Nieuw-Loosdrecht w Geslaagde junior- en clubkamioen- schappen T.V. „Soest-Zuid" Geslaagd concours-hippique van Ruitersportcentrum Soest Sportnieuws Uw vrouw is'n exclusieve Wiewei keuken waard! Vervolg Sport Beide eerste elftallen hockeyclub Soest winnen drink VIEUX ...lekker, hè! PROGRAMMA SPORTHAL BEUKENDAL Duinkikkers dames en heren waren te gast bij „Wasserfreunde" in Soest (D.) POLITIE - TEL. 19444 ZIEKENAUTO - TEL. 12727 Red Star lieren 1 verrassen wederom in bekerstrijd 90-91 Soester jeugd op 29 september te gast bij R.D.C, handbal Roester Courant van donderdag 20 aeptember 1972 Wiewei (op het industrieterrein) Telefoon 02158 -1844. Volg vanuit Utrecht en Hilversum de borden Loosdrecht-vliegveld. yy w*ewe' keukens Op de Wiewei permanente keukenshow ziet u 30 keu kens van gerenommeerde merken als voorbeeld van wat Wiewei voor uw vrouw kan doen. U bent hartelijk welkom Vi.n dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 17 uur. De toegang is vrij en... praten kost niets. Onder grote belangstelling, uiteraard in het bijzonder van de zyde van de pa's en ma's, zyn afgelopen weekeinde de junioren van „Soest-Zuid" ten strijde getrokken met als inzet het club-kampioenschap in de 5 categoriën. De jeugd was verdeeld in een groep tot en met 14 jaar en een groep vanaf 15 tot en met 17 jaar. Het toernooi is een ongekend succes geworden. Duidelijk is gebleken, dat de training onder leiding van Auke Lemstra vruchten heeft afgeworpen. Met kennis van zaken is het racket gehanteerd en het was hart verwar mend om te zien hoe vooral de jong- sten onder de junioren, sommigen nog maar enkele turfjes hoog, niet zo maar wilden wijken voor de oudere meisjes en jongens, die mede door hun com petitie-ervaring de fijnere kneepjes van het tennesspel al onder de knie had den. In de groep tot en met 14 jaar moest o.a. Bea Smit ervaren, dat Marjan Bleeksma meer in haar mars heeft dan werd verwacht. Ook in de finale moest Monique van Harskamp alle zeilen bij zetten om Marjan van het kampioen schap af te houden Datzelfde moest Wolter Prins in het jongensenkelspel doen tegen Robert ter Hoek. In de groep boven de 14 jaar heeft Eddie Hibbel zijn visitekaartje gepre senteerd. In de halve finale van het jongensenkelspel werd Arie Cijfer ge passeerd. In de eindstrijd moest John Smit alle registers open trekken om zich Eddie in 3 sets van het lijf te houden. Ook in de jongensdubbel verscheen Eddie Hibbel met Frans Veul in de eindstrijd. Arie Cijfer en John Smit eisten echter met 6-3 en 10-8 het kam pioenschap voor zich op. De gemengde dubbel tussen Eddie Hibbel/Ingeborg Swart en John Smit/Suzanne Steendijk kon wegens duisternis niet meer wor den gespeeld. Deze partij zal a.s, za terdag worden verspeeld. De bekers, plaquettes en bloemen wer den door jeugdleidster mevr. Smit als- volgt verdeeld: Junioren tot en met 14 jaar. Junioren: 1. Monique van Harskamp, 2. Marjan Bleeksma. Jongensenkel: 1. Wolter Prins, 2. Ro bert ter Hoek. Meisjesdubbel: 1. Bea Smit/Monique van Harskamp, 2. Monique Dobben/José ter Hoek. Staande v.l.n.r. Hans Peter Bos, Robert ten Hoek, Jim Ruiter, Hans Verhoef, Monique Dobben en José ter Hoek. Knielendv.l.n.r. Bea Smit, Wolter Prins, Monique Harskamp en Marjan Bleeksma. Jongensdubbel: 1. Hans Peter Bos/Ro bert ter Hoek, 2. Hans Verhoef/Jim Ruiter Gemengd dubbel: 1. Bea Smit/Wolter