Rijkssubsidie voor werkgevers Inflatie beperkt regerinsplannen Aantal echtscheidingen verdubbeld stiox korrir Maatregel ter bestrijding werkloosheid Veilig-Verkeersrit Gevonden voorwerpen Officiële bekendmaking Wet Ruimtelijke Ordening Diefstallen Gevaarlijk kruispunt Onhoffelijke chauffeur Thema-ochtend over ,,Be vrede bij U thuis" Kraker ontruimde woning Kursus Burgerschapskunde Jeugdige bromfietser botst tegen trein V.V.V.-NIEUWS Nieuws over het Open Bejaardenwerk Dierenasyl moest zichzelf helpen Zaterdagvoetbal Opstellingen V.V.Z. Haarverzorging van wortel tot punt Zcenost drink Burgerlijke stand SOESTERBERG Floralia-tentoonstelling Geslaagde najaars bustocht Klaverjasavond voetballers Bejaardenuitstapje Trouwcireulaires trouwkaarten Drukkerij Smit 8oeator Courant van donderdag 20 september 1972 Met ingang van l september kunnen werkgevers, die langdurig en moeilijk plaatsbare werklozen in dienst nemen, van het rük een subsidie krijgen tot een maximum van 30 van de loonkosten. De minister van sociale zaken heeft deze maatregel getroffen om de uitzon derlijke werkloosheid te bestrijden. Vooral werknemers, die ouder zijn dan 45 Jaar. kunnen van deze gunstige regeling profiteren, want voor hen gelden nog aparte kondities. Terecht, want het zijn vooral de oudere werklozen, die dik wijls het moeilijkst aan de slag komen. Niet omdat hun arbeidsverleden daar aanleiding toe zal geven, maar omdat de werkgevers deze mensen veelal te „duur* vinden, wat gezien de voortdurende loonkostenstijging ook weer niet zo verwonderlijk ls. Nieuwe regeling per 1 september ingegaan Er ls de laatste jaren zoveel geschre ven over lieden, die misbruik zouden maken van onze sociale voorzieningen en veelal ten onrechte profiteren van de werkloosheidswet of de wet werk loosheidsvoorziening, dat wij bijna zouden vergeten dat het overgrote deel van de werklozen zijn gedwongen niets-doen helemaal niet als een ple zierige zaak ervaart. Integendeel, bij ieder arbeidsbureau zal men u kunnen vertellen dat vele werklozen hun werkloosheid als een schrijnend probleem ervaren, niet al leen om financiële redenen, maar ook en vooral vanwege het feit, dat zij zich als uitgerangeerden voelen, die voor de maatschappij geen betekenis meer heb ben-. Dat geldt zeker in een land als Nederland, waar de zin en betekenis van de arbeid nog altijd geldt als een van de meeste centrale levenswaarden, of dat nu terecht of niet terecht is. Vooral oudere werklozen, zeg van 45 jaar en ouder, kunnen moeilijk werk vinden. In deze kategorie vindt men stellig mensen met behoorlijke tot zelfs uitstekende kwaliteiten, maar óf de werkgever vindt hen te duur, of zij hebben een beroep uitgeoefend in een sektor, waar de vraag naar arbeids krachten sterk is teruggelopen. Ver moedelijk zou een aantal van hen snel ler werk vinden, wanneer ze met een aanzienlijk geringer loon genoegen na men, maar je mag het deze mensen niet kwalijk nemen dat zij dit niet ak- septeren. Daar is niets onfatsoenlijks aan, het zou volstrekt onrechtvaardig zijn om deze mensen daarom als pro fiteurs af te schilderen. Vooroordelen Daar komt bij dat sommige werkge vers, mede onder invloed van allerlei publikaties over misbruik van sociale voorzieningen etc., soms wat al te voorbarig allerlei vooroordelen ont wikkelen jegens mensen, die al een tijd werkloos zijn. Dat is nu eenmaal de schaduwzijde van die publikaties. Ze komen ook neer op de hoofden van volstrekt bonafide werkloze werkne mers. Minister Boersma vindt een werkloos heidsperiode, die langer dan 6 maan den duurt, „maatschappelijk onaan vaardbaar". Dat is het inderdaad. Van daar dat hij nu een regeling heeft in gevoerd, krachtens welke werkgevers, die langdurig en moeilijk plaatsbare werklozen in dienst nemen, subsidie van rijkswege kunnen ontvangen tot een maximum van 30 °/o van de loon kosten. De bedoeling van deze regeling is uiteraard, dat sommige werkgevers nu eerder bereid zullen zijn een langdurig werkloze in dienst te nemen. Het is