E 53 Ik moet tegen mijn bedoeling in gebruik maken van de wettelijke procedure" Navrant voorbeeld van uitbuiting buitenlandse werknemers e Rob' s corner heelt nieuwe eigenaar t f Herfstshow Schoemaker ging toch door Tel. 10115 TeL 10115 Tel. 10115 Tel. 10115 van de GARANT EUROPA NIC. VAN DAM l VAN DER WEEKD Mr. II. II. HOUTMAN „Den Haag heeft sehoon genoeg van gemeentelijk knoeiwerk" Intimidatie door politie de fantastische keuken SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155- 1 8009 Groot woningtekort in regio Eemland Politieke soos naar aanleiding van begroting Bijeenkomst bejaarden- wacht Eiermarkt Thema-ochtend over voortgezet onderwijs in Soest P.P.R.-Soest heeft bestuur Avond over woningbouwbeleid Julianakerk Cyclus Kerkconcerten Kantoormachines Kantoormeubelen Kantoorbehoeften Schrijfwarenhuis Oecumenische viering in de Open Hof Anton Koolbaas bij ,,'t Nut" Afscheid bij Nederlandse Spoorwegen Schoenen - Tassen Auto gekanteld, bestuurder verdwenen T Soester Courant van donderdag 25 oktober 1973 Tijdens de vorige week gehouden raadsvergadering hebben woordvoerders van de fracties van de VVD, KVP en Protestant Christelyken zich bijzonder boos gemaakt over de houding van een Soester, mr. H. H. Houtman, inzake de bestemmingsplannen Steenberghe I en Kampweg-Casino te Soesterberg. Er werd gesproken over „schijnbaar beroepshalve protesteren", over „slordig protesteren", over „democratie-verkraehtertje met een stencilmachine" en over „leed berokkenen". In haar antwoord merkte de burgemeester op, dat niet alleen Soest met een „Mr. Houtman", zat, maar dat er in de 900 gemeenten die Nederland rijk is, ook wel, 900 Houtmannen zouden zijn, die „Den Haag" onvoorstelbaar veel werk bezorgden, dat de gemeenschap vele tienduizenden guldens kost. Mr. Houtman, wonende aan de Park laan te Soest, reageert hierop met on derstaande brief aan de Raad van de gemeente Soest: Zeer geachte Dames en Heren leden van de Raad, Tenslotte is het mij dan klaarblijkelijk toch gelukt u te wekken uit uw zelf genoegzame feodale dommel, en gezien uw kribbige reacties in de raadsver gadering van 18 oktober j.1. was het ontwaken niet prettig. U was boos, en dat ls alleszins begrijpelijk. Uw boos heid ontlaadde zich over mijn hoofd, en dat was minder juist. Ik zal nog eens proberen het u uit te leggen. Op de woningmarkt beleven we weer vooroorlogse toestanden. Nieuwbouw woningen staan na oplevering nog maanden leeg. Makelaars en andere exploitanten proberen met aanlokke lijke aanbiedingen (een maand vrij wonen) huurders te trekken. De cijfers liegen er niet om. Volgens het CBS is het aantal leegstaande woningen, uit sluitend nieuwe wel te verstaan, al gestegen tot 20.000. Het autonome be- ïeid van de gemeenten dreigt op een fiasco uit te lopen. Jarenlang hebben de gemeente groei gepredikt onder het motto: „zonder groei geen bloei". Het ene na het andere met passer en lineaal bedachte bestemmingsplan kwam van de tekentafel en wanneer alle plannen bijeengeteld zouden wor den kunnen er 40 miljoen Nederlan ders aan een huis geholpen worden. Die miljoenen komen er natuurlijk nooit. Recente prognoses spreken over 14,5 miljoen Nederlanders in het jaar 2000, waarna de bevolking waarschijn lijk zal afnemen. Is er nu nog woningnood? Inderdaad is er nog een kleine categorie mensen die geen woning hebben naar hun zin, maar bij deze is er eerder sprake van geldnood dan van woningnood. En voor deze categorie heipen de wonin gen die u meent te moeten laten bou wen geen zier: zij zijn véél te duur. Van de doorstroming waarop uw hoop was gevestigd om betaalbare wonin gen vrij te krijgen voor de lagere in komens is niets terecht gekomen. Kijkt u eens naar de cijfers. In september 1971 waren er in Soest 38.150 inwoners. In 1972 waren dat er 37.936; dus 214 minder. In 1972 zijn namens u 62 huizen afgebroken of on bruikbaar gemaakt (over woningnood gesproken!). 