Prins, 2. Monique van Harskamp/Jop Tazelaar. Junioren vanaf 15 jaar. Meisjesenkel: 1. Suzanne Steendijk, 2. Marijke Keet. Jongensenkel: 1. John Smit, 2. Eddie Hibbel. Meisjesdubbel: 1. Suzanne Steendijk/ Marijke Keet, 2. Ingeborg Swart/Fran- cie Veul. Jongensdubbel: 1. Arie Cijfer/John Smit, 2. Eddie Hibbel/Frans Veul. Gemengd dubbel: nog te verspelen. In de 2 komende weekends zullen de clubkampioenschappen voor de senio ren worden verspeeld. Zowel het eerste dameselftal als het eerste herenelftal van de hockeyclub Soest hebben afgelopen zondag hun wedstrijd met grote overtuiging ge wonnen. Be dames zegevierden met 5-0 over Weesp. Ondanks de warmte werd er de gehele wedstrijd een behoorlijk tempo ingehouden. De eerste minuten waren weliswaar voor Weesp, maar daarna kwam de Soester aanval goed los. Voor rust werd reeds de stand 2-0 bereikt en na de thee werden daar nogeens drie goals aan toege voegd. Marion Riemers, Marjolein van Noort, Nine Ebben en Rita van Dijk namen deze goals voor hun rekening. Ook de heren wonnen hun uitwed strijd tegen Oosterbeek met 4-1. Na de weifelende competitiestart vorige week met een gelijkspel tegen Baarn, draaide het elftal nu op volle toeren. Er werd gespeeld op een bijzonder moeilijk bespeelbaar terrein en de eerste twintig minuten ging de strijd gelijk op, waarbij vooral Soest last had van het hobbelige veld. Oosterbeek kon daardoor soms gevaarlijk doorbre ken. Langzamerhand kreeg men echter de overhand en Francois Collard zorg de nog vóór rust voor het eerste doel - punt. 0-1. Direct na de afslag voor de tweede helft leverde een fraaie solo van Paul den Hartigh het tweede doelpunt op. Uit strafcorners bracht dezelfde speler de stand op 0-4. Soest deed het daarna wat rustiger aan, waardoor de Oosterbeek-aanval wat meer ruimte kreeg en daar een maal goed gebruik van maakte. Eind stand 4-1 in het voordeel van de Soest- heren. Opstellingen voor zondag a.s.: Dames: R. v. d. Breemer, Maria van Hall, Marja Keulers, Anette v. d. Ven, Rita van Diik, Hilde van Kersen. Ma rion Riemers. Marjolein van Nonrt. Nine F.bben, Marian v. d. Dussen, Ma- rian Rip en N. v. d. Dussen. Heren: B Buys, W. den Hollander, A. Artz, H. van Mierop, Fr. Collard, M Hazewindus, G. Diehl, C. Thomas, P. Rin. P. den Hartigh en W. en R. van Hall. DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1973 18.30-23.30 uur Vollebalcompetitie NEVOBO 18.30 uur: Olympia b-Olympia a (MJ); Olympia b-Olympia a (JJ); SVV b-SVV a (JJ). 19.15 uur: SVV 6-DEVU 2 (D); Olympia 7-Olympia 5 (D); SVV 6-Olympia 8 (H); Foxboro 2-WH 3 (H). 20.00 uur: SVV 3-Spirit 3 (D); Voleem 1-Foxboro 1 (D); Olympia 5-SW 4 (H); SVV 3-SW 5 (H). 20.45 uur: Olympia 4-Olympia 7 (H). 21.00 uur: Limvio 1-Olympia 2 (D). 21.30 uur: SW 4-Olympia 3 (D); BG SV 3-Foxboro 1 (H); WH 2-SW 7 (H). VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1973 Basketbal 21.00 uur: Bekerwedstrijd Red Stars I-B.O.B. I (H). ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1973 19.00-23.00 uur Basketbalcompetitie N.B.B. 19.00 uur: Red Stars a-Red Stars b (M) adsp.; Red Stars A-SVS A (M) jun. 20.10 uur: Red Stars B-BC Utrecht B (J) jun. 21.20 uur: Red Stars A-AMVJ/Duckers (J) jun. Red Stars III-Irene I (H). Sinds enige jaren bestaat er een vriendschaprverband tussen de zwemvereni ging De Duinkikkers uit Soest en „Wasserfreunde Soest" in Duitsland. Er hebben al enige sportuitwisselingen plaats gevonden. Deze dagen bestond „Wasserfreunde" zestig jaar en dit feit werd enigszins feestelijk herdacht met een waterpolo-toernooi. op 15 en 16 september, waarvoor behalve enige Duitse verenigingen, ook De Duinkikkers werd uitgenodigd, die dit dankbaar aanvaardde. Vrijdagavond 14 september j.1. werd om ongeveer 19 uur met een bus van Tensen vanaf het busstation vertrok ken, uitgeleide gedaan door familie leden, die allen een goede reis er aan gename wedstrijden toewensten Nu enig oponthoud aan de grens be reikte het gezelschap om half elf Hotel Domhof in Soest (D.). Na een welkoms woord van de voorzitter, de heer Gün- ter Vogelsang, die blij was dat Duin kikkers wederom hun gasten waren, werd een frisse dronk geserveerd en hadden de ga9tdames en gastheren zich reeds gemeld. Vrij spoedig vertrokken ze met hun gasten, die ze een paar aangename dagen gratis zouden ver strekken, terwijl de overige dames en heren van het gezelschap hun hotels opzochten. Zaterdagmorgen, om 10.30 uur, vond op de bovenzaal van hotel Domhof, de fei telijke begroeting plaats, onder het ge not van een glas champagne. Na een inleidend woord van de voor zitter, de heer Vogelsang, die allen weikom heette, in 't bijzonder De Duinkikkers, alsmede de bescherm heer van „Wasserfreunde", de heer Günter Jaschke, die tevens deel uit maakt van de Duitse Bondsdag, alsme de vertegenwoordigers van andere plaatselijke verenigingen. Hij zei, dat zestig jaar voor een zwem vereniging een lange tijd is, „maar wij zijn een gezonde vereniging en hebben ruim 500 leden en dat in een stad van 50.000 inwoners". Daarna werd één minuut stilte in acht genomen voor de leden die hen door de dood ontvielen. Hij dankte allen, die hebben meegewerkt om dit 60-jarig bestaan te bewerkstelligen. De heer Helmut Funke, voorzitter van de provinciale sportbond, feleciteerde het bestuur met dit heuglijke jubileum en schonk een waterpolobal. Ere-voor- zitter H. Oelrich was blij, dat De Duin kikkers uit Soest Wasserfreunde de eer wilden aandoen om het 60-jarig jubileum met hen te vieren. We heb ben een prachtig bad, maar ik hoop voor de toekomst dat het een vijftig meter bad mag worden. Daarna verkreeg de voorzitter van De Duinkikkers, ing. P. J. van Doorn, het woord. Hij besprak de vriendschaps banden die er tussen beide verenigin gen bestaan en wenste het bestuur ge luk met het 60-jarig bestaan. Ter herinnering aan dit feestelijk ge beuren, bood hij namens De Duinkik kers onder luid applaus een fraai tin nen bord aan, met het opschrift: „Ter herinnering van het 60-jarig be staan van Wasserfreunde Soest (D.), aangeboden door De Duinkikkers uit Soest (Ned.)." Van vele plaatselijke verenigingen wa ren schriftelijke felicitaties binnenge komen, terwijl enkele afgevaardigden hun gelukwensen aanboden. De beschermheer, de heer Günter Jaschke, bood allereerst zijn geluk wensen aan en zei daarna, dat in 1972 228 personen waren opgeleid tot geoefend zwemmer(ster). Hij bracht dank aan Barbara en Hans Vornweg, die de steunpilaren van de vereniging zijn en voorts aan het lid van verdienste, de heer Trippe en aan de trainers. Hij wenste allen prettige sportdagen toe. Tegen 15 uur was het fraai gelegen open zwembad met een temperatuur van 24 graden, geheel met belangstel lenden omzoomd. Nadat voorzitter Vogelsang een wel komswoord had gesproken, volgde de loting voor de deelnemende verenigin gen, met het volgende resultaat: Heren: Soest (D.)