te hopen, dat vele werkgevers zullen toe happen en daar hebben we ook wel enig vertrouwen in. Wat de verdere details van deze re geling betreft: deze geldt voor werk lozen, die geplaatst worden in een funktie, die een inkomen (inkluslef sociale lasten) oplevert van ƒ35.000 of minder. Ook werklozen, die jonger zijn dan 45 jaar, kunnen onder deze rege ling vallen, maar ten aanzien van hen geldt dat zij in elk geval langer dan zes maanden bij een arbeidsbureau als werkzoekende geregistreerd moeten 9taan. Voor werknemers boven 45 jaar geldt echter geen wachttijd. Ook al treden zij na hun werkloosheid bij wij ze van spreken een dag later alweer in dienst bij een andere werkgever, dan kan er subsidie gegeven worden. Verantwoord Wat de werklozen, jonger dan 45 jaar, betreft: hun nieuwe werkgever kan gedurende een half jaar een subsidie van 30 °'o van de loonkosten krijgen tot een maximum van ƒ5000. Werkgevers, die werkiozen ouder dan 45 jaar in dienst nemen, ontvangen die subsidie echter voor 12 maanden met een maximum van 10.000. De oude subsidieregeling, die gold voor werk lozen ouder dan 50 jaar, is vervallen, want deze groep valt nu immers onder de nieuwe regeling, die voorlopig voor twee jaar gaat gelden. Het is evident dat de minister van sociale zaken met deze regeling vooral gemikt heeft op de oudere werklozen en allerlei financiële belemmeringen heeft willen wegnemen om de werkge vers te bewegen het met een werkloze werknemer te proberen. Dit initiatief juchen wij van harte toe. Niets moet worden nagelaten om werkloze werknemers nieuwe kansen te bieden om zich maatschappelijk verdienstelijk te maken. Dat de over heid hier geld insteekt, achten wij vol komen verantwoord. Een vol jaar of (wanneer het jongere werknemers be treft) een half jaar subsidie geven is niet mis, maar dit bedrag weegt niet op tegen de werkloosheidsuitkering, die anders betaald moet worden. Het bestuur van Veilig Verkeer Ne derland. afdeling Soest-Soesterberg, herinnert aan: 1. de Veilig-Verkeersrit op maandagavond 24 september a.s.; 2. de jaarvergadering van de afdeling op maandagavond 8 oktober en 3. de Veilig-verkeerseursus van 22 oktober tot en met 26 november. De start van de Veilig-Verkeersrit is op het terrein van het Soester Natuur bad aan de Van Weerden Poelmanweg en de eerste deelnemer vertrekt om 19.00 uur. De jaarvergadering wordt gehouden in het Verenigingsgebouw (zaal Zuid) aan de Steenhoffstraat en begint om 20.00 uur. Voor deelname aan de cursus Veilig- Verkeer kan men zich opgeven bij het bureau van politie, bij mevrouw J. H. M. Korte-Tieland, Duinweg 3 en bij de heer R. B. J. Nieuwenhuis, Dr. s' Jacob9traat 29. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven voetbal, hond, diverse sleutels, parkiet, zonnebril, zadeldek, trainingsjack, een paar kinderschoenen, sjaal, verdeel- stuk brandkraan, portemonnaie met inhoud, gouden hanger, gymbroek, da mesfiest, portefeuille met inhoud, kin derjack hondenhalsband, zak met was goed en een bankbiljet. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. De troonrede zal voor vrijwel niemand een erg opwekkend stuk betekenen. Niet voor het volk, dat hogere lasten moet gaan betalen; niet voor de rege ring, die het stuk samenstelde, maar lang niet kan doen wat het program ma „Keerpunt '72" aan plannen bevat; niet voor de partijen, die dit program ma als hun geloofsbelijdenis presen teren; ook niet voor de met het ka binet samenwerkende konfessionele partijen; en voor de oppositie natuur lijk sowieso niet. De miljoenennota - men dient eigen lijk te spreken van een miljardennota toont aan, dat de regering, ondanks de voorgenomen belastingverhogingen, weinig armslag heeft om aan de pro gressieve wensen van het programma te kunnen voldoen. Die onmogelijkheden spruiten vooral voort uit de maar steeds voortschrij dende inflatie. Daar is de regering zelf natuurlijk ook ten volle van overtuigd. De troonrede getuigt er nu van en reeds in de regeringsverklaring bij het openen van het kabinet Den Uyl ver meldde deze o.a.: „Inflatie leidt tot een voortdurende spanning tussen de behoefte aan door overheidsaktiviteiten tot stand te brengen kollektieve voor zieningen en de daarmee in strijd ko mende uitbreiding van bepaalde vor men van partikuliere bestedingen." Maar het terugdringen van de inflatie is voor deze regering minstens zo moei- lij?