Meteoren Olympia 4-5 Sportnieuws 9,95 7,20 10,85 7,95 Sportzaal aan cle Ossendamweg half november gereed SALONTAFELS L MN m WEERD Vervolg Sport Soest won van Amersfoortse Bovs en handhaaft koppositie Ook a.s. zondag weer winstkansen Winst voor Olympia/Parade-dames Dames verslaan in spannende strijd Atlantic Herenkostuum-service aösöa. eiken boerentafels Soester politie won met 1-3 van Zeist Shot behaalde gelijkspel tegen koploper VEV 2 Nieuwe schaatsvereniging „Eemland" Zaterdagvoetbal Opstellingen SEC-elftallen Oostellingen V.V.Z.-elftallen <^^>v Bij aankoop van Klaverjassen k.v. De Meteoren Tennisvereniging Soest-Zuid sloot seizoen Zondag op Birkhoven: S.C. Amersfoort - Excelsior Soester Courant BOORDEVOL SOESTER NIEUWS Soester Courant van donderdag 11 oktober 1973 De bouw van de sportzaal aan de Osscndamweg, hoek Oude Utrechtsewcg, vordert gestaag en zal naar alle waarschijnlijkheid over ongeveer zes weken in gebruik genomen kunnen worden. Oorspronkelijk was de opening gepland aan het begin van het nu lopende schooljaar, maar doordat twee maanden later dam bedoeld met de bouw begonnen kon worden is ook de in gebruik neming twee maanden vertraagd. Door Amersfoortse Boys jn de uitwedstrijd met 2-1 te verslaan handhaafde Soest haar eerste plaats óp de standenlijst. Met tien punten uit zes wed strijden en een doelsaldo van 14 voor en 3 tegen bewijzen de Soesters het dit jaar veel beter te willen doem, d«m in de vorige competitie. A.s. zondag komt deze koppositie nauwelijks in gevaar. Tegenstander FAK staat op de voor laatste plaats met 8 voor en 13 tegen doelpunten en de Soest-voorhoede zal, normaal gesproken, dat negatieve aantal verder moeten kunnen opvoeren. Een en ander vertelde de wethouder van sportzaken, de heer K. de Haan bij een rondleiding door de nu reeds ver afgebouwde zaal. Hij roemde daar- bij de samenwerking met de bouwer van het complex, de Hollandse Bouw Combinatie N.V. uit Den Haag. Architekt van het geheel 'is de heer A. A. Bos uit Baarn. Vorig jaar sep tember keurde G.S. het door de raad beschikbaar gestelde krediet, groot 842.000 gulden, goed. Dit krediet was bestemd voor de bouw-, inrichtings- en bijkomende kosten. In totaal, met de grond mee, kostte deze zaal ruim 1.2 miljoen gulden. De zaal heeft een oppervlakte van 16 bij 28 meter en een hoogte van 7 me ter. Er zijn twee kleedkamers met wasruimte, welke door middel van 'n schuifwand in tweeën gedeeld kan worden. In de wasruimte is bovendien een voetenwasplaats en verder zijn bij de kleedkamers toiletten. Het gebouw bevat verder een hal met personeel ruimte, een vergaderruimte en in de sportzaal een toestellenberging en een kleine tribune. De warmte in de zaal komt vanuit het plafond. De zaal krijgt een naadloze rubber vloer, van een nieuw procédé, de zgn. Pulastic- vloer. Bijzondere aandacht werd be steed aan een goede akoestiek. De zaal zal overdag o.m. gebruikt worden door de lagere scholen welke in Soest-Zuid gevestigd zijn. In de avonduren is hij beschikbaar voor sportverenigingen en met name de badmintonvereniging Selby en volley balverenigingen zullen er gebruik van gaan maken. In de zaal kunnen vier badmintonbanen uitgezet worden, die voldoen aan de eisen om er competi tiewedstrijden op te