ROB'S CORNER spaarrente tot Commandant Datim opende nieuw legeringsgebouw in kamp van Zeist De vereniging „De Soester Ondernemer" nu definitief opgericht v.v.v.-nifajws A. VAN DER WEERD 3 kroketten halen 2 betalen. Eiermarkt Welfare-tentoonstelling van de Zonnebloem Kolonisatie - Bevrijding Brandje in garage Bosboom Controle zwaar vervoer Meningen van lezers DE DODE COMPAGNIE Hoe chic kan een herenhorloge zijn? JlL Meningen van lezers POLITIE - TEL. 19444 ZIEKENAUTO. TEL. 12727 Dodelijk verkeersongeval te Soesterbers: Vogeltentoonstelling Hotelaccomodatie voor militairen Dooriijder achterhaald Plaatselijke problemen krijgen voorrang Soulfestival in Amersfoort Soester Courant van donderdag 1 november 1973 KOSTVERLORENWEG 1 hoek Laanstraat TELEFOON 14913 AUTOLOZE ZONDAG? DRINK dan bij ons gezellig een PINTJE met daarbij een HAR TIG HAPJE. Vrijdag - zaterdag - zondag Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van 18,50 tot 19,75. Middenprijs 19,40. Prijs per kg 3,03. Vrijdagavond j.1. werd de tentoonstel ling door mevrouw F. Koestal, direc trice van „Molenschot" geopend. In haar toespraak sprak zij haar bewon dering uit voor die bewoonsters, die ondanks de handicap van soms slech ter wordende ogen; van vingers en handen die steeds strammer en pijn lijker worden, doch door blijven gaan met het bezoeken van de handwerk- middagen, onder de bezielende leiding van mevrouw Westerveld en haar helpsters, en ook op hun kamers vele uren naarstig besteden aan de meest fraaie handwerken. Mevrouw Koestel memoreerde dat een deel van de ontvangsten van vorig jaar besteed waren om de bewoners van „Molenschot" een ontspannings middag te bieden. Hierna volgde een rush door de vele aanwezigen op de diverse stands, al het tentoongestelde werd n.1. ten ver koop aangeboden. De onbrengst zal worden besteed om veel en mooi ma teriaal aan te kopen en de Zonne bloempenningmeester, de heer W. J. Nadorp was verheugd over het binnen gekomen bedrag. Ook de verlotingen werden een suc ces. Slechts één prijs werd nog niet afgehaald. Het wandkleed viel op num mer 324 en is te bekomen bij de di rectrice. van „Molenschot". De naam van de tentoongestelde pop was „Linda". Deze werd niet geraden. Morgenavond, 2 november, aanvang 20.00 uur, zal in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat een avond wor den georganiseerd in samenwerking met het Angola-Comité en de Zuide lijk-Afrika werkgroepen Utrecht en Soest, over de ontwikkelingen in de Portugese koloniën Angola en Guinee- Bassau. Er zullen recente films worden ver toond over de onafhankelijkheidsstrijd in de gebieden en tevens zal er door een medewerker van het Angola-comité een inleiding worden gegeven. Door onbekende oorzaak raakte in garage Bosboom aan de Birk- straat een mand met poetskatoen in brand. Voor dat de gewaarschuwde brandweer arriveerde hadden de zoons van de eigenaar het vuur reeds met behulp van koolzuursneeuwblussers en een poederblusapparaat gedoofd. De schade bedraagt ongeveer 3>00 gulden. Een aantal banden werden door de vlammen aangetast en ook een garage deur werd zwaar beschadigd. De brandweer behoefde niet in actie te komen. In het kader van de landelijke ver keerscontrole heeft de politie een controle gehouden op het zwaar wegvervoer. Bij de dertig aan gehouden vrachtwagencombinaties werden 20 overtredingen geconstateerd en 12 keer procesverbaal opgemaakt. Tewe kentekenbewijzen werden in be slag genomen; één vrachtwagenchauf feur reed zonder kentekenbewijs en een andere chauffeur had geen regi stratiebewijs van de aanhanger. An dere overtredingen waren overbela- ding, kromm triangels, gescheurde chassisbalken, gescheurde wielvelgen, los stuurhuis en gebroken veerbladen, Drie combinaties bleken te lang te zijn. Nu ons de autoloze zondag wordt opgedragen, zal het