ALLEEN BIJ „GEMAR" SOEST SUIKER PILS Vachtjassen e óterren ooorópellen Echtpaar Van Doorn-Middelman 50 jaar getrouwd Bolletjes BESSEN JENEVER mm immi t AUTORIJSCHOOL M. LOS Kaas- en wijnavond in restaurant De Korte Duinen 82-jarige Willem van Doorn 50 jaar op dezelfde bakfiets Piano-recital in Artishockgebouw Hazewind-dealer Nederl. Motet- en Madrigaalkoor TENOREN en SOPRANEN hartelijk welkom. A. MAASWINKEL Licht gewonde bij autobotsing Gevonden voorwerpen „Thema-ochtend'" in het Artishockgebouw over onderwijs Prot.-Christelijke HAVO op scholenplan 1974/1976 Christen Vrouwen Bond Soest-Zuid Sijsjeslijmers in aetie DATSUN UW SUFFES IS ONZE RECLAME Soester Courant van donderdag 1 november 1973 Woensdag a.s., 7 november, viert het echtpaar W. van Doorn (82) en C. van Doorn-Middelman (76) z(jn gouden bruiloft. Geen al te bijzondere gebeurtenis in deze tijd. en ook geen reden om er bijzondere aandacht aan te besteden, ware het niet dat beiden, geboren en getogen „Soesders", een meer dan norma le bekendheid genieten. Want wie van de oud-inwoners kent Willem van Doorn niet, die nog dage lijks zijn kleine klantenkring bediend. Ook vele „nieuwkomers" zullen hem ongetwijfeld weieens op zijn bakfiets in de omgeving van Soest-Zuid heb ben zien rijden: Willem van Doorn die samen met zijn vrouw een stuk oud- Soest heeft meegemaakt; zo'n drie kwart eeuw. Vijftig jaar geleden begonnen zij sa men een melkhandel; de basis daar van vormde de drie koeien die hij van huis meekreeg. Samen bouwden zij een wijk op, die zich over heel Soest uitstrekte. Samen bracht zij vijf kinderen groot, vijf dochters, die la ter dapper meehielpen. Die vijf dochters waren vaders trots en als hem gevraagd werd of hij het niet jammer vond geen zoon te heb ben was zijn antwoord „welnee; ik hoor bij de elite, want Prins Bernhard heeft ook alleen maar dochters". Een andere filosofie was dat „de jongens vanzelf wel zouden komen" dankzij die dochters. Ze zijn dan ook alle vijf getrouwd; twee wonen er in Soest, de anderen respectievelijk in Rosmalen, Velp en Weurt bij Nijmegen. De jong ste werd op 31 augustus geboren en kreeg uiteraard de „elite" naam Wil- helmina. Werken was en is nog steeds Willem van Doorn's leven. Toen hij zeventien jaar geleden de melkhandel overdeed aan een schoonzoon, ging de bakfiets niet aan de kant. Daarmee bleef hij op pad om zijn oudste en trouwste klanten te bedienen met boter en eie ren. Buitendat blijft hij aktief met het op knappen van tuintjes. Dat heeft hij altijd gedaan, dat tuinieren was zijn liefhebberij. Op zijn eigen verjaardag bleef hij, zo lang het Licht was, bui ten ook al zat het huis vol visite. Hij ging ook nooit voor twaalf uur naar bed; eerst moest de krant gelezen worden. Dat doet hij ook nu nog en als je 't hem vraagt, krijg je ook nu nog geheel gratis een stemadvies. In een debat is hij moeilijk te slaan al vindt ie 't maar een „gekke wereld". Beiden zijn bijzonder goed bij de tijd en ook goed gezond. De fiets wordt fietste enkele weken geleden op een ochtend nog even op en neer naar Eemnes. Hij heeft nooit een tandarts bezocht, nooit een dokter, draagt geen bril en geen handschoenen, 't Gebeur de hi vroeger jaren wel dat in de wir.ter zijn klanten zijn handen moés ten warm wrijven. Z'Jn oudste dochter zegt: „Vader heeft nuvit zorgen gekend, maar ze ook niet gezocht. IIy ging zyn gang; rustig van de vroege morgen tot de late avond. Hu stond altijd om v(jf uur op, deed z(jn werk en was altijd opgewekt. H(J rookte zijn sigaartje en dronk zjjn bo-reltje en liet zich door geen mens opjagen. Hjj ging gewoon