Politie-informatiebus vrijdag in Soest <S>ckoemaker - antenneteckniek 27e Floraliatentoonstelling in de Rank kom kijken bijartihome artihome Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Officiële mededelingen Wet Ruimtelijke Ordening Wet Ruimtelijke Ordening Halvedagsluiting winkels Culturele commissie en Soester Gemeenschap Hoge urgentie aan begeleiding van bewoners nieuwe wijken Openbare vergadering Commissie Culturele Zaken Soester kunstenaars betrekken bij het vervaardigen van kunstwerken Nationale Appaloosa-Show in Lage Vuursche Voor Soesterberg geen milieubelasting? Ten onrechte geheven volgens wijkraadsleden Rouw- en Trouwkleding M. TIJSSEN KVP wil voorlichtingsavond over milieubelasting. Beiaarden vieren jubileumfeest H.M. Koningin MET EEN NIEUWE FIETS JAC. DE BRUIN Grondwettelijk recht van vrijheid van meningsuiting in gevaar Soester schrijft brief aan de raad Spreekuur Chez nous Vous êtes Chez vous „De Kleine Witte" Dierenasyl heeft hulp nodig Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Burgerlijke stand Annemieke Meeder wint voorleeswedstrijd Programma 25-jarig regeringsjubileum Geldinzameling jubileumgeschenk Sowter Courant van donderdag 30 augustus 1973 De voorlichtingsbus van het ministerie van justitie staat morgen, vrijdag 31 augustus, opgesteld op het parkeer terrein naast het postkantoor aan de Steenhoffstraat. Van half elf 's mor gens tot acht uur 's avonds kan men er terecht voor de meest uitgebreide informatie over de taken en de oplei ding van de politie in Nederland. Het is echter geen wervingscampagne, al hoewel de tekst van het raambiljet „Kom 'ns in aanraking met de politie" die gedachte wel oproept. Personeel van de Soester politie zal bij de bus aanwezig zijn met enig materi aal zoals de ongevallenwagen, een sur veillance-wagen, een politiemotor en de geluidsmeter. De bus is voor ieder een vrij toegankelijk. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente voornemens is aan J. Kamlag, Beatrix- laan 19, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbrei den van een woonhuis op het perceel, gelegen aan de Beatrixlaan 19, kada straal bekend gemeente Soest, sectie H., nr. 9908. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij - burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 30 augustus 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het college van burgemees ter en wethouders van deze gemeente voornemns is aan de Ned. Kunststof fen Industrie Soesterberg B.V., Veldm. Montgomeryweg 45-47, Soesterberg, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, junc to artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een magazijn, op het perceel, gelegen aan de Veldm. Montgomeryweg 45-47, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E., nr. 3251. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 30 augustus 1973, De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat zij in verband met de viering van het 25-jarig regeringsjubileum van H.M. de Koningin op 5 september 1973 hebben besloten, in de week van 2 tot en met 8 september a.s. vrijstel ling te verlenen van de, in de gemeen te Soest op grond van de „Verordening halvedagsluiting winkels" voorgeschre ven halvedagsluiting. Soest, 30 augustus 1973. Burgemeester en Wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN In een gezamenlijke brief van de vereniging De Soester Gemeenschap en de Culturele Commissie wordt de bijzondere aandacht van het college van bur gemeester en wethouders gevraagd voor de hoge urgentie die aan de bege leiding van de mensen in de nieuwe wijken, Klaarwater en Soesterveen-Zuid, zou moeten worden toegekend. Het gaat daarbij om een begeleiding vanaf de fundamenten, zodat een opti maal leefklimaat kan worden bereikt. Zij stellen voor hiertoe een buurtwerker aan te stellen en zij hopen dat al in begin 