kom kijken bijartihome artihome van de Gemeentehof Waarom zijn. uw polissen uit de tijd? inancanT Diamanten bruidspaar kreeg bloemen van de Gemeente Kaas- en wijnavond in RestaurantDe Korte Duinen' Burgerlijke stand Bomen gekapt ten behoeve van verlegging rijwielpad 36.000 gulden krediet voor aankopen van kunst werken Tegels in plaats van groenbeplanting Klei-oven en nieuw meubilair voor de Margrietschool Enquete over Humanistisch vormings-onderwijs Gouden Snaar voordeel-festival Lenco L-78 draaitafel STEREO ADVIESCENTRUM *2)0 gouden <Snaar Agenda gemeenteraadsvergadering Officiële mededelingen Woningwet Wet Ruimtelijke Ordening HINDERWET Opnieuw verhoging gastarieven per 1 januari 1974 en per 1 januari 1975 Voorzieningen aan het Natuurbad Officiële mededelingen Hinderwetvergunning NU 00K VOOR VERGADERINGEN EN RECEPTIES Soes ter Courant van donderdag 8 november 1973 naar de raeubelstudlo met binnen- en buitenlandse merken van naam. En praten met binnenhuisarchitecten over de „totale" ruimte van huis, tuin en keuken. U bent van harte welkom. Burg. Grothestraat la, Soest GEBOREN: Aldo, zoon van J. Kelder en J. W. R. Harwig. Fiona Gabriel- le, dochter van J. van Kooij en M. H. Valkenet. Jeroen Pieter Cornelis, zoon van L. A. Hones en A. L. Ver- kaart. Marijke Saskla, dochter van W. de Haan en W. A. E- Zuijdendorp. Wilma Yvette, dochter van A H. Sprenger en W. Boddingius. Maris- ka Natasja, dochter van E. F. Konlngs- bloem en M. Zabel. ONDERTROUWD: Johannes Petrus Koevoet en Maria Mechtllde Johanna Steinbusch. Leo Wouter Willem van der Heiden en Everdina Hendrika Kok. Gerrit Jan Krol en Jannetje Renes. William Joseph Streeter en Petro- nella Hillegonda Antonia Femia Steen man. GEHUWD: Ronald Leonardus Nieuw- stad en Agnes Maria Elisabeth Jans sen. Jan Mook en Johanna Maria Cornelisse. OVERLEDEN: Philippus Warmenho- ven, echtgenoot van K. A. Nottelman. Nicolaas de Rijk, echtgenoot van A G. Onwezen. Cornelis Louis Lo- riaux, weduwnaar van A. E. C. P. Borst. Corrielia Catharina van Rooijen, weduwe van C. Karsten. Omdat uw huiswaarde is gestegen, uw gezin gegroeid, etcetera. Vraag voor een juiste aanpassing professioneel advies van de ervaren Markant-experts# Belt u of schrijft u even? Uw plaatselijke adviseur: LJ.Marx, Pr.Hendrikïaaa 76, Soest Tel. 02155-4516* DevrijcadvétmmimSezehtbeJM In september j.1. heeft het Actiecen trum van de P.P.R. Soest in een brief aan de gemeenteraad haar ongerustheid uitgesproken over het kappen van „enige tientallen bomen" achter de in aanbouwzijnde woningen aan de Foe- kenlaan. Het college van burgemeester en wet houders antwoordt de raad dat de bo men gekapt zijn „ten behoeve van de verlegging van een rijwiel- en wan delpad, zulks in verband met het uit breiden van de bebouwingsgrens aan de Foekenlaan in het nieuwe bestem mingsplan Soest-Zuid". Voor de decoratieve versiering van de bijna gereed zijnde wijk Klaarwater zuilen mogelijk twee of drie kunstwer ken van bescheiden omvang aange kocht worden. De raad wordt gevraagd daar een bedrag van 36.000 gulden voor beschikbaar te willen stellen. Dit kre diet komt ten laste van het complex Klaarwater van het grondbedrijf. Het speelterrein bij de Rinke Tolman- school in de wijk Smitsveen wordt na schooltijd, geheel conform de opzet, druk gebruikt door de omwonende jeugd. De groenbeplanting, die met in springende hoekjes werd aangebracht, vormt echter een belemmering, met als gevolg dat de beplanting er aan gaat. Uit realiteitsoverwegingen wordt nu voorgesteld de beplanting maar te ver wijderen en er tegels voor in de plaats te leggen. Daarmee is een bedrag van 12.500 gulden gemoeid. De inspecteur meent dat een gedeelte van dat bedrag als onderhoudskosten kunnen worden aangemerkt, maar b. en w. zijn van mening dat er wel een extra krediet voor beschikbaar gesteld kan worden. 