< als het voor de voorgaande was. De eisen van de vakbonden en de wen selijkheden in „Keerpunt '72" bevorde ren bepaald niet een noemenswaardige afremming van de inflatie. Om toch te tonen dat de goede wil er toe wel bestaat bij het kabinet, is men er, even voor het uitspreken van de Troonrede, toe overgegaan de gulden met vijf procent te revalueren. Dat was, na de fikse opwaardering die de Duitse mark enkele maanden geleden onderging, al wel vroeg of laat te ver wachten. Daardoor worden de import- goederen en grondstoffen voor ons iets goedkoper, waardoor na verloop van enige tijd de kosten van levensonder houd er misschien circa één procent door kunnen dalen. Daarvan zullen we echter wel niet veel merken, want in tussen worden loonkosten, belastingen, accijnzen en premies weer hoger, het geen toch ook weer in de prijzen tot uitdrukking komt. Bovendien is te verwachten dat de werkloosheid erdoor kan toenemen, hetgeen in ieder geval de schatkist weer bijdragen zal kosten. De bestedingsruimte van de overheid wordt door de inflatie zo sterk be perkt, dat er in ieder geval maar weer hogere belastingen moeten komen om toch nog iets te kunnen doen aan de verlangens van de regering en haar achterban. In totaal 0,6 procent meer. Enige verhoging van de vermogensbe lasting en van de suksessierechten, te rugdraaien van de infiatiekorrektde, hetgeen vooral voor de middengroepen een merkbare duw zal betekenen; ver dubbeling van de huurwaarde van het eigen huis, en dan niet te vergeten de verhoging der accijns op benzine, het geen ook alweer bij de middengroepen het sterkst voelbaar wordt. Er komen nog een paar andere verhogingen bij en zo komt de belastingdruk in 1974 dan op ongeveer 31 procent uit. Afge zien van wat er aan, ook te verhogen, premies voor de sociale verzorgingen moet worden betaald. Natuurlijk zijn er dan ook diverse mooie plannen, waarvoor allemaal meer geld nodig is. Bij het onderwijs o.a. de tweede vormingsdag voor 15-jarigen; voorzichtige hervormingen bij de ge zondheidszorg; maatregelen op het ge bied van de milieubescherming; een stug doorzetten van meer hulp aan de ontwikkelingslandenverbetering van het oudere woningbezit. En dan de strijd tegen de werkloosheid, die ver moedelijk veel zal kosten zonder dat er veel baat van verwacht kan worden. Zo zijn er diverse mooie voornemens, doch de voortschrijdende inflatie maakt veel ervan tot kruimelwerk, omdat steeds meer van de financiële ruimte, die de regering zich wil verschaffen, wordt afgeroomd door de stijgende loonkosten en prijzen. En de vakbeweging, die in principe wel bereid is om mee te werken tot in perking van de inflatie, wil maar dat de werkgevers eerst het voornaamste offer daartoe brengen, dat de hoger be taalden steeds minder en de laagstbe taalden steeds meer moeten gaan ver dienen en dat daarna pas een matiging van de looneisen aan de orde kan ko men, mits de regering dan ook nog aan de politieke verlangens voldoet. Er staat de regering een zeer moeilijke tijd in het parlement te wachten, maar premier Den Uyl zal er wel doorheen weten te laveren. De partijbesturen van zowel de drie linkse als van de twee konfessionele partijen zullen het er waarschijnlijk nog het moeilijkst mee krijgén. In de afgelopen tien jaar is het aantal door de rechtbank uitgesproken echt scheidingen in ons land aanzienlijk gestegen. In 1964 werden er In Nederland ruim 5500 echtscheidingen uitgesproken, in 1970 reeds meer dan 10.000. Vorig jaar is het aantal echtscheidingen reeds de 13.000 gepasseerd. Daar zijn dus minstens 26.000 personen bij betrokken. Op die manier heb je binnen de drie jaar