1974 een eerste stap in deze rich ting kan worden gezet. De culturele commissie stelde een werkgroep-lange termijnen in, waarin zitting hebben de Soeester Gemeen schap, de Provinciale Utrechtse Stich ting voor Welzijnsbevordering en amb tenaren van de gemeente. Deze werk groep is van oordeel, dat, door de snelle groei van Soest, de gewijzigde samenstelling van de bevolking het lijkt, dat de bestuurlijke ervaringen in het verleden opgedaan, niet meer doel matig zijn voor de problemen op soci aal cultureel terrein van nu en in de toekomst. Het is naar de mening van de werk groep daarom in eerste instantie ge wenst een globale inventarisatie op te maken van de bestaande en in de toe komst wenselijke sociaalculturele voor zieningen en aktiviteiten. Dat onder zoek zou op de meest doelmatige wijze kunnen worden ondergebracht bij de Provinciale Stichting voor Welzijns bevordering, en met betrekkelijk ge ringe kosten uitgevoerd kunnen wor den. Voorgesteld wordt een stuurgroep sa men te stellen uit alle belanghebben den in de gemeente, om de aanvraag en formulering van een globaal onder, zoek voor te bereiden en een rapport op te stellen dat zou kunnen dienen als beoordelingskader voor de opzet en fasering van de welzijnsvoorzienin gen en aktiviteiten. Uit gesprekken met de PUSW Is ver der gebleken, zo stellen de briefschrij vers, dat in met Soest vergelijkbare situaties het aantrekken van een op bouwwerker, c.q. consulent, een nood zakelijke aanzet geeft tot de gewenste ontwikkeling. Vooruitlopend op de resultaten van het voorgestelde onderzoek heeft de PUSW geadviseerd zo spoedig mogelijk stap. pen te nemen bij het ministerie van CRM, om bij voorbaat de kansen tot het verkrijgen van een subsidie zo groot mogelijk te doen zijn. De pro fessionele begeleiding en ondersteu ning zou voorlopig kunnen worden toe. vertrouwd aan de PUSW. Donderdag 6 september a.s. komt de commissie culturele zaken in openbare vergadering bijeen. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. Dc commissie heeft het college van burgemeester en wet houders gevraagd accoord te gaan met hun voorstel de heer A. van de Broek, hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, aan te stellen als adviseur. De heer Van de Broek heef zich hiertoe reeds bereid verklaard. Op zaterdag 1 september a.s. zal het Nederlands Appaloocastamboek zijn na tionale keuring houden op een prach tig terrein in het mooie Lage Vuursche. Appaloosa's: Het cowboy- en indianen- paard uit Amerika. Panterbont, sja- brakbont of op andere wijze gevlekt. Zeer opvallend, apart en interessant. Ruim 100 van deze markante paarden (en pony's,) ingeschreven in het N.A.S. worden verwacht voor keuringen aan de hand, zadel- en speciale shownum mers met berijders in Indianen- en cowboy-tenue. Met zorg is een goed bezet programma samengesteld. Gezien de toenemende belangstelling voor het houden en fokken van de exclusieve Appalooca wordt met veel publiek rekening gehouden. Van een ruime en uitstekende Hore- ca-accomodatie en parkeergelegenheid in de onmiddellijke nabijheid kan men zich verzekerd houden. De wjjkraadsleden, de heren G. M. J. van Aalst en J. Veenendaal zijn van mening dat de inwoners en bedrijven van Soesterberg ten onrechte door dc provincie aangeslagen zy"n voor betaling van de milieubelasting. Deze mening is gebaseerd op de bepa ling dat in de provincie Utrecht een heffing, onder de naam „verontreini gingsheffing" wordt ingesteld ter be strijding van de kosten van maatrege len tot het tegengaan en het voorko men van verontreiniging van opper vlaktewateren. Heffingsplichtig zijn verder zij, die verontreinigde of schadelijke stoffen in welke vorm ook, direct of indirect brengen in oppervlaktewateren of in een bij de provincie in beheer zijnde zuiveringstechnisch werk. Naar mening van de beide heren is dat in Soesterberg