„Niet streven naar een akute verbetering van onze direkte welvaart" ALLEEN BIJ „GEMAR" SOEST SUIKER PILS JENEVER Spaarrente tot Ton Beuken FF van de Gemeentehof Beveiligde voetgangersoversteekplaats op de Ossendamweg Stortplaats grof huisvuil Soesterberg Regiocongres D '66 in Soest Burgerlijke stand JAARLIJKSE SOESTER ZAKENKRING A. M. HOEGEN DIJKHOF: arabia/fins aardewerk Programma Jubileum Brandweer Soesterberg Vergadering financiële commissie blijft openbaar Officiële bekendmakingen Wet Ruimtelijke Ordening Wet Ruimtelijke Ordening Wet Ruimtelijke Ordening Woningwet Aanbesteding riolering Stadhouderslaan Openbaarheid commissie vergaderingen weer facultatief Provincie betaalde bij voorschot 3/4 zuiveringskosten Soesterberg Ouders moeten taak van „Klaar-overs" op zich nemen Hinderwet POLITIE - TEL 19444 ZIEKENAUTO - TEL. 12727 1 Soester Courant van donderdag 18 oktober 1973 ngen. een :axner ne. gas r en mer n gas »etim- iken koel- hal, ot. ners. net uxa- de de ting. egin in k.k. 1 Op de Ossendamweg tussen s'Jacobstraat en de Schoutenkampweg zal een beveiligd zebrapad voor voetgangers worden aangelegd. Deze oversteekplaats Is iets verder van de spoorwegovergang afgelegd dan oorspronkelijk de opzet was, maar met deze wijziging gingen de leden van de commissie openbare werken accoord. Overigens bleef de heer J. van Poppe- len (KVP) bij zijn reeds vroeger ken baar gemaakte mening, dat de ver keerslichten bij de Oude Utrechtseweg verplaatst dienden te worden naar de kruising Ossendamweg-Schoutenkamp- weg. De commissie was het verder beslist oneens met het voorstel van rijkswater staat de ventweg langs de Amersfoort- sestraat, ten behoeve van Interlas en van nabij de Van Weerden Poelman wonende particulieren, te verleggen. Het had naar hun mening meer voor dan nadelen en omrijden, wat nu moet gebeuren om richting Amersfoort te kunnen gaan, werd als niet bezwaar lijk beschouwd. De ambtelijke ver- keerscommissie mag zich er nog eens over buigen. Dat had de verkeerscommissie reeds ge daan over het verzoek van drie bewo ners van de Nachtegaalweg om voor hun straat éénrichtingsverkeer in te stellen. Het advies aan de commissie openbare werken was afwijzend en daar verenigde men zich mee. De weg zal gereconstrueerd worden na aanleg van de riolering (eind 1974) en tot dan wilde men aan de sitatie niets veranderen. Verandering zou be tekenen de ook niet brede wegen in de naaste omgeving, zoals de Schriks- laan, opgescheept worden met extra verkeer. Met ingang van donderdag 18 okto ber a.s. is de stortplaats van grof huisvuil aan de Ant. v. Leeuwenhoek laan in Soesterberg afgesloten en uit sluitend toegankelijk op maandag 13.00 1700 uur dinsdag 13.00 17.00 uur donderdag 13.00 17.00 uur vrijdag 13.00 17.00 uur; zaterdag 09.00 16.00 uur; Bedrijfsvuil zal niet geaccepteerd wor den. Zaterdag a.s. wordt in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan het vóórcon gres van de politiekepartij D'66 uit de regio Utrecht gehouden. Het congres begint om 10 uur. Op de agenda staat ondermeer het verslag dat het regio bestuur voerde met het PAK over de mogelijkheid van progressieve samen werking in de Staten van Utrecht. GEBOREN: Maria Manon, dochter van M. J. H. Elbersen en J. A. M. War- naar. Nicole Elisabeth Francisca, dochter van J. C. van Keulen en A. M. A. Hoksbergen. Niels, zoon van C. W. van Beek en R. van Rossum. Jamy, zoon van H. A. P. Happe en G Florijn. Laura Antoinette, dochter van E. J. van Beek en A. Lagemaat. Linda Johanna Clara, dochter van J. P. Vorderhake en C. M. van Beek. Vincentius Anthonius Maria, zoon van J. L. F. 