Tassen en ceintuurs 10%, korting! HEDENAVOND „OPEN HUIS BIJ NIC. VAN DAM kom kijken bijartihome artihome ORIGINELE GREYHOUND KICKER SAimkQPPi'L Greyhound Deelnemers-vergadering sportstichtin R.K. Kerkdiensten Haarverzorging van wortel tot punt Olympia sloot wantlelseizoen met drie eerste prijzen Puem-kabel gestolen Natuurwandeling Ruim 100 meter nylonband gestolen de fantastische keuken SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155 -180 09 Ruit ingegooid Correspondentie ZIEKENAUTO - TEL. 12727 POLITIE - TEL. 19444 Alarm-politie uitsluitend telefoon 14444 BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Afwasbaar Waterafstotend Kleuren: Beige/groen - Blauw/rood -Bruin/rood - Beige/bruin Deze aanbiedingen gelden tot en met zaterdag 3 november a.s. Zie de jubileumaanbiedingen uit onze najaarsschoenenfolder die door heel Deze aanbiedingen zijn in onze etalages herkenbaar aan de oranje prijs kaartjes TORENSTRAAT 5 - SOEST - BIJ DE OUDE KERK [j Ledenvergadering K.V.P. Soester Courant van donderdag 18 oktober 1973 A.s. maandag 20 oktober, aanvaoig 20.00 uur, zal in de bovenzaal van de bibliotheek ann de Albert Cu.vplaan de vergadering gehouden worden van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. De agenda vermeldt ondermeer de vaststelling van balans en jaarreke ning 1972; de vaststelling van de be groting van inkomsten en uitgaven 1974 en een gedachtenwisseling met betrekking tot wijziging van statuten en huishoudelijke reglement. Deze wij ziging betreft de benoeming van de leden van het stichtingsbestuur en komt erop neer dat de door b. en w. opgemaakte voordracht ter beoorde ling wordt voorgelegd aan de bij de stichting aangesloten verenigingen. In dien deze daar niet mee akkoord gaan, kunnen zij andere personen voor be noeming aanbevelen. Volgens de voorliggende begroting voor het jaar 1974 zal de gemeentelijke bijdrage in het exploitatietekort van de stichting 754.855,68 gaan bedragen. In 1972 was dat 533.765,79 en op de begroting van dit jaar was het bedrag ƒ682.018,01. SUCCESSIERECHT. Hoeveel succes sierechten zijn verschuldigd bij erfla ting van broer aan broer en van oom aan oamzeggers? Is er nog een mini mum, waarvan geen successierechten betaald behoeven te worden? Antwoord: In deze gevallen is een be drag van 500,- vrijgesteld. Wordt er meer nagelaten dan is de gehele ver krijging belast en wel voor: eerste 1.000,00 18°/# 27% SKYLAB. - Op de daarvoor genoemde avond keken wij naar Skylab, die om 21.02 uur zichtbaar zou zijn. Inderdaad kwam hij omstreeks die tijd voorbij. Maar nauwelijks was hij verdwenen en wilden wij weer naar binnen gaan, of een tweede Skylab zagen we toevallig aankomen, die precies geleek op de eerste en ook dezelfde koers volgde. Kunt u ons hier ook nader over in formeren? De Skylab zou twee keer zichtbaar zijn, om 21.02 en om 22.37 uur. Op de laatste tijd heb ik hem echter niet kunnen vinden. Enige bu ren waren overigens ook getuige van de „tweede Skylab"; het was dus geen gezichtsbedrog. Antwoord: - Voor de beantwoording van uw vraag hebben wij ons ge wend tot de bekende ruimtevaart-ex pert drs. Chriet Titulaer; deze deelde ons het volgende mee: „Behalve het ruimtestation Skylab bevinden zich ongeveer 20 fragmenten in ongeveer dezelfde baan. De helderste fragmen ten, zoals het meteorietenschild dat bij de lancering werd losgerukt, het ont brekende zonnepaneel en de derde trap van de lanceerraket, zijn vaak vraagsteller heeft ongetwijfeld een met het blote cog waarneembaar. De van deze fragmenten gezien. In het algemeen kan men zich overigens voor informatie over Skylab direkt wenden tot de Volkssterrenwacht in Hoeven (N.B.), nader adres overbodig". Tijdens de Sluitingstocht in Amerongen, de laatste wedstrjjdmars van dit seizoen, werden door drie groepen van de christelijke wandelsportvereniging „Olympia" drie eerste prijzen gewonnem. 