niet het geval, „want de gemeente Soest is voorne mens een persleiding aan te leggen voor de afvoer van rioolwater van het woongebied van Soesterberg naar een rioolwaterzuiveringsinstallatie, die dan pas gaat lozen op oppervlaktewater". De heren Van Aalst en Veenendaal zijn van mening dat een bijdrage in de kosten van milieubeheersing terecht van iedere inwoner geheven kan wor den. maar dan moet de heffing vol doen aan juiste bepalingen. Zij stellen de wijkraad, die vanavond in vergadering bijeenkomt, voor, b. en w. en de gemeenteraad schriftelijk te vragen zich duidelijk over deze kwes tie uit te spreken. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Het bestuur van de afdeling Soest- Soesterberg verzoekt het college van burgemeester en wethouders een voor lichtingsavond te houden over de pas ingevoerde milieubelasting. „Het is ons gebleken", aldus de brief, dat er momenteel grote interesse be staat bij de bevolking voor de nieuwe onlangs door de Provincie ingevoerde milieubelasting. (V erontreinignsheffing '73). Het is ons tevens duidelijk dat er ge brek aan informatie over deze belang rijke aangelegenheid bestaat. Uit de noodkreten, die aktiegroepem momen teel slaken, blijkt hoezeer het hier gaat om een zaak, die om snelle en deskundige informatie vraagt. Wij verzoeken u daarom een voor lichtingsavond (open hearing) in de gemeente Soest te organiseren". Ter gelegenheid van het 25-jarig re geringsjubileum van H.M. de Koningin heeft de heer C. F. van Vliet, dirigent van de bejaardenkoren te Soest en Soesterberg, een speciale Juliana-Can- tate samengesteld. Deze Cantate zal door de diverse koren op verscheidene plaatsen worden uitgevoerd. Maandag 3 septmber, des avonds om 19.30 uur, vindt er een uitvoering plaats in het bejaardencentrum „Braamhage". Dinsdag 4 september, om 15 uur, zal het bejaardenkoor „Vreugd door Zang" een uitvoering verzorgen in het bejaardencentrum „Groot Engendaal". Iedere bejaarde, woonachtig in Soest, is bij deze geza menlijke viering van harte welkom. Woensdag 5 september, om 10.30 uur, wordt de Cantate uitgevoerd door het onlangs opgerichte zangkoor van Soes- terbpro in b°+ Dienstencentrum „De Drie Eiken". Ook hier is iedere bejaar - de, woonachtig te Soesterberg, van har te welkom. Van het college ontving de commissie antwoord op hun vraag over de op richting van de Stichting Coördinatie Kermissen te Soest. Het organiseren van kermissen vormde naar hun me ning een onderdeel van het cultuur beleid. Het college antwoordde dat de stich ting werd opgericht door een aantal particulieren, een initiatief dat zij bij zonder op prijs stelde en dat tot ge volg had dat verenigingen en instel lingen, werkzaam in de sectoren jeugd zorg, maatschappelijke zorg en culturele zorg, uit de opbrengst van de inmid dels gehouden kermis een extra sub sidie konden ontvangen. Wat betreft het door de commissie gegeven advies met betrekking tot het plaatsen van kunstwerken in Soest schrijft het college dat het plaatsen van een kunstwerk in de omgeving van het busstation aan de Soesterberg- sestraat nog weinig zinvol is, omdat hier in de toekomst de situatie dras tisch zal veranderen. Ook het voorstel een kunstwerk te plaatsen in het driehoekig plantsoentje tussen Nieuwstraat en Koninginelaan, schuin tegenover de Mariaschool, vindt geen genade. Het college meent dat de daarin aanwezige fraaie beuk een zó overheersende plaats inneemt, dat plaatsing niet gewenst is. Wel kunnen naar de mening van b. en w. kunstwerken geplaatst worden op het Nassauplantsoen, en op de groen strook tussen Speenkruidstraat en Dal- weg. Met betrekking tot het voorstel van de commissie om het bronzen beeld „Phoenix" van Willem Rejjers aan te kopen, merkt het college op ernstig bezwaar te hebben tegen een uitgave van ƒ20.000,. „voor een copy van een elders geplaatst kunstwerk". Het