Tweede jubileum-concert Nederl. Motet- en Madrigaalkoor Politieke Soos in het teken van voortgezet ouderwijs en woningbouw meubelen.... Ha gezellig woonwinkelen bij Huisman. t/xJ huisman ƒ110- kom kijken bijartihome artihome EENSGEZINDHEID KAN ONS REDDEN 25 en 26 december Open Huis 1973 - Soest St. Nicolaas aanbiedingen ERIKA PORTABLE SCHRIJFMACHINE 225- C0LUMBUS GLOBE geef een PONTIAC PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN MEDISCHE DIENST POLITIE - TEL. 19444 ZIEKENAUTO-TEL. 12727 ALARM - TEL 14444 1/ today Adviesprijs 252,50 Adviesprijs 140,- fijn om te krijgen fijn om te dragen voor jaren en jaren en jaren.... Ringenoldus b.v. Controle pensions Soester verdacht van verduistering, aangehouden „De praatpaal" geeft een gratis dag per week ZIEKENAUTO - TEL. 12727 POLITIE - TEL. 19444 Maatschappelijk Werk Soester Courant van donderdag 22 november 1973 Zondagmiddag was het gehele Nederl. Motet- en Madrigaalkoor, de autoloze I medewerking. Als solist speelde hij zondag ten spijt, met trein en bus naar Utrecht gereisd voor de uitvoering [ccn 3-tal werken van resp. Chopin, van haar tweede jubileumconcert. Schumann en Brahms. Prachtig spel van een groot kunstenaar. Wat enkele jaren geleden ls begonnen met een experiment is zo langzamer hand een traditie geworden. Toen gaf het koop n.1. een uitvoering in de Pie terskerk in het centrum van Utrecht, omdat deze kerk een acoustiek heeft, die men bijna nergens in het gehele land vindt. Dit experiment was een schot in de roos, want dit concert werd uitgevoerd voor een talrijk pu bliek. Sindsdien concerteren de Soes- ter zangers en zangeressen ieder jaar in de Pieterskerk voor een vaste Utrechtse „klantenkring". Het programma was nagenoeg hetzelf de, dat vorige week in de Oude Kerk in Soest werd uitgevoerd. De fantasti sche acoustiek van de kerk zorgde voor een nog vollere koorklank, ter wijl het vakmanschap van het koor, o.l.v. haar dirigent Carel Laoüt, zorg de voor een perfekte uitvoering van de verschillende koorwerken. Aan dit concert verleende ook nu weer de pianist George van Renesse zowel als solist als begeleider zijn Als vokaal soliste verleende voorts de jeugdige Mayke Suurmond haar me dewerking met een drietal werken van W. A. 'Mozart. Met haar prachtige stem. die zeer veel belooft voor de toekomst, zorgde zij, samen met haar begeleider, George van Renesse, voor een wel zeer aangename verrassing. Een langdurig applaus was dan ook haar beloning. Ook nu weer een prachtig concert, waarvan de Utrecht se „fans" van het Soester koor bij zonder hebben genoten. De politieke soos van de drie confessionele partüen, die maandagavond j.I. in het restaurant Darthuizen gehouden werd, bleek onverwacht bezoek gekregen te hebben van het KVP-Stateolid, de heer G. C. van Wijnbergen. Dat bezoek bleek overigens meer op een toevalligheid te berusten, omdat de heer Van Wijnbergen op doorreis was naar Amersfoort, waar prof. Steenkamp op de ▼erkiezingstoer was. Desondanks werd het statenlid geconfronteerd met het nu langzamerhand urgente probleem van vormingsonderwijs aan 15-, 16- en 17- jarigen en waarvoor nauwelijks, zo dacht men althans op de soos, opvang mogelijkheden waren. De heer Van Wijnbergen zal deze kwestie op provinciaal niveau aan de orde stellen, zoals ook de Soester raadsleden, die de soos be zochten, er onderwijswethouder Dijkstra tijdens de algemene beschouwingen over zullen interpelleren. Onderwijs maakte overigens een be langrijk deel van de avond uit. De heer H. Pijlman stelde vragen over het VWO-Havo-onderwijs in Soest naar aanleiding van het standpunt van b. en w., die slechts mogelijkheden zien voor een samenwerkingsschool èn de school voor dit onderwijs van de protestant-hristelijke stichting, die in middels op het scholenplan 1974-1976 werd geplaatst. De voorzitter van de soos, drs. R. Wij- menga, tevens voorzitter van de prot.