Afscheidsreceptie directeur Oranje Nassauschool S)e óterren voorópe iS>ckoemaker - antenneteckniek Vogeltentoonstelling trok veel publiek V.V.V.-NIEUWS Bepaal uw eigen winst met NMB Spaarwinstbiljetten GARANT 1^(öOT[p)l EUROPA, LOOK* NIC. VAN DAM AUTORIJSCHOOL M. LOS Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Exporteurs eisen zekerheid voor voor energie-voorziening Prijsbeleid, werkgelegenheid, internationaal vervoer en massatoerisme door vermindering van uitvoer bedreigd Amnesty geeft Chili informatie Schoenen - Tassen UW SUCI'ES IS ONZE RECLAME Morgenavond opening Amnesty beeldende kunst tentoonstelling in Artishock U hebt keuze uit 6 mogelijkheden: Soester Courant van donderdag 22 november 1973 Vrijdagavond werd in het wykgebouw b\j de Emmakerk aan de Regentessc- laan officieel afscheid genomen van de heer W. J. Gerritse, directeur van de Oranje Nassauschool voor lager huishoudelijk- en nijverheidsonderwijs, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 1 november j.1. rijn functie neerlegde. Op verzoek van de scheidende direc teur werden geen toespraken gehouden. Een uitzondering werd gemaakt voor de heer J. Kok, voorzitter van het be stuur van de Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs „De School met den Bijbel" en voor onderwijswethouder de heer L. J. Dijkstra. De heer Kok opende de avond met het voorlezen van een gedeelte uit 2 Cor. 10, waarna hij voor ging in gebed. In een korte toespraak dankte hij vervol gens de heer Gerritse voor het vele en belangrijke werk dat hij voor de Soes- ter jeugd gedaan had. „Al diende u het onderwijs, u was geen onderwijzer", aldus de heer Kok, die hem namens het schoolbestuur een enveloppe met inhoud overhandigde. Daarna sprak wethouder Dijkstra die de dank namens het gemeentebestuur overbracht, „met genoegen heb ik al tijd uw wensen vervuld als het ging om de school", aldus de wethouder. Evenals de heer Kok heette hij de op volger van de heer Gerritse, de heer W. Schröder welkom. Bloemen waren er voor de dames Gerritse en Schröder. Daarna maakten velen van de gelegen heid gebruik afscheid te nemen van het echtpaar Gerritse. Onder hen wa ren het gemeenteraadslid D. Hoekstra, schoolhoofden, leerlingen en oud-leer lingen en de heer J. W. Veraar van de Wethouder Dijkstra spreekt de schei dende directeur W. J. Gerritse en echt genote toe, rechts achter de tafel de nieuwe directeur de heer W. Schröder met echtgenote. afdeling onderwijs van het gemeente huis. De heer Gerritse was directeur van de school vanaf 1 oktober 1952. Hij begon in een oude villa aan de Beukenlaan en verhuisde later naar de nieuwe vglo-school in Braamhage. Bijzondere bekendheid kreeg hij met, zijn aan vraag voor een wasmachine voor het onderwijs, een kwestie die tot in de hoogste instanties werd uitgevochten en door de heer Gerritse werd gewon nen. Zijn opvolger de heer W. Schröder is sinds 1 augustus 1971 aan de school verbonden. Voordien, was hij als vavo- leraar verbonden aan een school in Harderwijk. In verband daarmee wordt de sugges tie gedaan, ondernemingen met een wereldwijde regelmatige export in eerste instantie te erkennen als vitale bedrijven voor onze nationale econo mie. Datzelfde geldt voor de vervoers bedrijven die zich grotendeels richten op het internationale goederentrans port. Direct hierop aansluitend volgen die bedrijven, waarvan de uitvoer overwe gend gericht is op de landen van de EEG die voor ruim driekwart van ons exportpotentieel van belang zijn. Hersenschim In een brief aan minister Lubbers heeft de NEC er op gewezen, dat ver mindering van het exportvolume niet alleen het prijsgeven betekent van een gevestigde reputatie op de wereld markt. Eveneens dreigt door het op lopen van het algemene prijsniveau door een grotere gevoeligheid t.a.v. bui tenlandse produkten het doorvoeren van een uitgebalanceerd loon- en prijs beleid tot een hersenschim te worden gereduceerd. Aantasting