spelen. Voor de volleyballers komt er één wedstrijdveld, terwijl er voor volleybal training meer mogelijkheden zijn, doordat daarvoor in de lengte van de zaal een net kan worden gespannen. De kleine tribune biedt plaats aan 120 toeschouwers, die dan wel in luxe kuipstoeltjes kunnen zitten. De verga derruimte kan dienstdoen als kantine en de outillage daarvoor wordt aan gebracht. Buiten het gebouw komt een parkeer plaats voor 16 auto's en voldoende stallingsplaatsen voor fietsen en brom mers. Vermeldenswaard is bovendien dat het gehele gebouw, tot in alle facetten, toegankelijk is voor minder- validen; er zijn geen drempels en de deuren zijn op goede breedte. Als de bouw achter de rug is, zal de gemeentelijke plantsoenendienst een groenvoorziening aanbrengen. De op het terrein staande bomen werden ge spaard. Een hoek van de ruime sporthal die haar voltooiing nadert. Dan moet er wel beter gespeeld wor den dan afgelopen zondag, die welis waar een spannende strijd opleverde, maar wat voetballen betreft, nauwe lijks het aanzien waard was. Toch begon Soest goed met vlot lopen de aanvallen via Paul Dorrestein, Baardman en Uijens. Het leverde geen resultaat op en er kwamen weinig schoten op doel uit voort. Het peil be gon daarna te zakken en dat leverde de Boys een licht overwicht op. Door matig voetbal kwamen ook zij nauwe lijks tot een gevaarlijk schot. Dat duurde tot zeker de 20ste minuut, maar toen stond keeper Kamphorst op zijn post. Na een half uur spelen krec; Soest voor het eerst een goede kans op een voorsprong. De door Baartman goed genomen vrije trap werd echter door de boys-keeper gestopt. Tot de rust sukkelde beide elftallen verder; aan beide zijden werden veel overtre dingen begaan en de scheidsrechter had handen vol werk om de zaak in bedwang te houden. Na de rust begon Amersfoort met een overwicht en Soest kwam danig in de verdrukking. De verdediging, met Brandes aan het hoofd, wist alle ge vaar echter te keren. Een goed geno men vrije trap ging rakelings over en alle overige schoten op zijn heiligdom werden door Kamphorst gestopt. Uit een min of meer verdwaalde Soes ter aanval kwam echter de stand op 0-1. Een voorzei van Paul Dorrestein werd door keeper Dielissen van de Boys verkeerd beoordeeld en Willy Uyens had alle tijd de bal in het doel te deponeren. Drie minuten later mocht Soest een penalty nemen, voor een door de scheidsrechter geconstateerd handsge- val. Baardman benutte de kans niet: zijn schot stuiterde van paal naar paal maar ging niet over de doellijn. Soest kreeg daarna toch weer wat meer vat op het spel en dat resulteerde in enkele fraaie en gevaarlijke aanvallen. Vijf minuten voor tijd kwam dan de toch wel verdiende goal. Een vrije trap van Dick Dorrestein belandde via de handen van keeper Dielissen bij Paul Dorrestein, die hard inkopte. 