't Hoen en E. C C. Swart Oscar, zoon van P. A. R. Ebbeling en M. J. Beijer Anneke, dochter van W. F. Bosman en H. J Westdijk. Wendy, dochter van B. J .Koevoet en J. D. E. de France. ONDERTROUWD: Izaak Jan Stolk en Catharina Hendrika van Luijtelaar. Pierre Maurice Dorresteijn en Elise Maria Wolfsen. Willebrordius Rien den Hollander en Hendrika Maria van Dijk. GEHUWD: Hendrik Linthorst Margaretha Clazina van Lume. Bartus Prins en Bernardina Dönszel- mann. Theodoor Arnold van Asch en Lubbertha Hofman. Antonius Wilhelmus van Logtenstein en Petro- nella Wilhelmina Maria Dijkman. OVERLEDEN: Jantje Bijlefeld, wedu we van J. Schuurmans. Anna Bouwman, weduwe van M. W. Grob. „Ik heb u btf een aaidere gelegenheid al eens gezegd dat Nederlaaid een fantastisch resultaat zou boeken wanneer wij ertoe zouden kunnen komen voorshands niet te streven naar een akute verdere verbetering van de situatie voor wat betreft onze direkte welvaart, en daarbij denk ik niet alleen aan de zozeer gewenste voortdurende verbetering van het zgn. reële inkomen, ik denk daarbij ook aan het zich opleggen van een uiterste beheersing met be trekking tot de verdere uitbreiding van diverse kollektieve sociale voorzie ningen, sekundaire en tertiaire arbeidsvoorwaarden enz.", aldus de heer A. M. Hoegen Dijkhof tijdens de jaarvergadering van de Soester Zakenkring. „Als ik stel", zo ging de heer Hoegen Dijkhof verder, „dat het bereikte nu voorlopig gekonsolideerd dient te wor den dan wil dat niet zeggen dat ik de ogen zou willen sluiten voor inderdaad nog aanwezige onrechtvaardigheden in onze eigen nationale samenleving. Daarbij zou dan echter bijzonder se lectief te werk moeten worden gegaan en daarom kom ik terug op hetgeen ik ook al eens in een Nieuwjaarsbij eenkomst stelde, namelijk: laten wij allen eens wat geduldiger zijn en eens werkelijk rustig de tijd nemen, onder de bereidheid tot een redelijk en ge zond kompromis te komen, dus met wat geven en nemen, om met inscha keling van goede vaklieden te gaan bestuderen waar wij heen moeten". De vergadering werd bijgewoond door 43 van de 108 leden die de kring op het moment telt. In het verslag van het afgelopen verenigingsjaar merkte de voorzitter op dat de leden in totaal 3540 werknemers in dienst hebben. Hij bracht dank aan zijn medebestuurders de heren Th. de Muijnk en J. A. M. M. Post voor hun vele werk in de com missie beleidsvraagstukken en woning vraagstukken. I Voorzitter Soester Zakenkring A. M. Hoegen Dükhof. Ten aanzien van de poging de nieuwe vereniging „De Soester Ondernemer" op te richten deelde hij mede, dat het bestuur zich op het standpunt gesteld had dat de kring niet als geheel tot die vereniging moest toetreden. De heer Hoegen Dijkhof meende overigens dat de S.O. te hoog zou grijpen indien zij meer zou willen dan „een gezonde herleving van de winkeliersvereniging". Dat zou hen in het zicht van de ha ven doen stranden. De vergadering was het stilzwijgend met dit stand punt eens. De kring maakt zich zorgen over het industrie-vestigingsbeleid van de ge meente. De voorzitter meende dat er steeds grotere problemen zouden ko men door het toelaten van nieuwe in dustrieën en hij noemde daarbij het wegtrekken van eikaars goede werk krachten. Met de gemeente zou een en ander besproken worden om de bestaande problemen niet groter, maar juist klei ner te maken. Polarisatie De jaarrede had als motto „Polarisa tie?.... Akkoord, mits kompromis-be- reidheid". In zijn toelichting hierop stelde de heer Hoegen Dijkhof dat ve le mensen een echte eerlijke overtui ging hebben, maar dat zij niet altijd in staat waren deze overtuiging te be redeneren. „Het poneren, het uitspre ken van eigen meningen en overtui gingen, is sterk in de mode, maar het luisteren is uit de mode geraakt. Het ontluisteren is in de mode". Naar zijn mening moest men echter bij het naar voren brengen van zijn overtuiging er niet bij voorbaat van uitgaan dat de eventueel tegenstelde mening op oneerlijke motieven berust te. Polarisatie, het verharden van standpunten, zou gaan optreden indien men de ander niet kon overtuigen. Een betere oplossing was dan echter het sluiten van een kompromis. Inflatie. Sprekend over de inflatie constateerde de heer Hoegen Dijkhof dat bijna iede re belangengroep het erover eens is