B.D.C. handbal-dames nog ongeslagen Arti Fort CUfcAMA vSckoemaker - antenneteckniek EGvSETTEN foundation orner Competitiestart biljartseizoen 1973/74 op 15 oktober 1973 Spannende biljartfinale libre 4e klasse goede mooie meubelen vinden zij bij Ton Beuken interieurverzorging jgoedjwonen Jean Thie algeheel clubkampioen van De Duinkikkers ZIEKENAUTO-TEL 12727 POLITIE - TEL 19444 Artishock kursussen niet allen volgeboekt SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155-180 09 Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Soester Courant van donderdag 11 oktober 1973 L zondag hebben de seniorenteams van B.D.C. de laatste competitiedag veld- handbal va«i dit jaar suksesvol afgesloten. De dames bleven door een 9-2 overwinning zander puntverlies en ook de overwinmingenreeks van de heren zette zich voort met een ruime 16-3 overwinning op het Velzense KIC. De veldcompetitie zal nu tot maart '74 stil komen te liggen. Deze wordt onder broken door een zaalhandbalcompetitie, die begin november begint. De dames van BDC moesten be wijzen dit seizoen definitief de meer dere te zijn over Amstel Zwaluwen uit Amsterdam. Het vorig jaar bleek deze tegenstander in staat te zijn de BDC dames van het kampioenschap af te houden, maar de uitwedstrijd werd dit seizoen met maar liefst 10-3 ge wonnen. Wederom behaalden de dames nu een duidelijke overwinning, waar bij de voorsprong tot 7 doelpunten op liep. BDC ging uitstekend van start en bracht de Amsterdamse verdediging in moeilijkheden. 2-0. BDC bleef fel aan dringen, maar kon de voorsprong niet vergroten, doordat de afstandschoten de nodige nauwkeurigheid mistten. Amstel-Zwaluwen wist hiervan gebruik te maken door op 2-1 te komen. Even was de spanning weer terug maar de Soesters lieten zich niet verrassen door de Amsterdamse aanvallen en gingen zuiverder spelen. Drie doelpunten wa ren hiervan het gevolg. 5-1. Meteen na rust zetten de Amsterdamse dames een fel offensief in, maar de aanvallen mistten zuiverheid en konden geen gevaar stichten bij de gerouti neerde BDC-verdediging. Doordat Am- stel Zwaluwen zich op de aanval wierp werd de verdediging verwaarloosd en snelle tegenaanvallen brachten voor de Soester dames het gewenste sukses. Via een break out en een afstandschot werd de voorsprong tot 7-1 vergroot. Amstel Zwaluwen zag hierna kans om haar enige doelpunt in de tweede helft te scoren. In de laatste tien minuten van de wedstrijd wist BDC de eind stand op 9-2 te bepalen. Een verdiend resultaat voor de BDC-dames die in deze wedstrijd bewezen hebben niet voor niets aan de kop van de ranglijst te staan. De heren van BDC gingen zondag fel van start tegen KIC en al snel na het begin bleek dat BDC geen moeite behoefde te hebben met de Velzenaren. Met snel aanvalsspel werden er gaten in de KIC verdediging getrokken en op de fraaie schoten was de keeper kansloos. BDC liep in die beginperiode uit tot 4-0 alvorens KIC voor de eerste maal wist te scoren. Voor rust noteerde BDC nog drie tref fers. Na rust werd de voorsprong al snel uitgebreid tot 9-1. Hierna werd een KIC-speler voor twee minuten uit het veld gestuurd wegens te hardhandig optreden in de verdediging. In plaats van te profiteren van deze nummerieke meerderheid verslapte het Soester spel peil en ondanks een minderheid aan spelers wist KIC hiervan te profiteren en op 9-2 te komen. Ook toen beide teams weer compleet waren behield KIC nog zo'n 5 minuten een overwicht en het was aan goed optreden van de Soester verdediging te danken dat de Velzenaren in deze periode nog maar één doelpunt wisten te scoren en op 9-3 kwamen. Geprikkeld door deze te gentreffers kwam BDC weer tot vloei end aanvalsspel. In deze periode voer de de BDC de score op tot maar liefst 16-3 en werden de Velzenaren volledig gedéklasseerd. Door deze overwinning blijven de BDC-ers meedraaien in de strijd om het kampioenschap van Nederland, want