Schot in de roos mtmu Partij van de Arbeid vindt situatie Molenstraatwoningen onverantwoord Brief aan Staatsseeretaris Schaefer Jubilerende Biljartver. „Zonneheuvel" staat cadeau af aan Bentinckfonds., f425.- W-'i AUTORIJSCHOOL M. LOS DRIJF IIGEN Meningen van lezers Weiger de milieubelasting Schoolhoofden niet gelukkig met toelatingsprocedure vervolgonderwijs Vrouwen in Soest politiek bewust! Bent u ook voor vernieuwing? MET ÉÉN ADVERTENTIE IN DE BEREIKT U MEER DAN 8000 GEZINNEN IN SOEST EN S0ESTD3JK Tel. politie niet voor alarm 19444 ZIEKENAUTO - TEL. 12727 POLITIE - TEL. 19444 Exclusieve ANTIEKBEURS Eiermarkt V.V.V.-MfUWS 0 cu. oU. De mens als toneelspeler Schoenen - Tassen Winterprogramma Stichting Jeugdwerk gereed UW SUUUES IS ONZE REULAME Soester Courant van donderdag 4 oktober 1973 - 12500 jssisch ukt op ssend <\LER ST EN oest-Zuid 5 - 16520 res voor ADE. Vorige week opende de heer D. v. d. Broek in het winkelcentrum Smitshof zyn tweede zaak in Soest in huishoudelijke artikelen en speelgoed. Gezien de grote belangstelling op de eerste verkoopdagen kaïn men wel spreken van „een schot in de roos". In de grote gevarieerdheid, die de Smitshof biedt, blijkt deze vestiging in een lacune te voorzien en daarom door het publiek byzonder gewaardeerd te worden. Waarom voeren we deze aktie? Deze aktie is er voor de mensen. Voor de bejaarden, de laagstbetaalden, de kinderen en vele anderen. We willen ook voor deze mensen recht en geluk. En. enig uitzicht op een goede toekomst. We willen daar om iets doen aan de verschrikkelijke bedreiging van onze toekomst. Daarbij willen we niet voorbij gaan aan onrechtvaardige en onjuiste situa ties nu. In feite vervullen we een rol, die de politieke partijen helaas laten liggen. Ze hebben geen kontakt meer met de bevolking, en kunnen dus moeilijk de mensen dienen. Daarom moeten ze achteraf bijv. voorlichtings avonden beleggen. Maar daar verge ten ze te luisteren naar de mensen. Dit vinden we wel begrijpelijk, maar erg jammer. Teveel leven we in een wereld, waar de mening van enkelen wordt gehoord. Zelf moeten we er voor oppassen niet dezelfde fouten te maken. We willen aan de milieubelastingsaktie werken omdat het een juiste en eer lijke zaak is. We willen gewoon de mensen helpen. Zelf hebben we er natuurlijk alleen maar werk en geen verdiensten aan. Tot slot nog iets over de voorlichtings avond van de KVP. Deze avond bleek voor ons niet de moeite waard om helemaal te blijven. Er waren nauwe lijks gewone mensen om te informeren Bovendien was het niet gemakkelijk om onze motieven goed naar voren te brengen. Dat was ook naar later bleek niet de bedoeling. Het moest 'n avond voor de provincie zijn en de aktiegroep zat er als franje. Overigens schuwen we een debat met de provincie niet We hebben de pro vincie er al voor uitgenodigd. Maar dan moet er ook voor en tegen afge wogen kunnen worden en moet het niet een eenzijdige voorstelling worden. Het aktiekomité MAN-Soest „Weiger de milieubelasting" Het bestuur vaji de afdeling Soest van de Partij van de Arbeid vindt het niet verantwoord woningen van de wonigbouwverenigigg St. Josepn nog langer leeg te latesn staan. In een brief aan staatssecretaris Schaefer van het depar tement van Volkshuisvesting maakt zy haar ongerustheid daarover bekend en vraagt zy met Spoed een beslissing te nemen. De inhoud luidt: „Het bestuur van de afdeling Soest van de Partij van de Arbeid doet, met verwijzing naar de brief door ons dis- tricts-kamerlid Jaap van der Doef aan u gericht (9 aug. j.1.) waaruit de si tuatie Molenstraat Soest u bekend is, een dringend beroep op u een vlotte afhandeling van de kwestie te bevor deren. Aan de Molenstraat staan thans ver scheidene woningen leeg, waarvan er een voor korte tijd