0-2. In de blessuretijd kwam Amersfoortse Boys door het benutten van een pe- nally nog op 1-2, maar de tijd was te kort om Soest te verhinderen de twee punten mee naar huis te nemen. Dat beide elftallen het publiek geen prettige middag hadden bezorgd kwam na afloop van de wedstrijd tot uiting, toen de belangstellenden met elkaar op de vuist gingen. Maar dat is weer een heel ander verhaal. In een spannende wedstrijd heeft het eerste damesteam van Olympia/Parade kans gezien ook de tweede wedstryd te winnen. Het tweede damesteam be reikte na een 2-0 achterstand nog een gelijkspel tegen het Spakenburgse Impala. Het eerste herqnteam verspeelde de volle winst in een twee uur durend volleybalgevecht tegen Spirit. Dames Olympia/Parade trad deze week aan tegen Atlantic uit Wychen. Vanaf het begin werd duidelijk dat Atlantic met offensieve bedoelingen naar Soest was gekomen. Een spannende set die gelijk op ging, maar Olympia trok uiteinde lijk aan het langste eind, 16-14. In de tweede set scoorde Marry Oudwater met keurig geplaatste smashes talrijke punten. Ook deze set werd door de Groentjes gewonnen. De derde set was in het begin voor de meisjes uit Wy chen. Toen de stand was opgelopen tot 6-10 en Els Hartog van Olympia met een ernstige enkelblessure het veld moest ruimen, gaf niemand nog om de winstkansen van Olympia. Alice Ka merbeek bleek echter een bekwaam vervangster. Met een aantal fraaie ac ties toonde de Olympianen karakter te hebben. Uit een schijnbaar verloren positie vochten zij zich naast en voorbij Atlantic en wonnen met 15-12 de der de en laatste set. Het tweede damesteam speelde een aanvankelijk rommelige partij. Twee nul achterstand was het gevolg. In de twee volgende sets toonden de dames duidelijk over meer conditie te be schikken dan de tegenstander Impala en zo werd het een verdiend gelijkspel. Overigene uitslagen bij de dames: SW 8-Olympia 7 0-3 Olympia 3-WH 1 2-1 Olympia 5-SVV 6 1-2 SVV 4-Olympia 4 3-° SVV 8-Olympia 5 0-3 Dc heren Het eerste herenteam heeft de volle winst tegen Spirit uit handen gegeven. Niet bijzonder hoogstaand maar wel uitermate spannend was de twee uur durende wedstrijd tegen de Amers- foorters. Olympia verloor de eerste set met 12-15, maar het herstel liet niet lang op zich wachten. De twee daarop volgende sets werden door Olympia met 15-6 en 15-8 probleemloos gewon nen en iedereen dacht reeds aan een regelmatige 3-1 overwinning. Spirit echter niet, dat met een enorme inzet terugvocht en de vierde set op zijn naam bracht. Een vijfde set moest de beslissing brengen. Olympia nam een royale 9-1 voorsprong maar plotseling stokte de aanval en kon Spirit naast Olympia komen, 12-12 Kennelijk schrokken de Soester heren hier zó van, dat de beslissende set met 15-12 werd verloren De overige uitslagen bij de heren zijn: Olympia 6-Olympia 5 3-0 Olympia 8-WH 2 0-3 Foxboro 1-Olympia 4 SVV 6-Olympia 9 3-0 2-1 Volleybal deze week In verband met de vergadering van de bondsraad van de NeVoBo zijn de wed strijden voor de landelijke competitie een week uitgesteld. De eerste teams van Olympia komen niet in de strijd. Toch komen er 22 Olympiateams bin nen de gele lijnen. Het programma ziet er als volgt uit: Sporthal Beukendal Soest: Olympia c-Olympia d Olympia a-Devu Olympia c-Olympia a Foxboro 1-Olympia 3 Olympia 7-Olympia 5 Olympia 7-Olympia 6. Olympia 2-Vios 2 Olympia 5-SVV 5 Foxboro 2-Olympia 8 13 oktober Sporthal Beuken- Vanavond Jongens: 18.30 uur, 18.30 uur, Meisjes: 18.30 uur, Dames: 20.00 uur, 20.45 uur, Heren: 19.15 uur, 20.00 uur, 20.00 uur, 21.30 uur, Zaterdag dal: Dames: 14.30 uur, 16.00 uur. Heren: 13.30 uur, 13.30 uur, 14.30 uur, 16.30 uur, 16.30 uur, Foxboro 2-Olympia 