113 vragen over uiteenlopende zaken Proest' behandelde gemeentebegroting summier Sint Nicolaas puzzel met geldprijzen van de Gemeentehof HYPOTHEKEN vijf waardebonnen van tien gulden ~MT HT Krakers verwijten politieke partijen gebrek aan solidariteit J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg. Soest en omstreken. Soester Courant van donderdag 6 december 1973 Raadsleden rafelden de gemeentebegroting uit In twee afdelingen gesplitst, hebben de leden van de gemeenteraad de be groting voor het jaar 1974 doorgelicht en dat leverde in totaal 113 vragen op over zaken van zeer uiteenlopende aard. Met alles wat het grondbedrijf en het openbaar slachthuis aangaat kon men zich verenigen; er werden geen vragen over gesteld. Oók niet, zoals vorig jaar, over de investeringsnota, de Weg-over- de-Eng en verkeersproblemen in het algemeen. Wèl over cultuurvoorzieningen in de gemeente en, voor wat de sportstichting betreft, over reclame by en op de sportvelden. De een wil er helemaal aï, de ander wil de geluidsoverlast aan banden leggen en een derde is bang dat de verenigingen daardoor toch Wel een aardige bron van inkomsten gaan missen. Overigens betreurt ook de sportstichting het dat het maken van reclame door middel van geluidsinstallaties is verboden. Het aantal vragen over de eigen huishouding liep, vergeleken met 1972, met 8 stuks terug. Enkele vragen werden gesteld over het gemeentelijk woningbedrijf. Gevraagd werd o.m. wat de visie van b. en w. is inzake het beleid ten aanzien van het woningbezit. Het antwoord is kort maar krachtig: „Het rapport betreffende het zgn. groot-onderhoud zal voor de be handeling van de gemeentebegroting 1974 gereed zijn". Verder vragen over het centraal antennesysteem, leegstaan de garages, het probleem Molenstraat woningen en de verwachtingen ten aan zien van het opleveren van nieuwe woningen in 1974. Wat het centraal antennesysteem betreft laat het colleg? zich op het moment adviseren over de toepassingsmogelijkheden van een cen trale antenne-inrichting voor geheel Soest of delen van de gemeente. Garages van de gemeente worden voor al in de zomermaanden opgezegd. Overwogen wordt nu voor de toekomst een verplichte huurtermijn van 1 jaar in de overeenkomst op te nemen. De gemeente heeft in totaal 403 garages in eigendom en in augustus j.1. stonden er 22 leeg tegen 3 in de maand novem ber. Rehabilitatie en renovatie van Molen straat-woningen zal behandeld worden tijdens de raadsvergadering van 20 de cember a.s. In 1974 zullen 578 woningen gereed ko men t.w. 452 in de wijk Klaarwater, 57 in Colenso (Oranjeflat), 24 op de La- zarusberg en 45 incidenteel elders. Ook werd gevraagd hoe het overleg verloopt tussen de gemeente en de woningbouwverenigingen in verband met de op te richten Stichting Samen werking Woningbouwcorporaties. „Dat overleg heeft geleid" zo wordt gezegd, tot een wijziging van de statuten van de stichting, die binnen kort zullen worden voorgelegd. Onkruidbestryding Naar aanleiding van een vraag over onkruidbestrijding zegt b. en w. dat niet met chemische middelen behandel de plaatsen binnen de gemeente „er ons inziens onverzorgd uitzien en op geen enkele wijze een vriendelijker en aantrekkelijker straatbeeld opleveren". Ook is al duidelijk een achteruitgang in de gebruiksmogelijkheden van weg verhardingen merkbaar en de vrees be staat, dat dit in de volgende jaren al leen maar zal toenemen. Voorgesteld wordt in 1974 vroegtijdig, dus voordat vele insecten aanwezig zijn en voordat duidelijk onkruidgroei op treedt, de wegverhardingen, alléén de wegverhardingen, onkruidbestrijdings middelen te behandelen, waarvan mag worden verwacht dat het verkeer deze onkruidgroei niet zal kunnen tegenhou den. In de plantsoenen zal het op de zelfde wijze blijven plaatsvinden