- christ. stichting voor VWO/Havo on derwijs in de regio Baarn-Soest, meen de dat er plaats was voor een christe lijke vwo-school in Soest. Dit omdat het bij zonder-neutraal voortgezet on derwijs aan haar trekken kwam in het Baarns lyceum. In de jaren lopen de onderhandelingen had men contact gehad met de katholieke groepering Dat had echter niet, zo zei de heer Wijmenga, „tot een oplossing geleid". Daarna had men contact gezocht met Baam. In het verdere gesprek bleek dat de prot.-christ.groepering reeds in 1967 de aanvraag voor de school bij het ministerie had ingediend, een ver zoek dat later jaarlijks door Baarn was herhaald. Raadslid D. Hoekstra (Pr. Chr.) was het met de heer Wjjmenga eens. Ook hij was een voorstander van een christelijke school, zag niets in een samenwerkingsschool en betreurde het dat de „katholieken uit de boot ge vallen waren". De heer Hoekstra meen de ten stelligste te kunnen ontkennen dat er plaatsingsmoeilijkheden waren voor afgestudeerde Mavo-leerlingen op Havo-scholen in de naaste omgeving. Daar zou slechts op één school in Amersfoort sprake van geweest zijn. Zijn fractie-genoot, de heer G. Olden- boom was minder optimistisch over de stichting van een VWO-school in Soest. De Rijksnormen en bevolkingsprogno ses stonden dat naar zijn mening in de weg. De heer N. Breedeveld sneed daarna het probleem van het vormingsonder wijs aan, dat het statenlid en de raadsleden als huiswerk meenamen. Particuliere bouw De hr. H. Beekman stelde vervolgens de kwestie het uitgeven van grond voor particuliere bouw aan de orde. Zijn vraag werd ondersteund door 'n nieuwe ingezetene van de gemeente, de heer H. van Manen, die op zijn informatie naar terrein slechts te horen had ge kregen dat er niets beschikbaar was, „maar dat hij op een wachtlijst was geplaatst, zonder daar enig recht aan te mogen verbinden". Er volgde een serie merkwaardige uit spraken. De zestig overgebleven per celen van het plan „achter de Juliana- laan", zouden al vergeven zijn; dat er in eerste instantie acht ambtenaren een perceel toegewezen kregen, „was een voordeeltje voor de ambtenaren geweest, omdat zij eerder dan wie ook op de hoogte waren van de mogelijk heid". Deze laatste opmerking werd door de heer J. van Poppelen (KVP) bestreden. Hij had voor de heer Van Manen nog een geruststelling; in de plannen O ver hees, Klein Engendaal, Kerckelandt en Kortend zouder er meer percelen be schikbaar komen voor particuliere bouw. Men hanteerde de norm 40-40- 20. respectievelijk woningwetwoningen, premiewoningen en particuliere bouw, de norm die ook de provincie han teerde, zoals de heer Van Wijnbergen bevestigde. De heer Van Wijnbergen was het niet eens met de heer G. Oldenboom (pr. chr.) dat het moeilijk was juiste prog noses te maken. De provincie beschik te over cijfers die bijna exact aanga ven hoeveel mensen-er-- over 20 jaar gingen trouwen. Dat moest ook voor de gemeente te bepalen zijn. Wel con cludeerde men dat Amersfoort en Soest in verhouding in de regio zeer veel bijgedragen hadden aan sociale woningbouw. Eens was men het verder met een opmerking van de heer P. v. Oosterhoul, dat er de laatste tijd te duur gebouwd was en dat daarmee, ondanks dat alle woningen bewoond werden, geen Soester probleem werd opgelost. De heer Hoekstra meende ook dat de woningbouw op een andere manier aangepakt diende te worden. Ook de Molenstraat kwam ter sprake. De heer J. Kenemans, bestuurslid van St. Joseph. dacht dat niet alles afhing de beslissing van de gemeenteraad, maar ook van de goedkeuring door hogere instanties van bestemmings plannen. Verder was hij van mening dat de kosten van verbetering per wo ning hier en daar nogal tegen zouden vallen en dat de woningbouwvereni ging afhankelijk was van financiële steun van het rijk en provincie. Alhoewel de renovatie van woningen in Soesterberg goed was opgelost, meende de heer Oldenboom dat de problemen van de Molenstraat het be stuur van St. Joseph boven