Chaotische vergadering woningbouwver, St. Joseph JEANSSHOP Tc gast bij de „Soester-Aanspanning" SOESTER COURANT van de Boutique des Fleurs" officieel geopend Secretaris Wanders weggestemd Jaarvergadering Middenstandsvereniging Werkgroep hulpdienst MET ÉÉN ADVERTENTIE IN DE BEREIKT U MEER DAN 8000 GEZINNEN IN SOEST EN SOESTDIJK gevormd Het is nog steeds kinderboeken week bij Twee nieuwe instructeurs bij brandweer Wie verre reizen maakt Komst van St. Nicolaas Jachtvereniging Soestdijk rijdt met haar meute de „Slipjacht Soest" SW/Stam miste aansluiting met kopgroep Olympia-jeugcl speelt op districtstoernooi SOESTERBERG Soester Courant van donderdag 1 november 1973 GALLENKAMPPELSWEG HOEK SOESTEBBEBG8ESTPAAT SOEST» Zaterdagmorgen werd de orchideeënkwekery en bloemenzaak „Boutique des Fleurs" door de wethouder van openbare werken, mevrouw M. C. P. Walter- Vam der Togt, officieel geopend. De openingsceremonie bestond in het over brengen vam stuifmeel van de ene orchidee naar feen andere, een precisie werkje dat mevrouw VValter met vaste hand verrichtte. Bij haar aankomst werd zij welkom geheten door de beide eigenaren, de heien F. A. van Mil en P. J. G. Tam mer. In een kort toespraakje feliciteerde mevrouw Walter hen met deze voor Soest bijzonder unieke vestiging en zij zei vereerd te zijn dé opening te mogen verrichten. Daarna volgde een rondgang door de kwekerij voor de genodigden. In de loop van de dag bezochten vele hon- Mevrouw Walter bezig met het kruisen van twee orchideeën. Links de heer F. A. van Mil. derden deze nieuwe vestiging. De he ren Tammer en Van Mil stelden deze overweldigende belangstelling zeer op prijs. Iedere werkdag kan men er te recht om kennis te nemen van het bij zondere werk dat in deze kwekerij ver richt wordt. Het Is tien minuten na middernacht als eindelijk in de algemene ledenver gadering van de woningbouwvereniging Sint Joseph de rondvraag aan de orde komt. Voorzitter J. C. Korte dringt aan op enige spoed, want hij heeft een seintje gehad, dat de zaal van het Natuurbad-restaurant leeg moet. Zo'n 25 leden horen dat niat meer, zij zijn al eerder vrijwillig opgestapt, waarschijnlijk moe van het aanhoren van hert regelmatig terugkerende „welles-nietes" tussen enkele leden en het bestuur, moe ook van de chaos waarin de vergadering zich telkens bevindt en moe van het wachten tijdens de schorsingen. Om kwart over acht. als voorzitter Korte de bijna 85 leden verwelkomt, is alles nog rustig. Hijconstateert dat de nieuwbouw in Soesterberg prac- tisch gereed is. dat inzake de Molen straat het wachten is op het indienen van de plannen, waar het bestuur weinig aan kan doen, en dat het com plex Haverweerd nu bijna geheel is afgerond, op de kwestie van de defini tieve grondprijzen na, als gevolg waar van de uiteindelijke huurprijs van de woningen nog niet vaststaat. Maar dan begint het, als de voorzit ter de notulen heeft voorgelezen. De heer A. van Doorn, voorzitter van de bewonerscommissie, mist daarin dat het bestuur in de vorige vergadering en bloc is afgetreden en tijdelijk bij acclamatie is herkozen. Hij leest zijn ..alternatieve notulen" voor. gemaakt door een „stenografist"„Is hij wel beëdigd?" informeert de heer Korte, hetgeen de heer Van Doorn bevestigt. Dat mag dan zo zijn, maar het be stuur vindt dat er sprake is van een mening en conclusies van de schrijver inplaats van de letterlijke tekst van het gesprokene. Bestuurslid H Snel frist de herinne ring van de leden op: het oorspron kelijke voorstel van destijds is later veranderd; er is toen gestemd over het in zijn