1 Raad van Elf van „De Narre Knollen" geïnstalleerd f 129.- f149.- JEANSSHOP f99.- f 119.- I fce—"" ars EN ALLE 13 GOED <EZ)e ALLE 13 GOED Schoemaker Schoemaker Schoemaker Schoemaker 2-persoons electrische PHILIPS BOVENDEKEN Een oude traditie wordt weer werkelijkheid Jacht Soest Toch op zondag open! 1-persoons electrische PHILIPS ONDERDEKEN 1-persoons electrische PHILIPS BOVENDEKEN 2-persoons electrische PHILIPS ONDERDEKEN destraat 29 Evert Kerkhof weer Prins Karnaval STEREO ADVIESCENTRUM gouden d^naar Bijeenkomst Nederlandse Genealogische vereniging Natuurwandeling Vrouwengilde outicjue deó jf-leurd' Exclusief en niet duur Overweldigende belangstelling bij kennismaking-receptie van eerste luitenant C. de Boer Natuurwandeling op autoloze zondag Rijverbod Gevonden voorwerpen Soester Gemeenschap nog niet rond met lidmaatschap politieke partijen Vraagtekens bij aanstellen opbouwwerker 5 jaar garantie SOEST SOESTERBERG BIJ Oude inbraken opgelost BIJ van 177,- voor 5 jaar garantie SOEST SOESTERBERG SOEST SOESTERBERG STEREO ADVIESCENTRUM gouden ^)Haar Kinder postzegelaktie 1973 ii ÜCU* okc Politiek café „Proest" van 121,- voor 5 jaar garantie van 152,- voor van f 141,- voor 5 jaar garantie Soester Courant van donderdag 8 november 1973 a in, ortieve, ite. moderne, uidelijk. i-garantle euring WONING :euken, 8 lder met :as). eren SOEST QnfcsSW '.VI; 'J tlx: '-'li tl I HifSüiJtawxcl fbsoaaViaSs MióUSjv MyfH«idft4whd ||1 W ïhtmm^a m "~-W. »»fef*i KJr Aa*&* •cf* retewiSs ^rf*»sw, ALLE 13 GOED! RfeslwkiBrvtstet&hr firr/Wfn»* Eotidiwïsdé^r Mfte;Fteundi5WiS« J Stal* I Y*fc?l*0Wtol 1 OJk^Ioöswöw .-..WtWf 2ad«Zu<fewW Sm&ctSwje Odü*swnr sUiOfltesLttiJfc 'J.lNV.'iB Maandagavond werd in het verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat tijdens een bijeenkomst van de Kartiavalsvereïiiging „De Narre Knollen", de nieuwe Raad van Elf geïnstalleerd die in de komende maanden de karnavalsfestivi- teiten zal gaan voorbereiden. Voorzitter G. van *t Klooster bracht in een toespraak dank aan allemedewer- kers van het verleden en bij voorbaat reeds aan hen, die in het nieuwe sei zoen een taak op zich zullen nemen. Hij verheelde de moeilijkheden niet die er dit jaar geweest waren om de zaak rond te krijgen. Hij was verheugd voor alle functies iemand gevonden te hebben en hij zei ervan overtuigd te zijn dat het Soester karnaval ook dit jaar weer een groot succes zou worden. Vier dansmariekes zulten dit jaar Prins Karnaval begeleiden. Hij besloot met de wens uit te spreken dat het komend jaar, met medewer king van het zakenleven, weer een grote karnavalsoptocht geformeerd zal kunnen worden als inleiding van de vele festiviteiten. Hierna vond de installatie plaats van de Raad van Elf en de Prins. Een voor een werden de raadsleden voorgesteld en door de dansmariekes van uniform, sjerp en steek voorzien terwijl, ook de nodige ridderorders werden opge speld. Veel alaaf's klonken bij de in stallatie van de Prins, Evert Kerkhof, die voor het derde jaar in successie de leiding van de Raad op zich neemt In zijn toespraak gaf de Prins zijn voorzitter de raad nooit meer in fe bruari aan de leden te vragen zich weer beschikbaar te stellen. „Wacht daarmee tot vlak voor het feest, als iedereen de kriebels weer in de benen krijgt", aldus "de Prins, die ervan over tuigd was dat dan veel moeilijkheden voorkomen konden