gekraakt is ge weest. Gezien ook in Soest grote behoefte be- taat aan goedkope woningen komt het ons onverantwoord voor de nu leeg staande woningen nog langer onbe woond te laten en de buurtbewoners nog langer in het onzekere te laten over de toekomst van hun straat en woonomgeving, die door leegstaande woningen slechts achteruit kan gaan. Jjuist daarom ons verzoek om spoed." De vrouwenorganisaties van Soest, verenigd in de Federatie V.V.H., orga niseren tesamen de kursus „Burgger- schapskunde" (ook wel genoemd „Mee doen"). Reeds een 60-tal dames gaf zich hiervoor op. Om nog meer dames tegemoet te komen zal de kursus niet 's middags maar in de morgenuren worden gegeven op woensdagen 24 en 31 oktober en de donderdagen 15 en 22 november a.s. van half tien tot 12 uur, in de demonstratiezaal van het gasbedrijf. Lange Brinkweg 49. De heer H. Borreman, gemeente-secre taris, heeft de leiding van deze kur sus. De kosten zijn zo laag mogelijk gehouden en bedragen ƒ4,voor de hele kursus. Tot 15 oktober is er nog gelegenheid zich op te geven bij mevrouw M. v. d Craats-v. Loo, Nieuwstraat 37, tel. 18470. Ook dames, die geen lid zijn van een vrouwenorganisatie zijn wel kom. Begin volgend jaar zal de vervolgkur- sus „Politieke Scholing" worden gege ven. Deze omvat 4 discussie-avonden. Nadere gegevens hierover volgen nog. Momenteel telt Soest/Soesterberg 25 scholen voor basisonderwijs. Op twee na waren al deze scholen j.1. donder dag door de schoolhoofden vertegen woordigd op de grote halfjaarlijkse vergadering van het convent. Er stonden diverse zaken op de agen da, met als voornaamste punt de - naar de mening der schoolhoofden - onbevredigende situatie rond de toe latingsprocedure tot het vervolgonder wijs. Scholen die voor de onderwijsvernieu wing hebben gekozen en daarin nota- bene van hogerhand gesteund worden, vinden de huidige onderzoeksmetho- diek als een barrière op hun weg. Op indringende wijze werd door de aan wezigen over deze materie gediscus- siëerd, waarbij diverse standpunten over hoe het dan wèl zou moeten naar voren kwamen. Er zal kontakt gelegd worden met de andere conventen in de regio om de eigen ontwikkeling van het basisonderwijs veilig te stellen. Aan het einde van de vergadering vond de bestuursverkiezing plaats. Met grote meerderheid van stemmen werd voorzitter C. M. A. Bakker als zodanig herkozen, terwijl ook de heer J. A. van de Velde opnieuw als secre taris zal fungeren. Het secretariaat blijft dus: Breeschotenlaan 6 te Maarn. Verder bestaat het bestuur het ko mende cursusjaar uit de heren L. Overhoff (2e secretaris), J. F. Sprink, J. Rosing, H. T. I. Krops en H. Knol. Men verzoekt ons opname van het volgende: Bent u ook voor vernieuwing? Dat is een vraag die u in deze tijd van alle kanten te horen krijgt. Alles van vroeger moet weg en een nieuwe aanpak is nodig. Zekerheden bestaan niet meer, normen zijn ongeldig ver klaard. Een ieder moet maar leven zo hij zelf verkiest. Ik ben toch baas over mijn eigen leven? Deze dingen werken ook door in het politieke leven van land, provincie en gemeente. En u allen krijgt er al meer mee te maken. Het gaat u allen aan. Is er dan geen enkele norm meer waarnaar we ons leven hebben te rich ten? Ook in de politiek? Als u iets weet van het G.P.V., dan zal u bekend zijn dat zij die norm wel kent en allen oproept daarnaar te le ven. Die norm vindt u in de Bijbel - de Heilige Schrift - het Woord van God. Daarin vindt u de regels, ook voor het politiek handelen, aangegeven. Wilt u weten hoe dat ook voor de plaatselijke politiek van toepassing is? Kom dan op 11 oktober a.s. naar de openbare vergadering, waar gesproken zal worden over „een nationaal Geref. Gemeentepolitiek". (Zie advertentie in dit blad). BRANDNETELS. - Ik