dat de geldontwaarding bestreden moet worden. „Terwijl die eenheid van opvatting aanwezig is, verschillen wij fantastisch van inzicht als wij komen tot de be antwoording van de vraag: Hoe dient dat dan te geschieden? en daarbij 2Ün wij dan al vrij snel in 't afwentelings procédé; d.w.z. wij weten vrij goed, of misschien zelfs heel goed, wat een an dere groep in de samenleving hoort te doen om tot die inflatiebestrijding bij te dragen, want wij zijn er ook vrij snel van overtuigd dat onze eigen groep er al aardig toe bijdraagt", aldus de voorzitter. Hij merkte op dat Nederland ruw was wakker geschud uit de sfeer van .pot verteren" en hij noemde hierbij de grote problematiek van de energie voorziening en de relatieve schaarste aan grondstoffen zoals granen, soja bonen, staalsoorten en non-ferro me talen. De verbruikcijfers van deze grondstoffen zijn fenomenaal gegroeid, terwijl het tot dusver onmogelijk was gebleken tot een redelijk rechtvaardige verdeling te komen. Tragisch noemde hij het dat de dage lijkse problematiek desastreus beïn vloed werd door de oorlog in het Mid den Oosten, die zou kunnen kulmine- ren in een mogelijke confrontatie van de Verenigde Staten en Rusland. „In het licht van de grote tragiek van deze oorlog vallen stoeten van onze pro blemen in het niet". Met het oog daarop dacht de heer Hoegen Dijkhof dat de samenleving zich nu eens ex tra zou moeten realiseren hoeveel be ter wij het hebben dan vele andere volkeren. Hij kwam daarbij op de pro blematiek van de rechtvaardige inko menspolitiek en zei: „Persoonlijk kan ik nog niet een gefundeerd betoog op zetten dat een verantwoorde ethische benadering van dit inkomensverdeling^ probleem zou zijn". Wel geloofde hij nu reeds te mogen stellen dat een absolute nivellering een absolute on mogelijkheid was ,want er moet, ge zien de door de eeuwen heen precies dezelfde gebleven mentale instelling van alle mensen, een rechtvaardig be- loningsverschil blijven bestaan, waar onder ik versta dat er een redelijke korrelatie dient te zijn tussen de ver richte prestatie en de beloning daar voor". De heer Hoegen Dijkhof besloot met de hoop uit te spreken dat de wapens in het nabije oosten weer snel tot zwijgen zullen worden gebracht. Programma. Nadat de penningmeester, de heer W. Rietveld, balans en begroting had toe gelicht; de heer G. Kruimer verslag had gedaan van de in het afgelopen jaar gehouden evenementen (de be drijf scompetitie nam daarin een grote plaats in) en gezegd had dat volgend jaar deze competitie op de VVZ-velden zal worden gehouden met mogelijk 5-voetbal in plaats van 7-voetbal, werd de heer Th. Muynk bij accla matie in het bestuur herkozen. Op het programma voor het nu lopen de seizoen staat een inleiding door Mr. Tuk, gepensioneerd directeur-ge neraal van het ministerie van finan ciën over de harmonisatie van de di recte en indirecte belastingen in de EEG. Deze causerie zal gehouden wor den 20 november. Verder wordt over wogen een inleiding te laten houden over de ethiek van inkomensverdeling; mogelijk ook een over het energiepro bleem en dan de nieuwjaarsbijeen komst. De heer Hoegen Dijkhof vertelde en passant iets over de huidige situatie in de energievoorziening en dan spe ciaal met betrekking tot de oorlog in het midden oosten. Europa was wat de olievoorziening betrof voor 60 #/o afhankelijk van de Arabische landen. Hij verwachtte niet dat de oliekraan geheel dicht gedraaid zou worden en wees daarbij op een rede van de pre sident van Libië, die stelde dat hij de Arabische strijders zou steunen „met de opbrengst van de olie-verkoop". Mocht de olie-aanvoer stil vallen, dan voorzag de heer Hoegen Dijkhof bin nen twee maanden een economische chaos in Europa. Amerika zou wat de olie betrof op 2% na geheel self-supporting zijn in tegenstelling tot Japan, dat weer ge heel afhankelijk was van de Arabische aanvoer. Wat Nederland aanging dacht hij dat bij een zeer koude winter ongetwijfeld