geheel aanblijven van het bestuur ja of nee. De grote meerder heid zei ja! Overigens moet hem nog iets van het hart: hij verbaast zich over het feit dat er zo weinig Soester- bergers aanwezig zijn. „Maar de moei lijkheden zijn daar nu voorbij en dan zie je ze niet meer". Geleuter. De heer P. van Asch heeft zich hier door niet van de wijs laten brengen en komt terug op de notulen. Hij vindt dat het bestuur door weglaten van belangrijke zaken in de notulen ach tereenvolgens „het zwaard", „de knup pel" en „een bom" in de vergadering heeft gegooid. „Ik dien een motie in, ik schors de vergadering, we gaan over vier weken verder", roept hij geëmotioneerd. En; „Ik zeg het ver trouwen in het bestuur op na wat er nu is gebeurd". En het is nog maar net begonnenDe heer Van Asch wil in de notulen opgenomen zien, dat hij destijds gezegd heeft dat het be stuur er zijns inziens onrechtmatig zit. i Eerst wordt nog gepraat over het in- stellen van een soort commissie om deze te laten proberen te achterhalen i wat er toen werkelijk gezegd is. maar daar wordt tenslotte van afgezien. Van Asch krijgt zijn zin en bereidt zijn I volgende oppositie voor, nadat com missaris J. Kenemans applaus heeft geoogst voor zijn opmerking, „dat er nu maar eens een eind moet komen aan het geleuter". Over het feit of het bestuur destijds tijdelijk is gekozen of niet, wordt dan nog even gestemd; veertien leden me nen van wel, de overige zeventig niet. „En laten we nu verder gaan, anders kunnen we beter naar huis gaan", verzucht voorzitter Korte. Hij is ten einde raad. maar zijn buurman, vice- voorzitter Snel, grijpt in: „Ik neem de leiding over. Deze vergadering houden we in uw belang. Als u niet wilt mee werken, gebeurt er niets. Dan gaat de Molenstraat ook niet door. Wij als be stuur zullen uw belangen bij de ge meente blijven behartigen. Dan rrioe- ten we nu niet over notulen blijven zaniken. Niemand meer op- of aan merkingen? Dan zijn de notulen nu onder dankzegging aan de notulist goedgekeurd! Ik geef nu de leiding weer over aan de voorzitter". Voorzitter J. C. Korte. Dubbelfuncties. De bestuursverkiezing heeft ook nogal wat voeten in aarde. De heer B. On- wezen, secretaris van de bewoners commissie Molenstraat, is als kandi daat naar voren geschoven, evenals mevrouw P. Petersen-de Bruin. Het bestuur komt met de heer W. J. C. Haak op de proppen. Verder zijn er de aftredende leden. J. de Nqs, B. Tol boom en J. Wanders, van wie de laatste twee herkiesbaar zijn. Voordat bet tot stemming komt, laat de heer Kenemans weten dat de raad van commissarissen bezwaar heeft tegen de dubbelfunctie van de heer Onwe- 7.en, als hij tenminste gekozen wordt. De heer Onwezen geeft zijn voorkeur voor een bestuursfunctie te kennen. Mevrouw H. van Doorn-Kruis zit het bezwaar tegen de dubbelfunctie niet lekker: „U hebt die ook", zegt zij te gen voorzitter Korte. „U moet als voorzitter werken voor ons, maar in de gemeeneraad werkt u ons tegen. Je kunt nooit twee heren dienen". De heer Van Doorn herinnert eraan, dat de heer Snel destijds ook zitting heeft gehad in de bewonerscommissie zowel als in het bestuur. Uiteindelijk wordt er toch gestemd, met als resultaat dat de heren Tolboom (48 van de 58 stem men), Onwezen (44) en Haak (37) wor den gekozen. Mevrouw Petersen en de heer Wanders zijn met resp. 30 en 13 stemmen afgevallen. Vooral het niet kiezen van de heer Wanders wordt betreurd. De heer Kenemans noemt de 74-jarige secretaris, die elf jaar in het bestuur heeft gezeten, „een levend geschiedenisboek". Hij stelt voor hem in ieder geval als