JEANS <S> <8> van de Gemeentehof 5 Artishock wil gebruik maken van gemeentelijk voorlichtingsblad Genuanceerd verzet tegen krediet voor aankoop kunstwerken tX VIEUX lekker, hè ESSO BANDEN ESSO ANTI-VRIES REPARATIE Esso-Servicenter Beukenlaan Extra geld uit gemeentekas voor vereniging van gemeentepersoneel Officiële mededelingen Woningwet Hinderwetzittingen Dienstplicht Aangifte ter inschrijving Verkeersmaatregelen Betere beveiliging overweg in de Peter van de Breemerweg Kerkpad uitsluitend fietspad Straks mogelijk twee scholen voor HAVO in Soest Twee leden onderwijscommissie voor meer inspraak Vermakelijke anonieme aantekeningen op gemeentebrieven outique deó ^J-l euró Exclusief en niet duur Politieke soos confessionele partijen Tuin bij Rinke Tolmanschool wordt speelplaats Hek om speelterrein bij gymlokaal aan de Smitsweg HINDERWET Burgerlijke stand Meningen van lezers Kraakactie aan de Molenstraat all you need is ƒ55, Vragen staat vrij. Wat moeten wij antwoorden Soester Courant van donderdag 15 november 1973 <9> i.r Het bestuur van de kunstenaarsver eniging Artishock heeft het college van burgemeester en wethouders gevraagd gebruikt te mogen maken van het ge meentelijk voorlichtingsblad „Op 't Hoogt" voor het aankondigen van culturele manifestaties. Dat was tot nog toe niet mogelijk „totdat, zo schrijft het bestuur, „via dat blad reclame ge maakt werd voor een concert dat ge geven werd door het U.S.O. in de Ju- lianakerk". Volgens de voorlichtingsambtenaar werd het concert georganiseerd door het col lege van b. en w. „ter verrijking van het culturele leven in Soest". Artishock zegt daar erg blij mee te zijn en derge lijke initiatieven alleen maar toe te juichen. „Voor het zelfde doel zijn er verschil lende organisaties in Soest werkzaam, die graag op dezelfde manier hun akti- viteiten kenbaar willen maken bij het Soester publiek. Nu er een precedent geschapen is verzoeken wij u ons toe stemming te verlenen de volgende ke ren via „Op 't Hoogt" de aandacht te vestigen op, omstreeks die tijd, (ver schijningsdata) te houden manifesta ties", aldus het bestuur van Artishock. Drie leden van de financiële commissie, de heren M. de Groot (Binding Rechts). K. Levinga (PAK) en J. C. Korte (KVP) hebben zich in de dinsdag middag gehouden openbare vergadering verzet tegen het voorstel om een krediet van 36.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aankoop van kunst werken ter verfraaiing van de wjjk Klaarwater. „Als ik de verslagen lees van de vergaderingen van de culturele commissie, dan kom ik daarin door de leden genoemde bedragen voor het aanschaffen van kunstwerken tegen, die mij er niet toe kuwnen brengen hun vrij mandaat te geven", zei de heer Levinga- De heer Korte dacht er eigenlijk net zo over, evenals de heer De Groot, die er nog aam toevoegde dat de commissie wel kunstwerken kan voorstellen, die aanstootgevend z(jn. De overige leden, mevrouw mr. E. Korthuis-Elion en wethouder J. J. Eb- bers (beiden WD) en de heren R. van Logtenstein (KVP) en H. M. Jonker (D '66) tilden er niet zo zwaar aan. Overigens lieten zij wel aantekenen, dat de raad het uiteindelijke oordeel moet hebben over de aankoop zelf. Maar zelfs deze aantekening kon de drie tegenstemmers niet overhalen. „Het kan best zijn dat de commissie culturele zaken een duurder kunstwerk wil en dan kunnen we straks weer met een aanvullend krediet komen", aldus de heer Korte, die in dit verband herinnerde aan een soortgelijk geval. De heer De Groot zei geen bezwaar te hebben tegen wijkverfraaiing, maar wel tegen dit voorstel omdat hij niet wist wat er gekocht zou worden. Ook de heer Levinga vond dit een groot bezwaar. Wethouder Ebbers herinnerde eraan, dat de commissie met adviezen aan b. en w. komt en dat dan pas wordt besloten iets te kopen. Hij vond per soonlijk. dat dit dan wel ter kennis van de raad moest worden gebracht- En het advies van de commissie was