227 werden er gebouwd: een toename van 185 woningen. Als nu de bevolking van Soest afneemt en het woningbestand toeneemt, wat zoudt u dan denken? Precies wat ik denk: er staan in Soest een aantal (te dure) huizen leeg. Uw beleid heeft gefaald. En uw tra nen, geplengd over het leed van de woningzoekenden, zijn krokodilletra- nen. Immers zij zijn veeleer geplengd om de ƒ400.000,- die Soest niet ont ving als premie wegens vestigings overschot in 1972 En hier kwam net ware aapje uit de mouw; het gaat u alleen maar om de centjes. Voor geld bent u bereid vele burgers van uw gemeente, soms on herstelbaar, leed te berokkenen. Een bejaarde bewoonster van de Parklaan hebt u de levensavond ver gald. Een bejaarde bewoner van de Parklaan moest in het ziekenhuis wor den opgenomen na dreigementen van uw heer Westdijk. De vals voorge lichte Rinke Tolman werd van zijn huis en biologisch belangrijke tuin verdreven en kwijnt nu weg op een flatje. De oude heer Maat is door uw onmenselijke behandeling voor zijn le ven invalide. Het gezin Wortel werd uiteengescheurd. Deze lijst van ellende is helaas nog veel langer. U weet het waarschijnlijk des te erger. En u realiseert zich ook niet eens, of u wilt het niet weten; niet, dat in uw plannenmakerij op zichzelf al een grote hoeveelheid leed ligt voor een aantal mensen. Ik laat uw collega, het raadslid Chr. Fokke van 's Graveland hier aan het woord: „Een deel van onze bevolking moet deksels uitkijken of hun huis nog wel op de plankaart voorkomt, of er niet plotseling een autosnelweg door hun voortuintje loopt. De kans is niet denkbeeldig, dat het favoriete recre atieplekje te verdwijnen staat, of dat in de zeer nabije toekomst een flat gebouw van twaalf verdiepingen hun voorgoed het uitzicht gaat benemen, om maar niet te spreken van een heel industrieterrein naast het keu kenraam. Ik geloof dat in dit alles een groot blok oneerlijkheid zit. Ik ben zelfs van mening, dat van discri minatie gesproken kan worden". Dames en heren leden van de Soester Raad, u ziet dat althans buiten Soest nog raadsleden aangetroffen worden met wél enig gevoel voor de mede mens Wat vindt onze overheid in Den Haag ervan? U zult het wellicht niet weten, maar die heeft van het gemeentelijk knoeiwerk op het gebied van ruimte Rjke ordening schoon genoeg. U kunt dat lezen, als u de moeite zoudt willen nemen, in de „Hoofdpunten van het regeringsbeleid 1974,,, te vinden in de Staatscourant nr. 183 van 1973. Bovendien vindt diezelfde overheid, dat de bevolking veel meer betrokken dient te worden bij de ruimtelijke or dening. De krachtens de Wet op de ruimtelijke ordening ingestelde raad van advies heeft in 1970 daaromtrent een tweetal adviezen gegeven aan de regering. Als u de moeite zoudt willen nemen kunt u dat nalezen in een boekje van de Staatsuitgeverij te Den Haag, getiteld: „Zicht op inspraak". Deze adviezen vindt u terug in de „Nota over de openbaarheid bij de voorbereiding van het ruimtelijk beleid 1972", nr. 240- 116-00, Staatsuitgeverij, Den Haag, kosten slechts 2,70. De regering vraagt in deze nota nogmaals de aan dacht van provincies en gemeenten voor de aanbevelingen, die de raad van advies in 1970 in zijn inspraak advies heeft gedaan. Er moet een open beleid worden gevoerd, dat in alle fasen van de voorbereiding voldoende recht doet aan alle eisen van open baarheid, inspraak en participatie. Al gemene regels hiervoor worden door de regering niet voorgesteld, omdat deze op dit punt volgens haar wel eens meer verstarrend dan verruimend kunnen werken. Dames en heren leden van de Raad, deze adviezen gelden ook voor de ge meente Soest; ik heb althans nergens kunnen lezen dat de regering voor u een uitzondering maakt. En als burger van Soest, waar ook de kalender het jaar 1973 aanwijst, stel ik er prijs op van deze inspraakmo gelijkheden die in het moderne Ne derland van 1973 aanwezig zijn ook gebruik te mogen maken. Maar b en w willen dat niet hebben en verwijzen mij naar de wettelijke procedure. Goed, dan maak ik tegen mijn