worden. De Raad van Elf ziet er nu alsvolgt uit: adjudanten van de Prins de heren Nic van Dam, Henk Hagen en Hans De complete Raad van Elf van de Soes ter Karnavalsvereniging „De Narre Knollen", met links de voorzitter van de vereniging, de heer G. van 't Klooster. Suik; raadsleden de heren Theo Rade maker, Joop den Blanken, Ad Beijer, Jan Keizer, Henk Dorel, Arie Hilhorst, Anton Snijders en Piet Catsburg. Het officiële gedeelte van de bijeen komst werd besloten met een dave rend applaus voor het bestuur van de Narre Knollen bestaande uit de heren G. van 't Klooster, P. Hom en R. v. d. Breemer. Zojuist verschenen: deel 6 van Unieke langspeelplaat met 13 ori ginele hits (o.a. Jimmy van Boudewjjn de Groot, My friend tho wind van Demis Roussos en Dag Zuster Ursula rm Rob de Nijs) voor slechts (op musicassette: 14,-) Ivi" Steenhoffstraat 13A-15 - Soe*t Telefoon 12132 Woensdag 14 november a s. zal er weer een bijeenkomst gehouden worden van de afdeling Amersfoort van de Neder landse Genealigische Vereniging. Ir. J. W. Niermans zal „een geïllustreerd praatje over mijn voorouders" houden. Belangstellenden zijn van harte wel kom. De bijeenkomst wordt gehouden in Hotel Monopole, Stationsplein 6 te Amersfoort en begint om 20.00 uur. I De maandelijkse wandeling zal bij re delijk weer gehouden worden op woensdag, 14 november (anders op don derdag, 15 nov.). Vertrek vanaf Zonne gloren om precies 9.15 uur. Ook niet- leden zijn hartelijk welkom. Inl. op 13 nov. tel. 12877. Steenhoffstraat 1 - Soest Telefoon 02155 - 12455 De Natuurbeschermingswacht „Eem- land" zal haar maandelijkse wande lingen zoveel mogelijk aanpassen aan de autoloze zondag. Tijdstip en plaats van vertrek zullen worden aangepast aan de bereikbaarheid per openbaar vervoer. Het vertrekpunt van de wandeling van a.s. zondag (hoek Wieksloterweg O Z Insingerstraat, Soest) is het eindpunt van lijn 71, de bus naar Hees. Men start voor een wandeling door het landgoed Pijnenburg na aankomst van de bus van 13.45 uur. Deelnemers zul len tijdig op het punt van vertrek worden afgeleverd voor de bus van Deelneming aan de wandeling is. zoals 15.45 uur terug, via Soest naar Baarn. gewoonlijk, gratis. De 33-jarige J. H. kreeg zaterdagnacht een rijverbod opgelegd. Bij het ver laten van een café aan de Stadhou derslaan was hij niet meer in staat zijn motor te besturen en de politie was ter plaatse om hehi daar attent op te maken. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: want, schooletui met inhoudt diverse sleutels, diverse portemonnaie's, sier- ring autowiel, plastic regenjas, foto toestel, suède handschoen, autosleu teltjes. langspeelplaat, hond, mapje met foto, kinderfietsje, visdoos met visbenodigdheden, twee zilveren ket tinkjes, tas met sportkleding, catechis mus en regenbroek, herenrijwiel en kinderschoentje. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. Zojuist verschenen: deel 6 van De per 1 november 1973 benoemde adjudant van de Koninklijke Marechaus see, brigade Soest dijk, tot eerste luitenant en tevens tot^brigade-commandant der Kon. Marechaussee te Soestdyk, de heer' C. de Boer, hield dinsdagmiddag van 16 tot 18 uur, een kennismaking-receptie in de kantine van de mare chausseekazerne te Soestd\jk. De belangstelling hiervoor was over-' weldigend. In rijen ging men langs de nieuwe brigade-commandant, om hem