van onze internationale de- viezenpositie ziet de Nederlandse Ex port Combinatie eveneens als een aan tasting van onze koopkracht in het buitenland. Beperkingen op het mas satoerisme naar het buitenland, waar van thans een aanzienlijk deel van onze werkende bevolking profiteert, dreigen hiervan een der algemeen voelbare consequenties te worden, zo als dat ook in de eerste jaren na de tweede wereldoorlog het geval is ge weest. Tot slot wordt er op gewezen, dat ge heel of gedeeltelijk wegvallen van de uitvoer een versterkt effect zal hebben op de daling van de werkgelegenheid, doordat behalve de exporterende on dernemingen ook de toeleveringsbedrij ven en de transporteurs worden getrof fen. Overlevingskansen De Nederlandse Export Combinatie VOOR DE WEEK VAN 22 NOVEMBER T.E.M. 29 NOVEMBER 1973 RAM 21 maart-20 april Deze week kans op enkele strubbelin gen van buitenaf. Probeer, tot de kern van de zaak door te dringen, vorm niet dadelijk een opninie die nergens stoelt en blijft er vooral kalm bij. Het sop is de kool niet waard. Een bepaald be richt doet u veel genoegen. Laat u echter niet onmiddellijk meeslepen in een avontuur, dat u helemaal niet kunt overzien. STIER 21 april-20 mei Hoewel veel dingen thans naar uw genoegen geregeld zijn, blijft u blijk geven van een zekere halsstarrigheid, waarbij een gebrek aan vertrouwen u ook een beetje parten speelt. Zou u nu eens niet eens en vooral schoon schip maken en de dingen uitpraten? Daar is deze week heel gunstig voor. Dan bent u eens van dat vrachtje af en wordt het thuis wellicht ook wat ge zelliger. Overwerk u niet. laat anderen ook iets afwerken! TWEELINGEN 21 mei-20 juni Gekke week met onverwachte dingen. U heeft een paar interessante ontmoe- tingen en u lost een ingewikkelde kwestie met één slag op. Een bepaalde aangelegenheid blijft u hoog zitten, maar om die uit de wereld te helpen moet u even geduld oefenen. Er komt vanzelf schot in. Gokjes zijn af te te raden. Wel kunt u met enig overlej een gunstige aankoop doen. Wellicht een goed stuk antiek of een bijou. U voelt u best opgewassen tegen de over- wachte dingen en nu en dan wordt er veel en hard gelachen. KREEFT 21 juni-20 iuli Geen week voor belangrijke zaken en zeker niet op lange termijn. Op ge voelsgebied moet er ook met overleg te werk worden gegaan. Niets over haasten en vooral de konsekwenties overzien. Bij eventuele aankoop of huur van gebouwen opletten of er verbor gen gebreken zijn. Raad van expert kan geen kwaad. Een van uw plannen gaat er ineens gladweg door. LEEUW 21 juli-20 augustus Deze week en de eerstkomende moet u een tikje egoïstisch weten te zijn. Laat uw eigen belang maar eens even een tijdje voorgaan. Daar heeft u behoefte aan en zelfs recht op. Spaar uw krach ten voor uw gezin en uw werk en laat de anderen maar aantuinen! U heeft genoeg aan uw hoofd. MAAGD 21 augustus-20 september Een vervelende kwestie, die ingewik keld leek, vindt deze week haar op lossing. De zaak blijkt vrij eenvoudig te zijn, maar zo zag het er eerst niet uit. Voor u en anderen een prettige oplossing. Nu kunt u weer met alle aandacht aan de dingen, die u van plan bent en alles afwerken, wat is blijven liggen. Wees voorzichtig met onver wachte plannen uit een onbekende hoek. Ga eerst eens na, met wie u te maken heeft. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober Weinig ongewoons, deze week, behalve dan dat u een diepgaand gesprek heeft met ietmand, die u nog maar kort kent. Dit gesprek kan grote invloed hebben op uw persoonlijk leven. U doet er goed aan, niet te spontaan te reageren, maar alles nog eens goed in rust te overdenken. Er zitten meerdere kan ten aan deze zaak. die u niet zomaar over het hoofd moet zien. Oppassen voor kou op nek en armen. Sleep bij alles maar een wollen truitje mee in reserve! SCHORPIOEN 21 oktober-20 november Sommige essemtiële dingen zou u dol graag veranderd zien. Daar doet u ook