vertier bui tenshuis, dat veelal via de vier wielen werd genoten, een beetje moeten ver anderen. En nu juichen de natuur liefhebbers, want het plezier van op eigen kracht de bossen, duinen of pol ders te doorkruisen is toch het meest bevredigend en het gezondst. Daar we al meerdere malen de aandacht hebben gevestigd op de mogelijkheden in onze directe omgeving, waarvoor VW de nodige gegevens verstrekt, zullen we hier niet meer over uitwijden, maar wel de aandacht op een boekje, dat voor de afdeling Bilthoven en omstre ken verscheen en afkomstig is van het instituut voor natuurbeschermings edu catie. De titel is: Natuurpad - Ridder- oordbos. Aan de hand van dit boekje kunt U, behalve wandelen, uw kennis verrijken van „alles wat leeft en groeit", want de vele illustaties en de uitleg over bloemen, bomen en gewas worden U op aangename en doeltreffende wijze geschonken. Dit boekje (niet gratis) is bij ons verkrijgbaar, voor iedere beurs bereikbaar. Een verheugend feit is dat ons Soest, behalve de mooie natuur steeds meer unieke verstigingen krijgt, die ertoe bijdragen de naam van Soest goede bekendheid in het hele land te geven. En misschien heeft U als inwoner zelf nog niet eens een kijkje genomen bij deze bijzondere bedrijven. Voor de nieuwkomers in onze gemeente vermel den wij deze mogelijkheden: de Paar denkamp, Siersteenslijperij de Sprong, de Kaasmakerij, het Luchtmachtmu seum te Soesterberg en nu sinds kort ook nog de Orchideeënkwekerij aan de Steenhoffstraat. Wij geloven wel, dat we met dit rijtje voor de dag kunnen komen, waarom we er dan ook graag de aandacht od vestigen. Inlichtingen VW. Voor groepen en scholen, die een dag of een middag iets willen ondernemen, doet zich door de verbintenis van het Dolfinarium te Harderwijk en de Fle- vohof een unieke gelegenheid voor tot een interessante en ook gezellige kom- binatietocht. Beide instellingen be schikken over voldoende ruimte om velen te ontvangen en tevens voor het houden van bijeenkomsten, vergade ringen of congressen. Kleine of grote groepen vinden een gastvrij onthaal. Daar de walvis al vanaf Jonas in de belangstelling is, kan meerdere informatie uw kennis ver meerderen en jong of oud kan genoe gen en nut beleven door de Top-Tien- vraag en antwoord te bestuderen over de Dolfijnen. Beide gelegenheden, zo wel Dolfinarium als de Flevohof blij ven het gehele jaar geopend. De Compagnie is dood, Gestorven in de woestijn. Veel rottende kadavers, In de felle zonneschijn. Mijn kameraden zijn dood, In de hete woestijn, Door pantsers verscheurd, In de felle zonneschijn. Ze vochten om niets, Ze streden op bevel, De dode Compagnie, Ging naar de hel. Ze stierven voor Allah, De anderen voor God, Ze stierven voor niets. Dat was hun lot. De Compagnie is dood. Ze vochten in de nacht. Soms bij volle maan, Zo is de Compagnie, De dood toen ingegaan. Eens is de strijd gestreden, Het slagveld macaber stil, Voor God dan aangetreden. Iets, wat die God niet wil. De Compagnie moest strijden, Voor 's mensens beter lot, Het slagveld nu verlaten, Want alles ging kapot. Er stonden eens drie Kruizen, En in het midden één, Daar hing de Zoon des mensen. Verlaten en alleen. Hij stierf in helse pijnen, Voor de dode Compagnie, Ik zal mij dikwijls vragen, Voor wie..., voor wie..., voor wie. Nol de Bruin Laat u door ons een collectie herenhorloges van niveau tonen., de gedistingeerde modellen van Baume en Mercier (wereld beroemd merk in interessante prijsklassen) Dan ziet u het ideale antwoord op de vraag: Baume Mercier Welkom bij: Horloger - Juwelier - Optiek v.h. SPIJKER SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 - SOEST Mijne heren, In de Soester Courant van 11 oktober j.1. stond een lezenswaardig artikel over Zuid-Afrika. Lezenswaardig prijzenswaardig, althans zo deden de eerste drie