geen dwingend advies. De heer Levinga vond dit niet voldoen de garantie. „Stel dat ze adviseren nog een gat te kopen, zoals er bij Beuken dal staat. Ik vind één gat genoeg". De heer Korte wilde het voorstel terugge nomen zien, er was toch geen haast bij. Daartegen had mevrouw Korthuis be zwaar: „Als we dit bedrag nu be schikbaar stellen, weet de commissie hoever ze kan gaan". De heer Jonker vond de bezwaren een beetje overdre ven. „Wij hebben een club deskundi gen gehuurd voor dit soort zaken. Er zijn mij geen wantoestanden op dit gebied bekend, die mij aanleiding ge ven mijn stem niet aan dit voorstel te geven". De heer Van Logtenstein meende het grootste bezwaar te zien in het feit, dat de raad niet over de aankoop be slist. Wat hem betrof was het voldoen de als b. en w. hierover beslisten; hij zou echter ook tegen zijn als het advies van de commissie bindend was. Dit was niet het geval, zei de wethouder. De heer De Groot stelde tenslotte voor het krediet wel beschikbaar te stellen, maar het bedrag te blokkeren totdat de raad goedkeuring zou hebben gege ven aan een bepaalde aankoop. De standpunten werden echter niet meer gewijzigd met als gevolg dat drie le den tegen waren en vier de aanteke ning voldoende vonden, dat de raad het uiteindelijke oordeel dient te geven. drink met geen gezeur garantie. voor het te Iaat is. Laat bü ons uw auto testen. Alle voorkomeinde reparaties. Doorsmeren en olieverversen. BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155- 16835 O „Ik vind het een beetje overdreven. Maar om te voorkomen dat men zegt: Hij spreekt alleen maar uit jalouzie de métier zal ik het zwijgen er maar toe j doen", zei de heer K. Levinga (PAK) dinsdagmiddag in de vergadering van de financiële commissie. Het raadsiid (in het dagelijks leven deurwaarder b\j de belastingdienst in Baarn) had bezwaar tegen het voorstel tot wijzigen van de begroting 1973 waar het de verhoging van de vergoeding voor het uit stapje van het gemeentepersoneel betrof. |..Ze krijgen daarvoor eerv extra dag ■vrij. dat kost de gemeente pakweg lzo'n tienduizend gulden. Verder wor- Iden de buskosten vergoed en krijgen I de deelnemers nog eens tien gulden zakgeld", had de heer Levinga gecon- 1 stateerd, en dat ging hem allemaal I tever. Wethouder J. J. Ebbers (VVD) stelde echter, dat het met het zakgeld I heel anders zat: de personeelsvereni- ging krijgt tien gulden per lid per jaar. Dit omdat de winst uit de koffie- kas is vervallen. Vroeger zorgde de I personeelsvereniging voor koffie, nu doet de gemeente dit. Burgemeester en wethouders vonden het niet meer 1 dan redelijk voor de inkomsenderving I de personeelsvereniging aan extra in- f komsten te helpen. De heer Levinga bleef bij zijn stand punt. Hij vond dat de ambtenaren ge noeg verdienden om zelf het uitstapje 1 te bekostigen, noemde de vrije dag al een mooie tegemoetkoming en stelde. 1 dat er in de koffiekas van de perso neelsvereniging nooit veel geld kon De burgemeester van Soest maakt be kend. dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan H. Schuur. Korte Brinkweg 32, Soest op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een werkplaats op het perceel, gelegen aan de Korte Brink- weg 32. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A. nr. 3238. b. H. van Asch, Steenhoffsrtaat 77. Soest op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een bedrijfsruimte op het perceel gelegen aan de Parallelweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 9320. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 15 november 1973. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER-VAN HAAFTEN. Maandag 26 november worden er in het gemeentehuis 2 openbare zittingen gehouden betreffende de hinderwet. 