een vorm van distributie van olie pro- dukten ingevoerd zou moeten worden. Filosoferend over de milieuvervuiling door olieraffinaderijen snelde de heer Hoegen Dijkhof dat de raffinaderijen daar slechts in zeer geringe mate toe bijdragen en met het oog daarop meende hij, dat er geen gefundeerde bezwaren gemaakt konden worden te gen de vestiging van een raffinaderij in het Belgische Ternaaien. Verder zei hij een nare escalatie te vrezen in het conflict met Israël, dat naar zijn me ning toch mogelijk wel een bijdrage kon leveren voor de uiteindelijke op lossing. Met deze statements werd de vergadering besloten. verkrijgbaar bij Interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest to. busstation Soest Tel. 02155-12180 V gratis kteurenfotder beschikbaar J HEEL KILO Max. 3 pakken per klant HALVE LITER Liter JONGE CLASSE ROYAL Het programma ter gelegenheid van de viering van het 50 jarig jubileum van de vrijwillige Brandweer Soes terberg en van de opening van de nieuwe brandweerkazerne aan de Lnt. Koppenlaan te Soesterberg, ziet er als volgt uit Woensdag 31 oktober Open Dag voor de leerlingen van de hoogste klassen der Soesterbergse lagere scholen. 09.00 10.30 uur Carolusschool en Titus Brandsmaschool. 10.30 12.00 uur O.L. School Soesterberg. 13.30 15.00 uur Chr. Lagere School Soester berg. Naast een rondleiding krijgen de kinderen een traktatie en wordt er een film vertoond. Dinsdag 13 nov.: Om 19.30 uur begint een speciale avond voor de oud-leden van het brandweerkorps met hun dames in de brandweerkazerne. Hierbij zal het nieuwe materiaal ge toond worden. Woensdag 21 november15.00 uur, opening van de nieuwe brandweer kazerne door de burgemeester. Aansluitend receptie (50 jaar vrijw. brandweer soesterberg en nieuwe ka zerne) in de kazerne. 19.00 uur feest diner t.g.v. bovengenoemde gebeurte nissen in restaurant 't Zwaantje. Zaterdag 2 november Open Dag voor de bevolking van 10.00 12.00 uur en 14.00 17.00 uur. Woensdag 28 novemberOpen Dag voor de bevolking van 14.00 17.00 uur. Tijdens deze twee Open Dagen is er tevens een tentoonstelling van oud- brandweermateriaal in de kazerne. Op verzoek van de leden van de fi nanciële commissie zal de commissie ook in de toekomst in het openbaar blijven vergaderen De heer H. Jonker (D'66) merkte in de commissieverga dering op dat het opstellen van de nieuwe verordening betreffende de samenstelling en bevoegdheden van de commissies een stuk saneringsarbeid betekende waarmee hij zeer ingenomen was. Om misverstanden te voorkomen informeerde hij of de ingestelde proef met de openbare vergadering van en kele commissies door aanname van de nieuwe verordening kwam te verval len. Een en ander zou kunnen blijken uit artikel 8 lid 3 van de nieuwe ver ordening, waarin bepaald wordt dat de raad voor elke commissie bij af zonderlijk besluit de openbaarheid van de vergadering kan regelen. Indien dat het geval was wilde hij, en hij kreeg daarbij directe steun van de heer M. de Groot (BR), de open baarheid van de financiële commissie veiligstellen. Wethouder Ebbers had geen bezwaar tegen dit voorstel, maar was overigens van mening dat de nieuwe verorde ning geen verandering bracht in het destijds genomen besluit enkele com missievergaderingen in het openbaar te houden. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethou ders van zijn gemeente voornemens zijn aan J. Laseur, Beckeringhstraat 45, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Rum- telijke Ordening, jjuncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het vernieuwen van paardestallen en 't bouwen van acht boxen en een jury- kantoor op het perceel, gelegen aan de Beckeringhstraat 45, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H., nr 5176. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 18 oktober 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. COBVER-VAN HAAFTEN. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethou ders van zijn gemeente voornemens zijn aan G. Tammer, Postweg 23, Soes terberg, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Rum- telijke Ordening, jjuncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van drie autoboxen op het perceel, gelegen aan de Postweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nrs. 3014, 2865, 2866 en 2867. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 18 oktober 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER-VAN HAAFTEN. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en werhou- ders van zijn gemeente voornemens zijn aan J. v. d. Broek, Hellingweg 24, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Rum- telijke Ordening, jjuncto artikel 50. liid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een dubbel woonhuis met garages op het perceel gelegen aan de Noorderweg kadastraal bekend ge meente Soest, sectie A, nr 3898. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 18 oktober 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER-VAN HAAFTEN. De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan J. M. Rademaker, Vinkenweg 41, Soest op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een opslagloods met garage en berging op het perceel, gelegen aan de Vinkenweg 41, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H., nr. 4925. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 18 oktober 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De directeur van gemeentewerken heeft vorige week aanbesteed de rio lering van de Stadhouderslaan aan de onevenzijde, van de Noorderweg tot de gemeentegrens met Baarn. De uitslag van de aanbesteding is Matebóer b.v. Kampen 71.500,-. Fa. Kuijer Soest 69.680,-. Gooise Wegenbouw H,sum 61.000,-. Fa. Hogenbirk Laren 59.800,-. Emelaar b.v. Zeist 59.600,-. Almere Bui/schoten 59.400,-. Fa. Scheerman Castricum 58.000,-. J. v. Heek b.v. Waddinxveen 56.000,-. J. en P. de Rooij Vleuten 55.000,-. Lareco b.v. Haarlem 49.500,-. De gunning zal nader door B. W. verleend worden. Indien de gemeenteraad vanavond accoord gaat met de nieuwe verordening voor de raadscommissies, is de openbaarheid van de commissievergaderingen plotseling facultatief geworden. In artikel 7 lid 3 van de nieuwe ver ordening wordt gezegd „de raad kan voor elke commissie bil afzonderlijk besluit de openbaarheid van de ver gaderingen regelen". Bij aanneming zonder meer betekent dat, dat alle commissievergaderingen dan niet meer openbaar zijn, óók niet die van de commissies openbare wer ken, financiën, onderwijs en culturele zaken, die dat tot nu toe wel waren. De heer B. Joosten (D'66) vestigde hier de aanidacht op in de onderwijscom missie en verzocht gelijktijdig de open baarheid van deze commissie veilig te stellen. Zijn mede-commissieleden, mevrouw P. J. Oranje-Entink (VVD) en de heren C. Verheus (Pr. Chr.) en A. van Vloten (PAK) steunden dit voorstel; de wethouder maakte zijn standpunt niet kenbaar. De gemeente acht zich niet bevoegd zich uit te spreken over de al dan niet juiste uitvoering van een verordening van een hoger orgaan. Dit standpunt, dat ingenomen werd naar aanleiding van een brief van de Wijkraad Soester berg betreffende de milieubelasting voor Soesterbergers, werd in eerste in stantie aangevochten door mevrouw E. Korthuis-Elion (V.V.D.), die later steun kreeg van haar mede-commissieleden. Zij vond dat b. en w. zich daarmee al te makkelijk van de zaak afmaakte en wilde een ruimer antwoord met o.a. verwijzing naar de mogelijkheid van in beroep gaan De heer W. Blaauw (WD) informeerde naar het „echte" standpunt dat de ge meente in deze kwestie had, maar wethouder Ebbers bleef bij „het zich niet bevoegd verklaren". Overigens merkte hij op dat de provincie reeds 3/4 van de kosten voor de zuivering van het water in Soesterberg bij voor schot had betaald. Mocht achteraf blij ken dat de milieubelasting ten onrech te geheven werd, dan zou dat voor schot terugbetaald moeten