en zijn echtgenote geluk te wensen met deze schitterende promotie. Het bleef niet bij feliciteren, maar er werden ook veel geschenken aangeboden. BIJ chaussee vereniging; de brandweer commandanten uit Baarn en Soest en nog vele anderen. Toen de receptietijd reeds lang was overschreden, dacht men nog niet aan vertrekken. Het was dan ook een zeer geslaagde receptie, waarbij bleek, dat luitenant C. de Boer een warme plaats inneemt tussen zijn superieuren, col lega's, kennissen en vrienden. Hij kon slechts hartelijk dank zeggen voor deze buitengewone belangstelling, die hem en zijn echtgenote zeer veel heeft gedaan. Aanbieding geldig t.e.m. 6 december Onder de velen die kwamen gelukwen sen, merkten wij op; Jonkvrouwe C. E. B. Roël, secretaresse van H.M. de Ko ningin; Luit. Kolonel Holthuis, adju dant van Z.K.H. Prins Bernhard: chef staf l.G.K. Inspecteur Generaal Krijgsmacht, kolonel Numan; Majoor Hoperus Buma; Kolonel W. H. van Haersma Buma, commandant 2e divisie Kon. Marechaussee; Majoor Jhr. D. J. H. N. den Beer Poortugaal, districts commandant der Kon. Marechaussee; Overste Van Tuyll van Resooskerken, intendant van Paleis Soestdijk; de bur gemeester van Baarn, mr, J. van Ha ringen en de burgemeester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaf- ten; de hoofdinspecteurs van politie uit Baarn en Soest, respectievelijk de he ren Van Amelen en H. G. Scholtmeijer; de heer A. Reitsma, le luitenant b.d., voorheen brigade-commandant Kon. Marechaussée te Soestdijk; het bestuur van de Oranjevereniging uit Baarn: het bestuur van de sportvereniging KPS; het bestuur van de Soester Politie Sport Vereniging; opperwachtmeester Ros, namens de Koninklijke Mare- BIJ De bijzonder slecht bezochte algemene ledenvergadering van de vereniging „De Soester Gemeenschap" (slechts vjjf verenigingen zonden afgevaardigden) heeft zich bezig gehouden met een drietal zaken; n.I. de toelating van politieke partijen als lid van de S.G., de gemeente begroting en de noodzaak van het aantrekken van een opbouwmedewerker voor de nieuwe wijken in de gemeente. Twee in de maand september ge pleegde inbraken zijn opglost. In ver band met het wegnemen van enige sieraden uit de woning van de familie V. aan de Amersfoortesstraat te Soes- terberg, werd aangehouden de 22-ja- rige schilder F. K. De man heeft be kend. De sierraden had hij weggege ven. De 20-jarige loodgieter P J. M. A. uit Soest werd aangehouden in ver band met de diefstal van twee ventie len met meters voor gasdruk van een bouwwerk aan de Insingerstraat. A. heeft bekend; de ventielen zijn te recht, de meters nog niet. Aanbieding geldig t.e.m. 6 december Tegen de toelating van politieke par tijen verzette zich de heer P. J. Ch. Dijkman namens de vereniging „Soes ter Vogelvrienden". Naar zijn mening had cultuur niets te maken met poli tiek en hij stelde de kwestie scherp door het lidmaatschap van zijn ver eniging ervan afhankelijk te laten zijn. Voordien had de voorzitter van de S.G., de heer E. J. Holtrop, verklaard dat het bestuursstandpunt van de vereni ging er op neer kwam dat politieke partijen het lidmaatschap kon worden aangeboden, zonder dat daar een stem recht aan verbonden was. Aanvankelijk had men hen het lidmaatschap gewei gerd maar op aandrang van enkele le den werd er een speciale discussie avond aan gewijd, die reulteerde in het nieuwe