een Feljenoord-stadion vol, om het ietwat cru maar wel plastisch uit te drukken. De sterke toeneming van het aantal echtscheidingen is overigens al vér voor de wijziging van de echtschei- dingswet (1971) begonnen. Het zou daarom onjuist zijn om een sterk ver band te leggen tussen deze toeneming van het aantal echtscheidingen en de drastische herziening van deze wet. In de steden is het percentage echt scheidingen aanzienlijk hoger dan op het platteland. In middenstandskringen komen minder echtscheidingen voor dan in arbeidsmilieus en in artistieke krin gen. Bij huwelijksmoeilijkheden is deskundige hulp mogelijk In 1946, direkt na de tweede wereld oorlog, werden in ons land liefst 10.114 echtscheidingen uitgesproken. Maar in de volgende tien jaar daalde het aantal echtscheidingen geleidelijk en kwam zelden boven de 5000 uit. Sinds 1964 is er echter een markante toename. Ove rigens breekt Nederland op dit punt in de westerse wereld bepaald geen rekords. In landen als Frankrijk, West-Duits- land, Zwitserland. Engeland. Zweden, Denemarken en België is het percen tage echtscheidingen groter dan bi] ons, ondanks het feit dat het aantal echtscheidingen in ons land binnen tien jaar is verdubbeld. Het land met relatief het grootste aan tal echtscheidingen was en is nog al tijd de Verenigde Staten. Om nog een cijfer te releveren: in 1971 werden in ons land ruim 122.000 huwelijken ge sloten, het aantal echtscheidingen in dat jaar bedroeg plm. 11.500. Hoewel door de recente wijziging van de echtscheidingswet een scheiding in velerlei opzichten „gemakkelijker" is geworden (in juridische zin), zijn er geen redenen om aan te nemen dat deze wetswijziging in nauw verband moet worden gebracht met het ver schijnsel van een toenemend aantal echtscheidingen. Dat verschijnsel mani festeerde zich immers al veel eerder. Er is trouwens geen enkele reden om terug te verlangen naar de oude wet met zijn ingebouwde ..grote leugen" (overspel). Nu kennen we als enige echtschei dingsgrond slechts „duurzame ont wrichting van het huwelijk" en deze uitdrukking geeft de situatie van een vastgelopen huwelijk veel treffender en ook veel eerlijker weer. Emancipatie Er zijn verschillende faktoren te noe men, die de kans op mislukking van een huwelijk kunnen doen toenemen. Daar is allereerst de veranderde positie van de vrouw in onze samenleving, die vooral voor min of meer autoritair ingestelde mannen veel problemen op levert. De vrouw heeft sterk aan on afhankelijkheid gewonnen, zij stelt ook hogere eisen aan het huwelijk dan de gemiddelde Nederlandse vrouw een halve eeuw geleden was toegestaan. Dat kan gemakkelijk spanningen op roepen. Ook problemen over de seksualiteit kunnen de huwelijksband gemakkelijk verstoren. Echtelieden, die met elkaar overhoop liggen maar toch nog een sterke band met elkaar hebben zouden deskundige hulp kunnen zoeken. Zo zijn er in het gehele land bureau's voor levens- en gezinsvragen, waar met name huwelijksproblemen bespro ken kunnen worden. Voor deze bureau's werken maatschap pelijk werksters, artsen en psycholo gen, die grote ervaring hebben met het behandelen van huwelijksmoeilijkhe den. Het spreekt vanzelf dat deze deskundi gen niet ten koste van alles een huwe lijk proberen te lijmen. Maar zij kun nen soms wel het gesprek tussen man en vrouw weer op gang brengen, het lukt hen vaak wel de bestaande pro blemen tussen de twee partners be spreekbaar te maken en dat kan in vele gevallen de gerezen spanningen tussen de echtelieden verlichten of wegnemen. Het grote probleem is echter dat veel echtparen zich pas bij zo'n bureau melden als de spanningen reeds hun kookpunt hebben bereikt Zouden zij in een eerder stadium hulp hebben in geroepen, dan was de kans om de im passe te doorbreken aanzienlijk groter geweest. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan M. J. de Jong, Insingerstraat 70, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek. od grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or. dening, juncto artjkel 50. lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis, op het perceel, gelegen aan de Insingerstraat 70. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G. nr. 6267. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben- den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bii burwemeef+er en wethouders, voornoemd in te d'e nen. De op het verzoek hebbende stukken 1 - -i dtpzelfde termiin ter rie ter inzage. Soest, 20 september 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER-VAN HAAFTEN. Ten nadele van de uitvoerder A. K. uit Doornspijk werd een trilplaat ter waarde van 5000 gulden gestolen. Het apparaat stond langs de Vrijheidsweg. Van een bouwwerk aan de Insin gerstraat werden weggenomen twee ventielen met meters voor gasdruk. Ze werden gedemonteerd van gasflessen. De firma Treling en Suik is er de du pe van. Een elektrisohe boormachine werd ontvreemd uit een pas gereedgekomen woning in de wijk Klaarwater. De heer P. D., directeur van een bouwbe drijf uit Utrecht, deed er aangifte van. Op de gevaarlijke kruising Juliana- laan-Waldeck Pyrmontlaan en Nassau- laan botsten twee personenauto's, die beiden zo zwaar beschadigd werden dat zij naar het politiebureau gesleept moesten worden. De 33-jarige kantoorbediende M. Ph. P. uit Amsterdam, die op de Juliana- laan richting Soesterengweg reed kreeg op de kruising geen voorang van H. W. Z. (22) uit Spakenburg, die vanaf de Waldeck Pyrmontlaan kwam. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De kentekenbewijzen van de wagens werden ingenomen. Een nog onbekende bestuurder van een personenauto reed op de Birk- straat de wagen van de vrouwelijke monteur, me.i. E. C. B. (20) uit Baarn aan en verdween, nadat zij op zijn verzoek voldaan had haar auto aan de kant van de weg te parkeren om de schade op te nemen. Mej. B. kwam uit de richting Amers foort en wilde de Bartolottilaan oprij den. Zij stopte om enige wielrijders te laten passeren, toen uit die laan een personenauto naderde die tegen haar opreed. De man verdween richting Raarn, toen zij uit haar auto stapte. Het kentekennummer van de onhoffe lijke doorrijder is echter bekend, zodat hij wel achterhaald zal worden. A.s. zondagmorgen, 23 september, wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat de eerste thema-och tend van dit seizoen gehouden. Inleider is de heer D. Dooiewaard, lid van de Hervormde Jeugdraad en werker in het kader van de commissie Claus. Hij zal spreken over „De vrede bij u thuis", het thema van de vredesweek. die e'nd december in het hele land, in alle kerken gehouden wordt. Na de inleiding zal er gelegenheid zijn voor discussie. De toegang is gratis. Een crèche is aanwezig en de begintijd is 10 30 uur. De kraker van de leegstaande woning van. de Woningbouwvereniging St. Joseph aan de Molenstraat heeft vori ge week, na overleg met de gemeente, het huis ontruimd. De Vereniging van Huisvrouwen orga niseert voor de verschillende vrouwen organisaties een kursus burgerschaps kunde. Deze zal bestaan uit 4 midda gen. De plannen zijn in voorbereiding om deze kursus half oktober te starten. De leden van vrouwenorganisaties, die interesse hebben voor deze kursus, kunnen zich opgeven aan mevr. M. v. d. Kraats-Van L-oo, Nieuwstraat 37, tel. 18470, voor 27 september a.s. Dames welke geen lid zijn van een vrouwenorganisatie zijn ook welkom. Op de overweg in de Van Weedestraat botste de 16-jarige Soester scholier A. M. S. met zijn bromfiets tegen de uit de richting Baarn komende trein. Hij liep daarbij verwondingen op aan het rechter bovenbeen, kneuzingen en ont vellingen, waarvoor hij met een sur veillanceauto van de politie naar het ziekenhuis Zonnegloren werd gebracht. S zag te laat dat de halve overwegbo men gesloten waren en poogde om de bomen heen de overweg te passeren. Daar naderde juist met een lage snel heid de trein uit de richting Baarn. De brommer kwam onder de voorkant van de trein terecht en is total-loss. De trein werd licht beschadigd. Voor de U.S.O.