BOEKEN VOORDEEL-VERKOOP van de B van de Gemeentehof SOESTERBERGSESTRAAT 51B t.o. busstation - TELEFOON 14671 Bezoekt alvorens te winkelen, eerst onze „Prijzenkraker-afdeling" KERSEN- of APPELTAART, nu 139 H 0 M E E soest Centrumweg t.z.t. onder spoorlijn en Kerkstraat dooir Aanstellen sociale raadsman in studie Stuurgroep voor welzijnsvoorzieningen Bijna 28.000 gulden voor aanleg voetpad langs de Nieuweweg Geen hinderwetvergunning voor groentenhandel aan de ïnsingerstraat Vaststelling bestemmingsplannen voor Soesterberg Eén bezwaarschrift tegen plannen „Steenberghe I" en „Kampweg-Casino" 500 gram BRAADWORST 298 500 gram doorregen VARKENSLAPPEN 298 500 gram MALSE ROSBIEF648 500 gram BIEFLAVPEN648 Fijne vleeswaren, zo van het mes 150 gram GEBRADEN GEHAKT 98 150 gram GERVELAATWOfftST, grof of fijn115 259 gram echte BOEREN LEVERWORST 139 150 gram MAGfiRE SLAGERSHAM 145 250 gram BAKBLOEDWORST slechts 75 2 grote pakken 2 pakjes papieren ZAKDOEKJES Adviesprijs 196 Hier 139 3/4 literpot kleine AUGURKEN, bij ons 129 20 stuks PEDAALEMMER ZAKKEN Adviesprijs 98 Hier 79 3 stukken van die fijne BADZEEP geen 147, maar110 Literblik ANANAS op siroop, nu109 500 gram SNELFILTER- KOFFIE KGAdviesprijs 434 Hier 398 Grote zak Dubbelman ZEEPPOEDER m. schuimendAdviesprijs 585 Hier 498 5 stuks MEROPIJPJES Adviesprijs 122 Hier 98 1 literfles CHOCOLADE DRANK, bij ons 79 Y/z kilo HARDE UIEN nu69 V/2 kilo goudgele ANDIJVIE89 500 gram GESNEDEN RODE KOOL45 200 gram CHAMPIGNONS98 10 stuks extra grote PERSSINAASAPPELEN 198 Kilo BANANEN, alleen 1ste soort 98 V/2 kilo JAMES GRIEVE 109 1'/2 kilo zoete APPELEN198 Gemeenteraadsvergadering gulden voor aanleg gedeelte Dokter de Voslaan Beëindiging pacht Vakantie-rooster voor zwembad „De Turf" ZIEKENAUTO- TEL. 12727 POLITIE - TEL. 19444 ALARM - TEL 14444 Zeepost WEEKEND Natuurwandeling Eiermarkt Slachtoffer van de mist Oproep getuige ongeval „de Spiekersjop" KIJKEN, ZINGEN, DOEN van 19,90 voor4,90 SPREEKWOORDEN, CITATEN, AFORISMEN van 14,90 voor4,90 VINCENT VAN GOGH van 48,65 voor19,50 PICK OF PUNCH gebonden van ƒ19,30 voorƒ7,50 Het boek is weer goedkoop bij Ledenvergadering Ned. Christen Vrouwenbond Nederlandse Genealogische Vereniging ZIEKENAUTO - TEL. 12727 POLITIE - TEL. 19444 Soester Courant van donderdag 11 oktober 1973 De raad wordt gevraagd een krediet van 30.000 gutlden beschikbaar te stellen „voor het verstrekken van een opdracht voor het maken van voorlopige ont werpen voor een kunstwerk nabjj de spoorlyn Den Dolder-Baarn en de Kerk straat, waarby de weg onder deze spoorlyn en de Ktfrkstraat zal doorgaan". Bedoeld is een kunstwerk in de nog aan te leggen Centrumweg. De aanleg van deze weg, wordt als zeer urgent beschouwd. Bij de voorlichtingsavond over het stadspark en vorige week bij de avond over de plannen Overhees en Klein Engendaal kwam de aanleg naar voren in verband met het bouw- verkeer door Soest-Zuid, met name over de Ossendamweg en als noodza kelijke verbinding tussen de nieuwe wijken in bet Soesterveen, (via Ko ningsweg en aansluitende Centrumweg) en Amersfoort. Voor de 30.000 gulden zullen enige ontwerpen gemaakt worden, waaruit dan gekozen kan worden. Indien één van de voorlopige ontwerpen zal wor- den uitgevoerd, zal uiteraard een kre diet moeiten gegeven voor het maken van het definitieve ontwerp. Op verzoek van de culturele commis sie en van de vereniging De Soester Gemeenschap zullen b. en w. een stuurgroep instellen die een inventa risatie-onderzoek zal doen of en in hoeverre het welzijnsbeleid in de Soes ter samenleving zou moeten worden begeleid en gestimuleerd. Het op te stellen rapport zal kunnen dienen als beoordelingskader voor de opzet