be doeling in gebruik van de wettelijke procedure, maar dan wordt u boos. Dat moet dan maar. Het leed dat u mij, maar vooral mijn medeburgers aandoet met uw overbodige onzalige plannen weegt mij zwaarder. Hoogachtend, Mr. H. H. HOUTMAN milmö (Ook op zaterdag geopend). In een brief aan de directeur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Utrecht zegt de Kamer van Koophandel, dat er voor de komende jaren gerekend moet worden op een groot woningtekort in de regio Eemland. „Ten aanzien van de kwantitatieve aspecten van de woningbouw wordt geconcludeerd, dat na realisatie van alle door de onderscheiden gemeenten uitgestippelde plannen in 1976 nog een tekort van ca. 3500 woningen in de regio Eemland zal bestaan. Daarbij moet nog worden aangetekend, dat uit gegaan is van een optimale doorstro ming. Het is zeer de vraag of een der gelijke veronderstelling reëel is. Naar alle waarschijnlijkheid zal het woning tekort na het verstrijken van de pe riode van studie dan ook nog groter zijn. Tegen die achtergrond bezien heeft het dagelijks bestuur van het Samenwerkingsorgaan Eemland zich reeds op het standpunt gesteld, dat de bouwprogramma's van dé aangesloten gemeenten onverkort moeten kunnen worden uitgevoerd". Dat streven wordt door de K. van K. ten volle ondersteund. Alhoewel de Kamer volledig begrip zegt te hebben voor het feit, dat uit budgettaire over wegingen slechts 60o van het totale bouwprogramma in de provincie zal kunnen worden uitgevoerd, dringt zij toch aan al het mogelijke te onderne men om de vertraging in de woning bouw in de Eemlandgemeenten tot een minimum te beperken. In samenwerking met de PUEM or ganiseerde de firma H. C. Schoemaker in de grote sportzaal van het Dorps huis dinderdag en vrijdag een voor lichtingsshow van elektrische artike len. In verband met een verlopen vergun ning van het Dorpshuis kon de show te elfder ure geen doorgang vinden, maar dank zij de bemoeienissen van de heer P. C. Pieren, die zelfs de mi nister van sociale zaken drs. J. Boers- ma uit Zeist te hulp riep, kon de bur- jemeester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften toch toestem ming verlenen. Tussen de elektrische fornuizen, diep vriezers, koelkasten, vaatwasmachines en wasautomaten in, prokte een juweel van een elektrische glaskookplaat, ver vaardigd van Ceran (zwart thermoglas) ter waarde van ƒ2800,-. De glaskookplaat was gevat in een roestvrijstalen raamwerk zonder scha kelaars met vier elektronisch geregel de kookzónes, waarvan twee automa tisch. De glaskookplaat was gecombi neerd mei een inbouwschakelpaneel, maar is ook te combineren met een in- bouwfornuis. Dit elektrische snufje werd twee jaar geleden voor het eerst getoond op de beurs in Keulen. Behalve bakdemonstraties volgens PUEM-recepten waren er ook demon straties verzorgd door Moulinex en Hoover met de klopveegzuiger. Moulinex demonstreerde praktische grills, de keukenhulp Moulinette (maakt in een paar seconden klein wat voor de dagelijkse maaltijd nodig is) en elektrische messen. Ondanks het slechte weer was er re gelmatig belangstelling voor deze show, waar de heer Schoemaker tevens een kijkje gunde in zijn uitgebreid assorti ment kleurentelevisies en Hi-Fi-stereo installaties (ondanks de inbraak in zijn zaak waar negen kleurentelevisietoe stellen en twee stereo-installaties tot de buit behoorden). Op de vorige week gehouden politieke soos van de drie confessionele partyen kwam een bijzonder navrant voorbeeld van uitbuiting van buitenlandse werk nemers ter sprake. De heer A. Roest, werkzaam by TNO Soesterberg, vraag aandacht voor het feit dat vier buitenlandse arbeiders, ondergebracht in het pand Kampweg 60. op last van de gemeente de woning op korte termijn (4 weken) moeten ver laten, zonder dat hen een andere verblijfplaats wordt aangeboden. Het pand zou gesloopt moeten worden ln verband met de aanleg van een verbindingsweg tussen Gen. Winkel manstraat en Kampweg, echter zou een eveneens