09.00 uur: betreft een verzoek van C. Brink, Bosstraat 26 te Soet om een ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een stallingsruimte voor horse-trailers als mede van een inrichting voor herstel werkzaamheden op het perceel De Beaufortlaan 22a te Soest. .45 uur: betreft een verzoek van de gebr. G. en H. Tammer, Postweg 23 te Soesterberg om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een werkplaats met stalling en kantoorruimte op het perceel Postweg 23 te Soesterberg. Maandag 3 december worden er in het gemeentehuis 11 en dinsdag 4 december worden er in het gemeentehuis 2 open bare zittingen gehouden betreffende de hinderwet. Het gaat hier om verzoe ken van het college van burgemeester en wethouders van Soest, ingediend bij gedeputeerde staten van Utrecht, om vergunningen tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van 13 gasdrukregelstations; t.w. op een perceel grond aan de Amers- foortsestraat hoek Richelleweg te Soes terberg, aan de Postweg te Soesterberg, aan de Amersfoortsestraat 78c te Soes terberg, aan de Vrijheidsweg te Soest, aan de Soesterbergsestraat te Soest, aan de Laanstraat te Soest, aan de Dalweg te Soest, achter de Amersfoort sestraat 142 te Soesterberg. aan de Kampdwarsweg te Soesterberg, aan de Hellingweg, te Soest, aan de Kampweg te Soesterberg, aan de Noorderweg te Soest. Het gaat hier om bestaande gebouwtjes (zogenaamde kaststations), die onder de hinderwet vallen. Het is dus geen uit breiding. De in 1954 geboren mannelijke Neder landers, die in een Nederlands bevol kingsregister zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen be wijs van inschrijving voor de dienst plicht hebben ontvangen, zijn verplicht zich vóór 1 januari 1974 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woon plaats of gewone verblijfplaats. De aanmelding moet geschieden door deze personen zelf, bij hun verhinde ring door hun wettelijke vertegenwoor diger. Is een rechtspersoonlijkheid be zittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wette lijk vertegenwoordiger, dan rust bij verhindering de verplichting tot aan melding op de bestuurders. Zij die zich aanmelden, worden inge schreven voor de dienstplicht. Soest, 9 november 1973. De burgemeester der gemeente Soest, Mr. M. J. CORVER- VAN HAAFTEN De spoorwegovergang in de Peter van de Breemerweg krijgt een extra be veiliging. Dat heeft de N.S. de gemeente Soest per brief medegedeeld. Er worden twee rode- en twee gele waarschuwingslichten bijgeplaatst op enige afstand van de overweg. De gemeente heeft daar niet om gevraagd, maar de wethouder van openbare werken, mevrouw M. VValter-Van der Togt. en de leden van de commissie openbare werken hebben er geen bezwaar tegen. Eens waren de commissieleden het ook met het voorstel het kruispunt Stad houderslaan-Korte Brinkweg een voor- rarvgskruising le maken. Verder zal de minister gevraagd worden om van de Stadhouderslaan een voorrangsweg te maken. Aan de gemeente Baarn zal gevraagd worden bij de minister een zelfde verzoek in te dienen. Op verzoek van marktkooplieden zal voor de rechterzijde van de Raadhuis straat (komende van de Steenhoff- straat) gedurende de markturen op donderdag, een parkeerbeperking wor den ingesteld. Men zal aan die zijde van de weg niet langer dan een uur mogen parkeren en voor de controle zullen alle wagens daarom van een parkeerschijf moeten voorzien zijn. Voor de andere kant van de straat gold al een parkeerverbod. Kerkpad In overleg met de Kerkpadcommissie zullen er, met het oog op de recon structie van de weg, enige verkeers maatregelen genomen worden. Het Kerkpad wordt, zoals het nu eigenlek ook al is, officieel fietspad. Bromfiet sen zal verboden zyn. Ook auto's zul len er niet mogen komen, tenzij met schriftelijke ontheffing die dan alleen geldig zal zjjn voor het gedeelte waar aan de eigenaar woont. Korte Middelwijkstraat, Kerkplein, Korte Kerkstraat en Raadhuisstraat be houden twee-richting verkeer; het Wit te Paardenstraatje wordt fietspad (als het Kerkpad met dezelfde beperkin gen), zo ook het paadje naast de Witte