-provincieconcerten is de belangstelling bijzonder groot. Hoe wel de datum van inschrijving ver streken is, bestaat er nog mogelijkheid dat U meedoet. Wij zullen er tenmin ste alle moeite voor doen diegenen, die door omstandigheden te laat voor de intekening waren, in te schakelen. U kunt zich persoonlijk of telefonisch met ons in verbinding stellen. Het eerste concert zal op 5 oktober plaatsvinden met een prachtig pro gramma, waarin Arthur Grumiaux Beethovens vioolconcert zal vertolken De folder met de opgave der program ma's Is nog steeds bij ons verkrijgbaar. Wie graag in de historie duikt, zal na tuurlijk de tentoonstelling „Een eeuw Huldeblijken" in Museum Moerman te Apeldoorn niet willen missen. Uit de periode van 1860-1972 kunt U er oorkonden, adressen, huldeblijken en geschenken, aangeboden aan het huis van Oranje, bijeen vinden. Van dins- dag tot en met zaterdag is het museum geopend van 10 tot 17 uur. Voor een paar tochtjes, niet te ver van huis, in de eigen provincie is de juist verschenen folder over de voor naamste bezienswaardigheden, musea en voor het publiek opengestelde kas telen, van groot nut. Om eens een greep te doen: U kunt nog tot eind september op de woens dag het kasteel Amerongen bezichti gen, waar de kollektie kostbare meu belen, zilver- en glaswerk, schilderij en uit de 17e en 18e eeuw te bewonde ren is. Heeft U bijgeval het boek „De Pleeg zoon" van Jacob van Lennep gelezen, dan zult U het interessant vinden te weten, dat deze geschiedenis zich op dit kasteel afspeelde. Dus niet alleen Soest heeft in de provincie Utrecht de belangstelling genoten van genoemde schrijver. Het streekmuseum in de Molenstraat van Rhenen, het gehele jaar geopend, behalve op de zon- en de woensdag, kan U nog dieper in de oudheiddoen duiken, want hier valt een kollektie te zien van prehistorische, romeinse, frankische en middeleeuwse voorwer pen, die om en nabij Rhenen werden gevonden. Maarkomt U het vouwblad even halen en neemt U dan meteen de Utrechtse Heuvelrug erbij, want deze route vormt met de hierboven beschre ven mogelijkheden een goede kombina- tie. En .moeten wij U nog vertellen, dat er met dit prachtige nazomerweer in de bossen om Soest zo heerlijk gewan deld en gefietst kan worden? Het is ook mogelijk fietsen te huren. Ook op dit gebied verstrekken wij graag inlichtingen. En dan? U- zit met onze Kado-bon al tijd goed, als U in Soest 'n kadootje geven moet. VVV verstrekt ze! Ook geldig in Soesterberg! Herfstkleurentocht voor 65+ Op dinsdag 9 oktober 1973 organiseert de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Soest een bustocht om 65-plussers te laten genieten van de natuur in herfsttooi. Het ochtendgedeelte van de tocht is dwnrs over de Veluwe, terwijl 's mid dags het mooiste gedeelte van de Gel derse Achterhoek zal worden bezocht. Onderweg wordt een kopje koffie aan geboden. Deze tocht is met name bedoeld voor hen, die houden van de schoonheid van de natuur en anders niet in de gele- jen zijn aan zo'n excursie deel te ne men. Deze bustocht duurt van 9.00 uur 's ochtends tot 5.00 uur 's middags. Men kan bij de bushalte instappen, want de bus zal om 8.30 's ochtends eerst langs diverse haltes rijden en het ODSchrift „Herfstkleurentocht" voe ren. De kosten aan deze tocht bedragen 10.00. Men kan zich voor deze tocht laten inschrijven bij de projektleider van het Open Bejaardenwerk tijdens het spreekuur van 9.00 tot 10.00 uur in het Anna Paulownahuis, Burg. Gro- t.hestraat 51. De inschrijvingstermijn wordt op 27 september 1973 gesloten. Bridgen voor 60 Op vrijdag 5 oktober 1.973 wordt er opnieuw gestart met de wekelijkse bridgemiddag. Elke vrijdagmiddag, van 14.30 uur tot 16 30 uur, is iedereen van af 60 jaar weer van harte welkom in de zaal van het bejaardencentrum Groot Engendaal, Dalweg 42. Dit geldt zowel voor beginners als gevorderden. Indien er behalve voor het. bridgen te vens interesse blijkt te bestaan voor klaverjassen, kan ook hierin worden