adviserend lid aan het bestuur toe te voegen. De verga dering gaat hiermee accoord, evenals met het voorstel van de heer Van Doorn, die hem de waardering van de leden voor zijn werk overbrengt, om hem tot erelid te benoemen. En het kan niet op; er moet ook een cadeau komen, een blijvende herinnering. „Een huis" wordt er geroepen, maar een ander vindt een kleurentelevisie voldoende. „Laat dat maar aan het bestuur over", zegt voorzitter Korte. In zijn dankwoord zegt de heer Wan ders dat het loslaten van de Molen straat-zaak hem het moeilijkst valt. „Aan een eventuele woningverbetering zijn grote moeilijkheden verbonden, die niet zo gemakkelijk opgelost kunnen worden. Ik hoop dat de nieuwe secre taris zich er ook voor zal inzetten". Meer briefjes. Dan moet er een nieuwe commissaris gekozen worden, of de herbenoeming van de aftredende heer P. Koppen worden bevestigd. Eerst brengt voor zitter Korte de brief op tafel, waarin gevraagd wordt om uitbreiding van het aantal commissarissen van drie naar vijf. Het bestuur is er niet voor en na wat tegensputteren laat men het maar zo. Wel zijn in de brief twee kandidaten genoemd, maar de brief is te laat binnengekomen en bovendien niet ondertekend door tien leden, dus volgens het huishoudelijk reglement kan er niet over gepraat worden. Dan breekt de storm weer los. „Het is spijtig, maar er is niets aan te ver anderen", zegt de voorzitter. Maar de heer Van Doorn komt met een door tientallen bewoners getekende vol macht voor de dag en vindt dat vol - doende. Het bestuur gaat in beraad, de vergadering wordt geschorst. Er blijkt toch wel wat aan te doen te zijn: op voorstel van de heer Snel worden de tien handtekeningen gauw alsnog gezet „anders moeten we op nieuw beginnen met vergaderen") en het bestuur gaat overstag. Dat zint één van d«? leden niet: „Het is voor mij een teken van zwakte van het bestuur als het zich door een paar le den aan de kant laat zetten. Dit be wijst dat het bestuur aan de onder handelingstafel met de gemeente ook aan de kant gaat". Er wordt toch gestemd. Twee keer. want de eerste keer worden er teveel briefjes ingeleverd. Leden die wegge gaan zijn, hebben hun briefje aan de zittenblijvers gegeven, en die leveren ook dat ingevuld in. Het bestuur trapt er niet in. De tweede keer gaat het wel goed. Er zijn 47 stemmen uitgebracht door de leden van Sint Joseph. En van deze vereniging wordt de heer K. de Wilde, fractievoorzitter van het PAK in provinciale staten, commissaris. Hij heeft 28 stemmen gekregen de heer Koppen 17 en er zijn twee ongeldige stemmen uitgebracht. Voorzitter Korte bedankt de heer Kop pen voor diens vele werk. vooral inza ke onderhoud en nieuwbouw. „Waar en wie is de heer De Wilde?" wordt er geroepen. Hij is er niet. Zo weten de meeste leden nog niet om wie het gaat. Maar er is in ieder geval een nieuwe commissaris, en daar gaat het om. Dan is het al tien over twaalf en waa rschuwt voorzitter Korte dat de rondvraag in ieder geval wèl kort moet zjjn Van het hoofdkwartier van Sint-Nico- laas kwam het verheugende bericht, dat Sint ook dit jaar weer Soesterberg zal bezoeken. De datum is zaterdag 17 november, een overigens zeer drukke dag voor de Sint. De combinatie Soesterbergse Midden stand en Stichting Jeugdwerk gaat de Sint helpen om er een groot kinder feest van te maken. Men is al volop aan het werk geweest om een met pepernoten gekruid feestprogramma te maken. De plannen zijn bijna rond, zodat de Sint tevreden kan zijn. De aankomst is gepland op omstreeks 14.15 uur op het Dorpsplein. Mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften zal, als burgemeester van de gemeente Soest, de hoge Spaanse gast verwelkomen als enig echt heilige Spaanse gastar beider. Bij de bestuursverkiezing van de Soes terbergse Middenstandsvereniging tij dens de jaarvergadering traden de he ren Spronk, Schoemaker en Sukking af. Als hun opvolgers werden gekozen de heren De Bruin, Van Ginkel en Pas. Het bestuur bestaat verder nog uit de heren Haars, De Korte, Teeuw en Van Walsem. Als voorzitter zal optreden de heer De Bruin. De overige functies zullen binnen het bestuur worden verdeeld. Tijdens de jaarvergadering werd be sloten de intocht van Sint-Nicolaas ge zamenlijk met de Stichting Jeugdwerk te organiseren. Gezien de grote be langstelling van het kooplustige pu bliek zal er dit jaar weer een St.-Ni- colaaszegelactie worden georganiseerd. De heer Spronk gaf een duidelijke uiteenzetting over de gang van zaken en over de diverse instanties met be trekking tot de reconstructie van de Rademakerstraat, welke nu volop in voorbereiding is. Na een goede inleiding over het werk van een hulpdienst door de dames Boot en Brunink van de Zeister hulp dienst, werd voor Soesterberg een we'kgroep gevormd. Naar aanleiding van het goed functioneren van hulp diensten in Zeist en in andere plaat sen in de omgeving van Soesterberg, wil men zo spoedig mogelijk aan de slag gaan. Nu verloopt het groeiproces van een dergelijke hulpdienst altijd erg lang zaam, zodat men wel spoedig maar ook voorzichtig van start wil gaan. boekhandel] Na een éénjarige cursus te Amers foort voor instructeur bij de brand weeropleiding Nederland zijn twee korpsleden van de vrijwillige brand weer Soesterberg geslaagd voor in - structeur: de heren H. van Ginkel sr. en R. Tammer. Het korps is in dit gouden jubileum jaar wel bijzonder trots op deze twee bevoegde instructeurs in eigen kring. Overigens worden in de nieuwe, maar nog niet officieel geopende brand weerkazerne aan de Lt. Koppenlaan reeds cursussen gegeven op maandag avond voor de opleiding tot brand wacht 2e klas door instructeur Mol uit Leusden en op donderdagavond de cursus hoofdbrandwacht door instruc teur Dasselaar uit Soest. De leden van de algemene bejaarden- sociteit hebben genoten van de dia's, die de heer Balvers gemaakt had van zijn reizen door de Bourgogne en Au- vergne, terwijl mevrouw Balvers deze dia's voorzag van een onderhoudend commentaar. De bejaarden waren vol Bewondering voor de prachtige landschappen, oude stadjes en kathedralen door de heer Balvers op kunstzinnige wijze gefoto grafeerd. Tot slot werden opname uit eigen land, zoals Limburg. Amersfoort en omgeving van Soesterberg ver toond. De toezegging van de heer Balvers, dat hij ook van zijn volgende reizen met genoegen weer dia's zou willen vertonen, werd met applaus beant woord. De eerstvolgende soosmiddag is op donderdag 8 november, om 14 uur, in de Hoeksteen. Bij een slipjacht volgt de meute een kunstmatig reukspoor, dat getrokken woedt langs een van te voren bepaal de route. Achter de meute volgt het veld jaehtruiters. Aan het einde van de route krijgen de honden als belo ning een koeienpens, welke onder luid geblaf verorbert wordt. Het is begrij pelijk, dat dit kleurrijk schouwspel steeds weer vele belangstellenden en toeschouwers boeit. Het was 24 jaar geleden, dat dit jaar lijks terugkerend evenement in Soest voor het laatst werd verreden. Zaterdag 3 november a.s. wordt de oude traditie weer in ere hersteld. Op het mooie gerestaureerde plein bij Res taurant Boerderij 't Hoogje zullen de jaehtruiters zich met hun paarden om ca. 