Pompen aan de Steenhoffstraat. Voor de Kruisweg blijft de situatie zoals die nu is (inrijden vanaf de Steenhoff straat) en wat de Korte Melmweg be treft zal nog bekeken worden of deze gedeeltelijk (vanaf Van Weedestraat tot Kerkpad) voor gemotoriseerd verkeer gesloten zal worden. Een voorstel van Veilig Verkeer Ne derland ingrijpende verkeersmaatrege len te nemen voor de Wieksloterweg, vond geen genade bij de leden van de commissie openbare werken. De Heu velrugroute zou er door verlegd moeten worden en bovendien zou men via de Wieksloterweg niet meer van of naar Utrecht kunnen rijden. Het zou een verlegging van de problemen beteke nen omdat daardoor de Dorresteinweg meer verkeer te verwerken zou krijgen. Ook zou het mogelijk zijn dat de aan- wonenden het er niet mee eens waren. Men wil dat eerst navragen en 'ook eerst nog eens het verkeer tellen dat van de weg gebruik maakt. Als zou blijken dat het drukker geworden is door het in werkingstellen van de ver keerslichten bij de Beckeringhstraat, dan kunnen alsnog maatregelen geno men worden. Naar de mening vatn onderwijswethouder Dijkstra zjjn er hoopvolle perspec tieven voor het stichten van en samenwerkingsschool voor voortgezet onder wijs in Soest. De wethouder zei daarbij een lyceum op het oog te hebben. Het ligt in de bedoeling van de indertijd gevormde stuurgroep, bestaande uit ver tegenwoordigers van het openbaar-, b\jzonderneutraal- en katholiek onderwijs alsmede van het gemeentebestuur, nog vóór 1 februari 1974 een aanvraag bij de minister in te dienen een dergelijke school voor Soest op het rijksscholen plan te plaatsen. De stuurgroep zal nog deze maand ver slag doen van haar werkzaamheden aan de onderwijscommissie. De heer Dijkstra bevestigde dat een soortgelijke, school, aangevraagd door een samenwerkende protestant-christe lijke groepering Baarn-Soest op het rijksscholenplan voor 1974-1976 ge plaatst was. Desondanks had de stuur groep besloten met haar werkzaamhe den. door te gaan. Inspraak Tijdens de vergadering van de onder wijscommissie kreeg de heer B. Joosten (D '66) van de wethouder het advies zich eens op de hoogte te gaan stellen van het gebruik van de klei-ovens, die hier en daar op enkele 'basischolen in gebruik zouden moeten zijn. De heer Joosten betwijfelde dat niet, maar hij zei wel eens te willen weten wat voor resultaten ermee bereikt werden. Wethouder Dijkstra gaf ook commissie lid, de heer A. van Vloten (PAK) een advies. Dat betrof de vraag voor alle commissievergaderingen vertegenwoor digers van de schoolraad uit te nodigen en dan niet alleen voor het openbare gedeelte, maar ook voor alle zaken die in beslotenheid behandeld moeten wor den. De heer Van Vloten kreeg de steun van de heer Joosten. Zij deden het voorstel naar aanleiding van de nieuwe verordening voor de raadscom missie, waar in artikel 9 deze moge lijkheid geschapen is. Mevrouw P. Oranje. Entink (VVD) ging niet met de beide heren mee. Zij dacht dat buiten de school dan ook bestuur ders van de bijzondere scholen uitgeno digd zouden moeten worden en dat de vergadering dan een niet handzaam karakter zou krijgen. Wethouder Dijk stra verzette zich fel. Hij wees op het standpunt van G.S. inzake openbaar heid van vergaderingen, maar dat nam de heer Joosten niet, die vond dat de gemeente volkomen autonome was. Volgens de heer Dijkstra zou ook b. en. w. niet met het voorstel accoord gaan. Hij gaf de heer Van Vloten het advies zijn voorstel vooral nauwkeurig te formuleren en er een toelichting bij doen. En mocht er geen meerder heid gevonden worden in de onder wijscommissie, dan zou, zo dacht de heer Dijkstra, het voorstel aan de raad voorgelegd kunnen worden. De heer Van Vloten beloofde „zijn huiswerk" goed te zullen maken. Pe heer K. Levinga (PAK) heeft in de dinsdagmiddag gehouden vergadering van de financiële commissie zijn be zwaren geuit tegen de „anonieme aan tekeningen. die doorlopend op