ijverig uw best voor, maar als re gel lukt het u niet. Bedenk, dat ka rakters niet te veranderen zijn. Het uwe ook niet, dat is een factor, waar mee u ook rekening moet houden. Heel dikwijls is een compromis het beste, wat we in dit leven kunnen bereiken. Gooi het eens over die boeg deze week. BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Drukke week, waarin enkele diep- ;aande besluiten moeten vallen. Ga daarbij vooral met overleg te werk. Laat u vooral niet voor andermans karretje spannen. Zelf weet u best hoe uw idealen liggen Probeer dus, er een gedeelte van te verwezenlijken. Iemand in uw buurt heeft nogal lange tenen. Ga daar vooral niet op staan, per on- ;eluk niet en zeker niet met opzet. STEENBOK 21 december-20 januari Over het algemeen een kalme week met weinig opwindende gebeurtenis sen. Iemand zet u echter wel voor een raadsel, door op te treden op een ma nier, die u van hem (haar) niet gewend bent. Dat heeft zijn reden, en u doet er goed aan, de zaak maar te laten betijen. Iedereen heeft weieens zo'n op gewonden bui! U helpt iemand met raad en daad en ondervindt daarvan nog voldoening ook. En dat is lang niet altijd het geval in dit leven! WATERMAN 21 januari-20 februari Het kan zijn, dat u deze week brok ken maakt, doordat u te fel reageert op iets of iemand, waardoor u geërgerd wordt. Voorkom dit zoveel mogelijk, want dergelijke dingen leiden zelden tot een positief resultaat. Zelf houdt u niet van gekibbel en voor anderen is het ook geen pretje. Beheers uw tong dus en zo mogelijk ook uw zenuwen. Zorg eens voor wat ontspanning, dat komt u toe. VISSEN 21 februari-20 maart Kans op een grote of kleine reis, dat hangt af van de omstandigheden. Drukke week, over hel algemeen, maar ook eentje, die veel voldoening brengt U hoort nog eens, hoe u op prijs wordt gesteld en dat mag ook wel eens, want als regel heeft u een te kleine dunk van uzelf. Een bepaald bericht geeft uw plannen een nieuwe wending. Geen al te zware voorwerpen tillen. 4 t De Stichting Ned. Export Combinatie NEC te Soest heeft aan de minister van Economische Zaken dringend verzocht, bij het uitwerken van maatregelen voor een meer efficiënt energieverbruik door de industrie voorrang te verlenen aan die bedrijven die aant-oonbaar actief zijn in het belang van de export. Deze eis is gebaseerd op het feit, dat de helft van ons nationale inkomen (in 1972 een bedrag van 119,5 miljard) wordt verkregen uit de export van goederen en diensten. Elke aantasting van onze uitvoerbepalingen zou daardoor funest zijn voor een goed functioneren van onze economie en ook op langere termijn een bedreiging vormen van de algemene welvaart. Aldus de NEC. yopr belangstellenden is op het ogen blik bij het secretariaat van de Werk groep Soest en omstreken verkrijgbaar de „Chili" Informatie-Set" in het kader van een te voeren Chili-aktie. Deze speciale uitgave van bovenge noemde werkgroep, welke bestaat uit actuele Chili-informatie, naamlijsten van Chileense en Buitenlandse gevan genen, alsmede adressen van verant woordelijk regeringspersonen, is, zo lang de voorraad strekt, af te halen voor de prijs van ƒ2,50 bij het secre tariaat, Wiardi Beckmanstraat 320 (Klaarwater), of tijdens de komende tentoonstelling in het Artishock ge bouw. Er kan ook telefonisch onder bijberekening van portokosten, tele foonnummer 17001, besteld worden. BOB «lyM by MkIimm. QAfUNT-acHoaet Torenstraat 5 - Soest „Bij de Oude Kerk" (Lid modegroep Garant International) vormt een bundeling van 350 vnl. mid delgrote ondernemingen uit alle be drijfstakken met een totale personeels bezetting van 44.000 personen en een jaaromzet van 3,2 miljard. „Wij hebben ons in de 21 jaar van ons bestaan altijd op het standpunt ge steld, dat - gezien de ligging van ons land en de aard van de bevolking - de internationale handel als de voor naamste welvaartsbron moet worden beschouwd", aldus NEC-directeur Lam- bert Fokkema