lijd al jaren aan migraine. Verschillende middelen blij ken in de praktijk toch niet te helpen. Van een kennis hoorde ik, dat een af treksel van brandnetels misschien zijn nut zou kunnen hebben. Is dit een fabeltje of berust het op waarheid? Antwoord: Brandnetels bevatten veel kalk, ijzer en nog diverse andere be langrijke mineralen, en wat speciaal van. belang is: ze behoren tot de zeld zame planten die veel vitamine D be vatten. Het is bekend, dat deze vita mine vooral voor de vorming van de beenderen en voor de assimilatie van de voedingskalk belangrijk is. Velen hebben in geval van verstopping baat bij brandnetels gekookt in melk. Het beste zijn de jonge brandnetels in het voorjaar. De melk moet men geregeld 's ochtends op de nuchtere maag drin ken. Zij helpt ook goed tegen het op geven van gal, gepaard met migraine. Hoewel het hier maar een heel eenvou dige methode betreft, heeft ze al dik wijls haar nut bewezen. Ook werken brandnetels goed als men ze rauw (sap, brei of sla) eet, want ze hebben een gunstige uitwerking op het bloed. Verder helpen brandnetels (op ver schillende manieren gereedgemaakt) voor vele andere kwalen en ziektes. Indien het e.e.a. u interesseert raden wij u aan het doek „De Kleine Dokter" te lezen, door A. Vogel, uitg. Biohorma 1970, Elburg. Bovenstaande gegevens hebben wij ook hieruit. Dit homeopa thische boek is reeds in de 20e druk, waarvan reeds 6 Nederlandse. De oudste biljartvereniging in het District Eemland, de vereniging Zooine- heuvcl, vierde zaterdag haar veertigjarig bestaan met o.a. een receptie in het clublokaal het Natuurbad-Restauramt. Aan het einde van de geslaagde receptie kon voorzitter Habes van de jubi lerende biljartvereniging met enige trots melding maken van het feit dat de genodigden, die van te voren op de hoogte waren gebracht dat het bestuur graag cadeau's onder couvert zou ontvangen, gezamenlijk ƒ425,byeen had den gebracht voor het „Burgemeester Bentinckfonds", een stichting, die des tijds in het leven werd geroepen om de sportbeoefening voor de minder- validen in Soest te bevorderen. in Hotel Hamdorff, Laren NH dd 6 en 7 oktober 1973 van 11-18 uur. Gratis taxatie van Uw eigen antiek. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 35.000 stuks in prijzen van ƒ16,75 tot ƒ18,00. Middenprijs 17,60. Prijs per kg 2,75. „Wij mensen die zich mogen verheu gen in 'n uitstekende gezondheid" zei de heer Habes in zijn dankwoord, „zijn blij zo'n bedrag te kunnen overmaken voor onze mindervalide ingezetenen van de gemeente Soest" Wethouder K. de Haan was een van de eerste die zijn gelukwensen kwam aanbieden. Hij prees de jubilerende vereniging voor haar volhouden, ook nadat haar clublokaal, het Restaurant .Zortneheuvel" wegviel en later ook het volgende clublokaal „De Soester Duinen". Burgemeester mevrouw Mr. J. M. Oor ver Haaften alsmede hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer, wensten wegens vakantie schriftelijk geluk, Namens de Kon. Ned. Biljart Bond sprak de heer "Vorenkamp, voorzlt.er van het Gewest „Het Oosten". Hij me moreerde de oprichting en stak de lof trompet over de mensen van het eerste uur waarvan een der initiatiefnemers, de heer A. F. Stalenhoef (nog steeds erelid van de vereniging), aanwezig was en zijn hulde strekte zich ook uit tot de heren Dijkstra en Visser. Dat de heer Spijker erevoorzitter was van het District Eemland (en oudvoorzitter Van Zonneheuvel) bewees dat de vereni ging goede organisatoren had voortge bracht Ook werden de heer en mevr. Van Reems in de lovende woorden be trokken als hospes en hospita van de vereniging. Namens de Biljartbond overhandigde de heer Vorenkamp de Zonneheuvel-voorzitter een plaquette. Namens de Kon. Ned. Biljartbond wordt voorzitter Habes