als in 1973. In beide afdelingen maakte men zich ongerust over de toestand van het fietspad aan de Van Weedestraat tus sen de spoorwegovergang en de Korte Melmweg. Het pad zal verbeterd wor den, maar men is doende om door aan koop van een stuk grond, meer ruimte te krijgen. Vragen werden er ook gesteld over de gevaarlijke situatie voor fietsers in de Torenstraat en de wegen om de Oude Kerk; over de over het trottoir han gende takken; over het synchroon la ten lopen van de kerkklokken en over het invoeren van een maximum snel heid op de A. P. Hilhorstweg. Het heeft allemaal de aandacht. De stortplaats aan de Schans gaat de gemeenschap ruim 89.000 gulden kosten, tegen 70.000 gulden in 1972 Het ver schil zit in de stijgende loonkosten. Het treffen van maatregelen tegen ver vuiling door huisdieren van zandbak ken is alleen mogelijk tegen zeer hoge kosten. Wat er met het „slangenbosje" gaat ge beuren is niet te zeggen. De NCHB ,s nog steeds de rechthebbende op de grond en zjj heeft reeds 600.000 gulden aan voorbereidingskosten en rentever lies geïnvesteerd. Indien men er niet in slaagt een verantwoord economisch plan te realiseren, dan blijft de moge lijkheid bestaan dat op het vigerende bestemmingsplan moet worden terug gevallen, waardoor een lang flatgebouw in 5 a 6 lagen gebouwd wordt. Misschien aansluitend hierop is het goed te vermelden dat een lid "er be zwaar tegen heeft dat het presentiegeld voor de leden van de commissie „voor de beoordeling van het estetisch ge deelte van bouwplannen" verhoogd wordt van 100 naar 150 gulden. B. en w. zegt dat het presentiegeld de laatste jaren niet verhoogd is en niet te weten wat de consequenties zijn „als de raad niet met het voorstel accoord gaat". Olieboycot Bjj de behandeling van het gasbedrijf wordt gevraagd of er in verband met de olieboycot een verhoogde aanvraag is ontstaan voor ombouw van c.v. in stallaties op gas. Dat is inderdaad mo gelijk wordt geconstateerd. Verder wordt gezegd dat de verhoging van de gastarieven, die vanaf 1 januari .s. gaan gelden, merkbaar worden voor de verbruiker bij de aanbieding van de kwitantie van de 2e periode (eind maart). Het gasverlies door lekkende buizen wordt steeds minder en is sinds 1967 van 2,3 mm per uur- tot in 1972 naar 0,07 per uur. De lengte van het buizen net is 150 km en jaarlijks wordt 50 km gecontroleerd op gasiekkage. Op deze manier worden er maatregelen getrof fen tegen bomensterfte door aardgas. Politie Op een vraag over de criminaliteit in Soest wordt gezegd dat tot 1 oktober 1973 307 misdrijven ter kennis van de politie werden gesteld. In 1970 was dat aantal 330; in 1971 - 434; in. 1972 535 In 1970 werden in verband hiermee aangehouden 152 verdachten; in 1971 - 157 verdachten en in 1972 - 203. Absoluut gerekend maken de diefstal len van brommers en fietsen en motor voertuigen een kwart uit van de lan delijk ter kennis van de politie geko men misdrijven. Tegenove^;. een toe name in 1971 ten opzichten van 1970 van 29,2 was dit in 1972 ;ten opzich te van 1971 een percentage ^/an 13,6 Volgens het centraal Bureau voor de Statistiek worden er relatief gezien, meer inbraken gepleegd in de grote steden dan op^het platteland. Die „ach terstand" wordt echter sedert 1970 in gelopen en is van 6 op 1 op 4 op 1 ge komen. Met het oog op die ontwikkeling komt de vraag naar voren of de sterkte van de gemeentelijke politiekorpsen niet drastisch moet worden herzien. Maar dat is niet een kwestie die alleen Soest aangaat. Het aantal vreemdelingen dat in Soest zonder geldige papieren wordt aange troffen neemt af. Aan het instituut „wijkagent" wordt verder gewerkt. Er zijn momenteel zes agenten daarvoor aangewezen. Aan de instelling van milieupolitie bestaat op het moment geen behoefte. Geconsta teerd wordt dat „De Schans" een