Expositie „Kunst der Naieven" ROB's CORNER ouXSSml Open vacature bestand Arbeidsbureau Amersfoort van de Gemeentehof CüAxXMül Nu ook voor mantels en coats Officiële mededelingen Rijkssubsidie verbetering woningen en woonbuurten Bekendmaking Bestemmingsplan „Kampweg-Casino" Voetgangers oversteek plaats Ossendamweg Bestemmingsplan „Steenberghe I" Geen spreekuur Klaarwaterweg voorlopig afgesloten Burgerlijke stand Stenengooier Inbraak in teerfabriek Poging tot inbraak bij juwelier Rademaker opgelost Politie roept getuigen op PINTAVOND Ongeoorloofd wapenbezit Doorrijder fflétvo Utrechts Symfonie Orkest in Julianakerk FOTO HERMAN VAN DAM 0S& JAC. VAN LENNEPLAAN 13 Maandelijkse vergadering Soester Vogelvrienden Zeepost 2BÏSS!OiW POLITIE - TEL. 19444 ZIEKENAUTO - TEL 12727 Anonimiteit in alle opzichten gewaarborgd Soester Courant van donderdag 25 oktober 1973 In het Artishockgebouw loopt momenteel de expositie „Kunst der I gaat tot en met 16 november a.s. en is dagelijks, behalve zondag 4 no- Naieven". Onder de tien exposanten bevinden zich zeven Soesters. Op vember, geopend van 14 tot 17 uur. de foto enige van de tentoongestelde schilderijen. De tentoonstelling' Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening evenals vorige jaren heeft besloten voor werkzaamhe den ten behoeve van woningverbete ring, waarvoor op voet van de Be schikking geldelijke steun verbetering woningen en woonbuurten een bijdrage uit 's Rijks kas kan worden verkregen, het rijkssubsidie met 20 °/o te verhogen Indien deze werkzaamheden binnen de periode van 1 november 1973 tot 1 maart 1974 geheel of nagenoeg geheel door personen in dienst van bouwvak- patroons dan wel door bouwvakpa troons zelf zijn uitgevoerd en wel in de normale werkuren. Soest, 22 oktober 1973. Burgemeester en wethouders van Soest, De Burgemeester, Mr ,M. J. KORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan a. de firma G. v. d. Pol, Van Lennep- laan 69, Soest, op haar daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlènen ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op het perceel, gelegen aan de Van Lenneplaan 69, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie C, nr. 3598. b. de heer J. C. Spruijt, Nieuweweg 60, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het verbouwen en uit breiden van een woonwinkel op het perceel, gelegen aan de Nieuweweg 60, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G. nr. 5339. Alvorens een definitieve beslissingen genomen zullen worden, zijn belang hebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmakingen hun even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen geduren de diezelfde termijn ter gemeentese cretarie ter inzage. Soest, 25 oktober 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maakt, ter uitvoering van artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat met ingang van maandag 29 ok tober 1973 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling I (ge opend iedere werkdag van 9 00 tot 12.00 uur), alsmede ter hulpsecretarie te Soesterberg, voor een ieder ter in zage ligt het door de gemeenteraad van Soest bij zijn besluit van 18 ok tober 1973, afdeling I. nummer 5665 vastgestelde bestemmingsplan „Kamp weg-Casino" voor gronden, gelegen aan de Kampweg te Soesterberg in de gemeente Soest, met de daarbij beho rende kaart, toelichting en voorschrif ten. Gedurende voornoemde termijn kun nen zij, die zich tijdig met bezwaren hebben gewend tot de gemeenteraad, bezwaren tegen dit bestemmingsplan Indienen bij gedeputeerde staten van Utrecht. Soest, 25 oktober 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, maken bekend dat hun college een voetgangersoversteek