zijn gang". Ieder jaar zegt Willem van Doorn dat hij met werken zal ophouden, maar ieder jaar opnieuw staat de bakfiets te wachten en rekenen ook de klanten op hem. En zolang die bak fiets eris, en die gaat ook al zo'n vijftig jaar mee, zal Van Doorn langs de weg zijn. Hij kar het niet laten. Vijfentwintig jaar geleden sprak vader Van Doorn de voor zijn gezin histo rische woorden na een bijzonder ge slaagd zilveren bruiloftsfeest, 's mor gens om vijf uur, toen hij opstond en zich tussen de slapende bruiloftgan- gers naar buiten begaf: „Ziezo nou begin ik aan mijn tweede 25 jaar". Die worden woensdag a.s. afgesloten. Zijn vijf dochters met .aanhang" en 13 kleinkinderen zullen getuigen zijn van een ongetwijfeld druk bezochte receptie in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat (van 16 tot 17.30 uur). Max. 3 kilo per klant KRAT k 24 FLESSEN CLASSE ROYAL C98 10 GROTE WITTE BUSSENSCHUT HELE LITER 5» De fitale Willem van Doorn met zjjn boter, kaas en eieren. A.s. zondagmiddag, om drie uur, orga niseert de Werkgroep „Kamermuziek in Soest" in het Artishockgebouw een piano-recital met Tamara Pospiszvl. Zij speelt op de vleugel composities van D. Scarlatti, W. A. Mozart, F. F. Chopin, B. Bartok en F. Liszt. Tamara Pospiszyl is een Nederlandse pianiste van Poolse origine. Op zes jarige leeftijd begon zij met haar piano-studie. In 1964 behaalde zij haar solistendiploma met onderscheiding en in 1969 haar „prix d'excellence" aan de muziekhogeschool te Lodz (Polen). In Nederland zette zij haar studie voort aan het Amsterdams Conservatorium en in 1971 slaagde zij hier voor haar solistendiploma. In het seizoen 1972/'73 werd haar de Vriendenkrans van de Vereniging „Vrienden van het Concert gebouw" toegekend, een onderscheiding die alleen aan zeer talentvolle jonge musici wordt verleend. Zowel in Polen als in Nederland treedt zij regelmatig op. In Polen, Nederland en Portugal speelde zij voor de televi sie en de radio met verschillende reci tals van klassieke muziek. HILVERSUM AMERSFOORT ZEIST Ter versterking van het zijn Repetitie: dinsdagsavonds 8 uur. Aanmelden: Den Akkeren 37 - Soest - Tel. 14550 Bij een botsing tussen twee auto's op de kruising Dalweg'Steenhoffstraat werd één van de inzittenden, de 65- jarige mevrouw J. B. W. A.-S. uit Doetinchem, licht gewond. Zij werd met de ambulance-auto naar het zoe- kenhuis Zonnegloren gebracht, van waar zij, na behandeld te zijn, naar huis kon terugkeren. Mevrouw A. zat bij haar 27-jarige zoon L. A. in de auto, die komende van de Dalweg op de kruising geen voorrang verleende aan de voor hem van rechtskomende personenauto bestuurd door de heer B. T. (27) uit Soest. Beide voertuigen werden beschadigd. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: tas met kledingstukken, dames horloge, ijzeren wiel, diverse bankbil jetten, portemonnaie met inhoud, wol len handschoen, wollen muts, zonne bril, damesfiets, jongensjack, para plu, hond en leren jas. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in- lichtingen worden verkregen. Den heer W. Schimmel, voorzitter van het R.K. onderwijs in Soest, hield j.I. zondag een inleiding over „De mogelijkheid en wenselijkheid van V.W.O H.A.V.O. in Soest". De spreker legde er de nadruk op dat hü zijn persoonlijke mening weergaf en stelde als eerste: „Waarom willen wü voortgezet onderwijs in Soest?" Als het een prestige-kwestie zou zijn, nodig voor ons Soester imago, zag hij er de noodzaak niet van in. In 1971 echter bezochten reeds een groot aantal leer lingen enigerlei vorm van voortgezet onderwijs buiten de gemeente n.1. onge