gefeliciteerd door de heer Vorenkamp. De heer Deijs, voorzitter van het Dis trict Eemland. kenmerkte de jubile rende vereniging als een club, die voor iedereen openstaat en die toernooien houdt, die andere clubs niet durven te organiseren. Ook is het een vereniging, die de biljartsport heeft „opgehaald" uit de kroegsfeer zei de heer Deijs. De heer Korzelius van de B.V. Leus den. een der jongste verenigingen uit het District, maakte gewag van he' feit, dat men op een der eerste com petitieavonden in Districtsverband, toen mer. tegen Zonneheuvel een uitwed strijd had gespeeld, getroffen was door de sportieve sfeer welke er in de ver eniging Zonneheuvel bestond. Het was vooi hun vereniging een feest om ook in de komende competitie weer naar Soestduinen te gaan In zijn dankwoord aan het einde van de receptie bedankte de voorzitter de drie sprekers, die lovende woorden hadden uitgesproken over de hoofden van de bestuursleden. „Ik ben er trots op van deze vereniging voorzitter te mogen zijn. Wij zijn wel oud in dienst jaren maar jong van hart!" Hij benadrukte het feit, dat Zonne heuvel een vriendenclub was en dat men ook in toekomst klaar zou staan voor zowel de biljartbond alswel het District Eemland. Voor het komende jaar werd inmid dels het Nationaal Kampioenschap an ker-kader eerste klasse aan „Zonne heuvel" ter organisatie toegezegd! Van maandag 1 tot en met donderdag 4 oktober zullen in het Natuurbad de finales vierde klasse libre worden ver speeld. Donderdag, om half acht, is de finale. Onder de velen op deze receptie zagen we o.a. afgevaardigden van de Soester Zakenkring, het Bentinckfonds, bonds- ridder W. Rouwhorst uit Amersfoort en afgevaardigden van de biljartver enigingen BVS (Soesterberg) de Stoot troepen (Soest), Leusden, VVV (Amers foort), Magneet (Spakenburg), VOL (Amersfoort), B '67 (Amersfoort), Prin cesse (Nijkerk), de Vergulde Wagen (Amersfoort), Vinkenborg (Barneveld), De Kamp (Amersfoort) en Leusder- kwartier (Amersfoort). Van-de oud-voorzitter de heer A. Spij ker, die door ziekte was verhinderd persoonlijk aanwezig te zijn, werd een prachtige biljartbeker ontvangen, die de bestemming kreeg van jaarlijkse kampioensbeker. De voorzitter van de Soester Biljart vereniging de heer Habes reikte tij dens bet lustrumfeest de beker uit voor- het clubkampioenschap aan de heer C. Maas. Tot en met 14 oktober kunt U in de Zonnehof in Amersfoort de collektie poppen nog zien, die in het bezit zijn van Koningin Juliana. Ook uit andere verzamelingen kan men poppen be wonderen en tal van leuke en mooie dingen, die met poppen in verband staan. Ook het sprookjesboek van Ko ningin Fabiola en de poppen behorende bij Paulus de Boskabouter. Echt alles de moeite waard om te gaan bekijken, vooral nu we met 1 voet in de regenplassen van de herfst ko men te staan. Voor de fotografen onder U weer een buitenkansje! Op zaterdag 6 oktober zullen in de provincie Utrecht vele molens draaien en hieraan is een lan delijke fotowedstrijd verbonden van wege de NATIONALE MOLENDAG. In onze streek zult U de wieken zien draaien in de volgende plaatsen: Koc- kengen, Abcoude, Westbroek, Tienho ven, Loenen a. d. Vecht, Groenekan. Wijk bij Duurstede, Lopik, Veenendaal en Rhenen. Wij adviseren U uw inzen ding te doen toekomen aan de Werk groep Nationale Molendag 1973, Heren gracht 75 b te Amsterdam 1001. Een leuke opdracht lijkt ons! „Grenzeloos vrij". „Kunnen we gaan en staan waar we willen? Kunnen we gemakkelijk een paar dagen de grens over? Ja, dankzij Benelux zijn we grenzeloos vrij." Aldus de aanvang van een goed verzorgde uitgave van een boekje over onze Benelux Over deze drie-eenheid tal van bijzonderheden, tips en kaartjes, die U een beeld ge ven van de mogelijkheden voor een korte of