en fasering van de eventuele gewenste welzijnsvoorzieningen. Naar de mening van b. en w. zal de stuurgroep haar onderzoek met alle bestaande en eventueel ln de toekomst wenselijke voorzieningen op het ter rein van de welzijnszorg rekening moeten houden. De vraag of aanstel ling van een sociale raadsman al dan niet weoselijk of noodzakelijk is komt daarbij ook aan de orde. De raadsfraktie van het PAK had bij brief van 28 juni j.1. om aanstelling van een sociale raadsman gevraagd, In de brief stelde zij voor de commis sie voor sociale zaken op te dragen het onderzoek over de wenselijkheid van de aanstelling op te dragen en zij voegde daaraan toe het verzoek die commbssie met een aantal leden uit de raad aan te vullen, omdat niet alle fracties daarin vertegenwoordigd wa ren. B. en w. geven er echter de voorkeur aan het onderzoek te laten doen door de ruog in te stellen stuurgroep. Voor de aanleg van een voetpad langs hiet gedeelte van de Nieuweweg, ge legen tussen de Eigendoniweg en de Bosstraatt wordt een krediet gevraagd van 27.800 gulden. Het voetpad komt aan de zuidzijde van dt Nieuweweg te liggen en krijgt bij de Bosstraat een veilige oversteek plaats, waarbij gebruik gemaakt zal worden van de pas aangelegde mid denberm. Om de aanwezige bomen te ontzien zal het wandelpad, dat in te gels wordt uitgevoerd, enigszins slin gerend worden aangelegd, „waardoor tevëns een strak karakter wordt voor komen", aldus b. en w. in de toelich ting aan de raadsleden, waarschijnlijk omi hen er op te wijzen dat een slin gerend trottoir zoveel mooier is dan eeia recht trottoir. De aanwezige sloot aclbter de bomen zal over een lengte vari ongeveer 40 meter worden ge dampt. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de door de heer G. L. W. de Groot, wonende ïnsingerstraat 68, de gevraagde hinderwetvergunning voor een groothandel in groenten, fruit en aardappelen, annex de inrichting tot het wassen en voorbereiden van groen ten en het schrappen van aardappelen, niet te verlenen. De groothandel zou gevestigd worden op een perceel, dat gelegen is in het bestemmingsplan Landelijk Gebied en dat daarin een agrarische bestemming heeft. Het agrarisch karakter van de groothandel wordt wel onderkend, maar er moet ook sprake zijn van grondgebondenheid en dat is naar de mening van B. en w. dit bedrijf niet. Het bedrijf zal ook niet ingepast kun nen worden in het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan „Hees"; waar in het betreffende perceel t.z.t. komt te liggen. Daarnaast bestaan er ook nog milieu-hygiënische bezwaren tegen de vestiging, omdat ter plaatse - geen riolering aanwezig is. Die voorziening zal ook niet binnen afzienbare tijd worden gerealiseerd en de lozing ge schiedt nu op oppervlaktewater. In de volgende week te houden raadsvergadering worden de twee bestem mingsplannen voor Soesterberg, te weten „Steenberghe I". voor het gebied gelegen in het noordwestelijk deel, en „Kampweg-Casino", gelegen ten oosten van de Kampweg en in het zuiden grenzend aan het bestemmingsplan „Eg- ghermonde I" ter vaststelling voorgelegd. Tegen beide plannen is één bezwaar schrift ingediend door de heer Mr. H. H. Houtman, wonende aan de Park laan te Soest. Mr. Houtman stelt dat de gemeente bij de planning van de ruimtelijke ordening uitgaat van ge heel verouderde grondslagen en ver onderstellingen en dat de burgerij niet van nieuwe inzichten op de hoogte is gebracht, hoewel sommige uitgangs punten op de helling schijnen te staan. De heer Houtman zegt daarom de plannen niet te kunnen beoordelen en hij acht het van belang dat de over heid kennis neemt van het feit dat er bij het gemeentebestuur