college stelt het op prijs dat Soes ter Kunstenaars bij het vervaardigen van kunstwerken voor Soest worden betrokken c.q. aan hen opdracht wordt verleend. GA ZORGELOOS DE HERFST EN WINTER TEGEMOET GAZELLE - UNION - FONGERS Kom kyken in onze showroom Rijwiel - en Bromfietsspccialist GALLENKAMPPELSWEG 1 VERHUUR VAN RIJWIELEN Telefoon 02155-12857 t.o. busstation Soest-Zuid Henk van Arkel, Julianalaan 86, heeft in een brief aan dc raadsleden duide lijk gemaakt dat hij bet niet eens is met een artikel In de algemene politie verordening, dat naar zijn mening de vryheid van meningsuiting in Soest in gevaar brengt. „Kort geleden wilde ik gebruik maken van een geluidswagen om een mening uit te dragen. Het leek me fatsoenlijk om eerst even naar de politie te stap pen. Daar bleek me dat de A.P.V. een artikel bevat dat de vrijheid van me ningsuiting in Soest in gevaar brengt. Er staat nl. dat het verboden is in het openbaar een toespraak te houden. De interpretatie van wat een toespraak is zal in eerste instantie door de politie worden gedaan, naar ik aanneem. Dat op deze wijze het grondwettelijk recht van vrijheid van meningsuiting in gevaar komt, vind ik onaanvaard baar. Ik zou het misschien nog rede lijk vinden als de verstoring van de openbare orde of het maken en ver oorzaken van geluidsoverlast als be palend werden aangehouden. Maar het verbieden zondermeer, waarmee men mij op het bureau konfronteerde, gaat te ver. Ik hoop dat u het met mij eens bent en dat u zo gauw mogelijk de A.P.V. in demokratis^e zin verandert". Wethouder M. C. P. Walter-v. d. Togt is verhinderd donderdag 30 augustus en donderdag 6 september spreekuur te houden. Vrijdag 31 augustus vervalt het spreek uur van wethouder drs. L. J. Dijkstra. BIJ BAR - CAFE - RESTAURANT MIDDEL WIJKSTRAAT 2 TELEFOON 13331 Het dierenasiel aan de Klein Engen- daalweg heeft hulp nodig. Niet zozeer ter plaatse voor de verzorging van de dieren, maar meer op het terrein van de versterking van de „kas". Het aantal dieren vermeerdert continu, de uitgaven dienovereenkomstig; alles wordt duurder. Geld is nodig, hard nodig en één van de bronnen van in komsten is de verkoop van kalenders, zilverwerk met afbeeldingen van die ren enz. Voor deze verkoop wordt hulp vraagd. die dan bovendien „geldelijk" beloond wordt. Grotere jongens en meisjes die een extra zakgeld willen verdienen en bovendien dit goede werk willen steunen, zijn van hartt welkom, 't Is geen dagwerk, maar het moet wel gedaan worden. Liefhebbers(sters) kunnen zich aan melden bij de adressen Ossendamweg 7 of Van Veldeplantsoen 77, elke werk dag tussen 4 en 6 uur in de namiddag. v.h. H W. VELLING A Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 12731, b.g.g. 12455 GEBOREN: Maria Clazina, dochter van A. J. Valk en K. W. M. Kuijer, Petra, dochter van J. T. van Fulpen en J. van de Meent. Mirjam, doch ter van W. van Oest en S. M. Koops. Petrus Nicolaas, zoon van J. Evers en G. J. P. M. van den Deijssel. Annelies Danielle, dochter van J. J. Gorter en H. Prins. Christiaan An- dré, zoon van J. J. van Lottum en D. Versluis. Sandra, dochter van B. J. de Lau en H. Guicherit. GEHUWD: Willem Harteveld en Chris- tina Janie Hillman. Cornelis Nico laas Rebel en Beatrix Christina Ma ria Tebbens. Robert Hendrik Wil helm en Catharina Elisabeth Koppe- nol. Cornelis Gerardus Maria Goes en Johanna Cornelia Maria van den Heuvel. Sietsko Hillebrand Thijs en Nienke Marijke Lamsma. Jacob Geert Rijk Krol en Johanna Marianne Marsé. Leonardus Jozef Antonius Wildenburg en Johanna Clasina Hil- horst. ONDERTROUWD: Gerardus Jacobus Hermanus Duhne en Johanna Richar- da Schimmel. Sigurd Richard Fried- rich Kube en Margaretha Johanna Meijer. Yrjö Dammers en Agnes Theresia Maria van de Kant. OVERLEDEN: Catharina de Ruig, we duwe van A. van Breukelen. Wil lem Hogeboom, weduwnaar van D. G. Wijmenga. Antonia Praag, we duwe van L. J. Berendsen. Alida Alberdina Sibbellina Wieten, echtge note van P. N. Höweler. 