plaats heeft aangewezen op de Os sendamweg ter hoogte van de kruising met de Schoutenkampweg. Van het onderhavige besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koning in, doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst afgeeft. De besluiten zijn in afschrift toegezon den aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Konink lijke Nederlandse Automobiel Club K.N.A.C., de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging, alle te 's-Gra- venhage en aan gedeputeerde staten dezer provincie. Soest, 25 oktober 1973. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN De burgemeester van Soest maakt, ter uitvoering van artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend. dat met ingang van maandag 29 oktober 1973, gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling I (ge opend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), alsmede ter hulpsecretarie te Soesterberg, voor een ieder ter in- ligt het door de gmeenteraad van Soest bij besluit van 18 oktober 1973, afdeling I, nummer 5662 vastgestelde bestemmingsplan „Steenberghe I", voor gronden, gelegen in het noord westelijk deel van Soesterberg in de gmeente Soest, met de daarbij beho rende kaart, toelichting en voorschrif ten. De gemeenteraad heeft het plan op één punt ten opzichte van het ont werp gewijzigd. Gedurende voornoemde termijn kun nen zij, die zich tijdig met bezwaren hebben gewend tot de gemeenteraad, bezwaren tegen dit bestemmingsplan indienen bij gedeputeerde staten van Utrecht. Gelijke bevoegdheid komt toe aan ie der, die bezwaren heeft tegen de wij ziging, welke bij vaststelling in het plan is aangebracht. Soest, 25 oktober 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De wethouder van financiën, de heer J. J. Ebbers, is verhinderd maandag 29 oktober a.s. zijn gebruikelijke spreekuur te houden. In verband met de werkzaamheden voor het aanbrengen van een nieuw wegdek op de Klaarwaterweg, zal de weg voorlopig voor het verkeer afge sloten zijn. De firma Almere uit Bunschoten zal op de rijbaan een asfaltdek aanbren gen, nadat het oude wegdek is ver wijderd. Het puin van het oude weg dek zal vermoedelijk dienen als on dergrond voor de aan te brengen ver harding op het parkeerterrein bij het clubgebouw van de postduivenvereni ging „De Zwaluw" aan de Schrikslaan. De Klaarwaterweg krijgt aan de kant van de nieuwe wijk Klaarwater, par keerhavens en verder aan beide zijden een trottoir. Zodra deze weg gereed is wordt de Wijnand Toplaan onderhan den genomen. A.s. maandag zal een begin gemaakt worden met de doortrekking van de Titus Brandsmastraat naar de Wiardi Beckmanstraat. Dit is mogelijk gewor den nu ook de familie Maat de woning aan de Ringweg heeft verlaten. Aan sluitend daarop wordt een begin ge maakt met het bouwrijp maken van het laatste gedeelte van de wijk, waar op 97 koopwoningen van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten ge bouwd zullen worden. GEBOREN: Rebecca Naomi Michaëla, dochter van H. W. Doornweerd en G. Juffer. Ronald, zoon van P. Hoo- geveen en G. W. de Wild. Jasper Jan-Willem, zoon van H. J. B. Jan sen en J. G. W. van Breukelen. Si- mone Désirée, dochter van J. P. van der Linden en C. J. van den Broek. Marrijtje, dochter van H. Berends en J. Westeneng. ONDERTROUWD: Paulus Petrus Ge- rardus van Rossenberg met Maria Adriana Johanna van den Heuvel. Johannes Christiaan Maria van Bavel met Nelleke Margaretha Jolink. Willem van der Leij met Antje Wil- lemina Molenaar. Jacobus Wilhel mus Johannes Theresia Wensveen met Aleida Adriana Jacoba van Asch. Cornelis Adriaan Bakker met Anna Jensma. Robertus Willebrordus Ma ria Schoonderbeek met Julia Theresia Maria