1 N CC 1.001,00 2.000,00 20% 29% 2 001,00 ,5.000,00 22 31% 5.001,00 10.000,00 24 33% 10.001,00 25.000,00 26 35 en zo verder oplopend in bedrag en percentage. SOESTERBERGSESTRAAT 44 SOEST-ZUÏD - TEL. 02155-12045 Er verschenen precies 451 deelnemers aan de start en de fraaie parkoersen voerden de wandelaars door de bosrij ke omgeving van Amerongen met als middelpunt het recreatieterrein „De Ginkel" De 21 Olympia-adspiranten met leid ster mevr. Veldhuizen volgden de vijf kilometer. Op deze afstand waren 8 groepen vertegenwoordigd. De uitslag was* 1. Olympia, Soest, 420 punten; 2. D.E.S., Alblasserdam, 415 punten en 3. J.S.W. uit Rotterdam met 412 punten. Op de 10 kilometer wandelden de 27 junioren o.l.v. de heer D. Brood. Ne gen groepen streden hier om de hoog ste eer. Eerste werd Olympia, Soest, 442 punten; 2. D.E.S. 1, Alblasserdam, 440 pnt.; en 3. D.E.S. 2, met 439 pnt. Op de 15 km had de jury 7 groepen te beoordelen, waaronder de 13 se nioren van Olympia met de heer L. Vogel als leider. Ze werden eerste met 662 punten. Tweede werd w.s.v. Doom uit Doom met 659 punten. Aan het eind van de wandeltocht reik te de heer W. A. Suman drie herinne ringsspeldjes uit voor 1.000 km. De on derscheidingen waren voor Ans Veld huizen en Annemdeke en Ad v. d. Grift alle drie junioren-leden. Olympia zal in de maanden november en december 1973 en januari en fe bruari 1974 wederom haar winterserie in Soest organiseren. DILLENTHEE. Een aftreksel van Dillenzaad zou heilzaam zijn voor een goede slaap. Hoe zet ik thee van Dil lenzaad? Antwoord: Het is heel eenvoudig en eigenlijk al door u zelf beantwoord, nl. er een aftreksel met kokend water van maken. Het afgietsel kunt u dan als slaapmiddel gebruiken. U kunt het na tuurlijk met water verdunnen als het u te sterk is. Op het Dillezaad kunt u dan weer kokend water doen voor een nieuw aftreksel. SOEST De artsendlenst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16, tel. 12423 en H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 12119. Het ls aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG. Tijdens het weekend A. Th. M. Splin ter, Amersfoortsestraat 3, tel. 1432, boodschappen vóór 9 uur. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13.30 uur J. N. A. Prior, Steenhofstr. 69. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur. Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baam, tel. 02154-2432 Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Soestdijk, Van Weedestr. 35, tel. 12487. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur Zr. C. Bijlard, Rubenslaan 97, tel. 15425 en zr. S. Visser, W. Beekman- straat 258, tel. 14365. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur. Zr. H. Sijtsma en Zr. G. Pluim, Bos straat 29, tel. 14610. Spreekuur medisch Centrum, Nieuwe- weg hoek Smits weg, dagelijks van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur, tel. 18770 (ook antwoord apparaat). Zoals steeds meer bekend wordt kan men zomer en winter, weer of geen weer, op elke 2e zondagmiddag der maand, onder leiding van de Natuur- wacht Eemland een prachtige wande ling maken. Ieder is welkom, de deelname is gra tis. Het is verblijdend dat ook veel kinderen intense belangstelling tonen voor wat hun door bekwame gidsen I wordt verteld en gewezen. Een kleine honderd mensen verzamel de zich zondag j.1. bij het vertrekpunt „Schapendrift". Men wandelde o.l.v. de heer en mevrouw Post en van blonde natuurwachter Hans Gardner, die door eigen enthousiasme zijn tijd schema soms haast vergat. Op deze fraaie herfstdag coguetteerde het bos met alle schakeringen rood groen-bruin en goud. Rood ook op de grond waar dit jaar gelukkig weer veel paddestoelen voorkomen. Wij we ten nu hoe de decoratieve rode vlie- genzwam aan de witte stippen komt. In 't