HOMEE Tentoonstelling „Vogelvreugde groot succes r Kantoor Makelaar Deelen verplaatst >S>ckoemaker - antenneteckniek SOEST „de Spiekersjop" MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Massief eiken meubelen MAASWINKEL MEUBELEN SOESTERBERGSESTRAAT 51B Lo. busstation TELEFOON 14071 Onze grote voorraad STEFANC SHERRY MEDIUM DRY verkopen wij de gehele maand december 3 flessen slechts12,50 V.V.V.-NIEUWS AFKOELING VAKANTIE 1974 DE ZGMERPROGRAMMA'S ZIJN UIT!!! Plan „Egghermonde I" door Kroon goedgekeurd 10-jarige jongen door auto aangereden Fietser ondersteboven gereden Vroege „klant" 500 gram MAGERE VARKENSLAPPEN 425 200 gram MALSE BIEFSTUK348 500 gram HAMSCHIJVEN 325 ERWTENSOEPPAKKET, per stuk 225 Uit eigen keuken Heel liter ERWTENSOEP198 108 gram GROVE ROOKWORST98 100 gram FIJNE ROOKWORST98 150 gram GEBRADEN GEHAKT 115 150 gram MAGERE SLAGERSHAM145 509 gram Crox HALVARINE nu89 BRINTA per pak89 3/4 literpot kleine AUGURKEN slechts 139 Grote zak Mars MELLOWS, geen 98 maar 79 5 stuks prachtige Gouda KAARSEN slechts 195 Extra grote bus HAIRSPRAY weer en wind, merk „Schwankopf" geen 595 Hier395 Heel liter WASVERZACHTER slechts 98 Martini VERMOUTH, rood of wit, per fles 495 Kilo's pak WITTE SUIKER, geen 127 maar99 Liter magere DAGMELK55 Liter volle DAGMELK72 WIT- en BRUINBROOD, gesneden en verpakt 78 Liter VANILLEVLA 98 1/4 liter SLAGROOM125 4 stuks TOMPOUCEN warm van de plaat nu 99 10 stuks PUNTBROODJES in zak109 500 gram gesneden BOERENKOOL75 500 gram gesneden GROENE KOOL 65 500 gram WITLOF, kort en dik98 200 gram CHAMPIGNONS98 Heel kilo BANANEN, 1ste soort 89 V/2 kilo grote COX D'ORANGE slechts 139 Heel kilo MANDARIJNEN zonder pit 155 20 stuks extra grote SINAASAPPELEN 250 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Schrijf een kaartje extra! reisagenten Wijnen uit de Bordeaux Soester Courant van donderdag 6 december 1973 11 Het college vaa burgemeester en wethouders heeft het af laten weten by de opening van de 17e tentoonstelling van de vereniging van vogelliefhebbers „Vogel vreugde", die vorige week gehouden werd in de zaal van de postduiven vereniging „De Zwaluw" aan de Schrikslaan. Het werd betreurd door de voorzitter, de heer A. Th. van Klooster, die ove rigens met veel genoegen afgevaardig den van zusterverenigingen uit Baarn, Soest en Soesterberg verwelkomde. „Vogelliefhebberij is een bijzonder rijke hobby; vogels in de vijre natuur zijn erg mooi, maar ze zijn dan nooit zo rustig te bekijken als hier", aldus de heer Van Klooster. Voor deze tentoonstelling stuurden 24 inzenders 244 vogels in met in totaal 168 kleuren. De tropen werden ge keurd door de heer F. Schouten v. d. Velden uit Hilversum; de kanaries door de heren J. Popijus uit Zwijn- drecht, P.' Weijers en D. Boog beiden uit Utrecht. De tentoonstellingscom- missie werd gevormd door het bestuur, bestaande uit voorzitter Van Klooster, secretaris-penningmeester G. Rietveld, tweede-voorzitter J. Kramer, materi aalcommissaris D. van der Ent en rin>gencommissaris A. van Luytelaar. De door de gemeente beschikbaar ge stelde beker was voor de heer D. van der Ent, die hij kreeg met de mooiste vogel in de open-klasse. Mevrouw H. Eijkelenburg werd kampioen stammen (4 vogels); A. Hagenbeuk behaalde het kampioenschap van de stellen; de heer W. de Vree het kampioenschap van de A-klasse (kanaries); de heer H. van Velzen kampioen van het geheel in de B-klasse; de heer A. Th. van Klooster had het kampioenstel tropen en werd kampioen in de derby-klasse. De jeugdprijs was voor