-Herlingen (DJ. Heren: Ansberg (D.)-Duinkikkers. Dames: Soest (Duinkikkers)-Wuppertal. De eerste heren wedstrijd tussen Soest (D.) en Herlingen, werd door Herlingen met 2-5 gewonnen. De Soester dames zegevierden over Wuppertal door met 6-3 te winnen. De doelpunten werden gemaakt door Ans Egbers, Jolanda van Doorn, Annie van 't Ende (2), Andrea Koehof (2). Toen gingen de Duinkikkersheren te water om de strijd aan te binden met Ansberg. Het werd een overwinning voor De Duinkikkers met 7-5. Doel punten van Hans Vreeken (3). Harrv Dorresteijn. Huib Klein, Jean Thie en Gerard Veth. Daarmee werden de za terdagwedstrijden afgesloten. Om 20 uur volgde een bijzonder ge zellige feestavond In de bovenzaal van hotel Domhof. De jeugd liet zich niet onbetuigd en de kleine uurtjes waren reeds aangebroken, toen ieder naar z.'n slaapadres vertrok om 's morgens weer fris In het zwembad te verschijnen Zondagmorgen om precies negen uur. volgden de halve finales en de finale. Soest (D.) won met klein verschil (3-4) de finale heren van Ansberg ln de verl iezersronde. Omdat het dameswaterpolo in Duits land nog geen grote opgang heeft ge maakt werden de dames van Duinkik kers door hun overwinning van zater dag eerste. Tijdens de zondag-wedstrijden werden de Duinkikkers dames eerste en Wup pertal tweede. De Soester doelpunten werden gemaakt door: Lilian Lipsius (2), Vera v. Doorn. Annle van 't Ende. Andrea Koehof en Ans Egbers. Bij de finale tussen Duinkikkers en Herringen kregen de Soesters het moei lijk. De uitslag werd tenslotte 5-4 voor de Duinkikkers. De doelpunten werden gemaakt, door. Henk Wijnmalen, Harry Dorresteijn en Hans Vreken (3) waarvan twee uit strafworpen, hetgeen de overwinning opleverde. De hoofdprijs voor De Duinkikkers be stond uit een grote beker. De andere prijzen waren oorkonden. Bij de prijsuitreiking werden vaantjes uitgewisseld. De voorzitter, die de prijzen uitreikte, zei, dat het toernooi op schitterende wijze is verlopen en hij dankte alle verenigingen voor hun deelname. Hiermede waren de festiviteiten be ëindigd en werd de bus van Tensen weer bezet, want de vertrektijd was op 15 uur bepaald. Na hartelijke afscheidswoorden tussen de besturen enerzijds en de zwemsters en zwemmers met hun gastdames en -heren anderzijds, zette de bus zich in beweging, nagewuifd door het gehele gezelschap Wasserfreunden. De bus arriveerde tegen half acht op het busstation te Soest, waar veel ou ders reeds stonden te wachten. Men was het er over eens, dat het bij zonder gezellige dagen waren geweest. P. V. Julia na Post Door de bovengenoemde vereniging werd deel genomen aan een wedvlucht vanaf St. Ghislain. Afstand 220 km. Er waren 92 duiven in concours die om 7.25 uur met een N. Wind gelost wer den. De eerste duif arriveede om 10.41.03 uur en maakte een snelheid van 1137.48 meter per minuut. De laatste prijsduif arriveerde om 11.02.24 uur. De luitslag luidt; P. Faes 1 2 4 5 7 9 15 17. H. Huisman 3 10 16. J. v. Leijenhorst 6 13. Comb. H Nap Zn. 8 14 19 22 23 .T. de Huyter 11 12 20 21. L. Huisman 18 PRIMEUR DONDERDAG WEER MOSSELAVOND Voor het zoveelste jaar is het herenteam van Red Stars bezig met geschiede nis schryven in de Nederlandse Beker. Het herenteam