Dorrestein. Dirk Jan Willem Arnold met Everdiha Hendrika van de Hoef. Jan Mook met Johanna Ma ria Cornelisse. Clemens Johannes Martinus van Gooi met Conny Johan na van Hofwegen. Ronald Leonar- dus Nieuwstad met Agnes Maria Eli- sabeth Janssen. Antonius Wilhelmus Theodorus Kleinegris met Albertma Johanna Reijntjes. Wilhelmus An- thonius Maria Butzelaar met Elisabeth Agnes Vorderhake. GETROUWD: Frederik Reinier Groe- nestein met Wilhelmina Richarda van den Heuvel. OVERLEDEN: Gerritje Koper, weduwe van B. Praag. Everardus van Nieu- wenhuizen. Jacoba Gerhardina Vo gelaar, echtgenote van M. van Vliet. Wilhelmina Maria Liduina Kenter, echtgenote van P. J. Everts, Mar- tha Anna Brosowsky, echtgenote van C. de Vries. Maten 36-48 1 MODE SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST tegenover busstation Telefoon 02155-12400 Pottenbakker A. de B. kreeg, toen hij op Beckeringhstraat aan zijn auto stond te sleutelen, een steen naar zijn hoofd gegooid. De steen miste hem maar kwam op zijn auto terecht, die daar door beschadigd werd. De stenengooier verdween. Ingebroken werd in de teerfabriek van de N.V. Meijer aan de Beckeringh straat. De onbekende daders forceer den het afgesloten hek en de toegangs deur tot de fabriek, Zij verdwenen met medeneming van 50 dozen singels voor dakbedekking met een gezamenlijke waarde van 800 gulden. Met de aanhouding door de politie van Lelystad van drie Amsterdammers, die daar op heterdaad betrapt werden bij een inbraak in een fotozaak, is ook de poging tot inbraak bij juwelier Rade maker aan de Smitshof in de nacht van 9 op 10 oktober opgelost. De drie mannen, de 20-jarige maga zijnbediende B. H., de 19-jarige kan toorbediende R. M. en de 18-jarige drukker R. H. bekenden ook in Soest hun slag te hebben willen slaan, maar daarbij gestoord te zijn door het in werking treden van de alarminstalla tie. Eén van de drie had familie in Soest en was daardoor ter plaatse goed bekend. In de nacht van vrijdag op zaterdag, vorige week, kantelde op de Dalweg een personenauto na eerst bij het Kerkplein een verkeerszuil omver ge reden te hebben en op de Dalweg te gen een lichtmast gebotst te zijn. Het ongeluk gebeurde tussen half twee en kwart voor twee. De politie verzoekt mogelijke getuigen zich met haar in verbinding te stellen. KOSTVERLORENWEG 1 hoek Laanstraat TELEFOON 14913 KLEINE PINT 0,50 Op de Koninginnelaan werd aangehou den de 24-jarige Soester J. T. Hij was in het bezit van een luchtbuks en twee messen. Wegens ongeoorloofd wa penbezit kreeg hij een procesverbaal. De personenauto, bestuurd door de heer J. van D. (62) uit Soest werd op de Eigendomweg door een hem passeren de automobilist aangereden, die daarna met grote snelheid verdween. Van D. noteerde het kentekennummer en gaf dat door aan de politie. In Soest is een klein knus frans restaurantje - een echte BISTRO - waar alleen al het stok brood met boter een delicatesse is. U eet er heerlijk cham pignons de cannes en verrukkelijke hazerug en reebiefstuk. De cerise flambée is een sprookje en de koffie met echte kandij is een genoeglijke af sluiting van de gezel lige avond bij kaars licht. Het is Peter Meijer, Uw gastheer, een grote eer U volledig naar wens te bedienen. En vooral op vrijdag en zaterdag is het in de Bistro De Dissel bij zonder druk, zodat het aan te bevelen is, Uw tafel voor deze avonden te reserveren. Ons telefoonnummer is 02155 - 17249 en ons adres Burg. Grothe- straat 16 - Soest. Vrijdag 2 november, aanvang 2015 uur, komt het Utrechts Symfonie Or kest, onder leiding van W. F. Bon, die als tweede dirigent verbonden is aan het Concertgebouworkest, met de har piste Emily Heyens in de Julianakerk. Emily Heyens