JEANSSHOP Uit de succesvolle TROS serie Sportnieuws Inspraak van verenigingen bij samenstelling bestuur sportstichting 0olitico ƒ25,- ƒ22- <3)e gouden <5/iaar CERTINA De Familie Strauss Vervolg Sport Tekort 30.000 gulden minder dan geraamd Heren SW1 weer ouderwets op dreef Ook dames van SVV behalen opmerkelijke successen DAMES- of HERENHORLOGE Juwelier - Horloger Scheidsrechter onthield Soester politie de overwinning ZitvoUeyhal groot succes Enerverend volleyhalgeveeht in Sporthal Olympia/Parade zorgt voor spectaculaire show Zaterdagvoetbal Opstellingen V.V.Z. '49 PROGRAMMA SPORTHAL BEUKENDAL cp een nieuw RIJWIEL van JAC. DE BRUIN U kunt niet alles weten Peter van de Kant in ,.Jong Oranje" Johann Strauss STEREO ADVIESCENTRUM Soester Courant van donderdag 25 oktober 1973 Er zal geen tweede vergadering van de Sportstichting komen om het voorstel, tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement nog eens nader te bezien. In de deze week gehouden deelnemersvergadering „geanimeerde deelnemersvergadering", zoals voorzitter K. de Haan het noemde was dat al in ruime mate gebeurd. Wel vroeg de heer H. Duit. voorzitter van VVZ, of het niet wenselijk zou zijn dat het bestuur een commissie uit de vergadering zou aanstellen om de sta tutenwijziging alsnog aan een onder zoek te onderwerpen. Mogelijk zal dat voorstel, maar dan in een enigzins gewijzigde vorm, een volgende verga dering aan de orde gesteld worden. Aan het begin van de avond had voor zitter De Haan naar voren gebracht dat de Stichting zocht naar bestuurs leden die zich voor meer dan één sport interesseerden. Dat op een vraag van SO. Soest voorzitter, de heer H. An- kone, die voorstelde om voor elke duizend leden van een sportvereniging een extra bestuurslid aan te stellen. De heer H. Teeuwen, voorzitter van De Springbokken, vroeg of het niet mogelijk was dat de verenigingen eerst zelf hun wensen met betrekking tot bestuurskandidalen kenbaar maakten om daarna een voorstel te doen aan de stichting door twee afgevaardigden van de betrokken club. Van het voorstel van de heer Ankone werd gevonden dat het bestuur dan te groot zou worden en de heer Teeuwen kreeg te horen dat er volgend jaar een geheel nieuw bestuur gekozen zal moe ten worden en dat dit kan volgens de in de statuten voorgestelde manier. Daar legde de heer Teeuwen zich bij neer, zij het dat hij het recht wilde hebben er in een volgende vergadering alsnog over te discussiëren. Die kans kreeg hij naar zijn mening nu onvol doende. 6800 sporters In zjjn overzicht besprak de heer De Haan de situatie na acht vergaderin gen dit jaar. In 1973 doet 18 °/o van de Soester bevolking aan sport (6798 man) en zjjn er reeds 1281 sportkeu ringen verricht. Een trimbaan is in ge bruik genomen en binnenkort is de nieuw te openen sporthal De Bunt (Os- sendamweg) aan de beurt. VVZ kon gaan spelen op de nieuwe velden aan de Eemweg en dan was er een com missie ingesteld, die de reclame van de verenigingen verzorgt. Het begrotingstekort was lager uitge vallen dan geraamd: 533.765 gulden te gen de raming 564.187 gulden. Gediscussieerd werd er verder over enkele onduidelijkheden in de statuten zoals de maximum leeftijd van een be stuurder (tot zijn 65ste jaar). Men kwam eruit en de wijziging zal onder voorbehoud op 1 september 1974 in werking treden. Geschenken, bestaande uit een envelop met inhoud of een vlag werden aange boden aan de verenigingen die het af gelopen jaar voor een opmerkelijke sportprestatie gezorgd hadden. Dat waren de Soester Badmintonclub, Red Stars basketball, BDC zaalhandbal, korfbalvereniging De Meteoren en de zustervereniging uit Soesterberg K.V. Oranje, de Lawn Tennisclub Soest, de schaakclub Soest en