1 uur in hun rode jassen en hoge hoeden verzamelen voor de „stirrup" (drankje), welke de Master en Bestuur van de Vereniging aan genodigden en deelnemers aanbiedt. Nadat de Huntsman en „whippers-in" (jachtpersoneel) de meute foxhounds aan het veld ruiters zal hebben ge presenteerd, zal de jacht aanvangen door de weilanden achter de Oude Kerk. Zij gaat vervolgens met een wijde boog naar de Korte en Lange Duinen en de Zoom, om via het land goed Ewijckshoeve te eindigen in de weilanden achter het Spiehuis. Hier zal de „kill" plaatsvinden, waarbij de ongeveer 28 honden de grote koeien- pens zullen verschalken. Tijdens de jacht is er volop gelegen heid deze op verschillende overzichte lijke punten te volgen. Zeer waarschijnlijk zal de burgemees ter, mevr. J. M. Corver-van Haaften, bij de aanvang van de jacht aanwezig zijn. Een deel van de meute, die zaterdag deelneemt aan de „Slipjacht Soest". Door het verlies van zowel het eerste dames- als eerste herenteam, zag de Soester Volleybal Vereniging haar kans om zich bovenaan in de derde divisie, resp. promotie-klasse, te nestelen verloren gaan. Het jongere vijfde team kon het tegen de harde aanval van Voleem slechts in één set tot winst brengen. Het zesde kon door een betere serve de eerste set tegen plaatsgenoot Olym- pia makkelijk in winst omzetten. De tweede set werd door zenuwachtig spel onnodig met 16-14 verloren. In de laatste set toonde ze echter haar be tere klasse en spelinzicht waardoor deze wedstrijd met 2-1 gewonnen werd. Ook het zevende damesteam wist verdient met 2-1 tegen BG SV 4 te winnen. Alleen de tweede set gaf een iets ander beeld dan de rest van de wedstrijd, waarin vooral het betere spelinzicht en opbouw een afspiegeling van de trouwe training was. Het laatste damesteam kon het te gen het sterkere BG SV 2 niet bol werken, dit totaal nieuwe team komt tegen dergelijke tegenstanders duidelijk spelroutine te kort. Toch was vooral de inzet hoopgevend. Heren De Soester dames konden in de uit wedstrijd tegen het Wychense Vollan de goede vorm van de laatste wed strijden niet continueren. De lange heenreis had de dames danig parten gespeeld en vooral in de eerste set kon SW niet in het normale spelrïtme komen. De 2e set daarentegen werd door een betere opbouw zeer krap met 17-15 verloren. In de derde set was het gemis van één van de spelverdeelster goed merkbaar, vooral de aanvalsop bouw was minder verzorgd. Hierdoor kon de tegenstandster deze set gemak kelijk winnen. Beter deden het de dames van het tweede team het deze keer. Na -het verlies van de eerste set werd vooral door enorme inzet en een beter aan- valsspel tot drie keer toe een 9-0 ach terstand omgezet in volle setwinst, zo dat deze wedstrijd tegen het lastige ASVD uit Dronten met 3-1 werd ge wonnen. Het derde damesteam had kennelijk last van de vreemde omgeving, voor het eerst uitkomend in de eerste klas, moesten zij aantreden in de Amers- foortse sporthal tegen WA. Het vreem de licht en de andere vloer waren waarschijnlijk debet aan dat de eerste set nogal makkelijk verloren werd. De tweede set was een gelijk opgaande strijd die tenslotte ietwat gelukkig door WA met 17-15 gewonnen werd. Hierdoor mentaal wat aangeslagen lie ten de dames de derde set door de te genstandsters winnen. Het vierde damesteam blijft goed meedraaien in de kopgroep. Door een 3-0 winst op het zwakkere Limvio 2 blijft dit team titelkandidaat. Vooral de grotere routine gaat elke wedstrijd meer meespreken. Het eerste herenteam heeft tegen het Drontense ASVD geen kans gezien de titelkandidatuur waar te