een veelbelovende leer linge van Phia Berghout tradt onlangs op in het programma „Jonge mensen op weg naar het concertpodium". Op het programma staan werken van Barber, Satie, Honneger, Debussy en Schubert. Lange tijd heeft men bij het U.S.O. gezocht naar de mogelijkheid meer concerten te geven in de provincie Utrecht, Het grootste probleem hierbij is de zaalaccomodatie in de kleinere gemeenten in de provincie Utrecht. Door de oppervlakte van het podium is het vaak onmogelijk werken met grotere bezetting uit te voeren. Een oplossing hiervoor biedt de serie „Uit en Thuis", waarbij de concert bezoekers uit de provincie met bussen naar Tivoli in Utrecht gaan. Om toch de kleinere plaatsen te kunnen blij ven bezoeken is nu het orkest in twee groepen gesplitst, die onder twee jon ge Nederlandse dirigenten, Willem Frederik Bon en Hubert Soudant, stukken uit het repertoire ten gehore brengen, die een kleine bezetting vra gen. Gebleken is dat deze werken, die voor een kleinere zaal en een kleine bezetting werden gemaakt, vaak beter tot hun recht komen dan in de grote concertzalen. Met ingang vam 26 oktober a.s. verhuisd naar ARN - TELEFOON 02154-7552 Maandag 29 oktober a.s., aanvang 20.00 uur, wordt in restaurant „De Kleine Witte" aan de Middel wijkstraat, de maandelijkse vergadering gehouden van de vereniging „De Soester Vogel vrienden". Vrijdag 16 november a.s. wordt de jaarlijkse onderlinge tentoonstelling geopend door de distriktsvoorzitter de heer J. G. Harskamp. Deze tentoonstel ling wordt gehouden in het Vereni gingsgebouw aan de Steenhoffstraat. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Sretensk" (2/11). Australië: ms „Lloydiana" (30/10). Brazilië: ms Sretensk" (2/11). Canada: ms „CP Discoverer" (30/10). Chili: ms „Friesenstein" (2/11). Japan: ms „Kamakura Maru" (2/11). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Togo" (2/11). Ned. Antillen: ms „Aristoles" (29/10). Nieuw-Zeeland: ms „Bayernstein" (1/11). Suriname: ms „Parthenon" (29/10). Verenigde Staten van Amerika: ms „SeaLand Exchange" (31/10). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms „Tabora" (31/10). DONDERDAG WEER MOSSELAVOND Zg2ggg$g§Egg «»<->«««•» k Ir-»***-* JrJr-*-*-* Home spun Lord Lovat liet in 1847 een tweed spinnen in een mixture van zeven tinten wol. De kleuren van de heuvels rond Loch Morar. De Schotse ontwerpers van Wilson Glenny benutten hetzelfde 'home spun' principe voor een nieuw type gekleed sportief kostuum in zuiver wol. suits that suit your persoi vanaf J cksklusicf bij hercnkledingspeciaiisten SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST SOESTERBERGSESTRAAT 51 Telefoon 02155-12400, Met de ingebruikneming van het z.g. „open vacature bestand" wordt door het gewestelijk arbeidsbureau te Amersfoort enig baanbrekend werk verricht op het gebied van arbeidsbemiddeling. Het is weliswaar niet uniek in Neder land, Den Haag kende dit systeem reeds langer, maar voor de provincie Utrecht en een ruime kring daarbuiten, is het toch een primeur. Zonder al te veel publiciteit maken nu reeds dagelijks 25 tot 30 mensen gebruik van deze oriëntatie-mogelij kheid. „Aanvankelijk", aldus de directeur van het arbeidsbureau, de heer T. G. v. d. Bunt, bestond er intern bij ons tegen stand tegen de invoering van dit sys teem. Voorheen vond de bemiddeling pas plaats na inschrijving van de werkzoekenden. Daarvoor werden gro te formulieren ingevuld en tientallen vragen gesteld. Er bestond nu een maal de opvatting dat op een andere wijze niet bemiddeld kon worden. Het succes dat de proef in Den Haag op leverde was voor alle betrokkenen een teken om de hele bemiddeling te herzien. Er wordt nu uitgegaan van de zelfstandigheid