Sint Nicolaas bezocht Restaurant „De Korte Duinen" Geen service-flats, hotels en restaurants meer in Soest-Zuid Vroege winterpret van korte duur kom kijken bij artihome artihome G Hoog Catharijne EG v SETTEN Wil KRIJGEN DE RUIMTE POLITIE TEL. 19444 Kolonieweg drukker maar Ossendamweg- Vondellaan t.z.t, weer woonstraten SNACKBAR Iedere donderdagavond pintavond Dit weekeinde Krakers ontruimen woning aan de Molenstraat Gratis fietsencontrole bij Bar ,,'t Luykje" Sinds wanneer ligt Utrecht aan de Seine winkelhart van Nederland 10-jarige jongen gewond bij botsing met auto Snelheidscontrole Kerstconcert in de Nieolaaskerk te Baarn Gevonden voorwerpen TYPEN - STENO CONVERSATIE HANDELSCORRESPONDENTIE PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN MIDDENSTANDSDIPLOMA SECRETARESSE-OPLEIDING Klcuren-TV en sierraden «estolen 0 S<*tu - 0.aJL-r\.d^) Natuurwandeling Natuurwandeling Vrouwengilde Groot onderhoud gemeentewoningen Soester Courant van donderdag 6 december 1973 Afgelopen zondag bezocht Sint Nicolaas het restaurant „De Korte Duinen" aan de Birkstraat. H\j trof daar een volle zaak aan en veel spelende kinderen met hun ouders. Bedrijfsleider Fred Klinkhamer had voor deze gelegenheid speelgoedzaken afgebeld om spellen beschikbaar te stellen voor kinderen van twee tot zes tien jaar. Op die manier werd het mogelijk op iedere tafel een paar ge- zinsspellen te plaatsen, zoals halma en een mecanodoos. Verder was er een poppenkastvoorstelling waar het zwart zag van de kinderen. De Sint werd bij zijn komst luide toe gezongen en Hij deelde wat cadeautjes uit De Korte Duinen organiseert iedere auto-vrije zondag fiets- en wandeltoch ten en nu ook kinderspelen. Voor de wandel- en fietstochten kan men kie zen uit diverse routes, van verschillen de lengten, die de deelnemers voeren door de bossen en polders rond Soest. De deelname is gratis. Fietsencontrole Op zondag 16 december staat De Korte Duinen in het teken van Veilig Ver keer. De afdeling Soest werkt dan mee aan het repareren van defecte fietsver lichting en beschadigde spatborden krij gen een kwastje witte verf. Degenen die hiervoor komen, krijgen een bewijs dat hun fiets in orde is. In het restaurant komen een voorrangs- testapparaat en een ogentestapparaat te staan terwijl mogelijk ook een dia-serie vertoond zal worden. Zolang de auto-vrije zondagen voort duren kan men voor een gezellig uitje terecht in de Korte Duinen. naar de meubelstudio met binnen- en buitenlandse merken van naam. En praten met binnenhuisarchitecten over de „totale" ruimte van huis, tuin en keuken. U bent van harte welkom. Burg, G rothestra at la, Soest Die controle wordt geheel gratis ver richt; het spatbord wordt eventueel wit gemaakt en een draadje van de ver lichting vernieuwd. „Geen reparaties", zegt de heer Schaatsbergen, want dat is onze taak niet. Als dan alles in orde is, wordt een bij zonder aardig diploma uitgereikt waar bij, én dat ook weer gratis, een kop erwtensoep. „Den ondergeteekenden hebben, den in eigendom zijnde velocepede na keuring oed bevonden, om langs Soester's We gen met ene snelheid van ten hoogste 30 km/u. en de ten minste van 5 km/u, voort te beweegen. Het betreft voertui gen vallende onder artikel A sub B t.m. Z categorie rijwiel. Onder ene rij wiel wordt verstaan: Ene tweewielig voertuig hetwelk door middel van menschelijke spierkracht middels zoge naamde trappers, links en rechts aan het voertuig aanwezig, wordt voortbe wogen", aldus de tekst van het diplo ma. Afgelopen zondag werden 30 fietsen ge controleerd; 't weer was niet te best en daardoor waren er ook weinig passan ten. „Die dertig fietsen waren overigens goed in orde", zegt de heer Schaatsber gen; „hier en daar was wat olie nodig en soms was er'sprake van een slappe ketting". De komende zondagen, zolang er geen auto's rijden zal de controle worden In een lijvig. 