DIERbare vrienden^ Opening Deense „week" zonder woorden Auto total-loss £xhui< huisman Braniejoppers meubelen... a gezellig woonwinkelen bij Huisman. Ringenoldus AUTORIJSCHOOL M. LOS UTRECHT - IRENEHAL- 4 t/m 6 OKT. OPENING 4 OKTOBER OP DIERENDAG Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde was op excursie Personeel van Van Arkel's Instituut ging uit vissen SILVERJET REIZEN REISBUREAU GERTH SILVERJET REIZEN REISBUREAU GERTH Natuurwandeling Vrouwengilde Wijnhandel-Slijterij BROUWER 2 literfles originele Italiaanse wijn 5,85 2 voor \J(y today todays home makers. Spelmidda; Soester jeugd Winterprogramma Vrouwengroep Humanistisch Verbond Soest-Baarn Wijnhandel-Slijterij BROUWER 1 krat a 24 flessen Amstel Pils9,75 1 krat a 24 flessen Gilde Pils8,40 Cirkelzaag gestolen Wijnhandel-Slijterij BROUWER 1 literfles Cinzano Vermouth geen 7,95 maar 5,25 3 literflessen voor 14,95 Bromfietser gewond bij botsing met auto's Tentoonstelling „Zomer, herfst, winter" in Utrecht Soester Gemeenschap heeft bezwaren tegen Stichting Kermissen Soest Hazewind-dealer Restaurant 't Hoogje een geluidsparadijs Auto in beslag genomen Baarnse Cantate-dienst weer van start UW SUCCES IS ONZE RECLAME Soester Courant van donderdag 27 september 1973 a:s RINGEN in modern verlovings-etui I\TER\ATIO\U. HSIIIOV superior qualilv boeien. HILVERSUM AMERSFOORT ZEIST DIERBARE VRIENDEN. kunt u van 4 t/m 6 oktober in grote verscheidenheid aantreffen in de Irenehal te Utrecht, dan wordt de 65e tentoonstelling ORNITHOPHILIA gehouden, voor dierenvrienden en -vriendinnen een belevenis apart. Het wordt tevens de 22e Jongdierententoon9telling van hoenders, sier- en water vogels, duiven en peisdieren. Dit levendig schouwspel van duizenden kleindieren zal u Tevens worden voorbeelden getoond van deugdelijke huisvesting voor kleindieren in stadstuinen enz. Ook is er een show van teruggefokte rassen in de entourage van Jan Steen's "hoenderhof". Tentoonstelling van c!o. 4 t/m za. 6 okt. Do. en vrij. van 10-22 uur. (dus op' de eerste twee dagen ook s avonds open) en za.van 10-17 uur. De afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde belegde dit jaar niet de ge bruikelijke bijeenkomsten, maar be paalde zich tot enkele zéér geslaagde excursies. Het uitzonderlijke mooie zomerweer was hieraan niet vreemd. Op zaterdag 15 september was het doel de „Florantiek", een prachtnaam voor een prachtentoonsteling. in het Openluchtmuseum te Arnhem. Dit ter rein eigent zich wel heel erg voor een dergelijke tentoonstelling. De afdeling Arnhem van de Konink lijke Maatschappij vierde haar 100-ja- rig bestaan en had met medewerking van vele bekende firma's een expositie ingericht, die uniek genoemd mag wor den. Vele oude, mooie wagens, arre- sleeën en andere gebruiksvoorwerpen uit het verleden waren het uitgangs punt en inspireerden de arrangeurs tot bijzonder mooie, soms ietwat gewaag de produkteri van bloemsierkunst. In de grote schuur waren de inzen dingen van prominente firma's opge steld, prachtige bloemstukken die al- lerwege bewondering genoten. Het was een pracht excursie voor de belang stellenden. Iets geheel anders was aan de orde op 22 september j.1. Toen was men pre sent in de kwekerij van de gemeen telijke plantsoenendienst. Hier in de „keuken" van deze dienst wordt het werk verricht door een aantal des kundigen lieden, die zorgen voor de bloemen en planten, vóór ze op vele plaatsen in de gemeente uitgeplant worden en voor het fleurige aanzien zorgen. De heer Parinussa van de gemeente, die het gezelschap ontving, vertelde uitvoerig hoeveel planten er wel ge kweekt worden. Men ging daarna de kas bezichtigen en maakte een rond gang over de nieuwe kwekerij en tuin. Op initiatief van de heer B. van Es, behorende tot het personeel van het Van Arkel Instituut, werd besloten om met het gezamenlijke personeel, met inbegrip van de directie, een dagje te gaan vissen, waarvoor de direktie een wisselbeker ter beschikking stelde. Als visdag werd vastgesteld, maandag 24 september. Men ging vroeg op pad, want om pre cies 6.30 uur, werden de dobbers van 14 vissers te water gelaten in een schitterend viswater te Loosdrecht. Het bleek al vrij spoedig, dat de vis sen wel bijten wilden, maar er was dan ook voldoende „gevoerd". Na een korte rustperiode werd verder gevist tot precies twaalf uur. Toen gaf de heer B. van Es, die de leiding had, het eindsignaal. De controleur had het druk gehad met het meten van de gevangen vis. Hij moest vervolgens de eindrekening van de totale lengten nog opmaken. De zeven prijzen werden gewonnen door: 1. B. van Es, 170 cm; winnaar van de wisselbeker. 