althans voor zover bekend, geheel andere meningen leven dan de centrale overheid voor staat. Hij is van mening dat de bur gerij, de dupe wordt van -het feit-dat de beloofde inspraak achterwege blijft. In het raadsbesluit wordt ten aanzien van deze bezwaren gezegd, dat de be stemmingsplannen overeenkomstig de door de wet geëiste procedure ter in zage heeft gelegen, maar dat mr. Houtman deze mogelijkheid tot in spraak verwerpt en onvoldoende acht. Ten zeerste wordt daarom betwijfeld of het bezwaarschrift, dat in feite al leen maar ongemotiveerde stellingen aanvoert en zich richt tegen een pro cedure die in een formele wet is ver ankerd, of dat bezwaarschrift wel| een bzwaarschrift is in de zin van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en het daarom de vraag is of „betrokkene in zijn bezwaren dient te worden ont vangen". Bovendien is het gestelde in het be zwaarschrift, dat een bepaalde in spraak achterwege zou zijn gebleven, onjuist, omdat bij diverse gelegenhe den is getracht de toekomstige ont wikkeling aan belangstellenden uit te leggen. In het besluit wordt daarom vermeld' dat de bezwaren van mr. Houtman on gegrond te verklaren zijn. REEHORST-Supermarkt LUCIFERS Adviesprijs 94 Hier 69 De Soester gemeenraad komt in open bare vergadering bijeen op donderdag 18 oktober a.s., des avonds om 19.30 uur, in de zaal van de brandweer kazerne ter behandeling van de onder- volgende agenda. 1. Beëdiging van de heer G. Stam als raadslid. 2. Notulen van de vergadering van 20 september 1973. 2. Notulen van de vergadering van 20 september 1973. 3. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 21 juni 1973 van P. J. Th. Zegers inzake de aanleg van parkeer havens in de Eikenlaan met voorstel te berichten overeenkomstig het ter in zage gelegde concept-antwoord. b. Brief d.d. 25 juli 1973 van de Ne derlandse Vereniging tot Bescherming van Voetgangers inzake de gehouden enquette met betrekking tot Verkeers veiligheid nabij scholen met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ter in zage gelegde ontwerp-brief. c. Brief van 13 september 1973 van de Wijkraad Soesterberg inzake onderhoud en verbetering van gemeentewoningen, met voorstel mede te delen, dat een totaalplan voor onderhoud en verbe tering van gemeentewoningen op korte termijn gereed komt. d. Brief van 13 september 1973 van de Wijkraad Soesterberg, met verzoek zich uit te spreken dat de verontreinigings heffing in Soesterberg ten onrechte wordt opgelegd Wij stellen u voor om de wijkraad te berichten dat een lager orgaan - i.c. de gemeenteraad - niet bevoegd is zich uit te spreken over de al dan niet juiste uitvoering van een verordening van een hoger orgaan. e. Afschrift brief van 4 september 1973 van de heer H. A. Kuiters betreffende onderhoud van het perceel Plesman- straat 56 te Soesterberg. Medegedeeld wordt, dat de brief ter afdoening is doorgezonden aan de Stichting Samenwerking Woningbouw corporaties te Soest. f. Brief van de raadsfractie P.A.K. d.d. 28 juni 1973 inzake aanstelling van een sociale raadsman met voorstel te berichten overeenkomstig de brief van burgemeester en wethouders d.d. 5 ok tober 1973. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen, h. Brief d.d. 15 mei 1973 van een aantal bewoners van de Chr. Huygens- laan te Soesterberg, inzake de overlast, die zij ondervinden van honden, die in één van de woningen aan deze laan zijn ondergebracht, met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ter in zage gelegde ontwerp-brief. 4. Voorstel tot het verstrekken van uitkeringen aan het gemeenteperso- neel. 5. Voorstel tot ruiling van gronden, gelegen aan: a. de Eigendomweg en nabij de Veen- zoom met A. A. van Doorn; b. de Beatrixlaan en de Bakkersweg met E. A. van den Hengel; c. de Industrieweg met T. B. S. Soest B.V 6. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen a. nabij de Veenzoom van C. van Dijk; b. aan de Klein Engendaalweg van de Stichting Nederlandse Jeugdzorg Cen trale te Amsterdam. 7. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met een gesloten koop/ruilovereenkomst met: a. C. van Dijk; b. A. A. van Doorn. 8. Voorstel tot wijziging van de erf pachtsovereenkomst met de Soester Vereniging van Postduivenhouders „De Zwaluw", gevestigd te Soest, terzake van een perceel grond aan de Schriks- laan. 9. Voorstel tot verkoop van grond aan de Batenburgweg te Soesterberg aan M. M. Verholt en dr. A. van Dijkman, beiden wonende te Groenekan. 10. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot ontbinding van een pachtovereenkomst terzake van een perceel weiland aan de Veenzoom, al hier. met de heer G. van Dijk. 11. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot ontbinding van een erfprachtsovereenkomst terzake van de percelen Eigendomweg 98-100-102 te Soest met de heer G. J. van Cappelle- veen. O o O Voor de aanleg van een gedeelte van de Dokter de Voslaan wordt een kre diet gevraagd van 50.000 gulden. Daar voor zal het wegdek gereconstrueerd worden en aan de zijde van het nieu we zusterhuis Nieuw Mariënburg een trottoir, een parkeerstrook en een Met ingang van 1 november 1974 zal de pacht beëindigd worden van een perceel grond, dat de gemeente deze maand koopt van de" heer C. van Dijk aan de Veenzoom. Voor de pachtontbinding zal éen scha- groenstrook worden aangelegd. De re constructie van het wegdek zal be staan in het keren van de betonklin- kers en egalisatie. Een en ander is nodig geworden nu de bouw van het nieuwe zusterhuis bijna gereed is. deloosstelling betaald worden van 15.750 gulden. Het bedrag zal betaald worden bij eigendomsoverdracht. Mocht op 1 november 1974 blijken dat de gemeente het perceel nog niet nodig heeft voor rle-realisatie van «en .be stemmingsplan, dan zal de pacht tel kens voor een periode van een jaar' worden verlengd. 12. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan Steenberghe I. 13. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Kampweg-Casino". 14. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel I van de „Zoneverordening Hinderwet", zulks ten behoeve van een pluimveehouderij op/in het perceel Birkstraat 142, alhier. 15. Voorstel tot instelling van vaste commissies van advies en bijstand en vaststelling van een verordening, re gelende de samenstelling en bevoegd heden van die commissies, alsmede be noeming van leden. 16. Voorstel tot het benoemen van de heer G. Stam tot lid van het bestuur van de „Stichting voor Huisvesting van Bejaarden te Soest", alsmede tot lid van de adviescimmissie als bedoeld ln artikel 7a van de gemeenschappelijke regeling sociale werkverbanden voor Amersfoort en omgeving. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet en het verstrekken van een opdracht voor het maken van voorlopige ontwerpen voor een kunst werk nabij de spoorlijn Den Dolder- Baarn en de Kerkstraat, waarbij de weg onder deze spoorlijn en de Kerk straat zal doorgaan. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een voetpad langs een gedeelte van de zuidzijde van de Nieuweweg. 19. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor aanleg van hoofd en afsluitleidingen door het gasbedrijf. 20. Voorstel lot wijziging van de Ge meenschappelijke Regeling Gasvoor- ziening Centraal Nederland. 21. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van een groothandel in groenten, fruit en aardappelen annex inrichting tot het wassen en voorbereiden van groenten en het schrappen van aard appelen op/in het perceel ïnsingerstraat 68 te Soest. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een gedeelte van de Dok ter De Voslaan. 23. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Juliana- laan van Ir. J. B. Iburg te Rotterdam. Elders in dit blad is de advertentie opgenomen met het rooster voor re creatief zwemmen gedurende de herfst vakantie van 15 tot en met 21 oktober. Het is aan te raden deze advertentie uit te knippen. De particuliere zwem lessen gaan normaal door op de afge sproken uren. Met ingang van 22 oktober geldt weer het gebruikelijke rooster van openstel ling. I Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Melbourne Express' (16/10). Brazilië: ms „Bernburg" (16/10). Canada: ms „CP Voyageur" (16/10). Japan: ms „Tokyo Express" (19/10). Kenya, Oeganda en Tanzanië: ms „Maas Llovd" (15/10). Ned. Antillen: ms „Ulysses" (15/10). Nieuw-Zeeland: ms „Tasmania Star' (18/10). Suriname: ms „Parthenon" (17/10). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sea-Land Exchange" (17/10). Degenen, die de met oranje aangeduide route in de gemeente bossen van Soest nog niet hebben gewandeld, kunnen dit a.s zondag 14 oktober doen, onder lei ding van gidsen van de Natuurbescher- mingswacht „Eemland" Vanzelfspre kend zijn wandelaars, die de route op eigen gelegenheid hebben gelopen, ook van harte welkom. Men vertrekt om 14.00 uur vanaf de Schapendrift, tegen over station Soestduinen. Deelname is gratis. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 35.000 stuks in prijzen van 17.- tot 18,40. Middenprijs 17,75. Prijs per kg 2,90. In het weekend is de 18-jarige winkel bediende G. van T. uit Soest het slacht offer geworden van de dichte mist. Rijdend op zijn brommer op de Mo lenweg, zag hij te laat de splitsing Kolonieweg - Veldweg, waardoor hij rechtuit het erf van de daar staande woning opreed. Hij kwam te vallen en moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis Zonnegloren wor den gebracht. Op zondagavond 30 september j.1., te 21.30 uur, vond een aanrijding plaats voor garage Stam aan het Nieuwer- hoekkplein, tussen een personenauto en een fiets, waarbij de berijdster van de fiets gewond werd. Door een tot nu toe onbekend geble ven vrouw werd aan het slachtoffer hulp verleend. Bedoelde vrouw wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie te Soest. Stccnhoffstraat 66 - Tel. 18644 Een kleine greep uit de aanbieding: Oude en nieuwe kleuterliedjes, geheel in kleur, geïll., notenschrift, groot formaat, nu scherp afgeprijsd: door H. J. Verschuyl. Een praktisch boek voor iedereen Monografie op groot formaat met 20 ingeplakte kleurenplaten Een bundel humor bijeengebracht uit het befaamde blad „Punch" v SOESTERBERGSESTRAAT 53 TELEFOON 02155-12419 BOEKHANDEL Vanavond, donderdag 11 oktober, houdt de afdeling Soestdijk van de Neder- lanse Christenvrouwenbond haar le denvergadering in het wijkgebouw bij de Emmakerk aan de Regentesselaan. De directeur van de Rijksinrichting voor Jongens te Den Dolder, de heer A. Kuijpers zal spreken over het on derwerp „de functie van de kinder bescherming als hulpverlening in de opvoeding", toegespitst op de taak van inrichtingen als onderdeel daarvan. De vergadering begint om 20.00 uur. o r r> De Nederlandse Genealogische Vereni ging, een vereniging van geïnteresseer den in familieonderzoek, houdt op don derdag 18 oktober a.s. een contactavond in „De Oude Tram", Stationsplein 4 te Amersfoort. De avond begint om 20.00 uur. Tpriereen is welkom, de toegang gratis

Soester Courant | 1973 | | pagina 3