langere vakantie, die U in het naseizoen kunt houden, of misschien al kunt uitstippelen voor volgend jaar. In ieder geval is dit een boekje om aan dachtig en gezellig door te kijken en te lezen, waarbij genoeg adressen voor meerdere informatie of documentatie wanneer een speciale streek of gebied U mocht interesseren. Met deze 55 bladzijden komt U tot nieuwe plannen. Bij onze WV verkrijgbaar. De vraag naar geopende kastelen blijft bestaan, maar helaas gaan vele van deze bouwwerken met het einde van september dicht. U kunt echter nog bezichtigen: Huis Doorn te Doorn tot en met 31 oktober. Ma. t.m. za. 9-12.30 en 13.30-17:00, zo. 13.00-17.00. Haarzuilens Kasteel De Haar van 15 okt. t.m. 14 nov. ma. t.m. za. 9.00-12.00 en 13.30-17.00, zo. 13.30-17.00. Oud Zuilen (gem. Maarssen) t.m. 14 nov. di. t.m. za. 9.00-12.30 en 13.30-17.00, zo. 13.30-17.00. Een folder over bezienswaardigheden, musea en kastelen in onze provincie ligt op ons kantoor voor U klaar. Wie geeft is een gelukkig mens, hij komt tegemoet aan iemands wens. Daarom... de KADOBON. VW ver strekt ze! Op maandag 8 oktober a.s. organiseert het Humanistisch Verbond een bijeen komst voor leden en belangstellenden in het gebouw van de openbare biblio theek aan de Alb. Cuijplaan te Soest. Drs. Albërt Nieuwland, socioloog, zal een lezing met diskussie houden over het onderwerp: „De mens als toneel speler". Aanvang 20 uur, toegang vrij. Styled by Hellofo Modieus sportief Torenstraat 5 - Soest „Bij de Oude Kerk" (Lid modegroep Garant International) Met twee gloednieuwe onderdelen, de jeugdbrandweer en het spel-spelen-spul heeft de staf van de Stichting Jeugd werk met ruim dertig vry willige me dewerkers het winterprogramma nu in kannen en kruiken. Vanaf maandag 8 oktober a.s. kan de jeugd deelnemen aan vele activiteiten, die zich niet alleen in het clubgebouw De Dubbeldekker afspelen, maar ook in het Dorpshuis en in de nieuwe brandweerkazerne aan de Luit. Kop penlaan. Nieuw is de jeugdbrandweer, bestemd voor jeugdigen vanaf elf jaar. die op woensdagavond van 19.00-20.30 uur in structies zullen ontvangen van de Vrij willige brandweer in de brandweerka zerne. Een tweede nieuw programmapunt is het „spel-spelen-spul" op zondagmid dag, van 14.30-16.30 uur, in De Dub beldekker, waar allerlei spelen gereed zullen staan als sjoelbak, voetbalspel enz., zodat vervelende kinderen op winterse zondagen niet meer hoeven voor te komen. Ook het volksdansen gaat weer van start, elke veertien dagen op woens dagavond, maar nu in zaal E van het Dorpshuis (19.30-21.00 uur). Het programma vermeldt verder knut selen voor kleintjes op maandagmid dag (16.00-17.30 uur); handenarbeid- tekentechniek op maandagavond (18.30- 20.30 uur); werken met metaal op dins dagavond (19.00-20.30 uur); jeugd- e.h.b.o. op woensdagavond (18.30-20.00 uur); werken met hout op donderdag avond (19.00-21.00 uur); disco-drive-in op vrijdagavond (19.3023.00 uur) in zaal E van het Dorpshuis; zaterdagmorgen: instuif (10.30-12.30 uur) en zaterdag middag: vliegtuigmodelbouw (14.00-16.00 uur). Met uitzondering van het volks dansen en de disco drive-in kosten alle activiteiten 35 cent. Behalve dit vast omlijnde programma voor het komende seizoen zijn er nog enkele incidentele activiteiten, zoals een kermis op vrijdag 5 oktober voor de bewoners van „Sterrenberg"; een welkom aan St. Nicolaas in samenwer king met de Middenstand op zater dag 17 november; een kerst-inn en andere plannen waarop de Stichting naarstig zit te broeden. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 Wij lessen in OPEL RECORD - OPEL KADETT - DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ GedipL V.A.M.O.R. - M.R.L - F.N.O.P. Tevens verlenging van uw rybewys.

Soester Courant | 1973 | | pagina 11