het hoofd groeide. Overigens was hij weinig te spreken over sommige verkapte toezeggingen en vage beloften en veronderstellingen gedaan tijdens de vorige week gehou den gemeenteraadsvergadering. Gelijk luidende meningen hadden de heren Hoekstra en Van Poppelen. die vooral de uitlatingen van de VVD-fractie- voorzitter betreurden en duidelijk maakten tijdens die vergadering „vol komen onbekende zaken te horen ge kregen te hebben". De eerstvolgende soos van de drie par tijen wordt gehouden op dinsdag 11 december a s. en zal geheel ln het te ken kunnen staan van de algemene beschouwingen. Ook dan is ledereen weer welkom in Darthuizen. Zonder veel opzienbarende redevoerin gen of uitlatingen of spannende stem mingen kabbelen de begrotingsdebatten in de Tweede Kamer voort en zijn de begrotingen van enkele ministeries al goedgekeurd. De verslagen en beschou wingen in de dagbladen beperken zich tot het hoogst nodige, zodat van het meeste wat door de Kamerleden wordt gezegd niets, maar dan ook totaal niets in de openbaarheid komt. Men zit ook in het parlement, zoals in het gehele land, immers in afwachting van de ontwikkelingen die zullen voortvloeien uit de olieboycot en de sterke stijging van de olieprijzen die ook van invloed zal zijn op de prijs van vele andere produkten. Eerder dan verwacht heeft hiermede de energiekri- sis zijn intrede gedaan, leidend tot voorlopige maatregelen ter beperking van het gebruik van energie, olie, ben zine, elektriciteit. Het staat niemand nog duidelijk voor ogen hoe groot de noodzaak tot energiebeperking zal woi- den en wat de gevolgen dan precies zullen zijn. Naast de somberste voorspellingen treft men ook meer optimistische aan. In de laatste wordt dan beweerd, dat het al lemaal nog wel 'n beetje mee kan lo pen, dat de boycot misschien niet te lang zal duren, dat er met een paar jaar nieuwe bronnen worden aange boord, die het verlies grotendeels kun nen opvangen, dat we tenslotte altijd nog gas hebben en dat de situatie gun stig is voor het gaan toepassen van nieuwe mogelijkheden voor energie-op wekking. De sombere voorspellingen komen er op neer dat we ons zeker tien jaar een grote beperking in het energieverbruik moeten opleggen, dat dit in ons land tot grote werkloosheid en aanmerkelijke verarming zal leiden. De uitkomst ligt misschien zo'n beetje in het midden, maar in ieder geval is het zeker dat aan onze stijgende wel vaart een halt wordt toegeroepen. Op dit ogenblik kunnen we nog Sinter klaas vieren op min of meer weelderige wijze zoals we de laatste tien jaren ge wend waren. De prijsstijgingen overtreffen tot nu toe nog maar weinig de daarvoor dit jaar toegestane loonsverhogingen. Maar de olieprijzen, voor zover die olie dan nog komt, worden aan de bron met minstens zeventig procent verhoogd. Dat zal op velerlei gebied tot sterke prijsstijgingen leiden, die onmogelijk meer in hun geheel gekompenseerd kunnen worden in de lonen. Zou dit toch gebeuren, dan prijzen we ons ze ker uit de markt en leidt dit tot nog ;rotere werkloosheid. We zullen daar aan alleen kunnen ontkomen wanneer we allemaal een flink stapje terug doen :n onze welvaart. De omstandigheden zullen ons daar trouwens toe dwingen. De gevolgen van de energiekrisis en de stijgende prijzen zullen we alleen het hoofd kunnen bieden indien we een grotere eensgezindheid weten op te brengen dan tot nu toe. Eensgezind ons opofferingen willen getroosten en niet zo scheeuwen als we menen dat ons eigenbelang wordt aangetast. Als de krisis inderdaad tot grote werk loosheid leidt, dan kan deze alleen ge deeltelijk teniet worden gedaan door meer mensen te laten deelnemen aan het overgeschoten werk. Dus minder arbeidstijd per man en vrouw, dus ook hierdoor minder inkomsten, maar het nog aanwezige verdelen over allen. Daarvoor is een altruïstische samen werking nodig tussen alle Nederlan ders, werkgevers, handelaren, vrije be roepen en werknemers. Die