in eer, commentaar. „In de situatie van het moment moeten wij ons ook realiseren, dat exporteren ten koste van alles het aangewezen wapen is in de strijd om het naakte bestaan." „De wereld is trouwens groot genoeg voor het uitbreiden van onze handels relaties, ook buiten de landen van de EEG die voor ons in zekere zin een thuismarkt zijn. Daarnaast zijn er nog 175 andere landen. In de meeste daar van heeft de NEC nuttige handelsbe trekkingen aangeknoopt. Een goed bericht voor de aanstaande huurders van vakantie-bungalows! Het VAKANTIEKOMPAS '74 zag in een keurig verzorgde uitgave het licht. Om te verduidelijken van wie deze bochure afkomstig is en met wie U hier te maken heeft, nemen wij de inleidende zinnen over, die bovenaan de eerste bladzijde gedrukt staan. „Dit Ennia-verkantiekompas is mis schien uw eerste kennismaking met ons bedrijf. Wij maken deel uit van de Ennia-groep, waartoe o.a. ook de ver zekeringsmaatschappijen Eerste Neder- landsche. Nieuwe Eerste Nederlandsche en Nillmij (in 1974 samen Ennia Le vensverzekering en Ennia Schadeverze kering) als mede de financieringsmaat schappij Ennia Financiering behoren. Ons bedrijf exploiteert vakantiebedrij- ven volgens een bepaalde filosofie". Nu zult U wellicht vragep, welke filo sofie bedoeld wordt eri Ook hierover wordt U het een en ander verteld. In het kort komt het hiérop neer, dat het als-maar-doorjakkeren met de auto of het maken van verre vliegreizen in de eerste plaats voor uw kinderen geen plezier is en per slot voor U, een ver moeiende zaak. De Ennia heeft, over het gehele land verspreid, 12 bedrijven, waar U een heerlijke vakantiebungalow kunt vin den en zo U toch over de grens wilt, tevens 2 bedrijven in Duitsland, nabij de Moezel. Iedere brochure bevat, behalve uitvoe rige informatie, een aanvraagformulier, waarop U uw wensen kunt kenbaar maken. Ook voor kampeerders met tent of caravan zijn er mogelijkheden. Als U het ijzer wilt smeden, terwijl het nog heet is, komt U dan kwiek dit ma teriaal halen. Ons land zit vol enthou siaste vakantievierders, dat brengt veel kapers op de kust. Wandelen op zondag vauit Soest of Baarn! Bij restaurant De Korte Duinen is een folder, waarin enige attrakties worden vermeld, verkrijgbaar. En voorts heeft ons VW-kantoor U een drietal routebeschrijvingen aan te bie den, die destijds door de ANWB van uit Baarn werden uitgezet. U kunt kie zen uit de lengte van 7 km, 13 km Df ongeveer 17 km. Hiermede krijgen uw wandelingen richting en doel. Op de autoloze zondag komen huif karren en oude vehikels overal tevoor schijn. Bijzonder aantrekkelijk lijkt ons het evenement, dat de stad Haarlem op touw heeft gezet onder de titel „Haar- dem a la Hildebrandt". Vanaf 10.00 uur vertrekt van het Stationsplein de paar- detram, die door de binnenstad rijdt. De rit duurt 1 uur. U kunt kaartjes bij de koetsier krijgen voor 5,50 per persoon, waarbij een routebeschrijving plus een kopje koffie zijn inbegrepen. Dit evenement start, tot aan 16.00 uur 's middags, ieder uur. Over tentoonstellingen e.d. in Utrecht en omgeving licht U de brochure „Uit in provincie en stad Utrecht" in, waar mee U, wat betreft niet ver van huis, gebaat bent. Enmocht Sint met de handen in zijn grijze baai'd zitten vanwege de vele geschenken, laat Piet dan vooral voor die puzzel-gevallen een KADO- BON kopen. VVV verschaft ze! Altijd raak! v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 W\j (essen In t OPEL RECORD - OPEL KADETT - DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ GedipL V.A.M.O.R. - M.R.L - F.N.O.P. Tevens verlenging van uw rijbewijs. Morgenavond, vrijdag 23 november, om half negen, zal in het Artishockgebouw de tentoonstelling van Beeldende Kunst „Kunstenaars voor Amnesty Interna tional" geopend worden. De opening zal worden verricht door de dichter Rikus Waskowsky met het voordragen van door hem vertaalde poëzie van de Chileense dichter en Nobelprijswinnaar