de schaakclub Soesterberg, de voetbalvereniging Soes terberg en de Soester Volley Vereni ging. Dames: De dames hebben het, misschien met uitzondering van de derde set, bepaald niet gemakkelijk gehad tegen het taaie SOS-DPC 2. De vasthoudendheid en grotere aanvalskracht van SVV wa ren tenslotte dé obstakels, die door SOS-DPC nauwelijks gepasseerd kon den worden. Vooral in de derde set kon het conditioneel onvoldoende SOS- DPC geen vuist meer maken. SW, dat door allerlei omstandigheden enigszins gehandicapt aan de strijd begon, zette hiermee haar overwinningen reeks voort. Setstanden 10-15, 13-15, 2-15. Voortbouwend op de goede resul taten van de laatste weken, zag het 2e damesteam van S W/S tam kans ook deze wedstrijd in een overwinning om te zetten. Tegenstandster Vif bleek on der de maat en het was dan ook niet verwonderlijk dat de dames opper machtig waren. SW kon rustig een aanval opbouwen, daar VIF hen geen moeilijkheden gaf. Uitslag 3-0 voor onze dames. Tegenstandster VIOS bleek niet van een dergelijk kaliber te zijn om het SW 3 erg moeilijk te maken. De gro tere routine en slagvaardigheid bleken de doorslag te geven, terwijl ook de conditionele slag voor de SW- damea was. Setstanden 6-15, 8-15, 11-15. Het vierde damesteam heeft wei nig of geen moeite gehad de Foxboro- ploeg op de taktische en technische punten te overtreffen. Door de juiste instelling (mentaal en fysiek) te ge bruiken, gelukte het de dames de stij gende lijn vast te houden en hun tweede plaats op de ranglijst te ver stevigen. In de eerste set tegen Devu was het vijfde SW-team nog niet in haar ele ment. Toen ze een beetje warm ge draaid waren, gaf het snellere spelrit- me hen nieuwe impulsen en was de verdediging op haar qui-vive. De wed strijd kon gemakkelijk in een 3-0 over winning. worden omgezet. SW 7 slaagde er jammer genoeg niet in tegenstandster BG SV 3 op de knieën te brengen. Ondanks een goed begin van iedere set viel de over winning uit ten nadele van SW 7. Alle wedstrijden (2) die deze week op het programma stonden, werden door dit jonge achtste team verloren. SW 8 bleek niet bij machte te zijn Foxboro 2 en BG SV 3 vakkundig af te stoppen. Heren: De jonge SW 1-ploeg presteerde het, het sterke V S volledig af te troeven in een grandioze wedstrijd. Wilde het in de eerste set nog niet zo lukken (mede onder invloed van het verlate aanvangsuur), in de overige 3 sets lieten zij er geen twijfel over be staan wie de sterkste was. Door onna volgbare akties en een verpletterende aanval brachten de heren de V S- ploeg zó in het nauw, dat de Hilver- sumse heren kostbare fouten gingen maken. De overwinning was dan ook volledig verdiend. De heren van SW 3 hebben door een grotere vakkundigheid Olympia 6 aan de verliezende kant gezet. Slechts in de derde set liet SW 3 Olympia iri de waan dat er voor de tegenstan der een puntje in het vooruitzicht lag, maar onze heren sloegen de illusie van Olympia in gruzelementen. (3-0). De heren 4 waren tamelijk nerveus in de match tegen Olympia en dat was goed te merken aan hun spel. Het rit me raakte geheel in het slob. Slechts in de laatste set was er een opleving, maar deze was niet voldoende om 1 punt binnen te halen. In de match tegen BG SV 3 werd er door SW 5 onnodig fouten ge maakt Daar kwam nog bij, dat de Baarnse heren over een goede verde diging beschikten. SW 5 kon het te gen hen dan ook niet bolwerken. Jongens A: Het spel van de A-ploeg gaat de laat ste tijd aanmerkelijk beter, hetgeen dan ook resulteerde in een volkomen verdiende 2-0 overwinning voor de jongens. -v- Een spelmoment uit het damesvolley bal treffen SVV 1-SOS/DPC 2. uw grootste wens Dan naar Van Weedestraat 9b - Soest Telefoon 18319 Het