29 pagina's lellend besluit hebben Gedeputeerde Staten van Utrecht het bestemmingsplan Soest-Zuid, behoudens enkele onderdelen, goed gekeurd. De vele bezwaarden, ruim 40 stuks, en allen die het niet eens zijn met de onthouding van goedkeuring aan delen van het plan, staat de mogelijkheid open beroep aan te tekenen bij de Kroon. Dat beroep kan ingesteld worden gedurende de maand dat het besluit voor een ieder ter inzage ligt ter ge meentesecretarie. Het gedeeltelijk goedgekeurde plan ligt ter inzage vanaf maandag 10 december a.s. Goedkeuring wei'd onthouden aan de verruiming van de bebouwingsstrook op de hoek van de Vosseveldlaan— Van Beuningenlaan. Dat zou naar de mening van G.S. kunnen leiden tot een te intensieve bebouwing van het hoek- terrein. De oorspronkelijke opzet, be bouwing met eengezinshuizen, bunga lows klasse C, verdient de voorkeur, vindt G.S. Goedkeuring kreeg ook niet de bestem ming „bijzondere doeleinden" en „tuin" voor een terreintje aan de Ossendamweg bij de sportzaal. Dat had de gemeente achteraf niet nodig en de toezegging van de wijziging was I reeds gedaan. Geen service-flats. Aan de schapendrift zal, althans voor lopig, geen service-flats gebouwd mo gen worden. G.S. is van mening dat uit de stukken niet is gebleken dat er behoefte aan zo'n flat bestaat, dat niet voldoende onderzocht is of een dergelijke bebouwing wenselijk is en dat daardoor „nog niet" is voldaan aan de artikelen 7 en 10 van het Be sluit op de ruimtelijke ordening. „De stedebouwkundige aanvaardbaar heid van de geprojecteerde bestem ming daargelaten, dient de goedkeu ring alleen om die reden (niet vol daan aan het Besluit Ruimtelijke Or dening) aan dat gedeelte van het be stemmingsplan te worden onthouden", aldus G.S. in het besluit. Ook de termen „bouwgrens" en -rooi lijn" in plaats van ..voorgevelrooilijn" en „achtergevelrooilijn" vinden geen goedkeuring en daardoor ook niet be palingen waarin verwezen wordt naar de „rooilijn", alsmede aan de daar mee samenhangende bepalingen. Om verwarring te voorkomen menen G.S. dat de vrijstellingsbevoegdheid voor de bouw van een grotere of tweede garage moet worden gebonden aan de bepaling dat de oppervlakte van de bijgebouwen niet meer mag zijn dan 10 ft/o van de totale perceel grootte, met een maximum van 50 m2. Onder de bestemming „bijzondere doeleinden" mag hier verder niet ver staan worden hotels, restaurants en service-flats. Daarvoor zal, zo men voor de bouw toestemming wil geven, steeds een afzonderlijke besteming nodig zijn Niet accoord werd gegaan met de bepaling dat b. en w. vrijstelling van de bepalingen van het plan kunnen geven voor het bouwen van kleine niet voor bewoning bestemde gebouw tjes en andere bouwwerken van open baar nut met een maximum hoogte van 4 meter en een vloeroppervlak van maximaal 20 m2. Gedeputeerde, Staten zegt dat een maximum inhoud van 80 m3 bezwaarlijk in overeen stemming kan worden geacht met de bestemming „kleine gebouwtjes". Kolonieweg Practisch alle bezwaren zyn ongegrond verklaard. Dat geldt ook voor het bezwaar van Mr M. D. Ph.