zinnen vóórkomen. Wat stond er nl.? „Als men wat misver, standen opruimt, zal de discussie veel vruchtbaarder worden". Wel, geen zinnig mens kan bezwaar hebben tegen het opruimen van mis verstanden en tegen een daarop vol gende vruchtbare diskussie. De door deze zinnen opgewekte hoop op een stuk objektieve informatie wordt ech ter volledig de grond ingeboord door de teneur van de rest van het artikel. Daar wordt nl. op een wat zalvende toon de lezers bezworen de zaak ob- jektief te bezien en vooral de goede bedoelingen van het apartheidsbeleid te onderkennen. Een en ander gelar deerd met cijfers en rassen - zonder echter de kern van de zaak, nl. ekono- mische en strategische motieven, ook maar te benaderen - kulminerend in een „mooie' uitspraak van wijlen dr. Verwoerd over „onze naasten". Om dit in een juister perspektief te zien, een, mi. een minder mooie uitspraak van Verwoerds opvolger, de heer B, J. Vorster: „Wij willen Christelijk- Nationalisme. Christelij k-N ationalisme is de bondgenoot van Nationaal-So- cialisme. Als u wilt kunt u het anti- demokratisch beginsel daarvan dikta- toriaal noemen. In Italië heet het fa- cisme, in Duitsland Nationaal-Socia- lisme en hier in Zuid-Afrika Christe lij k-N ation alisme' Laten we eens het opruimen van de misverstanden beschouwen. Ondanks het lange betoog over het feit dan de niet-blanke bevolking verdeeld is in Aziaten, kleurlingen etc. en de zwarten in 12 volken, blijft natuurlijk de blanke overheersing over het niet- blanke bevolkingsdeel (8I°/o). Ironisch doet de opmerking aan dat deze zwarte volken „zelfs huwelijken onderling verbieden". Dit kennelijk inheemse gebruik wordt in de apart heidspolitiek dan ook tot wet verhe ven; de zgn. immoraliteitswet, die sek sueel verkeer tussen blank en zwart verbiedt, let wel; niet tussen de zwar te bevolking onderling! Het verhaal wordt echter cynisch bij de passage over het onderwijs. Vooral als men bedenkt dat een zwart kind al bevoorrecht is als het onderwijs kan volgen; er bestaat voor hen nl. geen leerplicht. Gezien het feit dat een ge middeld Afrikaans gezin ongeveer 35 per maand verdient, zal het - zelfs voor naieve mensen - duidelijk zijn dat de meerderheid van de Afrikaanse kinderen gedwongen wordt om tussen hun 7e en 15e jaar van school te gaan om wat bij te verdienen. Iets over de „klare realiteit" en het „hartsbegeren" van de 12 zwarte vol keren. Bedoeld wordt het instellen van de zgn. Bantoestans of „thuislanden". Er zijn 276 verbrokkelde stukjes veel al onvruchtbaar land aan de Afrika nen toegewezen die tezamen 13 - dertien! - van de oppervlakte van Zuid-Afrika beslaan. M.a.w. 81 van de bevolking moet op 13% van het land leven - een wat merkwaardige opvatting over het begrip „dat de op lossing in een andere richting gezocht moest worden". De Zuidafrikaanse regering heeft een wat bizarre visie over het „via auto nomie naar zelfstandigheid leiden". Volgens de theorie moesten de Ban toestans onafhankelijke Afrikaanse staatjes worden. Maar in werkelijkheid gaat hun zelfbestuur niet verder dan die van andere koloniale gebieden. De Transkei is hiervan een voorbeeld: van de 109 leden van het schijnparle- ment worden er 64 door de Zuidafri kaanse regering benoemd, slechts 45 worden door de bevolking gekozen. Er geldt hier sinds 1960 - het jaar van Sharpeville - de noodtoestand, door de Zuidafrikaanse regering ingesteld. Dit betekent o.a. dat bijeenkomsten van meer dan 10 mensen zonder poli- tietoestemming verboden zijn. Verder doet het vreemde feit zich voor dat in deze „onafhankelijke" staatjes ook alle apartheidswetten van kracht zijn. In een van de laatste alinea's staat een wat al te duidelijke onwaarheid: „zij willen juist in deze weg naar vooruit naar nog meer. Nu. dat krij gen zij in snel tempo". Dit lijkt teveel op propaganda