van Red Stars heeft het tot nog toe gepresteerd gerenommeerde tegenstanders in deze bekerstryd te „wippen", waarbij vorig jaar het uitschakelen van het twee klasse hoger spelende U.S. nog vers in het gehe-ugen ligt. In de eerste ronde lootte Red Stars tegen B.O.B., een sterke eerste klasse landelijk spelend team, met in haar gelederen de „pivot" internationaal W. Benschop. Daar bij Red Stars de lengte nog steeds ontbreekt leek dit voor B.O.B. een zacht eitje te gaan worden. Red Stars heren, moesten het voorts met slechts vijf man stellen en met jeugdspeler Walter Russak. In het begin liep het dan ook zeer moeilijk en de tien punten voorsprong die het Soester team had, waren bin nen drie minuten teniet gedaan. Hier na kwam Red Stars echter in haar rit me. Het begon brutaler te worden en reeds in de eerste helft werd B.O.B. wat geirriteerd. Het gevolg hiervan was een ruststand van 49-46 voor BOB. De Soester heren haalden hieruit zo veel inspiratie dat fzij in de tweede helft B.O.B. zelfs het spel oplegden en met razend snel aanvalsspel wisten zij menig punt te scoren. Het gevolg hier van was een steeds verder terugzak kend B.O.B. en een „begeisterd" spe lend Red Stars, dat over een uitsteken de conditie beschikte en zodoende de tweede helft in haar voordeel wisten tebeslechten 44-42, waardoor het eind resultaat 90-91 werd voor B.O.B., een stand, die men in Red Stars kringen slechts durfde te dromen. Komende vrijdagavond begint hierdoor het Soes ter herenteam met negen punten voor sprong aan de tweede wedstrijd. Of het weer zo goed zal gaan, hangt van veel faktoren af. Voor deze return-wed strijd tegen B.O.B. die om negen uur aanvangt in de Soester sporthal zullen de volgende spelers o.l.v. Peter Zwart jes hun huid zo duur mogelijk verko nen: Jos van den Brink, Rinus Valk. Ton van den Brink. Rudi Blok jr., Pe ter Lustenhouwer en Walter Russak. Geslaagd weekend in Soest Duitsland. Een aantal spelers van het Soester herenteam en een aantal dames waren in het afgelopen weekend weer te gast in Soest Duitsland. Naast de vriend schappelijke wedstrijd, die overigens gewonnen werd door de Duitsers, was er een grote feestavond voor het Ne derlandse gezelschap, midden ln de bossen aan de Mohnesee. georganiseerd. Wederom is bewezen dat een sport- uitwisseling eenmaal begonnen, in de loop der jaren vele kontakten kan op leveren. die met veel plezier beleefd worden. Weinig succes in de competitiestart. Diverse Red Starsteams hebben het af gelopen weekeinde bemerkt dat er nog heel wat werk verzet moet worden, wil men tot winst komen in een com- petiewedstrijd. De Red Starsteams heb ben het nog niet tot één overwinning ween te brengen. Het derde herenteam moest haar meerdere erkennen in Flux 2 met 15-41, terwijl het tweede herenteam helemaal nog niet speel- klaar is, want een 21-77 nederlaag te gen BC Markt Utrecht 2 is toch wel iets te veel, ondanks het feit dat het tweede herenteam in de hoogste klas se van het distrikt zit. Dames 3 moest haar meerdere erken nen in Ola Stars 2 met 25-35. Bij de jeugd verloren de jonsens adspiranten a met 27-37 van O.S.G.