be langrijke bijdrage heeft geleverd in het bestrijden van de vervuiling en verder wordt gezegd dat de inwoners bereid moeten blijven mee te werken in het schoonhouden van de gemeente. Onderwijs Vragen worden ge-steld over de school- tandverzorging en het feit dat de ge meente Hilversum mogelijk gaat be sluiten zich, in verband met de kosten, uit de samenwerking terug te trekken. Wanneer de gemeente dat inderdaad zou doen, kan dat consequenties heb ben voor het voortbestaan van die dienst. Gebleken is voorts dat het hoofdencon- vent van de basisscholen dermate over wegende bezwaren had tegen het ge bruik van de destijds voor de school- tandverzorging ingerichte behandel ruimte in het medisch centrum, dat het lokaal weer zal worden ontruimd. Er worden ook vragen gesteld over de mogelijkheid van voortgezet onderwijs in Soest; over onderwijsvernieuwing en integratie van het kleuter- en basison derwijs de positie van ouderraad en schoolraad, remedial teaching, school- eindonderzoek, schooluitvoeringen en de ontwikkeling van partieel onderwijs. Onderzocht zal worden of, net als in Soesterberg, een voorlichtingsavond voor ouders voor schoolverlaters kan worden georganiseerd. Dat zou een avond moeten worden van de "cirie zui len, net als in Soesterberg. Bibliotheek Voor de bibliotheek is in de begroting een extra subsidie geraamd van 50.00C gulden voor de aanschaffing van boe ken. Daarmee zal de achterstand niet worden ingelopen. Het boekenbestand telt op het ogenblik ongeveer 50.000 boeken. Jaarlijks moet 15van de aanwezige boeken wegens slijtage worden afgevoerd, derhalve dus 7500 boeken. Eén boek, uitleen gereed, kost gemiddeld 15 gulden. Om op peil te blijven zal dus jaarlijks 7500 x J 15,- is 122.000 gulden aan boeken moeten worden besteed. Het tekort van de leeszaal bedraagt rond 80.000 gulden, in welk tekort een extra subsidie van 50.000 gulden wordt verleend, zedat 30.000 gulden nog bezuinigd mon' wor den. Gezien de vaste lasten moet de boekenpost fungeren als sluitpost Op een vraag wie er beslist welke pos ter/affiches in de bibliotheek worden opgehangen wordt geantwoord, dat dat de directrice doet onder verantwoor delijkheid van het bestuur. Cultuur Een lid vraagt of het niet mogelijk is te bevorderen dat er wat meer samen hang ontstaat tussen de diverse vereni gingen/instellingen op het gebied van cultuur. Is het mogelijk dat b. en w. voor het onderzoek daarvan een com missie instellen en wordt het niet tijd op de afdeling culturele zaken een ge kwalificeerde ambtenaar aan te stellen? Een ander vraagt of de stijging van de uitgaven ten behoeve van cultuur en -ecreatie ten koste gaat van openbare werken. Dat moet naar zijn mening voorkomen worden. Dan wordt er ge vraagd wat de kosten zijn, verbonden aan het lidmaatschap van de Provin- :iale Utrechtse Westlands Commissie; uit welke laag van de bevolking de kinderen komen, die de muziekschool bezoeken (uit alle bevolkingsgroepen is het antwoord); hoe het zit met de bij drage voor het fonds aankoop kunst werken en hoe het staat met de aar tal'en deelnemers aan de cursussen ge geven door de kunstenaarsvereniging Artishock. De coördinatie van de bezigheden van de op cultuur gebied werkzame ver enigingen zou misschien opgedragen kunnen worden aan de betreffende se cretarie afdeling, maar een extra amb tenaar aanstellen wordt niet verant woord geacht. Josephgebouw, dat de kunstenaarsver eniging om-niet in gebruik heeft. Het antwoord zegt dat dat zo geweest is maar dat de gebruikers vanaf 1 januari 1974 in huurvergoeding een rekening zal worden gebracht. Allerlei Uit antwoorden op gestelde vragen blijkt verder dat: het tekort voor het natuurbad ge raamd wordt op 130.000 gulden; het openluchttheater niet om-niet in gebruik gegeven zal worden; aan de