van de Zuidafrikaanse ambassade. Immers, zoals Verwoerd het uitdrukte: „Ik zeg u, dit is een blank land en iedere concessie aan de zwarten wekt slechts het verlangen naar meer concessies. „Het zgn. vinger hele-hand syndroom! Samen met de volgende feiten: 1. de 180-dagen wet (de politie kan mensen zonder aanklacht praktisch eindeloos in arrest houden), 2. de inboorlingen- arbeiderswet (absoluut stakingsverbod voor Afrikanen), 3. de pasjeswet (de Afriikóner is verplicht 24 uur per dag een pas bij zich te dragen, en 4.) het verschil in salaris (in de landbouw, per jaar: blanken ƒ5900,-, kleurlingen ƒ2900,- in de industrie, per dag: on geschoolde blanken 12,50 minimaal, idem kleurlingen 8,75 maksimaal; cijfers uit een rapport van het Inter nationaal Verbond van Vrije Vakvere nigingen, aangeboden op 22 juli 1970 aan de Commissie van Rechten van de Mens van de 'Verenigde Naties) - dit zijn slechts enkele voorbeelden van de duidelijke diskriminatie die de Afrikaner ondervindt in zijn land - zal het duidelijk zijn dat de misverstanden op een ander vlak liggen dan dat het artikel suggereert. Het is dan ook te hopen dat de situa- ie voor de zwarte bevolking van Zuid- Afrika, ook door de druk die onze regering en ons parlement kunnen uit oefenen op de regering van Zuid-Afri ka, snel zal veranderen. Dit alles wel licht na vruchtbare discussies. Een laatste opmerking: het is voor mij een vreemde zaak dat een dergelijk artikel niet-ondertekend wordt gepu bliceerd. Van welk vooraanstaand pers- buro is de schrijver - volgens de re- daktie „zeer terzake deskundig" (wat is het kriterium hiervoor? „Is hij er soms geweest?"). Waarom houdt de redaktie de naam van de schrijver zo angstvallig ge heim? H. DE VRIES. Van Weedestraat 56, Soest. O Vorige week is bij een frontale auto- botsing op de Amersfoortsestraat de 24-jarige student J. E. B. Schuil uit Zeist om het leven gekomen. De be stuurder van de andere auto, de 33- jarige musicus G. J. S. uit Amersfoort kreeg een gebroken kaak en verwon dingen aan de knie. Hy werd per am bulance naar het ziekenhuis De Lich tenberg in Amersfoort gebracht. Het ongeluk gebeurde donderdagavond even voor twaalf uur, ter hoogte van Avio Resfco. Het slachtoffer reed rich ting Zeist en kwam daarbij om onver klaarbare reden op het linker wegge deelte. Daar botste hij met grote snel heid tegen de uit de richting Utrecht naderende tegenligger. Schuil was op slag dood. De brandweer heeft het wegdek, dat door olie en benzine glad geworden was, schoongemaakt. Het zwaar vernielde voertuig waarin de bestuurder om het leven kwam. De rente, die wij vergoeden op spaargelden, loopt van 4'AVo voor dagelijks opvraagbare tegoeden tot 8%% voor onze Spaarwinstbiljetten aan toonder en de N.M.S. - Rentespaarbrieven. Vraagt u eens bij een van onze kantoren naar Is - jp^ deze spaarmogelijkheden. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Op de Laanstraat werd de personen auto bestuurd door de heer W. J. A. W. (47) aangereden door een tegenlig ger, die na de botsing doorreed. Het gebeurde bij het passeren van een geparkeerde vrachtwagen waarbij de doorrijder op de andere weghelft kwam. W. kon door snel uit te wijken een frontale botsing voorkomen, maar de bumper aan de achterzijde van zijn wagen werd er afgereden. Door snel te keren en achter hem aan te gaan kon de identiteit van de dader echter worden vastgesteld. Deze reed rechtstreeks naar zijn woning, waar de politie hem, de 23-jarige K. M. A. on der invloed van alcohol aantrof. De man was op dat moment zeer recal citrant, maar meldde zich de volgende dag aan het politiebureau waar hij vertelde dat hij zich van het voorge vallene niets meer herinnerde. Proces verbaal werd opgemaakt. De Soesterbergse vogelvereniging „On ze Gevleugelde Vrienden" organiseert op 22, 23 en 