nationale eensgezindheid zal nodig worden om de klappen te kunnen opvangen. Moeten we, gezien de aard van ons volk, daarom erg pessimistisch zijn? We hebben er toch wel 'n beetje ver trouwen in. We hebben de laatste we ken gezien hoe de meeste automobilis ten op de grote wegen zich uit eigen beweging hielden aan de goede raad de snelheid niet boven de 100 km/u. te laten komen. Het was (nog) geen ver plichting, maar zeker driekwart van de autorijders schikte zich er toch naar. We weten ook hoe eensgezind het Nederlandse volk zich over het alge meen gedroeg in de bange oorlogsjaren. En nu ons weer ontberingen te wach ten staan, zij het uitgaande van een in middels hoger levenspeil, zouen we ons toch wel weer eens van onze nationale eenheid bewust kunnen worden en het eigenbelang minder laten prevaleren, ten gunste van het algemeen belang. De Chinezen kunnen het toch ook! En worden wij niet vaak de Chinezen van Europa genoemd? Het zal de enige mo gelijkheid zijn om zonder werkelijke armoede uit de krisis te voorschijn te komen. Onder auspiciën van de Raad van Kerken Soest wordt op 25 en 26 december een Open Huis georganiseerd voor iedereen in Soest. Dit open huis - ook wel kerst-in genoemd - wil U graag ontvangen op deze beide kerstdagen in het Jozefgebouw, Steenhoffstraat 30, tussen 11 en 22 uur. Er wordt U daar gezelligheid en sfeer geboden in de vorm van zang, muziek, gezelschapspelen, gesprekken, film en nog heel veel meer. Tal van medewerkers van kerken, in stellingen en groepen zijn reeds druk in de weer om dit open huis voor te bereiden en te zorgen dat iedereen zich hier thuis zal kunnen voelen en het kerstfeest kan beleven onder het motief van deze kerst-in: „Laat ons één zijn, laat ons één blijven". Maar er is meer hulp nodig! Ie. Medewerkers, die op 25 en 26 december een aantal uren vóór of ach ter de schermen mee willen helpen om dit kerstfeest te doen slagen. U kunt zich hiervoor opgeven bij mevr. Musolf, Wilhelminalaan 22a, tel. 13972. 2e. Toezeggers, die vanuit hun branche bijdragen in natura willen geven. Er zijn reeds een aantal winkeliers en be drijven die dit deden. Anderen die niet achter willen blijven kunnen kontakt opnemen met mevr. Insinger, Pijnen burgerlaan 2, tel. 02156-276. 3e. Financiers, die geldelijke steun wil len geven aan dit open huis. Kerken en enkele instellingen droegen reeds bij in de kosten. Voor elke bijdrage, - groot of klein - staat een speciale re kening open bij de Amro Bank Soest en wel rekeningnummer 48 22 38 828 Kerst-In 1973 Soest, (gironummer Amro Bank: 473400). Laat ons één zijn - laat ons één blij ven, door te komen, door mee te wer ken, door te steunen. Hilversum: Groest110 BussumSpiegelstraat 38 Een pracht machine voor privé en beroep. Onze prtfs incl. BTW 38 cm doorsnee, verlicht, dubbel kaartbeeld. Onze prjjs incl. BTW VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK TELEFOON 16372 Maandagavond werd door de plaatse lijke vreemdelingenpolitie een controle uitgevoerd op de pensions voor buiten landse werknemers. Bij een pension aan de Veenzoom werden in een schuur 3 buitenlanders aangetroffen die niet in het bezit waren van geldige verblijfspapieren Zij zullen worden uitgewezen. Bij hét pension Het Witte Huis aan de Birkstraat en bij het pension aan de Burg. Grohtestraat werden geen il legaal in ons land verblijvende werk nemers aangetroffen. In het laatste pension kwam tijdens de controle wel een buitenlander aanlopen die in Hil versum thuishoorde en de nacht hier wilde doorbrengen. Hij was niet in het bezit van de goede papieren en ook hij zal via de Hilversumse politie het land moeten verlaten. is naar de maubelstudio met binnen- en buitenlandse merken van naam. En praten met binnenhuisarchitecten over de „totale" ruimte van huis, tuin en keuken. U bent van harte welkom. Burg. Grothestraat la. Soest Op verzoek van de politie te Vlaardin- gen werd in Soest aangehouden de 