-a. hoewel zij in de rust nog een voorsprong hadden. Geslaagde deelname toernooi W.O.V. Zowel het tweede als het derde heren team en dames 3 hebben zondag deel genomen aan een toernooi bij W.O.V. te Wormerveer. Het is een geslaagde dag geworden, waar de prijzen bestonden uit een heerlijke taart. Ook Red Stars wist er een te winnen. Zaterdag 29 september a.s. organiseert de handbalvereniging BDC een grootse spclmiddag voor de jeugd van Soest, in de Iceftyd van 8 tot en met 15 jaar. Door deze middag hoopt BDC wat meer bekendheid t krijgen in Soest. Ondanks de geringe belangstelling die BDC meestal krijgt, houden de heren momenteel de Soester eer hoog in de strijd om het kampioenschap van Ne derland, terwijl de dames één klasse lager uitkomen en het daarin ook bij zonder goed doen. Hoewel het doel van de middag is om BDC bekendheid te geven, zal de middag niet in het teken van handbal staan. Het is de bedoeling van de evenementencommis sie om er min of meer een spelcircus van te maken. Dit houdt in, dat de jeugd een serie onderdelen in onwil lekeurige volgorde mag afwerken en de prestaties hij de verschillende spe len op kaarten zullen worden bijge houden. De verschillende onderdelen zullen niet alleen in het teken staan van de sport en behendigheid, zodat ook kin deren die in lichamelijk en sportief op zicht minder uit de voeten kunnen kans hebben opeen prijs. Deze spelmiddag wordt gehouden op het BDC-terrein aan de Ferdinand Huycklaan en begint om 14.00 uur. O. Buisman, bekend van het organi seren van de sportinstuiven, zal er ze ker voor zorgen dat deze middag een groot succes gaat worden en dat BDC daardoor de aandacht gaat krijgen die het in Soest toch zeker verdient. Circa 1000 bezoekers woonden zondag het grote concours-hippique bij van het Ruitersportcentrum Soest. Met grote interesse en ook veel deskundig heid werden de vqf onderdelen van de wedstrijd gevolgd. De resultaten waren alsvolgt: Springconcours A (hindernissen tot maximaal 1 meter): 1. mej. Meltser 67.7 sec. 2. Yvonne van Elten 68.2 sec. 3. mej. Smulders 68.6 sec. 4. mej. v. d. Maas 69.6 sec. 5. Tillemans 71.6 sec. 6. mej. J. Ebbing 71.8 sec. 7. F. Mosselman 73.2 sec. 8. mej. Meltser 74.3 sec. De R.S.C.S.-heker werd ge wonnen door mej. Meltser. Springconcours B (hindernissen tot maximaal 1.10 meter) om de Pribor- beker: 1. de heer Ebbing met Gideon, 2. mej. Smulders met Romana. 3. de heer Fuhren met Hermes, 4. mej. v. d. Maas met Prince of Fennor, 5. mej. v. d. Linden met White Cloud, 6. mej. Verhoef met Alure, 7. mej. v. Alten met Pegasus, 8. mej. Loeb met Glenn Crea. Jaehtspringconcours om de Van Zadel- hoffbeker: 1. de heer Bouman op Faust. 2. mej. S. v. d. Maas met Prin ce of Fennor. 3. mej. v. d. Linden met Rockefeller. 4 mej. Fuhren met Gideon, 5. de heer Schuurma met Henriette S., 6. mej. D. Fuhren met NN, 7. de heer J Bouman met Robin, 8. mej. Smul ders met Ramona, 9. mej. v. d. Linden met White Cloud. Eén der springruiters in aktie Jachtpaardenkeuring: Het kampioen schap werd behaald door de heer Turksma met Shannon, 2. mej. Verhoef met Prince Hill, 3. mej. v. d. Linden met White Cloud, 4. de heer Tonen met Bento, 5. mej. v. d. Bor met Se- bastiaan, 6. mej. Smulders met Ramo na, 7. de heer G. Hesselman met Ica- rus, 8. de heer Poelgeest met Jochem. Aanspanning: 1. de heer van Duinker ken met Ethel, 2. mevrouw Monshou- wer met Caspar. 3. de heer Majoor met Pia, 4. E. Bos met Finneke. 5. T. Rijnders met Karin, 6. F. van Bedum met Batman. De prijzen werden uitgereikt door de manegehouder de heer H. H. Kruis.

Soester Courant | 1973 | | pagina 17