Pablo Neroda. Tientallen Nederlandse kunstenaars hebben, na een oproep van de werk groep Soest van Amnesty Internatio nal, hun werk ingezonden als bijdrage aan deze tentoonstelling. Velen hunner stonden de opbrengst van hun werk af aan Amnesty International. De tentoonstelling zal dagelijks (ook zondags), behalve 2 december, van 14.00 tot 17.00 uur, geopend zijn. Bij de ten toonstelling zal een Amnesty-stand aanwezig zijn waar informatie wordt verstrekt en Amnesty-uitgaven en ar tikelen worden verkocht. Een andere manier van sparen, met een leuke spaarwinst na 2, 4V2 of 6 jaar. De NMB Spaarwinstbiljetten zijn aan toonder; zij zijn te verkrijgen aan de kas van elk NMB kantoor. U stort Looptijd Rente U ontvangt 873,44 2 jaar 7 ƒ1.000,- 4.367,20 2 jaar 7 5.000,- 714,70 4M> jaar 7% ƒ1.000,- 3.573,49 4'/2 jaar 7% ƒ5.000,- 621,49 6 jaar 8'A ƒ1.000,- ƒ3.107.44 6 jaar 8'/4 5.000,- 1= Vraag eens Inlichtingen over deze nieuwe spaarmogelijkheid. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK. De jaarlykse vogeltentoonstelling van de vereniging „De Soester Vogelvrien den", die het afgelopen weekend gehouden werd in het verenigingsgebouw, heeft vooral zaterdag en zondagmorgen veel publieke belangstelling getrokken. Vrijdagavond werd deze vogelshow door de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften geopend. Zij werd welkom geheten door de voorzitter de heer A. J. Beyer. Zij was destemeer welkom nu de districtsvoorzitter van de bond het te elfder ure had laten af weten en de burgemeester zag daarin een bewijs dat het goed was dat er een gemeentebestuur was, „altijd bij de hand om een afwezige districtsvoor zitter te vervangen". Met wethouder K. de Haan, die zich onder de belangstel lenden bevond, had zij overlegd, „want het was ook wel iets voor hem ge weest in verband met de recreatie of voor de wethouder van cultuur". .Geheel onvoorbereid en zonder enige kennis van zaken", aldus de burge- neemster nam zij de taak op zich Zij complimenteerde de leden van de ver eniging voor de wijze waarop zij hun vrije tijd besteden en met de wens dat de tentoonstelling veel bezoek zou trekken verklaarde zij die voor ge opend. Vervolgens reikte zij de prijzen uit aan de kampioenen: Kampioen stammen werd J. v. d. Pol; kampioen gepigmenteerde kanaries en tevens mooiste kanarie J. v. d. Hoeven; kampioen vetstof kanarie C. de Goede; kampioen postuur kanarie R. van Soest; kampioen tropen en mooiste troop D. P. J. v. d. Heuvel; kampioen grasper- kieten mevrouw Van Doorn-Kruijs; kampioen zebra vinken en Jap. meeu wen P. Hagen; kampioen duifjes en kwartels M. Brons; jeugdkampioen Henk Spijker; mooiste openklas jeugd (na loting) Alex de Goede en mooiste vogel van het bestuur P. J. C. Dijk man. De kanaries werden gekeurd door de heren N. G. Tijsmans uit Amsterdam en W. D. H. Spijker uit Hilversum; de grasparkieten, tropen, bastaarden en grote parkieten door de heren W. Lan- genberg uit Boskoop en M. C. Wijnands uit Woudenberg. De tentoonstellingscommissie bestond uit de heren M. Brons, H. M. van Doorn, C. de Goede en P. H. Hoebee uit Soest en de heren A. v. d. Beek en J. v. d. Pol uit Amersfoort. 34 leden van de vereniging namen aan deze show deel en zij zonden ruim 400 vogels in. Ook de proef met de zgn. „verkoop-klasse" leverde een behoor lijk succes op. De prijzen van de tijdens de vogel tentoonstelling gehouden verloting zijn gevallen op de navolgende nummers: 2677 2709 1244 879 2046 1553 1439 0870 58 0960 2124 0809 1305 398 2246 2109 0844 0762 196 2044 0528 0783 2746 2256 934 1579 1283 0868 2324 1921 1441 2783 1296 0128 1408 1518 357 2200 1218 2798 2934 1463 718 0044 1470 2340 2965 2564 2978 0516 1218 2691 2349 2709 91 544 De prijzen zijn af te halen bij mevrouw Van Doorn, Molenstraat 86, tel. 18863. De burgemeester overhandigt de wis selbeker van de „Vogelvrienden" aan de heer B. v. d. Heuvel. A

Soester Courant | 1973 | | pagina 13