veer 1000, waarvan 248 leerlingen naar Zeist, 266 leerlingen naar Baarn, 683 naar Amersfoort, 52 leerlingen naar Utrecht, Bilthoven en Hilvesum gingen. „Die kaas werd met moet en voet betragl, den mensen werd hem skoon gebragt". is de tekst op een place-mat, die de bezoekers aan het restaurant „De Korte Duinen" aan de Birkstraat (b\j Avia) op de vier zaterdagen van de maand november, tussen 17.00 en 20.30 uur. op hun tafel zullen aantref fen. Ingeval er een Soester HAVO/VWO zou komen, zal een deel van deze leerlingen - spreker schat 25 - dit onderwijs blijven volgen omdat de ou ders principieel voor een bepaalde school gekozen heeft. Er is echter be kend geworden dat verschillende leer lingen uit Soest in omliggende plaat sen geweigerd werden, omdat er geen plaats was op scholen in die gemeen ten. Maar blijft dat wel zo. met het dalende aantal leerlingen door het kleiner worden der gezinnen? De af stand van huis naar school in de om liggende gemeenten, vond den heer Schimmel niet zo bezwaarlijk. Als er in Soest een VWO/HAVO school zou komen zag de spreker het als een voordeel dat deze niet zo groot zou worden. In grote scholen is volgens hem weinig kontakt tussen leerlingen en leraren. Intregatie van de school in de Soester leefgemeenschap, is no dig. Dit zou volgens de spreker het belangrijkste argument zijn voor een plaatselijke VWO/HAVO. Er werkt nu een stuurgroep van R.K., Openbaar en bijzonder neutraal on derwijs samen om de mogelijkheden van een VWO/HAVO school in Soest te onderzoeken, dit zou dan een sa menwerkingsschool moeten worden. Een schooltype dus waarin Christelijk, Bijzonder neutraal, Katholiek en Open baar onderwijs samenwerken op basis van begrip en ruimte voor eikaars overtuiging. De Teden van veel oponthoud op dit terrein was volgens de spreker, dat de verschillende groeperingen hun ach terban moeten kunnen garanderen dat hun levensbeschouwelijke visie alle ruimte zal krijgen binnen deze samen- werki-n gsschool De vroegere predikant van het Zieken huis „Zonnegloren" ds. L. de Ru uit Amsterdam, spreekt donderdagavond 8 november a.s. voor de afdelingsver gadering Soest-Zuid van de N.C.V.B. in het gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. Onderwerp: Con tinent van Contrasten. Aanvang 8 uur. Belangstellenden zijn welkom. Op de Birkstraat, bij de grens met de gemeente Amersfoort, werden vier sijs jeslijmers op heterdaad betrapt. Drie mannen wisten te ontkomen, de vierde die op wacht stond, kon worden aan gehouden. De man. H. D„ bleek uit Amersfoort afkomstig te zijn. In be slag genomen werden 20 lijmstokken, 3 lijmbomen. 3 loksijsjes, 3 kooitjes en een ijzeren beugel. autobedrijf taVxxen official dealer Autobedrijf Bilthoven B.V. Service; Brkstraat Beiges v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 Wtf lessen ln t OPEL RECORD - OPEL KADETT - DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ GedipL V.A.M.O.R. - M.R.L - F.N.O.P. Tevens verlenging van utv rijbewijs. Ook bleek dat de Soester protestant- christelijke groepering samen met de Baarnse al vergevorderd waren op dit punt. Later in de diseussie kwam zelfs uit, dat deze groepering reeds op het Scholenplan van de Overheid was op genomen, iets wat bij de stuurgroep nog niet bekend was. Toch vindt de stuurgroep dat zij moet verder gaan met haar werk om even tuele mogelijkheden tot samenwerking in een verder stadium open te houden. Vanuit de zaal kwam toch wel een duidelijk ongenoegen naar voren over de traagheid van de stuurgroep en over het feit dat er nu een groepe ring (Prot. Chr.) op het scholenplan