31- jarige directeur F. A. M. S. Hij wordt verdacht van valsheid in geschrifte en van verduistering gepleegd dit jaar in het tijdvak tussen maart en novem ber. Omdat herhaaldelijk is gebleken, dat het voor sommige kinderen wel eens bezwaarlijk i6, om naast de vele ver plichtingen ook nog hun kwartje en tree voor de Praatpaal te betalen, is besloten, om, juist omdat de Praatpaal voor ledereen toegankelijk wil zijn, de donderdag tot gratis dag te verhef fen. De openingstijden voor deze dag zijn: 's middags van 4.15-5.15 uur voor 10- t.e.m. 13-jarigen, 's avonds van 7-8.30 uur ook voor 10 t.e.m. 13ja rigen. Dit zijn dan de zogenaamde vrije clubs, waar iedereen precies kan gaan doen wat hij of zij graag wil doen wat hij of zij graag wil, indien het binnen de mogelijkheden van het club huis ligt. Verder is de Praatpaal die donderdag nog geopend van 8.30-10.00 uur voor de jeugd van 14 en 15 jaar. Het ligt in de bedoeling om de moge lijkheid van het houden van disco avonden voor deze leeftijdsgroep te bekijken juist op de gratis donderdag avond. ZONDAG HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 10 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds. J. H. J. B. Austi, Zeist. 17 uur ds. D. H. Bosma m.m.v. koor „Sursum Corda". „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur ds. Jac. Smit. lehtuskerk. Albert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren 10 uur ds. D. H. Bosma. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekte voor Alg. Chr. Doeleinden. Jeugdkerken 10 uut Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur De Savorin LohmanschooL Driehoeks weg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 10 uur ds. M. Wilschut. 17 uur drs. J. Thomas, Amersfoort. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 10.30 uur drs. J. Thomas, Amersfoort. 17 uur ds. G. Rang. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 uur ds. G. Rang. 17 uur ds. M. Wilschut. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt), Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds. A. N. Hendriks, Amers foort. 14.45 uur ds. J. Bomhof, Harderwijk. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 9 uur ds. v. d. Weele, Huizen. 19 uur student De Hartig, Apeldoorn. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur mej. C. E. Jolles, oud-voorg. N.P.B. Soest. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. Zondag geen dienst. Woensdag 28 november. 20 uur H. H. ter Welle. Schaapskooi. KL Engendaalweg 52. Zaterdag 24 november, 16 uur, G. J. Mensink. Zondag 16 uur, G. J. Mensink. H.A. Babycrèche en kinderdienst. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. J. Goumare, Amers foort. Hervormde kerk. 10 uut ds. F. J. Th. van Boven. 10 uur jeugdkapel. 19 uur zondagavondgebed. STERRENBERG 10.30 uur ds. H. P. Schouten. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 19.30 uur ds. Joh. W. Hilverda, Hilver sum. Geref. Kerk „Vr|je Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Luth. Gem., Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur drs. G. Fafié. ZONNEGLOREN telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. Ie klasse 11.00-12.00 uur en 18 45-20.30 uur. Kraamafdeling: Als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uuj Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uuj kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.30 uuj ST ELISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 dagelijks 14.00-14.45 en 19.00-19.45 dagelijks 11.00-11.30. 14.00-14.45 en 19.00-20.00 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 tdnrier-afd.: dagelijks 14.15-14.43 en 18.30-19.00 OE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 3e klasse* dagelijks 13.45-14.15 en 18.30-19.15 klasse afd.: dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 kraam-afd.: dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afd. kin der-af d.