voorzien. Zij, die vorig jaar aan de kaartmiddag hebben deelgenomen, maar ook zij, die zich eerst nu bii de kaartliefhebbers wensen aan te sluiten, worden bii deze uitgenodigd om van de oartij te zijn. Voor inlichtingen kunt U zich desge wenst wenden tot mevr. C. J. van Kleef-van Eek. Alb Cuyplaan 34. tel. 12484. of tot het bureau van de Stich ting Federatieve Raad voor het Bejaar denwerk, Burg. Grothestraat 51. tel. 19289 (liefst tussen 9.00 en 10.00 uur). In het maandblad „Soester Dierenbe langen" wordt het probleem financiën aangesneden waar het dierenassiel continu mee te maken heeft. De pre caire geldmiddelen werden deze zomer extra belast door het aanleggen van afvoerbuizen voor hemel- en riool water. „Het probleem van de afvalputten op ons dierentehuis heeft de maanden mei tot en met half augustus ons geen rust gelaten. Steeds weer liepen deze put ten over en een beroep werd in mei gedaan op onze gemeente om te komen tot een oplossing op zéér korte termijn. Helaas kon dat schijnbaar niet voor mekaar komen en werd noodgedwon gen de oplossing weer zelf ter hand genomen. Ekele afvoerbuizen werden gelegd met controleputjes, om te komen tot afvoer van het vele water, niet al leen hemelwater, maar ook door het schoonhouden van de kennels kwam vrij veel water vrij. Wij zijn blij. dat wij dit tot zover hebben kunnen red den, want bij een flinke regenbui ston den al onze putten blank en de poli- kiiniek was eenvoudig niet te bereiken door het water. Hoewel de heer Majoor ons ook thans weer snel uit de moeilijkheden hielp, kregen wij hierdoor weer kosten, waar op niet gerekend was. U ziet, de exploitatie van een dieren tehuis veroorzaakt soms grijze haren en erg veel zorg", aldus de heer C. J. 't Hart, voorzitter van de afdeling Soest van de Ned. Vereniging tot be scherming van dieren. Het gironummer van de afdeling Soest is 22.82.70 t.n.v. Dierenbescherming Soest. De opstellingen voor het le en 2e elf tal worden donderdagavond na de training bekend gemaakt. VVZ 3-ZuidvogeIs 5. G Smit, A. d. Weerd, H. v. Herwaar den. W. v. d. Meer, P. Verstoep, K. Dekker, J. Porto, R. Kruiswijk, W. Bloemendal, J. Hop, J. Bunnik en wis selspelers J. Wouters en Th. v. Altena. DVS '33 6-VVZ 4. J. v. Rijk, A. v. Neerbos, J. Campen, Fr. Hornsveld, W. Floor, H. Wegerif. H. Vetkamp, H. v. d. Wakker, J. v. d. Wal, A. H. v. Wijk, K. Blij leven en wisselspelers L. Schaper en J. Kanters. Bloemenkwartier 5-VVZ 5. H. v. d. Brink, L. Hilhorst, P. Hoek, T. en F. Bunnik, J. Verhoeve, W. Hil horst, J. v. Doorn, W. Huijink, S. Ak kerman, W. Foekens, G. v. d. Grift, D. v. d. Bovenkamp en J. v. d. Vlekkert. VVZ 6-Bloemenkwartier 7. D. Renooy, H. Demmers, R. Brouwer, G. Ruizendaal, H. Hofstee, P. V. Jaa ren L. Brunt, J. Groart, W. v. d. Kui len, F. de Zoete, R. ten Hove, J. Brou wer, J. v. Kooy en G. v. d. Munt. Chefana 8-VVZ 7. A. Brunt, G. Wijma, D. Duits, D. Pel- iegrino, C. W. en A. Ruizendaal, M. v. Ginkel, Joh. v. Kooy, P. Monnee, H. Velzen en wisselspelers J. Sanders en R. Noord am. SOESTERBERGSESTRAAT 44 SOEST-ZUID - TEL. 02155-12045 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan, tussen haak jes. achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Mitchurinsk" (27/9). Australië: ms „Encounter Bav" (26/9). Brazilië: ms „Mitchurinsk" (27/9). Canada: ms „CP Voyageur" (25/9). Chili- ms „Ceres" (26/9). Israël: ms „Sallv ïsle" (24/9). Japan: ms „Kurama Maru" (26/9). Kenva, Oeganda en Tanzanië: ms „Ei- Miburg" (26/9). Ned Antillen: ms „Chiron" (24'9). Suriname: ms „Chiron" (24/9). Verenigde Staten van Amerika: ms Sea-7,and McLean" (26/9). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „S.A. Merchant" (26/9). VELUWSE GRAAN-JENEVER ...lekker, hè! GEBOREN: Tony, zoon van N. R. L. Westhof en A. G. H. Schreuder. Pe trus, zoon van T. N. van Fulpen en R. Donker. Linda Johanna Elisabeth, dochter van C. A. Elbersen en M. R. Tammer. Joyce Annemarie José, dochter van P. M. van Kempen en F. J. Kolman. Maarten, zoon van J. C. J. M. Peters en B. van Leeuwen. Wendy, dochter A. B. C. Tolboom en M. van de Bunt. Melchior, zoon van M. Gonzalez Rodriguez en H. M. J. Gadellaa. Alice, dochter van D. van de Bunt en L. van de Brakel. Hen drik Jacob Christiaan, zoon van J. Jonkman en N. M. W. van der Schelde. Nico Philip, zoon van H. B. J. H. M. Kraanen en C. M. R. van Drie. Dick Jacobus, zoon van D. C. Jansen en T. J. A. M. Polet. Natasja Si- mone, dochter van D. Buitenhuis en M. W. Oprins Mark Vincent, zoon van W. Kemper en J. M. J. de Vorst. ONDERTROUWD: Jan Robbertsen en Grada Johanna Jacoba Maria Oost- veen. Victor Marius Wiegant en Ankie Brinkgreve. Leonardus Jozef Boerhof en Nelly Janna Pieters. Jan Herman van der Molen en Adri- aantje Janssen. Joannes Petrus van Fulpen en Geertruida Maria Jenneke van Dorresteijn. Johan Herman Arling en Dorothea Geurtje Theresia van Ooijen. GEHUWD: YrjÖ Dammers en Agnes Theresia Maria van de Kant. Gerrit Johannes van den Hoed en Wilhelmina Neeltje Monica Bodewes. OVERLEDEN: Hendrik van Dam, echt genoot van W A. Veldhuizen. Evert Bertus van Lankeren. echtgenoot van G. F. Horst. Maria Elisabeth van Meerendonk, echtgenote van H. Kooij. Voor de leerlingen van de Openbare school, hun ouders en andere belang stellenden is er weer de jaarlijkse Flo- ralia-tentoonstelling met een schat aan bloemen als fuchsia's, coleus, vlijtige liesjes, begonia's, ageratums en afri kanen. Over het geheel genomen stonden de zelfgekweekte planten er heel wat weelderiger bij dan vorig jaar. Aan trekkelijke punten op deze tentoonstel ling, georganiseerd door de oudercom missie en de vereniging voor volkson derwijs, vormden het kleine terrarium met de kikkers en padden en de voliè- re's, waarin diverse prachtige vogels. Ook van de ouders en leden VOO wa ren er fraaie inzendingen, zoals de „Hoorn des overvloeds" van de familie Weyers, waarin overigens niet de bloe men, maar het fruit de boventoon voerde. De jury, bestaande uit de heren Len- ten, Tolboom, Van Veen en Van Gin kel, kwam tot de volgende uitslag in de afdeling planten. Prijswinnaars: 2e klas: 1. Krijn Schou ten; 2. Erik Wesseling; 3. Jorrit de Vries. 3e klas: 1. Thea Vos; 2. Jan van Es- seveld; 3. Sandra Wulfert. 4e klas: 1. Rudi van Kranenburg; 2. Karin Pas; 3. Mark v. d. Haar. 5e klas: 1. Frank Weyers; 2. Henk v. d. Pol; 3. Jaap v. d. Veen. 6e klas: 1. Bert Werner; 2. Hans Beek; 3. Henk Smit. Oud-leerlingen 6e klas: 1. José Weyers; 2. Wim Gansey; 3. Gerrit Veldkamp. Inzendingen van ouderen: 1. mevrouw Sival; 2. mevrouw Stekelenburg; 3. mevrouw Kaspers; 4. mevrouw Van Kranenburg. Het bezoek aan het Spoorwegmuseum in Utrecht door de bejaarden van „Piep noch stok", overigens pas na de koffie met een groot stuk gebak, riep vele herinneringen op aan de spoor trein uit vroeger dagen. Ook de zeer gevarieerde pannekoeken lieten de be jaarden zich goed smaken. In huize Doorn, een waar museum, keek men de ogen uit naar al die kostbare kunst schatten, daar tentoongesteld. Voor „Piep noch stok" is er op dins dag 2 oktober een gezellige middag in verband met de komst van de Ameri kanen met dia's en gebak. Voor de komende maanden staat er nog een bingomiddag en een uitstapje naar Delft op het programma. De feestcommissie van de v.v. Soester berg organiseert vrijdag 21 september een klaverjasavond in de kantine aan de Kampweg. De avond is toeganke lijk voor personen van 16 jaar en ouder. Aanvang 20 uur. Inleggeld ƒ2,-. De leden van de algemene bejaarden- soos gaan op donderdag 11 oktober een bustocht maken naar Zutphen, Lochem en omstreken. De reis zal gaan via Apeldoorn, waar koffie gedronken zal worden. Later op de dag willen de organisatoren een heerlijk diner met hun tochtgenoten gebruiken in een nog nader aan te wijzen hotel. Door een gift van het opgeheven .Akoesta" zal dit reisje er nog veel aantrekkelijker uitzien dan gewoon lijk. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd n Uitgebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152

Soester Courant | 1973 | | pagina 7