voorkwam, waardoor de kans op een gemeenschappelijk voortgezet onder wijs, dat geïntergreerd zou zijn in de gehele Soester gemeenschap, verkeken leek. In de verdere discussie werd ook nog gevraagd of er voldoende rekening werd gehouden met een mogelijke komst van een Middenschool. Zou deze niet het enige haalbare zijn? Ondanks al deze sombere ontwikke lingen bleef de spreker tamelijk opti mistisch en hoopte en verwachtte dat in de toekomst het gesprek tussen de stuurgroep en de Prot. Christelijke groeperingen, tot stand zou komen. Dat heeft dan te maken met de kaas- en wijnavonden, die de voortvarende bedrijfsleider, de heer F. J. Klinkha mer, in samenwerking met het Neder lands Zuivelbureau gaat organiseren. Toch kwam het zuivelbureau er pas in een later stadium bij, want het idee ontsproot na kennismaking met de Soester kaasbereider, de heer J- G. Hilhorst, de overbuurman aan de Birkstraat. In overleg met hem werden acht Nederlandse kaassoorten uitge zocht, allen door de heer Hilhorst ge maakt, en die zullen op de vier zater dagen speciaal onder de aandacht van de bezoekers gebracht worden. Dat zijn: een rabbikaas (voor de ken ners. met veel wei), een zoutloze ko- mijnenkaas, en dan kaas van twee da gen, van 3 weken, 3 maanden, *U jaar, 1 jaar en 1 V« jaar. Voor kaasliefhbbers een unieke gele genheid om het verschil tussen kaas en kaas te proeven. Verder kan er een keuze gemaakt worden uit drie Franse kaassoorten. Dat alles verge zeld van naar keuze, stokbrood, rogge brood, beschuit en knackebröt met „echte" boerenboter. Wijn is in vele soorten verkrijgbaar, met als bijzonderheid vanaf 17 novem ber de „Beaujolais primeur 1973". In het kader van deze avonden krijgt iedere 50ste gast die het restaurant in de maand november bezoekt, een bon die recht geeft op een fles rode wijn, te consumeren op één van de vier zaterdagavonden. Het restaurant krijgt een „kaasgezicht" rechts naast de ingang een kaashoek, een schraag met diverse kaasattributen, folders voor kaasgerechten en kaas snacks en natuurlijk de uitgezochte kaassoorten. Een kaasmeisje (of jonge tje) zal de bezoeker behulpzaam zijn bij het samenstellen van het kaasme nu. Op alle tafels in het restaurant staan zgn. kaasvolgers, een kaaspersdeksel, die aLs serveerplaats wordt gebruikt. Over kaas valt veel, zeer veel te ver tellen. Het Nederlands Zuivelbureau, dat bijzonder enthousiast was voor dit idee en daaraan haar volle mede werking verleende, weet alles van kaas en heeft er een uitgebreid stencil over. Daarin wordt verteld hoe kaas gemaakt wordt; iets over de leeftijd van kaas, de zogeheten kaas-kalender, waaruit blijkt dat kaas van twee da gen oud en deze dagen in De Korte Duinen verkrijgbaar, normaal niet in de verkoop komt. Kortom het zal de moeite waard zijn één of alle vier zaterdagen van no vember het restaurant te bezoeken. 0^(7 VOOR DE WEEK VAN 1 NOVEMBER T.E.M. 7 NOVEMBER 1973. RAM 21 niaart-20 april Goede week om op bepaalde terreinen uw schade in te halen. U heeft ver moedelijk in de afgelopen weken hier en daar een steek laten vallen, maar dat kan nu uitstekend geregeld wor den. Haal niet meer aan, dan nodig is. Ontzie uzelf een beetje, want u zou door te grote moeheid kunnen strui kelen en een lelijke val maken! STIER 21 april-20 mei Kalme week, waarin u vrij wat achter stallige Klusjes kunt regelen. Probeer de boot af te houden, als men u weer eens ergens voor nodig heeft! Uw eigen werk is er ook nog. U vindt het zalig om anderen te helpen, maar dichterbij vall ook wat te doen. U weet drom mels goed. wat dat is. TWEELINGEN 21 mei-20 juni