standpunt. De heer Holtrop benadrukte dat hij politieke beïnvloeding van de S.G. af wees, maar hij meende wel, dat men er voordeel van kon hebben. Dat was ook de mening van de heer J. K. de Bruin, afgevaardigde van de Natuur- wacht Eemland, die bovendien vond dat uitsluiting niet mogelijk was. De kwestie zal het volgend voorjaar opnieuw aan de orde komen tijdens de jaarvergadering. Men hoopt dat er dan meer leden aanwezig zullen zijn. Gemeentebegroting De heer W. Huiser gaf vervolgens een toelichting by de gemeentebegroting voorzover dat culturele zaken betrof. Hij zei enigszins verontrust te zün over het begroot te kort voor de bibliotheek: met enige tevredenheid werd geconsta teerd dat PVO meer subsidie kreeg terwijl er niet direct een verklaring te geven was waarom de subsidie voor de Soesterbergse harmonie lager gewor den was. In het algemeen kon worden gesteld dat de gemeente bij subsidieverlening er van uitgaat, dat verenigingen die geen financiële steun vragen, die ook niet krijgen. Met het oog hierop con stateerde men met enige verbazing dat de Natuurwacht vorig jaar niet meer 9ubsidie kreeg omdat dat niet aange vraagd was en dit jaar de aanvraag zonder meer werd aangewezen. De sub sidie aan de muziekschool werd hoog gevonden en het werd betreurd dat de accordeonvereniging Animato daar niet als vereniging van kon profiteren. Naar de mening van de S.G. kon Artishock tevreden zijn met de verleende finan ciële steun. Voor het Dorpshuis te Soesterberg zou, naar de S.G. meende, meer rijkssteun te verkrijgen zijn in dien het gebouw ook als wijkcentrum dienst ging doen. Gegevens erover ont braken echter*, zodat het niet meer dan veronderstellingen waren. Het tweede deel van de vergadering werd besteed aan een discussie over de noodzaak van het aantrekken van een opbouwwerker. Een film diende daarbij als leidraad. De meningen bleken ver uit elkaar te liggen; uit de film kwam duidelijk naar voren, dat particulier initiatief de grote motor kan zijn. Zaterdag 3 november vond na 24 jaar met de meute van de Jaehtvereniging Soestdyk, wederom de traditionele Jacht Soest plaats. Omstreeks 1 uur ver zamelden zich de deelnemers In rode jachtrokken en hoge hoeden, of zwarte ryjas aan de voet van de Oude Kerk, waar een groot aantal Soesters naar dit kleurrijk schouwspel waren komen kijken. Onder hen bevond zich burge meester, Mevr. Corver van Haaf ten, die door haar steun de herleving vam deze oude Soester traditie mogeiyk heeft gemaakt. Nadat de „huntman" en het personeel de -meute jachthonden, foxhounds ge heten, had gepresenteerd, werd namens de vereniging aan de burgemeester en genodigden, alsmede aan de deelne mers, volgens traditie een sherry aan geboden en geklo'nken op de goede af loop van de jacht. Hiervoor zorgde mevr. v. d. Kloet in haar mooie rode jachtmantel, die met haar in het gehele land bekende Friese kampioens-aan- spanning als „strirup-wagen" fungeer de en geassisteerd werd door de heer Haag jr. Nadat de heer Wendrich van de „Son- neurs d'Utrecht", een jachthoornbla- zersgezelschap, een aantal fraaie sig nalen ten beste had gegeven, ging het in stap naar de Ferd. Huycklaan. waar in een weide boog door de weilanden een run Werd gemaakt, welke pas bij de Birkstraat werd beëindigd. De talrijke toeschouwers hebben hier kunnen genieten van dit tafreel, wat aan oude tijden deed