politie-elftal uit Delft was dins- dagmiddag de gast van de Soester politie voor het spelen van de voet bal-competitiewedstrijd voor de Ne derlandse Politie Voetbalbond. De eerste helft was er van weinig krachtsverschil sprake. Wel wist Delft na een kwartier spelen keeper Werk- hoven te passeren, maar daardoor raakte Soest niet uit het evenwicht. Soest wist gelijk te komen, toen een back te langzaam terugspeelde en De Landmeter de gelijkmaker kon scoren, 1-1 waarmee de rust ook aanbrak. De tweede helft was nog maar nau welijks begonnen of De Landmeter liep door de gehele Delftse verdedi ging heen en maakte er 2-1 van. On- middelijk daarop vloog de gelijkma ker langs Werkhoven. 2-2. Soest werd sterker en drong meer op. Dat had tot gevolg, dat de halflinie ook mee naar voren ging. Plotseling kreeg Jongepier de bal vrij en kogelde vafi verre afstand ineens raak. Soest Regelmatig bereiken ons vragen waar zitvolleybal voor validen en minder validen gespeeld kan worden en wie dat organiseert. Wel wij maken u er graag op attent dat de volleybalvereniging Olympia iedere vrijdagavond, om 20.30 uur, in de sportzaal aan de Smitsweg een spe ciaal lesuur heeft ingericht om te kun nen zitvolleybal len. Sinds de oprichting van deze groep, die onder de zeer deskundige leiding staat van twee fysio-theurapeutes, Ans Kok en Mieke ten Cate, mag deze groep zich verheugen in een grote be langstelling. Een uitstekende gelegenheid voor min of meer gehandicapten om toch aan sport te doen, maar het accent ligt meer op de lichaamsbeweging dan op de prestatie. Dit lesuur staat ook open voor niet gehandicapte belangstellen den, die willen zitvolleyballen. Wilt u nog meer weten dan kunt u in lichtingen krijgen bij de voorzitter van Olympia, Werner Paans, Oranje 32, te lefoon 14596. In een twee en een half uur durend volleybalgevecht heeft het eerste heren- team van Olympia/Parade een schitterende 3-2 overwinning behaald op Fla mingo's uit Gennep. Ook het eerste damesteam behaalde een fraaie over winning op Vollan uit Arnhem. Het tweede herenteam verloor met invallers de stryd tegen Huizen met 3-0. Dames: Het eerste damesteam van Olympia/ Parade heeft ook de derde wedstrijd van deze competitie probleemloos ge wonnen. Slachtoffer was ditmaal het Arnhemse Vollan. Dat de wedstrijd nog bijna een uur duurde lag meer aan de opvatting van de scheidsrechter die, geheel terecht overigens, beide teams liet spelen. Het technisch veel zwakke re Vollan kon hierdoor nog dragelijke setstanden bereiken. Het eerste dames team van Olympia/Parade gaat door deze overwinning samen met plaats genoot SVV en Valbovol uit Woerden op kop in de derde divisie. Dat het derde damesteam van Olympia met 3-0 won van Limvio 2 mag geen verrassing heten. Dat was wèl de 2-0 zege van de meisjes van Olympia b op de kampioen van vorig jaar, het Baarnse BG SV. Waar volleybalgevecht Het zag er in de eerste set niet naar uit dat Olympia tegen de Flamingo's tot winst zou kunnen komen. Van meet af aan schotelden de Limburgers hun tegenstanders prachtige staaltjes vol leybal voor waarop de Soester heren geen antwoord hadden. Ondanks heftig verzet wisten de Olympianen niet meer dan 9 punten te scoren in de eerste set. De tweede set leek aanvankelijk een zelfde beeld te geven, maar tegen het einde van de set, bij de stand 10-14, maakte Olympia zijn tegenstander dui delijk dat de winst niet cadeau gege ven zou worden. Olympia kwam via enkele spectaculaire acties naast Fla mingo's maar moest toch deze set prijs geven met 14-16. In de derde en vierde set verhoogde Olympia/Parade het tempo. Toen de zwakke aanvaller Van der Velde ging draaien en Wim Endendijk de gebles seerde Gijs van Schaffelaar