geluidshinder van de sport terreinen, tot ongenoegen van onge twijfeld velen, wel iets gedaan zal worden dat de sportstichting geen voorstel len heeft gedaan, nu de kosten met 10 zijn gestegen, óók de hu ren met 10 °/o te verhogen; dat er in 1973 646 woningen gereed zullen komen; dat „Spullenhulp" geen financiële hulp van de gemeente krijgt omdat het niet mogelijk is een juist inzicht te verkrijgen van de omzet van Spullenhulp. Tot op heden wordt daar niets geadministreerd, noch een boekhouding gevoerd. - dat de melding van defecte straat lantaarns altijd telefonisch kan ge schieden bij gemeentewerken; - dat het ziekenvervoer goed loopt en dat de EHBO daar vroeger óók goed voor zorgde; dat de huur van de duplex-wonin- gen in 1971 met 7%. 1972 met 12% en in 1973 met 20,3 werd ver hoogd; - dat door de dienst van gemeente werken voor bijna 2,5 miljoen gul den aan kapitaalsuitgaven werd ver richt en in 1972 voor 4 3/4 miljoen en dat het totale personeel volgend jaar vijf man minder is dan dit jaar; - dat de stichting jeugdzorg Soest ge middeld 400 kinderen per week be zig houdt; de stichting jeugdwerk Soesterberg eveneens 400, de stich ting jongerencentrum Soest 290 en de kinderboerderij 600; - dat er op de kinderboerderij 135 dieren aanwezig zijn, dat daarvoor een speciale verzorger in dienst ge nomen zal worden; - dat er over Het Witte Huis geen klachten zijn; - dat er mogelijk iets gedaan zal wor den om het aanzicht van het woon wagenkamp beter te maken en dat dat kan gebeuren als elders een sloopterrein beschikbaar komt; - dat bij de gemeentepolitie 66 man in dienst is, bij de secretarie 67, bij de brandweer 9 full-timers, dat er twee marktmeesters zijn, vier ge meenteartsen en wnd. gemeenteart sen, 4 man in het slachthuis werkt en bij de gemeentelijke sociale dienst 18 man; - dat er tenslotte, uit Soest 412 leer lingen (vorig jaar 352) lessen volgen aan de muziekschool (Amersfoort 1416) en dat de Soester leerlingen gezamenlijk 1541/» uur 'per week les krijgen. •jfc- LINEAR (aflossing) ANNUÏTEIT ic LEVENSVERZEKERING HYPOTHEEK MAATWERK Wij adviseren eerst na uitvoerige analyse. Ons vragen-formulier ligt voor U klaar. VAN DER LA$S Assurantiën, Veenbesstraat 462 - Soest 02155 - 16267 „Dat de stijging van de uitgaven ten behoeve van cultuur en recreatie ten koste gaat van o.a. openbare werken", zo wordt gesteld, „is niet meer dan het constateren van een feit". Het is ech ter niet zo dat er de voorkeur gegeven wordt aan culturele aangelegenheden, maar wel moet in bepaalde sectoren een achterstand worden ingelopen. „Het zou", zo staat er in het antwoord, ,op langere termijn bezien, geen wijs beleid zijn de openbare werken te ver waarlozen ten behoeve, van culturele recreatieve voorzieningen". Het lidmaatschap van P.U.W.C. kos! niets; voor het fonds aankoop kunst werken wordt jaarlijks 15.000 gulden ;ereserveerd. Nu voor de nieuwe wij ken afzonderlijke kredieten beschikbaar worden gesteld voor de aankoop van kunstwerken in die wijken, is de tota; post voor dit doel verhoogd met een veelvoud van een percentage van de geldontwaarding. Wai betreft de cursussen van Arti shock, deze worden volgens een opgave van de kunstenaarsvereniging gevolgd door 450 deelnemers. Er wordt ook nog gevraagd hoe het zit met het onderverhuren van het St. De ouverture van het politiek-café „Proest", dat maandagavond in restaurant De Kleine Witte gehouden werd, was voor Molenstraat-kraker Harry Witte, die by monde van zijn juridisch adviseur de heer O. Kruijff, de bezoekers de vraag voorlegde of zij wel zo progressief waren als zij altyd voorgaven. De belangstelling van de plaatselijke politieke voormannen voor het Molen straat-gebeuren was miniem geweest; slechts enkele raadsleden van de PvdA en Ben Joosten van D'66 kwamen poolshoogte