19004. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur. Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur in „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch. werkster.: Mevr. E. Kamper, dinsdag, woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur. Braam- weg 34, teL 18140. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25, Amersfoort. Telefoon 03490-3186L Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9. Baarn. teL 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Fed. Raad v.h. Bejaardenwerk Soest: „Anna Paulownahuis", Burg. Grothe straat 51, Soest, telefoon 19289. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. „De Drie Eiken", Dienstencentrum Dorpsplein, Soesterberg, tel. (03463)- 1402. Spreekuur: maandag, woensdag, vrij dag 10-00-11.00 uur. Maatsch. werkster: mej. A. H. Fran- kena. Warme maaltijdenvoorziening, Infor maties bij de navolgende contactadres sen: Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott; Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261. Soest Mid den: Mevr M. A. Jansen-Moesen- broeck. Kerkpad clz. 57. teL 15588. Soest-zuld: Mevr. S. Steendijk-Geer- lings Bartolottllaan 16. tel 16389. Soesterveen: hr. A. van Scherpenzeel. Veenbesstraat 430. teL 14782. Soesterberg: MevT. J. Hoekstra-Ger- kes Prot Lorentzlaan 23, tel. 03463- 1991. Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar vla de navolgende tel. nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Voor informaties betreffende pedicu- redienst, koffie-ochtenden, zangkoor, gymnastiekcursussen, sociëteiten. Cul tureel seniorenpaspoort tb.v. bejaar den: Bureau projektleider: A. F. van de Genugten, „Anna Paulownahuis", Burg. Grothestraat 51, tel. 19289 (bij voorkeur bellen tussen 9.00-10.00 uur). Telefonische Hulpdienst 't Gooi 02150-45555? 24 uur per dag. Hulpcentrale Soest Telefoon 18867 of 12894 (Liefst vóór 9 uur 's morgens). Stichting rechtswinkel Amersfoort. Bergstraat 25 Amersfoort Geopend: maandagavond van 19-21 uur donderdag van 15-21 uur. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door J. Borst, Paulua Potterlaan 30, tel. 13322 en B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 12667. Het ls aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG. Tijdens het weekend A. P. H. van de Vet. Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13.30 uur F. J. A. van Kooten, Julianaplein 5. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur. Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra apotheekdlenst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Julius, Laanstraat 26. Baarn, Tel. 02154-2432. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur Zr. G. Pluim en Zr. H. Sijtsma, Bos straat 29, tel. 14610. Weekavonddlenst van *s avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. Zr. J. v. d. Grootevheen, Talmalaan la, tel. 16355 en Zr. S. Visser, W. Beck- mantraat 258, tel. 14365. Spreekuren wijkgebouwen Molenstraat 11, Middelwijkstraat 36 dagelijks van 13 tot 14 uur en Medisch Centrum, Nieuweweg, hoek Smitsweg van 13 tot 13.30 uur. Telefoonnummers 12001, 12902 en 18770. Dinsdag- en donderdagavond spreekuur van 18 tot 19 uur. Molenstraat 11, Mid delwijkstraat 36.

Soester Courant | 1973 | | pagina 7