pr Schilderes Nel van der Lingen exposeerde in Soest Concours - hippique siiox horr/L INCLUSIEF: volautomatische ESS0 BENZINE GARAGE VAN DOLDEREN super^'cleaner Chrysler 2 Litres versnellingsbak en nog veel meer, kijkt u maar! Voor geboortetegels 725 gulden gestolen van de Gemeentehof Haarverzorging van wortel tot punt ESS0 bestrijdt kracht- verlies! Tank daarom Esso-Servicenter Beukenlaan Bibliotheek enqueteert bezoekers Jesus People in „In de Ruimte" Kamerconcert in Artishockgebouw Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers Portefeuille terug, geld verdwenen Geslaagd Loslopend vee heeft u wel eens haast? hinnenéénuur! gratis super i w uw kleding "beste behandeling die er is Burgemeester en Wethouders bezochten het Duitse Soest Zandgat Postweg Soesterberg Verkeerslichten Beckeringstraat-Biltseweg Gevonden voorwerpen Vleesverkoop Officiële mededelingen Wet Ruimtelijke Ordening Wet Ruimtelijke Ordening Geen spreekuur Burgerlijke stand Soester Courant van donderdag 4 oktober 1973 aansluiting ;seweg met De voorganger van de Evangelie-Ge meente „In de Ruimte" bezocht vorig jaar hun kerk, genaamd Calvary Cha- pel, waar iedere avond een dienst wordt gehouden met 2000 jonge mensen, waarvan het merendeel hip pies zijn. Peter en Hanneke Jacobs, Rush en Karen Lafferty, vormen samen de Marsha Stevens, Wendy Carter en „Children of the Day", naar 1 Thes- salonicensen 5 5, „want gij zijt kinde ren des lichts". Omdat Christus hen een nieuw leven gaf, wil deze groep van het Licht, Christus, getuigen door middel van de muziek. Hun liederen' variëren van klassiek tot folk. De groep begeleidt zichzelf op piano en gitaren. De „Children of the Day" zijn o.a. bekend geworden door t.v.-opnamen aan de Amerikaanse westkust met Pat Boone; optredens bij Kathryn Kuhl- man, op Explo '72 en konserten met Dale Evans in Chicago. In Nederland zal de groep t.v.-opnamen maken met de E.O. en spelen op de One Day op 13 oktober in Utrecht. Het is de twee de keer dat zij konserten in Europa houden; deze maal in Noorwegen, En geland, Duitsland, België en Nederland. Hun zang en muziek is van een hoog gehalte. Men wordt verzocht om uiter lijk kwart voor acht aanwezig te zijn. fv - -T SOESTERBERGSESTRAAT 44 SOEST-ZUID - TEL. 02155-12045 In het kinderhuis Kinabu te Soester- berg werd uit een niet afgesloten kast op de kamer van groepleidster mej. G. T. (19) een bedrag van 725 gulden weg genomen. De onbekende dader liet geen sporen achter. bij BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155- 16835 U bent van harte welkom. Het bestuur van de openbare leeszaal en bibliotheek houdt op het moment een enquete onder de bezoekers over het bibliotheek-gebruik. Op het be schikbaar gestelde formulier worden een zevental vragen gesteld, o.m. over de frequentie van het bezoek aan de bibliotheek, hoeveel boeken men per keer meeneemt en of men tevreden is over het boekenbezit. Indien men daar niet over tevreden is, dan kan men gespecificeerd opgeven wat er naar de mening van de geënqueteerde ontbreekt; romans en/of studieboeken. Buitendien kan men nog andere op merkingen kwijt over het boekenbezit. Verder wordt gevraagd of men te vreden is over de openingstijden, wel ke wensen hierover bestaan; of men tevreden is over de service en neen, waarom niet. De geënqueteerden worden ingedeeld naar leeftijd; tot 20 jaar, van 20 tot 40 jaar, van 40 tot 60 jaar en 60 jaar en ouder. Ook wordt gevraagd het be roep op te geven. De enquete startte deze week en zal minstens een maand duren. De animo om het formulier in te vullen is bij zonder groot. Woensdagavond 10 oktober zal een muziekgroep van 6 jongelui uit Los An gelos, die behoren bij de echte Jesus People, een konsert geven in de Schaaps kooi van „In de Ruimte", KI. Engendaalweg 52. BURG. GROTHESTRAAT 68 SOESTDIJK - TELEFOON 02155-12330 bloemen. Een bijzondere liefhebberij is het vervaardigen van medaillons, klei ne schilderstukjes die soms in enkele uren gereed zijn. Daarnaast ook kerst kaarten. Een derde prijs kreeg zij met haar „Dorpje aan de rivier", dat ingezon den werd naar een t.v.