bekwaam kwam vervangen werd duidelijk dat de Limburgers mét hun eigen wapen, snelheid, te kloppen waren. Olympia/ Parade deed dat in de derde set met 15-9 en in de vierde set zelfs met 15-3. Toen brak de beslissende en zo schit- terende vijfde set aan. De prachtige slagenwisselingen werden gevolgd door mooie reddingen. De wedstrijd groeide uit tot een prachtig spectakel. Tot 13-13 hielden de teams elkaar in even wicht. Er waren 10 opslagwissels nodig alvorens de Flamingo's op 14-14 kwa men. Ovaties rolden van de tribune. Een foute smash bezorgde Flamingo's een beslissend lijkende voorsprong 14-15 maar Fred van der Hulst, Koen van der Wal en Wim Endendijk voor kwamen dat de nieuwe opslag resul teerde in setwinst Na goed aangeven van Werner Paans wist Ad van Brum- melen de partijen weer op gelijke voet te brengen. Olympia/Parade bezat ech ter meer lef dan de tegenstander. Wim Endendijk scoorde uit een fraaie setup keihard 15-14 en toen Gerard van der Velde vlak daarop een lepe bal over het blok speelde was de winst binnen. 3-2 voor Olympia/Parade. Het tweede herenteam, geplaagd door vakantie van enkele spelers, was kans loos tegen een furieus spelend Huizen. Met 3-0 werd in Hilversum verloren. Het derde herenteam versloeg met 3-0 AGAVS in een leuke wedstrijd. Dat deed het jeugdige Olympia 4 ook met SVV 4, 3-0. Olympia 6 moest lijstaan voerder SW 6 met 3-0 laten voorgaan. Het vijfde team van Olympia had geen moeite met Limvio 1 en nam ook de volle winst mee, 3-0. Vollebal deze week Bijzonder benieuwd zijn we naar de verrichtingen van de meisjes van Olympia d, die BG SV a als tegen stander hebben. Het eerste damesteam reist naar Doorn om Unitas te bevechten. Ook het eerste herenteam speelt in Doorn tegen Unitas. Coach Van Sa- vooyen brengt de zelfde succesvolle ploeg van vorige week weer tussen de lijnen. Het complete programma ziet er als volgt uit: Vanavond Sporthal Beukendal Meisjes: 18.30 uur: BG SV a-Olympia d. 18.30 uur: BG SV b-Olympia b. Jongens: 18.30 uur: Olympia b-SW a. Dames: 19.15 uur: WH 1-Olympia 4. 20.45 uur: Devu-Olympia 3. 21.30 uur: Olympia 7-Foxboro 2. Heren: 19.15 uur: WH 2-Olympia 9. 19.15 uur: Foxboro 1-Olympia 5. 20.45 uur: Olympia 6-SW 4. 21.30 uur: Olympia 7-SW 3. Zaterdag 25 oktober Beukendal Dames: 13.30 uur: SVV 6-Olympia 6. 16.00 uur: BG SV 3-Olympia 5. Heren: 13.30 uur: Olympia 4-SVV 5. 13.30 uur: BG SV 4-Olympia 8. 14.30 uur: Olympia 2-HK 9. 16.00 uur: Olympia 5-BG SV 3. 16.00 uur: Olympia 9-SW 8. Zaterdag 25 okt. Aardenburg-Doorn Dames: 16.30 uur: Unitas-Olympia/Parade. Heren: 18.30 uur: Unitas Olympia/Parade. had weer de leiding genomen. Toch zou Delft weer gelijk komen doordat de Soester verdediging te langzaam was Bij een terugspeelbal was een voorhoedespeler van Delft eerder bij de bal dan keeper Werkhoven en de voorsprong van 3-2 ging vrloren. Het werd weer gelijk. 3-3. Noch ging Soest daar niet mee ak koord en iedereen ging naar voren. Bij een snelle uitval, tien minuten voor tijd, maakte een Delft-back een over treding in het beruchte gebied. De scheidsrechter wees naar de witte stip. Smit nam de strafschop, precies op de keeper af. Deze stompte de bal weer voor de voeten van Smit, die nu raak schoot. Op onverklaarbare wijze keurde de scheidsrechter dit doelpunt echter af. Volgens hem mocht dezelfde speler die de penalty nam, niet voor de tweede maal de bal inschieten. VVZ 3-Baarn 3. D. de Boer, S. Akkerman, L. en W Hilhorst, D. v. d. Bovenkamp, J. Ver hoeve, P. Verstoep, G .v. d. Grift, J van Doorn, W. Huijink, T. Bunnik. Wisselspelers: F. Bunnik en P. Hoek. VVZ 4-Baarn 4. J. van Eijk. W. Bakx, J. Campen, W. Floor, J. Brouwer, W. v. d. Meer, N. A. v. d. Wakker, A. Kramer, G. H, Kok, F. van