2250 gulden krediet wordt gevraagd voor de aanschaf van een klei-oven en voor de vernieuwing van het meu bilair in het kantoor van het hoofd van de openbare Margrietschool. Een klei-oven bezat de school nog niet en wat het meubilair betreft, dat dateert uit 1954 en is door veel gebruik ver sleten. Door de ouderraad van de openbare lagere 6cholen in Soest werd een enquete onder de ouders van de leer lingen gehouden om een inzicht te krtfgen in de behoefte aan humanis tisch vormingsonderwijs op de basis scholen, naast of in de plaats van gods diens tondenvijs. Het resultaat van de enquete werd aan b. eh w. medegedeeld met het verzoek om in gezamenlijk overleg te komen tot het geven van dat vormingsonderwijs. Met enige spijt constateert de ouder raad dat niet alle hoofden en ouder commissies optimaal de enquete heb ben ondersteund en begeleid en in Soesterberg in het geheel niet werd meegedaan. Van de openbare school ..Regentuuter" kwamen slechts 28 ant woorden binnen; van de openbare Mavo slechts 22. Van de vier scholen in Soest, t.w. de Prins Willem-Alexanderschool, de Mar grietschool, de Rinke Tolmanschool en- de Ingenhof zijn de totaal resultaten alsvolgt: 127 ouders stellen het geven van godsdienstonderwijs op prijs, 128 stellen er geen prijs op; 84 geven een voorkeur aan humanistische vorming en 86 maken geen keus. Van de Prins Willem-Alexanderschool deed 77 van de ouders aan de en quete mee; de Margrietschool 72%; de Ingehof 80 en de Rinke Tolman- school 33%. Van de Ingenhof stelden 64 ouders geen prijs op godsdienstige vorming te gen 18 wel, 21 wilden humanistische vorming en 19 geen voorkeur. Bij de Rinke Tolmanschool waren de cijfers respectievelijk 26, 21, 23 en 10. met automatische afslag. Vloeistof gedempte vering. Super Hi-Fï all-balance arm. Adviesprijs 539, V.F. prüs PIONEER/ TUNERVERSTERKERS SX 424/2 x 18 Watt FM MG 895,695.— SX 525 /2x21 Watt FM MG 1098,— 895, AK AI/TAPEDECKS X 200 D 3 motoren crossfield 1298,— 895,—' X 201 D 3 motoren crossfield 1348,— 995.— GXC 40 D cassette-deck •748,— 498,— VERSTERKERS Standard 2 x 12,5 Watt HiFi 278,— 198.—» Standard 2 x 20 Watt HiFi 368,— 265,-» V.F. prijs COMPL. STEREO-SETS Telefunken Liftomat'S 469,— 349,—. Dual HS 39 2 x 6 Watt 695,— 555,— LUIDSPREKERBOXEN Wharfedale D II 18 Watt 189,— 148,-» AKAI SW 100, 40 Watt 320,— 198,-» AKAI SW 200, 60 Watt 460,— 298,— STERKE HiFi-SET Pioneer SA 500 A ver sterker. Pioneer PL 12 D draaitafel met AT 66 element. 2 Wharfedale D II boxen 1472,— 999,— Steenhoffsfraal 13A-15 - Soest - Telefoon 12132 Telefoon 02155 -18255 De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan G. C. J. Alblas, Van Weedestraat 84, Soest op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uit breiden van zijn garagebedrijf op het perceel,, gelegen aan Van Weedestraat 53-57, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 6194. Alvorgens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen 'n termijn van 2 weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 8 november 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan: a. A. Morriën, Amersfoortsestraat 4, Soesterberg op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet vergunning te ver lenen ten behoeve van het bouwen van een fabriekshal op het perceel, gelegen aan de Postweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2594 ged. b. Esso Nederland B.V., postbus 110, 's-Gravenhage, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen ten behoeve van het uitbreiden van een verkoopruimte tn het aanbren gen van een luifel op het perceel, ge legen aan de Beukenlaan, kadastraal bekend gemeenteSoest, sectie H, nr. 5927. c. T. Beuken, Soesterbergsestraat 51, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis en een garage op het perceel, gelegen aan Oude Utrechtseweg 32, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie D, nr. 3213. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmakingen hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 8 november 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b. der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen a. van de heer C. Brink, Bosstraat 26 te Soest, om vergunning tot het op richten, in -werking brengen en in werking houden van een stallings ruimte voor horse-trailers alsmede van een inrichting voor herstelwerkzaam heden, op het perceel de Beaufortlaan 22a, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D. nr. 3413 b. de Gebr. G en H. Tammer. Post weg 23 te Soesterberg, om vergunning tot het oprichten in werking brengen en in werking houden van een werk plaats met stalling en kantoorruimte, op het perceel Postweg 23 te Soester berg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nrs. 3014, 3015. 2865. 2866 en 2867. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunningen in te brengen bij het ge meentebestuur; Bovendien zullen op maandag 26 no vember a.s., respectievelijk des voor middags om 9.00 uur en 9 45 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van de ze verzoeken kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn versche nen. binnen de gestelde termijn schrif-, telijk bezwaren heeft Ingebracht, in dien hij niet woonachtig Is ln deze gemeente of in een aangrenzende ge meente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 8 november 1973, Burgemeester en wethouders voor noemd. De burgemeester. Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN. De secretaris, j H. BORREMAN. Het in Molenschot wonende echtpaar W. J. Ruyter-Houtschilt, kreeg maandag J.L tijdens de viering vatn hun 60-jarige bruiloft, bloemen aangeboden van de gemeente Soest. Burgemeester mr. J. M. Corver-van Haaften kwam in de late middag het diamamten bruispaar feliciteren. Het was een bijzondere bekroning van een feestdag, waaraan alle bewoners van Molenschot deelnamen. 's Morgens waren zij allen aanwezig fci de grote zaal waar het bruidspaar werd toegesproken door de directrice, mevrouw F. Koestal. Zij wenste alle aanwezigen een even lang en gelukkig leven toe als het echtpaar Rutyer- Houtschilt. De heer Ruyter hoopt volgend jaar 10 april zijn 90ste verjaardag te vieren; zijn vrouw is acht jaar jonger. Zestig jaar geleden vertrok hij naar het toen malige Nederlands Oost-Indië. waar ,hij werkzaam was als leraar wiskunde en als architekt in de steden Soeraba- ja en Djokjakarta. Hij is daar de schepper geweest van een groot aan tal winkelpanden en huizen. Kort na de tweede wereldoorlog keer den zij met hun dochter terug naar Nederland en vestigden zij zich in Het diamanten bruidspaar in gezelschap van burgemeester mevrouw Mr. J. M. Corver-Van Haaften. Soest aan de Postweg te Soesterberg. Sinds 1 april 1972 wonen zij in Molen schot. Hun beider gezondheid is nog uitste kend al laten gehoor en gezicht van de bruidegom wel wat te wensen over. Desalniettemin heeft de heer Ruyter een levendige belangstelling in de da gelijkse politiek, die hij als hobby volgt. Op 48-jarige leeftijd, zijn Indië-jaren telden dubbel, werd de heer Ruyter gepensioneerd en hij is mogelijk daar door de langste „pensioentrekker" van Nederland. Nadat per 1 oktober j.1. de gastarieven werden verhoogd, wordt de gemeente raad opnieuw voorgesteld, nu met in gang van 1 januari 1974, nieuwe ta rieven vast te stellen. Een en ander is het gevolg van onderhandelingen tussen de Vereniging van Gasbedrijven in Ne derland, de Vegin, de gasunie en de minister van economische zaken. De uit de verhoging van de tarieven voortvloeiende meeropbrengst moet ge heel aan de gasunie worden afgedragen en komt grotendeel ten goede aan het rijk. Dat bedrag moet ook worden af gedragen indien de gemeente niet tot verhoging van de tarieven zou over gaan. Een deel van de meeropbrengst wordt door de Gasunie weer uitgekeerd aan de gasbedrijven, te weten in 1974 17,50 per aansluiting en in 1975 22,50 per aansluiting. Dit totaal bedrag van 40 gulden per aansluiting voor twee jaren zal worden uitgekeerd in 1974, 1975 en 1976 13,33 per jaar). De Vegin motiveert de verhoging als volgt: „Na ampele overwegingen zijn wij in de loop van dit jaar tot de