-expositie. De „Poffertjeskraam" kreeg een eervolle vermelding op een tentoonstelling van AltiVaria in Utrecht. Zes jaar geleden begon zij met deze hobby, toen zij in Lage Vuursche woonde. Haar „doek" bestond toen uit boardplaatjes. Daarvoor had zij zich hieraan nooit gewaagd; wel fanta seerde zij met „lapjes" en beschilderde zij klerenhangers en een broodplank in een soort hindelopen-stijl. Voor mevrouw Van der Lingen was dit de eerste overzichtstentoonstelling. Zij voelt er wel voor het meer te doen maar vind het moeilijk daarvoor een geschikte ruimte te vinden. Als be woonster van „Soesterduinen" (met Nel van der Lingen haar echtgenoot bewoont zij de flat 007) greep zij met beide handen de mogelijkheid aan, daar te exposeren. De afdeling Soest van de U.V.V. zou graag in kontakt komen met nog en kele nieuwe medewerksters voor de bloemen- en fruitdienst in het Zie kenhuis Zonnegloren, voor bejaarden- vervoer naar de sociëteit op donder dagmiddag in de zaal van de Emma- kerk en voor de verkoop van Kinder postzegels op het Postkantoor. De werkzaamheden worden besproken en ingedeeld op de kontaktmiddagen, die elke tweede maandag van de maand gehouden worden in het Oran je Hotel (8 oktober en 12 november e.k.); aanvang 14.15 uur. Ieder, die belangstelling heeft, is wel kom. Men kan zich ook aanmelden bij de secretaresse: mevrouw E. Busch- Kaper, Plasweg 34, Soest, tel. 13722. De 18-jarige kellner H. v. d. B. uit Soest kreeg via de post zijn porte feuille terug die hij miste nadat hij op de Birkstraat boodschappen had ge daan. In de portefeuille zaten nog alle papieren van de eigenaar, echter niet meer de 400 gulden waarmee v. d. B. op pad was gegaan. Hij merkte dat hij zijn portefeuille kwijt was, toen hij na het betalen van zijn boodschappen aan de kassa, buiten stond. De gouw- dief was hem echter voor geweest. Op het postpakketje stond uiteraard niet de naam van de afzender. Aan de Universiteit te Nijmegen slaag de voor het 'doctoraal examen in de Pedagogiek onze oud-plaatsgenoot de heer P. F. Kagenaar. Op de Jachthuislaan werd door de po litie een loslopend paard opgevangen en op de Kleine Melmweg werden een tiental koeien met behulp van enige burgers in een wei gedregen. magie cleaning van super cleaner is een weldaed voor al uw kledingl perfekt gereinigd, «tuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd gp ons adres koningsweg 16 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen bet ons nummer 14302 pioniers in.textielreinigmg koningsweg 16 en koninglnnelaan 42 Onder niet al te beste weersomstandig heden werd zondag een concours-hip- pique verreden in de manege De Birkt aan de Birkstraat. Een der deelnemers in actie. A.s. zondagmiddag 7 oktober, aanvang drie uur, wordt in het Artishockge bouw aan de Steenhoffstraat een ka merconcert gegeven waaraan medewer king verlenen het vioolduo Gillis Com- brink en Helga Don. Beiden zijn als leerlingen van Herman Krebbers aan het Amsterdamse Mu- zieklyceum afgestudeerd en traden reeds verscheidene malen met succes op. Zij zullen werken uitvoeren van Willem de Fesch, Christiaan Wolff, Orlando di Lasso, Will Eisma, Luigi Boccherini, Max Reger, Marius Flot- huis, Johann Vierdanck en Béla Bar- tok. Voor de kinderen is er, eveneens aan vangend drie uur, een poppenkast voorstelling verzorgd door Gemma en Ronald de Zeeuw. 