2. Boekestijn, 90 cm. 3. J. J. Schoonhoven, 80 cm. 4. Olieman, 70 cm. 5. Jansen, 34 cm. 6. Van Hornsveld, 26 cm. 7. Van Schaf - felaar, 22 cm. De direkteur van het Van Arkel In stituut, de heer J. J. Schoonhoven, die zelf de derde prijs had gewonnen, reikte de prijzen uit. Volgens hem was het een geslaagde visdag geweest, die wel herhaald zal worden. SOEST - LAANSTRAAT 66 TELEFOON 02155- 12683 SOEST - LAANSTRAAT 66 TELEFOON 02155- 12683 Bij redelijk weer heeft de maandelijk se wandeling plaats op woensdag, 3 oktober, bij regen de volgende dag. Vertrek precies om 9.15 uur vanaf de oprit van het Natuurbad. Terug aldaar om plm. 12 uur. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. Inl. telefoon 12877, Steenhoffstraat 64 - Telefoon 12551 DIT IS GOEDKOOP ROOD - WIT - ROSÉ Verhuur van stoelen, glaswerk enz. Hilversum: Groest 110 BussumSpiegelstraat 38 Aanstaande zaterdag organiseert dc handbalvereniging BDC een spelmiddag op het terrein aan de Birkstraat/hoek Ferd. Huycklaan. De Soester jeugd in de leeftijdsgroep van 8-12 jaar is dan welkom, en zal ongetwijfeld een fijne middag beleven. De bedoeling van deze spelmiddag Is, dat iedere deelnemer een tiental on derdelen in volkomen willekeurige volgorde gaat afwerken. Bij elk onder deel zijn punten te behalen en op de uiteindelijke winnaars liggen diverse prijzen te wachten. Het doel van de vereniging met deze spelmiddag is om BDC wat meer be kendheid te geven in Soest. Het be stuur is er van overtuigd dat een hand balvereniging in een plaats als Soest toch zeker het ledenaantal van 200 moet kunnen halen. Het huidige aan tal 145 is voor BDC niet genoeg en men hoopt door het organiseren van deze open spelmiddag wat dichter bij de 200 te komen. Een volledige rekla- me-campagna wordt er zaterdagmid dag echter niet gevoerd. De evenemen tencommissie heeft alleen geprobeerd om ieder kind een gezellige middag te laten beleven en de vele attrakties die men in petto heeft zullen daar zeker voor zorgen. O. Buisman, ook bekend door het or ganiseren van de Sport-Instuif, heeft de leiding voor deze middag op zich genomen en zal er zeker voor zorgen dat het geheel in goede banen geleid wordt. Om 14.00 uur gaan de hekken van het BDC-veld open. De toegang is voor iedereen gratis. Bovenstaande groep begint op 27 sept. a.s., weer met haar middagbijeenkom sten. Het aantrekkelijke programma voor de komende maanden luidt als volgt: Donderdag 27 sept.: mevr. Herzogen- rath uit Voorburg over „Gezag". Donderdag 25 okt.: mevr. Schuurman uit Den Haag over haar werk in de clubhuizen „De Mussen". Donderdag 22 nov.: mevr. De Leeuw uit Baarn over: „Een vrouw is ook een mens". Donderdag 13 dec.: de heer Birman uit Amersfoort over: „Evolutie". Iedere vrouw, die belang stelt in een goed gesprek, is van harte welkom. Alle inleid(st)ers laten ruim gelegen heid voor onderlinge discussie. De bijeenkomsten worden bij verschil lende deelneemsters thuis gehouden, de eerste bij mevr. Becker, Duinweg 15, Soest-Zuid. Nadere inlichtingen bij dit adres, tel. 02155-14889 of bij mevr. Van Kleef, Soesterbergsestraat 116, tel. 02155-13645. Steenhoffstraat 64 - Telefoon 12551 DIT IS GOEDKOOP Gratis thuisbezorgd. Uit een bouwkeet bij de nieuwe sport hal aan de Ossendamweg werd een electrische cirkelzaag en een electrische schaaf, met een gezamenlijke waarde van 2100 gulden gestolen. De onbeken de dader kwam de keet. binnen door het verbreken van een slot. Steenhoffstraat 64 - Telefoon 12551 DIT IS GOEDKOOP Gehaald en conta/nt betaald. Op de Peter van den Breemerweg bot ste de bromfietser J. v. d. V. (19) uit Amersfoort tegen een voor hem rij dende vrachtwagen, bestuurd door P. P. A. v. S. (20) uit Hoogland. Van de V. liep daarbij