van de werkzoeken de, die door dit bestand de behulpza me hand wordt geboden, zelfstandig een baan te vinden", aldus de heer v. d. Bunt. Het systeem is ingevoerd bij de ar beidsbureaus „nieuwe stijl" te Arn hem. Enschede, Sittard en Terneuzen. Amersfoort deed het op eigen initiatief waarbij aangetekend moet worden dat men er de outillage voor had. De er varing leert, men draait er reeds on geveer 2 maanden proef mee, dat men er een goede greep mee gedaan heeft. Zowel van werknemers- als van werk geverszijde, bestaat er grote belang stelling voor. Anonimiteit. Het bestand telt nu 1500 verschillende vacatures, onderverdeeld in vier ru brieken; metaal, bouw, administratief en commrcieel en de rubriek „overi gen". In het bestand zijn nu opgeno men alle vacatures voorzover bekend) uit het district Amersfoort en uit het district Zeist, terwijl onderhandelin gen gevoerd worden met de bureaus in Utrecht, Harderwijk en Veenendaal. Eén van de voordelen, zo niet het grootste voordeel, is wel dat de werk zoekende, en dat behoeft beslist niet iemand zonder werk te zijn, maar ook iemand die van betrekking wil veran deren, in volstrekte anonimiteit, van dit bestand gebruik kan maken. Het staat iedereen ter beschikking; men heeft vrije toegang, dagelijks van half negen tot 's middags half zes en ook iedere woensdagavond van zeven tot acht uur. Bij de „kartotheek" hangt een telefoon waarvan men gratis ge bruik kan maken. Niet alleen kan ie dere werknemer er gebruik van ma ken (men behoeft beslist niet in dit gewest te wonen) ook iedere werkge ver kan in het bestand opgenomen worden. Voor geen van beide is er sprake van een beperking. De heer J. Th. Groot, die belast is met het beheer van het bestand, noemt enige frapante voorbeelden; een werk zoekende uit Apeldoorn vindt een baan bij een luchtvaartmaatschappij in Amsterdam. Geen van beiden be horen tot het gewest Amersfoort; wel kwam de vacature voor in het „open bestand". Het luchtvaartbedrijf zet nu al haar vacatures in deze verzameling. Een verzekeringsbedrijf in Amersfoort, dat doorgaans niet de hulp van het arbeidsbureau inriep, neemt voor de ze nieuwe „bemiddeling" een kracht in dienst waarover men zo enthousiast is, dat nu voortaan alle vacatures worden doorgegeven. Niet verheeld wordt dat het bijhou den van het bestand, het zorgen dat het actueel blijft, een volle dagtaak voor een man is. „Er zijn dagen dat er 80 en meer mutaties zijn", zegt de heer v. d. Bunt, „en bovendien worden eens per maand alle bedrijven gebeld om te informeren of de vacature nog bestaat". In het bestand zijn ook opgenomen alle vacatures uit het landelijk uit wisselsysteem van arbeidsbureaus on derling van „vraag en aanbod"; een groot aantal vacatures van de Rijks overheid; de meeste recente uitgave van het blad „Vacant", speciaal be stemd voor academici en ook enkele internationale vacatures van grote be drijven. Er wordt verder naar gestreefd om advertenties uit de kranten op te ne men, maar ontbreken van mankracht maakt realisatie hiervan nog niet mo gelijk. Zo wordt ook nog bestudeerd of het mogelijk is het „aanbod be stand" open te maken, dat dan voor werkgevers interessant zou zijn. Het zou een logisch supplement zijn van het vacature bestand, maar ook hier is gebrek aan mankracht een handi cap, terwijl „de waarborg voor de anonimiteit van de werkzoekende" een probleem op zich is. Overigens spreekt het vanzelf dat het arbeidsbureau ten allen tijde bereid blijft inlichtingen te verstrekken aan de gebruikers van het „open bstand". Het open vakaturebestand van het ge westelijk arbeidsbereau Amersfoort, dal opgesteld staat in de bal van het gebouw.

Soester Courant | 1973 | | pagina 9