begin is er een wit vlies over de rode hoed, dat later scheurt. Kleine stukjes ervan blijven min of meer symetrisch op het rood achter en ge ven de paddestoelen een sprookjes achtig uiterlijk Hij is erg giftig, dus liever niet aanraken De heer Post vertelde dat het gemeen telijk bosbezit vijfhonderd vijftig ha beslaat, verder zijn er nog uitgestrekte natuurgebieden in particulier bezit, die vrij, of op aanvraag, bezocht mogen worden zoals Peijnenburgh en Land goed Paltz. De heren natuurwachtere vertelden veel bijzonderheden over' de'bomen. Het is wel leuk de ezelsbrug te- weten die helpt de Den van de Spar te on derscheiden. Bij de Spar staan de naalden één voor één ingeplant. Solo. Bij de den staan de naalden met tweeën. Duplo. De den vernieuwt zijn naalden in een periode van drie jaar. Per jaar is een deel bruin en een deel groen. De vogelkers (ook wel vogelpest) is uit Amerika ingevoerd en heeft zich on gehoord kunnen uitbreiden. Men hield er geen rekening mee dat de plant hier geen natuurlijke vijanden heeft. De rode zurige vruchten worden door vogels graag gegeten die de pitten dan weer langs natuurlijke weg versprei den. Bovendien duldt de vogelkers geen andere begroeing onder zich zo dat hij wel wat veel plaats in de bos sen opeist. Hans Gardner deed een gelukkige vondst. Hij raapte schubben op van een denneappel die bewezen dat er weer eekhoorns in onze omgeving huizen. Lange tijd heette de eekhoorn „schadelijk wild" niet geheel ten on rechte, want hij eet behalve zaden, ook jonge loten en knoppen. Dus werd de eekhoorn afgeschoten en verder maak te een geheimzinnige virusziekte, die gelukkig weer tot staan kwam, dat deze leuke pluimstaarten bijna niet meer voorkwamen. Er is nu hoop op een langzaam maar zeker herstel. Langzaam omdat eek hoorns maar twee nestjes van vier of vijf jongen per jaar kunnen krijgen. Mevrouw Post vertelde onderweg nog dat er in onze buurt een vleesetend plantje voorkomt. De Zonnedauw. Dat staat niet in de bossen maar op voch tige heigrond en Venen. U ziet, bijzonderheden genoeg, men hoeft maar te vragen en te luisteren of zwijgend dankbaar te zijn voor al le schoonheid die ons hier omringt. P. RADEMAKER-DUYTS. 42 meter Puemkabel werd door onbe kenden gestolen van twee haspels die langs de A.P. Hilhorstweg stonden. De totale waarde van de meegenomen ka bel is 1260 gulden. De diefstal moet gepleegd zijn tussen 21 september en 3 oktober j.1. Van een aan de Veldweg geparkeerde vrachtwagen werden 15 nylonbanden van 7 meter lengte gestolen. Chauffeur C. A. K. wonende aan de Veldweg deed er aangifte van. Hij verzocht om politietoezicht omdat het in het verleden meermalen ge beurd was dat daar geparkeerde vrachtwagencombinaties 's nachts los gekoppeld werden. (Ook op zaterdag geopend). Een Ingezonden stuk van A. D. To- Van het clubhuis „De Praatpaal" aan massen Holsheimer, als reaktie op het de Molenstraat, van de Stichting artikel „Groot misverstand. Geen min- Jeugdzorg Soest, werd door onbeken- derheidskwestie" moeten we door tijd- den een ruit ingegooid. Een door de gebrek helaas laten wachten tot ons politie Ingesteld onderzoek leverde nummer van donderdag 25 oktober. niets op. naar de meubelstudio met binnen- en buitenlandse merken van naam. En praten met binnenhuisarchitecten over de „totale" ruimte van huis, tuin en keuken. U bent van harte welkom. Burg. Grothestraat la, Soest It Maandag a.s., 22 oktober, aanvang 20 Ij uur wordt in het gebouw „De Rank" tf aan de Soesterbergsestraat de leden- Vergadering gehouden van de KVP af- [4. 1 dei'ng Soest/Soesterberg. De agenda ff vei meldt o.a. een verslag van de ge- \l ni.-eiiteraadsfractie en het punt ge- rj .ik enteraadsverkiezingen met als vra- rJ gen het samengaan met AR, CHU en r*«] KVP en de voordracht van KVP- r-fril kandidaten.

Soester Courant | 1973 | | pagina 9