5 Olympia 2-SVH* Olympia 4-SVV 3 Olympia 9-Devu Olympia 8-Voleem Olympia 6-Foxboro 1 Olympia 7-Olympia 5 Niet helemaal ongelijk heeft men als men 7egt: „Middelman-Mode" zou Ser vice-Mode moeten heten", maar wat voor Middelman beslist niet overdre ven is, is de naamgeving Herenkos tuum-service", want wat betekent dat bij Middelman? U belt (02155) 12424 en een modedes- kundige van Middelman's „Herencos- tuumservice" komt GRATIS bij U thuis om U een herencostuum te laten uit zoeken in de prijs die U past U ziet: weer zo'n echte Middelman- service. P.S. Een grote sportieve kollektie win terjassen hang ook voor u klaar. MASSIEF EIKEN MASSIEF EIKEN 90 en 110 em doorsnee, 5,5 cm dik blad. 100 x 100 cm vierkant, 5,5 cm dik blad. NU OOK DE RUWE Uit eigen fabriek. Voll. garantie DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST Einde Bosstraat rechts af TELEFOON 02155-13991 of 14550 Vorige week won het politie-voetbal elftal pit Soest de eerste competitie wedstrijd met 4-1 van hun Bussumse collega's. Deze week moest aangetre den worden tegen het politie-elftal uit Zeist op het sportcomplex achter het Slot te Zeist. Aanvoerder J. J. van Schalkwijk won de toss en kcos eerst de sterke wind tegen. Dat had tot gevolg, dat reeds na vijf minuten Zeist de leiding had genomen door een terugspeelbal van back Smit. Voorhoedespeler Schreuder van Zeist was eerder bij de bal dan de weer uitstekende keeper Werkho ven en hij kon gemakkelijk scoren 1-0. Dat dit het enigste doelpunt van Zeist zou worden, had niemand verwacht, temeer, daar De Landmeter voor enige tijd buiten de lijn ging. Soest wist het vol te houden tot aar. de rust met de stand 1-0. Daarna kregen de Soesters de harde wind mee en toen gebeurde het, dat na drie minuten de stand gelijk werd door een kopbal van Van Stam, uit een hoge voorzet van Jan Hofstee, die weer een uitstekende rechtsbuiten plaats bezette. Soest bleef aanvallen, waarbij enige ballen rakelings langs of over het Zeister doel gingen. Na twintig minuten kreeg De Land meter eindelijk de vrijheid, daar hij steeds streng werd bewaakt. Hijko- kogelde keihard in en bracht de stand op 1-2. Vijf minuten later kreeg Van Schalkwijk een kans, die hij fraai be nutte en met enig geluk verdween de bal langzaam in 't doel van Zeist 1-3. De afgelopen week moest het le team van Shot aantreden tegen de ongc slagen koploper VEV 2. Deze ontmoeting werd door onze plaatsgenoten met de nodige spamning tegemoet gezien, want bij verlies zouden de kostbare punten verloren gaan. Met ongekende strijdlust van W. van Doorn en Th. Daselaar werd zeer tegen de verwachting in en tot- grote ontzetting van de tegenstander een 5-2 voorsprong opgebouwd. Jammer is het dat J. Stalenhoef niet de vorm kan bereiken van verleden jaar. Mede hierdoor kon de verdiende winst niet worden geboekt en moest uiteindelijk genoegen worden genomen met een gelijkspel. W. van Doorn en Th. Dase laar wonnen beide 2 partijen en samen het dubbelspel. Het 2e team boekte eveneens een 5-5 gelijkspel en wel tegen Victoria 6. In dit- team kan B.. van Zoerén %ich l niet geheel waarmaken, doch met elke wedstrijd wordt er meer erva ring opgedaan en hopenlijk zal de 2e helft van de competitie meer succes te zien geven. Nu nog moesten