maken. Helaas voor SVV bleek in deze wed strijd het gemis van hoofdaanvaller Hans Dekker, die binnenkort een knie operatie moet ondergaan. Het vierde herenteam moest tegen het jeugdige Olympia 6 alleen de tweede set door een iets mindere con centratie verloren geven, in de eerste en laatste set bleek de wedstrijd rou tine doorslaggevend voor de overwin ning. Het vijfde herenteam heeft tegen Olympia 4 alleen de laatste set ver diend gewonnen. Gezien hun inzet en enthousiasme kunnen wij van hen nog weieens een verrassende uitslag ver wachten. Het zevende herenteam speelde een matige wedstrijd tegen het sterkere Devu. Nogal geïmponeerd door de sterke tegenstander konden de heren niet tot normale prestaties komen, vooral met de opbouw hadden ze erg veel moeite. Het achtste herenteam moest aantre den tegen het versterkte Olympia 9. In deze derby tussen de laatste teams van beide verenigingen moesten de SW- ers met krappe cijfers de winst aan hun tegenstanders laten. Toch bleek door hun trouwe training een enorme spelverbetering. Tot slot de jongens jeugdteams, het A team kon na een spannend verloop verdiend de twee punten opstrijken, terwijl het B-team tegen het sterkere BG SV strijdend ten onder ging. Zaterdag 3 november a.s. spelen vier Olympia-teams mee op het door het district Eemland georganiseerde dis- trictsjeugdtoernooi voor clubteams. In het kader van de nationale kampioen schappen voor clubteams worden in de diverse districten van de NeVoBo voor ronden georganiseerd. De winnaars spelen op een volgend toernooi tegen elkaar om de nationale titel. De wed strijden worden gehouden in de Hil- versumse Expohal en er nemen teams uil Harderwijk, Dronten, Ermelo, Em- meloord, Putten, Amersfoort, Loos- drecht, Bussum, Hilversum en Soest deel. Olympia heeft in alle klassen met een team ingeschreven. Zowel bij de meis jes als bij de jongens. Vorig jaar ein digden de meisjes op een gedeelde eerste plaats en verloren zij de beslis singswedstrijd tegen Dronten. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. De finales worden omstreeks 16.00 uur verspeeld. De leiding van de jeugd groep van Olympia heeft Herman Frankena die ook een aantal extra trainingen verzorgde van de deelne mende teams. Wanneer men door het Gooi komt. be hoeft men niet vreemd op te kijken een stoet van antieke koetsjes en wa gentjes te zien rijden, bemand met lie den in kledij van zo'n 100 jaar gele den Aangespannen rijden is „in" en om op zondag met het hele gezin uitrijden 'te gaan wordt de nieuwe rage. De vereniging die hiertoe het zijne zal bijdragen is „De Soester Aanspanning", die in de korte tijd van haar bestaan reeds 43 leden en 59 dnoteurs telt. Deze club van „rijders van de bok" is reeds in het bezit van zo'n 30 antieke wagens, waaronder dogcars, clearances, jachtwagens, landauers, tonneaus en tilbury's. Het rijden van de bok, het mennen, is een kunst. De rijder, die alleen met de leidsels, de zweep en zijn stem con tact met het paard heeft, mist de mid delen die de ruiter heeft om op het dier in te werken. Om nu deze kunst goed „onder de knie" te krijgen heeft „De Soester Het rijden van de bok, het mennen, is de kunst Aanspanning", de bekende koetsier Willem Slok uit Utrecht aangetrokken als instructeur, die begin december zal beginnen met een cursus in het men nen, die ongeveer drie maanden zal duren. Diegenen die zich hiertoe voelen aangetrokken kunnen zich opgeven bij de secretaresse der vereniging: mevr. L. v. Duinkerken-Schrijvers, Bosstraat 90, Soest. Tel. 02155-16937.

Soester Courant | 1973 | | pagina 11