88 naar de meubelstudio met binnen- en buitenlandse merken van naam. En praten met binnenhuisarchitecten over de „totale" ruimte van huis, tuin en keuken. U bent van harte welkom. Burg. Grothestraat la, Soest Annemieke Meeder. leerlinge van de zesde klas van de Mariaschool, ls eer ste geworden in de finale van de Soester voorleeswedstrijd voor kinde ren van de lagere scholen. Aan deze wedstrjjd namen dit jaar in eerste In stantie 35 leerlingen deel van 15 scho len. In de finale, welke gistermiddag in de bibliotheek plaats vond. kwamen uit: Bertie de Jong van de Margrietschool Liesbeth Dekker en Huib den Ouden van de Minister de Visserschool; Inger Hagg van de Da Costaschool; Mariëlle Mast van de Christelijke school te Soesterberg en Annemieke Meeder. Met Annemieke gaan Liesbeth Dekker en Mariëlle Mast over naar de pro vinciale voorleeswedstrijd. waar dan uitgemaakt wordt wie de provincie zal vertegenwoordigen in de landelijke finale. De jury bestond uit mevrouw P. J. Oranje-Entink. mej. J. van de Poll en de heren D. Hoekstra, J. Jansen en J. Visser. De eendaagse Floralia-tentoonstelling, welke gisteren In het gebouw De Rank gehouden werd gaf wat de door de schoolkinderen ingeleverde aantallen be treft ongeveer een zelfde beeld te zien als andere jaren. De kwaliteit was, zo als de voorzitter van de Floraliavereniging, de heer A. van de Broek zei, iets minder. Waaraan dat lag, was echter niet te zeggen. 8.00 uur: Klokgelui. 8.15 uur: Muzikale rondgang Muziek vereniging „Soesterberg". 8.45 uur: Opmars verenigingen en schoolkiinderen. 9.15 uur: Plechtige opening op het Dorpsplein met ontsteking vreugdevuur en ballonnen oplaten. 11.00 uur: Versierde jeugdoptocht. 14.00 uur: Mini-zeskamp op het Doprs- plein. 19.30 uur: Braderie op het Dorpsplein 20.00 uur: Filmvoorstelling bejaarden in Dienstencentrum. 20.00 uur: Disco drive-in-show m.m.v. Disco 2000 en The Blue Bells. 22.30 uur: Groots vuurwerk. De Federatie van Vrouwelijke Vrijwil ligers Hulpverlening, afdeling Soest/ Soesterberg zal op vrijdag 31 augustus de gehele dag geld inzamelen voor het jubileumcadeau voor H.M. de Konin gin. In Soesterberg zullen bussen geplaatst worden in de winkels van Avicultura aan de Buys Ballotlaan; Drogisterij C. Sukking, Rademakerstraat; Vivo, Dorpsplein; bij Garage Pul. Postweg 47 en in het Dienstencentrum Bejaar den, Dorpsplein. De bussen zijn voorzien van een zegel en een stempel van de gemeente Soest. Voor zover er belangstelling bestaat van de sportverenigingen zal er door de leden gecollecteerd worden op maandag 3 september, maar de animo schijnt momenteel nog niet erg groot te zijn- De voorzitter van het hoofdconvent, de heer J. Bakker, opende de tentoon stelling. Hij zwaaide de initiatiefne mers alle lof toe „omdat wat hier ge beurt lang niet in iedere gemeente ge organiseerd wordt". De heer Bakker vond dat men niet genoeg kon doen om kinderen de kans te geven zich te verwonderen over wat in de natuur plaatsvindt. „De natuur is makkelijk te verslaan, maar ze laat zich niet ver. dringen", aldus de heer Bakker, die meende dat men er ook niet van moest uitgaan „hoe het allemaal in elkaar zit, maar meer van kijken en voelen". Belangrijk was het zijnsinziens ook dat in de afgelopen maanden zo'n vier tot vijfhonderd ouders bezig geweest waren met het wonder der natuur. „Boeken, kranten en technieken verge len en verouderen in de loop der tijd, maar het boek van de natuur komt ieder jaar met een nieuwe glanzende editie". De heer Bakker besloot met het bestuur van Floralia te danken voor het vele werk dat zij weer verzet had den en sprak de wens uit dat deze tentoonstelling zou bijdragen aan het natuur-minded maken van de jeugd. Bij de beoordeling van de ingezonden bloemen