2 Werken van de schilderes op de expositie. De burgemeester heeft, samen met de heer K. de Haan en de heer Th. Peet, een bezoek gebracht aan het Duitse Soest. Ten eerste om kennis te maken met de stad en haar vertegenwoordigers en ten tweede om de Duitsers uit te nodi gen - in het kader van de twee-jaar lijkse uitwisseling - om in 1974 in Nederland te komen. De sportuitwisseling zal in beginsel plaatsvinden op het eerste weekend na Hemelvaart (25/26 mei). Eind oktober, begin november zullen enkele vertegenwoordigers uit Duits land naar Nederland komen voor de definitieve afspraken. Om meer speel gelegenheid voor de jeugd in Soesterberg te realiseren heeft het college van burgemeester en wet houders onlangs Gedeputeerde Staten van Utrecht gevraagd het zandgat aan de Postweg te Soesterberg te mogen inrichten als speelterrein voor de jeugd. Helaas blijkt uit het antwoord van G.S. dat de provincie het terrein blijft reserveren voor opslag van caravans, autowrakken, bouwmaterialen e.d. Chrysler 2 Litres de top van de Franse Chrysler-iijn. Inclusief alles wat u van een moderne klassewagen verlangt en dat tegen een ongeloofwaardig lage prijs. twee erg fijne slaap-fauteuils bekleed met prachtige stof/aeralon en veel plaats voor vijf -personen. Inclusief alle mogelijke geneugten als: ruitewissers met 2 snelheden, elektrisch klokje, jodium-verstralers, achteruitrijlampen, kindersloten op de achterportieren, toerenteller, sigare- aansteker, enfin noem maar op. Maar ook inclusief het vinyl dak. 1981 cc - 110 DIN pk - top 170 km/uur. slaapstoelen en nog veel meer Interieur-verfijningen. 1639 cc - 80 DIN pk - top 160 km/uur." Chrysler 2 Litres, v.a. f. 13.616 Inclusief de motor van 1981 cc en 110 DIN pk, die In vele rallye's het succesvolle prototype de Simca CG naar talloze overwinningen voerde. Inclusief vier bekrachtigde schijf remmen en een remkrachtverdeler op de achterwielen. Inclusief éen voorruit van gelaagd glas, een onvervormbaar passagiers-comparti ment en een verwarmde achterruit. Inclusief veel rij-comfort dat zich o.a. uit in de zeer felle acceleratie van 0 tot 100 km/uur in 13,1 sec. en een top van 170 km/uur. Maar ook inclusief veel binnencomfort (en dat vindt u ook terug in -de Chrysler 160/ 180 met handgeschakelde bak): Chrysler 160*, v.a. f. 11.123 Met handgeschakelde versnellings bak. Inclusief dezelfde royale binnen» .afmetingen van de Chrysler 2 Litres, plaats biedend aan 5 volwassenen. Geen "uitgeklede auto", maar zeer compleet uitgerust met -dezelfde veiligheidsaspecten als -de 2 Litres. Ook inclusief b.v. radiaalbanden, Chrysler 180, v.a. f. 12.159 De nog snellere uitvoering van de 160. Inclusief zalige voor-fauteuils, toerenteller, benzinemeter,- klokje, sigare-aansteker, dagteller, enz. Inclusief (net als de 160) de uiterst betrouwbare en soepele nauwelijks onderhoud vergende krachtbron en de imposante kofferruimte van 400 dm3. 1812 cc - 100 DIN pk - 170 km/uur. CHRYSLER 160/180/2 Litres INCLUSIEF ONZE SERVICE Tegen meerprijs ook automatisch Prijzen incl BTW, af importeur. Gisteren exposeerde de zondagschilderes Ne* van der Lingen (70) voor een beperkt aantal genodigden en voor de bewoners van het verzorgingsflat De Soesterduinen aan de Soesterbegrsestraat een 40-tal van haar werken, die zjj de afgelopen zes jaren maakte. GEBOREN: Ronald Adriaan Johannes, zoon van W. T. Pot en J. van de Vel den. Olaf Alexander, zoon van R. F. Jongbloets en W. Geelhoed. Ta mara, dochter van H. van Remmerden en S. van den Brink. Odette, doch ter van J. P. van Velsen en G. H. H. van den Broek. Astrid, dochter van H. v. Eembergen en G. J. M. Duijst. Misja, dochter van H. van Altena en J. A. S. van Loenhout. Edwin, zoon van C. A. Zijderveld en J. L. Jonkers. Sylvia, dochter van H. D. G. Regter- schot en N van der Struik. Mijanou- Dylanie Angela. dochter van H. K. J. J. van Dijk en M. P Kramer. Jani- ne en Tessa, dochters van J. A. van den Bedem en A. J. van de Kuilen. GEHUWD: Johannes Cornelis Philip- pus Boer en Emmy Maria Monica van der Zant. Chun Wah Leung en Chung Foon Wong. Cornelis Maria van Oostenrijk en Johanna Janneke van der Meulen. Joannes Petrus van. Vulpen en Geertruida Maria Jan neke van Dorresteijn. Christiaan Robert Maas en Christine Arnolda Goede. Leonardus Jozef Boerhof en Nelly Janna Pieters. ONDERTROUWD: Lodewijk Francis- cus Reijse en Johanna Adriana La Ri- vière. ichard Narminga en Willemke Janna van Utrecht. Roelof Martin Hoff en Pauline Anna Maria Nicole Buurman. OVERLEDEN: Henricus Matthias Kemp, weduwnaar van J. G. Peters. Wilhelmina Catharina Prater, weduwe van C. C. Keja. Aartje Hordijk, we duwe van H. Stuip. Bernard Gijs- brecht van den Broek, echtgenoot van E. Schwarze. Hermanus Slot, echt genoot van A. E. M. Borchert. De verkeerslichten bij de van de Beckeringstraat-Biltseweg de provinciale weg Maartensdijk-Baarn zullen in de week van 8 oktober in werking worden gesteld. De installatie is op werkdagen in bedrijf van 's mor gens zeven tot 's avonds tien uur in de weekenden van acht uur 's mor gens tot tien uur 's avonds. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: damesvest, gymbroek en gymschoenen, bankbiljet, damesfiets, want, portemon- naie met inhoud, plastic capuchon, bromfiets, regenjas, 3 taalboeken, da meshorloge, hond, kinderbril, poes, kinderfiets, handschoen en een paar schoenen met sokken. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het politiebureau, op woensdag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlichtin gen worden verkregen. Kijkdag gevonden fietsen A.s. zaterdag 6 oktober Is er bij de politie „kijkdag van gevonden fiet sen". Van 14 tot 17 uur kan men daar voor terecht achter het politiebureau aan de Van Weedestraat. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 231 tot en met 360. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan Ver. Ned. Brouwerijen Breda-Oranje- boom N.V., Oranjeboomstraat 2-28, Rotterdam op haar daartoe gedaan ver zoek. op grond van het bepaalde in arrikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van opslagruimte op het perceel, gele gen aan Amersfoortsestraat 78b, kada straal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3403. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijke bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking hébbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 4 oktober 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maakt, ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat door de Raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 20 septem ber 1973. afdeling I, nummer 5545, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor een gebied tussen de spoorlijn Utrecht-Baarn, de Albert Cuyplaan, de Talmalaan en de Molen straat en de tracé's van de Weg over de Eng en de centrumweg (een en an der zoals het was opgenomen in het ontwerp van het bestemmingsplan „Kerckenlandt"), welk gebied op de bij het raadsbesluit behorende tekening met een grijze kleur is aangegeven. Het bovengenoemde besluit ligt met ingang van 8 oktober 1.973 voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling I (geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur) ter inzage. Soest, 4 oktober 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Aan haar kunst heeft mevrouw P. H. van der Lingen-Van Daalen, zoals zij officieel heet, nog geen cent verdiend. Dat was ook niet direkt de bedoeling, maar het schilderen heeft haar toch wel zo gegrepen dat zij nu alweer eni ge jaren les heeft van de Bilthovense schilderes Jo de Recht. In de geëxposeerde schilderstukken is dat duidelijk te zien, alhoewel de „grnndma - moses - stijl", gehandhaafd blijft. Zo ook het kleurgevoel dat bij zonder in het oog springt. Buiten dat ls zij, min of meer tegen het advies van haar lerares in, niet wars van eksperiment. Bij enkele stukjes maakte zij gebruik van een plamuurmes en de resultaten zijn bijzonder geslaagd. Inspiratie doet zij overal op, geen on derwerp laat zij liggen. Soms wordt er vooraf een schetsje gemaakt, maar meestal wordt direct het penseel ge pakt. Haar oeuvre omvat alles wat zij tegenkomt; van clown tot vogeltjes, landschappen, kinderspeelplaatsen en De wethouder van Openbare werken, mevrouw M. C. P. Walter-van der Togt, is verhinderd op donderdag 11 oktober a.s. haar gebruikelijke spreek uur te houden. grote collectie bij Mevr. Soederhuipen Dorrestelnweg 1 - Tel. 02155-19317

Soester Courant | 1973 | | pagina 7