verwondingen op aan zijn linkerknie en werd met de ambulance naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht. De botsing gebeurde op het moment dat de vrachtwagen afremde voor een tegemoet komende personenauto be stuurd door mevrouw R. v. L. uit Soest. De bromfietser botste eerst te gen de achterzijde van de vrachtwagen en vervolgens tegen de linker voorzij de van de personenauto. Alleen de bromfiets werd beschadigd. De afdeling Utrecht van de Nederland- Ikebana Club organiseert van 27 t.m. 29 sept. a.s. in de „Prinsenhof", Eik- manlaan 431, Utrecht Tuindorp, een tentoonstelling met als motto „Zomer, Herfst, Winter". Geopend donderdag 27 september van 16-21 uur vrijdag en 27 september van 16-21 uur, vrijdag en 21 uur. Entree 1,Op deze tentoon stelling zullen uitsluitend schikkingen geplaatst worden van niet leraressen. Hieronder verstaat men leerlingen, die minstens een jaar les hebben gehad tot zeer ver gevorderden, die bijna le rares zijn. Dit heeft voor het publiek o.i. de aantrekkelijkheid, dat men de ontwikkeling in creativiteit en tech nische vaardigheid op de voet kan volgen. Ikebana, het Japanse bloemschikken, is een zeer oude kunst die uit India, via China in Japan is gekomen en daar in de loop der eeuwen tot grote bloei is gekomen. In het woord Ikebana vinden wij de Japanse woorden voor creëeren of scheppen en voor bloem terug. Dit geeft al aan dat het bij Ikebana om creativiteit en fantasie gaat. Oorspronkelijk uitsluitend be doeld als bloemenoffer aan Boeddha, in de tempels door monniken beoefend, heeft Ikebana zich in de loop der tijden ontwikkeld tot een wereldse kunst. Er is een fundamenteel verschil tus sen westerse en Japanse bloemschik kunst: de westerling legt er zich op toe om ruimten te vullen, de Japanner tracht juist ruimte te scheppen; let de westerling voornamelijk op kwanti teit en kleur van de bloemen, bij de Japanner overheerst de lijn van het arrangement, waarbij de bloem vaak alleen als kleuraccent dient. De Nederlandse Ikebana Club geeft een eigen tijdschrift „Ikebana" uit en beschikt over een toenemend aantal Nederlandse gediplomeerde leraressen, die lessen en demonstraties geven. Inlichtingen hierover kunt U krijgen, bij de algemene sekretaresse mevr. G. C. B. Prop-Arnold, Nieuwe Gracht 62, Utrecht, tel. 030-310698 of bij de 2e afdelingssecretaresse, mevr. C. J. Broers-van Halond, Beethovenlaan 11, Utrecht, tel. 030-930029. o Bestuursleden van de Vereniging De Soester Gemeenschap hebben, evenals enkele leden van de Culturele commissie, ernstige bezwaren tegen de gang van zaken bij de verdeling van de gelden door de particuliere stichting Kermissen Soest. Men stelt zich op het standpunt dat aan de gemeenschap toekomende gel den buiten iedere controle om ver deeld. worden, waarbij de vraag rijst welke verdeelsleutel gehanteerd wordt. Men veronderstelt geen kwade opzet, maar men is van mening dat de ge meente een mogelijke verdenking van manipulatie op zich laadt. Overigens heeft het bestuur van de S.G. waardering voor het feit dat door het werk van de stichting de op brengst van de kermis vele malen ho ger is geworden dan voorheen. In het verslag van de maandelijkse bestuursvergadering wordt ook mel ding gemaakt van het feit dat de staatssecretaris van justitie er bezwaar tegen heeft dat er verenigingen lid van de S.G. kunnen zijn, die geen rechtspersoonlijkheid bezitten. Een en ander heeft te maken met de goed keuring van de statuten van de S.G. Men zal trachten voor de bezwaren een oplosssing te vinden, omdat men het standpunt van de staatssecretaris niet aanvaardbaar vindt voor een aantal leden van de S.G. Verder heeft het bestuur van de S.G. opnieuw in een vergadering van de culturele commissie ervoor gepleit, dat een van de bestuursleden zitting krijgt in de gemeentelijke commissie voor culturele zaken. In het verleden werd hen een plaats als adviseur aan geboden, maar men acht het weinig zinvol om als adviseur in een advise rend lichaam te worden toegelaten. Overigens hebben de voorzitter van de S.G. en de voorzitter van de Culturele Commissie onlangs gesproken over de mogelijke oorzaken van gevoeligheden tussen beide