con clusie gekomen dat terwille van het verzekerd kunnen zijn van de conti nuïteit van de levering van aardgas ten behoeve van de openbare voorzie ning, het aanbeveling verdient de ver- bruikersprijzen op een hoger peil te brengen. Voor de grootverbruikers zijn door de Gasunie in het recente verle den daartoe reeds verschillende beslis singen genomen. De huidige kleinver bruikerstarieven daarentegen dateren voor een deel nog steeds uit het jaar 1964. Nu met ingang van 1 januari a.s. de accijnsvrij dom voor olie voor huis branddoeleinden komt te vervallen zou den ongewijzigde kleinverbruikerstarie ven wel zeer laag komen te liggen". De Vegin concludeert dat verder dat hogere kleinverbruikerstarieven bete kent: een betere verhouding tussen de prijzen van de verschillende energie dragers, met name op de verwarmings- markt; de mogelijkheid van een zekere afremming van een economisch verant woorde ontwikkeling van de vraag, van belang nu blijkt dat energie, en dus ook aardgas, een eindig goed is; en ook dat de gasunie nu beter in staat is gas in het buitenland aari te kopen. B. en w. merken daarbij °P dat twee motieven niet genoemd zijn; nml. de leveringscontracten die met het buiten land afgesloten zijn, waardoor schaars te dreigt èn het feit dat de overheid dekkingsmiddelen van algemene aard nodig heeft. De plaatselijke gascommissie is in prin cipe tegen de verhoging en vindt de motivering onbevredigend. Daar men evenwel voor een fait a compli ge- plaats is, zal de verhoging opgelegd moeten worden. Niet doen zou de ge meente een verlies van 750.000 gulden per jaar opleveren. De nieuwe gasprij- zen worden: voor gebruik tot 300 m3 per jaar 26 ct (was 25), vastrecht 18,-; voor gebruik tot 600 m3 p.j. 21 ct. (was 20 ct.) vastrecht 33,-; voor gebruik tot 30.000 m3 p.j. 11 ct. (was 10 ct. tot 2100 m3), vastrecht ƒ93,-; voor meer dan 30.000 m3 p.j. 10,5 ct. (was 8 ct.) vast recht 243,- (was 135,-). Voor blokverwarming wordt de prijs per m3 10 cent (was 8 ct.). Het abonne mentstarief voor de daarvoor in aan merking komende bejaardenwoningen, uitsluitend voor kookgebruik (niet voor verwarming en voor warmwatervoor ziening) 40,20" per jaar. Kort voor .de aanvang van het seizoen 1972 werd een breuk geconstateerd in de toevoerleidingen van het wedstrijd bassin van het Soester Natuurbad. Naar aanleiding daarvan werd een werkgroep ingesteld om te rapporteren. Zij stelde een revisie in vier fasen voor; leidingenstelsel plus doseringsap- paratuur, filters, verwarming en wa tervoorziening. Bespreking van het rapport leidde tot het inschakelen' van externe adviseurs, te weten de afdeling Werktuigbouw van de dienst openbare werken Utrecht en de Stichting Utrechtse Lichamelijke opvoeding. In het nu uitgebrachte eind rapport wordt voorgesteld de revisie van het leidingenstelsel en de verwar ming ter hand te nemen, waarvoor een 'krediet gevraagd wordt van 140.000 gulden. Het ligt in de bedoeling de werkzaamheden zo mogelijk vóór het nieuwe seizoen uit te voeren. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een drietal hinderwetver gunningen te verlenen en wel aan: awde gebroeders Tammer te Soester berg voor het oprichten van herstelin richting en stallingsruimte annex in richting tot het opslaan en afleveren' van motorbrandstof op het perceel Postweg 23 te Soesterberbg; b. voor het oprichten van een gastech nisch constructiebedrijf op het perceel Nijverheidsweg 10 te Soest aan de fir ma W. van Dijk; c. aan het kindertehuis „Kinabu" te Soesterberg voor het bouwen van een rioolgemaal op het perceel Amersfoort sestraat 119. Tegen het verlenen van de ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zone verordening Hinderwet bestaat naar de mening van b. en w. geen bezwaar. De ondervolgende agenda zal worden behandeld in de openbare raadsverga dering, welke gehouden zal worden donderdagavond 15 november a.s., aan vang half acht, in de zaal van de brandweerkazerne. 1. Notulen-van de vergaderingen van 20 september 1973 en 18 oktober 1973. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 11 oktober 1973 van het Overlegorgaan van de Centrale Onder nemersorganisaties in het Midden- en Klemberijf te Rijswijk, waarbij wordt toegezonden de „Nota solitaire vesti gingen", met voorstel te antwoorden zoals voorgesteld in het uitgebrachte advies daaromtrent. b Afschriften van brieven d.d. 4 en 5 oktober 1973 van de heer T. v. d. Meu- len en bewoners van de woningen Leeuwerik weg 7, 9. 11, 17 en 19 en Laanstraat 61 en 63. gericht aan ge deputeerde staten omtrent de afbraak van een kippenhok c.q. de aanleg van een voetpad met het voorstel deze brieven voor kennisgeving aan te ne men. c. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Alviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. d. Brief d.d. 9 oktober 1973 van de heer A. van Duinkerken te Soest waar bij hij het beroepschrift tegen het be sluit van 5 juni 1973 tot weigering van een door hem gevraagde bouwvergun ning intrekt met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. e. Brief d.d. 22 oktober 1973 van de heer mr. H. H. Houtman, Parklaan 47 te Soest, waarbij hij bezwaar maakt tegen de gevolgde procedure bij de tot standkoming van bestemmingsplannen, met het voorstel deze brief voor ken nisgeving aan te nemen. f. Brief d.d. 12 oktober 1973 van de heer A. J. H. Plekkepoel, Parklaan 4 te Soest, waarin hij mededeelt bij ge deputeerde staten bezwaar te hebben aangetekend tegen een aanschrijving inzake de afbraak van een stalligsruim- te voor auto's met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. g. Brief d.d. 27 september 1973 van het Actiecentrum P.P.R. Soest inzake de verlegging van een pad met het voor stel te berichten conform de ontwerp- brief. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aankopen van kunstwegen ten behoeve van de wijl: Klaarwikr. 6. Voorstel tot aankoop van een per ceel grond met opstallen, gelegen aan de Veldweg van de heer G. de Groot. 7. Voorstel tot het beschikbaar stel'en van een krediet voor het wijzigen van de tuin nabij de openbare Rinke Tol manschool, alsmede voor het aanschaf fen van een klei-oven en meubilair ten behoeve van de openbare Margrie:- school voor g.l.o., alhier. 8. Voorstel tot ruiling van gronden, ge legen op en nabij de voormalige spoor wegovergang in de Maatweg met de N.V. Nederlandse Spoorwegen te Utrecht. 9. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen nabij de voormalige spoorweg overgang in de Maatweg aan het Kom post- en Rioolwaterzuiveringsbednjf Soest-Baarn. 10. Voorstel tot het wijzigen van de begroting 1973. 11. Voorstel tot het vaststellen van een besluit tot wijziging van de voorschrif ten van een viertal bestemmingsplan nen. 12. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor- bereidingsbesluit). 13. Voorstel tot verhoging van de gas tarieven als gevolg van maatregelen door de rijksoverheid ten aanzien van het aardgas. 14. Voorstel tot het treffen van voor zieningen aan het Soester Natuurbad. 15. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met de gesloten koop overeenkomst met de heren L. H. en Ph. van Kampen. 3. Aankoop van grond, gelegen aan; a. de Kerkdwarsstraat van de heer F. J. M. v. d. Kant b. de Molenweg van de heren L. H, en Ph. van Kampen. c. de Beckeringhstraat van H.M. Koningin. 4. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van: a. een herstelinrichting en stallings ruimte annex inrichting tot het opslaan en afleveren van motorbrandstoffen op/ in het perceel Postweg 23 Soesterberg; b. een gastechnisch constructiebedrijf op/in het perceel Nijverheidsweg 10 te Soest; c. een rioolgemaal op het perceel Amersfoortsestraat 119 te Soesterberg. Op de vier zaterdagen van de maand november organiseert het restau rant De Korte Duinen Kaas- en "Wtfnavonden. Bij het samenstellen van een kaasmenu worden de gasten geassisteerd door een bijzonder char mant kaasmeisje. Inlichtingen

Soester Courant | 1973 | | pagina 5