M. Rietveld en B. van Velzen. B\j besluit van 20 november j.1. is door de Kroon het bestemmingsplan Egghermonde I goedgekeurd en is het door de heer P. Tetrode ingestelde be roep ongegrond verklaard. Door het Koninklijke Besluit zijn even eens enkele, overigens niet zo belang rijke, voorschriften van het door de gemeenteraad op 17 juni 1971 vastge stelde bestemmingsplan Egghermonde vernietigd. Het betreft het gebruik van eengezinswoningen, van grond en de opstallen, de bestemmingsomschrijving die betrekking heeft op voorzieningen ten dienste van openbare en bijzondere doeleinden (art. 9) en het verbod (art 12) om de in het plan begrepen gron den en opstallen te gebruiken in strijd met de bestemming, nadat de bestem ming ter plaatse is verwezenlijkt. Een en ander houdt evenwel in dat niets de aanvang van woningbouw in Soesterberg meer in de weg gelegd kan worden. Steenhoffstraat 66 - Tel 18644 Op de Nieuweweg werd de 10-jarige Lucas van O. bij het oversteken aange reden door een personenauto, bestuurd door de heer J. Th. S. (28) uit Huizen. Het slachtoffertje brak zijn rechterbeen en liep een hersenschudding op. Hij werd met de ambulance auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Lucas stak op de voetgangersoversteekplaats de rijweg over, maar lette niet vol doende op het verkeer. Op de kruising Vrijheidsweg-Laanstraat werd de 59-jarige heer C. S., die op het rijwielpad reed, door een personenauto aangereden. Hij werd met de ambulan ce naar Zonnegloren gebracht. De auto, bestuurd door de heer C, R. uit Soest, die, komende van de Vrijheidsweg geen voorrang verleende, werd licht be schadigd. Een vroege klant bij de supermarkt aan de Smitshof, die zich tussen vijf en zeven uut 's morgens ontfermde over 18'/t lieter melk en yoghurt, en waar zeer ijverig naar werd uitgeke ken, is achteraf bekend geworden. Wat hij meenam was aanzienlijk meer dan men eenst dacht, want toen was er sprake van „slechts" zeven liter vla en melk. DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOON 02155 - 13991 of 14550 Einde Bosstraat rechtsaf REEHORST-Supermarkt Met ingang van 26 november werd het Makelaars- en Assurantiekantoor W. W. Deeleo van de Sparrenla&n verplaatst naar Gallenkamp Pelsweg 11. Vrjjdag j.1. hielden de heren Deelen „open-huis", waarvan druk gebruik ge maakt werd. Gallenkamp Pelsweg 11 Is het pand waarin voorheen Mikimo gevestigd was en dat daarvoor in Soest-Zuid grote bekendheid genoot als kantoorboekhandel, bibliotheek en postagentschap Quelle. Het pand onderging met de komst van makelaar Deelen intern een belangrijke verbouwing. Dat betrof drie onderde len; de entree, een spreekkamer en, mogelijk voor de eertijds trouwe bezoe ker aan het pand, het weghalen van het magazijn, c.q. voordien de uitleen bibliotheek. Daar was geen ingewik kelde operatie voor nodig want die pijpenla bestond uit twee aaneenge- schoven autobussen. Van binnenuit is het wel heel anders, want nu kijkt men interieur is uiteraard aangepast aan de behoefte en ingericht als een aller vriendelijkst, modern en licht kantoor. Voor de heren W. W. en W. Deelen bracht het pand een lang gezochte op lossing. Vijl jaar geleden begonnen op een „slaapkamer-kantoor" aan de Dr. s' Ja- cobstraat, verhuisden zij naar een circa 16 m2 groot kantoor aan de Sparren laan en nu beslaat het kantoor een op pervlakte van 75 m2. „Een zee van door een groot raam naar buiten. Het ruimte, vergelijkenderwijs" zegt de heer W W Deelen, „die we ook als „ruimte" willen houden Geen volbou- werij met