en planten kwam de jury tot de ondervolgende uitslag: Coleus: 1. Richard Logtestijn, St. Boni faciusschool; 2. Henk de Jong, Regen- tuuter; 3. Kinderen Bakker, De Wiek slag; 4. Adri van Breukelen, St. Boni- facïusschból; 5. Paul van der Brink, De Visserschool; 6. Carl van Dorre- steijn, Mariaschool. Eervolle vermel ding: Edwin Hilhorst, De Wiekslag; Alida van der Hoek, Min. de Visser school; Eefje van Dijk, Gr. van Prin- stererschool; Angeliqeu Veerman, Prof. Waterinkschool en André Streefkerk, Gr. van Prinstererschool. Afrikaan: 1. Pieter van Oordt, Min. de Visserschool; 2. Robbie Huiskes, St. Bonifaciusschool; 3. Gert Jan Donker, Da Costaschool; Albert Spijker, St. Ludgerusschool; 4. Bastiaan Spijker, St. Ludgerusschool; 5. Ria Taf fijn, Groen van Prinstererschool; 6. Agnes Kruit- bos, Sav. Lohmanschool; Eervolle ver melding: Rens Donker, Da Costaschool; Jolanda Veldhuizen, Gr. van Prinste rerschool en Paul van Ginkel, Min. de Visserschool. Fuchsia: 1. Marijke Spijker, St. Lud gerusschool; 2. Roland van Beyersber- gen, Da Costaschool; 3. Mendy van Steendelaar, Groen van Prinsterer school; Jos van de Haar, St. Bonifa ciusschool; 4. Jolanda Hornsveld, Groen van Prinstererschool; 5. Carla van Dor- resteijn, Mariaschool; 6. Angelique Veerman, Prof. Waterinkschool. Eer volle vermelding: Edith Rouwendaal, Gr. van Prinstererschool en Agnes Kruitbos, de Sav. Lohmanschool. Vlijtig Lies je: 1. Mendy van Steende laar, Groen van Prinstererschool; 2. Marijke Spijker, St. Ludgerusschool; 3., Agnes Kruitbos, de Sav. Lohmanschool; 4. Corrina Veldhuizen, Groen van Prinstererschool5. Henk de Jong, De Regentuuter; 6. Edith Rouwendaal, Groen van Prinstererschool. Eervolle vermelding: Marco Beyersbergen, Da Costaschool; Wilco v. Megen, St. Bo nifaciusschool; Carolien Diks, Min. de Visserschool en Dick v. Herikhuize, Gr. v. Prinstererschool. Ageratum: 1. Marco van Beyersbergen, Da Costaschool; 2. Rens Donker, Da Costaschool; 3. Gert Jan Donker, Da Costaschool. Eervolle vermelding: Ag nes Kruitbos, de Sav. Lohmanschool; Jaquline de Groot, Insingerschool; Ria Taffijn, Gr. van Prinstererschool; Hans van der Hel, Da Costaschool; Hans v. V. Schalkwijk, St. Bonifaciusschool. Begonia: 1. Ronald Beyersbergen, Da Costaschool; 2. Jolanda Hornsveld, Groen van Prinstererschool; 3. Dick van Heerikhuize, Groen van Prinste rerschool; Corinna Veldhuizen, Groen van Prinstererschool. Eervole vermelding: Jolanda Veldhui zen, Groen van Prinstererschool en Henk de Jong, De Regentuuter. Thunbergia: 1. Jos van de Haar, St. Bonifaciusschool; 2. Eefje van Dijk, Groen van Prinstererschool; Carl van Dorresteijn, Mariaschool; 3. Henk de Jong, De Regentuuter. Eervolle vermelding: Ilse van Schalk wijk, St. Bonifaciusschool. Bloemstukjes schoolkinderen: 1. Linet- te Kampen, De Sav. Lohmanschool: 2. Ingrid Smit, Dè Sav. Lohmanschool; 3. José Hoekstra, Van der Huchtschool; 4. Janneke van de Hoek. Min. de Vis serschool: 5. Mirjam de Bruin, Da Costaschool; 6. Judith van Grol, Insin gerschool. Bloemstukjes Oranje Nassau school: 1. Jaqueline Steitener; 2. Jenny Wasse naar; 3. Coby van den Broek; 3. Hen- ny de Vries. Bloemstukjes Scholengemeenschap „Eemland": 1. L. Kleijn, 2. Thea Lie- verse, 3. Ida de Kruyff, 4. Linda Rut- tenberg; 5. M. Berendse. Eervolle vermelding: Irene Ebbeling, Irma Boom, M van Doorn, Rinie Frie- kel. Bloemstukjes ouders: 1. J. van der Hoek-Plantagie; 2. J. van Dijk. Wisselbeker: Groen van Prinsterer school. Boekje van de Mjj.: Jos van de Haar, St. Bonifaciusschool. 15 scholen kregen dit jaar planten uitgereikt, in totaal 3673 stuks. Dat waren Coleus 516 stuks: begonia 639; afrikanen 320: fuchsia 759; vlijtig lies- je 679; thunbergia 507 en ageratum 255. Ongeveer 15 daarvan werd In gezonden voor deze tentoonsteling. 'n Hoekje van de FLORALIA-TEN TOONSTELLING

Soester Courant | 1973 | | pagina 9