in de weg staande wo ning aan de Gen. Winkelmanstraat pas volgend jaar augustus beschikbaar ko men. De heer Roest, die bij de afde ling sociale zaken van de gemeente te horen gekregen had dat er sprake was van vervuiling (wat hij catego risch ontkende), informeerde bij de aanwezige raadsleden naar de werke lijke argumenten; „wil men soms van dat nest af". Hij wist verder van het misterie van volkshuisvesting, dat de gemeente ook voor deze vier arbeiders voor andere huisvesting moest zorgdragen. Met stygende verbazing en veront waardiging hoorden de raadsleden van de heer Roest, dat dc vroegere eige naresse, die het pand aan de gemeen te verkocht en er zelf niet meer in woonde, maar de woning wel „om niet" mocht gebruiken totdat er ge sloopt zou worden, van de vier bui tenlanders 400 gulden huur per maand ontving voor gebruik van gas en elec- tra. Gemeenteraadslid de heer P. Stori- mans meende dat het wel tijd werd, dat de gemeente de tot nu toe betaal de huur zou terugeisen. Overigens bleek dat de bewoning van het pand min of meer illegaal was, omdat het huis met alle achterliggen de gebouwtjes per 1 januari van dit jaar ontruimd werd. De heer Roest was daarvan op de hoogte, maar vroeg nu medewerking voor een redelijke oplossing. Dit te meer omdat één van de vier mannen reeds vijf jaar bij TNO in dienst was en alleszins te billijken plannen had vrouw en kinderen te laten overko men. Verder maakte de heer Roest de raadsleden opmerkzaam op een inti- midatiepoging door de politie, die de vier mannen had aangezegd het pand binnen 14 dagen te verlaten, terwijl een dag daarna een brief van de ge meente bezorgd werd, waarin de ter mijn van één maand genoemd werd. Met de heer J. van Poppelen (KVP) meenden alle aanwezige dat het juist zou zijn, in afwachting van beschik baar komen van andere woonruimte, de ontruiming enige maanden uit te stellen. Een officiële toezegging kon en werd daarom niet gedaan, maar door deze schrijnende kwestie op de soos aan te snijden, bestaat er alle kans voor een menselijke oplossing. De belangstelling van de zijde van de raadsleden voor de soos was zeef groot. Naast de wethouder mevrouw M. C. P. Walter-van der Togt waren aanwezig de heren C. Oldenboom, D. Hoekstra, G. Stam en C. Verheus van de protestants-christelijke partijen en de heren J. van Poppelen, J. Korte, R. van Logtenstein en P. Storimans van de KVP. De volgende soosbij eenkomst werd vastgesteld op maandag 19 november om de inwoners in de gelegenheid te stellen aan- of opmerkingen betref fende de gemeentebegroting voor 1974 (die begin decembere door de raad be handeld wordt) te spuien. Alle Blokhoofden van de Soester Be- jaardenwacht worden uitgenodigd tot het bijwonen van een bijeenkomst op dinsdag 30 oktober a.s, te 14.00 uur in de recreatiezaal van het bejaarden centrum Groot Engendaal, Dalweg 42. Op deze bijeenkomst zal er gelegen heid zijn kennis te maken met de nieuwe projektleider. Daarnaast zal een plan tot reorganisatie van de Be- jaardenwacht ter sprake komen. Op de blokhoofden wordt dan ook een dringend beroep gedaan aan deze be langrijke bijeenkomst deel te nemen. REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-14785 Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van 17,25 tot ƒ18.25. Middenprijs 17,90. Prijs per kg 2,80. A.s. zondag, 28 oktober, wordt in het Artishock gebouw aan de Steen hof f.straat de maandelijkse thema-ochtend gehouden. Het onderwerp is dit keer: „Voort gezet onderwys in Soest: Wenselijk? Mogelyk?". Inleider is de heer W. Schim mel, voorzitter van de Stichting Katholiek Katholiek Onderwys in Soest. Zoals bekend kan zijn is er in Soest naast en na de vele Mavo's, geen mo gelijkheid tot enige vorm van verder voortgezetonderwijs. Daarvoor moet men naar de omliggende plaatsen. Met het oog hierop speelt de vraag in hoe verre er nu kinderen min of meer ge dwongen naar een Mavo moeten, bij voorbeeld vanwege de afstand, de kosten of omdat er gewoon te