brieven worden gmaakt" „Laat men er dan tenminste een paraaf bij zetten, dat is sportiever. Ik heb een hekel aan ano niem gedoe", aldus de heer Levinga, die zei dat er soms hele discussies wor den gehouden in de kantlijnen van een brief. De heer H. M. Jonker (D'66) had zich meer dan eens met zulke opmerkingen vermaakt en zei het dan ook een verarming te vinden als zoiets niet meer zou kunnen. Wethouder J. J- Ebbers (VVD) zegde overigens toe. te proberen iets te doen tegen het maken van anonieme aante keningen. hebben gezeten, want een kopje koffie kostte maar een stuiver. Toch vond de wethouder een extra steun aan de personeelsvereniging op zijn plaats. Financieel ambtenaar J. van Dongen sprak van „een nationali satie" van de koffievoorziening. Wet houder Ebbers deed nog een laatste poging de heer Levinga over te halen: „Door zo'n uitstapje wordt de onder linge band toch ook bevorderd". Waar op het Pak-lid repliceerde: „Ik zou haast zeggen: ga dan twee dagen op stap, dan wordt die band nog beter" De heer M. de Groot (Binding Rechts) vond een tientje voor de uitgaansdag niet veel. ..Als iedereen dat werkelijk als zakgeld zou krijgen, zou ik zeggen: Hou dat maar". De heer Levinga: ...Ik zou willen c'.at de ambtenaren dat in derdaad zeiden". Overigens bleef hij zich tegen het tientje verzetten, waar na de heer De Groot met een laatste opmerking de discussie hierover sloot- „Ik hoop niet dat er in de raad zo lang over gepraat wordt, want dat kost meer!" Steenhoffstraat 1 - Soest Telefoon 02155- 12455 De heer Levinga had zijn opmerkingen gemaakt naar aanleiding van de brief bij het voorstel tot aanschaffing van een klei-oven en meubilair voor de openbare lagere Margrietschool. Hij had de indruk, dat het schoolhoofd zelf zaken deed met een leverancier. Wethouder Ebbers meende, dat er sprake was van oriënteren en vond dat men het hoofd vrij moest laten in de keuze. De heer pevinga verwees in dit ver band naar de opmerking van de in specteur. dat de klei-oven best goed koper had gekund. Deze vond een be drag van 700 gulden voldoende, terwijl de voorgestelde 1000 gulden kostte. „Misschien neemt de inspecteur een gmiddelde", veronderstelde de heer' Ebbers Overigens ging de heer Levin ga met de aanschaf akkoord. Maandag a.s.. aanvang 20.00 uur, wordt in het Restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan de politieke soos gehouden van de drie confessionele par tijen. de ARP, CHU en KVP. Iedereen is welkom om plaatselijke problemen met de aanwezige raadsle den te bespreken. Onderwerp van be spreking zou dit keer kunnen uitma ken de begroting van de gemeente voor het komende jaar. waarover uitvoerig werd gepubliceerd. De jaarlijkse alge mene beschouwingen naar aanleiding van de begroting worden gehouden op maandagavond 10 december tijdens de raadsvergadering in de zaal van de brandweerkazerne. De volgende dag, dinsdag 11 december, wordt er weder om in Darthuizen een politieke soos gehouden, waar dan kritische kanteke ningen gemaakt kunnen worden naar aanleiding van de algemene beschou wingen. Woensdag 12 december wordt de begroting behandeld en de kiezer heeft hierdoor een aardige inspraakmo gelijkheid. De leden van de commissie openbare werken en van de onderwijscommissie hebben buiten de constatering dat het veel geld kost, geen bezwaar tegen het opruimen van de tuin b(j de Rinke Tolmanschool in het Smitsveen. Er zal een betegeld speelterrein van gemaakt worden. In de commissie openbare werken stel de de heer D. Hoekstra (pr. chr.) nog wel voor het voorstel aan te houden om eerst na te gaan of ook de beide basisscholen in dezelfde wijk de tuinen wilden opruimen, maar hij ging vlot overstag voor het argument dat. zo dit al gewenst werd, het beter zou zijn de daaraan verbonden kosten te spreiden. Overigens was niemand van mening dat de twee andere scholen hetzelfde verzoek zouden doen. In de onderwijscommissie merkte me vrouw