instellingen. Men had be grip voor elkaar en men was het er over eens dat onder het verleden een streep gezet moest worden en dat er naar de toekomst gekeken moet wor den. Dinsdag j.I. opende de Deense handelsattaché in Nederland, de heer Paul Essemann, door het hjjsen van de Deense vlag op het voorterrein van café restaurant 't Hoogje aan de Kerkstraat, de Deense week, die georganiseerd is door de firma Audio Soest in samenwerking met Bang Olufsen Neder land B.V. •t Ging er woordeloos toe. De drum band en majorettes van „De Spring- bokken" zorgden voor veel geluid, dat zij ten gehore brachten voor een zeer select groepje genodigden. Na een dankbaar applaus marcheerden de Springbokken af. In 't Hoogje werd een glas „aquavit" het nationale Deense vocht, geheven en werden Deense snacks geserveerd. Dat alles ter inleiding van de deze week te houden exclusieve geluids show van het wereldmerk Bang Olufsen, een begrip op het gebied van radio en t.v.-apparatuur in een wel zeer perfecte vorm. Centraal staat daarbij wel het pronk stuk van de uitgebreide collectie, de „Beogram 4000", een unieke platen speler van studiokwaliteit met tan-: gentiale toonarm. Een wonder van ver nuft met voor de leek een summum aan bedieningsgemak. Als er een plaat is opgelegd is een lichte druk op de „on" toets voldoen de om alle verdere handeling volledig automatisch te laten uitvoeren. Een met de- toonarm parallel lopende af taster registreert automatisch de pla- tendiameter, langspeel of single, en geeft deze gegevens door aan een in gebouwde mini-computer. Dankzij een speciale, over een rails lopende „arm", het tangentiale sys teem, is er een minimale slijtage van de plaatgroef en een maximum aan geluidsweergave. Op de Kerkstraat, nabij de Veldweg, werd de personenauto, bestuurd door de 24-jarige R. H. uit Soest, aange reden door een vrachtwagen bestuurd door P. M. J. T. (30) eveneens uit Soest. De personenauto werd daarbij totaal vernield. H. werd voor onderzoek naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht, maar kon later naar huis terugkeren. Het ongeluk gebeurde doordat H., ko mende uit de richting Amersfoort, na voorgesorteerd te hebben, linksaf de Veldweg wilde oprijden en op dat mo ment links werd gepasseerd door de vrachtwagen. Bij café-restaurant ,,'t Hoogje" werd de Deense geluidsshow van de firma „Audio" geopend. De Deense handels attaché deed dat officieel met het hij sen van de Deense vlag. Majorettes van De Springbokken keken hem op zijn vingers. Al deze handelingen van de Beogram 4000 worden duidelijk in beeld ge bracht op een groot bedieningspaneel, waarvan B O de wereldprimeur heeft. Daarnaast worden ook getoond een keur aan t.v.-toestellen en platenspe lers. ,,'t Hoogje" zal gedurende deze dagen iets op de Deense toer gaan. Men kan er genieten van exquise Deense ge rechten en specifieke Deense drankjes en dat, met de voortreffelijke geluids show, rechtvaardigt een bezoek zeker. De openingstijden zijn van 's middags drie uur tot 's avonds tien uur. Des kundigen van Audio en B O Neder land zullen steeds aanwezig zijn om vragen te beantwoorden. Van Weedestraat 12 Soestdjjk Telefoon 16372 Bij een routine-controle werd door de politie de autobestuurder A. A. R. (20) uit Amersfoort aangehouden. R. was niet in het bezit van de autopapieren, terwijl zijn wagen niet verzekerd bleek te zijn. Het voertuig werd in beslaggenomen. Zondag 30 september a.s. wordt ln de Pauluskerk aan de Brink te Baarn de eerste cantate-dienst van dit seizoen gehouden. Cantate 17 „Wer Dank opfert der preiset mich" wordt uitgevoerd door de Baarnse Bachcantorij o.l.v. Louis Mol. Solisten zijn Mayke Suurmond sopraan, Cicka Schel and alt, Wim van Geffen tenor, Menno Feenstra bas. Verder werkt mee het orkest van de Baarnse Bachcantorij met aan het orgel Gert Muts. In de dienst zal voorgaan Dr. J. C. Gilhuis te Soest. De toegang is vrij. Aanvang 19.30 uur. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 wy lessen ln i OPEL RECORD - OPEL KADEÏT - DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ GedipL V.A.M.O.R. - M.R.L - F.N.O.P, Tevens verlenging van uw rijbewijs.

Soester Courant | 1973 | | pagina 5