Geen week, om dingen aan te halen, waaromtrent u zelf in twijfel raakt. Even laten sudderen maar. Wel kunt u een misverstand bijleggen, doordat u plotseling iets duidelijk wordt. Ook uw invallen, vooral op artistiek gebied, slaan goed aan. Een oude taak loopt ten einde en u ondervindt daar veel voldoening over. KREEFT 21 juni-20 juli Deze week wil u veel lukken, vooral op practisch terrein. Regelen, oprui men, schoonmaken, dat rolt allemaal best, Geen week voor diplomatieke stappen. Op gevoelsterrein maar even kalmpjes laveren en niets doorduwen. U vindt iets terug, dat u verloren waande. Kans op een gezellige ont moeting. LEEUW 21 juli-20 augustus U loopt rond met diverse plannen die ook een goede kans maken, mits u niet teveel tracht te regelen voor an deren. Ook al zijn uw principes gezond, u loopt kans enkele van de u omrin gende medewerkers kopschuw te ma ken. Het is mogelijk, dat iemand u te leurstelt, maar ga eens na, of u de be treffende relatie niet zelf eens in de kou hebt laten staan. Oppassen voor verlies van waardevolle dingen. MAAGD 21 augustus-20 september Deze week moet u maar eens uit uw schulp komen en veel liefde en warmte schenken aan iemand uit uw naaste omgeving, die het zwaar heeft. Geen kritiek uiten, maar luisteren en uw zorg geven! U ontvangt een onverwacht bericht en er is kans op overplaatsing of een verhuizing. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober U bent warempel de kwaadste niet eji u kunt veel overhebben voor anderen, maar deze week loopt u kans, gewoon vervelend te worden, doordat u maar doorsabbelt op een oude kwestie. Maak schoon schip en bedenk, dat uw gezin ook weieens een vrolijk woord zou wil len horen. Oppassen voor kou in de nek Geen geld uitlenen! SCHORPIOEN 21 oktober-20 november Doe deze week geen overhaaste belof ten, want u hebt het al druk genoeg met het inlossen van de oude toezeg gingen. Laat een ander nu maar eens wat doen! Goede week, om een oud en geliefd plan weer eens wat naderbij te halen. U heeft een geweldige goede inval - maak er dus gebruik van! u BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Geen week om erg diep in te gaan op nieuwe kennismakingen'. Er kan kaf schuilen onder het koren en u bent geneigd teveel op goed vertrouwen te leven. Ook mogelijke zakelijke voor stellen moet u met grote aandacht be luisteren en overdenken. Denk vooral ook aan de consequenties. Kans op prettige ontmoeting met een oude re latie. STEENBOK 21 december-20 januari De kans bestaat dat u deze week een van uw ideeën kunt verwezenlijken, maar dan moet u wel om enkele klip pen heenzeilen en met enige behoed zaamheid. Een bepaalde kwestie kan uit de wereld geholpen worden, wan neer u niet persé het onderste uit de kan wilt hebben. Niet dromen, als de omstandigheden uw medewerking no dig maken. WATERMAN 21 januari-20 februari Neem deze week nu eens geen over haaste maatregelen in het belang van de gemeenschap, die de leden van di« gemeenschap alleen maar irriteren! Eventjes overdenken, of het wel alle maal zo geweldig goed is. wat u wilt en vooral ook. of de anderen er ook niet hun zegje in moeten hebben! Er bestaat een refreintje, dat u eens moet onthouden: Oh, oh, oh! Daar komt na righeid van! VISSEN 21 februari-20 maart Eindelijk heeft u een enorm belang rijk besluit genomen en u ervaart, dat uw kalm voortkabbelende privé-leven- tje in een stroomversnelling is geraakt. Het zal u goed doen, mits u deze week geen overgevoeligheden toont, die niet op hun plaats zijn Kans op een ver plaatsing of een grote reis.

Soester Courant | 1973 | | pagina 7