24 november in De Hoek steen een vogeltentoonstelling. Op de ze jaarlijkse expositie zullen 160 kana ries en 115 tropische vogels te zien zijn. Het bestuur van de vogelvereni ging hoopt vooraf op grote belangstel ling van de Soesterbergse Midden stand in verband met de prijzen. Met het doorknippen van het traditionele lint opende Datim-commandant kolonel M. W. A. Weers vorige week een nieuw legeringsgebouw in het Kamp van Zeist. „Daarmee is", zo zei de kolonel in een toespraak „de Datim voor wat betreft het leefklimaat klaar". Toch had hy nog twee wensen en wel een nieuwe sportzaal voor de militairen, een wens met een zeer hoge prioriteit, en op de tweede plaats een nieuwe officiers-mess, daar de thans in gebruik zynde „oud en der dagen zat was". Aan de openning ging een typisch ambtelijke overdracht vooraf. De com mandant van de Babov-West, de ma joor R. O. van Dun, onder wiens su pervisie de firma Verschuur uit Zeist het onderkomen gebouwd had, droeg het gebouw over aan het C. L. O. (Commando Logistiek en Opleiding) en namens het CLO gaf hij het in gebruik aan de commandant van de Datim. Het gebouw blijft echter in beheer bij de Babov. Majoor Van Dun merkte op dat het gebouw gelijk was aan onderkomens elders in het land, echter dat de wel standscommissie in de provincie Utrecht, voor deze twee gebouwen (in 1971 werd in het Kamp van Zeist een soortgelijk gebouw geopend), die vol komen aan het oog onttrokken zijn, niet van een openbare weg te zien zijn, een andere gevel voorschreef. Anders dan elders in het land door an dere welstandscommissies wel werden goedgekeurd. Men had aan dat ver langen voldaan, zij het dat het over uren gekost had, maar de bouwprijs niet had verhoogd. Evenals majoor Van Dun dankte ook kolonel Weers allen die bij de bouw betrokken waren geweest. „Deze voor zieningen lijken kostbaar en hebben ook veel geld gekost, maar ze zijn zo gebouwd dat ze tot in lengte van da gen naar voor ieder aanvaardbare maatstaven dienst kunnen doen", al dus kolonel Weers. Hij wees daarbij op de eigen verantwoordelijkheid van de gebruikers en zei dat zij dat waar moesten maken. „Nu wij voor wat het leefklimaat klaar zijn zullen wij onze krachten moeten aanwenden om het weinige geld te besteden aan technische ontwikkelin gen om te zorgen dat het militaire be- V.l.n.r.: majoor R. O. van Dun, kolonel M. W. A. Weers en (met kussen) adj. O. O. Jansen. drijf ook in goede staat kan worden gehouden. De defensie-inspanning blijft nodig en is terecht", aldus kolonel Weers, die 'het als eerste taak van de Datim zag een product te leveren waar men eer mee inlegde. Hotelaccomodatie Dit gebouw biedt plaats aan 132 man; er zijn 32 vierpersoonskamers en 4 eenpersoonskamers. Voor iedere groep van 4 kamers is een waslokaal be schikbaar met vijf vaste wastafels met warm en koud stromend water en twee douchecellen. Het gehele gebouw en alle kamers zijn centraal verwarmd. Per unit is er eveneens een toilet groep. Deze hotelachtig aandoende ge bouwen, met een keurig aangelegde groenvoorziening, komen in de plaats van 25-jaar oude barakken, die reeds vijf jaar langer dienst deden dan oor spronkelijk gepland was. Vol lof was men over de zeer goede samenwerking tussen de gebruikers en de geniedienst, alhoewel ondanks deze goede contacten in de kamers de stopcontacten op een onwijze hoogte in de muren zijn aan gebracht. Opvallend waren ook de openklapbare bovenlichten, die niet van glas maar geheel van hout waren. De derde oprichtingsvergadering vain de nieuwe vereniging „De Soester On dernemer" is met succes bekroond. Zonder enig probleem, zonder enige dis cussie, was een kwartier na de opening van de vergadering de oprichting een feit. Statuten en Huishoudelijk Reglement, waar men in vorige vergaderingen kompleet over gestruikeld was, werden zonder