nemen, maar van grote solida riteit was beslist geen sprake geweest. De krakers, van wie het echtpaar Vor- derhake inmiddels op eigen initiatief de gekraakte woning verlaten had (de burgemeester zou hem dan mis schien kunnen helpen), moeten de kos ten betalen. Dat zou meer zijn dan 200 gulden de heer Kruijff noemde een bedrag van 700 gulden. Of er in beroep gegaan zou worden hing af van de financiële steun die men hoopte te krijgen. Slechts één bezoeker van het politieke-café zegde die steun spon taan toe. Het verwijt dat men niet solidair ge weest was, werd niet genomen door PPR-er Jan Visser; ,,'t is er misschien niet zo uitgekomen, maar we waren het wel". Raadslid Joosten vertelde nog dat hem in de laatst gehouden vergadering van de commissie woonruimteverdeling ge bleken was dat er van sloop van hui zen geen sprake meer was. 60 van de woningen zou voor langere tijd gerenoveerd worden, 40 opgeknapt om nog goed te kunnen dienen als woonruimte. Hij had overigens wel de idee dat nog voor het eind van dit jaar de kwestie rond zou zijn. Dat was dan wel te danken aan de krakers, vond de heer Kruijff en daar was iedereen het mee eens. Begroting Daarna werd de gemeentebegroting aan de orde gesteld Nadat het i meenteraadslid de heer H Jonker de totstandkoming van zijn begroting had uiteengezet, waarbij hij benadrukte dat naar zijn mening de behandeling van de begroting in de afdelingen open baar moest zijn en hij de populaire uit gave via het gemeenteblad had toe gejuicht, stelde de heer K. van der Schoot, PPR-voorzitter, enige vragen. Die betroffen de volksgezondheid en met r.ame het gebruik en de invloed daarop van het gemeentebestuurde stedelijke ontwikkeling van Soest en de noodzakelijke inspraakmogelijkheid van de bevolking .en de aanstelling van de welzijnswerker, de maatschappelijk werkei en de sociale raadsman. Voor het gebruik van het gezondheids centrum dacht de heer v. d. Schoot aan een commissie ex artikel 61 of 63 van de gemeentewet. Het gebruik riep vragen op ten aanzien van verhuur van lokaliteiten aan een bank en mo gelijk ook aanhet GAK. Volgens zijn opvolger de heer H. Eshuis (vanaf 1 januari voorzitter van de PPR) had de gemeente, het centrum maar niet moeten bouwen Hij werd 9nel tot de orde geroepen, want dat had de gemeente niet gedaan De inspraakmogelijkheid by de ont wikkeling van Soest moest in het meest vroege stadium, nog voor er één lyn op papier kwam, verwezen lijkt worden. Dat het vertragend zou werken werd niet direct bestreden, al moest bezien worden hoeveel vertra ging er achteraf kwam door protesle rende actiegroepen. Bij de aanstelling van een welzijn werker voor de wijk Overhees zette de heer v. d Schoot een groot vraag teken, nu deze functionaris ook de begeleiding van de bewoners van het dienstencentrum Honsbergen als taak krijgt. De aanstelling van een maatschappe lijk werker door de gemeente, voor immateriële zaken, vond hij eveneens niet zo'n gelukkige greep. Die zou niet in dienst van de gemeete moeten zijn. De heer Eshuis meende dat Van der Schoot iets te makkelijk dacht dat met het benoemen van mensen de problemen ook waren opgelost en verder vond hij dat de gemeente de financiering van aan te stellen func tionarissen wel moest mogelijk maken, maar de taakomschrijving aan anderen moest overlaten. Uitgebreid werd daarna gediscussieerd over steun aan peuterspeelzalen, een kwestie die door mevrouw Tomassen aan de orde werd gesteld. Zij meende dat er meer geld en meer ruimte voor moest komen, omdat de speel zalen anders slechts voor een select groepje bereikbaar zou zijn. Met die discussie werd het „Café" gesloten. Van de uitgenodigde besturen van PSP en PvdA, was alleen de heer P. de Roos gekomen De andere waren verhinderd. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458 OOK VOOR CREMATIE Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) In verband met een niet complete opname van de Sinterklaas-puzzel in ons blad van vorige week, menen wij er goed aan te doen deze prijs-puzzel nogmaals, maar nu compleet, te plaatsen. De inzenddatum is uiteraard gewijzigd de waardebonne'n niet. Opnieuw stellen wjj voor de inzenders van goede oplossingen beschikbaar. Deze waardebonnen kunnen worden besteed by onze adverteerders. By meerdere goede oplossingen beslist het lot. Inzending van oplossingen kan geschieden tot uiterlijk maandag 10 december a.s., des middags 12 uur, aan ons ro- daktiekantoor Van Weedestraat 29, of door toezending per post via het postbusnummer 57. De inzendingen moeten voorzien zjjn van een duidelijke vermelding van naam en adres. De winnaars of winnaressen zullen in ons blad van donderdag 13 december worden bekendgemaakt, terwijl de waar debonnen per post aan hen zullen worden afgezonden. 17 18 TO7 58 69 •V® Naam van de inzcnder(ster) Adres en plaatsnaam HORIZONTAAL: 1. dikke zoete vloeistof; 6. gunstig be kend; 12. kussenovertrek; 16 vogel; 17. soort stof; 20 lopend touw; 21. god van de wind; 24. plaats in België; 28. geneesmiddel; 29 dimensie; 30. chin maat; 32. slaapvertrek; 34. bezittelijk voornaamwoord; 35. bitter vocht; 37. uitstel; 39. steunzuil; 43 en omgekeerd; (afk); 45. aanhaling; 46. spil; 47. deel van het jaar; 49. aartsbisschop (afk.); 50. stremsel; 52. rivier in Italië; 53. naaigerei; 54. de jongere (afk.); 56. kloosterzuster; 58. ons (eng.); 60. on- bep. vnw.; 61. laagte; 63. hereniging; 65 woestijn; 66. luchtklep; 67. klaag zang; 68. zorg: 70. schriftteken; 72. bloem; 74. selenium (afk); 75 boos: 77. of dergelijke (afk.); 78. reeks; 80. stad der oudheid, 81 boom; 83 de on bekende (afk.); 85. zuidvrucht: 86 lid woord; 87. vogel; 88. water in Fries land; 90. geruite wollen stof; 93. hoogst enkele keer; 96. gek; 98. laatst ge noemde (afk.); 99. verdorren; 100. geo grafische aanduiding (afk.); 101. vallei; 103. zuivelprodukt; 105. puistje; 107. rekenkundig teken; 110. vogel; 113. gravin van Holland; 115. plotselinge hevige trek; 117. godsdienst; 119. deel van een kasteelmuur; 121 land in Eu ropa; 123. op de wijze van; 124. klaar; 125. familielid, 126. insecteneter. VERTICAAL: 2. persoonlijk voornaamwoord; 3. tocht je; 4. voorzetsel; 5. naschrift (afk.); 7. landbouwwerktuig; 8. belemmering; 9. ons inziens (afk.); 10. maand; 11. ge luidsnabootsing; 12. natuurkundeterm (afk.); 13. zuidvrucht; 14. bejaard; 15 onmeetbaar getal; 18. standaardmaat; 19. geacht; 22. ver in de tijd; 23. de oudere (afk.); 25. grondsoort; 26. zang stem; 27. kraan; 28 holtedier; 31. be staat; 32. vogel; 33. meisjesnaam; 34. uitgesloten aansprakelijkheid (afk.); 36. vruchtje; 37. wiel; 38. vertegenwoordi ging der natie; 40. meubelstuk; 41. danskoor; 42. vliegengaas; 44 harde klap; 45. land in Europa; 48. kruiderij; 51. benauwd: 52. verzoekschrift; 54. bevestiging; 55. inwendig orgaan; 57. verhindering; 59. zangnoot; 61. beroep; 62. Europeaan; 63. opstootje; 64. aan zien; 69. herkauwer; 71. en dergelijke (afk.); 72. strik; 73. Europeaan; 75. pla neet; 76. geblesseerde; 78. vreemde munt; 79. water in Utrecht; 82. boom; 84. verdedigingsorganisatie (afk.); 86. boom; 87. hulpkreet; 89. graansoort; 91. rijksgrens (afk); 92. deel van de hals; 93. telwoord; 94. zangnoot; 95. mengsel van meel en vloeistof; 97. brandbaar koord; 101. bijwoord; 102. deel van een huis; 104. lyrisch gedicht; 106 lobbes; 108. deel van de vinger; 109. niet breed; 111. rondhout; 112. telwoord; 113. meisjesnaam; 114. de somma van (afk.); 115. onder het nodige voorbehoud (lat. afk); 116. toiletartikel; 118. drank; 120. en anderen (afk.); 112. voorzetsel.

Soester Courant | 1973 | | pagina 7