P. Oranje-Entink (VVD) op dat het haar verwonderde dat de architect van de school de aanleg van de tuin zo in zijn plan had opgenomen, terwijl toch te voorzien was dat die juist bij de Rinke Tolmanschool tot mislukken gedoemd was. In de commissie openbare werken werd verder nog aan de orde gesteld het plaatsen van een één meter hoog hek rondom het speelterrein naast het gym lokaal aan de Smitsweg. Ook daar had men geen bezwaar tegen al werd alge meen betreurd dat het nodig was. Niet alleen gebruikte de oudere jeugd het terrein als voetbalveld, waar het niet voor bestemd is, erger was het dat houdenbezitters er hun huisdier op uitlieten met alle gevolgen van dien. Daaraan wordt, hoopt men, door het plaatsen van het hek een einde ge maakt. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentese cretaris van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van het College van burgemeester en wethou ders van Soest, ingediend bij Gedepu teerde Staten van Utrecht, om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van veertien gasdrukregelstations op per celen grond a. aan de Amersfoortsestraat hoek Richelleweg te Soesterberg kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3244. b. aan de Postweg te Soesterberg ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2763. c. aan de Amersfoortsestraat 78c te Soesterberg kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie E, nr. 2008. d. gelegen aan de Vrijheidsweg kada straal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5858. e. aan de Bosstraat kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5180. f. aan de Soesterbergsestraat kada straal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 2740. g. aan de Laanstraat kadastraal be kend gemeente Soest, sectie H, nr. 9572. h. aan de Dalweg kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 6160. i. aan de Burg. Grothestraat kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3658. j. achter Amersfoortsestraat 142 te Soesterberg kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie E. nr. 3318. k. aan de Kampdwarsweg te Soester berg kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3325. I. aan de Hellingweg kadastraal be kend gemeente Soest, sectie H, nr. 9429. m. aan de Kampweg te Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie E, nr. 2659. n. aan de Noorderweg kadastraal be kend gemeente Soest, sectie A, nr. 3660. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op maandag 3 december a.s., des voormiddags, respectievelijk te 9.00 uur (a); 9.15 uur (b); 9.30 uur (c); 9.45 uur (d); 10 uur (e); 10.15 uur (f); 10.30 uur (g); 10.45 uur (h); 11 uur (i); II.15 uur (j); 11.30 uur (k); 11.45 uur(l); alsmede op dinsdag 4 decem ber, voormiddags om 9 uur (m) en 9.30 uur (n), in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilli ging van deze verzoeken kunnen wor den ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn versche nen, binnen de gestelde termijn bezwa ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 15 november 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, De secretaris, H. BORREMAN De burgemeester, Mr. M. J. CORVER- VAN HAAFTEN GEBOREN: Anne-Marie, dochter van E. Kloek en H. Beldman. Marie- Christine Florence, dochter van H. Slingerland en H. L. Reynaert. Mi- chael, zoon van C. P. M. Knoope en L. Kuijper Claudia, dochter van R. J. Nijhuis en E. Libbenga. Claudia, dochter van K. A. de Jong en J. Meer- veld. Jan Nicolaas Cornelis, zoon van J. J. Klaverstein en Q. J. Jonker. Danny Michael Alexander, zoon van M. R. de Haay en H. de Vrede. OVERLEDEN: Lena de Jong, weduwe van A. Verhagen. Volker Reijerse, weduwnaar van J. Dashorst Eve- rarda Gijsberta van der Linden, wedu we van H W. Greevenbroek. Hen drik Overbeek, echtgenoot van J. van Dijk. Cornelis Jacobus Kools, echt genoot van P. T. Roorda. ONDERTROUWD: Johan Leonard van Wijhe en Hillegonda Maria