worden, waar dan weer tegenover stond dat de gemeente dan alsnog de bewo ners voor rioolbelasting zou moeten aanslaan. De overname van de zuiveringsinstal latie in Soesterberg, waar niet op op pervlaktewater geloosd wordt (maar wel gezuiverd) was nog niet rond. Desondanks meende de wethouder dat de beroepsprocedure voor iedere aan geslagene duidelijk was en dat de raad zich in deze kwestie niet kon uitspreken. Die eventuele uitspraak zou bovendien niet kunnen "betekenen dat niet iedere aangeslagene niet zelf zijn bezwaar schrift moest verzenden. De veiligheid van de verkeersbrigadiertjes was onderwerp van bespreking tn de commissie van openbare werken. Aanleiding hiertoe gaf de brief van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Voetgangers, inzake de gehouden enquete over de verkeersveiligheid bjj de scholen. De heer D. Hoekstra (Pr. Chr.) wees op de gevaren waaraan de „klaar-over- tjes", door het steeds toenemende ver keer bloot staan.. De taak werd zijns inziens te zwaar voor de lagere- schoolkinderen en zou door volwasse nen over genomen moeten worden. Advies daarover zal gevraagd worden aan de ambtelijke verkeerscommissie. De heer Hoekstra vroeg zich verder af waarom door de Vereniging Bescher ming Voetgangers slechts vier formu lieren als „bruikbaar ingevuld" werden gekwalificeerd en wat dat bruikbaar dan wel mocht inhouden. Ook de onderwijscommissie hield zich met deze kwestie bezig. Voor de heer C. Verheus (Pr.Chr.) was de term „bruikbaar" eveneens niet duidelijk. Dit temeer omdat twee bijzondere scholen te Soesterberg practisch iden tiek hadden ingevuld en er nu slechts één als bruikbaar werd aangemerkt. Ook hij deed de suggestie de ouders in te schakelen, als verkeersbrigadiers. In vele plaatsen gebeurde dat reeds, terwijl bijvoorbeeld in de stad Utrecht daarvoor presentatiegeld werd betaald. Wethouder Dijkstra, die verkeersdis- cipline van alle weggebruikers als eer ste noodzaak zag, zegde toe de sug gestie van de heer Verheus aan ouder raad en besturen van de bijzondere scholen te zullen doorgeven. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van a. G. Spruit, Veenzoom 9 te Soest om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensmesterij op het perceel Veenzoom 9, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie G., nr. 6247. b. W. Spijker, Birkstraat 142, Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een pluimveehouderij op het perceel Birkstraat 142, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie C., nr. 2066. c. C. P, Hilhorst, Lange Brinkweg 56 te Soest, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een agrgarisch bedrijf bestaande uit een veehoude rij en een varkensmesterij op het per ceel Lange Brinkweg 56, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A., nrs. 4145 en 3853. Gedurende 10 dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een teder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen dezer vergunningen in te brengen bij het ge- meetebestuur. Bovendien zullen op maandag 5 no vember a.s., des voormiddags om res pectievelijk 09.00 uur, 09.45 uur en 10.30 uur, in het gemeenhuis open bare zittingen worden gehouden, al waar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvragers van de vergunningen en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de een der bo venbedoelde zittingen is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft in gebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan- Soest, 18 oktober 1973 Burgemeester en Wethouders voor noemd, De burgemeester, K. de Haan, l.b. De secretaris, A. Borreman. Do rente, die wil vergoeden op spaargelden, loopt van 4'/2% voor dagelijks opvraagbare tegoeden tot 8'/ivoor onze Spaarwinstblljetten aan toonder en de N.M.S. - Rentespaarbrieven. Vraagt u eens bij een van onze kantoren naar deze spaarmogelijkheden. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK

Soester Courant | 1973 | | pagina 5