~ van der Werf, dat de Kolonieweg in het wegen patroon van Soest een verkeersader wordt, waardoor de weg en het Eng landschap worden aangetast, terwijl de traverse Vondellaan/Ossendamweg hier door wordt ontmanteld. G.S. is van mening „dat de Kolonie weg als één der ontsluitingswegen van het op de zuidoosthelling van de En; gedachte stadscentrum een onderdeel vormt van het verkeersstructuurplan van de gemeente Soest, waarvan ook de in de Oost-westrichting over de Eng ontworpen hoofdweg met de daar op aansluitende dwarsverbindingen deel uitmaakt". De Kolonieweg, die van 6 op 7 meter breedte gebracht zal worden met af zonderlijke rijwielpaden, is naar de mening van G.S. „een niet te missen schakel in het wegenpatroon over en rond de Eng". G S. vindt ook dat Ossendamweg en Vondellaan primair woonstraten zijn ,,op welke functie deze wegen na de aanleg van de Weg over de Eng meer kunnen worden afgestemd". Dat opent, overigens in het plan op genomen gunstige perspectieven voor het bewonerscomité Ossendamweg en Vondellaan. De beide wegen blijven echter voorlopig, in afwachting van de uiteindelijke verkeersoplossing met name voor het stedelijke gebied op en rond de Eng, „waarbij de Weg over de Eng het meest esentiële onderdeel is", onontbeerlijk voor de afwikkeling van het verkeer. Later zal de Ossendamweg slechts een uitvalsweg zijn naar Soes- terberg via de Soesterbergsestraat. Geconstateerd wordt ook dat de Kolo nieweg, die aansluiting geeft op de Centrumweg, meer dan thans bij de verkeersafwikkeling zal worden be trokken „zodat de Ossendam nog ver der zal worden ontlast". De door her comité aangegeven route (van Birkstraat via Bartolottilaan, Van Beuningenlaan. Denneweg en Esdoorn laan naar het Soesterveen) wordt niet als oplossing gezien „doch betekend slechts een verschuiving van de pro blemen" Door die route zou het woon milieu in Soest-Zuid nog verder aan getast woiden. GS. geeft ook voorkeur aan de haakse aansluiting van de Denneweg op de Heideweg. 24 bewoners van de Heide weg hadden daar bezwaar tegen De Heideweg was smaller dan de Denne weg en er stonden slechts 5 woningen aan. De situatie met de Y-splitsing gaf naar hun mening een evenwich tiger verdeling van de verkccrsdoor- stroming. De T-kruising wordt door G.S. veiliger gevonden en bovendien de route Esdoornlaan-Heideweg rich ting Soesterbergsestraat een vloeien der verbinding dan de route Esdoorn- laan-Denneweg. Het verkeer zal ver keer zal naar de mening van G.S. over het' algemeen slechts bestaan uit verkeer met de bestemming of de herkomst Soest-Zuid. Ook de bezwaren van mr. IT. H. Houtman, dat de gemeente de ge wenste inspraakprocedure achterwe ge liet en dat het voeren van een logisch en slagvaardig beleid hem on mogelijk lijkt omdat bij de planning is uitgegaan van de nog niet goedge keurde bestemmingsplannen, worden ongegrond verklaard. Alle wettelijke voorschriften zijn door de gemeente in acht genomen en het wordt logisch gevonden dat bij de vaststelling van dit bestemmingsplan aan de bebou wing, die vooruitlopende op dit be stemmingsplan is tot stand .gekomen, een passende besteming wordt gege ven. Tenslotte vindt G.S. dat de afstand tussen de zijgevel- van 'dé- woning Acacialaan 14-en.,-de geprojecteerde bouwstrook voldoende is indien deze 18 a 2p meter bedraagt en is men het verder met de gemeente eens, dat het winkelapparaat in Soest-Zuid niet verder uitgebreid dient te worden. Dit met het oog op de vestiging van een stads- en winkelcentrum op de Eng. Deze opvatting werd bestreden door de heer W. Uyland, omdat vol gens hem zelfs de plaats van het stadscentrum nog niet definitief vast staat. Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 0,50 per pint V» kip met patat ƒ4- Nadat enige weken geleden door de gemeente het gekraakte pand aan de .Molenstraat nummer 107 werd ontruimd en nadat de gemeente het kort ge ding dat door de krakers Witte en Vorderhake tegen haar was aangespannen had gewonnen, zijn ook de woningen 81 en 105 ontruimd. Beide woningen zijn, zonder dat de gemeente er verder aan te pas is gekomen, door de krakers verlaten. Het pand 81, waar het echtpaar Vorderhake met baby zijn intrek had genomen, reeds vorige week. Dit na een gesprek met de burgemeester, „die", aldus ver klaarde Witte in het politiek-café Proest, „over een half jaar dan wel iets voor hen kon doen". Bij Proest werd nog uitvoerig gespro ken over in beroep gaan tegen het vonnis van de Utrechtse rechtbank, maar sindsdien zijn de ontwikkelingen anders gelopen en heeft kraker Harry Witte besloten het pand 105 ook te ont ruimen. Dat gebeurde gisteren. In een brief aan de Molenstraat-bewo ners zegt hij daarover: „Deze beslis sing is genomen op basis van positieve 'nformatie uit betrouwbare bron. Het s zeer waarschijnlijk dat op korte ter mijn beslissingen worden genomen over de Molenstraat. De gemeente heeft hierover kontakt gehad met Staatsse cretaris Schafer van Volkshuisvesting of zal hierover deze week nog kontakt hebben. Daar de opvattingen over re novatie van de staatssecretaris zeer positief zijn en b. en w. zich schijnt te willen richten naar deze opvattingen, zullen deze beslissingen hoogst waar schijnlijk inhouden dat de Molenstraat gerenoveerd gaat worden. Naar onze informatie gebeurt dat als volgt 60 0/o (de onderste helft) voor 25 jaar; 40 voor 10 jaar. Nu dit het geval is lijkt het voor ons krakers weinig zin meer te hebben om in hoger beroep te gaan, daar waarom wij gekraakt hebben (de leegstand van woningen in een tijd van grote woningnood) nu opgelost lijkt te worden", aldus de krakers A. J. Paauw en H. L. Witte. De toch door een belangrijke groep Nederlanders, waaremder beslist zeer vele horecalieden, betreurde autoloze zondagen, hebben de heer R. Schaatsbergen van Bar ,,'t Luykje" aan de Steenhoffstraat, geïnspireerd tot het uitreiken van diploma's aan passerende fietsers indien husn voertuig b\j een controle in orde bevonden wordt. U HOOG CATHARIJNE - Gisternacht trof een man van de veiligheidsdienst in Hoog Catharijne een onverzorgd uit ziende man aan in de buurt van het Radboudplein. Hij zat op een bank en keek naar buiten, een fles rode land- wijn in de har.d. „Wat doet u hier nog zo laat meneer?" „Ik kijk naar de Seine", zei de man. „Naar de Seine? In Hoog Catharijne is van alles te zien behalve de Seine, of hij moet vandaag zijn omgelegd. U lijkt op een clochard uit Parijs." „Ik ben geen clochard uit Parijs, ik ben een dichter uit Amersfoort. In op dracht van de plaatselijke huisvrou- wenvererniging moet ik een lofdicht schrijven op Hoog Catharijne, maar ik kan geen woorden genoeg vinden om dit imposante winkelhart van Neder land recht te doen wedervaren." „Dat heeft toch niks met de Seine te maken?" De dichter nam een slok wijn en zei: „Het inspireert me om naar de Seine te kijken." Hij wees naar het stations emplacement. „Kijk", zei hij, „rood groen... rood... groen... rood... groen... Mooi is dat." „Blijf dan maar zitten", zei de man van de veiligheidsdienst, „want dat gaat de hele nacht door." Weggaand dacht hij dat het toch wel leuk zou zijn als de Seine onder Hoog Catha rijne door zou lopen. De mensen zijn nooit tevreden met wat ze hebben. De 10-jarige Berend Z. werd, toen hij op zijn fiets op de Molenstraat reed, aangereden door een personenauto, be stuurd door de heer J. K. S. (38) uit Soest. De knaap werd aan het hoofd gewond en liep beenletsel op. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis Zon negloren gebracht. Berend stak pardoes, zonder uit te kijken, de straat over om de Alb. Cuyplaan op te rijden. De automobilist kon de aanrijding daardoor niet voor komen. Op de Burg. Grothestraat werd dins dagmiddag met behulp van de radar apparatuur een controle gehouden op de maximum snelheid. Gedurende twee en een half uur passeerden 800 voertuigen waarvan er 43 de maxi mumsnelheid van 50 km overtraden. De rekening wordt thuisbezorgd. voortgezet. Op het ruime en nu lege parkeerterrein voor de bar is een tent neergezet voor dat doeL Van 14 tot 17 uur kan men er terecht. Zaterdag 15 december a.s., aanvang 20 15 uur, zal in de Nieolaaskerk aan de Kerkstraat te Baarn een Kerst concert gegeven worden door het Groof Nicolaaskoor. Uitgevoerd zal worden het Weihnachts- oratorïum van Johan Sebastian Bach. Medewerkenden zijn de sopraan Nelly v. d. Spek, de alt Hanny de Hoog, de tenor Henk Meier, de bas Lieuwe Visser en verder Jan Brejaart. viool, Diek Jonker, trompet; Henk Knöps. oboe d'amoreArthur Oomes, cello; Peter den Ouden, orgel en het ver sterkt Baarns Kamerorkest. Dirigent is de heer Louis Mol. Kaarten voor dit concert zijn ver krijgbaar bij de boekhandels te Baarn en bijn het Baarnse VVV-kantoor. Bij de politie werden de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven damesfiets, leerboek verloskunde, wollen muts, tuinpakje, een paar da meshandschoenen, een paar ballet schoentjes, racefiets, bromfiets, diverse sleutels, diverse portemonnaies met inhoud, klokje, horloge, doos met kaarten en enveloppen, muts, kinder wantje, sjaal en aansteker. •Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. H0RL0GE5 JUWELIER HORLOGER SOESTDUK REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-14785 Vanaf 2 januari 1974 kunt u in ons ruime pand aan de Molen straat 11 terecht voor kursussen FRANS, DUITS, ENGELS en SPAANS NEDERLANDS en MODERNE TALEN Aanmelden: BEATRIXLAAN 24 - SOEST - TELEFOON 12900 D Bij een inbraak, die op klaarlichtedag moet zijn uitgevoerd in de woning van de familie W. aan de Middelwijkstraat, werden voor enige duizenden guldens aan sierraden en een kleuren-tv ge stolen. De daders kwamen de woning binnen door het forceren van een keu kenraam aan de achterzijde van de woning. De politie heeft de zaak in onderzoek. De Natuurbeschermingswacht „Eem- land" heeft bij de organisatie van haar maandelijkse natuurwandeling weer re kening gehouden met de autoloze zon dag. Vertrek- en aankomsttijden zijn aangepast aan de dienstregeling van buslijn 70. Vertrokken wordt vanaf de „Oranje boom", Baarn (hoek Amsterdamse- straatweg-Lt. Gen. v. Heutszlaan) om 14.15 uur. voor een wandeling van plm. Vit uur door de fraaie boswachterij „De Vuursche". Deelneming is gratis. De december-natuurwandeling wordt bij redelijk weer gehouden op woens dag 12 december a.s., anders donder dag 13 december. Vertrek om precies 09.15 uur vanaf restaurant „Soestdijk" aan de Vredehof straat, hoek Noorder- weg. Ook niet-leden zijn hartelijk wel kom. Inlichtingen telefoon 12877 Soest. De samenwerkende Christen Demokra- tische partijen in Soest, de ARP, CHU en KVP, hebben de leden van de gemeenteraad verzocht zo snel mo gelijk een informatiebijeenkomst te houden over het onderhoud en verbe tering van gemeentewoningen Tn een brief zegt het CDA, Christen Democratisch Appèl): „Er is op dit moment grote behoefte aan duidelijk heid op het gebied van de plannen tot onderhoud en verbetering van ge meentewoningen. Wij stellen u voor zo snel mogelijk na het gereedkomen van de aangekondigde nota „Groot- onderhoud van gemeentewoningen" een informatiebijeenkomst te houden. Zonodig willen wij deze bijeenkomst gaarne organiseren". Door de grote sneeuwval tijdens het weekend trokken velen de Soester duinen in om met volle teugen te genieten van de sneeuw. Er werd door vele honderden ge sleed, geskied of zomaar gewandeld (foto boven). De jeugd in het Soesterveen vermaakte zich met slee en schaats op en rond de vijvers langs de Koningsweg (foto onder).

Soester Courant | 1973 | | pagina 9