denken en waar bij de honden luid joelend voorop het te voren getrokken reukspoor volgden. De volgende run liep door de Korte Duinen naar de Soesterbergsestraat, terwijl een derde, via de lange duinen, door het Landgoed Pijnenburg eindig de in het bos aan het einde van de Bosstraat Hier kregen de honden hun beloning in de vorm van een koeien- pens. Na afloop van deze jacht werd ln Res taurant de Soester Duinen nog enthou siast nagepraat. Hier dankte de „Mas- ter" van de meute, de heer Timmers, gemeentelijke instanties zoals de politie voor de hulp bij de diverse noodzake lijke afzettingen en de hier ook aan wezige beheerder der Soester natuur gebieden, de heer Van Galen, die bij het uitzetten van de route door deze magnifieke terreinen er zo daadwerke lijk toe heeft bijgedragen, dat deze jacht door de Jaehtvereniging Soestdijk gerealiseerd kon worden. Men hoopt dat het verrijden van deze jacht, waarvoor burgemeester en wet houders dit jaar, als proef, hun toe stemming gaven, een jaarlijks terugke rend evenement in onze gemeente kan worden, dat niet alleen voor de Soester ruiters, maar ook voor de vele toe schouwers een kleurrijk evement vormt, waarvan het meemaken zeker de moei te waard is. Vertrek van jagers en meute bij res taurant 't Hoogje aan de Neerweg. Unieke langspeelplaat met 13 ori ginele hits (o.a. Jimmy van Boudewijn de Groot, My friend tho wind van Demis Roussos en Dag Zuster Ursula van Rob de Nys) voor slechts <4 (op musicassette: 14,-) l\#i* Steenhoffstraat 13A-15 - Soest Telefoon 12132 Op dinsdag 13 november start de nieu we actie voor de kinderpostzegels. Op het hoofdpostkantoor te Soest zullen vanaf die datum tot en met 31 decem ber, 5 dagen per week, van 9 uur tot 3 uur, kinderpostzegels en wenskaar ten verkocht worden door de dames van de U.V.V. Er is dit jaar weer een bijzonder mooie collectie, waarbij voor ieder wel een keus is. De prijzen van de kaarten' lopen van 35 ct tot ƒ1,25; de postzegels met toe slag voor 40, 60 en 70 ct. Op 13/ en 14 november zullen uitslui tend zegels verkocht worden, vanwege de „eerste-dag-enveloppen" en voor verzamelaars. Ook is de bekende Pro Juventute kalender aan de stand ver krijgbaar. Het comité hoopt op een goede op brengst, waarvoor het de hulp inroept van alle Soester ingezetenen. Inlich tingen kunt U verkrijgen bij mevrouw G. G. A. Alting-Ambrosius, Vredehof straat 12, tel. 14815. A.s. maandagavond, acht uur, wordt wederom het politiekcafé „Proest" ge houden. Het is een maandelijks terug kerende gelegenheid, georganiseerd door de politieke partijen D'66 en PPR., waarop diverse actuele gemeen telijke zaken aan de orde gesteld wor den. A.s. maandag houdt de heer W. van den Bergh, secretaris van de Werk groep gastarbeiders in Soest, een kor te inleiding over de problematiek van het werk van de groep. Verder zal aandacht worden besteed aan de ge meentebegroting voor het jaar 1974 en aan de agenda van de raadsvergade ring. De raadsleden, de heren H. Jonker en B. Joosten van D'66 zullen aanwezig zijn. De leiding van de avond is in handen van de heren H. Gerth van D'66 en J. Visser van de PPR. Het politiekcafé wordt zoals gebruike lijk gehouden in het Restaurant JJe Kleine Witte" aan de Middelwijkstraat, hoek Molenstraat. Aanbieding geldig t.e.m. 6 december Aanbieding geldig t.e.m. 6 december

Soester Courant | 1973 | | pagina 7