Th. Rademaker met 3 zeges en J. Oostin- dien met 1 zege voor de punten zor gen. Samen wonnen zij ook het dub belspel. Het 3e team zorgde voor een tegen vallende uitslag. Geheel onverwacht werd nl. van Hoogerheide 5 verloren. Wellicht speelde onderschatting van de tegenstander hier een beslissende rol, dit zou als koploper niet mogen gebeuren. Voor de punten zorgden J. W. Kok en P. Lankreyer, mevr. A. van den Broecke bleef zeer teleurstellend zonder winst. A.s. donderdag krijgt dit team de kans o m terug te slaan en wel tegen de huidige koploper TOVO 4. Het 4e team blijft grote nederlagen lijden tegen waarlijk niet te sterke te genstanders. Nu werd met 9-1 verlo ren van Foxboro 2. Het enige winst punt kwam van G. Lindeboom, de gebroeders van de Kant bleven helaas zonder winst. Bij de jeugd ging helaas maar wedstrijd docr. De door de bond vast gestelde wedstrijd tussen Shot 1 Jaski 7 vond geen doorgang door het terugtrekken van Jaski. Spijtig voor de vergeëfse reis naar Hilversum van onze jongens en leiders. Het 2e team blijft echter doorgaan met winnen. Waren de 2 eerste wed strijden krappe overwinningen, de 3e wedstrijd werd een verdiende 9-1 ze ge voor onze .jongens. Cor Baayens en Edward Tol wonnen 3 partijen en sa men het dubbelspel, Robert Jacobs voegde hieraan nog 2 fraaie overwin ningen toe. Od 13 oktober a.s. spelen beide succesvolle ieugdteams om 15.00 uur een thuiswedstrijd. Wellicht kun nen ouders van deze gelegenheid ge bruik maken eens naar hun resp. kin deren te komen kijken, informaties en aanmeldingen via mevr. Van den Broecke, Valeriaanstraat 108, tel. 18029. Maandagavond jl. vond in het clubge bouw van „Peter's Baan" te Soest de oprichtingsvergadering plaats van een nieuwe schaatsvereniging, die gevestigd is te Soest. Nadat in een eerder gehouden bijeen komst de commissie „Hardrijden", be staande uit merendeels bestuursleden van de „Peter's Baan", de wens te ken nen had gegeven plaats te maken voor nieuwe gezichten werd toen een voor lopige commissie benoemd, die niet alleen op natuurijs, maar ook via zo- mertraining en kunstijsbaan de lief hebbers van de schaatssport moet trachten op te vangen. Nadat de „formateur" P. Wilmink de vergadering had geopend, werd de agenda behandeld, die uit een 14-tal nunten bestond. Behandeld en goedgekeurd werden o.a. de statuten en het huishoudelijk regle ment, welke op diverse punten, op ver zoek van de vergadering, nog zullen worden gewijzigd en aangepast. Als naam voor de nieuwe vereniging. werd aangenomen Schaatsvereniging „Eemland", waaruit reeds blijkt, dat deze schaatsvereniging zich niet' zal beperken tot Soest, doch de gehele re gio Eemland wil omvatten. Het bestuur werd samengesteld uit de heren P. Wilmink voorzitter; J. J. Mo lenaar, sekretaris; C. Gobets, penning meester en N. A. v. Hornsveld. Als contactpersoon tussen rijders en be stuur werd aangezocht P. v. d. Kant. De nieuwe vereniging zal gaan be staan uit een 3-tal secties, t.w. sectie hardrijden: sectie toerrijden en een sectie pupillen. Een ander belangrijk punt was de contributie-vaststelling. De verdere trainingsplannen werden besproken en men zal trachten te ko men tot het bevorderen van de schaats sport op brede basis. Indien schaatsliefhebbers nadere