weinig plaatsen beschikbaar zijn bij het voort gezet onderwijs in de omgeving. Uit een onderzoek dat de Thema-och tenden-groep instelde, bleek al gauw dat er op dit terrein verschillende ac tiviteiten opgang gekomen zijn. Zo be staat er de Stichting voor Prot. Chr. Voortgezet Onderwijs ln de regio Baarn-Soest, die ijvert: voor een eigen school voor VWO. Daarnaast werkt er een stuurgroep, bestaande uit verte genwoordigers van het openbaar-, bij zonder/neutraal en het katholiek on derwijs, die streven naar een samen werkingsschool, een schooltype waarin christelijk en openbaar onderwijs sa menwerken met ruimte voor „eigen overtuiging". Het werk van de stuur groep schijnt goed te vorderen, maar veel daarover wordt niet (nog niet) be kend gemaakt. Volgens de thema-groep blijkt het vraagstuk bij de plaatselijke politieke partijen nauwelijks te leven. KVP, PPR, D '66 en PAK reageerden op een enquete; de VVD liet niet van zich horen. Desondanks meent de Thema-Ochten den er groep goed aan te doen het on derwerp ter discussie te stellen omdat zij het belangrijk vindt dat alle betrok kenen in alle openbaarheid hun ideeën kenbaar maken en van eikaars stand punt op de hoogte raken. Aanvang zondagmorgen om 10.30 uur. De drie confessionele partijen, KVP, AR en SHU, zullen met het oog op de gemeentebegroting voor 1974 in de, komende zes weken twee maal een politieke soos houden. De eerste op maandag 19 november waar direct op de begroting betrekking hebbende za ken aan de orde gesteld kunnen wor den; de tweede op dinsdag 11 decem ber waar de burgerij nader in kan gaan op de daags gehouden tevoren algemene beschouwingen in de gemeen teraad. Wat deze algemene beschouwingen betreft, is het de bedoeling dat de fractievoorzitters zich zullen beper ken tot de algemene beleidslijnen en voorts dat het college van burgemees ter en wethouders nog dezelfde avond antwoordt. Woensdag 12 december zal dan de begroting punts-puntsgewijs afgewerkt kunnen worden. Op de gehouden algemene ledenver gadering van de Politieke Partij Radi- kalen, aktiecentrum Soest, is het na volgende bestuur gekozen: Gesprek - leider/voorzitter, de heer K. van der Schoot (tot 1 januari 1974), daarna voor drie maanden de heer H. Eshuis; sekretaresse, mevrouw N. Noorlander, Varenstraat 226 en penningmeesteresse mevrouw L. Tomassen. De organisatie van het politiek-café „Proest" en publi'crelation is in handen van de heer J. Visser, terwijl diverse andere werkzaamheden verricht zullen worden door de heren Koos Mirck, Frans Diks en Marius Aben. De plaatselijke aldeling van de Partij van de Arbeid heeft voor donderdag 29 november a.s. een bijeenkomst be legd waar gesproken zal worden over het woningbouwbeleid. Op deze avond zullen de politici staatssecretaris drs. M. van Dam, en de Twee Kamerleden J. van der Doef en H. Kombrink hun visie over dit onderwerp geven. De avond is vooral bedoeld voor woning bouwverenigingen, bewonerscommissies enz. Plaats en aanvangstijd zullen na der worden bekend gemaakt, Op dinsdag 30 oktober geeft de orga nist Gert Muts een orgelconcert op het Fonteijn-Gaal orgel van de Juliana kerk. Dit concert begint om 8 uur, toe' gang 3.00 programma inbegrepen. Uitgevoerd zullen worden: Concerto in d kl.t., Bach-Vivaldi; Echofantasie in a kl.t., J. Pzn. Sweelinck; Ciacona in D., Joh. Pachelbel; Voluntary in e kl.t., John. Slanley; Fantasie in f kl.t. no l KV. 608, W. A. Mozart; „Desseins Eternels", O. Messiaen; Allegro Vivace uit Symph. no. 5, Ch. M. Widor en een Improvisatie van Gert Muts. - UITKNIPPEN - UITKNIPPEN - fc W KANTOORBOEKHANDEL H - UITKNIPPEN - UITKNIPPEN - Zaterdag 27 oktober om 19.00 uur, zal er in de Open Hof een Oecumenische viering gehouden worden in het ka der van de Hervormingsdag a.s. woensdag 31 oktober. Ds. G. Fafié zal de predikatie houden en pastor H. v. Maanen zal voorgaan in de Eucharistieviering. Iedereen is hierbij van harte welkom om aan dit oecumenisch gebed deel te nemen. Voor de