samen met de Volewijckers be zetten zij nu de tweede plaats met 1 punt achterstand op De Blinkert, dat j.1. zondag weinig overtuigend met 13-12 van AMC Niloc won. Heren 2 verrasten zondag wederom door nu het eerste van DSO te ver slaan. In Utrecht werd het een bijzon der harde partij, waarin beide teams elkaar geen centimeter prijsgaven. Na een 7-5 ruststand behield BDC tot 3 minuten voor tijd een voorsprong. Toen kwam DSO echter gelijk en in de laatste minuten hadden beide partijen winstkansen. BDC was op dat moment de gelukkige want door een sprong- schot werd de overwinning behaald. Met maar liefst 9 punten uit 5 wed strijden gaan de heren 2 nog ongesla gen aan de leiding in een klasse die voornamenlijk uit eerste teams bestaat. Uitgebreid oefenprogramma voor BDC teams J.1. zondag was het de laatste competi tiedag voor het veldhandbal van dit jaar. De meeste teams moeten op het veld nog zo'n 4 a 5 wedstrijden spe len, maar deze worden pas in maart afgewerkt omdat nu eerst de zaalcom petitie van start gaat. BDC heeft dan op zondag de beschikking over Sport hal Beukendal en zal dan' ongetwijfeld meer publiek gaan trekken. Begin november zal de zaalcompetitie aanvangen en tot die tijd zullen de diverse teams een groot aantal oefen wedstrijden spelen. Vooral de dames 1 en heren 1 krijgen een uitgebreid pro gramma. Het a.s. weekend spelen de heren twee wedstrijden in Amsterdam. Door de successen die zij de afgelopen weken op het veld behaald hebben, zijn zij voor verschillende wedstrijden uitge nodigd. Zaterdag spelen ze om 20.00 uur in de oude RAI te Amsterdam te gen het sterke Slotervaart. Zon lag om .dezelfde tijd staat een wedstrijd tegen AMC Niloc op het programma. Ook de dames van BDC spelen zondag avond tegen Niloc en kunnen dan ein delijk hun krachten meten met het sterkste team van Amsterdam en om geving. Voor de competitie is de wed strijd tegen Niloc al twee kee" afge last, zodat nu eindelijk aan de hand van deze wedstrijd bepaald kar» wor den hóe de kampioenskansen van de BDC-dames liggen. In de afgelopen dagen is in het res taurant van het „Soester Natuurbad" onder auspiciën, van biljartvereniging ..Zonneheuvel" uit Soest gestreden om het kampioenschap libre 4e klasse. Het werd een spannende strijd om de ere-plaatsen, waarvoor een drietal fi nalisten zich al spoedig kandidaat stel den, te weten A. Veldman als de ge doodverfde kampioen, de 71-jarige H. Betting sr. als de „vechter" van de goede oude stempel en de nieuwkomer J. v. d. Pol uit Soest. Deze heren, maar ook de overige finalisten hebben boeiende partijen laten zien met soms verrassende uit slagen en bijzondere prestaties. De met name genoemde heren, de eer ste drie finalisten dus, zijn bovendien gepromoveerd naar de 3e klasse libre. De uitslag van deze finale is als volgt: 1 A. Veldman (De Lanteern) 2 H. Betting sr. (Buitenlust) 3 J. v. d. Pol (Zoneheuvel) 4 J. v. d. Kooy (Jeugdbilj.v. Eemland) 5 D. v. d. Vis (De Lanteern) 3 P. v. d. Veen (De Lanteern) 2 K. Heetmeyer (Buitenlust) 8 A Peters (De Lanteern) 12 500 230 17 2,88 2,17 10 511 239 13 3,40 2,13 10 492 246 14 2,88 2, 6 419 222 16 3,40 1,88 0 481 259 12 2,84 1,85 4 472 253 18 2,63 1,86 4 426 237 19 2,50 1,79 4 422 250 15 2,08 1,69 wij rekenen op mensen met gevoel voor het 'mooie' saesterbergsestraat 51soest t.o. busstation, tef. 02155 - 2180 De keepster van KIC heeft het na keken. Nu de vakantieperiode weer achter de rug is en inmiddels reeds een aantal biljart voorwedstrijden en finales zijn gespeeld, is het interessant om nog vóór de start van de competitie 1973/74 een voorbeschouwing over deze sport te geven. In geen land ter wereld wordt de bil- jartsport zo intensief beoefend als in Nederland. Het biljartspel is reeds eeuwen oud en het behoort tot de oudste vreugde en de meest bekende tijdverdrijven van de Nederlanders. Het biljarten is een mooi, gracieus en stijlvol