in lichtingen over deze nieuwe vereniging wensen, kan men zich wenden tot de sekretaris. Eikenlaan 20 te Soest, tel. 02155-15721. Valleivogels-SEC G. Schimmel. H. van Essen, B. Koele- wijn, P. v. d. Brakel, T. Stalenhoef, J. Hoefman. P. Hartman, J. Duist. W. v. d. Geest. J. Pouw, M Voskuilen. C. Dorrestein en G. v. d. Bovenkamp. SEC 2-SDC(P) 3 De Beer, W. Leegwater. G. Aalbers, P. van Willigen, B. Ploeg, F. Verweij, J. Schouten, W. Rijnders, B. Vincent. J. v. Voorts en R. Brewerton. Huizen 8-SEC 3 J van Gorp, L. Hugo, P. Elderman, J. Kerkdijk, F. Schagen, Lina. De Groot, v. Kuijvenhoven, L. Stom, K. Vink, B. Roedelof, J. v. d. Broek en W. Postu- ma SEC 4-Cobu Boys 4 N. Baptist, A. v. d. Schagt, V. de Graaf, W. Piepenbroek, W. Bosman. A. Hodde, P. van Fulpen. L. Hop. G Beijer, G. de Bruin. H. Knol, F. van Loon en K. IJsseldijk. SEC 5-Woudenberg 5 Foekens, Wijnands. Fennema, G. Duin hoven, v. d. Brink, Trebels, Verheij. Bit.terling, N. Luijtelaar, gebr. E. en G. van Alphen, Berendsen en De Jong. VVZ -49 1-Camlia 1 Aanvang: 2.30 uur. IJFC 2-VVZ '49 2 Aanvang: 13.00 uur. Vertrek: 11.45 uur. Opstellingen van 1 en 2 worden don derdag na de training bekend gemaakt. VVZ '49 3-Huizen 7 H. v. d. Brink, S. Akkerman. L. Hil- horst, F. Bunnik, P. Hoek, P. Verstoep. G. v. d. Grift, J. van Doorn, W. Huijink, T. Bunnik, W. Hilhorst. Wisselspelers: D. v. d. Bovenkamp, J. Verhoeve VVZ '49 4-SOVA 3 J. van Eijk, W. Bakx, J. van Campen, A. Kramer, N. v. d. Wakker, W. v. d. Meer, B. van Neerbos, G. H. W. Kok, F. van Hornsveld, K. Blijleven, M. Vet- kamp. Wisselspelers: J. Kampen, J. Brouwer. VVZ '49 5-DOB 3 G. Smit, R. van Herwaarden, A. de Weerd, J. v. d. Vlekkert, H. Wegerif, W. Foekens, K, Dekker, R. Kruiswijk, J. Hoo, W. Bloemendal, J. Bunnik. Wisselspelers: G. Zwiers, J. v. d, Wal, H. v. d. Baan. ...een 12 pers. cassette, 1 aardappel-, 1 groente-, 1 saus- en 1 soeplepel gratis. een 9 pers. cassette, f 1 aardappel-, 1 groente en 1 sauslepel gratis.. ...een 6 pers. cassette, 1 aardappellepel en 1 groentelepel gratis. Horloger - Juwelier - Optiek v.h. SPIJKER SOESTERBERGSÉSTRAAT 26 TELEFOON 12982 - SOEST VVZ '49 6-Chefana 6 D. Renooy, H. Demmers, R. Brouwer, G. Ruizendaal, S. Jongepier, H. Hof stee, P. van Jaaren, L. Brunt. J. Groart, W. v. d. Kuilen, R. ten Hove, J. Brouwer, J. van Kooy, G. v. d. Munt. Huizen -11-VVZ '49 7 A. Brunt, H. van Velzen, A. Ruizen- daal, W. Ruizendaal, C. Ruizendaal. M. van Ginkel. Joh. van Kooy, D. Pelle- grino, D. Duits, G. Wijma, G. van Kooy. Wisselspelers: P. Monnee, J. Kantus. Maandag 15 oktober a.s. wordt de 2e klaverjasavond gehouden van de korf balvereniging De Meteoren. De wed strijden worden gespeeld, zoals van ouds, in het clubgebouw van de Ren en Toervereniging „Tempo" aan de Industrieweg. Toegang hebben leden, donateurs en hun introducees. Aan vang 20.00 uur. Zaterdagavond heeft „Soest-Zuid" met een knalfeest in het clubgebouw aan de Bosstraat, compleet met barbecue, een combo-ensemble en 2 discjockies, het seizoen op de gebruikelijke wijze afgesloten. Tegen de 100 leden hebben deelgenomen aan dit gezellig samen zijn. Tegen Naarden Zondagmorgen kwam de tennisvereni ging Naarden op bezoek voor de jaar lijkse ontmoeting om de voop deze wedstrijden beschikbaar