Ferwerda. Richard van Hunen en Maria The- resia van Dam. Wilhelmus Hendri- kus Gijsbertus Hilhorst en Helena Jo- hanna Maria Vervloet. Gerrit Cor nelis Jan Muts en Sietske Johanna Maria Homsma. Cornelis Marinus Piasmans en Sylvia Rosalinde Monfils. Harmen Doorn en Johanna Maria Petronella Leida van den Deijssel. GEHUWD: Chi Hung Cheung en Kit Fong Man. Cornelis Adriaan Bak ker en Anna Jensma. Everardus Jacobus de Wit en Cornelia Paulina Maria Merts. Gerrit Kramer en An- nie Poutsma. Jacobus Wilhelmus Johannes Thersia van Wensveen en Aleida Adriana Jacoba van Asch. Roelof Martin Hoff en Pauline Anna Maria Nicola Buurman. Paulus Pe trus Gerardus van Rossenberg en Ma ria Adriana Johanna v. d. Heuvel. Gerrit Smit en Wilhelmina Lena Vis ser. Thomas Johannes Arnoldus Maria van Stokkum en Maria Cornelia Theresia Beuken. Evert Johannes Hilhorst en Josepha Harmanna Bode- wes. Mijne heren. Wilt u zo vriendelijk zijn het onder staande in de rubriek voor ingezonden brieven op te nemen? Bij voorbaat dank! Wij stellen er prijs op te verklaren dat in ons standpunt ten aanzien van de krakers in de Molenstraat nog steeds geen verandering is gekomen. Volgens sommige berichten zouden wij, bewoners van de buurt, niet meer ach ter de krakers staan. Dit is onjuist. Het enige dat wij telkens hebben ge zegd is, dat wanneer de plannen voor renovatie aan ons bekend waren ge weest - en bovendien serieus hadden moeten worden genomen - voordat er gekraakt was, wij niet achter de kra kers zouden hebben gestaan. Maar in dat geval zouden de krakers, die nu aan de Molenstraat een woning hebben gevonden, ook zeker niet heb- gekraakt. Wij staan dus nog steeds achter de krakers DE BEWONERS VAN DE MOLENSTRAAT (56 handtekeningen) NIEUW I denim broeken rood afgebiesd Het St. Nicolaasfeest nadert. De kinderen en niet minder de ouder®, staan weer voor het levensgrote pro bleem: Bestaat hij wel, bestaat hij niet. Bij alle vreugdevolle verwachting komt het toch nog dikwijls voor dat Sinterklaas als boeman gebruikt wordt. Kleuterleidsters kunnen daarvan mee praten en raden sterk af de kleintjes al weken van tevoren nerveus te ma ken. Verwarring wordt ook gesticht door de kinderen dan maar in te lichten, ook de al wat groteren. Ik heb de onder vinding dat kinderen helemaal niet graag van hun illusie beroofd worden en zichzelf trachten te bewijzen dat alles wél echt is. Daarom zette ik mij ertoe een lied te maken dat de echte Sint Nicolaas in zijn waarde laat. Zo kun je in hem blijven geloven. Alle kleuterleidsters geef ik graag de raad tijdig een „ouder" of „moeder avond" te beleggen waarin richtlijnen worden besproken zoals: Sinterklaas moet overwegend de goede dingen op noemen die hij over elk kind in zijn boek heeft staan. Hóógstens licht ver manen. Nooit een kind voor schut zet ten, ook al is het bepaald geen lie verdje. En als ze graag willen, laat hen dan maar in het sprookje geloven. Wyze: Zie ginds komt de stoomboot Wees welkom Sint Nicolaas, de tijd is weer daar Wed tienduizend pakjes zijn allemaal klaar. Geholpen door Pieten zo zwart als de nacht Hebt U ieder jaar ons veel vreugde gebracht. Uw feest goede bisschop, raakt nooit uit de tijd Aan U wordt steeds weer een warm welkom berekL Misschien komt U zelf wel bij ons op bezoek Of anders strooit Piet wat in iedere hoek. In een advertentie dit jaar in de krant Vroeg Sint assistentie voor hier in ons land. Sint zelf en zijn knechten, 't is niet meer genoeg Vandaar dat hij helpers in Nederland vroeg. Wie veel houdt van kindren, zo sprak hij toen af Draagt één van mijn mantels, mijn mijter en staf. Zo is er weer kans dat bij heldere maan Je echt Sinterklaas op de daken ziet staan. Met zakken vol pakjes, gedragen door Piet Die vrolijk zijn roe zwaait, maar slaan doet hij niet. Ik ga Sint wat vragen, want dat lijkt me fijn Of ik als ik groot ben, óók helper mag zijn, P. Rademaker-Duytj

Soester Courant | 1973 | | pagina 5