meer goed gekeurd. Van ar- tikelsgewyze behandeling wa6 geen sprake. Ook over de wijzigingen van de beide reglementen, die tijdens de vergadering werden rondgedeeld, werd met geen woord gerept. Een applaus van de 14 aanwezige le den (de vereniging telt er circa 110) onderstreepte het heugelijke feit. De afhandeling van de agenda was daar na nog slechts een formaliteit. De door de commissie van voorberei ding kandidaat gestelde bestuursleden, werden bij acclamatie gekozen. Dat waren de heren A. H. F. Smit (voor zitter), A. Brey, W. A. van Hees, J. Kluën, J. Zoetelief, J. C. Brouwer, H. De heer A. H. F. Smit, voorzitter van „De Soester Ondernemer" C. Schoemaker en C. A. Sukking. De laatste drie waren verhinderd deze be langrijke vergadering bij te wonen. Voorzitter Smit merkte op dat het be stuur overtuigd was, dat zij hoog greep door buiten plaatselijke zaken ook in landelijke kwesties mee te willen gaan spelen, „want het is niet alleen vijf voor twaalf, maar het licht staat ook nog op rood. Het is duidelijk dat wat wij willen be reiken een zeer urgente zaak is", aldus de heer Smit. Hij riep, de leden op collega's aan te sporen lid van de Vereniging te worden. Vervolgens nam hij afscheid van enke le bestuursleden van oude organisaties, die te kennen gaven niet meer een be stuursfunctie te kunnen vervullen. Met name waren dat de heren B. Baar, J. van Huissteden, W. van Hall en G. Adama van de winkeliersvereniging en de heer B. Rademaker van het NKOV. Zij kregen, voor zover aanwezig en anders later nog, een pennenset. De heer Smit zette daarna uiteen wel ke taken het bestuur zich gesteld had. Het laatste half jaar was gebleken dat een hechte organisatie nodig was en hij betreurde het dat velen pas bereid zijn te gaan meewerken als de nood klok was uitgeluid. Bij de taken zouden de plaatselijke zaken voorrang kijgen. Er zal een verenigingsblad uitgegeven worden, waarin aan allerlei actuele kwesties aandacht geschonken zal worden. Ver der zullen er commissies ingesteld' worden voor propaganda, voor hét houden van lezingen enz., een evemen tencommissie, een beurscommissie, die de taak krijgt de winkeliersbeurs van 1974 te organiseren. Ook zullen be stuursleden vergaderingen bezoeken van de landelijke organisaties, terwijl en kele reeds nu deel uit maken van be staande regionale en plaatselijke or ganisaties, zoals het V.V.V., de advies commissie van het GAB en de Kamer van Koophandel. De begroting voor het jaar 1974 werd daarna goedgekeurd; de contributie, tie, inclusief de afdracht aan landelijke bonden, vastgesteld op 120 gulden per jaar. Daarmee was de agenda afgehandeld. Er volgden nog wat mededelingen on dermeer over de openingstijden van de winkels rond Sint Nicolaas (op 29 en 30 november en 3 en 4 december tot 21 uur) en rond Kerstmis (op 20 en 21 december tot 21 uur). Daarna kwam een voorstel aan de orde om contact- of soosavonden te organiseren om de onderlinge band tussen de leden te verstevigen. Een ander voorstel ging uit van discussie-avonden, waarbij steeds een vertegenwoordiger van een landelijke bond aanwezig zou zijn. Het vóór en tegen werd .uitputtend" be sproken en in het komend jaar zal er een proef mee genomen worden. Na twee en een half uur vergaderen zat het er op en kon ook de belang stellende wethouder van financiën en middenstandszaken, de heer J. J. Eb- bers, naar huis. A.s. zondag wordt van 13 tot 24 uur in de Markthal aan de Breestraat te Amersfoort een soulfestival georgani seerd door het bureau Joyce. Mede werking verlenen de Amerikaanse for matie „Liberation of Men"; de „Ryt- hem makers" uit Rotterdam; de inter nationale soul-formatie „John King Size Russell and his Band": de super soul dance-group „Ben en Aretha" en de Soul-drive-in discotheek „Para- noid".

Soester Courant | 1973 | | pagina 9