Hornsveld, A. Neerbos, A. H. van Wijk, K. Blijleven, N. Vet- kamp en L. de Groot. VVZ 5-Altius 7. G. Smit, H Wegerif, W Zwiers, R, van Herwaarden, J. Kampen, J. Bun nik, W. Albers, J. Hop, A. de Weerd, N. Kruiswijk en W. Bloemendal. Wisselspelers: K. Dekkers en J. v. d. Vlekkert. VVZ 6-Bloemenkwartier 7. D. Renooy, H. Demmers, R. en J. Brouwer, G. Ruizendaal, S. Jongepier. H. Hofstee, P. van Jaaren, L. Brunt. J. Groart, W. v. d. Kuilen, R ten Ho- ve, J van Kooy en G. v. d. Munt. VVZ 8-OSO 5. C. H. Koopmans, Th. Delfgou, H. Ave link, J. Boekema, J. Kanters, R. de Zoete, R. Westland, T. Sleebaum, J. de Winter, L. Schaper, W. Foekens, D. Mooibroek en D. Wouters. DONDERDAG 25 OKTOBER 1973 18.30-23.30 uur Volleybalcompetitie NEVOBO 18.30 uur BG SV A-Olympia D (M); BG SV B-OIympia B (M); Olympia B-SW A (J); BG SV-SW B (J). 19.15 uur: WH 1-Olympia 4 (D); WH 2-Olympia 9 (H); Foxboro 1-Olympia 5 (H). 20.00 uur: Voleem-SW 5 (D); SW 7-BG SV 4 (D); SW 6-BG SV 4 (H). 20.45 uur: DEVU-Olympia 3 (D); SW 8-BG SV 2 (D); Olympia 6-SVV 4 (H); DEVU-SW 7 (H). 21.30 uur: Olympia 4-WH 2 (D); Olympia 7-Foxboro 2 (D); Olympia 7-SW 3 (H); Foxboro 2-WH 2 (H). ZATERDAG 27 OKTOBER 1973 9.00-12.00 uur SPORTINSTUIF voor kinder van 6 t.m. 13 jaar 13.00-18.00 uur Volleybalcompetitie NEVOBO 13.30 uur: Limvio 2-SW 4 (D); SW 6-Olympia 6 (D); Olympia 4-SW 5 (H); BG SV 4-Olympia 8 (H). 14.30 uur: SW 2-ASVD (D) Prom.; SW 1-ASVD 1 (H) Prom. Olympia 2-HK 9 2 (H) Prom. 16.00 uur: Foxboro 1-WH 1 (D); BG SV 3-Olympia 5 (D); Olympia 5-BG SV 3 (H); Olympia 9-SVV 8 (H). 19.00-23.00 uur Basketbalcompetitie N.B.B. 19.00 uur: Red Stars I-Juventus 1 (D) le Div.; Red Stars a-ASV '68 a (M). 20.30 uur: Red Stars b-Eagles a (M). 21.40 uur: Red Stars 2-Jullie 1 (H). FIETS DE HERFST EN DE WINTER TEGEMOET GALLENKAMPPELSWEG 1 TELEFOON 12857 Tegenover busstation GAZELLE - UNION - FONGERS RIJWIELVERHUUR Kippen van de buren komen niet ln uw tuin als u gemalen witte peper hebt gestrooid. Schilderijen en spiegels die aan voch tige muren hangen, hebben niet zo veel te Tijden als u er stukjes kurk achter plakt. Gebruik een beetje zout bij het eiwit slaan, dan krijgt u mooier schuim. Een vuile spons wordt weer als nieuw als u deze 24 uur in een oplossing legt van 125 gram zout op 1 liter water. Een cacaovlek in wol behandelt u al leen met water. Dus wassen en spoe len alleen in water. Peter v. d. Kant, de Soester vertegen woordiger in het uit zes man bestaan de schaatsteam „Jong Oranje", die vorig jaar deelnam aan o.m. wedstrij den in Tsjecho Slowakije, hoopt dit jaar via de Nederlandse Kampioen schappen, door te dringen in de hogere regionen, zodat hij meer internationale wedstrijden kan gaan rijden. Daarvoor moet fors getraind worden en dat ge beurd met „Jong Oranje" op kunstijs banen overal in het land èn iedere za terdag ln Overeen, waar de conditie op peil gebracht wordt Wij wensen hem veel succes. Peter van de Kant i" Radetzky march - Einzug gallop - Lorelel - Rheinklangc - Ball-Racketen Walzer - Tauberl'n walzer - Maskenlieder Walzer - Ouverture Die Flederinaus - Morgen- blatter - Wiener Blut - An der schonen blauen Donau - Kaiserwalzer - Annen Polka Polydor 2668012 (2 LP's) „De beroemdste muziek van de familie Strauss'": Walsen: Kaiserwalzer, G'schichten aus dem Wienerwald, An der schonen blauen Donau, Morgenblatter. Wiener Blut en Loreley - Polka's: Annen, Pizzicato, Moulinet, Unter Donner und Blitz, Bahn frei!, Tritsch Tratsch en Perpetuum mobile - Mars: Radetzky mars - Ouvertures: Die Fledermaus, Der Zigeunerbaron. Wiener Philharmoniker o.l.v. WillI Boskovsky. Decca 6747065 (2 LP's) STEENHOFFSTRAAT 13A-15 SOEST - TELEFOON 12132 7

Soester Courant | 1973 | | pagina 17