alle mogelijke toestanden". De heren Deelen zijn beide in Soest geboren kennen Soest derhalve op hun duimpje en hebben ook de verandering van de gemeente bewust meegemaakt. De groei van het kantoor bewijst dat zij met deze specifieke kennis van Soest hun voordeel hebben gedaan „W W" specialiseerde zich in de make laardij met alles wat daarbij hoort, „W" beheerst de assurantie-por'efeuille. De samenwerking met de Soester col lega's is bijzonder goed: de belangstel ling tijdens het ..open huis" bewees dat Makelaars zijn overigens erg plaatsgebonden. Volgens de heren Dee len is dal ook nodig om de klant ook werkelijk goed van dienst te kunnen zijn. Daartoe behoort ook de goede verstandhouding met de collega's. „Van dienst" is men de klant in ieder geval óók. met de opening van dit kantoor. Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Joh. Poststraat 53 - Soestdijk Telefoon 12731, b.g.g. 12455 Men verzoekt plaatsing van het volgen de: Of U dit jaar twintig, vijftig of hon derd Kerst- en Nieuwjaarskaarten moet verzenden er kan er altijd nog wel eentje bij voor iemand die wegens zijn politieke of religieuze opvattingen of zijn huidskleur achter de tralies zit of zijn vrijheid voor een groot gedeelte is kwijtgeraakt, omdat hij of zij beperkte bewegingsvrijheid heeft. Doe mee aan de Kerstkaartenaktie van de Werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International. Adressenlijst alsmede nadere gegevens over deze mensen kunt U schriftelijk of telefonisch aanvragen bij onderstaande adressen, of daar afhalen. Wiardi Beckmanstraat 320, tel. 17001 Julianalaan 41, G. Gelderhof 5, Prins Hendriklaan 28, Wiardi Beckmanstraat 158. Ook 's middags, tussen 14 en 17 uur, kunt u deze lijst afhalen bij de informatiestand op de tentoonstelling Kunstenaars voor Amnesty Internatio nal in het Artishock gebouw. Juist hadden wij vorige week het VW Nieuws ter publicatie verzonden, toen wij bericht, ontvingen van het Muiderslot, dat dit vanaf 2 december niet meer op zondag geopend zal zijn. Zonder het te willen, hebben wij U dus een leugentje verkocht, toen wij de aandacht op het mooie kasteel hebben gevestigd. Hier volgen dan de openings tijden, zoals die voor de aanstaande periode gelden. Van dinsdag tot en met zaterdag ge opend van 10.00 - 12.30 en va 13.30- 16.00. Geen uitstapjes richting Muiden om het slot te zien op de zon- en de maandagen. Daar we in een ietwat ongewone tijd leven, waarin we plotseling voor maat regelen komen te staan, die we niet konden voorzien, is plannen maken ook minder eenvoudig geworden Het amusement voor de zondagen zult U dan nog het best kunnen zoeken in het sportieve vlak, voornamelijk op wandelgebied, rekening houdend met de tijd van het jaar. Soest heeft het voordeel in een mooie streek te liggen, waar 's zomers veel natuurliefhebbers door aangetrokken worden. De Utrechtse Heuvelrug biedt mogelijkheden voor wandelaars en fietsers, waarvan de Soester Natuur- wacht, een onderafdeling van de bekende vereniging voor natuurvrien den op edukatieve basis, volop gebruik maakt. Maandelijks worden wandelingen ge organiseerd, waardoor de kennis om trent het natuurgebied in ons gedeelte van het land, vergroot wordt. U bent in deze kringen hartelijk wel kom. Vooral voor de een-lingen, die er niet toe komen erop uit te trekken is aansluiting bij een groep vanzelf sprekend een uitkomst. Wilt U meer inlichtingen, belt U dan het secretariaat onder nr. 15693 (de heer J. Post). Het beklimmen van de Domtoren is natuurlijk ook niet