spel, een spel dat leeft en be koort, het is ook een zeer moeilijk spel. Hel is rijk aan combinaties, het vraagt studie en hersenwerk om steeds de goede positie te krijgen ente be houden, het eist een grondige techniek, zodat aan het succesvol beoefenen en spelen een zekere leerschool moet voorafgaan. Nederland, het grootste biljartland ter wereld, wordt op het gebied van de biljartsport geleid door de Koninklijke Nederlandsche Biljartbond en deze bond zorgt jaarlijks voor een groot aantal nationale, gewestelijke en dis trictscompetities en kampioenschappen met de nodige voorwedstrijden in alle klassen - van de allersterkste tot de allerzwakste. Nederland is ingedeeld in een districten en één van de deze is her district Eemland. Het district Eem- land bestrijkt het gebied Soest, Baarn, Nijkerk, Harderwijk, Barneveld, Leus den en Amersfoort. De district-activiteiten zijn inmiddels in volle gang. Omtrent enkele voor wedstrijden en finales, welke inmiddels zijn gespeeld, treft U elders in dit blad de uitslagen en standen aan. Spelsoorten De meest beoefende spelsoorten zijn het libre-spel, het cadre-spel en het driebandenspel, terwijl in de laatste tijd ook het bandespel naar voren be gint te komen. Voor het overgrote deel is het libre- spel het meest beoefende. In vereni gingsverband en voor het overige inci denteel voorkomend, waarvoor men zich apart kan opgeven, worden uite raard door alle biljarters ook de an dere spelsoorten beoefend. Het lbire-spel is vrij en is aan geen beperkende bepalingen onderworpen. Men kan de corambole maken, zoals men verkiest, direct of over één over meer banden. Slechts bij officiële wed strijden worden de vier hoeken door een driehoek bebakend en deze vakken zijn onderworpen aan een bepaalde spelregel. Voor de meest beoefende spelsoort wordt in districtsverband ieder jaar een competitie ingesteld. De start hier van vindt voor de 73 ingeschreven teams van 22 verenigingen van dit dis trict plaats in de week van 15 tot 19 oktober 1973. In de verschillende thuis- accomodaties zullen dan zo'n 400 bil- jarlbeoefenaren gaan strijden om een ereplaats in één der 7 klassen, onder verdeeld in Cl, C2, C3, C4a, C4b, C4c en C4d. In deze klassen strijden teams van 3 of 4 personen om winstpunten voor het eigen team maar er zijn tege- Aan het einde van het zwemseizoen houdt de zwemvereniging De Duin kikkers ieder jaar een gezellige avond, waarbij tevens de kampioenen bekend worden gemaakt. Deze avond werd tijdens het weekend gehouden in het clubgebouw van de Hockeyclub aan de Schrikslaan. Naast de vele leden toonden ook enige ouders belangstelling. De voorzitter van De Duinkikkers, ing. P. J. van Doorn, heette allen welkom en ging over tot het bekendmaken van de kampioenen. Algeheel clubkampioen werd de heer Jean Thie, die in het bezit kwam van de fraaie wisselbeker, plus een me da'Jle. Verder werden kampioenen: Ans Egbers (dames); Robbert van der Maas (jongens onder de 16 jaar); Karin van Breukelen (meisjes onder de 10 jaar) Jaques van Brussel (jongens onder de 10 jaar); Saskia van der Hulst (meisjes onder de 10 jaar); Joop Dooder (jon gens onder de 14 jaar); Joris van Eek (jongens onder de 10 jaar); Erik Jan van der Hulst (jongens onder de 12 jaar) en Marien Jonkheim (jongens on der de 10 jaar). Allen ontvingen een clubmedaille. Verschillende dames en heren die zich het afgelopen seizoen verdienstelijk hebben gemaakt voor De Duinkikkers, ontvingen uit handen van de voorzitter een geschenk. De secretaris van De Duinkikkers, de heer Rijsbergen, had tijdens de zwem- uitwisseling met Wasserfreude in Soest (D.) dia's gemaakt, welke hij tijdens deze bijeenkomst vertoonde. Tenslotte volgde een gezellig samen zijn. Jean Thie met wisselbeker. lijkertijd ook persoonlijke triompfen te behalen, zoals de moyenneprijs en de serieprijs. Voor iedere biljart-be- oefenaar geldt uiteraard in eerste in