leden van 't Nut spreekt de auteur Anton Koolhaas op donderdag 8 november over eigen werk. Kool haas, waarnemer van mensen en die ren, is de schrijver van vele boeken; Een schot in de lucht", ,Een geur van heiligheid", „Blaffen zonder onraad", het toneelstuk ,Noach" enz. Verder is hij kunstcriticus en directeur van de Amsterdamse Filmacademie. De avond wordt gehouden in de biblio theek aan de Alb. Cuyplaan en begint om 20.15 uur precies. Op het programma staat ook voor don derdag 24 januari 1974 de actrice Nel Kars, die een avond solo-toneel brengt. Voor donderdag 28 februari is uitge nodigd de schrijfster Andreas Burnier. De heer W. A. Voet. stationsbeambte aan het station Soestdijk, gaat in ver band met zijn 65-jarige, pensioenge rechtigde leeftijd, op 31 oktober de dienst verlaten. De heer Voet werd op 5 oktober 1908 te Schalkwijk geboren en kwam in 1930 in dienst van de Nederlandse Spoorwegen, aan de stations Schalk wijk en Culemborg. Zijn werkzaam heden bestonden hoofdzakelijk uit ran geren en werkzaamheden in de goede renloodsen. Hij vervulde zijn taak met nauwgezet heid en hij kreeg loon naar werken, want in het jaar 1953 werd hij bevor derd ln de rang van stationsbeambte, met als standplaaals Soest. Hij werd aan het station Soestdijk ingedeeld en heeft daar tot op heden dienst gedaan. Donderdag 1 november zal de schei dende spoorbeambte afscheid nemen van rayondirektie, collega's, vrienden en kennissen. De afscheidsreceptie zal worden ge houden ten zijne huize, Merelweg 6 te Soestdijk, n.1. des namiddags van 14 tot 18 uur. Wij twijfelen er niet aan of zeer velen zullen deze hulpvaardige en humane spoorbeambte willen danken voor de bewezen diensten. POLLY «tyl«d by AniU. In dt itiil Intcrnttionol» troHaur f *9,95 cwwNT-scHoarei Torenstraat 5 - Soest „Bij de Oude Kerk" (Lid modegroep Garant International) In de nachtelijke uren van het afge lopen weekend kantelde op de Dalweg een personenauto, die eerst op het Kerkplein een verkeerszuil omverge reden had en daarna tegen een aan de linkerzijde van de Dalweg staande lichtmast botste. De lichtmast knapte af. Toen de politie terplaatse kwam, was de bestuurder verdwenen. Gezien de bloedsporen is de politie ervan overtuigd dat hij gewond was. Aan de hand van het kentekenbewijs werd de eigenaar van de wagen opge spoord, die echter die nacht niet be reikbaar was. Hij (H. de Z. uit Soest) meldde zich de volgende dag en ver klaarde enige glaeen bier gedronken te hebben. De combinatie met inge nomen medicijnen was echter funest geweest. De zwaar beschadigde auto werd naar het bureau gesleept. Tegen De Z. is proces-verbaal opgemaakt. SPEELSE KINDERBRILLEN VAN OERSTERKE CONSTRUKTIE Horloger - Juwelier - Optiek v.h SPIJKER SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 - SOEST Vandaag wordt Rob's Corner, de cafe taria aan dc Kostverlorcnweg, officieus hetopend. Officieus, omdat er van enige plechtigheid geen sprake is. Iedere be zoeker kan echter rekenen op een 'ra gastvrij onthaal. De nieuwe eigenaar, de heer E. van Beek (26), zet de zaak op dezelfde voet voort. Hij is inmiddels voor de trouwe klanten beslist geen onbekende meer, want al enige maanden zwaaide hij er de scepter. „Ik weet dan ook heel pre cies wat ik doe", zegt Van Beek; ,,'t is geen gok, want ik ken de zaak door en door". „Dezelfde voet" betekent ook voortzet ting van de „pils-avond" (kleintje pils voor twee kwartjes); maar ook de kaartavonden en over enkele weken- een toeptoernooien ook activiteiten als zeevissen met de vaste klanten en excursies naar bijvoorbeeld een brou werij. Dc bar van cafetaria „Rob's Corner** Toch is het niet de bedoeling van Rob's Corner een bar te maken; de cafetaria opzet blijft gehandhaafd. Men zal er altijd terecht kunnen voor de snack en een kopje koffie, de frisdrank en de hartige hap. Van Beek, met assistentie van zijn vrouw en personeel, zullen u graag tot hun vaste klanten gaan rekenen.

Soester Courant | 1973 | | pagina 11