ieders werk en vaak hebben we er over gedacht dit eens te doen. maar dan kwam het er niet van. Volgens opgave kunt U ook op zondag tussen 12.00 en 14 00 uur de kronkelende treden bestijgen. U kunt te voren bellen 030-312833 wilt U ze kerheid hebben of ook hier plotseling het programma niet of wel verandert. Een blik over het winterse Utrecht vanaf torenhoogte lijkt een belevenis. Mocht de prestatie boven Uw krach ten gaan, wel. dan is er het Centraal Museum met een speciale tentoonstel ling „500 jaar boekdrukkunst in de oude Nederlanden". Tot en met 2 januari te zien op ma. t/m vr 10.00- 16 00 uur, op zondag 13.00-17 00 uur. Kadobonnen voor geschenken, die moeilijk zijn te bedenken Ze zijn er bij de VW voor f 5.00. ƒ10.00, ƒ15.00. ƒ20.00 en ƒ25.00. Gemakkelijk - praktisch - verrassend! Door de olieboycot van de Arabieren is het ekonomisch gezicht van de we reld veranderd en zijn er op zijn minst enkele plooien bijgekomen in het reeds gefronste voorhoofd van de westerse landen. Verschillende maatschappelijke groeperingen in de onderscheiden lan den in het westen hebben zich de laatste jaren uitgesloofd in het maken van amok tegen de ekonomische groei. Met name onze petrochemische indus trie in de Rijnmond heeft het daarbij moeten ontgelden. Bepaalde industrieën hebben zich daardoor zelfs een plaats onder onze ekonomische zon zien ont gaan. Met name de voorstanders van een milieu hebben door de olieboycot plotseling een kans gekregen hun idea len deels te verwezenlijken. Wij had den derhalve nogal wat juichkreten verwacht. Met uitzondering van een gering aan tal geestdriftigen hoort men thans wei nigen pochen over de voordelen van een „schoon" Rotterdam. Wel bestaat er algemeen vrees voor een teruglopende welvaart. Voor de werkgelegenheid wordt eveneens terecht een sombere toekomst gezien. Het is voor west- Europa wellicht op tijd een goede waarschuwing. Met een sterk afkoelen de ekonomie zal het minder moeilijk zijn anti-inflatie maatregelen tot een succes te maken. Ook aan het loon- front is het mogelijk dat de arabische olieremmen 'hun uitwerking niet mis sen. Mogelijk zullen wij ontdekken dat jaarlijks terugkerende welvaartsverbe tering geen verzelfsprekende zaak is. Ook kunnen wij nu voor ogen zien dat het bedrijfsleven een flinke financiële weerstand moet bezitten om onvoor ziene klappen als deze te kunnen op vangen. Bij een teruggang van tijdelijke aard zullen ekonomisch verzwakte bedrijven spoedig het loodje leggen. Wij hopen dat vakbeweging en ondernemers el kaar nog zullen vinden in een uiterste loonmatiging voor 1974, waarbij tevens het een en ander aan het meedogen loos stijgende prijspeil kan worden ge daan. Het verdient zeker aanbeveling om een loonstijging over twee helften te verdelen, waarbij men het van de ekonomische situatie in het eerste half jaar van 1974 kan laten afhangen of het tweede deel wel haalbaar is. Blijft men doen alsof er niets aan de hand is, dan zal de afkoeling overgaan in een ijskoude wind. Wij vertegenwoordigen nagenoeg alle grote reisorganisaties. Gaarne zenden wij U geheel GRATIS de reisprogramma's toe. STEENHOFFSTRAAT 9a - TELEFOON 16571 en 14905 Officieel K.L.M.