stantie de sportieve beoefening van deze sport en in tweede instantie het instanhouden, doch nog liever het ver beteren van het eigen gemiddelde (moyenne). Door wedstrijdervaringen het toezien hoe anderen een be paalde carambole maken, kan iedere biljarter zijn spel verbeteren om daar mede te trachten de winst voor zijn team binnen te halen. De indeling van de teams-in de ver schillende klassen ziet er als volgt uit: Klasse Cl Carambole 1, IJsselmeer 1, Princesse 1. Princesse 2, VOL 1, B '67 1, De Ver gulde Wagen 1, Entre Nous 1, Onder de Lindenboom 1, De Poedel 1, Bui tenlust 1. Klasse C2 VW 1, PW 1, WV 2, B '67 2, Leus- derkwartier 1, Soestdijk 1, Entre Nous 2, Lanteern 1, Soesterkwartier 1, Prin cesse 3, De Kamp 1, Princesse 4. Klasse C3 IJsselmeer 2, Onder de Lindeboom 2, BW 2, Buitenlust 2, De Magneet 1, De Vergulde Wagen 2, B '67 3, Soes- terberg 1, Princesse 5, Lanteern 2, De Poedel 2, Zonneheuvel 1. Klasse C4a BW 3, Soesterberg 2, Soestdijk 2, De Kamp 2, Zonneheuvel 2. KOT 1, Lan teern 3, VOL 2, Carambole 2, IJssel meer 3. Klasse C4b Buitenlust 3, Lanteern 4, Zonneheuvel 3, Soesterkwartier 2, Leusden 1, BW 4, De Magneet 2, Princesse 6, O. d. Lindenboom 3, Leusderkwartier 2. Klasse C4c Leusderkwartier 3, BW 5, O. d. Lin denboom 4, De Magneet 3, Lanteern 5, Princesse 7, B '67 4, De Poedel 3, VW 3. Klasse C4d De Poedel 4, IJsselmeer 4, Entre Nous 3, Vergulde Wagen 3, Soesterberg 3, Lanteern 6, Buitenlust 4, O. d. Linden boom 5, De Kamp 3. De competitie is als volgt ingedeeld: een eerste periode van 4 weken, na 1 week rust gevolgd door een periode van 5 weken, met eventueel daarop volgend enkele inhaalwedstrijden. De tweede helft van de competitie begint vervolgens op 14 januari 1974. JUWELIER HQRLOGER REMBRANDTLAAN18 - TEL 02155-14785 vindt U de bekendste merken zoals, Schiesser, Lovable, Lastina en Playtex alsmede een uitgebreid assortiment nacht- en ochtend- kleding en ondergoed. MOGE SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST recht tegenover busstation Soest-Zuid Tel. 12400 De kursussen van Artishock, die dit jaar vroeger begonnen, zijn niet allen vol geboekt. Er is nog plaats op de volgende lessen: vrjje ekspressie voor kinderen en volwassenen, het maken van kleding, pottenbakken, bronsgieten, etsen, zeefdrukken, beeldhouwen voor kinderen en volwassenen en de kursus „alge meen" op zaterdag. Deze laatste is een van de nieuwe kursussen van dit jaar; er wordt daar bij gewerkt met alle mogelijke mate rialen en gereedschappen en men kan zowel technisch als kreatief bezig zijn. Een bijzonder geschikte cursus voor tieners en ouderen. Volgeboekt zijn de kursussen textiele werkvormen, fo tografie, modern en klassiek en ballet, volksdansen en tekenen/schilderen. Voor fotografie, volksdansen en teke nen/schilderen wordt een tweede kur sus georganiseerd. Korte kursussen Er zijn dit jaar ook kursussen die niet het hele seizoen duren. De vrijdagen 26 oktober en 2 en 9 november staan in het teken van de film, zowel voor beginners als voor gevorderden. Door middel van vraag en antwoord zal de docent J. G. Hoogland vooral de vakantie- en fantasiefilm uitdiepen, terwijl ook apparatuur, opbouw, ge luid enz. te sprake zullen komen. Begin november start op donderdag avond een kursus genoemd „door eks pressie in beweging". Deze duurt 14 avonden. Eveneens in november be gint voor kinderen de kursus „speel je eigen toneel", met als uitgangspunt, alle dingen die je meemaakt en alles wa je fantaseert. Voor alle inlichtingen over kursussen kan men 's morgens van 9 tot 12 uur terecht in het Artishockgebouw tele foon 18456. milmö de fantastische keuken (Ook op zaterdag geopend). m e sterren voorspellen VOOR DE WEEK VAN 14 T.E.M. 20 OKTOBER 1973 RAM 21 maart-20 april U kunt deze week iemand die u gc gezind is, buiten zichzelf brengen door uw eigengereide manier van optrede, Probeer eens, u meer en beter in te