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 14.45 naandag, woensdag, vrijdag en zater- dag 18.30-19.00 Parochie Soest. Kerkplein. teL 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H A. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdjjk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Socst-Zuid, St. Willibrordusstraat. tel 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 9.30 en 11.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zondag 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 12.00 uur. Zaterdag 19 uur avondmis. St. Caroluskerk. Soesterberg, Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 9.30 uur hoogmis en 11.30 uut met zang. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door J. H, H. Over- beek, Burg. Grothestraat 65, tel. 12333 en J. Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 13322. Het ls aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG. Tijdens het weekend dokter J. C. Lu cas, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 1200 (boodschappen vóór 9 uur). SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13 30 uur J. B. M. Eggink, Speenkruidstraat 41. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra apotheekdlenst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-2432. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur Zr. G. Chamoun, Regentesselaan 9, tel. 16906 en Zr. J. van Druunen, Si- mon Stevinlaan 7, Soesterberg, tel. 03463-1540. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur Zr. A. Kulik, Dalweg 46, tel. 13703 en zr. G. Chamoun, Regentesselaan 9, tel. 16906. Spreekuur medisch Centrum, Nieuwe- weg hoek Smitsweg, dagelijks van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur, teL 18770 (ook antwoord apparaat). STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuis". Burg, Grothe straat 51, Soest, telefoon 19004. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur. Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uut in „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot, Interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch. werkster.: Mevr. E. Kamper, dinsdag, woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur. Braam- weg 34. teL 18140. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25. Amersfoort. Telefoon 03490-31861. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9. Baarn teL 02154-5802. OPEN REJAARDENWERK Uitgaande van de Stichting Fed. Raad v.h Bejaarrienwerk Soest: .,Anna Paulownahuis". Burg. Grothe straat 51, Soest, telefoon 19289. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. „De Drie Eiken" Dienstencentrum Dorpsplein. Soesterberg. teL (03463)- 1402. Spreekuur: maandag, woensdag, vrij dag 10-00- 11.00 uur Maatsch. werkster: mej. A, H. Fran ken a. Warme maaltijdenvoorziening, infor maties bij de navolgende contactadres sen: Soestdijk* Mevr. E. B. Jonker-Pott; Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261 Soest Mid den: MevT M A Jansen-Moesen- broeck Kerkpad a.z. 57 tel 15588. Soest-zuid: Mevr S Steendijk-Geer- 'Jngs Bartolottllaan 16 tel 16389 Soesterveen hr A van Scherpenzeel Veenbesstraat 430. tel 14782 Soesterberg. Mevr J. Hoekstra-Ger. kes Prot Lorentzlaan 23. tel. 03463- 1991 Bejaardcnwacht Soest: Bereikbaar vla de navolgende tel. nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Voor informaties betreffende pedicu- redlenst, koftie-ochtenden, zangkoor, gymnastiekcursussen, sociëteiten. Cul tureel seniorenpaspoort tb.v. bejaar den: Bureau projektleider*. A. F. van de Genugten, „Anna Paulownahuis", Burg. Grothestraat 51, tel. 19289 (bij voorkeur bellen tussen 9.00-10.00 uur). Telefonische Hulpdienst 't Gooi 02150-45555* 24 uuj pej dag Hulpcentrale Soest Telefoon 18867 ol 12894 (liefst vóór 8 uur 's morgens) Stichting rechtswinkel Amersfoort. Bergstraat 25 Amersfoort Geopend: maandagavond van 19-21 uur donderdag van 15-21 uur.

Soester Courant | 1973 | | pagina 15