-agent voor Soest en omgeving. (Een echt reisbureau met jarenlange ervaring, heus er is verschil) Aan de noord-, zuid- en oostkant van de stad Bordeaux vinden we - in hel département Gironde - diverse wijnge bieden; aan de westkant vormt de zee de begrenzing met bossen aan de oce- aankust, waardoor het gebied be schermd wordt tegen een teveel aan westenwinden, terwijl oceaan en rivie ren voor een gematigd klimaat zorgen. De rivieren Garonne en Dordogne met hun vele zijriviertjes slingeren zich kris-kras door het wijngebied om zich uiteindelijk te verenigen in de Gironde. De belangrijkste wijndistricten in de Bordeaux zijn: Haut-Medoc, Médoc, Graves, Bourg, Santernes, Saint-Emi lion, Cótes de Fronsac, Lalande-de- Pomerol, Blaye, Premières Cótes de Bordeaux en Entrel-Deux-Mers. In het begin van de 18e eeuw had men reeds een classificatie van de parochies in de Médoc, doch in 1855 vóór de We reldtentoonstelling van Parijs kwam men tot een officieel erkende classifi catie. De courtiers (tussenpersonen tussen producent en handelaar) kregen op dracht om een representatief overzicht te geven van de wijnen en de gewassen uit het département, gegrond op tra ditie en ervaring. Dit werd een objec tieve rangschikking, die de verdienste heeft verschillende wijn, doch van ge lijke strekking, te verenigen. Het bezwaar is echter, dat men zich uitsluitend heeft bezig gehouden met de Médoc en de Sauternes. terwijl slechts één Graves (Chêteau Haut- Brion) in aanmerking kwam voor de begeerde aanduiding in „Crus" en wel voor de „Premiers Crus" De andere districten der Bordeaux- werden hierbij verwaarloosd. De classificatie van de Médoc-wijnen kent 5 klassen. Tol de grootste klasse de „Premiers Crus" werden slechts 4 rode en 1 witte wijn toegelaten, t.w 1. Chateau Lafite-Rothschild (Huidige prijs per fles 180,-.) Het is een volle wijn. die na 10 tot 20 jaren een bijzonder aroma krijgt Chateau Margaux Deze wereldberoemde wijn van hoge adel bezit een geweldige flonkering. 3. Chateau Latour Een fijne wijn, met goede smaak, en zondermeer de pittigste onder de Médoc-wijnen. 4. Chateau Haut-Brion Uit de streek der Graves, een wijn met een uitgesproken zacht karak ter. 3. Chateau Yquem De enige witte wijn in deze hoogste classificatie, afkomstig uit Sauter nes; het is een zachte liquoreuze wijn. die bij het verouderen een speciale fijnheid krijgt De eerstgenoemde Chateau Lafite- Rothschild is ongetwijfeld de grootste en de duurste wijn ter wereld. Het Chateau behoort aan Edmond R.ojh- schild. Een actuele en aardige bijzonderheid valt te vermelden inzake de Chateau Mouton-Rothschild, waarvan het Cha teau behoort aan Baron Philippe Roth- schild. Deze wijn was geclassificeerd in de „Deuxièmes Crus", terwijl de wijngaarden van deze beide neven op 1 km afstand van elkaar zijn gelegen. Baron Philippe in dan ook jaren lang bezig geweest om zijn wijn in de hoog ste classificatie te krijgen, omdat hij de stellige overtuiging had, dat zijn wijn zeker zo goed is als die van zijn neef. En Baron Philippe kan tevreden zijn, want in oktober 1973 is zijn wijn ver heven tot de klasse der „Premiers Crus"! Zijn prijs zal nu ook wel mee gaan van ƒ65,- per fles naar (Wat U er maar voor betalen wilt!) He' zijn deftige, aristocratische wijnen, welke men niel drinkt, doch waarvan men slechts „nipt" met de grootste zorgvuldigheid! Wanneer U na het lezen van dit ver haal uw wijntje pakt van ƒ4.35 per fles. bedenk hier dan bij. dat wijndrin- ken in de allereerste plaats een plezie rige bezigheid moet zijn en dat de ware kunst van een wijnliefhebber is. een wijn te ontdekken die prettig drinkt, en waarvan men kan zeggen: „A bon vin point d'enseigne". Maar mocht U bij toeval een Chateau Lafite tegenkomen, denkt U er dan wel aan deze op kamertemperatuur te drin ken en uit een kristallen glas! Oenophile

Soester Courant | 1973 | | pagina 3