denken in het gevoelsleven van ande ren. U bedoelt het goed, maar u heeft teveel de neiging anderen op te jutten. Interessante brief op komst. STIER 21 april-20 mei U doet er goed aan, deze week eens rustig te realiseren, in hoeverre uw tegenwoordige ergernissen zijn ont staan. U kunt nu helder nadenken en inzicht krijgen in de loop der gebeur tenissen. Bent u niet wat holderdebol der te werk gegaan? En waarom verzet u zich zo hevig legen iets, dat iedereen kan gebeuren en dat eenvoudig gedaan moet worden? TWEELINGEN 21 mei-20 juni Deze week kunt u voor een gebeur tenis geplaatst worden, waarbij uw aanleg voor vreedzaam schipperen u goede diensten kan bewijzen. U heeft een interessante ontmoeting en onder vindt dankbaarheid uit een onverwach te hoek. Bederf niet uit pure grilligheid een situatie, die nu zo gunstig is. KREEFT 21 juni-20 juli Deze week oogst u voldoening over voorafgaande inspanningen. U heeft uw best gedaan, zoals gewoonlijk en het resultaat blijft niet uit! Oppassen voor stemming en dromerigheid. Niet iedereen kan u daarin volgen en er kan nu een misverstand ontstaan. Niet te zwaar eten! LEEUW 21 juli-20 augustus Het ontbreekt u waarlijk niet aan goede wil en ijver, maar deze week kunt u daar een negatief effect mee bereiken. U legt namelijk wel wat dui delijk uw eigen wil aan uw omgeving. Laat iedereen toch ook eens zelf be slissen! Kans op een voordeeltje, om dat u hielp, toen anderen vrij namen. MAAGD 21 augustus-20 september Kans op een prettige week, als u zich niet laat ompraten door derden. Weiger ronduit die dingen te doen, die strijden met uw aanleg en karakter. U heeft een leuke ontmoeting, die perspectie ven biedt in verband met uw toekomst. U kunt iemand uit uw omgeving een goede dienst bewijzen, als u begrip toont voor de situatie! WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober Kans op een ontmoeting, die u niet helemaal bevalt. Ga vooral te rade met uw eigen gezonde verstand, en laat u niet in een situatie dringen, die in strijd is met uw opvattingen. U om vangt een pluim op een onverwacht moment en ondervindt, dat niet ieder een ondankbaar is! SCHORPIOEN 21 oktober-20 november Een drukke maar gezellige week. Pas echter wel op, dat u niet precies al uw eigen ideeën wilt doordrukken. Ande ren hebben ook hun opvattingen en die moet u respekteren. Anders kan het tot een botsink komen, die u zelf niet wenst. Uw grote gevoel voor vriend schap stelt u in staat iemand uit de puree te helpen. BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Besluit deze week niet overhaast in zake een belangrijke kwestie. U kunt beter nog eens rustig nadenken en overleggen met iemand die u goed kent. Kans op een voordeeltje, en een ontmoeting met een relatie van vroeger of een ver familielid. Laat u niet in de boot nemen door ge gladde rakker STEENBOK 21 december-20 januari Goede week voor artistieke invallen. Een van uw meest geliefde plannen gaat door en u ondervindt voldoening voor de hulp die u een allenstaande biedt. Oppassen voor te grote ver moeienissen. Kans op een interessante brief. Een bepaalde vervelende kwestie kunt u alleen oplossen, door eens vrij uit te spreken. WATERMAN 21 januari-20 februari Geef deze week vooral niet toe aan dwarse stemmingen en een lust tot plagen, die uw omgeving al eerder heeft gehinderd. U doet er nog steeds goed aan, u kalm te houden en de ver wijdering, die onlangs ontstaan is, door uw eigen toedoen uit de wereld te hel pen. Uw hart is goed genoeg, en u heeft ook genoeg geestelijke inhoud om eens in te zien. waar het om gaat. VISSEN 21 februari-20 maart U heeft heel wat goede ideeën op ar tistiek gebied en die kunnen deze week heel goed verwezenlijkt worden. Door uw grote begrip voor wat anderen be weegt kunt u nu ook in een netelige kwestie de juiste oplossing bewerkstel ligen. vooral als arbiter. MM

Soester Courant | 1973 | | pagina 19