gestelde be ker. Gespeeld werd met 4 teams in 8 partijen t.w. 2 damesenkelspelen, 2 herenenkelspelen, 1 damesdubbel, 1 herendubbel en 2 gemengde dubbels. Elke partij bestond uit 2 sets en elke gewonnen set leverde 1 winstpunt. Per wedstrijd .waren 'dus 16 punten en in totaal 64 punten te verdelen. Het eindresultaat was: le team: 10-6 voor Naarden, 2e team: 11-5 voor Naarden, 3e team: 11-5 voor Naarden en het 4e team: 14-2, eveneens voor Naarden. Totaal: Naarden 46 en „Soest- Zuid" 18 gewonnen sets. Ondanks de superioriteit van Naarden op nagenoeg alle fronten, hebben de speelsters en spelers van „Soest-Zuid" meer tegenstand geboden, dan boven staande uitslag zou kunnen doen ver moeden. Met de beker bracht Naarden de her innering aan een sportieve en gezellige dag mee naar huis. De heer Pilot, voor zitter van Naarden, dankte althans in woorden van die strekking, nadat hij de beker uit handen van de heer Cij fer, voorzitter van „Soest-Zuid", in ontvangst had mogen nemen. ■SC Amersfoort is duidelijk klaar voor het aangaan van de tweede ronde in de eerste divisie-competitie. Een nieu we ronde (met wellicht nieuw geluk) want zondag werd de eerste period« afgesloten, die Fortuna SV als periode kampioen opleverde. Amersfoort, dat in de laatste thuiswedstrijd tegen Cam buur al over een inzinking (drie ver loren wedstrijden achter elkaar) heen leek te zijn onderstreepte dat zondag nog eens met een fraaie uitzege (de eerste) bij Willem 2. De verdediging, waarin Van Zoghei zondag z'n vierde penalty stopte, lijkt weer een sluitende linie, aanvallend begint de jonge Jef de Neeling zich steeds meer tot een scorer van formaat te ontpoppen. Dat opent allemaal wel perspectief voor de tweede periode, want één ding is na de eerste wel duidelijk: er is weinig krachtverschil in de eerste divisie, een beetje geluk kan genoeg zijn voor een periodetitel, die weer goed Is voor mee doen aan de nacompetitie voor een plaats in de eredivisie. Amersfoort moet zondag winnen om in die tweede periode een kans te hebben en om ook in het spoor van de koplo pers te blijven, wat belangrijk is voor de totaalstand. Meevallen zal dat ech ter niet, want het op de tweede plaats staande Excelsior, vorig jaar nog ere- divisionist, komt op bezoek en de ploeg van ex-Feijenoord- en ex-NAC-trainer Ben Peeters draait sterk, wat zondag door een zege op koploper Fortuna SC onderstreept werd. Excelsior (dat eerder in deze competitie bij Willem 2 met 4-2 verloor) beschikt over een zeer sterke verdediging met aan het hoofd de spectaculaire doelman Eddie v. d. Roer. sterke middenvelders in Frans v. d. Heide (ex-Feijenoord) en Gerrit den Butter, die dit seizoen al zes keer scoorde, en gereputeerde aan vallers als ex-internationaal Sjaak Roggeveen en de handige linksbuiten Bassant. Nederlands toparbiter Charles Corver zal dit spectaculaire voetbal duel, dat om 14.30 uur op Birkhoven begint, leiden. In een spannend duel hebben de Me teoren zondag dc winst aan hun te. genstander moeten laten. Beide twaalf tallen waren zeer aan elkaar gewaagd en gaven elkaar geen duimbreed toe. Grote consternatie rond de korf. Olympia was echter de gelukkigste en kon zodoende beide punten mee naar huis nemen. v

Soester Courant | 1973 | | pagina 15